Čo sa zmení pri druhom dieťati?

elefe
22. júl 2009

Mile , uz maminky , cakame druhe babatko sme momentalne v 17tom tyzdni tehotenstva a chcela by som sa popytat , a nacerpat informacie a trochu si aj pokecat o tom co nas caka, ked uz budu deticky dve, ako medzi ne rozdelit lasku, a ako sa celkovo pripravit na prichod noveho clena rodinky,
mame syna Samka ktory ma 2 roky aj 9 mesiacov a termin druheho porodu mame 5,1,2010, Samuel sa tesi na babatko a pyta sa kedy sa uz narodi, krasne spinka uz 2 tyzdne vo svojej izbicke, este sa sice sem tam budi ,ale to je samozrejmost pokial si zvykne ze je tam sam, ale ze sa napriek tomu nemusi bat... v septembri nastupuje do skolky, a ja budem chvilku este pracovat, ako ste na to vy mile maminky?

andrea12737
27. júl 2009

Dobreee ranko
som tu prva ako pozeraaam.
Co dnes porabate s drobcami?

millienka
27. júl 2009

Bre ranko 🙂

Sme hore od 6.15 uz aj napapani sme, teraz som tu na chvilku skocila kym maly je este kludny a pekne sa pri mne hra 🙂. Dnes pravdepodobne pojdeme von, uvidime podla pocasia, chcem doobedu skusit ist a este ma caka pranie a zehlenie 😒, ale do toho sa pustim asi az ku veceru

elefe
autor
27. júl 2009

breee ranko damy...

tak ja som este v praci ale predpokladam ze za chvilku budem moct vypadnut a venovat sa malemu a ten je teraz so starkou doma....urcite robi nejake tie nezbedy ale to je uz on....no ak bude dobry skocila by som asi do mesta nieco mu pokupit do skolky,,, bude potrebovat pyzamka teplacikove supravicky a papucky a tak,,, aby mal vybavu... 😉 no a budeme samozrejme cely den asi vonku,,,,

tak pekny den vam prajem....

elefe
autor
27. júl 2009

je krasne vonku asi ste vsetky niekde na vzduchu,,,my sme uz zaliezli maly uz spinka, ten si lubi pospat aj 3 hodiny,,, nemusel by tolko lebo potom je dost dlho hore vecer ale v lete to nevadi a ked zacne chodievat do skolky bude mat iny rezim , vsetko sa mu pomeni tak snad pojde spinkat skor vecer,,,,

lubuska1911
27. júl 2009

ahojte telulky maminky, ja som len dnes natrafila na túro super stránku. my už tiež mám doma jedného "drobca" adamka, ktorý už má 5 rôčkov a momentálne som v 11 tt. tiež uvažujem nad tým ako adamko privíta nového člena rodiny, aj keď sme s ním o maličkom už viackrát hovorili. a máme s adamkom ešte jeden problém, ešte stále spáva s nami v spálni a na našej posteli, hoci už má 2 roky vlastnú izbičku, nie a nie ho naučiť spávať vo vlastnej izbe a na vlastnej posteli, všetky naše pokusy a úsilia zlyhali na plači a prosíkaní, ak môžete poradte mi prosím vás, lebo je už dosť nepríjemné keď sa traja (vlastne už štyria) tlačíme na jednej posteli. ďakujem 🙂

lucietta13
27. júl 2009

ahojte babulky, aj my cakame nase druhe dieťatko, velmi sa nan tesime, manzel tajne dufa, ze to bude synator, ja mu sice nechcem kazit radost, ale vzhladom na to ze mi je stale zle to odhadujem zas na dievcatka, ale hlavne nech je zdravucke 😀
elefe, to mas uzasne, ze manzel je stolar, strasne obdivujem chlapov, co pracuju s drevom 🙂 my byvame v dvojizbaku, takze musime secia spavat v jednej izbe, akurat riesime, aku postel dame malej, ked drobec obsadi jej postielku, je to dost komplikovane vzhladom na pristor, uvazujeme o dvojlozku s vytahovacou pristelkou, aby mladsie na nej mohlo neskor spavat spolu s malou...asi ju budeme musiet davat spat do tej postele uz cez vianoce, aby sa potom necitila ukrivdene, ze prisla kvoly surodencovi o postielku...mno bude to asi vesele 😀

