Čo sa zmení pri druhom dieťati?

elefe
22. júl 2009

Mile , uz maminky , cakame druhe babatko sme momentalne v 17tom tyzdni tehotenstva a chcela by som sa popytat , a nacerpat informacie a trochu si aj pokecat o tom co nas caka, ked uz budu deticky dve, ako medzi ne rozdelit lasku, a ako sa celkovo pripravit na prichod noveho clena rodinky,
mame syna Samka ktory ma 2 roky aj 9 mesiacov a termin druheho porodu mame 5,1,2010, Samuel sa tesi na babatko a pyta sa kedy sa uz narodi, krasne spinka uz 2 tyzdne vo svojej izbicke, este sa sice sem tam budi ,ale to je samozrejmost pokial si zvykne ze je tam sam, ale ze sa napriek tomu nemusi bat... v septembri nastupuje do skolky, a ja budem chvilku este pracovat, ako ste na to vy mile maminky?

moniack
20. mar 2010

- ahojte, tak ja som sa už nevedela dočkať kedy už naskočí konik 😉 , no správna závislačka 😀
- kyliefox tak vy už 6 mes, 😵 , a v pohode spapala prvý príkrm?, asi ešte kojíš ked začínaš v 6 mes., lebo čo viem tak nekojené deti začínajú okolo 4 mes. 😉 , už máš asi po skúškach tak máš kľud, kľud ako kľud 😉 😀
- Andrejka si sa pýtala, že ako uspávame deti, tak ja som mala malého naučeného na kočík dnu, ako som písala, že som behala po izbách, potom len tak v kočíku na jednom mieste a teraz už druhý deň v postieľke, klop klop 😉 , kúpili sme mu kolotoč tak len kuká, rozpráva, ale musím tam pri ňom stáť, aby ma videl, a musí byť zababušený v deke 😉
- elefe pekné fotky, a to ti tak malý krásne drží hlavičku 😕 , lebo Oliverko začal byť lenivý, ked je na brušku tak veľmi čo nechce dvíhať hlavičku, ale je tak často, lebo som mala pocit, že ma trochu zležanú jednu stranu 😒 , a som rada, že je Samkovi lepšie, a aktivia, no neviem mne už všetko pripadá umelé 🙄
- Adi23, tak kámoške držím palce 😉 , a uži si nákupy, aj ja by som išla... 😉
- noe ahoj
- tak my sme sa vrátili z vonku, teraz som si urobila kávičku, keksík 😀 , a idem robiť ryby, lebo kura sa už zjedlo, včera sme neboli vonku, lebo sme všetci spali poobede, a inakšie vstávame pravidelne o 04,ooh ráno, fakt som už z toho unavená, ale ešte vydržím, muž vraví, že mladnem 😵 😀 ,

andrejkaa23
20. mar 2010

andrea no jej vytuzeny chlapcek 😉 Som taka rada

noemi01
20. mar 2010

elefe - šimonko ako pekne pozera
super že ste už zdravučky

moniack - oliverko aky prachač 😀 😀

mne sa tiež novy konik pozdava len my štrajkuje ked dam obnoviť
a dlho načitava

moj zase ma kašlik ale iba nad ranom ja už fakt neviem cely den ani naznak
sucho nemam kedže nekurim čim to je neviete poradiť???

manžel dolamani prst ma sadru tak teraz sa staram o troch

elefe
autor
20. mar 2010

Ahojte...
Noe maly je Simon nie Šimon... 😉
no a to uspavanie,,,, Simonko sa vecer uspava v postielke, pri papani mu ocka zacnu klipkat a ked si odgrgne len ho polozim do postielky a jemnucko buchkam po ritke a on zaspinka, niekedy ho len pohladim po chrbatiku ked lezka na boku a on zalomi raz-dva, no cez den na spania v kociku , alebo ho obleciem a supnem na balkon co je uplne najlepsie lebo to vie 100%ne ze saide spinkat,,,, co nas teraz trapi je ze Simonko ma kopec kratkych spankov co je uplne na prd pretoze neni ani vyspaty ani unaveny, ani hladny ani najedeny takze des , vobec nechapem preco sa mu to tak pokazilo,,, no dnes ako zazrakom znova spinkal svoje 3 hodinky ale na 3X prebral sa vzdy po hodine a musela som ho znova uspat,,, ked sme vonku je to akoby samozrejmost ale vo vnutri sa malokedy este naspat uspi,,, tak sa mi to nepaci ,,,, 😠

