Čo sa zmení pri druhom dieťati?

elefe
22. júl 2009

Mile , uz maminky , cakame druhe babatko sme momentalne v 17tom tyzdni tehotenstva a chcela by som sa popytat , a nacerpat informacie a trochu si aj pokecat o tom co nas caka, ked uz budu deticky dve, ako medzi ne rozdelit lasku, a ako sa celkovo pripravit na prichod noveho clena rodinky,
mame syna Samka ktory ma 2 roky aj 9 mesiacov a termin druheho porodu mame 5,1,2010, Samuel sa tesi na babatko a pyta sa kedy sa uz narodi, krasne spinka uz 2 tyzdne vo svojej izbicke, este sa sice sem tam budi ,ale to je samozrejmost pokial si zvykne ze je tam sam, ale ze sa napriek tomu nemusi bat... v septembri nastupuje do skolky, a ja budem chvilku este pracovat, ako ste na to vy mile maminky?

icerna
3. jan 2010

ahojte maminky 🙂
vsetko dobre do noveho roka zelame,hlavne nech sme vsetci zdravy 😉 😀
elefe fuha,poriadny chlapak,tolko nevazi este asi ani moja malinka a to ma 6 tyzdnov 😀 GRATULUJEMEEEE 😀 😀 😀 a nech mate vela mliecka
pozdravujem aj ostatne maminky,neskor napisem viac 😉

moniack
3. jan 2010

- ahojte
- elefe srdečne znovu, opäť gratulujem a tie miery 😨 😵 😵 😵 😵
- ahoj icerna ako sa držkáte?, kojíš, a pozerám ako rastiete už máte vyše mesiaca 😵
- ja som dneska nevyspatá, ubolená, stále som chodila na wc, a ráno ma tak boleli bedrové že som už nemohla ležať, tak som sedela, a na chrbte spať som nemohla, lebo som strašne chrápala 🙄 , tak som dnes ako mechom udretá, a všetko ma fakt bolí 😖
- a už sa zas sťažujem 😖

icerna
3. jan 2010

ahoj moniack,len sa postazuj 😉 uz nech mas aj ty potom 😉 neboj rychlo to ubehne 😉
nokojim plne a dufam,ze to tak aj dlho ostane 😉 malinka je zlatucka,taky maly pazrosko 😉 prespala mi krasne od polnoci do 6 rana a mohlo by to byt kazdu noc 😉

elefe
autor
3. jan 2010

ahojte maminy

icerna tak vyzera to tak ze , aj moj bude iadny papkacik,,, len co sa dokoji tak pyta znova a znova,,, vdaka bohu uz mam pekne mliecko ale uz som doma 2x aj dokrmila , no musi si to malicky ridne roztahat ved sme doma len 24 hodin, samko je zatial taky rozpacity skor taky skromny ale zlaty,,, uvidime co nam prinesu dalsie dni..staraju sa o nas moji rodicia , varia pomahaju ako sa da, takze za tych par hodin je vsetko ok,,,,

dadulka2000
3. jan 2010

caute babulky
elefe, super, len tak dalej
Moni,.... sme tu uz len my dve a melonik,.... tak uvidime kto to "vyhra" 😉 😉
ja sa hlasim - ako kinderko, 2 in 1 😀 😀
mam sa fajn, po obede idem s kamoskou do kina na: " Did you hear about the Morgans?", taka roman. komedia - vycistovac hlavy. odeon cinema je blizko nemocky - keby daco 😀 😀
jeeej idem sa pochvalit, dostala som neskorsi vianocny darcek - nove auto (mazda 6 - estate),.... jupiiii 😀 , tak sa vytesujem z neho,.... velka rodinna "lod" to je - uz ju len zaplnit sedackami.
peknu nedelu prajem vsetkym a stastny NR 2010 este raz

moniack
3. jan 2010

- Dada tak sme zostali my 😉 , tak ty ideš ešte aj s kámoškou do kina 😵 , ja som išla do večierky a prišla som zlámaná a to ma hore doviezla kamarátka 😒 , a super vianočný darček 😵 , aj ja by som taký prijala 😀
- ja si musím dávať cez prsia ešte plienku, lebo strašne tečie kolostrum 😉 , tak som zvedavá ako mi to pôjde tentokrát s tým kojením, lebo pri Kubkovi som kojila málo, a cez klobúčiky a musela som otravovať aj laktačnú 😉