andrea12737
27. júl 2009

Ahoj lubka...no tak ja ti v tom asi velmi neporadim, lebo ja som maleho nechavala sameho spavat v jeho postielke staaale, staaale...preplakal si niekolko vecerov preto, ale povedala som ze radsej vydrzat tyzden dva, ako potom mat presne takyto problem, a dalsia vec na ktoru som nedala dopustit, bolo ze zasadne musi zaspavat saaam...
Manzel prv krutil s nosom, ale teraz to ocenuje kazdy.. 🙂 aj on sam, ja ,obe babky ,dedkovia.. 😵
ono v podstate u nas to uz tak je zaobstarane ze na odnaucanie som tu ja..ja som ta prisnejsia na neho..tak on vie ze ked mama raz povie nie, tak druhy krat sa uz ani nepyta,a urobi ako mu je povedane..
osobne by som to riesila raznym povedanim nie-obaja, a on sa vyplace, postazuje, nahneva na vas, ale jeho to proste prejde, myslim si ze to je uz ozaj dost 5rokov, ved je to uz velkyy chlap 😉 jasne si napisala ze prosikanie plac nepomohlo-takze po dobrom to neslo...tak potom nie je nad cim rozmyslat
ale to som ja...baby tu mozno s tym maju skusenost tak ti pomozu viacej... 😉 toto bol moj nazor 🙂

noemi01
27. júl 2009

efele - tak my mame dobru decku doktorku bola aj u nas všetko mi visvetlila a veľmi ma podporovala v kojeni ja kojila skoro každu hodinu aj častejšie a mala priberala mesačne 1200g
aj ja už mam pyžamka , papučky , uteračiky, ponožky, tielka,gatky,teplaky nakupene do škôlky ved už iba mesiac maju 😀 😀
inak baby ale ste sa rozpisali 😀
lubuška my sme stym spankom tak isto na tom a chodi ti do školky tam sa nenaučil spavať sam??ja dufam že si zvikne v škôlke a inak nerobi jej problem ani zaspať vo svojej postieľke ked zaspava som pri nej a ked už je tvrda lahnem si do svojej
a pri postieľku mu daj rôzne predmety napriklad namaluj steny alebo obrazky lampičku niečo čo ma rad

marcela22
27. júl 2009

Ahojte kočky🙂

Millienka to stále vstávate tak skoro??? My sme mali zasa "super noc" malá od polnoci do piatej plaka už nevieme čo s ňou, či to má pozostatky z choroby alebo nejaké zlé obdobie...ak nebude spať ani túto noc už skočíme zajtra s ňou k doktorke, lebo sme faaakt hotový 😝

Ako ste na tom s menami? Ja už som mala vybrané "na isto" - niekoľkokrát 😀 Ale to čo som chcela pre chlapca už asi rok, tak teraz ako naschvál dávajú baby v okolí dosť často a to nechcem. Horšie je, že sa mi žiadne chlapčenské a nie úplne obyčajné meno veľmi nepáči...pre dievčatko už som asi našla to "pravé" ale ešte uvidíme...

Elefe mne zasa také drevené veci vyrába skôr svokor, najmä schodíky k umývadlu pre malú vymyslel super. Maa by som totiž mať kľudový režim a malú vobec nedvíhať, tak sme museli povymýšlať kopec "drobností" na uľahčenie si práce s ňou...

