Čo sa zmení pri druhom dieťati?

elefe
22. júl 2009

Mile , uz maminky , cakame druhe babatko sme momentalne v 17tom tyzdni tehotenstva a chcela by som sa popytat , a nacerpat informacie a trochu si aj pokecat o tom co nas caka, ked uz budu deticky dve, ako medzi ne rozdelit lasku, a ako sa celkovo pripravit na prichod noveho clena rodinky,
mame syna Samka ktory ma 2 roky aj 9 mesiacov a termin druheho porodu mame 5,1,2010, Samuel sa tesi na babatko a pyta sa kedy sa uz narodi, krasne spinka uz 2 tyzdne vo svojej izbicke, este sa sice sem tam budi ,ale to je samozrejmost pokial si zvykne ze je tam sam, ale ze sa napriek tomu nemusi bat... v septembri nastupuje do skolky, a ja budem chvilku este pracovat, ako ste na to vy mile maminky?

noemi01
5. mar 2010

elefa - krasna vaha
koľko mal ked sa narodil ????

elefe
autor
5. mar 2010

ahojte

noemi , maly mi mal 4350gr a 52 cm a starsi mal 3820gr a 51 cm... boli to chlapaci obaja kurat ze ten starsi dotera nepapa jak by mal ten mal 7kg v 6tich mesiacoch 😉

moniack
6. mar 2010

- ahojte
- elefe krásna váha 😵 ešte ho aj kojíš?
- žienky môj Kubko od včera horúčky, tak som v noci málo spala kedže som behala raz pri Kubkovi potom Oliverko papať, uspať, prebaliť 😝 , no Kubka sme oddelili od Oliverka, aby neochorel 😖 , ešte, že mám mäso obalené tak len zemiaky dorobím a môžem si oddychnúť ak mi to deti dovolia
- musím končiť malý mi plače

noemi01
6. mar 2010

elefe - no pekne aj ked sa narodil
no maš čo nosiť 😀

moniack - nech sa kubko rychlo vylieči
my sme ešte horučky nemali ked sme boli chory

tak zhodli sme sa z deckou že to chrčanie bude asi tym že mam sucho v byte
lebo on mi chrči iba rano ked sa zobudi cez den nie už ani kašlik nemame
ale ja v byte nekurim mam 22 stupnou
v noci vyvetram aj cez den vetram
tak ja neviem ked kupim zvhčovač objavia sa my pliesne ked bude moc vlhko
alebo to bude tou chrupavkou ??? ale tak chrči ako keby sople ťahal až z päti a pritom nič neodsajem 😒

moniack
6. mar 2010

no tak malý Kubko bez horúčky, ale zato sa sťažuje na bolesti bruška a stolicu má vodnatú, tak to zas vyzerá na bacila 😖 takže to určite budem musieť zaniesť moč aj stolicu k Dr., to my máme stále, od mala nejaký hnustný bacil 😠
noe skús uteráky na radiator 😉 aj Kubko sa hned sťažuje, že má problém s dýchaním ked je suchý vzduch, ja sama mám s tým problém 😖 alebo ja dávam misku s vodou ešte na radiator, ako odparovač 😉

noemi01
7. mar 2010

moniack - nech mu to prejde chudatko malinke
ja myslim že sucho v byte nemam ved nekurim kedže v januari sa my objavila pliesen tak mam dosť vlhko nie??
uteraky vešam 😉
inak aj ja sa v noci precitnem že je tam vydychani vzduch 😝 a to mam dvere pootvarane

moniack
7. mar 2010

- ahojte
- noe ďakujeme 😵 , no Kubkovi zázračne všetko prešlo tak sa s ním môžem objednať na sono obličiek, lebo určite mal bacila 😖

elefe
autor
7. mar 2010

Ahojte
babulky uteraky na radiatory si nedavjate, vzduch je sice potom vlhkejsi ale jo hodne tzaky a nezdravy...ked tak si mokre , dobre vyzmykane uteraky rozvesajte trebars po stolickach a alebo detom nad postielku mokru plachtu , ked tak na radiatory len odparovace , misku s vodou a tak ale nie ho zabdnit mokrym uterakom,,,ked je plesen treba vela vetrat, ale to isto viete ,,,,
pekny den

noemi01
7. mar 2010

elefe - vetram aj tak sa objavila pliesen

ale už sa nam to zlepšuje hadam to chrčanie je spojene z tou chrupavkou v nose
ale prečo iba nad ranom???

