Čo sa zmení pri druhom dieťati?

elefe
22. júl 2009

Mile , uz maminky , cakame druhe babatko sme momentalne v 17tom tyzdni tehotenstva a chcela by som sa popytat , a nacerpat informacie a trochu si aj pokecat o tom co nas caka, ked uz budu deticky dve, ako medzi ne rozdelit lasku, a ako sa celkovo pripravit na prichod noveho clena rodinky,
mame syna Samka ktory ma 2 roky aj 9 mesiacov a termin druheho porodu mame 5,1,2010, Samuel sa tesi na babatko a pyta sa kedy sa uz narodi, krasne spinka uz 2 tyzdne vo svojej izbicke, este sa sice sem tam budi ,ale to je samozrejmost pokial si zvykne ze je tam sam, ale ze sa napriek tomu nemusi bat... v septembri nastupuje do skolky, a ja budem chvilku este pracovat, ako ste na to vy mile maminky?

elefe
autor
16. nov 2009

kylie,,,to uz mas za sebou sestonedelie??? pane jo ale to bezi neuveritelne,,,ale ved aj ja ked si vezmem ze som uz v 34tt tak sa mi to ani verit nechce,,,kylie mas toho dost a v ktorm si rocniku? neda sa ti to nejak prerusit alebo nieco podobne?neviem jak to chodi na VŠ no na plucne neviem a neda sa zaplatit prednostne vysetrenie? aby si tam nemusela cakat fakt aby ste nieco nenachytali tp by nebolo dobre,,, a co to ma mala zapalene? alebo nejake moc velke?Samkovi to same vytieklo ked sa kupkal ani som si popravde nevsimla kedy, potom sa mu to zahojilo a zase nahnisalo asi este 2X ale tak to ma vraj reagovat a veru sa to aj vyhojilo same ale nemal to velke, len malinke,,,a este aj krstiny???? to mate toho veru veru,,,,tak drzim palec nech to odsypa co najlepsie,,,

moniack
16. nov 2009

- ahojte
- tak konečne som sa sem dostala
- dnes je deň De.il 😠 , tak problémy s poštou, malý je od 06,ooh hore a plače ani nevie prečo, a konečne nabehla materská 😒
- kylie ale fakt ti to ubehlo rýchlo, to šestonedelie 😕 , a nestihli vás zaočkovať v nemocnici ešte?,
- nás tam zaočkovali, ale malému sa to fayne zapálilo takže sme mu museli vytláčať hnis a nakoniec sme museli ísť na neviem aké oddelenie /ale nebolo to pľúcne/, a tam nám povedali, že ho našťastie netrebalo preočkovať 😒 , chvalabohu, lebo pokým sme prišli na to, čo mu je, nemohol ani ručičku zdvihnúť a taký malý len plakal ☹
- my sme malého nekrstili a ani toto druhé nebudem, mali sme dosť problémov, a behačiek 😖
- ale žienky vám tie týždne naskakujú, a vyzerá to, že ja tu budem možno najdlhšie 2v1 a budem si tu písať sama 😀
- Andrejka, Kylie ale aj Janka ja vás obdivujem, že to tak zvládate, a v dobrom vám závidím 😵
- icerna sa neozvala 😵
- čo ste dnes robili, ja stále niečo a nič po mne nebolo vidieť 😠

