Čo sa zmení pri druhom dieťati?

elefe
22. júl 2009

Mile , uz maminky , cakame druhe babatko sme momentalne v 17tom tyzdni tehotenstva a chcela by som sa popytat , a nacerpat informacie a trochu si aj pokecat o tom co nas caka, ked uz budu deticky dve, ako medzi ne rozdelit lasku, a ako sa celkovo pripravit na prichod noveho clena rodinky,
mame syna Samka ktory ma 2 roky aj 9 mesiacov a termin druheho porodu mame 5,1,2010, Samuel sa tesi na babatko a pyta sa kedy sa uz narodi, krasne spinka uz 2 tyzdne vo svojej izbicke, este sa sice sem tam budi ,ale to je samozrejmost pokial si zvykne ze je tam sam, ale ze sa napriek tomu nemusi bat... v septembri nastupuje do skolky, a ja budem chvilku este pracovat, ako ste na to vy mile maminky?

moniack
25. dec 2009

ahojte
tak my sme mali také vianoce, že ani som sa veľmi nenadrela 😉 , deň predtým som si urobila šalát, takže som sa už zničila a teda včera som už len k tomu niečo urobila, na večeru sme išli dole ku svokrovcov, a darčeky sme si dali ráno, lebo malý už nemohol vydržať takže sa teoreticky s nimi vyhral do večera, išli sme spať okolo 22,ooh, ale ja som si aj cez deň pospala, keďže som mala porobené 😉

aj ja vítam novú maminu, a kedy sa idete snažilkovať, či to iba rozmýšľate nad druhým 😉

Andrejka my sa vždy dokážeme pohádať na sviatky, a nie len na vianoce, fakt 😀 , inakšie je pohoda 🙂 , ale aj na teba je to veľa, domácnosť, 2 detí atď. a samozrejme hormony nespia 😉

elefe zvládla si sviatky?, ja som si myslela, že to nevydržím 😀 , ale fakt chcem vydržať aspoň do nového roka 😉

marcelka ako sa máš?, ja že si na nás zabudla 😉

dadulka, icerna, melonik, kylie a dúfam, že som už na nikoho nezabudla tiež vám prajem krásne prežitie sviatkov a šťastný nový rok 😵

icerna
25. dec 2009

ahojte 😉
ststne a vesele vianoce vam vsetkym,hlavne rodinnu pohodu 😉
andrejka ale hadam to neni az take zle 😨
moniack ani ja som nemala vela roboty,salatik som si den vopred spravila,po kapustnicu som draheho k mame poslala,kedze ja som spapala 3lyzicky koli malej a poobede som len rybku obalovala a samozrejme upratovala, 😉
vanesska sa nevedela cely den dockat a vecer skakala od radosti a šklbala ten baliaci papier,taka bola štastna 😀 a mi s nou ked sme ju videli 😉 lili skoro vsetko prespala 😝

elefe
autor
25. dec 2009

Ahojte vsetky,,,
Adi neblazni,,,snad si to nemyslela vazne,,, vsetko sa urcite upravi,,,

no ja som Vianoce zvladla,ako ani neviem, ale pravda je ze tento rok nam svokra velmi pomohla , mali sme od nej napecene, aj salat , a od maminy kapustnicu,,,ktoru sice este mozem aj ked mi je z nej dost blbo potom ,,,
no babulky ja si kazdu noc myslim ze uz uz pojdem mam bolesti jak slak, sa tu fuuurt prechadzam manzel je uz zo mna zufaly,,, stale sa pyta ideme- nejdeme? a ja ani neviem , ale padne rano pol Osmej a nic mi neni a tak aj vcera a aj dnes som sa vratila do postele o stvrt na osem a spala komplet celu hodinu co sa v noci proste nestane,,, stale cumim na hodiny a nedoakze sa mi v ziadnej polohe ulavit,,,do rana som mala este aj krce a prehnalo ma tak uz som bola na istom ze ideme, ale nesli sme zase sa vsetko rano ukludnilo,,,ja dufam ze tuto noc to uz bude dobre a prespim aspon 4 hodiny v kuse,,,