a kde su ostatne maminky ??????? 😕
pridala som foto detičiek 😉

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

andrejkaa23
7. mar 2010

Ahojte vratili sme sa zivy a zdravy.Bolo kraaaasne. 😀

kyliefox271
8. mar 2010

🙂 noemi, máš krásne detičky a ako sa ľúbia.... 🙂 veĺmi pekné fotky.

noemi01
8. mar 2010

kyliefox - no dominika lubi veľmi damiánka až tak že ho celou silou stiska čo sa malemu moc nepači
a potom vykruca pusinkou 😀

andrea12737
8. mar 2010

Ahojte kocky,
noemi-ozaj krasne deticky, su uplne rozkosny, krasne foto 😵 😵 😵
inak aj mne odkedy sme prisli rano mala pokaslieva, a ked si odkasle, tak je dobre..tiez kvoli suchemu vzduchu, no neriesim to prave preto ze som si toho vedoma..
andrejka-super ze ste dosli. ako bolo? ake ste mali pocasie? oddychla si si ?
moniack-uz ste zdravucky?
elefe, kyliefox- ahoj 😀 😀

moniack
8. mar 2010

ahojte, tak my sme zdraví, vlastne len ten jeden deň teploty, a potom už len tie hnačky, ale už je dobre lieky zabrali klop klop 😉
joj dnes začína seriál Poisťovňa šťastia, síce už bez Aničky ale strašne sa teším 😵
noe aj my máme také fotky ako sa súrodenci ľúbia 😵 😉 ,
no Jakubko je super na Oliverka, dokonca ma neotravuje, teda nevymýšľa ked malého chovám alebo prebaľujem, len papuľuje a ked niečo chce tak to je automaticky, ale my ked niečo chceme tak nič napr. aby niečo zjedol, aby sa obliekol a pod. 😠
s tým vzduchom máme asi každá problémy, no už len vydržať, pokým nebude teplo, ale dnes je hnustne boli sme von chvíľu a potom začalo snežiť a studený vietor fúkať 😠
elefe dík za info a teraz som si spomenula že aj mama vešala po stoličkách a tak a dorána preschlo a teda plesne sme doma nemali 😉

andrejkaa23
8. mar 2010

Ahojte 😀

noemi01
8. mar 2010

ahojte
mam taky problem neviem presne ktora tu raz spominala že jej dieťatko malo problemy z infekciou v pusinke

dominička my dnes preplakala pol dna
kupili sme herbadent a natierali v kuse na chvilu jej to strplo a potom zase ju to štipalo
ma mali pupačik na ličku skoro pri pusinke a ma to už asi 5 krat po sebe na tom istom mieste
a nemože to mať zo zubkou lebo ma tam aj kaz 😒

no dominike ked poviem že idem ich fotiť hned ho schmatne okolo krku a hned ho stiska až sa mu to nepači
ona by ho najradšej rozpučila ako ho lubi

andrejkaa23
8. mar 2010

noemi01
Pozerala som fotky nadhera. 😀
Podarene deticky no musi byt zlata.

