Čo sa zmení pri druhom dieťati?

elefe
22. júl 2009

Mile , uz maminky , cakame druhe babatko sme momentalne v 17tom tyzdni tehotenstva a chcela by som sa popytat , a nacerpat informacie a trochu si aj pokecat o tom co nas caka, ked uz budu deticky dve, ako medzi ne rozdelit lasku, a ako sa celkovo pripravit na prichod noveho clena rodinky,
mame syna Samka ktory ma 2 roky aj 9 mesiacov a termin druheho porodu mame 5,1,2010, Samuel sa tesi na babatko a pyta sa kedy sa uz narodi, krasne spinka uz 2 tyzdne vo svojej izbicke, este sa sice sem tam budi ,ale to je samozrejmost pokial si zvykne ze je tam sam, ale ze sa napriek tomu nemusi bat... v septembri nastupuje do skolky, a ja budem chvilku este pracovat, ako ste na to vy mile maminky?

melonik
1. sep 2009

Andrea...dakujem tak ty ides na UZV az o 2 tyzdne myslela som ze vo stvrtok nejak zle som si to precitala,tak ti budem drzat palce nech to je dievcatko.No len tak kratko idem varit

andrea12737
1. sep 2009

Dobre rano
nie melonik, o 2 tyzdne idem na urologiu, teda ratam s tym, lebo tak objednava. A ten stvrtok sa mi pomaly ale isto bliiiiiiiizi 😀 ale priserne sa mi to vlecie 😠 den za dnom..........
co dnes budete porabat?
elefe, kde su fotky? este si ich asi nestihla dat, sup-sup nech uz vidim ten tvoj vytuzeny kocik 😀

icerna
1. sep 2009

dobre ranko babule 🙂
andrea tak drzime palce,nech je drobec dobre otoceny,aj ja neviem dockat,ale az buduci piatok... 😉
Vanesska zajtra do skolky nepojde,po pol roku ochorela,ako naschval,lebo som sa asi tesila,ze si oddychnem tie 4hodinky co by tam bola 😠 ale hlavne nech sa vyzdravie. pustili sa jej sople a zatekaju jej a z toho kasle 😢 nech uz mame po tom,hadam to nechytim aj ja 😒
vy co dnes budete robit?

brisilda
1. sep 2009

ahojte maminky rada by som vas poprosila o radu kedze ste skusenejsie 31.7 som mala poslednykrat menzes ktory trval do 3.8 . dna 14 az 15.8 som citila bolest v podbrusku ako kopanec cize som usudila ze sa asi vajko uhniezdovalo a 27.8 som uz mala na teste // ktore kazdym dnom silneli 🙂 vcera to je 31.8 som bola u dokiho a na sone este nic nevidel no vystrasil ma kedze mame pred dovolenkou ze on by to neriskoval a radsej pockal kym sa potvrdi vnutromaternicove tehu a potom ze nebude problem vycestovat .Rada by som sa vas opytala ci do 11.9 popripade do 14.9 uz bude coto vidiet na sone .dakujem a dufam, ze mi poradite 😉

elefe
autor
1. sep 2009

Ahojte zienky,,,

Brisilda ja myslim ze za dva tyzden by uz malo byt nieco vidiet a inak keby bolo nehu mimomaternicove, pocitovala by si silne bolesti... kedze nepocitujes , tak vydrz a nech ti do odchodu este spravi sono.....si na velmi skorom zaciatku takze je mozne ze tam este nic nevidiet....aj ked HCG sa stupnovalo, to sa stupnuje aj pri mimoat,tehu,,,ale neboooj vsetko bude super truper a na dovcu uz pojdete v TROJICI....

no zeny tak ja mam o radost vystarane maly mal dnes teploty, zatial najvyssia namerana bola 37.8 teraz uz od stvrt na 1nspinka raz sa prebral ale zaspal naspat, min,rok o takomto case mal tiez nejaku vyrozu, netrvala dlho , ale najviac ma stve ze sme mali ist na vikend za nasimi do trencianskych teplic ,,, no uvidime co sa z toho vyvrbi a co do konca tyzdna este bude,,,,

inak vcera som vas ani nedocitala ,len som chcela vediet ako Andrea dopadla s tym mocom a co sa deje, no a fotky este som nedala kocik je este rozobraty bo som ho cely prala a tak,,,,ale coskoro,,,, 😉