no my sme sa napodiv nepohadali ,aj ked ja priznavam ze som dost nervozna, uz som si rano aj poplakala som bola zufala sama zo seba,,,tie hormony su fakt potvory, manzel ma statocne obskakuje a robi co mi vidi na ociach , inak som mala stedre vianoce, a dostala som vysnivany parfem a peniazky v obalke od manzelika na zaplatenie nadstandardnej izby v porodnici a este nejake drobnosti,,, tak som bola vrcholne a aa nadmieru spokojna a stastna ze si pekne sam usanoval peniazky akurat ma mrzelo ze dal do mna kopec penazi za ktore mohli mat aj ostatni o cosi stedrejsie vianocky, ja som ich predsa len musela vybavit z bezneho rozpoctu nemala som ziadne bocaky, ale aj tak sme to zvladli ako sa dalo,,,,

tak pekny vecer este

noemi01
26. dec 2009

ahojte
andrejka - hadam to prejde a bude všetko ok

tak my sa hlasime po dlhej dobe mame sa dobre už si zvikam
konečne SEDIM jupiiiiiiiii a už mame stereotyp vstavame a zaspavame v rovnaky čas čo ma teši
mliečka mam na rozdavanie v noci aj 4 vložky do podprdy vymienam čo mam premočene a to prespi 4 hod a potom sa budi na papanie po 2 hod. a cez den papame každu hodinku čo je dosť naročne

dakujem vam všetkym ešte raz za gratulacie ste zlatučke

ako vravim pôrod rychlovka ale 2 deti kludne stačia už by nechcela tretie

😀 😀

elefe
autor
26. dec 2009

Noemi ahoj,,,
a aj ostatne ahojte...

tak ja som zvedava ako to bude ked budu dvaja , vobec ale vobec si to neviem predstavit,,, Samuel je teraz otrasny, je umravcany nespokojny s nicim a s nikym, len vymysla,,, hroza,,, uz aby bola naspat otvorena skolka...priedusky ma uz ciste, dnes nahodou sme videli doktorku ako ide k sebe do ordinacie tak tam manzel s malym skocil lebo rano vstal s karpavym ockom, tak neviem co to ma znamenat,,,nema nadhu ani kasel uz taky zakasle uz minimum , a sopliky????j a neviem dr. povedala ze ma hlieny, ale neviem z coho je taky zahlieneny,,, tak mu dala dve kalciovky, to mu mam dat tretinu R.O,V. a este frmikoin do ociek,,, ja uz by som sa ani necudovala keby to mal z tej TV,,,, ponuka programu je lakava aj ked sa odbehne hrat do izbicky, ale vacsinu presedi pri TV ,,, no ako vravim nech je uz skolka, tam je spokojn a aj ja mam klidek doma,,,aj som premyslala , ze by som ho nechala nejaky mesiac doma, kym si malicke babatko vytvori nejaku imunitu ale neviem ci to zvladnem aby ostal doma...
ja som na rozpadnutie uz ma boli asi vsetko co moze,,,ale konecn som celkom obstojne spala tuto noc,,,

dadulka2000
26. dec 2009

cauko babulky
my uz sme spat z vyletu = dalsich 5 hod v aute, cestou sme si dali pauzu v Ikey, ludi na mraky, vsade su 75% zlavy tak tu saleju. 😝
elefe aj mna zacina pobolievat lonova kost,... a tak akurat zacinam mat toho dost, uz som ozaj ako kacicka. budem rada ked bude po tom,.... ja spin celkom fajn - az na 3-4 navstevy wc pocas noci.
no nejako to uz musime dobojovat - len by som nerada prenasala - uz len koli tomu ze tu budem mat presne na 3 tyzdne maminku na vypomoc,.... a bola by skoda to nevyuzit.
😉

noemi01
27. dec 2009

efele - maly je nezbednik???
naša mala vo všetkom pomaha neskutočne je zlata dava pozor a stale božkava a mali sa niekedy hneva lebo ho pusinkuje stale 😀 😀

ozaj baby čo je dobre aby my mala papala viac v poslednej dobe my vobec nechce jesť ona ma viac menej strach z vracania a z grgania tak radšej nepapa že jej nechuti bojim sa o nu

dadulka , efele - nech to už mate za sebou
ja som chodila ako kačica više mesiaca 😀
a po pôrode ešte horšie chodila konečne už sediiiiiiiiiiim

