Čo sa zmení pri druhom dieťati?

elefe
22. júl 2009

Mile , uz maminky , cakame druhe babatko sme momentalne v 17tom tyzdni tehotenstva a chcela by som sa popytat , a nacerpat informacie a trochu si aj pokecat o tom co nas caka, ked uz budu deticky dve, ako medzi ne rozdelit lasku, a ako sa celkovo pripravit na prichod noveho clena rodinky,
mame syna Samka ktory ma 2 roky aj 9 mesiacov a termin druheho porodu mame 5,1,2010, Samuel sa tesi na babatko a pyta sa kedy sa uz narodi, krasne spinka uz 2 tyzdne vo svojej izbicke, este sa sice sem tam budi ,ale to je samozrejmost pokial si zvykne ze je tam sam, ale ze sa napriek tomu nemusi bat... v septembri nastupuje do skolky, a ja budem chvilku este pracovat, ako ste na to vy mile maminky?

kika333
17. dec 2009

ahojte, mozem sa pridat? dnes som sa tak vystrasila, som si urobila testik ze len tak pre kontrolu a ta druha ciarka bola taka slaba, nie ako pred dvoma tyzdnami, tak sa teraz velmi bojim, co ak HCG klesa, alebo to tak ma byt, boze ja to vobec neviem....poradite mi?

dadulka2000
17. dec 2009

kocky - idem sa vam pochvalit, pred chvilkou sa okolo mna zhrklo asi 50 ludi z prace a dali mi plnu hrbu darcekov pre babatko a aj mna. su uzasni, zazelali mi vsetko naj a ze sa tesia ked sa opat vratim, no nie su skveli? budu mi chybat,.... a ked si vezmete ze som tu cudzinka tak je to uplne super.
o chvilu ideme na vianocnu party,.....
drzte sa,... ozvem sa zajtra z domu - uz z dovolenky

veva1
17. dec 2009

ahojky
sem tam sem kuknem,pretoze mi to stale castejsie v hlave tika,ze by som este chcela maly batoztek.
kika,neviem to na 100 % ,ale kdesi som citala ze vo tak vysokom tt test blbne. A este si myslim ze aj keby hcg klesalo,tak by este nebolo tak dole aby test slabol. Tak ziadnu paniku 😉 Alebo namiesto trapenia sa chod k dokimu

elefe
autor
17. dec 2009

Ahojte vitam nove clenky ,,,,
Kika nemusis sa bat , ono postupne hcg klesa, telo si zvyka na drobca , najvyssie je myslim 3-6tt niesom si ale ista ale myslim ze pokial nemas nejaky problem nemusis sa stresovat,,,,myslim ze veva ma pravdu,,, a mimochodom ked sa sa veva rozhodnes ku nam pridat budeme ti drzat palce tesit sa na teba,,,, mimochodom potrebujeme uz nove zienky lebo pomaly vsetky odrodime a budeme uz len o nasich babatkach pisat,,,, 😀 aj to len ked budeme stihat 😅
Dadu v UK je to normalne ja som aspon nenatrafila na to ze by ma barli v UK inak ako samych seba,,,ja neviem naozaj som to nezazila,,,
moniacik aj mna stale trapi ta lonobva kost a tiez mam problem sa otocit v posteli a ked dlhsie sedim ta sa neviem ani postavit a ani kracat,,,,je to des ale uz to prezijeme,,,,
pekny vecer

kyliefox271
18. dec 2009

moni skús trošku oddychovať, ale asi sa mi to ĺahko povie...
dadulka, ty si chcela meno na facebook do IP?
Tak to máš v robotke supr.
Andrejka, určite daj na svoj inštikt, sama vidíš kedy je malá najspokojnejšia, 😉 tá Vaša lekárka je príliš veľká fanynka UM. A píšem sem málo, lebo stále niečo mám. Veď viete. Dnes idem dokúpiť posledné dárky a hotovo. No a potom ešte do Vianoc by som chcela napísať jednu esej.

