Čo sa zmení pri druhom dieťati?

elefe
22. júl 2009

Mile , uz maminky , cakame druhe babatko sme momentalne v 17tom tyzdni tehotenstva a chcela by som sa popytat , a nacerpat informacie a trochu si aj pokecat o tom co nas caka, ked uz budu deticky dve, ako medzi ne rozdelit lasku, a ako sa celkovo pripravit na prichod noveho clena rodinky,
mame syna Samka ktory ma 2 roky aj 9 mesiacov a termin druheho porodu mame 5,1,2010, Samuel sa tesi na babatko a pyta sa kedy sa uz narodi, krasne spinka uz 2 tyzdne vo svojej izbicke, este sa sice sem tam budi ,ale to je samozrejmost pokial si zvykne ze je tam sam, ale ze sa napriek tomu nemusi bat... v septembri nastupuje do skolky, a ja budem chvilku este pracovat, ako ste na to vy mile maminky?

andrea12737
1. mar 2010

Dobre ranko,
noemi-prajem skore uzdravenie.. nas samko ked bol take malinke babatko, bol stale chory, maval casto aj 40tky horucky, a zvracal nam prudom..bozinku, ked si na to spomeniem, az mi zviera zaludok..a zvracal nam aj z atb najviac zo sumamedu.
kyliefox-nasa mala to mala teraz po tejto davke take tvrdsie, na jednej nozicke-tusim na pravej. ale asi jeden den, t.j. druhy,alebo treti den po ockovani a k veceru to uz bolo ok. 😉
moniack-a neskusis, zmenit UM?ze ci nahodou nebude problem tam 😕 neviem, len analyzujem 😅 ...da nam 1000e, aj svagrovi so zenou, a potom este komusi...potom ma nejake dlhy, tak tie splati.. nam to velmi pomoze,kedze chcem ist na vysku, tak to budem mat 2semestre zaplatene 😵 nemusime brat pozicku. 😵 😵 ale az mi je blbe, na to davat peniaze, neviem ci sa toho nezrieknem, lebo manzelovi, treba kupit konecne nejaku poriadnu bundu-prechodnu, nejake poriadne topanky..takze neviem, neviem....
malu ukladam o hodinku skor.. zacali sme v sobotu, cize ako sa napapala o 20,45 tak sa presne o hodinku zobudila na dalsie papanie (presne to na co sme boli zvykli) no a o 3,30 ako sa zobudila na papanie, rozziaril sa jej obrovsky usmev na tvari a podme sa hrat 🙄 ked som toto videla,tak ma isiel slak trafit, tak som si aspon pozrela hokej 🙂 🙄 . vcera som ju dala zasa rovnakym sposobom spinkat, v noci sa uz nezobudila-iba na papanie- a dnes rano o 7,15 😉 lenze, ja som si myslela ze sa mi zobudi na jedno krmenie naviac v noci, aby sme lepsie priberali a ona si to posunula este o hodinu..cize predtym stavala o 2hej a 6tej a teraz sa zobudila o 3tej a 7dmej..a dufala som ze to bude o 1nej a 5tej.. 🙂
dnes prisla domov kamoska-uz sme sa veeeeeeeelmi dlho nevideli,kedze robi v anglicku, tak sa veeeelmi teskam na nu...na obed skocim ku nej na cigaretku 🙂 ..inak fajcim tak 4-5cigariet na den, tak som spokojna, muz tiez, bal sa ze vyfajcim krabicku ako predtym 😅 😀
zatial sa lucim 😎

noemi01
1. mar 2010

ahojte my grckame a grckame o 106
po liekoch vraca veľa ale ked prejdu 2 hodinky po liekoch je dobre ako nahle mu ich podam po 10 minutach začne hadzať šable na 20 cm aj 5 krat po sebe
už ma to štve
zajtra ideme k deckej som zvedava čo povie