elefe
autor
8. mar 2010

Ahojte,,,
Noe superske fotocky,,, krasni su spolu,,,,
no baby my mame doma uplny lazaret,,,zacal vcera asi Simonko, kaknie riedke, nechut do jedla co je u neho absolutne tabu,,, no dnes my vsetci rad radom ,manzel vracal, mna prehanalo a Samko je doteraz uuuplne K.O boli sme s nim aj v nemocke, a je napoly dehydratovany,,, kazali nam davat pozor a ak neprestane vrackat do 22:OO tak nastup do nemocky,,, nastastie teraz je uz hodina aj trostvrte bez vracania,,, strasne sa bojim co bude ked to chyti Simonko v takejto plnej krase ajo Samka, Simonko je priliz malinky aby to zvladol, aj ked dokina nas ubezpecovala ze on to nedostane ale ze pre istotu treba zvysit hygienu voci nemu,,, sak ja tu mam jak na operacnom stoel cisto,,,ale predpokoladam ze to samko doniesol zo skolky, alebo my so Simonkom z cakarne od dokiny ked sme boli na poradni v piatok, predsa len premelie sa tam XY ludi,,, tak uvidme ako to hlavne simonko zvladne,,, drzte nam palce aby to rychlo preslo a aby hlavne samko mohol papkat tn zase schudne je ako trieska uz teraz 😅

noemi01
9. mar 2010

dakujeme vam 🙂

elefe - mame to starosti dajte sa čo najkor do kopy
ak už nevracal skoro dve hodinky už nebude 😉
už my bude iba lepšie
my sme tak boli na tom istom skončili sme v nemocnici ale po čase sa nam konečne rozpapkala
držime palčeky nech ste rychlo zdravučky

ja som po dnešnej preplakanej noci išla s malou k zubarovi nešlo my do hlavy že tak moc plače z jedneho pupačika
u zubarky nam trhali zub stoličku ☹
najhoršia vec aku som zažila
ešte teraz mam husaciu kožu na sebe
mala plakala strašne aj ked jej dali injekcie na umrtvenie
až červene oči mala no strašny pohlad na nu aj ja som si poplakala
držali sme ju traja chudatko a krv bola všade
neoplatilo sa to vrtať mala ho moc deravi ☹
ke dsme prišli domou a ocino zbadal samu krv tak ešte aj jeho som musela kriesiť
až bol zeleni 😀 no chlapi hrdinovia

napisala list a čaka kedy pride zubkova vila aby jej dala darček nakazala si babiky poly pocket 😀

noemi01
9. mar 2010

elefa - už mu bude iba lepšie opravujem 😀 (nie my)

elefe
autor
9. mar 2010

ahojte

chudatko male NOE tak zato si zasluzi cely domcek aj s polinami,,,

no my sme nakoniec predsa skoncili v nemocnici teda Samko,,, zase zacal vrackat aj po 7mych hodinach kedy sme si mysleli ze uz je zazehnane,,,potom po 3,5 hodke a potom po hodine takze sa to vratilo ,,,isli s ocinikom do nemocke, dali mu infuzku a ze tak na 2-3 dni,,, tak som zvedava,,,Simonko sice kaka ale neni to nejaky velky extrem kazali davat linex a hylak a robit mliecko do ryzoveho odvaru,,, tak snad to pomalicky ustupi,,,

drzte nam palceky

andrejkaa23
9. mar 2010

noemi
Malinka.No ja zase ked som bola v 8 mesiaci ked som cakala Philipka tak nasa Sofinecka ssa smykla padla na nu stolicka taka v starodavnom style kde su ostre rohy a malá mala otras mozgu a 2 predne zuby vyrazene tak jej musel zubar robit umele pokial jej mliecne nenarastu. 😒

elefe.Malinky drzim vam straaasne palceky.

noemi01
9. mar 2010

elefe - ☹
nech vam to rychlo ustupi myslime na vas
no nam dali injekciu ako sme prvy krat vracali a išli domou a sa nam to nevratilo až o tyžden
samkovi posielame pusinky nech je rychlo domka
tak isto sme boli aj my na tom ja doma a ocinó s nou v nemocnici

aj on si zasluži niejake darčeky

u nas už bola zubkova vila potešila sa veľmi
ale neboli v celom dračiku poli pocket ani v druhom meste 😒
tak ešte frčime na jahodke tak dostala jahodku 🙂

andrejka - no chudatko že umele to som ešte nepočula
čo si tie deti vytrpia najprv rastu potom idu von a tak dokola

