Čo sa zmení pri druhom dieťati?

elefe
22. júl 2009

Mile , uz maminky , cakame druhe babatko sme momentalne v 17tom tyzdni tehotenstva a chcela by som sa popytat , a nacerpat informacie a trochu si aj pokecat o tom co nas caka, ked uz budu deticky dve, ako medzi ne rozdelit lasku, a ako sa celkovo pripravit na prichod noveho clena rodinky,
mame syna Samka ktory ma 2 roky aj 9 mesiacov a termin druheho porodu mame 5,1,2010, Samuel sa tesi na babatko a pyta sa kedy sa uz narodi, krasne spinka uz 2 tyzdne vo svojej izbicke, este sa sice sem tam budi ,ale to je samozrejmost pokial si zvykne ze je tam sam, ale ze sa napriek tomu nemusi bat... v septembri nastupuje do skolky, a ja budem chvilku este pracovat, ako ste na to vy mile maminky?

dadulka2000
19. nov 2009

jej Elefe, to mame ozaj skoro rovnakych drobcov 😉
ja stale neviem pre ake meno sa ideme rozhodnut. uz to vidim ze to dopadne kao pri Ellie, ked bola 4 tyzdne iba baby C,.... a ja som ju volala bambulka 😀
inak v UK rebricku mien je Oliver na 2-hom mieste zo 100 mien 🙂, tak to vyzera na popularne meno. (zeby kazdy druhy chlapcek bol Oli? )
kukla som foto - aky to mas kocik, ak sa smiem opytat Elefe? podoba sa na moj M&P. 😎

elefe
autor
19. nov 2009

Dadulka to je peg peregeo GT3jka,,,
zatial ani neviem ci s nim budem spokojna pri malom sme mal inglesinu classic....to bol krasny kocik ale neprakticky,,, dufam ze tento bude oooovela lepsi.................

elefe
autor
20. nov 2009

Ahojte babule,,,
tak dnes som tu prva?
uz ma upratane , konecne budem mat cez vikend pokoj,,,,maly sa mi prevaluje v brusku ako naozaj , neveim stale mam pocit ze je hore hlavickou,,,neviete nemoze sa mu neja hlavka zdeformovat ked ju ma hore a nie dole pekne ulozenu v lone?
no a moj manzelik si vybral zase ine meno ze Jakubko,,, no neviem,,, nie som s nim nejak stotoznena,,,,ja som stale za Olivera , ale pri najhorsom bude mat dve mena Jakub Oliver , sranda ze?
pekny den

dadulka2000
20. nov 2009

Elefe, ja idem po malu do skolky (bola tam na 3 hodky), uvarila som kremovu brokolicovu polievku, aj poriadit som trosku stihla. 🙂
neboj hlavicku ma drobcek v poriadku, nase babatko uz je vraj podla poslednej kontroly natocene spravnym smerom (a vraj riadne hlboko 🙂)
dve mena, a preco nie? aj Ellie ma dve a tu je to bezne. aj teraz bude tak nejako - len sa mi viac komplikuje, lebo neviem jedno vybrat, nie to dve 😀

moniack
20. nov 2009

- ahojte
- aj ja sa ozývam
- elefe, tak ja mám Jakubka a druhý bude Oliver 😵 , ja som nechcela ani jedno s týchto mien, ale teraz to beriem v norme, ani si neviem predstaviť, že by sa mali volať inakšie 😵
- dadulka tak si šikovná 😉 ,a to sme fakt skoro na rovnako, len mne sa teraz začal vo štvrtok 32tt
- to ja som nemožná, ani som ešte nevarila, ale muž vraví, že odvarí rezne, a dostala som chuť na paštétu a vifonku tak mi išiel kúpiť, ale nadšení z toho jedla nie je 😉 , ale čo už
- inakšie aj ja som chcela prispievať do januára 2010, ale bolo tam strašne veľa žien, to som nemala šancu, ale teraz sa to trošku preriedilo, a čítam ich pravidelne 😀 😉
- joj ja som málo spala v noci, nemala som polohu, a teraz by som spala 😒