noemi01
1. sep 2009

brisilda - neboj ak ti test ukazal pozitivne tam si určite tehu a ta bolesť v podbrušku to aj mna bolelo ked sa vajičko uhniezdovalo
a ja som bola na sone v 5tt a tiež nič nevidem pri malej ale ako ti robil sono??? na bruško??? potom mi spravil vaginalne a zbadali sme taku malu bodku ešte počkaj . držim palčeky

zajtra ideme do školky bože ja som nervozna z toho
som zvedava ako sa jej bude pačiť

brisilda
1. sep 2009

neomi sono robil vaginalne 😒 a nic ☹ no podla netovej kalkulacky som v 4 tt a to je asi skoro dufam a modlim sa ze uz 7 .9 tam coto bude vidiet aby som sa mohla konecne uz aj tesit 😉 a zaroven pripravovat na dovolenku.najneskor 14.9 tam musime uz vidiet vacok inak sa dofca rusi 😢 😢 😢 vam drzim palceky coskoro vas caka porod to je uazasne 😉

moniack
1. sep 2009

- ahojte
- tak ja len v skratke, prišli sme s malým len teraz dnu... boli sme von, lebo s ním bolo hrozne 😠
- zajtra mi držte palce idem k Dr., tak som zvedavá či bude niečo vidieť 😵
- elefe som zvedavá na kočík 😉 , tie horúčky sú hrozné, aj my sme boli minulý rok o takomto čase chorý 😒
- Andrea tak ty ideš vo štvrtok, ak sa nemýlim
- neviem teraz narýchlo, ale ešte niekto má zajtra poradňu, tak držím palce 😵
- vítam novú maminu, teda Brisilda už ťa volám mamina, tak asi tam niečo bude.... 😵
- noemi tak nech sa malej páči a nech je dobručká, a tebe prajem aby si to zvládla, lebo aj rodičia to veľmi zle prežívajú
- pozdravím aj iné maminky 🙂
- tak ja idem spať..., dobrú noc

elefe
autor
1. sep 2009

Ahoj zienky ,,,

tak som prdala fotocky co uz mame , tak kuknite ak chcete,,,,

dobru nocku

brisilda
2. sep 2009

moni dobre si ma nazvala ved ja mamina uz som jednemu 6 rocnemu certikovi 😀 😀 😀

andrea12737
2. sep 2009

Dobre raaanko,
brisilda ja si myslim ze si bola este velmi skoro u dr. pockaj nejake 2tt a uvidis, ja som prisla v 5tt podla kalkulacky na nete a on mi povedal, ze on ma teraz nebude ani vysetrovat, nema to zmysel, tak mam prist o 3tt a uvidi sa co a ako 😉 a pozri sa uz sa mi to kraaaaaati 😀
elefe, aj na toho nasho cosi lezie, az ma to stve, lebo musim skonstatovat, od februara nechodi do skolky, a bral len 2x atb!a rada by som pri tom pocte aj ostala, uvidime teda-taky je hocijaky, je na nom vidno ze s niecim bojuje jeho telicko, prejavy vsak chvalabohu nejake vaznejsie nemaa-klop,klop, neviem vsak dokedy 😒
dufam ze sa cim skor vyzdravite, najhorsie su chore deturence ☹ inak elefe, farba kociiiika sa mi velmi luuuubi, aj ja som takej podobnej farby chcela, ale manzel mi to zatrhol, ze je velmi svetly 😠 , ja mam len jednu vyhradu, a to ze je trojkolieskovi, ale to uz kazdy podla svojho gusta 😉 inak je ozaj supeeeeeeer 😀
noemi-tak ako mala? juuuj, som strasne zvedava, nasho som v pondelok vyhlasila.. 🙂
tak moniacik ako poradna? bolo vidno vsetko co si chcela vidiet? 😉

brisilda
2. sep 2009

andrejka ja som u dokiho bola len preto ze ideme do spanielska a nerada by som to riskla budem prec 3 tyzdne ☹ 😀 no hadam do 14.9 uz bude vidiet vacok to by som mala byt vtedy uz 6+3 tt 😉

andrea12737
2. sep 2009

no teoreticky, by to uz mohlo vidiet, ale ani tak by som sa nespoliehala, kdesi tu v temach som citala, ze niektorym dr.potvrdil akciu srdiecka az v 8tt.. 😒 ale tak ja ti pevne drzim prsteky aby vam to vyslo 😉
idem sa s malym prejst do obchodu, kuuupit klobaaasku, dnes budu mnamky francuzaky 😀