noemi01
3. jan 2010

ahojte
moniack - za chvilu udeš ty na rade čo????? už sa nevieš dočkať??
my sa mame dobre kojime krasne priberame za troch doktorka nas chvali ani sa nedivim ved papa každu hodinku 😀
od zajtra som sama z detmi muž už ide do prace do teraz bol s nami doma a pomahal
ako už som si zvikla aj režim mame zaspavame v rovnaky čas ale to varenie a žehlenie neviem neviem
dominika ho stale božkava je veľmi zlata vobec nežiarli je veľmi rozumna až sa divim aka je vyspela 😀

efele - gratulujem tak to si mala čo vytlačiť riadni chlapisko krasne

dadulka - aj tebe sa to krati budeme na vas myslieť
dajte nam vedieť
ja som ešte nestihla dať foto maleho ale už mame tučne lička a 2 brady

andrea12737
4. jan 2010

Ahojte zienky,
elefe-este raz gratulujem, fakt je to kus chlapa!! 😵 krasne mieri.Prajem vam vela zdravia a mliecka
Moniack-dnes mas poradnu, ze? Daj nam vediet co nove, som zvedava, kedy si dohodnes termin 🙂
Icerna-ahoj..mne tak spinkavala, no potom sa to akosi pokazilo a uz spaja hocijako...pocitala som kolko hodin mi prespi v priebehu 24hod tak vcera to bolo 2a pol hod cez den(dokopy) a 9 a pol hod v noci -zda sa mi to malo, no este len vcera som si to zacala sledovat, tak uvidime dnes.
Dadulka-super darcek 😵
Noemi-ale tak aspon si si aj ty trosku oddychla, ked bol manzel doma, ale da sa to zmaknut aj bez inej pomoci, no je to casovo narocnejsie (aspon pre mna)
Inak na fotky deticiek sa velmi tesim-tak sup-sup sem s nimi 😀
i ked mne je to jedno ci je alebo nie je manzel doma, je to ako keby totiz ani nebol..
Dnes idem na gynek.prehliadku, tak som zvedava ci je vsetko ok, lebo ma zvykne pobolievat podbrusie, ako keby na menstruaciu-uz asi 2tyzden, no nic sa nedeje... tak neviem.
O chvilu vlozim foto mojich slniecok, tak mozete urobit kuk 😎
krasny den vam prajem.

elefe
autor
4. jan 2010

ahoj maminy,,,
no tak hlasim zase nejaku bujaru noc sme mali,,,malickeho bolelo brusko ani moc nepapal mal vetriky ale zase dobre si poprdkal,,, no len bol z toho nervozny a nic moc nenaspinkal,,, az na ranom dve hodky a potom zase hodku a teraz taha od pol 11tej tak uvidime dokedy, napapkany bol dosyta tak snad si oddychne aj on lebo tie prdiky ho hnevali,,,
Samuelko isiel k nasim chudatko moje sem tam mi ho pride aj luto lebo sa mu nedokazem toko venovat a atulka sa s nim no snad bude ok,,, moji rodicia sa ho snazia vyzdvihovat a davat mu najavo ze je dolezity a ze ho lubikme,,,to je prikaz odomna aj ked oni vzdy oli k nemu taky a ja ho za vsetucko chvalim lebo odkedy neni v skolke je dost priecny a vydobija si svoje husnym maznanim a priecenim tak za akukolvek poslusnost ho chvalime,,,
pomaha nam aj babka chudatko moje, velmi je zlata, ma 78 rokov a maka len taky fuko t aby som sa ja mohla venovat svojej domacnosti teda okrem varenia,,,
no Samka som do skolky zatial este nedala, ma atb kvapky do nosa dnes s nim mamina bola u dr stale mu nevie prejst nadcha uz od 1,decembroveho tyzdna,,, ide ma porazit,,,no a malicky ma tiez nejake asi hlieniky alebo co to ma stale mu frfotka v nosteku ked spinka alebo len tak pozerka tak pohoda dycha krasne ale ked papa tak mu v dutikach len tak rachoce,,,som z toho nervozna co to ma znamenat,,,