elefe
autor
18. dec 2009

Kely mas toho naozaj hodne,,, no ale zvkadas teda klobuk dolu,,,, 😉 supeer...
ja uz sa len tak gulam ,,, upratujem si pomaly a tak,,, darceky mam uz vsetky dokonca som sa so svokrom dohodla na este jednaom pre manzela,,,chcela som aby sa so mnou zlozil lebo som zz mala pre manzela kupeny darcek ale napokon sa rozhodol ze mu ho kupi sam,,, tak teda faaajn som povedala ani nechce aby som ho nosila ku nnim ze nech mu ho necham tu,,,,

moniack
18. dec 2009

- ahojte
- kyliefox, fakt to super zvládaš 😵 , ale nechcem ťa strašiť, veď uvidíš keď bude mať Riško po 2 rokoch 😀 , oddychujem, ale stále mám šoky, a malý je dobrý len keď je sám, aj sa sám hrá a keď niekto príde tak mám chuť sa zamknúť ☹
- elefe tak super, a idete na sviatky k svokrovcom? či budete doma?Už to máš za chvíľu 😉 a večer malý vystrelil z postele a išiel hľadať ocina, no ja reflex taký ,že rýchlo dole z postele ☹ , a v noci som nemohla mať spojené nohy ☹ , proste vyrevaná som bola dosť a to sa opakovala aj o 4,5hod. /Kubkové behanie po dome/
- veva ahoj, a s týmto ti neporadím ,lebo fakt neviem 😉 , ja som si testy nerobila a išla rovno k Dr. 😉
- Dada boli zlatí tí tvoji kolegovci 😵 , to vždy poteší 😵 , inakšie si približne v takom tt ako ja, už si prala pre malé?
- Andrejka 😵

dadulka2000
18. dec 2009

ahojte
hlasim sa z dovolenky - a zacala zaujimavo,....
LTT (len tak tak) som sa vcera v noci dovalila autom domou z Xmas party - zacalo tu okolo 22:00 strasne snezit a nastala v priebehu 1 hodky cestovna kalamita. viditelnost 2 mestre, rychlost 20km/hod a smyklave, neupravene cesty. ale v poriadku som po 1.5 hodke nakoniec dosla. 😉
rano sme sa prebudili do krasneho zimneho pocasia - mame asi 15 cm snehu, doprava, skoly, praca zrusene. ale deti sa tesia.
😀
dala som aktualne foto na facebook
ano Kylie, daj mi meno do IP, pridam si ta na FB 🙂
Moni, ja uz mam veci pre babo ulozene v skrini, cez vikend mam v plane si zbalit tasku do nemocky, lebo na sviatky ideme asi 500 km prec od domova, tak si ju pre istotu vezmem so sebou. 😉

icerna
18. dec 2009

ahojte baby 😀 uz som tu dlho nebola 😒
andrejka,tak to mi sme pribrali 500G a to budeme mat v nedelu mesiac. doktorka povedala ,ze krasne pribrala, a dalsiu poradnu mame tiez 5.1 🙂 inak mi mala teraz vazi 3200G ja si myslim ze ti pekne pribera 😉ved by si na nej videla keby je nespokojna 😝
a s tim krvacanim je uz lepsie,bola som u doktora a pichli mi injekciu na stahovanie maternice.

kylie ahoj 😉 uz si tu ozaj dlho nebola. ako to ide rychlo,ze mala ma uz 3mesiace 😉 super to zvladas vsetko
aj nam uz prisiel tato,tak sa vytesuje z malej,videl ju prvy krat 😵
pekny vikend maminky vsetky a tehulky len pekne oddychujte 😉