melonik
16. nov 2009

ahojte baby andrejka gratulujem ku krasnej dcerke.Ja sa mam najhorsie ako sa moyem mat,minuly utorok mi skoro zomrela mala.To co som pisala ze vela pije a cika a behala som s nou po doktoroch moja doktorka povedal ye vzmaslam,bola som s nou este v utorok u doktorky lebo mala teplotu a strasne zle vyzerala povedala mi moja ze ma len virozu.Prisla som domov a chcela som s nou ist do nemocky lebo bola na tom zle ale medzitym mi volala nefrologicka ye mala ma cukrovku a okamzite mam ist do nemocky na oddelenie rychlo sme sa zbalili a utekali s manzelom,tam jej odmerala cukor a mal ho 35,6 co je uy smrtelnz cukor pichli jej inzulin a brala nas sanitka do Ba na kramare.Na moju doktorku som podala staznost na urad nad zdravotnou starostlivostou aj ministerstvo zdravotnictva.V Ba len krutili hlavami ked som im vsetko opisali tie 3 tyzdne co somn s nou behala po doktoroch,Bohuzial v stvrtok ma poslali domov nakolko tehotna tam nemoze byt.Vzstriedala som sa as manzelom budu tam este asi 3 tyydne musia ju nastavit na inzulin velmi jej to skace kebz moja doktorka konala skor nemusela bzt v ohrozeni zivota rychlejsie bi ju nastavili na ten inzulin.ma diabetes 1 tzpu a yevrej od narodenia len moja doktorka jej nikdz nebrala krv tak to nemohla zitit prejavci sa to az po chorobe a ona bola presne pred mesiacom chora po prvykrat.V stredu a vo stvrtok tam idem na 2 dni na skolenia musim sa naucit pichat jej innzulin ktorz& si bude pichat do konca zivota,plus nejest sladke,dieta a zvlast varenie.caka nas velmi tazke obdobie a zrutil sa mi cely svet pochopi len ten kto to zazil,ona je furt hladna pyta papat a nemoze jej dat vysvetlite malemu dietatu ze nemoye papat len v stanoveny cas,v piatok som bola u doktora lebo ma bolieva brucho a kriye dal mi magneyium hlavku mam v panve a krcok sa mi skratil i 1 cm.A schudla som 2 kila pribrala som 7 a schudla 2 budem musiet to pribrat lebo ma da do nemocnice.andrejka ty si tusim spominala ze tvojej kmotry szn ma diabetes chcekla by som vediet podrobnosti ak budes mat cas napis kedy to dostal a ci ma prvy typ atd.inac pc ma manzel v nemocke mam len dneska pozicany od svagrinej

elefe
autor
17. nov 2009

melonik tak to mi je luto a citim s tebou, neboj sa najhorsie je za vami , sama som si to prezila so sesternicou ktorej nevedeli prist na to co jej je ale v anglicku kde sme boli spolu ako "operky" bola vycerpana smadna , ku koncu zadychana, strasne zle sa citila chcela len spat a bola jej stale zima, napokon jej museli narezat tzilu na slabinach aby jej vobec odobrali krv taku ju mala hustu,,, tiez ju najprv liecili na vyrozu az potom na vsetko prisli a bola v nemocke kde ju nadstavovali na inzulin,,,hned potom letela domov ale po case sa vratila a normalne funguje dalej v anglicku dava si pozor na stravu, vylucila absolutne alkohol maximalne si da naozaj len raz za cas nejake vinko ale to sa malej netyka, mbude to horsie u nej s tym vysvetlovanim o sladkostiach nastastie existuju dia vrobky a casom sa vsetko upravi a aj priberie,,,moja sesterak nenormalne schudla vsetko na nej viselo ale potom vsetko pekne nabrala naspat, takze presne viem o com hovoris o to viac mi je to luto,,,,dobre ze si podala staznost, sesternica uz ku koncu prestavala vidiet z cukru a mala aj problemy s oblickami nakolko neustale pila a oblicky pracovali nad ludsky vykon,,,,telo stale potrebovalo riedit krv a tak si pytalo tekutiny,,,ale ako pisem vsetko sa jej upravilo a vratila sa spat do normalu,,,,
ja mam zase obavy ineho typu, neviem ci som bola spominala, ale maleho bolia od minuleho roku nozicky ,mal 27 mesiacov priblizne ked to zacalo, a tak som to spomenula pediatricke, povedala ze si mam zapisovat v akychintervaloch sa bolesti objavuju a ci musim podavat analgetika,,,tak som zapisovala a znacila intervaly a vyslo mi ze ho bolela nozicka asi tak 5-7x za mesiac ale len raz som mu dala cipku, asi mesiac pred tym ako mu zacali bolesti sme boli na odberoch krvi koli vysetreniu zaludka, v Martine lebo malo priberal, a vysledky krvi boli dobre takze sa tam nic neukazalo, viem ze nozicky bolievaju ked dieta rastie sama som si to prezila a moji rodicia toez takze je mozne ze to chuda aj zdedil,potom nas dokina poslala na ortopediu ci ma v pporiadku klbyki a tak, a mal, tak pediatricka zhodnotila ze sa nemam obavat ze su to ratsove bolesti,,,kvarilo ma to doteraz a tak som si vyprosila aby mu vzala krv ze budem spokojnejsia ked sme uz boli na 3rocnej prehliadke nech ma vsetko na poriadku, tak cakame na vysledky, ja si myslim ze keby mal zvysenu tvorbu leukocitov (bielych krviniek = leukemia) tak by sa to uz za rok odkedy ho nozky bolia niekam dalej posunulo,a nejak by sa to prejavilo,,,,takmer cele leto sme mali pokoj, nestazoval sa a teraz to zase zacalo,,, tak raz za dva tyzdne sa postazuje niekedy castejsie,,,vysledky budu koncom tyzdna a ja pevne verim ze nas teraz ked cakame druhe babo a je pred Vianocami nic zle necaka,,,,,
pekny den