elefe
autor
4. jan 2010

pridala som simonkove fotky babule,,,,

kyliefox271
4. jan 2010

Elefe, z celého srdca gratulujem! Simonko je nádherný, a vybrali ste krásne meno 😉 😉 malinký pokladík
🙂
Dadka, tak to je darček, to už áno! 🙂
Moni,, ako? už to máš za pár.. Bola si v poradni?
Adi, ja som začala brať antikoncepciu a mám totálne rozhádzaný cyklus 😒
Čo sa týka chlapa, môj pomáha keď je tu ako sa dá resp ako mu čas a práca dovolí, ale spolieham sa už len na seba.. Z mnohých dôvodov je to tak lepšie a zistila som, že keď tu nie je, stíham aj viac. Len keď mám ísť s deťmi sama na prechádzku - mierna fóbia, radšej si nechám pomôcť.
Janka, kde si? dlhšie nebola.. Vy to ako s prechádzkami zvládate?

moniack
4. jan 2010

- ahojte, tak sa hlásim z poradni
- dnes som bola dlho, lebo tam bolo veľa žien, aj keď iba mňa mal môj Dr., ale záznam bolo treba robiť, stery a tak 😉 , no zajtra mám ísť na interné, a 14.1. idem na hospitalizáciu a 15.1. mi ide robiť cisársky 😒
- mám zvláštne pocity, proste keď už viem, že len 10 dní som doma a potom bude min. 8 dní bez nich /rodinku/ 😢 , proste som nervozna, keby mi povedala, že teraz mám cisársky tak nemám čas rozmýšľať nad sprostosťami a ide to, ale teraz rozmýšľam ako to všetko zvládnem, ako budem či spinal alebo anamnéza /z toho šoku som sa zabudla spýtať/, a ako to zvládnu doma bezomňa 😒
- celé tehotenstvo sa teším na sekciu a teraz toto 😖
- inakšie malý je vraj veľký to mi každý vraví, len keď sa pozrie na moje brucho, a teraz som akurát zas hodila pre istotu prať ešte fusák, lebo dáka dobrá duša sa mi ho chytila so špinavými rukami 😒
- kylie aj ja súhlasím, že lepšie si zvyknúť sa spoliehať len na seba a potom ťa už nič neprekvapí 😵 , a ty bývaš v BA priamo v meste, že sa bojíš ísť von? 😉 , ja sa pýtam preto, lebo môj malý už je väčší a dá sa s ním, bez kočíku chodíme dlho, a ja bývam na dedine, takže to budem najprv skúšať len na ulici, kde veľmi nechodia autá, a trošku cviku a potom sa uvidí ako to zvládneme do obchodu a ďalej.... 😉 , ale ty to všetko zvládneš bravúrne 😉
- Andrejka tak u vás je stále na bode mrazu 😖 , ale tak vy ste ešte pomerne mladí takže to je jasné, že muž má obdobie také, že ti veľmi v domácností nepomôže a potrebuje vychladnúť 😉 , a čo sa týka toho spania, tak cez deň keby spalo moje dieťa toľko čo tvoje v noci tak som happy 😵 , cez deň ja budem hore, ale v noci chcem spať 😉
- icerna tak super, že kojíš? a používaš odsávačku keď ti malá nevytiahne všetko?, ja sa pýtam ,lebo fakt by som chcela dlho kojiť a čítala som, že niektoré ženy nepoužívali vôbec odsávačku nemali problém s kojením 😕
- noe čo sa týka kojenia tak tiež, používaš odsávačku?, to je super, že ti tak krásne priberá 😵
- elefe toho sa aj ja bojím, aby malý si nemyslel, že teraz sa všetko točí len okolo malého 😒 , on sa strašne teší na súrodenca, vraví ako mi bude pomáhať a tak, a ja zas ho nebudem dávať ku starkým aby si zvykol na to, že musí počkať keď niečo chce, a aby mal pocit, že je stále môj chlapček 😉 ,
- ako som prišla z poradne tak len plačem ako budem bez neho, ja som bez neho nebola vôbec, a nenosím ho ani k starým rodičom, som nervozna na nič sa neviem sústrediť keď nie je so mnou,,,,, straaaaašne ho ľúbim môjho čertíka