millienka
27. júl 2009

Ahojte 🙂

marcela, no vzdy tak okolo tej 6.30 vstane niekedy o par minut skôr niekedy neskôr. Ale to uz dlhsiu dobu, cize zvyknuta som. Nastastie noc prespi s tym problem nemame. Aj ked teraz dve noci po sebe sme mali rusne, pretoze mu ide stolicka, ktora mu stale nevyliezla no a nevedel spat..ale teraz je to ok, klop-klop dufam, ze to aj tak bude 🙂

meno mame vybrate ale zatial len pre chlapceka a to Maroš, to sme s tym obidvaja hned suhlasili a menit to nebudeme a pre dievcatko sa budeme rozhodovat dlhsie, tam mame vybratych viac mien 😉

lubka, nas maly spi este s nami, ale coskoro mu ideme zariadit izbicku a chceme ho naucit aby spinkal sam. Skus aj s manzelom trvat na svojom. Je to velky chlapcek, ved ma uz 5 rokov, mozno bude plakat a bude nahnevany, ale raz sa to naucit musi 😉. Prichodom druheho babätka sa to cele zmeni a neviem ci by bolo idealne, aby s vami spal. No neviem ti velmi poradit, lebo mna to este len caka, ale skus najst nejaky spôsob, drzim palce 😉

lubuska1911
27. júl 2009

Ahojte maminky, ďakujem Vám za dobré rady niečo z toho určite vyskúšam, len budem asi musieť starých rodičov na mesiac poslať čo najďalej, aby amka nepočuli plakať, lebo my bývame so svokrovcami, a keď amko čo i len trošičku zamrnká tak si starkí idú nohy polámať len aby mu vyhoveli a už ma to naozaj riadne štve. dúfam, že pri druhom sa to konečne zmení 😒

noemi01
27. júl 2009

my sme ako budik a stale to ma načasovane o 7 rano sme hore 😀
ani ja nemam vybrate mena hlavne pre chlapca mam dilemu ale ešte nevieme čo to bude

lubuska - tak to nezavidim s tymi svokrovcami že behaju hned za malim a nerozmaznavaju ho??
ja som rada že mam pokoj od každeho a vychovavame ju sami lebo viem že by jej davali sladke a lutovali ju....

elefe
autor
27. júl 2009

ahojte...

Lubuska,,,no mam kolegu ktoreho 5 rocny syn taktiez odmieta hajat sam v detskej a argumentuje ze " ale vy ste tu ddvaja a ja som tam sam,,,! " no teda my sme takyto problem nemali ale nas maly je odjakziva jednak kludne ditko a jednak velmi prisposobive,,, no samozrejme ze mu pekne trcia rohy ale stale sa s nim da lepsie ako s inymi detmi co pozorujem aj ked obdobia sme mali rozne,,, aj hrozne,,,no a k svokrovcom ...byvali sme tam dva roky ale moja svokra sa nestarala do absolutne nicoho skor by som to efinovala ako nezaujem,,, nikdy ho nebola kocikovat alebo sama od seba nevzala,,, ale mne to vyovovalo , naozaj nemozem povedat ze by sa do niecoho starala,,,, v takychto pripadoch som mala viac nedorozumeni s vlastnou mamou,,, ale aj tam som na rovinu povedala ze co si neprajem a som rada ze aj ked nie moc dobrovolne ale respektuje to,,,,

noemi je faj ze ste sami, ak by som raz mala moznost odstahovala by som sa,,, ale teraz to nejde,,,pretoze sme do prerabky domu vrazili vsetky uspory a stalo nas to mnoho sil casu, a nervou,,, tak teraz oddychujeme a radsej nasim vysvetlime ze nech sa do nas nestaraju,,,,

marcelka super ze mas sikulku svokra , moj pre nas toho mc nespravi ale moj nmanzel ma zlate ruky,,,

lucietta ja v tom zas az taky velky problem nevidim, tedy myslim vas byt dvojizbak ja som s rodicmi tak vyrastala a nemozem si nejak stazovat aspon mas vyrieseny problem a nemusis deti ucit spat v inej izbe 😉 mam v zivej pamati ako sme sa s rodcmi dlho do noci rozpravali a kolkokrat som sa im supla do postele aj dospela a bolo to fajn take naozaj rodnne , ja som to ocenovala, mala som istotu aj ked v puberte ma vselico obchadzalo ale taksto sme nemali ny vyber a tak sme sa museli prisposobit,,,,

