Čo sa zmení pri druhom dieťati?

elefe
22. júl 2009

Mile , uz maminky , cakame druhe babatko sme momentalne v 17tom tyzdni tehotenstva a chcela by som sa popytat , a nacerpat informacie a trochu si aj pokecat o tom co nas caka, ked uz budu deticky dve, ako medzi ne rozdelit lasku, a ako sa celkovo pripravit na prichod noveho clena rodinky,
mame syna Samka ktory ma 2 roky aj 9 mesiacov a termin druheho porodu mame 5,1,2010, Samuel sa tesi na babatko a pyta sa kedy sa uz narodi, krasne spinka uz 2 tyzdne vo svojej izbicke, este sa sice sem tam budi ,ale to je samozrejmost pokial si zvykne ze je tam sam, ale ze sa napriek tomu nemusi bat... v septembri nastupuje do skolky, a ja budem chvilku este pracovat, ako ste na to vy mile maminky?

andrea12737
26. jan 2010

Ahoj moniack
uz som tu a venujem sa ti 😀
takze gratulujem, oliverko mal krasne mieri 😵 , to s tym cisarskym ti nezavidim..boli ta to viacej asi kvoli tomu cisteniu tych zrastov..ze? 😒 ale tak ono sa to da postupne dokopy a ty uz budes fit.. 😉
Pouzivaj jednoznacne kozmetiku sebamed-nedam na nu dopustit..sice je drahsia, ale stoji za to 😉 , na suchu pokozku odporucam olivovy olej..a ziadne mydlo..tot moj nazor 😎
no s tym kubkom(myslim spravanie)to poznam..maly je teraz taky, lebo kazdy vecer ho vozime k svokre kedze v byte nema kde spat a rano si pre neho idem s malou, a je to citelne ze tam chodieva..inak tam nieco chytil-tam je hygiena 0 bodov, tak ma take vyrazky, velmi ho to svrbi a cim viacej sa skriabe tak sa mu tie vyrazky rozsiruju-zatial sme sa nikto od neho nenabrali(klop-klop), no neviem co to moze byt, ci iba alergia(co pochybujem)alebo ho nieco pokusalo(alebo ma napadol svrab 🤐 no neviem ako sa to prejavuje ani ako vyzera 😕 )
inak som konecne dovarila pirohy 😵 😵 to je super mnamka, hlavne otec si pochutnal.
mala konecne spi, aj maly, tak si ich idem aj ja nalozit a dosytosti sa najest 😵

noemi01
26. jan 2010

ahojte bambulky

moniack - tak sa pekne zotavuj

a to s malim a svokrovcami nezavidim maleho to prejde
ja nemam tiež rada ked my niekto zasahuje do vychovy

mali je veľmi zlaty až sa divim či je v poriadku ked je taki dobry nie su s nim problemy len okolo dominičky beham
utreť rytku okupať , ................ a stale by sa len hrala a hrala
v školke sme už cely den aj spava a pekne si zvikla ani nevymišlala
aj my použivame iba kozmetiku z lekarne

elefe
autor
27. jan 2010

Ahojte mamulky,
tak som sa sem konecne dostala a docitala vas...
my sa mame celkom dobre sme zatial zdravi klop klop klop, Simonko, je dobre babatko akurat rad papka,,, ja sa ani nedivim ze mu nestacilo moje mliecko uz teraz pije v noci 120ml cez den sa kojime vzdy si penke vytaha a ja som rada lebo keby zle tahal tak by bolo mliecku rychlo koniec, tak ma aj odomna a ja UM , no co mam robit je to veeelky hlados, na poradni sme boli 22,1 a mal 469O gr a 55,5 cm takze aj narastol aj pekne pribral, pred desiatimi dnami od poradne sme boli koli kaasliku (ale vsetko mal OK!) tak ho doktorka aj vazila a to mal len 4180gr takze vyse pol kila za 10dni co ma velmi tesi, UM mu zahustujem aj nutritonom lebo sa mu vygrckava , zabieha mu, alebo ma potom cikutku a tak trosku sa potrapi pri kakani a tak uz treti den davam aj cajicek len taky slabulinky feniklovo rascovy ,,, Samko mi uz chodi od vcera do skolky tak sa nenormalne tesim a fakt je to zmena, je tu vacsi klud viac si spravik kedze Simonko este dost vela prespinka,,, a neverili by ste ked nespi tak pyta papat je veeelky hlados naozaj,,, ale vzdy ho nechavam papat po 3 hodinach aby ho nebolelo brusko, papa strasne hltavo a tak sa aj napapa vzduchu tak mame kvapky proti naduaniu lebo mu straaasne grulil ten vzduch v brusku,,,
inak sme ok a samko je k nemu strasne zlaty stale ho bozskava a ukazuje mu hracky ,,, je velmi fajn
svokrovci a deti. vecna tema u mojich svokrovcov hygiena 0bodov asi ako u vas Adi takze tam viac menej nechodime,,, napisem len tolko ze moja svagrina co tam este byva -je slobodna matka ma rocnu dceru , tak ju prebaluje ze je len pocikana tak jej utrie ritku zacikanou plienkou ani len vlhcenym obruskom a na to je capne hrubicizbu vrstvu rybbacieho kremu a vybavene,,, hnus baby verte mi,,,
utekam maly vola