noemi01
17. nov 2009

andrejka - malinka je pekna bacuľka
tie lička jaj vystiskala by som ju

melonik - to je strašne čo robia ty naši lekari
nam brali krv viac krat a moč nosim doktorke každe 3 mesiace sme sa tak dohodli už davno
tiež nebyva chora ale predsa nič za to nedam

držime palce nech je mala čo najrychlejšie doma
a to ma cukrovku od narodenia a zistili to až teraz???
ja mam teraz tehu cukrovku
s tym papanim to bude hrozne hadam to mala rychlo pochopi a zvikne si
inak aj mna veľa smedi ale ja som taka nezodpovedna mne veľmi chuti sladke teraz ked som tehotna tak to moc nedodržujem

icerna
17. nov 2009

ahojte babule,ja som este doma,som si vas docitala 😉
nam tato odisiel v nedelu rano,tak sme same ☹ a pride az o mesiac asi ☹

melonik to ma velmi mrzi co sa vam prihodilo a krava sprosta doktorka,ze to takto odflakla 😠 drzim palce,aby ste to zvladali co najlepsie a ty aby si s toho neporodila predčastne,urcite sa velmi trapiš ☹

elefe,dufam ze to ma maly ozaj len rastove bolesti

kylie tak ty uz mas za sebou sestonedelie,super,ako to rychlo uteka 😀 ale mas toho chudiatko vela aj s krpcami ,skolu,ucit sa nemas ani kedy... 😖

baby prajem vam vsetko dobre,aby sa vsetko napravilo ako ma byt 😉 pekny den vsetkym

marcela22
17. nov 2009

Ahojte kočky som tu len na skok nakukla že si prečítam čo máte nové a tu skoro samé zlé správy:(

Melonik to s malou je strašné, hrozne ma to mrzí a silno držím palce aby sa to čo najrýchlejšie upravilo a malá bola ako-tak v poriadku. Síce to má na celý život, ale našťastie pri dnešnej starostlivosti to určite nebude až tak veľmi ťažké ako sa teraz zdá. Zvládnete to, neboj sa! Možno je "výhoda" v tom že je ešte taká malá, oveľa lahšie si zvykne na tú dietu a všetky tie pravidlá a bude to po čase brať ako samozrejmosť. Je to veľmi ťažké pre Vás všetkých, ale zvládnete to. Držím palce a všetky prsty z celej sily!!!!!!!!!!

Elefe a aj Tebe a malému držím palce aby to nebolo nič vážne, ono to naozaj vyzerá na tie rastové bolesti ale človek nikdy nevie a je len dobre že za tým ideš a nespoliehaš sa na to že je to z toho a že to prejde. Určite je lepšie nechať skontrolovať a overiť všetky možnosti, ale verím že výsledky budú v poriadku a malý z toho "vyrastie".

Icerna tak to ma mrzí že ste samé, snáď to rýchlo ubehne a budete mať ocinka skoro doma!