elefe
autor
2. sep 2009

Ahojky maminky,,,

tak ja hlasim ze som bola na poradni vsetko je v poriadku , moc negat, tlak 100 na 60 v pohode vzdy mavam nizsi... no akrcok uzatvoreny klenby volne,,,proste vsetko ako ma byt... no a od minulej poradne som pribrala 2.5kg takze celkom dost no stale mam este 10kg rezervu,,,pri Samkovi ked som sla rodit som mala 64 kg teraz mam 54 kg tak preto ta rezerva,,, no mam taky pocit ze az tak vysoko sa tento raz nevystveram,,, ale jeden nikdy nevie,,,, 😉

Andrejka, ja som chcela trojkolku, zatial neviem povedat ci som alebo niesom spokojna lebo sa tam vozil len maly po byte a to sa mi tlacilo dobre ale ako to bude s babom - uvidim,,, pride mi 3jkolka lahsie ovladatelna vdaka otocnemu kolecku hlavne pri tom nasom sintrovi ked pojdeme do a zo skolky,,,

no nas synacik ma afty v pusinke, ale mali to aj svagrinine deti tak asi sa to nejak prenieslo pretoze sa sice stretali po chorobe ale zrejme, este neboli celkom fit , no a k tomu hygiena u mojej svokry O bodov , takze asi tak,,,, teploty mal aj v noci ale nie velmi vysoke, najviac mal 37.8 C teraz ani nemal a ani rano,,, dostali sme vodicku na vytieranie , ale reve jak tur isto ho to stipe ked mu to vytirame ale musi nieco vydrzat inak sa to zlikvidovat neda...

tak ja letim zahajit popoludnajsi spaaaaaanok.... papapa

marcela22
2. sep 2009

Elefe kočík je super! 😉
A tie afty u malého ma mrzia, chudátko,, to je taká hnusná nepríjemná choroba... 🙄 Malá ich mala v júli a vtedy sme dva týždne nespali a 5 dní nič nejedla, bolo to peklo. Ale ona mala vysokánske horúčky, tak aj preto. Neboj u Vás to určite bude lepšie a oveľa!!!! A tiež hrozne plakala keď sme jej to vytierali ale stálo to za to, pekne sa to zahojilo. My sme ich chytili od kamoškinej malej a to sme s nimi len chodili von v kočíkoch, takže ono je to celkom chytlavé....
A gratulujem k super poradni, len tak ďalej 😉 😀

My teraz spíme, v noci zasa žiadna sláva tak uvidíme koľko potiahne teraz. Zasa je nejaká ufňukaná v noci..... 😝

elefe
autor
2. sep 2009

Ahojte

tak dakujem za pochvlau marcelka, no my s tymi aftami sme asi na tom tak ze maly ma tri male na lavej strane a jednu velku na pravej, ale ma to , kurnik tak daleko az na tom makkom podnebi a niesom si ista ze tam dociahnem, inak teploty uz nemal dnes len vcera v noci teda dnes rano naposledy,,,, dostal na to len tu tinkturu ATB nema , tak neviem ako to dopadne, ale snad dobre,,,maly celkom obstojne papa napriek tomu ze ho to musi boliet, ale zaujimave je ze tekute moc nechce vtedy sa stazuje na pusinku ale normalne polievky a placky vajickove, keksiky, a take veci papa, nie vela ale papa,,,,tak nechapem ako ho to moze pri prehltani boliet viac ako pri keksikoch...mozno sme to podchytili v dobrom zaciatku a nedojd to nejak daleko,,,,

no male ma straaasne kopcuje,,, ja to nevime celkom pochoipit taeketo kopcovanie sa mi zda ze som pocitovala az koncom 6teho mesiaca.... tak nevime ci bude take velke alebo len vsetko skor a viac citim????

pekny vecer

andrea12737
3. sep 2009

Dobre rano prajem,
dnes asi zomriem, strasne ma boli hlava, je to nieco neskutocne, v noci som bola niekolko krat hore-no bolesti hlavy neskutocne, popri tom som dostavala krce do litok, no totalne psycho tuuto noc som mala, a este k tomu som sa budila na manzelov chrapot.. 😠 teraz si davam davku kavy, uvidime ci urobi nejake zazraky 😒 ale mohla by.
tak dnes ma to caka, tak som zvedava, ako to dopadne, mam taky pocit, ze sa to nedozviem, a manzel pre zmenu veri tomu ze ano 🙂 ved nech veri-aspon niekto 🙂
Elefe s tymi aftami to nie je ziadna slava, ale mohlo to byt ozaj este horsie, nas maly raz chytil plesen do pusinky..to ti bola sow, teploty, ani nic nejedol, plakal stale..hroza-des! 🙂 takze ste to asi ozaj podchytili zavcasu-chvalabohu..
idem si ja lahnut, snad ta hlava povoli...