elefe
autor
20. nov 2009

Dadulka mala je len na 3 hodky? Samko isiel hned na cely den a veru to zvladol bravurne, poplackal si to hej ale za par dni to pominulo a zvykol si ze je to jeho povinnost, zatial bol len raz chorucky (klop klop klop) dufam ze bude odolny,,,inak on ma od malinka celkom dobru imunitu,,, mal napriklad ANTB len raz.... inak len nejaky bezny soplik,,,
no a mam dobre spraaaavy,,,,tak ma Samko tie vysledky z krvi dobre, vsetko je tak ako ma byt ziadne zvysene leukocity alebo nieco podobne akurat alergia na BKM sa mu stale taha ale to ma nejak netrapi deticky z toho zvyknu vyrast takze hlavu si z toho nerobim,,,, papa kozie mliecko chuti mu zle mu nerobi, poriadne ho prevarame, takze je to ok a striedam mu ho s nutrilonom alergic care,,,,ale hlavne je naozaj ze ma krvny obraz v poriadku,,,,naozaj som sa bala ci nahodou aj ked nevyzera ze by bol chory alebo co alepredsa kazda matka ma obavy o svoje ditko,,,,
viem ze sa v UK davaju aj dve mena nieje to nic neobvykle, zila som tam 2 roky, mala som na starosti Helen Alexandru a Matthewa takze ano viem o tom, a dne som to navrhla drahemu a pozeral na mna a vravi ze "ty sa toho Olivera nechces vzdat co" no nie nechcem,,,,paci sa mi naozaj,,,,
moniacik ja si zase neviem predstavit ze sa tak bude maly volat,,,neviem nejak o tom niesom presvedcena, pri Samkovi to bolo take jasne,,,, bol od zaciatku Samko a hotovo,,,
moniacik ja som uz tiez leniva na prace doma ale manzel ma fyzicky namahavu pracu a tak ho nechcem nejak extremne zatazovat ked ma toho dost ale sam mi pomaha vidi proste ze nevladzem uz to neni take lahke s tym bruskom,,,,predsa len 34tt uz to bude len horsie a horsie,,,
ja teda spim teraz jak dudok,,,az sa dopotim ako snob...

dadulka2000
20. nov 2009

Elefe,... tu je ta skolka - preschool len na 3 hodky doobeda, ako taka pripravka na skolu. ved vies ze od 4 rokov uz idu tie chudatka do skoly. elka je uplne v pohode,.... ani si nezvykala, hned sla na celu dobu 🙂
musim poklopat (klop, klop), ani my sme nemali antibiotika viac ako 1x za 3 roky (a to aj vtedy sme boli na SR), jedine co nas trapi je sem tam kasel a soplik.
mne dnes brobec ako tancuje cely den v brusku,.... no musi uz len mavat rukami a nohami, kedze je hlavickou natoceny dole. 😀
a spavam eno-nuno,... pokial ma nezobudi wecko alebo necakana akcia od Elky 😎

elefe
autor
21. nov 2009

Ahojte maminky,,,

Adka sa uz davno neozvala, dufam ze su ok a ze im ide vsetko ako ma,,,

tieto sboty sa mi vidia vzdy nejake pracovnejsie ako cely tyzden a to sa tesime na vikend akoby sme mali prespat ho cely,,,

hej Dadulka spominam si ze uz v 4 roch rokcoh zacinaju skolu,,,je to podla mna chore ,,,, su este malicki,,,, tak na 3 hodky to nic nieje ,aj tu je hromada deti ktore chodili len na dobedie najskor az potom na cely den, my sme to vzali hupom vraj je to lepsie , nemusi si dieta 2x zvykat na novu situaciu ale len raz ,.,no kedze kazde dieta je ine , mozno mu aj iny system vyhovuje,,,,

aj moj sa v brusku mrvi o stosest som zvedava ako je otoceny v pondelok idem na poradnu a spytam sa dokiho ze ci vie ako je otoceny aj podla hmatu bruska,,,,
pekny vikend