Andrejka malá je ale krááááásna! Vážne je hrozne peknučká, taká krásna sladká bacuľka 😉 Držte sa a hlavne pekne rastnite aj nadalej 😉
A čo malý ako reaguje na sestričku?

moniack
17. nov 2009

- ahojte
- žienky aké zlé správy ☹
- melonik dobre si spravila, že si podala sťažnosť na Dr. 😠 , krava jedna 😠 , a zvlášť teraz keď potrebuješ mať kľud, veľmi budem malej držať palce, aby to zvládla a neboj bez sladkostí si zvykne 😉
- ja tiež Kubkovi nedávam sladkostí, lebo potom sa nemôže vykakať, takže má úplne zakázané sladkostí, a fakt to zvláda už teda dlhšiu dobu 😉
- elefe aj vám prajem, aby to bolo všetko v poriadku 😒 , no keď sa se.e tak všetko 🙄
- aj my nosíme k Dr. moč a aj stolicu, malý je sledovaný lebo ako som písala, mal 2 mes. novorodeneckú žltačku a už mal pečeň chytenú, tak preto a brali mu celý rok krv, no teda bol sledovaný ale sme to zvládli, pečeňové testy nie sú vysoké, ale poviem vám ten rok bol ťažký, preto som tak naviazaná naňho a nikomu ho nedávam 😉 😵
- icerna ešte si doma?, ja som ťa už posielala do nemocnici 😵
- marcelka ako sa máš?, som rada, že si sa ozvala 😵 , ešte kojíš?, už máte nejaký režim 😵
- no tak ja som bola hore s mužom sme sa rozprávali do 02,ooh , ja som zaspala a vstala o 04,ooh a to som bola hore do 10,ooh a potom som pospala si do 12,35h a len teraz varím 😀 😉 , inakšie som prišla na to, že čo som mala bolestí zospodu tak to mám z intímiek, dnes som si ich nedala a bolestí vôbec, normálne ani dotknúť, sadnúť si nič...., ako keby som mala alergiu aj na pohľad to tak vyzeralo 😝 😉 , no konečne som na to prišla 😝
- Andrejka malá je nádherná 😵 😵, asi máš toho dosť, tak napíš aspoň aký režím zatiaľ máte 😵
- tak sa majte krásne, veľa sí možno ešte nakuknem 😵

elefe
autor
17. nov 2009

Moniacik , ja som bola na tom s intimkami podobne , koli vytokom som si ich stale davala a stale som mala svrbenie, neprijemne pocity, dokonca vyrazky a neviem co a jedneho dna som si ich prestala davat a prestali aj neprijemnosti sice sa koli vytokom stale umyvam ale len cistou vodou a menim si casto aj niekolkokrat za den spodne pradlo ,ale kedze som doma da sa to zvladat a je mi dobre,,,, od vtedy aj menej pachnem, aj ked to nebolo nejake extremne ako kazda zena asi ale mam pocit ze intimkami skoncili vsetky moje starosti,,,a nedaj Boze aby som si kupila nejake parfumovane,,,, HROZA

noemi01
17. nov 2009

ja sa s vytokmi trapim cele tehu a vravi my že je to normalne 😠
už my to 4 krat liečil a vždy sa to vratilo aj beriem lactobacili
a to my ani neporadil iba tu baby na konikovi
a teraz my robil kultivaciu pred koncom tehu a zase zle vysledky tak beriem antibiotika a čipky

elefe
autor
17. nov 2009

noemi ja nemam nejake ine problemy len biely vytok , povedal ze je to normalne, ze to v tehu proste je ale keby som mala svrbenie tak hned ma cipkuje,,, to je fest neprijemne,,,