moniack
27. jan 2010

ahojte, tak detská Dr. už odišla, budeme dávať vigantol
takže ja mám problémy s kojením, mliečka nemám dosť, ale malého si aj tak prikladám, ale dosť sa trápi, lebo tam nič nie je, ale tak ma uistila aj Dr., že mám byť šťastná za každú kvapku aj keby som mala mliečko len raz deň
tiež papá hltavo, a papá každú hodinu, a fakt len sa snažím ho nechať, že aspoň o 2 hod. bude papať
Jakubko je tak na striedačku, ale Oliverka veľmi ľúbi, a nedá naňho dopustiť, normálne sa ním chváli

moniack
27. jan 2010

tak ja som tu zas, malý spí, a pridala som foto do albumu
tak my máme ísť do poradne 9.2. na preváženie tak som zvedavá
čo sa týka toho Kubka ,tak Dr. vravela, že on mal riadnú zmenu u svokrovcov, a svokra sa ho snažila zmeniť jeho potreby takže to by sa malo vrátiť do normálu, lebo ona sa ho snažila dávať spávať na obed,a mne malý nespáva, a v noci si potom myslí, že spinká dole a bojí sa ☹
joj elefe tak to je super, že tak papá malý 😵 , aj mne malý túto noc papal každú hodinu, hodinu aj pol, tak hádam priberie 😉 a Samko ti ako znáša škôlku?, neberie to tak ,že si ho tam odložila?
ja v pohode stíham všetko ako aj predtým, kedže s Kubkom sme zohratí tím, a je naučený pomáhať, alebo vie, že sa riadí, varí, on sa skratka hrá sám, ale teraz je tu malý, takže ak plače dá mu cumeľ, podá plienku a tak, dávam mu papať, a potom varím a samozrejme pomáha polovička 😵
ahoj noe, aj ja mám zatiaľ dobré dieťa, klop klop 😉
Adi a ty bývaš stále doma s mužom?, a dieťa nosíš k svokrovcom?, to si dobrá nevesta 😉, ja nenosím a nečakám od nich nič, a pravdu povediac, dosť mi vadí, ked mi chce niekto pomôcť 😉, Dr. vravela, že malý sa ešte sa prečisťuje
fuj teraz v tv ukazujú jednu mamičku, ktorá mala mať cisársky rez, a rodila spontánne, kliesťovým pôrodom, a dieťa má zlomené rebrá a kľúčnu kosť 😲 ☹, fu to mi je ľúto, normálne som rada, že som nakoniec takto skončila, a deti sú v poriadku

elefe
autor
27. jan 2010

ahojte
mon samko mi uz chodil do skolky pred tym takze sa len po prazdninach tam vratil neberie to nijako je tam rada a j deticky ma rad ,,, akurat by mohol viac papat ale co uz,,,
inak ked je doma tak sa nevie sam hrat furt potrebuje niekoho a tak som rada ze je v skolke lebo tam je so seberovnymi detickami,,,

noemi01
28. jan 2010

ahojte
baby ja vobec neodsavam ani neviem koľko by som odsala ale v nemocnici ani kvapky zo mna nejšla
a doma sa iba kojime a pekne pribera za mesiac 1400g
tak iba prikladajte aj každu hodinku a mliečko sa rozbehne