andrejkaa23
21. mar 2010

elefe aj mne sa viac paci Simonko ako Šimonko.

andrejkaa23
21. mar 2010

Nasa slecinka sa vcera takto nahodila do Trnavy.Takto sa obimala s kamoskou. 😉

noemi01
21. mar 2010

elefe - prepač simonko 😉

andrejka - sofinka je chutna

andrejkaa23
22. mar 2010

noemi01 dakujeme dnes sa chystame na ihrisko a Sofinka si chce dat nove tricko ale ja je tu vysvetlujem ze jej na ihrisko staci aj starsie 😀 Ta nasa potvora

elefe
autor
22. mar 2010

Andrejka tak paradnica je to,,, no baba proste,,,,
noe nic sa nedeje,,,,je to mylne ked nepouzivam interpunkciu,,,

ahojte inak,,,,pridavam nejake fotecky z vcerajsieho rana,,, 😀

noemi01
22. mar 2010

elefe - maly je aky veľky krasne vlasky
pekna ste rodinka

andrejka - no aj my to mame ťažke už pozera na druhich čo kto oblečene ma aj ona chce
a vyhadže aj celu skrinu pokim sa nezladi cela

andrejkaa23
23. mar 2010

elefe krasny ste
noemi01 jaky krasnucky 😉 nespominaj uz teraz je to katastrofa som zvedava co bude robit ked bude mat 11 ved to jej ani nebudem stihat kupovat veci

noemi01
23. mar 2010

andrejka - tak mne mala už teraz bere nohavičky ked mi zbada
kupila som si so srdiečkami a ked to zbadala skoro ich zo mna vizliekla 😀 a to nevravim hello kitty
minule my šatnik vybielila všetky trička poobliekala

moniack
23. mar 2010

- ahojte
- no elefe ale ty si zmenila farbu, nemala si hnedú?, ale ti to pristane 😉 , a Samko je celý po tebe a mladší po ocinovi, tak ste si to podelili 😉 😀
- Adi23, no jasné, že vonku sa chodí v novom 😀 , ja mám chlapca a chce sa stále ukazovať 😀, ale malá je zlatá s tou kabelkou
- Noe 😵 , a Dominika ti robí len radosť 😉 😀 , aspoň sa nenudíš, ona vyhádže a ty upraceš 😀
- no my sme celé dni von, Oliverko mi dobre spí, idem ho nachovať a zas je von, a Kubko ten vymýšľa, a včera sme boli s Kubkom v meste, som chcela niečo na seba, lebo nemám, ale nakoniec ma malý hnal, že som dlho tak som si nič nekúpila, ale Oliverkovi som kúpila 2 body, nohavice, ponožky, podbradníky a plienky a neviem už ani čo...., som bola ovešaná ako vianoč. stromček 😉

andrejkaa23
23. mar 2010

noemi01 nasa mala len Hello Kitty a Minnie z Mickeyho Mouse ci co to je 😀 😀 😀 Jaaaj tie nase paradnice

andrea12737
24. mar 2010

Ahojte,
andrejka-mala je zlata 😵
noe,elefe-krasne fotky 😉
moniack-ahoj 😀
My zasa ponocujeme, mna to uz prestava bavit, mala sa vykecava, ma na haku 🙄 ..neviem cim to moze byt, ze takto po nociach nespava, ale uz by sa to mohlo zmenit. Jedna znama mi hovorila ze jej mala takto nespavala ked jej isli zubky.. vcera a predverom som jej dala gelik tak sa budila nad ranom, dnes som zabudla-teda vcera, a asi aj preto je hore uz vyse pol hodiny. neviem, ale je to na porazenie.. idem sa s nou pohrat 🙄 paaaa