moniack
3. sep 2009

- ahojte, tak ja sa ozývam až teraz, lebo ja som bola v poradni o 5h poobede 😉
- tak všetko v poriadku, za celé tehotenstvo som najprv schudla 7 kg a teraz som pribrala 4kg, ale sa aj tak teším, lebo za 5 mes. to nie je také hrozné 😉 , aj tak som už malá guľka 😀
- tak vieme pohlavie budeme mať CHLAPČEKA 😵 😵 😵 😵 , strašne sa teším, poslali ma na sladkú vodu 😔 , a termín mám 20.1. , a vravel, že malý bude mať cez 3 kg, a asi pôjdem cisárskym ako aj pri prvom 😉
- Andrea budem na teba myslieť, a to keby si počula mňa ako chrápem, to môžem teraz konkurovať mužom 🙂 😀
- Elefe tak nech sa malý čo najskôr z toho dostane 😒 , a ja som pri prvom také kopance mala, a toto také kľudné dieťa.... 😵, a kočík je pekný, ja som normálny štvorkolesový kočík a doň som dala vaničku, aby som to mala aj na zimu, keď sa bábo narodí, ale to som už písala 😉
- Brisilda, asi som slepá lebo aj v pase máš, dieťa... 😀 , tak super, a teší sa malý, lebo to budeš mať dosť veľký vekový rozdiel, či si taký chcela?, daj vedieť ako to dopadlo u Dr. 😉
- Marcelka už sa ti to kráti 😵
- noemi, icerna, melonik ako sa máte?, dajte vedieť 😉

andrea12737
3. sep 2009

Tak moniack gratulujem k dobrym vysledkom v poradni, a k tomu ze viete co to bude 😀 ja sa tak vytesujem, z vas ze to uz viete skoro vsetky 😉 , neviem co zrobim od stastia ak mi povie pohlavie. Tesis sa na cisarak? 🤐 ja mam z toho stres, si to neviem ani zivo predstavit, nechcela by som...ja sa snad tej 13tej hodiny dnes nedockam, kazdu minutu pozeram na hodinky
a kedy ides na tu glikemicku krivku?

lila794
3. sep 2009

Moniack, chcem sa opytat, ked bol prvy porod cisarom kvoli nepomeru velkosti baba a porodnych ciest a druhe bude tiez velke, tak pojdem na planovany cisar? Pardon za votretie sa sem 😉

melonik
3. sep 2009

moniack...ahoj tak gratulujem ku chlapcekovi aspon nemusis kupovat ziadne veci urcite ti zostali po malom,aj ja som bola vcera na poradni vsetko v poriadku a na ten cukor idem aj ja ale az 7 oktobra,ja mam plus 3 kila.A preco budes mat cisarsky?

moniack
3. sep 2009

- lila ahoj, ja som mala pri prvom vraj úzku panvu/tí ktorí ma poznajú nechápu, ja taká žena/, a kedže som aj malá, tak to dieťa je na mňa podľa kg vraj veľké 😕 , takto mi to vysvetlili 😕 , a vraj je veľká pravdepodobnosť, že keď si porodila prvé cisárskym tak aj druhé by malo ísť tiež tak, ale ak by si začala prirodzene rodiť, tak to nezastanú a porodíš prirodzene 😖 , ale tá šanca je fakt malá
- žienky ďakujem za gratulácie 😵 , nie som sklamaná, že budem mať aj druhého chlapčeka, keď som ho videla a to ako úžasne prežívam toto tehotenstvo tak si už nič viac nemôžem priať, samozrejme ešte zdravie ale to je jasné 😉
- Andrea na glykémiu by som mala ísť do 2 týždňoch, ale uvidím, ke´d budem mať cestu do mesta /bývam na dedine/ 😉
- a ja som mala cisárský pri plnom vedomí, iba od pása dole som nič necítila, takže som malého videla hneď a dokonca som aj cítila ked ho vybrali ako ma kopol 😵 , to bol asi inštinkt mamy 😵 nemôžem ani o tom písať, lebo ja to zakaždým strašne preciťujem, som dosť citlivá 😵 je to ten najkrajší a najsilnejší moment 😵
- melonik v dobrom závidím tak 3 kg 😉 , to aby som si dávala pozor na pribratie 😉