moniack
18. nov 2009

- ahojte
- baby díky, že nie som v tom sama 😉 , ale je to fakt nepríjemné, ja sa tiež sprchujem 2-3x denne, ale viac menej čistou vodou, parfumované veci eeee, ale keď mám výtok, tak fakt sa prezliekam zospodu celá 😒 , a ako mi je aj dnes dobre, žiadné svrbenie, a mám pocit, že aj tie vyrážky prešli, ani ma to nebolí 😉 😝
- ja som sa super vyspala, išla som v noci 2x na záchod, ale som hneď zaspala a spala som do 08,ooh , len malý ma zobudil, že je mokrý, ale super, dokonca u nás svieti slnko 😵
- len do varenia sa mi nechce, a malý mal dnes tvrdú stolicu, lebo predvčerom sme mu dovolili keks, takže mu to musím zriediť 😉, konečne už nie je sviatok, ja tieto sviatky nemusím 😉, aj keď včera som pozerala klasiku princeznú zo zlatou hviezdou 😵

elefe
autor
18. nov 2009

Dobry den vam prajem maminky,,,

ja som sa tiez dobre vyspala, cikat som bola len raz aj maleho som prebrala na cikanie , a spali sme vsetci dalej, ocinko zaspal do prace tak mal rano zhon a my sme sa mu chichotali spod teplej perinky,,, 😀
mne dnes dost tvrdne brucho a zase som sa v noci prebrala na bolestii ako pred kramamy ale hned to preslo a zaspala som , maly ma rano potom zobudil pred pol siedmou a sli sme do skolky po vsetkych rannych ritualoch,,,doterz som upratovala a este po obede ked sa napapame tak stiahnem podlhy, povysavane uz mame, a potom zalahnem a podriemem si,,, teraz naozaj dobre spavam aj ked sa nehorazne potim,,,to je des,,,hlavne tak okolo krku na dekolte a tak,,,, 😝 inak by som uz aj porod prijala,,, 😉

noemi01
18. nov 2009

ach bože baby mna tak bolia kosti mne sa už neda ani chodiť
pri malej som nič take necitila
teraz my to tlači na šušuru a až do zadku idu bolesti

inak ešte som neni ani pobalena hadam cez vykend pobalim 😀
no ja s tou infekciou mam stale problemy a moj flakač gyndoš my povie že to je normalne

moniack
18. nov 2009

noemi ale aspoň máš už pekný tt 😵 , ale ja už teraz som ako kačica, neprejdem ani dole po schodoch, tiež som ti pri prvom nemala 😉

ja už som sa aj pobalila, ešte síce hygiena mi chýba, ale pre istotu 😉 , naposledy mi bolo strašne zle, len som ležala, a muž mi vraví, že či ideme volať sanitku, ale ja som ešte nebola pobalená tak som to radšej zvládla a fakt super 😉 , to pri Kubkovi som bola 3 alebo 4x počas tehotenstva v nemocnici 😖

elefe na tom sa dá nasmiať 🙂 , fakt teraz si mi pripomenula, že aj ja som sa zobudila na bolestí ako keby sa mi mali spustiť krámy 😖 , ale som sa snažila rýchlo upokojiť, a zaspala som, ale nejako skoro som to mala 😖

dadulka2000
18. nov 2009

ahojte kocky,.. mozem sa ku vam pridat 🙂
moniacik, pozeram ze sme na tom skoro rovnako 😉

moniack
18. nov 2009

- ahoj Dadulka 😵 , jasné že sa môžeš pridať, veď nakoniec si budeme len my dve písať, keď máme také termíny 😵
- pozerám že aká si chudá na fotkách 😉
- inakšie sa chcem spýtať žienky ako a koľko jedávate 😉 , som zvedavá koľko som tento mesiac pribrala 😠

dadulka2000
18. nov 2009

moniacik,... dakujem,....ale to bolo davno a to uz neplati. uz mam +18kg,... odkedy som tehu. ja som taky pazravec. 🙂 aj mne sa paci meno Oliver,.... ved uvidime nakoniec kto vylezie von 😀
inak v januarovkach 2010 je nas viac nez dost 😉
ako sa citite kocky? ja celkom fajne,... len teraz sa budim na caste curanie a aj mala ma kasle tak uz neviem co s nou robit (nemate nejaky dobry typ ako zvladnut suchy kasel?? prosim, prosim)