andrea12737
21. nov 2009

Ahojte kocky 😎
nestihla som si vas precitat..tak to este docitam a popripade zareagujem 😉 No mame sa tak chocjak. Uz sme mali predvcerom krizu-malu som musela 2x dokrmit, inak sa nedalo, nechcela sa prisat ani za svateho dindi...no ale uz je to dobre, velmi ju pobolieva brusko, neviem co sa stalo, ze odrazu mame s tym problem..a stravu som nejako nezmeila a davam si velky pozor..
Pozeram ze vam tyzdne krasne naskakuju..
no uz musim koncit, mala sa ozyva..krasny zvysok vikendu vam prajem...
a vitam novu ´clenku´ 😀

elefe
autor
21. nov 2009

No Adi tak sa pomalinky trapite,,,ja som tiez zvedava ako to bude ked sa maly narodi ja dufam ze bude lepsie papat ako prvorodeny lebo inak si tie nervy nechcem zase ani predstavit....maly mi malo jedol od malinka,,,

noemi01
22. nov 2009

ahojte
ja som konečne sa pobalila
už mam aj postieľku doma mala sa my tam hned nasačkovala 😀
kupili sme aj vajičko tak už mam asi všetko
už iba čakať na den D
iba meno stale nemame vybrate to je strašna dylema
manželovi sa nepačia tie čo mne tak sme losovali všetci traja a zhodli sme sa na alexandrovi a ked svokra počula to meno tak katastrofa že dlhe a škarede že to mu ako budu hovoriť ...........no čo vam budem hovoriť všetko ofrfle

moniack
22. nov 2009

ahojte

tak ja vás čítam, ale na notebooku sa mi zle píše 😠

Andrejka to skoro ti začali problémy dojčením, veď vieš ja som tu už písala, že ja som prestala kojiť z jedného dňa na druhý, a to som kojila len necelé 2 mes. ☹ , a už máš aj poprípade UM kúpené, a aké
a pozerám, že aj vy už máte 2týždne 😵 , ako to rýchlo ubehlo 😵

noemi a predpokladám, že malá ti predtým nechcela spávať v postieľke 😉, ešte stále máte dilemu z tých mien 😉 , a na svokru sa vykašľať, a my Jakubka voláme Kubko, a nikto mu inakšie nepovie 😵 , tak už si asi aj zbalená

icerna už asi má po 😵 , daj vedieť, myslím na teba nech to všetko dobre dopadne 😵

elefe aj my sme mali pracovnú sobotu, včera sa prali poťahy z matracov, ale potom to tam natiahnúť 😝, pomaly sa u nás robí veľké upratovanie, len ja napr. umyjem riad a musím oddychovať, lebo nevládzem 😒, budem na teba myslieť aby ti dopadla dobre poradňa 😵

kyliefox, Janka ako to zvládate?, ozvite sa 😉 dúfam že som na nikoho nezabudla, ak áno tak sa ospravedlňujem, ale som dosť unavená ledva vidím 😉

Dadulka aj teba pozdravím 😵

noemi01
22. nov 2009

moniack - uhadla si mala nikdy v detskej postieľke nespala
ako ked bola v perinke hej ale potom už nie
už ma nebavilo ju z tade vyťahovať a ona je zavisla na mojich vlasoch musi my ich motať ked zaspava
ja neviem ja som z tych mien fakt nešťastna nič sa nam spoločne nelubi každemu niečo ine

dadulka2000
22. nov 2009

ahojte mamulky
vikendujete??
ja som upielka kurca (uz sme aj cast spraskali) 🙂 , mala chrni do 15.0 a potom ideme na navstevu. takze klasicky vikend.
co vy??
inak pravdu povediac ja sa dojcenia bojim najviac, porod bola u mna rychlovka za 7.5 hod od zistenia ze asi "uz to mna prislo",... ale s kojenim boli problemy od zaciatku. nakoniec sme to so silikovovymi klobucikmi zvladli a potiahli na 9 mes. ale predsa.....
a meno,... to je dalsi problem u nas,.... neviem co vymyslime na poslednu chvilu 😀
prijemnu nedelu vsetkym prajem 🙂