kyliefox271
4. jan 2010

Moni, ešte budeš prekvapená ako to zvládnu doma skvelo, tak si nerob starosti, všetko dobre dopadne, a v nemocnici si ešte aj oddýchneš s vašim novým malým anjelikom...Ubehne to a o chviľu budeš mať po tom 🙂
(Držím palce)
Mne už doma ide buchnúť hlava, tak sa teším na štvrtok+piatok, idem len s mužom do Štiavnice a BB, ale podobne, -ako sa tie dni blížia, mám obavy, čo bude doma, deti budú s mojou mamou.
Bývam v centre na super rušnej ulici, milión áut, busy a električky, a najbližší park je od jesene zavretý-reknštrukcia, takže chodím len za dom trošku na prechádzku. No veď v tej zime sa ani dlho nedá. V lete sa asi budeme sťahovať, chcem DOM! 🙂 Pustiť decká do záhrady a pod.
Ja odsávačku nepoužívam. Mlieka mám akurát pre malú a dnes večer som ju 1.krát dokŕmila nutrilonom a podozrivo pekne spí 🙂 hurá.
ja tu riešim nejaké veci do školy..

andrea12737
5. jan 2010

Ahojte,
elefe-maly je ozaj krasne babatko-vydarilo sa vam 😀
Moniack-neboj sa ako pise kyliefox, zvladnu to lavou zadnou, hlavne sa nestresuj, netreba ti to..tak sa tesim s tebou na toho 15teho 😉 . A maly si zvykne, urcite. Ved aj musi. Ale tak viacere pozname tie obavy ze co a ako bude ked pribudne malemu surodenec, tak asi tu budem ukludnujuce slova pisat zbytocne 😀
Kyliefox- a preco si malicku dokrmila nutrilonom?
Ja mam mlieka az ltt akurat. ani kvapku nazvys. Akurat sme prisli z poradne, mala mi zaspinkala v kociku tak pisem. Za 3 tyzdne sme pribrali 500g..zasa som si vypocula aky to je podpriemer a blablabla..no pozrela sa na tie predchadzajuce prirastky a hovori mi, ze nie kazdy musi byt baculaty..asi je jej priemer tych 150gr na tyzden,to jej asi staci, tak to nebudeme riesit! 😀 konecne dostala rozum! 😀 z malej sme sa tam strasne smiali, lebo sa vykecavala..stale len aaaaag opakovala a smiala sa z toho 😀 😀 myslela som ze ju tam zjem aka bola rozkosna 😀 takze kojime pekne dalej..
Inak mi odsavacku nepouzivame, ak sa stane ze nieco odsajem-to bolo skor zo zaciatku tak rucne..akosi mi velmi odsavacka nezavonala.
ale sa tu rozpisujem, ideme papat 😉

moniack
5. jan 2010

- ahojte
- tak ja som bola dnes na internom, bola som tam o pol 7h a bola som tam skoro do pol 9h, no proste nová pani Dr. ,mladá nevedela na pc pracovať, to ste mali vidieť tých ľudí ked som odtiaľ vyšla 😀 , a to ma len počúvala a točila záznam, kt. trval minútu
- som prišla domov zlámaná, kedže som zaspala až o 04,ooh a trebalo mi vstávať o pol 6h 😒 , tak mi tvrdlo bruško, bolo na odpadnutie, tak mi muž išiel kúpiť ovocie, zjedla som 4 banány a zaspala 😉 , ale už je dobre
- takže ešte 9 dní doma 😝
- Adka konečne múdra reč tvojej Dr. 🙂
- a dakujem za radu ohľadom odsávačky 😉 , to budem asi aj ja odsávať iba ked sa mi prvý krát nalejú v nemocnici a potom by to už mal ťahať malý 😉
- a ako som asi už písala, tak ja už teraz musím si dávať cez prsia plienku, lebo normálne mám strašne, ale strašne mokré tričko, ako keby niekto niečo na mňa vylial, sa potom bojím aby som neprechladla 😝 , takže aj do pôrodnici si beriem pre seba plienku, lebo aj bradavky mám strašne citlivé 😒
- Kylie tak to by bolo ideálne pre 2 detí dom 😉 , tak ty máš ešte aj školu 😕 , moja, tak sa držkaj
- tak ja končím, idem si zas hodiť sprchu, a nalievajú sa mi prsia 😉