icerna
18. nov 2009

ahojte maminky,tak ja sa len na skok hlasim,ze este nerodim a dnes som bola na ctg a v poradni a ta moja super doktorka ma ani len zo spodu nepozrela. len sa ma spytala ako sa mam a ze ak do buduceho tyzdna neporodim,mam ist na ctg a potom k nej. tak teraz ani neviem ako som na tom,aky mam krcok,ani nic 😠

dadulka vitaj 😉 😀

moniack,ako jedavame? 😀 piate cez deviate 😝 ja uz tento posledny mesiac nie az tak,zo vsetkeho mam kyselinu a pribrala som 15kil 🙄

janka1874
18. nov 2009

no teda už Vás poriadne ani nestíham čítať také dlhé príspevky

my bojujeme s boľavým bruškom takže máme to doma pestré

elefe
autor
18. nov 2009

Ahojte mamule,,,
Vitam novu clenku ,,,, super ze si sa pridala,,, ja som tiez januarovka ale ked som sa k januarovkam hlasila tak tam boli dve temy na januar a tak som prispievanie vzdala lebo som nevedela kde prispievat a zalozila som radsej inu temu ktora , nam myslim vsetkym celom fjna pomaha sa pripravovat pomaly na prirastok uz len cakame a ratame dni,,,,,ze Icerna??? ja myslim ze uz to potrva nejaky ten den dva a budes mat babo pri sebe,,,a mozno uz etraz v tejto chvili rodis,,,, 😉
Samko mi dnes nejak pokychaval tak neviem , uvidime co z toho bude,,,,no a dnes v skolke ked som ho priviedla tam tak asi 4 deti tam na chodbicke kychali jak naozaj,,, tak snad nejak neochorie,,,inak je zlaty moj maly , velky skolkarik,,,, zatial sa tesi aj na braceka tak uvidim dokedy,,,snad ho to neprjede,,,uz mi minule vysvetloval ako ho bude prebalovat ale "maminka sam" no budem ho musiet riadne strazit aby mi ho niekam " neodfelal" a nejak mu neublizil,,,,,
Icerna inak je to vrchol aby ta v 40tt nepozrela od spodu to je naozaj vrchol,,,moj doki by si to nikdy nedovolil nepozriet ma,,,naposledy som mala krcok 2,5cm,,, z 3 cm od predposlednej kontroly tak som zvedava co bude teraz idem v pondelok,,, no a vahu mam momentalne 62kg co je navyse 14kg ,,,, a jem asi vsetko co neje mna, hlavne aby som nieco mala v ruke a mohla chrumat spokojne,,, 😅
dobru nocku

dadulka2000
19. nov 2009

caute kocky, hlasim sa z prace (posledny den v tomto tyzdni a mam veget do utorka opat 🙂 )
elefe,... je tema januar/ leden 2010, su tam zlate baby, uz sa mi aj podarilo s par stretnut ked som bola v blave (pred odletom spat do UK). kedy sa tvoj Samko narodil? podla veku vyzera to by rovnako ako Ellie. 😉
ja som mala vcera otazku od nej ze ako bude to babatko papat - tak som jej dala prednasku o kojeni 😀
juj mat tak 62kg,.... to by bolo. ja uz som na 83kg,... pomaly viac ako MM 🙂
icerna - dik za privitanie,.... uz to pomalicky budes mat za sebou, co? drzim palce 😉
idem si dat cajik a druhe ranajky,...mnam

icerna
19. nov 2009

ahojte mamule 😀
elefe este nerodim a s tou doktorkou to aj mna teda riadne zarazilo 😠 ale co uz,budem sa spoliehat sama na seba 😀 dnes som toho pobehala dost,mala sa vyblaznila a teraz spinka.Samko sa pekne drzi,len nech mu to vydrzi,školkarovi 😀

dadulka a mala ti ma kolko presne?prednasku o kojeni?zlata 😀 aj ta nasa papula vsetko ovlada,uz si aj ona odsavala mlieko,skusala mi odsavačku,na jej malom ciciku 😀

noemi01
19. nov 2009

moniack - aj ja som ako kačica doslova
už to je neprijemne dosť
inak aj ja som mala skoro tych posličkou bolesti v noci ako pri menštruacii