elefe
autor
22. nov 2009

Ahojte ,,,
rychlo som nazrela aidem vylozit nohy dnes som varila pre celu rodinu tak mam dost...
Noemi tak ty uz balis? no ja to budem pisat za nejake dva tyzdne,,,, 😀 som teda ozaj zvedava na poradnu dam vediet co a ako ,,,,
no a pridala som novu fotocku do albumu ,,, ako sme sa nachystali na noveho clena rodiny,,,, 😉

noemi01
23. nov 2009

dadulka - aj my sa trapime nad menom
efele - no už som sa pobalila pre istotu
strašne ma tlači dole a boli ma to dosť
idem na zachod a pozeram tak zo strachom či nahodou nekrvacam

moniack
23. nov 2009

- ahojte
- tak konečne po víkende, a zas budeme mať o tt ďalej 😵
- ja som vstala o 12,04h 😀 , v noci som nemohla zaspať, stále som sa prehadzovala a od 03,ooh do rána hore, chodila na wc, tlačilo bruško, rebrá, bolesti zo spodu, no hrôza 😔 , a ráno som sa nemohla dočkať, kedy vstať, a to ma chytil spánok 😎 ,
- okrem toho ,že mi včera všetko padalo, tak keď som pražila kura, tak mi vriaca masť vybuchla, tak mám boľavú ruku, a po celom tele bodky, ešte aj na tvári 😖 , proste keď sa darí tak sa darí
- noemi ako bolo v poradni, čo nové?, aj ja sa chodím stále obzerať, či náhodou nemám krv ☹
- elefe ty sa šanuj 😉 , pripravené máte super, si ma inšpirovala s tým prebaľovacím stolíkom 😉
- dadulka aj ja som kojila s klobúčikmi 😉 , a to si dobre kojila 😉 , ja som si myslela, že po cisárskom sa mi to ani nepodarí 😒
- inakšie ja robím špagety s kečupom 😉 , dnes na varenie kašlem 😉 , dala som si dlhšiu prechádzku, takže teraz len vydržať do večera, aj keď tie noci sa pre mňa stali nočnou morou 😠

elefe
autor
23. nov 2009

Ahojte babule,,,
tak ja mam po poradni vsetko je ok, maly sice stale ritkou dole ale vraj nevadi , na neurologicke problemy mi povedal ze v takejto situacii sa neda nic predpokladat, inak som uzavreta podla grafu mam brucho vacsie ako by som mala mat ale tak to bolo aj pri Samkovi, pribrala som dalsie 4 kila, mam 64kg od poslednej poradne, tak som riadna masina,,,,
a vy sa ako mate?

moniack
23. nov 2009

- elefe gratulujem k poradni 😵 , a bábo sa môže ešte otočiť 😉 , a s priberaním, veď po pôrode zabojujeme 😉
- ja som tu už písala a ako pozerám tak mi to neodoslalo 😅 , a na neurologickom si bola kvôli tej ruke, čo ti trpne?

elefe
autor
23. nov 2009

ahojte
na neurologii som nebola len som mala v 1.trimestri problemy, stratila som aj rec a periferne videnie,,,uz som to tu pisala,,,
ale ja budem bojovat za sekciu pokial sa neotoci,,,,
tak ja sa s tym priberanim az tak nestarostim, praveze by som bola aj rada ak by mi nieco ostalo,,,, bola som moooc chuda.... len teraz mi ta vaha prekaza uz som nemotornam,,,,

dadulka2000
24. nov 2009

ahojte, prva stop stop 😀
ani ja s tym priberanim nestresujem,...aj ked sa bude tazko zhadzovat 25kg 🙂 co naberiem do konca.
prave som mala v praci 10 min relaxacnu masaz - taka zlata pani sa mi kazdy tyzden venuje,.... super pocit. 😅
co mate nove?

moniack
24. nov 2009

ahojte

tak ja som zas v noci bola hore, a ráno som zaspala okolo 6h a pospala som si do 10h

dadulka aj ja by som chcela masáž 😵 a kde žiješ v zahraničí?, chystáš sa tam aj odrodiť?