noemi01
6. jan 2010

efele , andrejka - krasne mate detičky

pridala som aj ja konečne foto maleho

moniack- odsavačku nemam moja odsavačka najlepšia je maly papa každu hodinku
inak je naročne dve deti mam už sme doma sami hlavne to varenie a obliekanie ked ideme von
cez den moc nepospi včera asi iba dva krat spal po hodinke ale večer ideme spať o 20 a spi 4hod a potom každe 2 hod iba sa pomrvi napapa a spi dalej

moniack
6. jan 2010

ahojte

noe aké krásne fotky, a Dominika aká je krásna a tučnučká a ako ľúbi svojho bračeka 😵 , no ja som rozmýšľala ako to sklbim to chodenie von, a vymyslela som takto, že najprv oblečiem Kubka, kt. obliekam ani nie 1Omin. a to je zima, a počká ma na dvore a zatiaľ oblečiem malého 😉 ,ale to je len moje prianie

a dakujem za názory ohľadom odsavačky 😉

dadulka2000
6. jan 2010

ahojte
vcera rano kym bola Ellie v skolke, som sa ja odviezla ku kadernicke, tak uz som ostrihana, nechty nalakovane na nohach - uz len zajtra si povytrham chlpky na nohach a mozem ist do nemocky

😀
ozaj pikoska - strasne snezenie od vcera vecera zacalo (az 40cm snehu - a klasicky im cela doprava skolabovala), tak moj muz volal midwife ze co v takom pripade mame robit - keby to na mna prislo. a rada bola, ze ak sa nebude dat dostat do nemocky a ani sanitka ak nemoze prist, tak nech mame prichystane uteraky a oni ze nas telefonicky navedu na "TO". , 😝
uz teraz sa na to tesim,.... rodit doma - sama po telefone,.... jupiiiii. 😀

krasne fotocky a babatka mate kocky,.... a super ze nemate problem pri kojeni,.....
moni,... tak uz mas planovanu sekciu?

icerna
6. jan 2010

😉 ahojte babule
andrejka,mi sme mali tiez vcera poradnu a mala pribrala tiez za 3tyzdne 550g,tak sme na tom rovnako a ona nas chvali 🙂 mala ma sopliky,dako sa mi zda ze jej zatekaju či čo ☹ v piatok mam volat koli vysledkom,brali jej z nosteka stery,tak hadam budu ok

moniack tak uz sa to krati,ale neboj,vsetko super zvladnete. aj ty aj malinky z tatom. budu sami doma,ci aj zo starymi rodicmi?ja som mala tiez malu prvy krat niekde-teda u mojej mami,tak som sa bala ako to zvladne spat niekde inde,ale bola super. sem tam jej bolo smutno,ale prezili sme 😉
a co sa tyka tej odsavacky,ja mam avent,alebo chico 😅teraz neviem,ale je super a bez nej neviem,neviem ako by mi prsia dopadli,teda mliecko. lebo mne sa uz v nemocke strasne naliali,az hrce sa mi porobili,tak ked mala dopapala,tak som musela doodsavat a masirovat...ale asi po troch tyzdnoch sa mi to upravilo,tak uz neodsavam.

kylie,tak do domceka sa pojdete stahovat?a tam v ba?ako zvladas ucenie?