ale čo vam poviem bola som na kontrole po 6tt u gyndoša a stehy ma rozpadnute natrhlo sa my to
ja som si to ani nevšimla ani muž ani ma to neboli
tak zatiaľ my dal balzam mam davať kvapku na ranu a po tyždni sa ukaže či bude treba šitie
tak dve deti ma natrhli riadne a šušuru mam už zničenu už nebude taka pekna ako predtym 😀 jedine plastika ale ja sa strašne bojim šitia

moniack
28. jan 2010

ahojte
noe tak takéto problémy ☹ , a čo ty vieš možno po plastike ... 😀 , a nechceš aj prsa, predsa len 2 deti sú len 2 deti 😀

ja si neodsávam, aj mi Dr., aj laktačná vraveli, ale ja fakt cítim, že môj malý ma vysaje úplne, až ma prsia svrbia 😝 , joj teraz som sa tak naštvala, bola tu poštárka a pokým som podpisovala dobierku, prišla svokra, a Kubko krik, plač, on ide k nej a Oliverka zobudil, no 2 jačiace deti, malý normálne zachrípol 😒 , také nervy na ňu, a ešte otázky, prečo je malý v deke zababušený, či nie je zima, a prečo je v kočíku 😠 , no chápete, tak my sme vetrali, tak som malého zababušila, a nemôžem ho nechať na posteli, a v kočíku mu bolo dobre

ja som ešte nevarila, lebo sa mi odmrazuje mäso

elefe tak super, že malý je zvyknutý 😉 , to Kubko sa hrával sám, ale za ten týždeň ho pokazili, tak ho dávam aj po tejto stránke dokopy

andrea12737
28. jan 2010

Ahojte zienky,
tak vam kraaasne babatka priberaju 😵 😵 😵 aj ja tak chcem!!! 😀
vcera som malu musela prikrmit 😔 teda nemusela, ale uz druhy den bola taka placliva od hladu a uz mi to nedalo pozerat sa na nu, tak som sa zlomila a dala jej UM ☹ no dnes uz nedam, musi ma roztahat..nic sa neda robit. Dnes uz je treti den co je strasne nervozna, rucky by si najradsej zjedla keby mohla, dam jej prsnik tak ´papa´2-3 min pusti a vsetko je ok, takto je to kazdu max.hodinu ( pol hodinky po tom co sa ´napapa´zasa pyta, dam jej, no mliecko sa mi nechce spustit, len vidim ako mi dudla, tahaaa a nic nejde tak ju natahuje este chvilku..takze kazdu hodinku na tych par minut sa napije) po predvcerajsej noci som sa zobudila a mliecko akosi nebolo..neviem co sa stalo, vycuckala mi na ranajky oba prsniky a potom uz bol problem.. 😔 a trva este dodnes. dufam, ze sa dame coskoro do normalu.
Noemi- 😕 fiiiiha... tak asi preto ta to tak bolelo, nevedela si sa poriadne posadit, co? tak ale ze sa na to prislo. Myslim ze sa sitia nemusis bat, snad to bude lepsie ako na porodnej sale po porode 😉
Moniack-este byvame spolu, odlozila som tu ziadost, ze vraj bude sekat dobrotu, tak dnes je tomu tyzden co ju aj seka..zatial mozem povedat, ze natolko oddany detom a mne este nebol..no popravde, tomu dlhu dobu nedavam a zasa sa to vrati spat.. 😒 s tymi svokrovcami-nic ine mi neostava..cely zivot sa len prisposobujem, tak toto je nevynimajuc 😉
icerna ako?
drzte sa

noemi01
29. jan 2010

😀 moniack - tak svokri vedia pekne potrapiť aj ta moja
aj ked musim povedať toto je jej prvy vnučik tak sa vytešuje a iba o nom hovori
zatiaľ ma ničim nenahneval (zazrak)
a ked niečo tak jednim uchom dnu a druhim von 😀

andrejka - aj moj papa každu hodinku
a tvoja je aj po papani nervozna a plače??? ja mu dam dudlik zadudluje a je ticho
no mna to šitie po pôrode bolelo 2 tt som nesedela ale som myslela že to tym že som moc zašivana že treba na to čas
potom som už s tym nemala problemy
a ked muž pozeral nič nezvičajne nevydel 😕