ja som bola v obchode po ovocie a nemali čerstvé teda mali ale nemali vyložené a až keď som kúpila začali vykladať, hlavná vec že im prišlo včera 😠 , potrebovali dopredať 😠

elefe nie, to mi nejako ušlo 😕

inakšie som dnes prišla na to, že si nemám čo obliecť 😖 , taká som z toho, vo štvrtok mi muž kúpi niečo, aby som si mala čo obliecť do poradne 😔
ja som si cez net objednala plienky, tak každú chvíľu čakám, normálne sa teším.... a už budem pomaly prať, lebo už chcem mať potom pokoj a nikdy človek nevie čo sa môže stať ☹
inakšie tie správy už nemôžem kukať, lebo zas /aj pri prvom/ len rozoberajú kto zomrel atď. a to mi robí zle ☹
ja som dnes nevarila, lebo zo včera mi zostali špagety, a mám aj kurací vývar, a teraz som si kúpila syr, tak si dám s chlebíkom 😵

noemi01
24. nov 2009

moniack - aj ja idem zo strachom na zachod či nekrvacam 😀
dnes som mala poradnu všetko je na jedničku
prietoky dobre aj sono aj som dobre zaštuplovana 😀
mame v 37 tt 3011 g tak presne všetko sedi
a že hlavička sa už tlači dole a aj to dava dobre citiť

dadulka2000
24. nov 2009

moniack, ja som v anglicku, aj elku som tu rodila a bolo to super. sice nemam s cim porovnavat, ale tu bol ten porod rychlovka, vo vode cele 5 hod kontrakcie a pristup midwife bol uzasny. uvidim co napisem potom v januari. 😀
aj ja som videla tie spravy zo sr, kde zomrela ta pani aj s babatkom,... radsej ani len nemysliet na take 😒
noemi, uz to mas za par,... to zvladnes v pohode.
inak som zvedava ze tie kocky co uz mate druhe babatko a porovnate prvy a druhy porod,.... ktory bol "lahsi"??

elefe
autor
24. nov 2009

Ahojte

ja dnes nejak trpim , dobeda mi bolo celkom ok , potom sami nejakym zazrakom ani neviem co som ake zjedla , zastavili vetry a odvtedy len bolesti a bolesti,,,uz sa mi aj polavilo, a stale mam te creva nejake donatahovane alebo co,,,, a maly sa strasne hybe a neviem co robi ale od pobedia ma stipe nejak divne suska, ako by tlacil na krcok alebo co,,,,tak teda som zvedava, na poradnu a prietoky idem 7,12 tak som zvedava ci je alebo nieje otoceny a co bude vlastne dalej,,, nejak mi prestava chutit jest vsetko len pobabrem a nepojem len take somarinky a tak,,,,
no lonova kost = hroza strasne boli a tak beham jak postreleny zajac.... otras....
a vy sa ako mate , ja som mala prvy porod lahky za par hodin bol maly na svete,,,, a uvidime co nas caka teraz

elefe
autor
25. nov 2009

babule ahojte
dnes prva ,,, co porabate???
Noemi, Icerna???? OK???? neni o vas pocut ,,,,icerna hlavne,,,,
Andrejka Marcelka ako deturence?
a co ostatne?
ja som dnes KO u susedov ziapal pes celucicku noc tak sme uz na komplet boli rano hore o pol piatje,,, takze zahajujem protestni spanek,,, vdaka Bohu ze si to mozem dovolit,,,
inak maly strasne tlaci na mechur kazdu chvilku chodim cikat pol deci mocu co ma otravuje, a este k tomu citim aj nejake palenie tam dolu tak som si uvarila urologicky cajik nech ma preplachne,,,,,
pekny den