moniack
3. sep 2009

- lila ešte ma napadlo, normálne na rovinu sa spýtaj tvojho Dr. ako porodíš.... on ti to vysvetlí 🙂 a nevotrela si sa sem, pá

noemi01
3. sep 2009

moniack a spol. 😀 ja som vam taka zaneprazdnena prečitala som to tak zhruba cez 5 riadkou 😀
boli sme prvy krat včera školke zatiaľ je to super
lebo sme tam s nou v triede a spolu sa hrame a zoznamujeme
su tam iba na 2hodinky a až o 2 tt budu spavať zajtra sa skusime s mužom vitratiť na hodinku ako bude reagovať a na buduci tyžden hadam už bez nas a na 4 hodinky
učiteľky su zlate len sa ešte deti tak hambia a je ich tam 9 čo je vyhoda tak malo deti
aj tebe išiel maly do školky???
moniack - krasne druhy chlapček gratulujem budeš doma vešať same slipy 😀

efele - pekny kočik aj ja chcem trojkolesovy potom z jari ešte ponechame ten čo mame po malej a chcem aby ta športova časť sa dala otačať

ja som mala dnes poradnu a všetko ok už my dali aj zoznam čo treba pobaliť dosť skoro 😀
a zase my dal čipky a penicilin na infekciu 😠

elefe
autor
3. sep 2009

Ahojky zienky moje,,,

tak my sme mali strasnu noc a tak som zalahla s malym cez obed ale moj muz ma zobudil v najlepsej faze - zaspavanie tak som sa zvrtla na druhu stranu ze mozno este zdriemnem , no a jasne prisiel este 2x a to uz som myslela ze ho vyrazim aj s dverami,,,samozrejme som uz nezaspala len tak som lezala aspon a citala casak, a maly sa aj tak uz potom zobudil.... takze zase nic,,,, zabila by ho ked to spravi,,,,, detaily nejdem ani opisovat 😠 😠 😠

no nase dieta ako som uz pisala , bolo hore kazdu hodinu s huronskym a netisitelnym placom,,,, takze noc bola "sama romantika" neviem kto tu pisal ze si to tiez zazili,,,, no hruza,,,, maly uz nemal teploty ani dnes a ani vcera a tie afty uz nema nahnisane ale potieram pred kazdym jedenim , a vytieram len tak sa prasi,,,, uplne mam zniceny prst na ktory si omotavam gazu ,,,, chcela som mu to spajlou omotanou ale to mi neslo, dobrovolne pusu neotvoril a ked aj tak hned mi do spajle zahryzol a bolo po parade , tak vyteiarme nasilu, nove afty nema zatial a dufam ze uz ani nebude mat , snazime sa mu to naozaj poctivo osetrovat a pusinku zvnutra natierat gelom na dezinfekciu,,,no uvidime aka noc bude nasledujuca,,, dufam ze lepsia , ked aj cez obed lespie spal dnes,,, vcera to bolo o drzku cely den

gratulujem k chlapcekovi ,,, ktora ste to boli,??? Moniacik? super ja by som radsej na mojom mietse uvitala babu , aj ked pravda je ze chlapcek by bol "ekonomickejsi,,," aaaale napokon nech je co je len nech je dietatko zdrave a a nech Samuelito nieje sam ,,,ja som bola jedinacik , teda som a vobec to nieje dobre, vzdy som chcela manzela ktory bude mat vela surodencov, mam dve svagrine ale nejak extra si nerozumieme, povedala by som ze som v nich nenasla spasonosne duse a dost ma odradilo od hladania ich chovanie k momu manzelovi a svokrine chovanie k nemu taktiez ,,,neustale uprednostnovanie nasjtarsej dcery pred mojim muzom a prenasanie aj na vnucata neskor,,,s manzelom sme si slubili ze ja sice neviem co a ake je to mat surodenca ale rozhodne sa budeme snazit mat na obe deti rovnaky meter vo vsetkom,,,,,

pekny den

noemi01
3. sep 2009

bambulky vam nejšli deti do školky???