andrea12737
19. dec 2009

Ahojte kocky 😎
ale ste toho popisali..tak ja som uz druhu noc poriadne nespala, mala ma zapchaty nostek, ale strasne, tak kazdu chvilu som s nou bola hore, uz som hotova. Teraz posledne 2dni som mala strasne naliate prsia, lebo som malu castejsie prikladala, no dnes to uz vyzera na normal..takze sice s jednym mliekovodom upchatym ale inak v pohodicke zvladnute.. cakam kedy sa manzel zobudi a ideme kupit malemu darceky pod stromcek. Inak dievcence, tie co uz mate deticky nad 3roky. Prislo mi z USVaR ze sa zacalo konanie vo veci zrusenia materskej, resp. rodicovskeho, lebo ze mi samko ukoncil 3roky. Mam ich upovedomit ci sa staram alebo nestaram o nejake dieta do 3rokov, inak mi prispevok bude odnaty..co je to za hovadinu, ked mi teraz poslali porodne, priplatok k porodnemu a matersku? to nemaju oni v zaznamoch? neviete mi poradit ako to je? Nestaci tam zavolat?
Icerna-mas super dr 😀 skoda ze nezijem v Nitre 😀 😀
Dadulka-je to velmi krasne od tvojich kolegov 😵 a s tym snehom..je to sila, tak ale deti sa maju naco tesit. Aspon budete mat biele vianoce
Kyliefox-drzte sa 😉
Moniack-takze poradna dopadla super-gratulujem. A ty ides na sekciu? ako dobre 😝 a uz aj vies datum?

kyliefox271
19. dec 2009

ahojte, Icerna mne príde v utorok.. A ako sa máte? Ako spia v noci baby? vyspíš sa? a ty, Andrejka?
Andrejka, to Ti v dobrom závidím, že máš vybavené tie peniaze porodné atď, ja keď som bola na UPSVARe no comment, chaoz a bordel, čo nechápem, či som až taká rarita, že mám deti s menším rozdielom ako 3roky, tak mi ešte kvôli tomu budú volať v januári - ohľadom rodičovského (materské nepoberám). A tá pani sa tam tvári akoby to išlo z jejvlastného vrecka, lebo 1.krát keď som tam bola mi povedala, že mi pozastaví rodičovský na Riška a mám prísť s novou žiadosťou a potvrdením zo Sociaálnej a keď som tam s tým bola teda 2.krát tak sa tvárila, že nevie ako to bude, či má pokračovať Riškom až do jeho 3ch rokov alebo ho stopnúť ako tvrdila 1.kát a budem to brať od septembra do narodenia Laury...
Moni, nemusíš ma strašiť, od roka a pol je Riško total divý a vymýšľa také voloviny, že mi fakt dáva zabrať. Tak sa to už hádam nezhorší.... ? 🙂 3dni po Vianociach má narodeniny, takže nás sviatky vyjdu draho 🙂
Pekný víkendík! 🙂

kyliefox271
19. dec 2009

Andrejka, aha, tak ja som písala, keď si aj ty písala a až teraz som si prečítala čo si písala. 🙂 Takže sa moc nevyspíš a UPSVAR podobne.... 😒

noemi01
19. dec 2009

ahojte my sme od štvtku doma nič nestiham

maly sa narodil 13.12.2009 o 05:00 s mierami 49cm a vahou 3180g a vola sa Damiánko

pôrod bol rychlovka cela ceremonia trvala 2 hodinky
ale to zašivanie katastrofa to bolelo a ešte boli
maly je dobry stale kaka a papa tak mam čo robiť denne pokaka aj 15 plienok
dominka sa veľmi teši stara sa o neho božkavaho ho ryťku mu kremuje

a vy čo mate nove ? nič som nečitala nestiham

marcela22
19. dec 2009

Ahojte, tak strašne dlho som tu nebola až sa hanbím 😔 Sem-tam nakuknem a niečo si prečítam ale na písanie veľa času nie je. Teraz tenot predvianočný blázninec a spol. mi zaberajú veľa času, ale inak je všetko super🙂
Malého úspešne kojím, už má okolo 5400g a 59cm. Posledné noci začal aj pekne spinkať, zaspí tak o jedenástej až dvanástej a potom papá až okolo piatej, tak som celkom oddýchnutá...
Sonynka je úžasná sestrička, síce v poslednej dobe má krááásne obdobie vzdoru a dosť ma rozčuluje, ale k malému sa chová super, nerobí mu zle, nežiarli a pomáha ako sa len dá. Len dúfam, že jej to vydrží...