moniack
25. nov 2009

-ahojte
- tak aj ja som mala zlú noc 😠 , malý si nechcel vyfúkať nos, tak mu všetko v noci vadilo, len plakal a plakal, celú noc sme húkali a chodili ho umývať, no proste to preháňal 😠 , ráno tak tiež 😖 , keby mal aspoň dôvod, ale on posledné dni len mrnčí za všetko, že niekto ide na wc, že leží... atď., no hrozný a potom má sople 😠
- už som vravela, že nejdem k Dr., lebo aj minulý rok sme boli dokonca na pohotovosti a tam mi Dr. povedal, že on je zdravý, nemá ani len červené hrdlo, len je zahlienený, treba odsávať 😔 , cítila som sa vtedy ako nejaká čo sa nestará o dieťa, a tiež mal vtedy obdobie plaču 😖
- a už ma bolí aj hrdlo, čo som sa vyhúkala 😖
- inakšie pohode sa mám, zospodu bolestí ako zázrakom prestali, ale sú znesiteľné, len tam dole sa mi ako keby rozšírila kožka /nátrh/, takže od vtedy pokoj 😅
- no ja som prvé odrodila cisárskym, takže toto druhé je pre mňa nové, lebo fakt mám pocit, že toto druhé odrodím prirodzenou cestou 😒 , fakt mám strach, lebo neviem do čoho idem, a aj lonové kosti ako sa mi rozťahujú, proste všetko napovedá tomu, že porodím norme ☹
- maminky naše sa už dlho neozvali, ani Kyliefox, Janka, Marcelka, Andrejka 😵
- Icerna už hádam porodila, a učí sa zadeliť si čas 😵 ,
- elefe ja chodím ako kačka 😠 , sa normálne bojím aby si ma tu na dedine nepomýlili poľovníci 😀
- dadulka ty si rodila do vody?, voda je teraz u mňa jedinečná, chodím sa aj 2x sprchovať, všetko si uvoľním, takže ti verím, že tie kontrakcie sa asi dali prežiť a bola to rýchlovka 😵
- noe gratulujem k poradni 😵 a pekná váha, ve´d kým porodíš ešte pribere, a tam je +-500g

elefe
autor
25. nov 2009

moniacik tak sme uz potom ako dve kacky,,,, ja som tiez a riadna kacena,,, ledva beham,,,
normalneho porodu sa vobec nemusis bat prave preto ze neveis do coho ides,,,, je to krasne a naozaj zazitok na cely zivot,,, velmi emotivne privitanie dietatka,,, mne prave asi hrozi sekcia tak som zvedava ako to napokon zvladneme ked maly je stale zadockom,,, nooo tesim sa na neho tak ci onak,,,,

dadulka2000
25. nov 2009

ahojte kocky
prave som sa vratila z prestavky,... kupila som dva obrovske baliky plienok pre newborn, tak sa pomalicky zasobujem ako syslik 😀 . uz aj vlozky do podprdy nam (boli v akcii - 40ks za 0.85£ - tak nevezmite to 😀 )
jedine co mi treba je pozicat od kamosky elektricku pumpu, lebo ta moja uz nejako nechce ficat.
😠
inak mi ani nic netreba - vsetko mam po malej (v roznych farbach)
isto aj vy mate vsetko, vsak??
moni,... do vody sa "rodi" vyborne - teda ja som len otvaraciu 2 fazu presedela v bazene a nakoniec som sla vytlacit vonku (uz som si nevedela najst polohu - nakolko som dlha)
😀
elefe, ked je zadockom tak musi byt sekcia?? ci sa to da aj prirodzene zvladnut?
ja mam 2.12. posledne sono - a to len koli tomu ze sa im v 20tt na sone zdala nizko placenta, tak uvidim ci sa posunula betarka jedna 🙂
no idem makat dalej,... lovu zdar maminky 😅

moniack
25. nov 2009

- dadulka aj ja mám nízko placentu a idem 2.12. do poradne 😉
- no ja ešte nemám hygienu a šľapky si musím kúpiť, a inakšie pre malé už je, tiež postupne kupujem každý mesiac pampersky a na látkové plienky ešte stále čakám, kedy mi ich donesú /ako som písala som si ich objednala/, inakšie košieľky, zavinovačky, a iné veci mám, len som si kúpila novú kojeneckú podprdu, odsávačku 😉
- ja som si pospala s malým, lebo som mu dala dithiaden, potom som z toho preplakala, pospali si obaja a jemu to aspoň trochu pomohlo, ale počuť že ten nos..... ☹
- elefe tak nebehaj.... 😀 , a sekcia je super, kiež by som aj ja tak zas išla.... 😉