dadulka,fuuuha,len nech sa ten sneh rychlo roztopi radsej 😀 to by bolo,keby si musela doma rodit,teda moj by urcite odpadol a asi by ma vanesska odrodila 😀 😀

krasne babatka mame vsetky,ved su nase,najkrajsie a najlepsie 🤐 😵 🙂

noemi01
6. jan 2010

moniack - že dominika tučna no sme sa s mužom pobavili je taka akurat ale prišlo mi to smiešne preto lebo už mesiac chuda nam drži hladovku čo ma strach papať už neviem ako ju nahovoriť aby papala
moniack - s tym obliekanim ja najprv oblečiem maleho dam mu papať a zaspinka my a potom rychlo hodim niečo na seba a dominičku
to maš super že mate dom može sa hrať aj sam vonku na dvore

dadulka - tak sa maš na čo tešiť hadam to dobre dopadne som zvedava

moniack
6. jan 2010

- noe tak to keby si videla nášho 🙄 , taktiež s ním človek bojuje kvôli jedlu 😠 ale som rada, že ste sa pobavili 😀 , no bývam v dome, ale so svokrovcami a to kebyže je malý sám na dvore tak je dobre, lebo starkí vymýšľajú také veci, čo malý by v živote nevymyslel, u nich je normálne, že deti sa hrajú s nožíkmi, s cirkulárom a podľa nich by mal malý aj drevo rúbať.... 😠 😖, takže tak, nikdy nemôže byť s nimi sám..., aj ked popravde už minule som vravela, že by mohol byť aj sám, a ja by som sa naňho kukala z okna, ale to by sme museli sami bývať 😒
- Dadka to až také zlé to u vás vyzerá 😲 , tak dohovor bábu ešte nech vydrží v brušku 😉
- Icerna áno už mám konečne naplánovanú sekciu a nemusím čakať na zjavenie 😉 , a malú nech tie soplíky netrápia 😖
- tak ma unavilo to chodenie do mesta tie 2 dni, že som normálne rada ,že som doma dneska 😉 , hodila som prať znovu, lebo dáka dobrá duša mi zašpinila vypraté veci 😒 , ale som to zvládla, aj som v kľude odvarila a mám pokoj

elefe
autor
6. jan 2010

ahojte mamule,,,
tak u nas to vyzera tak ze samko prisiel vcera so sarkymi domov abol zachripnuty tak som ich hned s muzom poslala na pohotovosta a tam ze ANGINA doktorka hned ze od malinkeho izolovat aby to tyzdnovy nedostal aspon na 24hod. tak ho nasi vzali naspat k sebe , nechcel ist chcel byt s nami konecne doma, ved sme spolu poriadne od porodnice ani neboli vlastne len dve noci, bolo mi smutno aj som si poplakala ze nemozem byt s nim ape pre dbro veci isiel a aj sa potom uspokojil ked sme mu vysvetlili ake je to nebezpecne keby ostal domka,,, inak sa mi nasi stazovali ze je zly a priecny , urcite mu chyba aj domov aj vsetko,,,najradsej by som toto obdobie prespala na nejakom rohypnole,,, je mi hrozne smutno za nim aj luto ze nemoze byt vsetko OK a ze sa mu choroby striedaju prave teraz jedna za druhou doterz mu nic nebolo a teraz ked je na svete aj malicky tak toto sa na neho hrnie a to nechodi ani do skolky,,,,ach baby keby ste vedeli ako mi je bez neho tazko,,,
moj drahy sa uz tiez stazuje ze je nejaky na chorobu tak pojde spat do detskej a my budeme odfukovat so simonkom v spalni,,,
inak ten nas juniorko ma asi vymenene dni s nocami dnes sme boli hore od jednej do pol deviatej rano a potom spinkal cely den,,,no co nas caka dnes uvidime,,,aj ja zatial statocne kojim no som zvedava ako bude priberat lebo pri samkovi to bolo biedne,,,myslm s priberanim,,,
ja som uz inak fit mozem uz dobre sediet tak sa celkom tesim,,,ja len teda dufam ze sa na malickeho nic nestihlo chytit a ze mojmu starsiemu to uz konecne poprechdza,,,drzte nam palce,,,,

noemi01
7. jan 2010

moniack - tak to maš riadne nezodpovednych svokrovcou
a dominička ma srach z jedenia lebo v poslednej dobe grckala viac a boji sa aj vygrgnuť si aby nevracala
hadam to prejde

efele - tak to sa aj ja bojim ked mala pojde do školky hadam žiadnu chripku nedonesie
lebo neviem ku komu by šiel muž s malou ......... ku svokre by som nerada