Maminy ktoré kojíte - čo jete a čo nie? Ja nemôžem takmer žiadne ovocie a zeleninu a vôbec žiadne koreniny, to bolo doma "veselo"...tak varím len na vode a so soľou a rascou, poprípade tam dám trochu bazalky a to je tak všetko...ale zasa mliečnych výrobkov môžem koľko chcem a už papám aj čokoládu🙂

Kylie to môj malý má zasa na Vianoce meninky tak to tiež bude drahšie 😀

No a papiere my už máme vybavené dávno, manžel to všetko pbehal a povybavoval a už nám prišlo aj to pôrodné...len tie smiešne peniaze čo poberám na dve deti nie sú nič-moc...

Babulky, keby som sa tu náhodou do Vianoc už neobjavila tak Vám všetkým želám krásne a pokojné Vianoce, veľa pohody a darčekov a hlavne aby ste boli so všetkými, ktorých ľúbite 😉

Ale ja sa tu snáď dovtedy ešte ukážem 😅

moniack
19. dec 2009

- ahojte
- Andrejka nestačí tam zavolať, musím tam ísť osobne a podpísať papiere, že vieš o tom ,že má chlapec 3r. a že sa oňho staraš, atď. 😉 , ja tam idem v pondelok, a tiež som to nevedela, len sestra mi to vravela 😉
- noemi gratulujem 😵 😵 😵 , tak super, a Dominika je veľká sestrička 😵 , prajem celej rodine veľa zdravia a tebe veľa mliečka a nech sa čo najskôr zahojíš 😵
- Marcelka ahoj 😵 , no fakt si tu dlho nebola ☹ , tak super, že kojíš 😵 , a to obdobie vzdoru fakt vrcholí tak okolo 2,5 roka 😖 , ja som tiež všetko nemohla, jedla som dookola stále to isté 😉
- Kyliefox 😀 , a ten úrad no comment 😠
- no elefe tak mi to Dr. povedal, že mi urobí radšej predoperačné vyšetrenia ako som už písala, a v novom roku 4.1. asi mám prísť do poradne a uvidíme čo a ako, ak samozrejme, nebudem krvácať alebo mi nepraskne plodová voda dovtedy 😉 , no ja som mu hovorila, že chcem ukončiť tehotenstvo skôr, lebo je to na mňa veľa, a mám pocit, že mám zlý termín pôrodu vyrátaný, a včera som mala silné kontrakcie večer, dala sprchu a v sprche, zamknutá som skoro odpadla, tak mokrá, nahá som odtiaľ vybehla rýchlo do postele, v noci som nemohla ležať, lebo kríže, som si myslela, že som aj menzes dostala, a do toho ma začalo preháňať a na zvracanie 😖 , ľudia tam som sa triasla, modlila, aby som to zvládla...., muž včera popíjal s bratom ,tak som nechcela nechať Jakubka s ním doma, tak som to nejak zvládla, ale fakt mám tušáka že pôjdem cez sviatky 😉 , Dr. mi vraví, že pohode môžem odrodiť aj teraz, bol zlatý 😵
- Dada ja akurát som hodila prať, po včerajšku radšej nech to mám porobené 😉
- my sme včera kupovali Kubkovi auto na diaľkové a ešte by sme chceli autodráhu, a stôl a oblečenie 😉 , inakšie aj Jakubko sa narodil 14.12., takže tiež oslavujeme dá sa povedať že na vianoce, ale ja mu idem len teraz robiť tortu, lebo by som to nezvládla......, vlastne dúfam ,že sa mi nič už zlé nestane
- príjemný víkend pá, prepáčte za taký dlhý príspevok

kyliefox271
19. dec 2009

noemi, marcelka, aj som na Vás myslela dnes, aj na melonik, čo ste dlhšie neprispeli
noemi ešte raz gratulujem k malému!
marcelka, ja jem všetko, malá je v pohode, len mám rešpekt pred kapustou a fazuľou, šošovicou..tak to nie.
Baby, strašne by som si dala kapustnicu 🙂
moni, tak dúfam, že to už potiahneš. ja som síce bola bez problémov, ale ten koniec tehu je dosť vyčerpavajúci, preto držím palce, aby Ti to všetko dobre vyšlo