tak dobru noc dievcence mamule,,,,

andrea12737
28. júl 2009

Dobre ranko mamicky.
Dnes som extra nevyspata, a manzel dnes pride neskoro v noci domov, takze sa budem musiet malemu plne venovat sama..och asi mi praskne hlava! 😒
K luciette..aj my zijeme v dvojizbaku, a hned nam bolo jasne ze ziadna obyvacka nebude, ale iba spalna a detska izba..zila som tiez so zaciatku so svokrovcami, poviem vam, ze tolko nervoch kolko som tam zazila, stratila som mlieko, zacala fajcit...najhorsie obdobie mojho zivota...nikdy viac!samozrejme zila som tam aj po druhy krat, lebo sme namali na vyber, ale to uz bol samko vacsi, a trvalo to len 2mesiace-tak to sa dalo, neskutocne nerada vidim svokrovcov a to ako sa spravaju k malemu-az fakt uuuuplne vsetko mu dovoluju..je to na nervy..takze toto lubuske ale vobec nezavidim ☹ drzim vam prsty aby ste sa cim skor osamostatnili..

noemi01
28. júl 2009

andrea ja som stale sama a zvikla som si
muž chodi domou okolo 19-20hod a to mi už pomaly v postely ležime tak s malou je veľmi malo a ked je doma tak zase oddychuje
prvy rok to bolo strašne všetko som robila iba ja a vičerpala som sa tak že som padla na hubu ale teraz už robim na etapy ved to počka nie
a mala pôjde do školky tak do decembra budem oddychovať 😀 :-
andrea - tak ja si tiež zo svokrou užila a už by som sa za nič na svete tam nevratila byvať ešte že som mam chapaveho muža a stal pri mne

noemi01
28. júl 2009

ozaj všimli ste si zmeni v tehotenstve ako prve je ine ako druhe ?? aj bruško mam ine ako pri malej ?? žeby to bolo ine pohlavie my ešte nevieme čo to bude

andrea12737
28. júl 2009

🙂 je to urcite ine tehotenstvo...do nohavic som sa nezapla od 9tt takze uplne super, vo fotoalbume mam ´brusko´ odfotene,a to som v tom case nemala ani deko navyse. Len tak mi je zle na zaludku, teda ani nie zle ako zle, ale ked sa najem a idem si odgrgnut tak mi ´vyjde von´ aj cast obsahu co som jedla..boze chran zeby som si grgla v pololahu...stale ked lezim tak citim ako sa mi obsah kolise, ☹ akoby mi pazerak poriadne nefungoval.chut do jedla by bola, aj jem bez obmedzeni, aj napriek tomu ze mi je zle, ale uz ma to takto nebavi...pri prvom tehu som si vychutnaval papanicko plnymi duskami..to boli casi 😵 ved som aj pribrala 20kg 😀

noemi01
28. júl 2009

andrea - aj ja som dnes odfotila a na začiatku my rychlo vybehlo a potom sa zastavilo rozdieľ medzi 13tt a 20tt žiadni
no mne sa už všetky nevolnosti stratili našťastie a problem z jedlom nemam zjem všetko
ja som pri malej vracala asi 4 krat a teraz asi zo 40 krat
aj tvar bruška mam ine ako pri malej tak som zvedava lebo gyndoš vravel že ked je to ine bude aj pohlavie ine

millienka
28. júl 2009

Ahojte 🙂

noemi, ja som prve tehotenstvo mala podstatne horsie ako toto. Pri prvom som sa citila mizerne, vkuse mi bolo zle aj som zvracala pri tomto druhom je mi tiez kusok zle, ale da sa to vydrzat, rano trosku citim tazobu na zaludku a potom to prejde 🙂. Co sa bruska tyka tak to mi vybehlo tak isto aj v prvom aj v druhom. Cca okolo toho 8 tt. Teraz ho uz mam kusok vypuklejsie 😉.