andrea12737
29. jan 2010

Ahoj,
noemi-ja viem ze kojenie kazdu hodinku je uplne v poriadku, lenze mala je strasne nervozna, papa si pasticky stale a ked ju odpojim od prsnika tak spusti strasny rev a chyti nervy ☹ proste nie je spokojna ☹ ☹ a takto je to cele dni, vlastne uz od toho pondelka, resp. utorka ☹ napadlo ma zeby to mohol byt rastovy spurt(cize mame laktacnu krizu) alebo dokonca zubky(?) 😅 😕 ja ozaj neviem..je to vsetko divne..nieco s nou nie je ok, cosi sa deje.tie zubky spajam so zvysenym slinenim, nervozitou, ako keby kusanim do ruciek.. ale ja uz si to spajam s kadecim,len aby som nasla pricinu 😒
pekny den prajem 🙂

noemi01
29. jan 2010

andrejka sliniť može aj moja a zuby nide až o 3 mesiace višli
mojmu dam dudlik
ani tak sa neupokoji
možno chce len dudlovať

elefe
autor
31. jan 2010

Ahojte zenuchy,,,
tak pozeram ze kojite vsetky o sto sest no my sa snazime ale citim ze mliecka je im dalej tym menej no nevdzavama zachranujem kazducku kvapku aby bolo aspon cosi aj ked poviem vam ze ten moj papkacik je teda riaden zrutik a nedivim sa ze didiky mu nestacili cez noc vypije 2x po 120ml co je na ani nie 5 tyzdnove babo naozaj hodne,,, ma mliecko HA-ckove aby nemal alergiu a nakolko Samko alergiu na BKM ma tak nam ho dr predpisuje co je aspon nejaka ulava, pretoze by sme inak robili len na mlieko , lebo este aj Samkovi kupujeme hydrolizovany nypoj koli tej alergii a plechovica co objednavam z ČR je za 8,70 E a u nas za 12 E takze aj to je hodne velka pomoc a Simonkove mliecko mame teda na predpis za polovicu,,,Niekedy si ale Simonko prsnik krasne vytiahne napriklad ked ma cikutku ale niekedy sa na nom len jeduje a jeduje a nevytiane si si nic,,,no ako pisem bojujem za kazdu kvapku najviac sa mi nepaci ked mi mliecko len tak z nicoho nic zacne tiect vtedy mi je to luto ze aj to malo vyteka,,,
Inak sa mame dobre mali sme dva tazsie dni kedy sa Simonko nemohol vykakat , ale uz je dobre, a Samko je zase chory bol v skolke 4 dni a uz je totu, no mam pocit ze nejde o nejake extra bacile skor ta mandla ho neustale trapi ma ju zapuchnutu v nosteku a to mu tvori hlieny a hlieny zase kasel,,, no je to des,,,
pridavam par fotociek,,,,
peknu nedelu prajem

tremonti
31. jan 2010

ahojte mamicky este bz som nemala byt v tejto teme ale vz sste tehu zazili uy druhykrat,pls poradte.ina tema tu este nefunguje tak skoro.som teray 1.x tehu a mala by som byt cca 17 den po ovu.v piatok este dr na usg nic nevidel ye je este skoro.ale tehuu y krvi potvrdene.dnes rano som mala taky slabulinky ruzovy tenucky pasik na nohavickach.moye to nieco znamenat?

moniack
31. jan 2010

ahojte
elefe pekné fotky, a pozerám aký bacuľko je malý, a veľký 😵 , no ja kojím už len minimálne, snažím sa aspoň raz denne, ale aj to malý plače lebo mu nič nejde, a potom ho musím prikrmiť 😖 , s tým mliekom to máš pravdu je drahé, ja som používala to francúzske, ale nemajú ho nikde, tak som kúpila bebu (nechcem mu striedať mliečka/ a fakt je to strašne drahé
ja som mala zvláštnu noc, malý bol hore každú hodinu a nepokojný, hladný, tak sa napapal a bol normálne hore, tak sme boli hore od 00,39h doteraz, asi spí pol hodinu, ale to už plakal, a ja som nevládala tak som ho nechala, a inakšie má po jedle často štikútku, takže čakám pokým si neodrgne a potom má štikútku, normálne som hore aj hodinu, hodinu aj pol
Kubko je už dobrý, dokonca bol vonku, a to podotýkam nechce, a včera chcel tiež, ale potrebovala som ho ostrihať a okúpať, tak sme nešli
u nás je snehu a už mi to ide na nervy, dnes idem Oliverka otužovať k oknu