moniack
27. dec 2009

- ahojte
- noe aj my sme riešili túto dilemu, ale začali sme dávať postupne a pomenej, skratka tak, aby nezvracal, potom sa už nebál 😉 , tak to je dobre, že už sedíš 😀 , to ťa malý riadne teda potrhal 😕
- žienky teda mňa už od kedy pobolieva lonová kosť a za noc chodím stále na wc, to ked idem 4x za noc tak si poviem ako som sa dobre vyspala 😔
- včera som mala také bolestí, že som si myslela, že už idem do nemocnice 😖 , fakt od strachu som si balila ešte tašku, a učila muža zapínať práčku....., a popritom predychávala, no proste celý deň mimo, aj som skoro odpadla 😖
- no ja tiež nechcem prenášať, ale som zvedavá fakt toho 4-ho, čo povie Dr. 😉
- icerna tak sme boli ušetrené od roboty 😀
- a žienky tie, kt. máte vekovo také detičky ako môj Kubko, čo papali?, lebo môj šalát vôbec ani kapustnicu, tak som mu normálne urobila zem. kašu, s cviklou a s rybkou

elefe
autor
27. dec 2009

Ahojte babulky,,,
tak co ta Andrejka,? nejak sa neozyva? co s nou je? Hadam to neni take vazne ako pisala,,, ☹
baby ja uz by som to fakt mala za sebou najradsej ja uz neviem co so sebou,,,ani sediet ani lezat ani nic....uz som sama zo seba zufala,,,vsetko ma boli , vsetko ma tlaci , mam pocit ze pri kazdom pohybe malickemu nieco pritlacim niekde ho proste zaltacim ze mu ublizim,,,co vy na to? mohlo by sa to stat? doktor a aj na sone mi povedali ze malicky bude velky, ze mozno vacsi ako Samko,,, a ten mal 3820g a 51cm,,, bol dost velky,,,
moniacik musime to uz len vydrzat,,,, 😝 😅 🙄

moniack
28. dec 2009

- ahojte
- elefe moja 😀 , presne ako píšeš, ale ako pozerám ty máš už 40tt, takže ty fakt to už máš za chvíľu 😉
- ja som zas aj túto noc mala hroznú, stále som pila, všetko ma bolelo, a tiež som mala pocit, že som malého priľahla, tak sa mrvil po stranách 😒 , a inakšie stále mám mokré tričko, čo mi tečie kolostrum, a normálne sa aj v noci prebudím, že mám ako keby naliaté, plné, boľavé prsníky 😒
- chystám sa akurát na poštu vyplatiť šek, lebo mi pred sviatkami prišiel papier z poisťovni, že mám nedoplatok 7 eur 🙄 , to fakt by sa mohli trochu zamyslieť, vymáhať úbohé drobné a čo tí čo tam majú veľké pálky? 😠
- Andrejka ako sa máš?, hádam sa to už nejako vysvetlilo 😉
- noe a kojíš bez problémov?, lebo ja som s klobúčikmi, a aj teraz som si ich už vyvarila, že ak by som mala problémy v nemocnici

elefe
autor
28. dec 2009

Ahojte

moniacik noc sme mali napodobnu,,, nieco strasne,,, nespaala som vkuse ani hodinu,,, to som si ista , mam oproti sebe hodiny,,,ide ma uz porazit ,,,vsetko ma boli, mokra som furt jak myska co sa potim zakazdym co mi stvrdne brucho,,, zaleje ma pot a stale dookola, ked nespim tak sa radsej prechadzam , lebo neviem oblezat-neda sa, moj organizmus je cely uboleny,,,fakt uz hroza,,, no moniacik este ze to mam uz za par aspon teda ja dufam ze to bude skor ako 3.1 alebo 5.1 ako vyratali,,,
tak a ostatne uz dvojmaminy ako?

noemi01
28. dec 2009

moniack - ja mam pocit že to ma psychicky problem lebo ona ma strach jesť
vysvetlujem jej rozne aby sa nebala papať a nič
len suchi chleba jablčko a to zobka cely den

ja kojim bez problemou mliečka je veľa aj za noc 4 vložky do podprdy vymenim čo mam premočene a to papa každu hodinku cez den
krmila som potajne aj ine deti v nemocnici lebo sa my veľa mliečka robilo a nechcelo sa pustiť až na 4 den
prsia som mala ako kamen masirovala som pod biolampou vihrievala vitlačala a bolelo fest ešte dnes ich mam citlive na chlad