icerna ešte sa držiš???!!!!
tak ja som na tom tak isto mne nikdy nič nepovie tak ja nič nevedela ani pri malej ani teraz

ja som ešte pobalena neni
ale mam dilemu nevieme vybrať meno poradte niejake len aby my mu nehovorili v skratkach

icerna
19. nov 2009

noemi,tak sa zbal pre istotu. uz mas vsetko pokupene?ale je to strasne,ked to takto doktori odflakuju, a ked sa nieco stane,potom je uz neskoro ☹ 😠
ja som mala vybrate meno Samuel 😉 a este aj moze byt,doktorom neverim na 100% 😅 aj ked mam uz zbalene naušničky 😉

dadulka2000
19. nov 2009

icerna - kukla som vase fotocky - zlate ste, riadne kocky 🙂
moja Elka mala 3roky (23.10.) narodena, a co tvoja? tiez chce vediet ako babatko pojde vonku atd. a stoji si za tym ze to bude dievcatko. minule na poradni mi midwife (podla oziev srdiecka) oznamila ze je to chlapec (ostala som v soku naco mi to sice vravi), Elka jej na to vravi, ze nie - je to dievcatko 😀 jej ro natrela (jezibabe jednej
🙂 )

icerna
19. nov 2009

dakujeme,aj vy ste krasna rodinka. Vanesska uz bude mat v marci 4roky 😉 strasne rychlo to ušlo.
tak vy by ste chceli viac dievcatko?

noemi01
19. nov 2009

icerna - no hadam cez vykend niečo nahadžem už do kufra 😉

nad samkom sme aj my rozmišlli ale by mu vraveli samo a to my pride škarede

dadulka - naša mala stale od začiatku vravela o bračekovi a aj tak bude
ani ja moc lekarom neverim ale vydela som riadne gulki a pipika tak hadam

dadulka2000
19. nov 2009

icerna,... tak mas marcovu rybku? aj ja som 🙂 mne je jedno co to bude.... ale elke asi nie,...ale s tym aj tak nic nenarobi. 😀
noemi, samko je pekne meno - tu ho volaju SAM. ja som na sone nic nevidela a "teta" od sona, tam ani len nezasla - tak stale je to 50/50 🙂

elefe
autor
19. nov 2009

Ahojte mamulky,,,

dadulka mne sa moj Samko narodil 24.10 mal 3 rocky takze o den neskor ako tebe Elli... mam kamaratku ktora vola svoju Elisku Elinka,,,
my budeme mat chlapceka, najskor sme mali vybrate meno Tadeasko, ale potom sa mi nejak znepacilo, a rozhodla som sa pre Olivera ale ocino to neschvalil tak vlastne nevieme, ja som mu povedala ze ma poslednu a jedinecnu sancu dat meno po sebe kedze to bude chlapcek (Milan) ale nechcel tak napokon vobec nevieme ako sa nas synacik bude volat....no a pre dievcatko sme mali vymyslena, Saskia , Sofia, ale dievcatko nebude takze msime uz len zie chlapcenske este prejst,,,,ja by som ale vazne velmi chcela Olivera

Icerna ano maly sa zatial dost dobre drzi co som naozaj rada a budem rada ak mu to vydrzi aj ked búz bude babo na svete,,,,moooc by mi pomohlo keby pekne chodil do skolky a ja by som bola doma s malinkym,,,,

no a dnes som bola u nas v jednom uzasnom obchodiku kde uplne milujem chodit a som nadsena z tolkeho tovaru a druhov tovaru co tam maju,,, vsetko pe deticky rad radom od malinka az po ani neviem kolko rokov,,,,tak som si tam kupila tasku na kocik lebo som kupovala cez inzerat (kocik) a nemala pani k nemu tasku a este kozmeticky kufrik , kde budem mat vsetko potrebne na pouzivanie pre babo,,,,a predstavte si ze ten kufrik mal taky vzor ako prebalovacia podlozka ktoru som si pri Damkovi kupila pred tromi rokmi,,,,veeeelmi som sa veru poteskala,,,