noemi01
20. dec 2009

dakujem vam
strašne ma posledne 2 dni boli spodok viac a viac
ani sedieť chodiť sa neda ledva sa otočim na postely a to je už tyžden po pôrode a ja som ako chroma
v noci maly krasne prespi
a čo sa tika stravy no davam pozor ale napriklad som mala palacinku tvarohovu čo sa može a maly nam prekakal a preplakal cely den aj mala vracala aj manžele prehanalo a tvaroh bol ešte v zaruke ☹
inak si neviem predstaviť že tu budem sama s dvoma deťmi
keby sa my dalo ešte chodiť a nič nebolelo by bolo super ale kedy to prejde neviem
ako zistim že sa stehy povolili alebo praskli ked ma to tam reže až ťaha
manžel pozeral zdalo sa mu to dobre tak neviem či mam zajsť ku gyndovi

icerna
20. dec 2009

ahojte baby, 😉
noemi gratulujem k synčekovi ahlavne nech mate vela mliecka a ste dlho zdravučky 🙂

mne mala do rana take sopliky chytila chudiatko moje malinke,tak mi je jej luto ☹ musim jej často odsavat a tak som dufala,ze nebude chora tak skoro,ked kojim ☹ aj vanesska ma sopliska a dnes ze ju boli hrdlo 😖 šibne ma

marcelka aj ja si davam pozor,tiez len take jedla na vode,o nicom,sama rasca vsade 😀 a cokoladu nemozem,lebo ju potom viac boli brusko 😲

kylie aj ja by som si tak strasne rada dala kapustnicu a cokoladu ani nevravim,ale aspon skor schudnem,ked nemozem vyžierat 😅

pekny vecer vsetkym maminkam a detickam 😉

elefe
autor
20. dec 2009

Ahojte maminky,,,, super ste popisali,,,
tak najskor k uradom_na SK jeden velky bordel, gyndos mi povedal ze si mam obehat soc,poistovnu UPSveci a rodiny, a napokon zdravotnu poistovnu,,, no a ked som dosla na soc poistovnu tam mi papier na materske vzala a bolo a ze mi pride rozhodnutie a ze narok na materske mam a tak, a ja ze nech mi da ten papier ze musim tam a tam a ona ze na co? tak ze mam ist ked mi dojde rozhodnutie a a doteraz mi nic nedoslo,,, tak som volala na zdr,poistovnu a tam ze teda staci ked dojdem ked sa dieta narodi, a na UPSVR som nebola ze naco ked odtial nic nepoberam a nemam ani na nic narok odtial,,,tak neviem vlastne

Noe.gratulujem , rychle zotavenie prajem a vela mliecka,,,

Moniacik ja som uz tiez na rozpadnutie a teiz mam kazdu noc pocitze idem,,, ale nejake kontrakcie este nemam, aj ked brusko mi tvrdne takmer stale,,, no neviem preco ale mam pocit ze to na mna pride v noci,,,fakt neviem preco,,,

Andrejka ved ked ti poslali vsetko tak musia vediet ze o Samka sa uz "nestaras" teda ze na neho uz nemas narok na RPrispevok tak co chcu,,,,? maju tam total bordel to je jasne,,,

tak dievcence ked sa neozvem tak viete co sa deje aj ked koniec 40tt mam az na silvestra takze spolieham ze az potom pojdem,,,, 😅 😉

andrea12737
21. dec 2009

Ahojte,
Marcelka, Noemi 😵 😵
Marcelka- no ja jem skoro vsetko. Doprajem si aj cokoladu, aj napr.mandarinku, jahody a pod. Akurat som zistila ze brokolicu nemozem. To som jedla 2dni a akosi mi nedopalovalo, preco mala place 😅 😝, vedela som ze zo stravy, ale co konkretne..lebo karfiol som si trosicku dala a nic, tak som brokolicu nejako neriesila a tak som zistila ze to bolo z nej..inak jem vsetko(aj hrasok, kukuricu..len nie kapustu), ale samozrejme len v minimalnej miere, vacsina jedal sa aj tak sklada z rasce, soli a vody..takze napodobne dievcence. 😀
Elefe,Moniack, Dadulka-vam uz prihara.. joj, nech to uz mate za sebou, babetka pri sebe... 😵 velmi vam to zelam
v stredu idem na socialku, som zvedava ako tam pochodim a zajtra si idem vybrat ramik na okuliariky 😵 tesiiim sa..