melonik
7. jan 2010

caute baby elefe gratulujem k syncekovi,je to kus chlapa este ze si ho vytlacila mali ti spravit radsej cisarsky ja by som to asi nezvladla keby bol maly taky velky.Dnes som bola v poradni,stale som len na prst otvorena krcok mam zmaknuty zevraj to moze prist hocikedy ale to mi hovoril aj pred tyzdnom a nic.Ja sa uz neviem dockat kedy to pride,to skore na porod som minuly tyzden mala 5 a teraz 7,ze ked je 10 tak sa ide rodit.12 mam termin a doktor mi hovoril,ze ked do 13 nic tak mam dojst urcite pojdem do nemocky na vyvolanie sa myslim aj s amlou to tak bolo.Moniack tak mozno porodime v rovnaky den.Som zvedava kto koho predbehne a este dadulka ostava.Ale akosi myslim ja budem posledna

elefe
autor
7. jan 2010

ahoj baby
tak my sme mali celkom dobru noc , aj som si pospala len som pod chvilkou myslela na maleho mojho prvorodeneho,,,zajtra mi uz pridedomkov,,, snad uz bude lepsie chudatko moje,,,
drzte nam palce aby ho vsetko cim skor opustilo vsetky tie chororby,,,,

moniack
7. jan 2010

- ahojte
- elefe viem ako to všetko prežívaš, lebo ja to budem tiež tak 😒 , to je preto lebo sme veľmi naviazané na naše lásočky 😵 , a prajem skoré uzdravenie 😉
- tak ja som mala zlú noc, stále mi bolo teplo, tak som sa chodila umývať pod studenú vodu, a ráno ja už nemôžem spať, lebo ma strašne bolia klby 😖 , a to chodím spávať skoro o polnoci 😖 , tak som vstala a strašne ma bolela hlava, tak som si ľahla v kuchyni, a zrazu to zas na mňa prišlo, že budem bez Kubka ☹
- melonik porodíš určite skôr 😉 , nebudeš posledná 😉
- a ono to vyzerá,že fakt možno porodíme všetke naraz 😉

moniack
8. jan 2010

- ahojte- ta tu nikto
- joj ja sa mám dnes prekvapivo dobre, nič ma nebolí
- vstala som o 10,ooh a začala som variť, najprv halušky , a potom kur. stehná so zemiakmi ,a v chladničke som mala kyslú šošovicovú polievku 😉
- vyšuchala som zas hrnce, poháre, vyčistila chladničku, dokonca sporák, povysávala a prichystala ešte nejaké veci, zajtra by som mala alebo aspoň chcela zvládnúť kúpeľňu, ale pomôže aj muž 😉
- dobre dopila som mliečko a idem si dať sprchu a ľahnúť si, lebo včera som zaspala ked dávali Terminátora a vstala som o polnoci a bola do rána hore 😕 , a inakšie som si všimla, že chodím na wc ale nechodím po trochu ale riadne mám plný mechúr, nechápem 😕 , normálne ma vždy rozbolí maternica, ked mám plný mechúr 🙄
- pá príjemný víkend, ja mám o týždeň malého pri sebe 😵

elefe
autor
8. jan 2010

ahojte babulky,,,
tak ja mam uz doma mojho drobca,,,, este s ocinkom pozeraju TV a ja som uz v spalni a idem spat...
baby aku maju stolicu vase malinke babatka???

melonik
9. jan 2010

caute baby vcera mi odisla na obed hlienova zatka ale zatial nic tak cakam na bolesti alebo odtok plodovej vody.Som si bola ista ze sa maly vcera narodi a nic.ked som cakala malu zatka odisla rano o polo piatej a vcer o pol piatej bola na svete.Tie co ste uz porodili kedy to odislo vam som citala ze to moze aj par dni pred porodom.Aj som volala primarovi ze ci mam ist do nemocky lebo moja sestricka o dokiho povedala aby som isla a on mi povedal ze pokial nekrvacam ale bo nemam bolesti netreba ist

icerna
9. jan 2010

ahoj melonik
mne odisla rano o 3a porodila som o pol 5 vecer 😒 tak neviem
ale drzim palce aby sa to dnes rozbehlo 🙂