kyliefox271
28. dec 2009

ahojte, noemi gratulujem k sedeniu 🙂 a ja som tiež Lauru kojila prvý mesiac veĺmi často, mala som pocit, že stále, po 1. mesiaci sa to ale zlepšilo, vytvoril sa nám pekný režim aj s odstupmi medzi dojčením.
kde je Andrejka? Adi, ako sa máš?
Elefe, tak držím palce, už to asi ide na Teba,
Dadulka, kedy Ti príde mama?
My sme sviatkovali v pohode, len ja mám práce vyše hlavy a som v stave, že to celé išlo cezomňa, ani jeden film v TV som nevidela ani nič 😝 Včera sme mali aj narodeninovú oslavu (Riško), ešte Silvester a dooslavujeme 🙂

elefe
autor
28. dec 2009

Ahojte mamulky,,,
tak ja sa hlasim z poradne,,,babatko je vraj nachystane a tak niet na co cakat ,,,som si postazovala ze noci su uz na nevydrzanie a ze mam strasne bolesti, a doktor mi povedal ze do konca roka aj tak nevydrzim a ze by som porodila ze je to uz len hra s casom,,, takze zajtra ma budu ocakavat a ja idem rodit,,, som aj rada lebo tie bolesti v noci su priserne naozaj sa to neda uz vydrzat , len sa bojim aby mi zabrala ta ATB infuzka a aby to malicke nedostalo to by ma nastvalo asi su to len same problemy potom,,,,a vselico sa moze stat ,ale to nepripustam tak uz musi byt lôen dobre a vsetko nejak zvladneme,,,
tak nam drzte palceky a majte sa zatial krasne,,, 🙂

kyliefox271
28. dec 2009

Elefe, to bude parádny koniec roka, želám všetko dobré, budeme na Teba myslieť a čakať správy. Už nech máš po tom ako takto s bolesťami, drž sa! 🙂

elefe
autor
28. dec 2009

dakujem kylie,,, snad to nebude take zle,,,,

dadulka2000
28. dec 2009

ahojte,
zase sme mali rusny den - lietali po navstevach cely den.....
no mne je uz dnes lepsie - nechodila som vela, len som sa vozila autom 😀 , len som sa o 4 rano zobudila a do 6.30 nie a nie zaspat.
zajtra to iste - navstevy, plus poradna poobede (klasika - rychlovka 2 minutova medzi dverami 😀, ako vzdy)

kylie, maminka pride 11.1. a ja mam termin 12.1., tak uvidime ako to vsetko dopadne
elefe, myslim na teba, drz sa
moni,.... ja nemam ziadne take "mliecne problemy" (ale zase bude problem s kojenim - uz to vidim,.... toho sa bojim najviac). prave som kukala elektricke pumpy na ebay - lebo ta moja uz je odstavena 😉
pekny vecer

moniack
29. dec 2009

- ahojte
- čože Elefe 😕 , tak budem aj ja na teba myslieť, nech to máš čo najskôr za sebou, a nech všetko dobre dopadne, a ako ideš rodiť? 😵 , tak ti to takto uľahčili 😉
- dadulka ja som si pri tomto tehotenstve kúpila odsávačku takú tlakovú 😉 , mala ju 1 pôrodnici keď som bola a bola dobrá, lebo som mala obyčajnú pumpičkovú a tá bola zlá, a keď sa mi urobili hrče tak sa musela ručne odsávať 😒
- inakšie tie poradne nechápem 😖 , to ako medzi dverami ťa riešia, to ťa ani nepozrú zospodu, ani sono? 😖
- dada tak tu zostávame tehotné my dve 😉

noemi01
29. dec 2009

kyliefox - ani si nevieš predstaviť aka som rada že už nič neboli 😀 😀

my už mame stereotyp a zaspavame a vstavame v rovnaki čas sme lepši ako hodinky a presny
len to papanie je ešte časte ale nevadi my to zatiaľ všetko stiham muž je doma tak sa venuje malej

efele - držim palčeky
a neboj sa tej infuzky ja som mala tiež streptokoka a ked zistili že už som na 8 cm otvorena tak mi to pichli infuziu ale ani nemuseli lebo za 10 minut bolo po všetkom tak my to ani nezabralo nestihli dať
pôrod som mala strašne rychli a malinkemu nič nebolo našťastie žiadna infekcia
len ho pravidelne vyšetrovali merali srdiečko viac krat denne krvičku brali a tak ............