elefe
autor
21. dec 2009

Ahojte

veru Adi nam uz pekne prihara , no co nejak sa uz hadam dockame , ja som si uz kufriozku zbalila ze ak by nahodou,,,ale ako som uz bola pisala , tak myslim ze pojdem nieco kratko pred terminom alebo na termin,,, ako aj pri prvom, uz som sem pisala ze maly sa narodil presne na termin,,,,mala som len jeden a ten to vyslo,,,
ostatne babulky ako?
kamaratke sa pred nedavnom narodila dcera, boli sme takmer rovnako tehule ,,, a isla na vyvolanie lebo ani jednu neporodila na termin,,, vsetky 3 dcery jej museli vyvolat,,, ak bude mat statsie tak ju pustia hadam aj na stedry den,,, no to by mohli,,,,
tak papa zatial

andrea12737
23. dec 2009

Ahojte maminky,
prajem vam krasne prezitie vianocnych sviatkov, vela darcekov, stastia, lasky a rodinnej pohody 😵

moniack
23. dec 2009

- ahojte
- aj ja sa pripájam veľa rodinnej pohody, lásky a pokoja 😵
- ja už sem zajtra asi neprídem, lebo dnes ešte perem , čo teraz dali dole, a idem niečo ešte dokončiť, pá 😵
- elefe ak by to na teba prišlo počas sviatkov daj vedieť 😉

elefe
autor
23. dec 2009

Ahojte mamulky,,,
tak ja sa hlasim z poradne,,, vsetko je OK a FAAAAJN,,,, som sa stazovala ze uz babo citim nizko ale pan docent ma ubezpecil ze je este dost vysoko a najblizsie sa na svet nechysta,,,
tak krasne prezitie sviatkov a pohodu v roddinnych kruhoch , so spustou laskavych usmevov a pokoja vam prajem,,,
Krasne vianoce

kyliefox271
23. dec 2009

Krásne a pokojné sviatky všetkým!! 😉

cucuska
23. dec 2009

ahojte začinam zisťovať že by som rada patrila k Vám 😅

dadulka2000
24. dec 2009

ahojte kocky
v prvom rade Vam idem zazelat krasne svianocne sviatky, prezite v pokoji a v pohode (a hlavne medzi ludmi ktorych mate radi). mne chyba moja rodinka,.... ☹

my sme vcera po 5.5 hod uspesne docestovali k muzovej rodine, tak nastava all inclusive opatera o nas. jedine co mame za ulohu je jest a oddychovat,.... PARADA 😀 . Ellie ma o zabavu plne postarana - traja bratranci sa jej non stop venuju - ani nevie kde ma rodicov 🙂
deti a par dospelych vypadlo teraz do parku, tak je tu klud a ticho. vonku je strasne zamrznute, tak ja som to ozelela a ostavam v teple doma.

elefe, tak sa este drz 2 in 1, a potom v januari zacneme "sutazit" - ja som mala dnes v noci sen ze som rodila. (a porodila som aj chlapca a aj dievcatko - tak zase neviem na com som 😀 😀 )

paaaaa

marcela22
24. dec 2009

Ahojte kočky, všetkým Vám želám krásne Vianoce a veľa darčekov🙂

elefe
autor
24. dec 2009

Ahoj dievcence tak ako ste si uzili Vianoce? My super krasne,,, svokra a mamina sami takmer o vsetko postarali, tak som mala v celku pohodu i klud,,, krasne sme sa pomodlili a tesili z dobreho jedla krasne prestreteho stola atd,,,darceky boli pre vsetkych skvele a vsetci sme sa potesili,,,
dadulka tak teda sa drzme este nejak pokope,,,
a vitam novu clenku co sa chysta pridat...
oekny vecer

andrea12737
25. dec 2009

ahojte
tak toto boli moje najhorsie vianoce.
V novom roku podavam ziadost o rozvod 😔 ... tak pekny zvysok vianocnych sviatkov