moniack
9. mar 2010

- no žienky, chúdence detičky ☹
- noe ale nekýval sa jej?, keby sa jej kýval, tak by to nebolo také hrozné 😒 , no tak jasné chlapi sú vždy "hrdinovia"
- elefe ☹ , ako to zvládaš, asi ťažko, chudáčik Samko, nech sa Simonko držká, a Linex sú dobré, aj ja som ich teraz dávala Kubkovi 😉
- ako čítam, tak každá máme teraz niečo, sakra to toto počasie robí, fakt už bolo teplo a bum mrazy 😠
- Kubko bol dnes von, tak dúfam že sa mu už nič nevráti, a Oliverko mi prespal 5h vkuse, som ho chodila kukať, že či dýcha, a zas teraz zaspal 😉
- ostatné žienky ako sa máte?
- inakšie sa dávnejšie neozvala icerna, dadulka, melonik 😉

noemi01
9. mar 2010

andrejka - pozerala som fotky
nechty nemaju chybu 😀
krasny kočik mate
a malička tie vlasky ako anielik a šatky prekrasne

noemi01
9. mar 2010

moniack - že trošku sa kyval ale hovorila že tie zubky vypadaju tak v 10 rokoch tak bolo ešte skoro nie?????

ani nevrav a zimu hlasia ešte aj do veľkej noci

už sa neviem dočkať tepla

andrejkaa23
10. mar 2010

noemi 🙂 Moc dakujeme.Mala si vidiet Sofinku na mojho bratranca svadme mala tam 1,5 roka a vlasky tam mala ake musim najst tie fotky.aA tie nechty chodim ku kamoskinej tete.Ako uz sa mate lepsie?

andrejkaa23
10. mar 2010

andrea12737
No jasnee este by som brala.

icerna
11. mar 2010

ahojte babulky 😉
tak som si vas precitala a chudence detičky ☹
elefe nech to uz mate za sebou ,aj mi sme to mali ale nastastie sme nesli do nemocky. tieto virusy,to su svine 😠
noe no teda ze vam zubok trhali ☹ aj mi musime k zubarke,ja mam pokazene asi uz vsetky zuby 😖 co som nebola u zubarky ani nepamatam a vaness ma tiez stolicku,tak sa bojim ist s nou,ale budeme musiet 😖
aj u nas fiči jahodka,fifi a podobne 😀
andrejka kukala som fotečky. kraaaasne a mala je riadna herečka 😀
moniack maly je riadny spachtoško 😀 naša lili mi dnes celu noc prespala,zaspala o 22hod a o pol 7rano az papala 😕 a teraz papa zas a uz aj drieme 😝
inak mne ma mala malo vapnika a ze fosfor jej chyba 😕 tak nam dala taky roztok litrovy a je hnusny kysli 🙄 zevraj sa jej ani tan vit.D nevstrebava,tak hadam sa nam to polepsi 😉
dnes u nas snezi,hadam sa to neudrzi,lebo ma uz vykoti,ja chcem jaaaaaaaaaaaaaaaaaaar 😠
pekny den baby 🙂

andrea12737
11. mar 2010

Ahojte,
vsetkym drobcom zelam skore uzdravenie!! Nic nie je horsie ako to ked je dieta chore ☹ my sa zatial po zdravotnej stranke drzime, tak som zvedava dokedy to takto zotrva.
My uz mame 3tiu noc na h...o. predchadzajuce 2 noci sa kazdu chvilu budila a dnesnu som s nou bola hore od 2.45 do 5tej a potom sa zobudila o 7,20.. hlava ma z toho nevyspatia sa strasne boli, nevidim na oci, viecka mi len tak samovolne padaju..este k tomu som dnes sama na deti,lebo muz isiel na sluzobku a pride az neskoro vecer..nemam navarene, upratane...a kaslem na to 🙄 ak bude aj dnesna noc na ..... tak pojdem kupit nejaky gelik na dasienka, ci to nebude tym. a ak to nie je tym tak sa asi odstrelim..tot my. 🙄
aj u nas snezi, boze uz nic lepsie sa stat nemohlo ☹ (nizky tlak)
tak ja sa s vami lucim idem k malemu...
papa