lila794
3. sep 2009

Moniack, dakujem. Mne mal Davidko 4kg PV a to som rodila v 39tt, samozrejme, ze ma trapili, az kym som skoro neumrela ☹ U nas su asi velke deticky dedicne, tak hadam ma nebudu zase tak trapit a rovno mi ho "vyberu" 😀

noemi01
3. sep 2009

lila - moja mala mala 3500g a netrapila som sa ale ma dlho zaživali a davali aj vnutorne aj vonkajšie stehy
hadam to teraz lila budeš mať dobre a nebudeš sa trapiť

marcela22
3. sep 2009

Babulky, mám správy od Andrejky, mala dosť zlé výsledky z poradne, má nejako zlé prietoky, museli ju hospitalizovať, len ju pustili domov aby sa pobalila. Vraj ak sa to nezlepší budú musieť jej tehotenstvo ukončiť 😢 😢 😢 Tak to snáď v nemocnici "odsledujú" a nič nezanedbajú a ona aj s drobcom budú v poriadku. Vďakabohu že už je aspoň v 30tt to už by bábo malo byť relatívne "v pohode" aj v prípade predčasného pôrodu...

Moniack, srdečne gratulujem k chlapčekovi 😉 Ja by som celkom brala zasa dievčatko práve z tých "ekonomických" dôvodov ale aj preto že aj ja mám sestru (aj brata🙂 ) a mať súrodenca rovnakého pohlavia bez veľkého vekového rozdielu je super! My sme teda so sestrou o tri a pol roka (s bratom o 7 rokov-som najmladšia) a užili sme si spolu diskotéky, párty a spol....krásne spomienky mám na to 😀
Takže držím palce aby si aj Tvoji synovia tak krásne bratsky rozumeli! Aj keď ako deti sme sa večne mlátili 😝 😀

Elefe neboj s tými aftami sa to bude zlepšovať, uvidíš! Napr. tá kamoškina malá ich mala len nejaké tri dni, my sme boli výnimka, oni potom spali už v pohode. A to je ich dcérka riadna citlivka. držím palce aby táto noc bola oveľa lepšia!!! A úplne chápem ako Ťa vytočilo že Ti tam mažel lozil, ja tiež nezaspím ak ma niekto pri zaspávaní vyruší.

Noemi to je fajn že to takto máte v škôlke, mňa to čaká o rok ale tu dieťa jednoducho necháš a ideš preč. Už teraz je mi do plaču, veď ja budem revať od polovice augusta čo sa budem toho dňa báť 😀 Si nejako neviem predstaviť že ju tam po troch rokoch neustálej starostlivosti a dozoru mám jednoducho nechať cudzím ľuďom na niekoľko hodín a nevidieť, nepočuť čo sa s ňou deje.....brrrrrrrrrrrr 😠

moniack
4. sep 2009

- ahojte
- Andrejka tak sa držkajte a nech vám to dobre dopadne ☹ , aspoň že už si 31tt 😒 , budem sa za vás modliť 😔
- Marcelka ja mám veci po prvom väčšinou biele, alebo neutrálne, takže nám to bolo podstate jedno čo to bude 😉 , strašne sa tešíme z malého a nie som sklamaná 😉 , dúfam, že si bude bratia spolu rozumieť, veď nie je taký veľký vekový rozdiel medzi nimi 😵
- lila tak si sa natrápila 😒 , aj mňa natrápili pri pôrode, lebo ja som už vedela 4 dni dopredu že idem cisárskym /vyšetroval ma primar osobne/, a k pôrodu mi zavolali Dr. z domu /lebo mali všetci Dr. sedenie/, takže bol neochotný, protivný, a od 14,ooh ma trápil /čakal, že porodím normálne/, a potom večer o 20,ooh mi oznámil, že ideme cisárskym 😠 , neprečítal si papiere z karty 😠 , malý sa narodil o 20,35h 😵 , ale to čo k tomu predchádzalo bolo hrozné, nie je nič horšie ako protivný Dr., ktorý musel prísť na smenu do nemocnice 😖
- noemi tak aj ty si mala ťažký pôrod 😔
- elefe o tom uprednosťňovaní niečo viem 😠 , aj môj muž má brata, ale ....... pochopili ste 😠 , tiež tomu nerozumiem, veď keď je to raz tvoje dieťa tak ho miluješ so všetkým, aj keby bolo neviem aké..., sklamaná nie som z pohlavia, strašne sa teším 😵