melonik
29. dec 2009

caute baby tak sa ozyvam po dlhom case,vzdy vas citam len nejak sa mi nedari napisat.Neomi gratulujem ku syncekovi az ti zavidim ze to uz mam za sebou aj by som uz isla.Chcela som sa ta spytat aj prvy porod si mala taky rychly??Boze aj ja by som chcela tak rychlo porodit ale velmi tomu neverim,pri malej to bolo strasne dlho napojena na infuzky,otvarala som sa strasne pomaly.Elefe myslim na teba nech to mas cim skor za sebou.A co je s tou Anrejkou hadam to nebude take vazne ani nenapise.ma sa mame ako tak zvykame si névu zivotnu situaciu,s ktorou sa asi nikdy nezmierim.Stale si kladiem otazku preco?Asi preto ze sa vzdy zdravo stravovala jedla vela ovocia a zeleniny nejedavala sladkosti.Druhe deti co poznam zedia tony cokolad zeleniny sa nedotknu ale ti nedostanu cukrovku.Viem ze cukrovka nie je zo stravy ale vzdy to tak poviem.Chuda moje nezasluzi si taku hnusnu chorobu a celkovo ziadne dieta.To je najhorsie vec na svete ked sa musite pozerat na svoje dieta ako je obmedzovane a ste uplne bezbranny.vsetci mi hovoria ko to zvladnem aj sa babatkom aj s malou.ale ja sa toho vobec nebojim.je to narocnejsie kedze treba zvlast varit stravu a 2x denne teplu,5x denne merame cukor z krvi a j z mocu,3-4 krat pichame inzulin a uz si nechce dat pichat uz ma chuda asi toho vsetkeho dost.A to nevie ze je to uz dozivotne stala verim v nejaky zazrak,keby sa dal transplantovat pankreas hned jej dam ten svoj.zajtra idem do poradne po 3 tyzdnoch tak som zvedava co mi povie doki,potom dam info,dufam ze som aspon trosku otvorena.Pekny zvysok dna

dadulka2000
29. dec 2009

cauko,...
uz som spat od kamosky a cestou aj z poradne.
vsetko podla (tlaku, mocu a oziev srdiecka) je v poriadku
Moni,.... tu nepozeraju zospodu - vraj to nema ziadnny vyznam - a krcok pri druhorodickach je aj tak skrateny (to mi dnes povedala 🙂 ), a sono tiez len 2x pocas celeho tehu. nakolkom vzdy moje vysletky 🙂 su vzorove, tak so mnou ani nestracaju cas.
dalsiu poradnu mam na 11.1., tj skoro v datume terminu, tak uvidim - ci ju este aj uvidim 😀
ako casto vy mate teraz poradne ku koncu??
melonik - mame rovnaky termin, co?? 😉 drzim palce s Miskou, nech to zvladnete.

kyliefox271
29. dec 2009

jejda, no teraz Vás to čaká viaceré naraz..držte sa 🙂
budem sledovať, podľa času píšem.

noemi01
29. dec 2009

melonik - ahoj ako sa mate???
vieš čo mala som aj prvy pôrod rychli 4 hodinky trval ale ja som tak na tom že ja som kontrakcie necitila aspon tie prve nie až ked som už na 7 cm otvorena až vtedy som začala citiť bolesti ale to už je skoro pred koncom
aj ked mi robili tie pasy tak pozerali na mna že či citim kontrakcie lebo ich zaznamenalo a ja som nič necitila
druhy pôrod trval 2 hodinky
držim ti palčeky aby ste už mali to za sebou a boli doma
neskusiš sa dohodnuť s lekarom na vyvolavačke ?????
melonik obdivujem ťa ako to zvladaš pekne sa drž a hadam si malička zvikne je veľmi statočna