noemi01
24. mar 2010

moniack - no maš pravdu pri nej sa nenudim

aspon že damianko je dobručky ešte nevymišla toľko 😉

no už sme museli šaty vytiahnuť a dnes v školke machrovala s novimi teniskami

aj ja už chcem niečo na seba ale nemam ako u nas s kočikom nepristupne muž robi do večera že by postražil 😒

andrejka - hej to bude zubkami

andrea12737
24. mar 2010

Noe-normalne ti zavidim tie saticky, uz aj ja pokukujem po nejakych pre malu 😀 muz len kruti s ocami.. ze naco saty, dame jej nohavice tricko a ide sa 🙄 ale ked to sa nedaaaa, zatial odolavam, no uz mam na male.dnes ho asi stiahnem do obchodaku a kupim jej nejake take frajerske, aby mala ked pojdeme na olievacku po navstevach-robim doprovod 😀
kiez by tie jej nocne vstavania netrvali tak dlho, uz je to ozaj dost dlho-nejake cca 2tyzdne a zubky nikde, stale jej ich pozeram no nic sa nedeje,aj ked za tie posledne tri dni sa mi zda ze jej ako keby stvrdli dasienka.. ona je nervozna, ja som nervozna.. 😔 deti mi spia, mala by som ist trosku poprata, aj navarit, rozhodla som sa ze kaslem na to, tak teraz lezim a pisem 😀 to urobim ked pride muz z roboty a prideme z obchodaku..postara sa o deti a ja si v klude porobim svoje. 😉

kyliefox271
24. mar 2010

ahojte,
to ja šaty malej zatial nechystám, asi až keď bdue stát na vlastných, nech to nejako aj vynikne 🙂 Laura sa už dáva na 4 , ale nevie čo ďalej. A jeme zatiaľ mrkvu a zemiak, ale je to všade, a čo to málo aj v jej ústach, tj hodinu krmim a následne na to hodinu upratujem... Aj kojím aj dávam Nutrilon.
Konečne sa oteplilo!!! ja som už bola z tej zimy chorá.
Zdravím Vás len tak narýchlo, lebo času málo,a pri deťoch nič neurobím... 😝

moniack
24. mar 2010

- ahojte, tak my sme mali tiež hroznú noc, malý vstal o 23,30h najedol sa a zaspal a spal do 01,30h a od vtedy sme boli hore do rána do 09,ooh 😖 , ja som už aj plakala od únavy, aj fľašku som ráno z tej únavy rozbila 😖 , no proste on sa chcel vykecávať, smial sa...., celý deň prespal a potom v noci žil 😒 , teraz spí od pol 19,ooh tak som zvedavá čo ma zas v noci čaká 😒
- inakšie napriek tomu aká som bola unavená, som stihla upratať, poprať, zafarbiť si vlasy, vyriadiť linku, povysávať a boli sme na pošte a v obchode, aj som varila 😕 😅 , ja ked som unavená veľa riadím 😀 😅
- a vy čo robíte?, či ste tiež von?, ja by som chcela zajtra od rána deti dať von a pomaly si riadiť ešte, lebo ten môj koberec v kuchyni 😖 😔

icerna
25. mar 2010

ahojte maminky 🙂
andrejka mne tak vanesska od pol roka skoro vobec nespala a strasne plakavala od bolesti,ked jej zubky isli a to jej ostalo do 3.roku,ze sa budila v noci(asi zo zvyku) 🙄
krasne fotocky mate,teda deticky 😉
ja som malej dala saty na doma ,ked boli vianoce ,ma ich troje,najmensie velkosti 😖 takze nevynosi,ale to sme podostavali
vanesska ma horucku od vecera ☹ aj sople riadne,tak som zvedava ci t lili chyti od nej,ale nemusela by. Teraz lezi v ppostely a kuka rozpravky,uvidim kolko tam vydrzi sama 😒
pekny den mamule,uzite si tepla,mi dnes budeme domka.
inak nam v sobotu konecne tato pride po 7.tyzdnoch,tak sa tesime 😀