andrea12737
28. júl 2009

Ked je tvar bruska iny ako pri prvom tehu...no co ja viem....vtedy sa mi vidi ze som mala tak ako keby visie postavene to brucho 🙂 a dobredu-ved aj bol chlapec 😉 ale teraz no tiez skor dopredu,len mam pocit akoby bolo tak nejak nizsie postave...neviem ci to je mozne,alebo to je len moj pocit, ale vtedy sa mi videlo byt take pekne gulate, kazdy mi hovoril aj dr. ze mam velmi pekne postave brusko, no teraz... 😅 😀 tak uvidime, dievku by sme samozrejme uvitali 🙂 ale i chlapa... 😉 a ked tak rozmyslam, tak mne brucho narastlo, v 9tt bol obvod 87 a teraz 101 a to mi podrastlo len v 5mesiaci do tych 99,v siestom nic a teraz za posledny tyzden 2cm..

andrea12737
28. júl 2009

Juuj a zabudla som, tehulky co ste teraz cca v mojom tyzdni tehu...ake mate cervix skore?CS? V 20tt som mala CS1, v 24tt CS2...neviete nahodou ako sa to v tomto stadiu pohybovat....kdesi som citala ze by to mala byt este CS 0,tak teraz neviem...

noemi01
28. júl 2009

andrea ani neviem čo to je???a mne doktor aj tak nič nepovie a na morfe tiež nič nepovedali
ja som sa nemerala a bruško mam ine neviem opisať ake
ale teraz maš dole postavene nie? ako ja

elefe
autor
28. júl 2009

Ahojte zeny,,,

tak vidim ze sa ru vselico prebera,,,
ja som mala 1 tehu uuuuplne idealne,,, nic mi nebolo , vobec nic mi neskodilo ani nebolelo,,,
teraz ma neustale boli hlava prve tyzdne m bollo na vracanie este aj z bozku pre manzela, stale ma napinalo a najhorsie to bolo ked som bola co i len trosku hladna,,, teraz to je hodne lepse akurat smete zdrave a aky a umyvacku musi obsluhovat moj nazelik,,,z toho ma stale napina a musela som zmenit prach na pranie, bolo mi z neho spatne a prestala som pouzivat avivaz ta mi tiez sposobovala buuurenie zaludka,,,,
tak ja dufam ze bude baba, a ak nie tak aj tak dobre len nech su drobce zdrave , no a brusko mi neskutocne vabehlo hned na zaciatku a dost som do neho aj pribrala ,ale pravdou je ze teraz sa to nejak pozastavilo a mam ho nejakerovnake ,,, ason sa mi zda ze od 15teho mesiaca mi ani nepodrastlo takze uvidime, akurat sa mi zda ze ho mam nejak velmi vysoko, pri malom so mala naozaj taku hrcku tesne nad lonovou kostou teraz ho mam od vrchu od prs vlastne,,,,no a co sa tyka CS este tam nemam nic napisane,,, bola som zatial na poradni len 2X a 2X na odbery takze zatial tam neni moc co citat,,, teraz pojdem 5,8 na poradnu a mali by ma objdenat aj na sono tak sa tesim a som zvedava co bude,,,,
prajem vam pekny dnicek,,,,
ozaj a nad svokrami sa nepozastavujte ,,,, ja som mojej vcera obrala par rajcin lebo v skleniku mam vela ze neh nemusi kupovat a jej vydarena dcera mi na to hovori,,, " no dobre ze si im doniesla lebo oni si nemaju kedy svoje obrat" takze mate rovno obraz aj o svokre ktora okrem chodenia do roboty nic ine nerobi a aj o svagrinej ktora je doma nezamestanana uz 11 rokov,,,,nikdy nikde nerobila a moja svokra len vyhlasila ze " ja sa len bojim aby bola Danka v robote spokojna" to ako ta moja svagrina ktora od skoly nikde nerobila .... takze vsetky to mame asi so svokrami rovnako aj ked kazda azda inym sposobom,,,,