noemi01
31. jan 2010

ahojte
efele - rychlo sa vyliečte

tremonti - neviem presne ale zda sa my že to je naznak ešte menštruacie
aj ked si tehotna je to ok
podľa mna to neznamena že by nebolo niečo v poriadku lebo ak spravne ratam mala by si v tomto čase akurat dostať nie???
aj kamošky mali menzes ešte do 4 mesiaca tehotenstva slabulinky
a ked na sone nevydel ešte babo ani mne až ked spravil vaginalne sono

moniack - štikutka mu nepomože ani ked mu daš papať??
ja som moju davala na bruško lahnuť a ked sa dobre vyjedovala štikutka jej prejšla

papa

moniack
1. feb 2010

- ahojte
- tak ja len narýchlo, noc bola strašná, už druhá 😒 , proste na striedačku, raz jeden raz druhý plakal 😒 , a potom sme radšej s Oliverkom išli spať do kuchyne, aby sa aspoň polovička vyspala
- noe niekedy zaberie ked mu dám papať a niekedy ked ho tak vysoko držím, a na brušku ho dávam tiež jedovať, lebo tá malá potvora ma začína skúšať, že či hned skáčem ako začne plakať 😅 , tak ho nechávam sa jedovať a potom je lepšie
- ideme akurát von s Kubkom, Oliverko spí, a včera sme sa otužovali, aby sme mohli ísť o týždeň von, nechcem skôr, nech má aspoň mesiac, lebo sa bojím ,že nás budú ľudia zastavovať a môžu byť chorí, a ja teda poctivo dodržiavam šestonedelie
- inakšie som prestala krvácať, možno že sa to rozbehne, ale rana ma strašne bolí, lebo som v noci k malého stále vstávala, fakt po 10 min., a tak 😔
- tremonti, ja som sa tiež špinila ten nasledujúci mesiac, ale potom už nie, proste hore nohy 😀
- elefe veľa zdravia, my sa zatiaľ držíme
- a ostatné kočky ako 😵

andrea12737
1. feb 2010

Ahojte,
elefe-joooj, tak vy ste chorii 😔 prajem skore uzdravenie, aby ste to zlvadli 😉
moniack-to ze ma babatko stikutku, znaci ze ho pali zaha, treba babatko polohovat, nosit vo zvysene polohe, jemne s nim manipulovat 😉 . Inak moniack, mate nejaky pevny rezim? nepotrebuje ho, ak ti takto nespava? Treba mu upravit spaci rezim a bude spinkat ako ma 😉
S tym umelym mliekom a investiciami don, to je ozaj sila, stoji to ozaj velmi vela penazi 🙄
My sa nemame onic lepsie,stale rovnako ☹ zajtra bude poradna, vazenie a ockovanie.. ☹ pozerala som malej na zubky, tak dole kde jej maju rast spodne zubky, tak ma 2 take Ucka, krasne viditelne a zhora take dobiela, tak si myslim ze to budu aj zubky, niekedy ked si cmula pasticku tak strasne zacne plakat, akoby ju to bolelo...
ideme zasa papkat..
tak krasny den prajem. Drzte sa! 😉

elefe
autor
1. feb 2010

Ahojte mamule tak sa mi zase podarilo prihodit par fotiek tak pozrite,,,ja neviem fotky zmensovat a tak mi dost nevezme ale aspon cosi tam predsa len je,,,
my sme dnes boli u dr, so Samkom aj Simkom,,, Samuel je vraj len zlahka rechladnuty a Simko mal vysyp taky otrasny ale ze je to len zo stravy tak len fenistil
stale sa aj kojkame tak stiha aj flasu aj cici ,,,,dr. ho vazila a mame 5350gr takze od 22.dec pribral 66O gr co je supeeeer to som pri samkovi nepoznala ten priberal biedne a mal silne mlieko ,,,,
adi uz zubky? no veru 3mes moze byt...
mon neboj nase deti budu tiez ok aj ked su na UM 😉