andrea12737
25. mar 2010

ahojte,
moniack-tak dlho dokaze byt hore? to vazne? 😕 tak to ti teda nezavidim..nasa je zatial nastavena tak ze do 2hodin musi spat, je nervozna a treba ju ulozit, akurat vecer je uz tak naucena ze vydrzi aj 3hodinky v pohode, inak to nehrozi.
kyliefox- uz sa stavia na styri 😕 super! 😵 v dobrom zavidim.nas samko sa asi 2x postavil na styri ked mal 8mesiace,ale on nestvornozkoval, on zacal rovno chodit..on bol velmi rad v chodaku a potom sme mu ho zobrali a zacal chodit popri nabytku a ako 11 mesacny chodkal sam 😵 . Uvidime ako to bude s tou nasou slecnou.
Dnes som sa vobec nevyspala, mala som strasne divy sen o tom ako nam uniesli malu,tak som celu noc len hladala.. 😅 bolo to dost zive..este ze som vcera stihla navarit.

noemi01
25. mar 2010

ahojte
andrejka -ako by to bolo keby nemala šaty to musi biť každy den 😀

moniack
25. mar 2010

- ahojte
- Andrejka to vážne mi malý tak dlho vydrží hore, ja mám mobil stále pri sebe tak pozerám koľko je hodín, teda stopujem 😒 😉 , už som chcela aj Dr. volať, lebo to bolo fakt dosť, ale aj cez deň mi vydrží hore aj 6 hod., ale potom sa už nevie uložiť a je veľmi zlý 😖
- aj táto noc bola divná, lebo išiel spať o pol 19,ooh a spal do pol 02,ooh a to som ho uspávala do 03,ooh, a potom sa zobudil o 5,ooh a koniec 😒 , ale som ho dala o 9,ooh na balkon tak spí 😉
- ja idem variť granadir, tak sa teším 😉 , a včera večer sa mi urobili zas vredy na žalúdku, tak som bola v hrozných bolestiach, aj dnes to nie je bohviečo, ale zvládam to zatiaľ 😔
- ahoj Icerna a pozerám, že Vaneska má už 4r. 😵
- tak pá zatiaľ

noemi01
25. mar 2010

moniack - tak to je dosť moj chodi spavať každe 2 hodinky

inak aj my vstavame o 5 -6 rano nech už čas prehodia bude lepšie 😉

včera my dominika vracala v školke učiteľka ani nezavolala 😠
prišla by som pre nu
ale na večeru zlopla 2 knedliky pečene meso + kolačik + kakavko
no rano ešte v pohode išla do školky ale potom že jej ostalo zle pri ranajkach chuda ani jej jesť nedali piť
tak do obeda bola na diete nič nejedla a na obed sa zase dojedla

kyliefox271
25. mar 2010

ahojte,
aj my posledne dni vstávame medzi 5-6. To je Riškova iniciatíva.. 😝
idem si popozerať Vaše fotos po čase
🙂

kyliefox271
25. mar 2010

VEĽMI PEKNÉ 😉
Moni, na tej s figurínou som sa zasmiala 😀
Noemi, nádherní súrodenci 🙂

andrejkaa23
26. mar 2010

takto sa Sofinka dneska hrala na vilu -Hello Kitty

andrejkaa23
26. mar 2010

🙂 a este jedna foto

andrejkaa23
26. mar 2010

tak tu je

noemi01
26. mar 2010

andrejak - krasna vila
to mate nad postielkou ten stan je zo spodu robeni na gumičku??????????,
a drži to dobre????????,,,

kyliefox - my vstavame tiež skoro medzi 5-6 čakam že sa už bude meniť čas a už bude dobre