andrea12737
31. dec 2009

Ahojte zienky
tak citam ze ste mali krasne sviatky, tesim sa s vami 😵
u nas to je take nedoriesene, no dohodli sme sa ze sa to tak necha, ale z mojej strany to skor ci neskor urobim, naco som ho upozornila, tak uvidime..
Moniack-my sme sa nepohadali..my sa nehadame to bolo asi raz za cely 6rocny vztah 😖 tym tato situacia nevznikla
Elefe-takze ty uz mas babatko pri sebe, tak to je super, gratulujem.. 🙂
Melonik-konecne si sa ozvala, takze nejako to zvladate, to som rada, snad sa so situaciu uz cochvila stotoznis a nebudes to uz tak brat..mala je v poriadku to je dolezite 😉
Dadulka- gratulujem k dobrym vysledkom na poradni 😉
Moniack-ty to uz mas tiez za par..ze? dohodnes sa s dokotorom na termine nastupu, alebo to nechas na prirodu?
Noemi-tomu ja hovorim porod!! 😎 super, krasa, kiezby mala kazda zena takyyy.
Icerna, Kyliefox-ahoj 🙂
tak u nas je taky chocjaky stereotyp-ani ho velmi nemame, kazdy den je s malou iny, ale je to take slniecko, krasne sa na nas usmieva a rozprava stale nieco, vcera som si dala pohar fanty, tak dnes ma fanty ona 😀 ale tak nejako to prezijeme..
Prajem vam vsetkym stastny novy rok, vela zdravia stastia lasky, rodinnej pohodicky a vela osobnych ci pracovnych uspechov..hlavne nech su tie nase deturence zdravucke a vsetko sa bude dat nejako zvladnut, ze?
Drzte sa!! 😉

kyliefox271
31. dec 2009

áno, Andrejka 🙂 Všetko dobré do Nového roka všetkým,
pf 2010! 🙂

moniack
31. dec 2009

ahojte

elefe určite to máš za sebou 😵 , tak ti aj ja gratulujem a som zvedavá na podrobnosti 😉

Andrejka pravdu povediac my skôr rozoberáme, teda rozoberali sme samé blbosti, to sú tie naše hádky, ale už dlho také niečo nebolo, lebo už aj muž vie aká som 😀 , čo sa týka pôrodu, som zvedavá na toho 4.1. čo povie, ale určite cisársky 😉

pozdravujem aj iné maminy a žienky tehuľky, Všetko dobré do Nového roka, veľa zdravia celým rodinám a ostatné príde samo 😵 😵 😵

noemi01
31. dec 2009

ja sa s mužom neviem hadať a ked sa robim že trucujem dlho mi to aj tak nevydrži ja sa neviem hnevať
tak my sme sa ešte za 10 rokou ani nehadali
ma aj on svoje dni aj ja tak to neriešim

prajem vam veľa zdravička do noveho roku a veľa šťastička nech vam detičky robia veľa radosti

marcela22
1. jan 2010

Všetkým želám v roku 2010 veľa zdravia, šťastia, lásky a úspechov 😉

moniack
2. jan 2010

- ahojte
- tak ako ste prežili silvestra?
- my tak klasicky, nakoniec sme išli dole okolo 19,00h k svokrovcom a boli sme tam do 22,ooh, 😉 , ale Kubko zaspáva o 22,ooh takže sme to prešvihli, nakoniec zaspal o pol 12,ooh, 😉 ohňostroj prespal a zobudil sa o pol 01,ooh a to 3x za noc sa budil, mal zlé sny 😒
- ja som si dala trochu šampusu, ale padol mi super 😀
- strašne mi inakšie puchnú nohy, že neobujem svoje bakanče 😖 , ale vôbec ich necítim, že by puchli, len vidím, a dnes som bola v obchode a normálne som sa ledva obula, a normálne mi tie nohy odbuchli, prišla domov a pozerám super a po chvíľke opäť 😖
- čo idete dnes variť?, ja už neviem, 2 dni sme jedli knedľu a segedín a dnes rada by som ryžu so zeleninou a s mäsom 😉
- Marcelka ako sa máš?, som rada, že si na nás nezabudla 😉
- noemi ja trucujem dlho a muž hneď príde, ale on sa fakt so mnou neháda 😉 , chápeš veď už kto by bral vážne slová unavenej ženy 😀 , ako sa máš?, kojíš, a Dominika sa teší 😵
- Andrejka chcem sa dohodnúť s Dr. na termíne 😉, ale každý deň sa mi sníva s pôrodom, a strašne ma bolí už aj riť, ale to bude z toho, že sa mi rozťahujú kosti, no nemôžem už ani na boku spať 😒
- Elefe moja ty to máš asi za sebou 😵
- Dadka tak sme zostali už len my dve, síce ešte aj melonik 😉

elefe
autor
2. jan 2010

Ahoj babule

tak sme doma,,,
maly sa narodil 29,12.09 o 17:48, mal 4350gr a 52 cm,,, je to kus chlapaka,,,,no porod bol taky asi celkom fajn po polsednu dobu kedy som mala problem maleho vytlacit,,, bol velky ale inak ok...
ozvem sa neskor