noemi01
1. feb 2010

baby ja nestiham davať fotky sem tak ak niekto chce a je na face napište my do IP
tam mam fotky

efele krasne priberate

my sme dnes po poradni a važime 5 kg za 7 tt sme pribrali 2 kg čo je tiež super
maly tučko

a musim si zaklopať ja s malim nemam problem
ešte ani poriadne neplakal

noemi01
1. feb 2010

ELEFE - krasny je maly tie očka

a vieš čo som si všimla ako dlho si už pišeme?
ja ťa stale oslovujem efele tak prepač až teraz som si to všimla 😀

montinka
1. feb 2010

ahojte ako vidim vsetky tu uz druhe mimciatka mate. mi zatial iba cakame. ziarlilo u vas starsie dietatko alebo to bolo v pohode. toho sa bojim najviac. ako ste to zvladli?

noemi01
2. feb 2010

montinka - moja mala vobec nežiarlila velmi my pomahala
ale to zaleži od povahy dieťaťa ja som s nou nikdy nemala problem nikdy sa my v obchode nerozplakala že toto chce alebo trucovala
a neboj sa tamarka bude mať malu živu babiku

andrea12737
2. feb 2010

ahojte zienky,
montika-ja som sa toho tiez obavala, ako to bude s malym..no dopadlo to nad moje ocakavania.. 😉 neboj sa, tamarka si babatko istotne oblubi 😎 vytvorite si vlastny system a bude dobre..
noemi-vy nas cochvila dobehne s vahou 😀 , my mame 5720gr.
tak zienky musim sa pochvalit, doktorka mi potvrdila, ze nam idu zubky! 😀 😀 ale ze sa nemam este vytesovat, ze mozu vyjst o taky mesiac 😀 , ale ze uz ich mame ocakavat 😀 velmi sa tesim 😵
dnes sme mali ockovanie do oboch noziciek-krstinka velmi plakala, este som ju tak nepocula plackat ☹ 😔 ... a potom este asi 5minutky vzlykala co sa nevedela z toho placu zastavit a potom hned zaspinkala ☹ cakam kedy sa zobudi a budeme sa kojit..vece jejr mame dat paralen cipok, aj ked nebudu teploty a mame cakat mrzutost...joj chudatka babatkaaaa 😔 kolko si toho musia pretrpiet ☹
idem si lahnut k malej, drzkajte sa 😉

noemi01
2. feb 2010

andrejka - tak predsa zubky ako skoro pekne
no aj nas čaka očkovanie za mesiac a tiež očakavam horučky
aj ked si myslim že v inych štatoch už neočkuju toľko čo u nas

moniack
2. feb 2010

- ahojte
- Andrejka waw zúbky 😕 , Kubkovi vyšli po roku , ale nemali sme vôbec žiadné horúčky 😀 , tak nech to malá rovnako perfektne zvládne, a super priberáte
- a si sa ma pýtala na nejaký režim 😅 , no tak papá každé 3 hod., a väčšinou hned zaspí, žiadny režim nemá, plače len ked je pokakaný alebo hladný, a večer viac menej sa mrví, vrtí a neviem čo ešte, ale som prišla na to, že nechce byť vôbec v zavinovačke, takže ked ho rozbalím je lepšie a je kľudnejší 😉 , ale ked je hore tak sa ho snažím v priebehu dňa nechať hore, sa s ním rozprávať, chodím, polohujem a tak, ale fakt aj tak zaspí
- Montinka, ja mám rozdiel medzi deťmi 3 roky, a malý svojho bračeka strašne ľúbi, hned ráno vstane k nám o 6h. a príde sa s ním mojkať, že je taký malinký, krásny a tak 😵 😵 , inakšie ja som ho celé tehotenstvo na to pripravovala, takže v tomto vôbec nebol zaskočený, normálne mi povie všetko ,že musí papať, spať a potom ked vyrastie sa s ním bude hrať, a naučíme ho chodiť, sedieť a tak.... 😵 , nežiarli, a zakaždým mu vravíme, že ho ľúbime, ked pobozkáme jedného tak aj druhého, a viac menej sme také klbko, stále sa mojkáme 😵
- elefe aj ja som pozerala fotky, a mne tvoj malý pripomína môjho, tiež má také tmavé očká 😉 , ved som ho dnes dala odfotiť s otvorenými očami, tak potom tam hodím foto, a teraz mám len ked sa narodil, a na tej fotke spí 😉
- noe niekedy na tú štikútku pomôže ked sa napije, a niekedy fakt aj pol hodinu ho držím, a je pokoj, a si predstav, že je to takto večer, ja ho nachovám, a potom čakám pokým si neodgrgne a hned ako ho položím tak začne štikútať, tak čakám dalšiu pol hod, a potom idem spať 😀
- tak ja idem tých pár kvapiek čo mám mliečka odsať a dať do chladničky, tak pá 😉