andrea12737
28. júl 2009

Ano noemi...take ako keby nizsie postavene, aj mi to tak trosku vadi, lebo vtedy som mohla nosit dlhsie nohavice...teraz od druheho mesiaca, neexistovalo aby som si nieco zapla na podbrusku ak sa stane ze ma tam nieco zatlaci v tom momente ma zacne boliet cele brucho a male sa ide zbesnit vo mne..je to dost neprijemne 😨
Najhorsie na tom vsetkom je ze, vlastne mne je tak isto zle, ked mam uplne prazdny zaludok..taky luxus si nemozem dovolit..ehm.. som v 25tt a dnesnym dnom 11kg navyse 😅 😀 tesiiiim sa... ale musim povedat, na zaciatku som mala extra zaludok na vode a ked sa samko vykakal do nocnika tak som to aj napriek tomu v pohodicke odpratala, teraz no mozno tyzden dva....poviem vam..to je dobry boj...fuj bleeee, to su stavy zaludka... 😖
CS-cervix skore, krcok maternice, na vysetreni da dr. prsty do vnutra a skusa ci je makky, tvrdy, zatvoreny a pod...
a ono sa to cisluje od 0 do 7-pri 5ma brali na porodnu salu 😀 to bolo po 34hodinach 😀 uuulava- no ideme rodit!!!
uz sa tesim na tu vetu!!! 😀
akurat pozeram ze mne to CS zaznacoval doky od sameho zaciatku...v kolonke-subjektivne tazkosti.....

noemi01
28. júl 2009

andrea - a ja mam ake ??? hmmm
a mna nikdy nepozeral do vnutra kašle na to tak asi to nemam ani napisane ☹

noemi01
28. júl 2009

efele - ja stale tvrdim aka matka taka katka
a už sa ani ja nepozastavujem nad blbimi rečami ved by som sa asi zblaznila

andrea12737
28. júl 2009

No uz som tu niekde v temach citala ze niektory doktori na to kaslu,nepovazuju to za podstatne..tak nvm, a s tym ze ta ani nevysetruje zo spodu...no pre mna to je sucast toho vysetrenia takze bez toho si to vysetrenie ani nvm predstavit..je to zvlastne.. ze vraj najpresnejsie CS sa urci podla utz zo spodu, lenze pokial ja osobne viem tak utz ten ´maly´sa robi iba do konca 12tt, a potom uz len velky...tak ja teda ozaj neviem...

icerna
28. júl 2009

ahojte maminky 🙂
mozeme sa k vam pridat?mam 23 a 3ročnu dceru vanessku 🙂 a som v 23.tt

geegee
28. júl 2009

aj ja mam 2 deti. Rozdiel je medzi nimi 2 roky a 1 mesiac. Je to niekedy tazke, najma v zaciatkoch, ale krasne. A o rozdelovani lasky nemoze byt ani reci - laska sa znasobi 😵

lubi22
28. júl 2009

Ahojte 🙂

Lubuska - my sme maleho dali jednoducho do vlastnej izbicky, krasne sme mu ju zariadili, opisali, aku uzasnu svoju postielku ma, aky je on uz sikovny velky chlapcek, ze ma velku izbicku a postielku a hracky, ktore chcu spinkat s nim a nebol ziadny problem, maly zo dna na den sa v svojej izbicke naucil spavat. Akurat, ze on mal vtedy rok a pol, tak taketo reci asi na patrocneho chlapceka neplatia 😅 Ten uz asi, ked si daco zaumieni, tak ho tazko presvedcis 😖 Drzim paste, ja si velmi neviem predstavit, ako by sme spavali vsetci v jednej izbe, mladsi sa budi v noci na kojenie, starsi sa tiez niekedy v noci budi, tak by sa navzajom rusili. Ale isto sa to da, vela ludom to tak vyhovuje 🙂

A co sa tyka priebehu tehu, tvaru bruska, ja som mala uplne uplne iny ako pri prvom syncekovi. Este aj podla vsetkych moznych metod, porekadiel a neviem coho vychadzalo, ze by to malo byt dievcatko. A mame krasneho synceka, takze tomu vobec neverim. 🙂