elefe
autor
2. feb 2010

Ahojte zienky,,,
noe nevadi ako ma volas ja viem ze je to pre mna a po pravde som si to nikdy nevsimla,,
ako sa mate? my celkom OK Samko stale sice chory ale nic vazne to nieje,ma sirup na kasel a kvapky do nosa ,aj ked kasel dost blby ale zapal nema,,,
zajtra ideme na poradnu mali sme ist na bud tyzden ale volala sestra od doktorky ze mame dojst zajtra lebo doktorka bude mat na bud tyzden dovolenku,,,
dnes do rana som sa super potesila, maly sa pokakal a uplne ako kojenecka stolica pekne hovniacko ako prazenicka tak som sa veeelmi prevelmi potesila ze maly si este odomna pekne potaha,,, niekedy sa mu nechce a len didik zmoli v pusinke a dudka ale niekedy si krasne vytiahne bez problemu,,, stale som ale nedosla na to ako sa najlpesie mlieko tvori mam pocit ze ked spim je to dobre, a aj sa dobre tvori , ale niekedy mam pocit ze mozem robit cokolvek a aj tak sa etvori no ked ho prilozim tak si krasne potaha a to si myslim ze tam nic nemam,,, sranda no kazdopadne sa z toho tesim,,,
pekny vecer

noemi01
3. feb 2010

elefe - si zlata 😉

a dnes sa tešim
bola som u gyndoša a nebudu ma zašivať 😀
o 2 tt znova že pomaly sa to hoji aj ked mne sa zda to rovnake ale on pozeral zvnutra
stale si mam davať balzam na to
hadam vie čo robi gyndoš

mali sa už pekne škeri na nas je zlaty
a dobručky

moniack
3. feb 2010

- ahojte
- tak Oliverko bol dnes hore 4 hod. sa normálne kukal okolo seba a teraz zaspal, mám pocit, že nás začal viac vnímať, sa aj tak usmeje, a kuká, no krásny je
- aj ja som dnes skúšala opäť kojiť, ale bez klobúčikov, ale nevedel sa prisať, tak sme bojovali, a nakoniec niečo potiahol, ale som ho nakoniec dokrmila, lebo bol hladný,ale každopádne ho budem už len takto prikladať, lebo sa bojím, že sa nahltá vzduchu kvôli klobúčikom, a mlieko mi strieka, ale prsia mám mäkké
- elefe gratulujem ku kojeniu 😵, tak hádam to nejak zvládneme 😵, aj to jedno kojenie za deň sa počíta, mi povedala Dr. 😉
- noe to ti odľahlo, že ťa nebudú šiť 😀 😉 , joj a ten bezzubý úsmev si viem predstaviť 😵

elefe
autor
3. feb 2010

Ahojte,
Mon jasne ze aj jedno kojenie sa pocita,,,ako som vravela ja mam niekedy pocit ze tam nic nemam a on si pekne potaha,,, je to zvlastne niekedy ho prikldam tak casto ako sa da a nemam pocite ze by prave to zabero a niekedy zase menej a mlieko je tam,,, on zatial pekne taha ak bude takto aj nadalej aj to malo si udrzi,,,
no a dnes poradna, a mame 5585gr a 57 cm,,, 😵 😵 😵 😵 😀 😀 😀 😀 som fakt velmi rada ze takto papka,,,,