blumka
1. mar 2010

ahojte dievcata...mozem sa pridat?
hlavne by som sa vas chcela opytat ako riesite spanie vasich deticiek. Teda hlavne toho starsieho, ak vam este cez den spi. Mne Terezka zaspavala sama ale odkedy sa narodila Juli, tak si vyzaduje aby niekto bol pri nej, ona asi vidi, ze Julinku drzim na rukach a uspavam a jej je luto ze musi sama. Doteraz sme to akosi vykrili, manzel bol doma alebo Juli akurat spala ked som ukladala Terezku ale dnes to bol horor. juli sa zobudila akurat vtedy ked som sla ulozit Terezku, tak som ju zobrala na ruky, ze si sadnem na postel, kym starisa zaspi. Lenze Julinku akurat zacalo boliet brusko, tak sa zacala zvyjat a mrncat, Terezka to chcela vidiet a pohladkat ju,ked ju boli..no a bolo po spani..potom sa akosi Juli ukludnila, tak aj Terezka sa ukludnila ale nevedela uz zaspat...trvalo jej to velmi dlho a uz aj zacala vymyslat, ze som musela uz na nu zvysit hlas aby sa ukludnila a spinkala. Ona ked nespi cez den, nevydrzi do vecera, je potom velmi umrncana, takze ten obedny spanok by som nerada rusila...no ale ako to ma byt takyto horor ako dnes tak neviem. Najlepsie by bolo aby zas zacala zaspavat sama, ale ako ju presvedcit ze nemusi ziarlit? ked ju necham samu v izbe spusti taky rev ze budi celu dedinu a je schopna sa az povracat...
no to som fakt zvedava ako toto vyriesim 😖

andrea12737
1. mar 2010

noemi 😔 joj, tak to mi je luto, urcite to ries ☹
blumka-ahoj 🙂 , no my sme sa v takejto situacii sice neocitli, moze byt ze to nie je ani tak o ziarlivosti ako o tom,ze sa u malej moze zacat obdobie vzdoru, a myslim si ze si este uzijete.. 😅 asi som ti tymto velmi nepomohla, prepac 🤐 , ak ti mala nevydrzi do vecera, tak poobednajsi spanok nerus, no na malu asi budes musiet zvysit hlas castejsie, aby pochopila, ze musi spat a hotovo... ja som taky zasadovy clovek, dost prisny, cize ja nevyjednavam v takychto veciach.. no mozno ostatne kocky poradia 😉

blumka
1. mar 2010

andrejka, ved ona uz zacina s nami mavat...a horsie je ze som na ne dve cez den sama, takze velakrat uz fakt neviem co mam robit...
uvidime ake to bude dalsie dni

kyliefox271
1. mar 2010

ahoj blumka,
inak baby sa Ti narodilli v super dni 🙂
ja to riešim cez obed tak, že Lauru dám spať na balkón, a tak sa môžem venovať Riškovi a uspávať ho bez toho, aby nás ona vyrušovala. U nás je to v poslednom čase lotéria, či spí alebo nie, potrebuje len niekoho, aby stál pred jeho izbou, inak by vychádzal stále z postieĺky. Ak zaspí, tak je dobre, aj keď to dlho trvá, ak nezaspí do 14h tak ho nechám hore s tým, že aspoň večer lepšie zaspí, ale väčšinou nevydrží a okolo 16h sám zaspí na gauči v obývačke. To ho nechám, inak by bol zlý do večera, ale po polhodinke už robíme s Laurou hluk, nech vstane.
Určite si nájdete systém ešte.

blumka
1. mar 2010

kylie, vdaka, ale co spravis ak ti Lauri v kociku na balkone zacne revat...Ked mi Juli zaspi predtym ako davam spat Terezku tak v tom problem nie je..horsie je ked sa akurat Juli zobudi alebo ju zacne boliet brusko a zacne sa pucit...to musim byt s nou, lebo zacne plakat..no a jasne ze Terezka ju chce tiez utisovat, ona este po mne krici ze Julinka place, ze preco ju nevezmem na ruky 😅
musim im asi nastavit rezim tak aby juli zaspala tesne predtym ako ide spat Terezka...uff
a tiez sa na to asi vyprdnem ak to bude dlho trvat..mozno potom vecer odkvacne bez problemov

andrejkaa23
1. mar 2010

🙂 Ahojte nezbednici sa hraju a ja oddychujem 😀

kyliefox271
1. mar 2010

blumka, keď dám malú do kočíka, spí, ak sa sem tam zobudí a reve (ale to sa skoro vobec nestáva) podám jej len cumel a vrátim sa k Riškovi. U nás to takto funguje, to, že je L. na balkóne je moja istota...Ak bola vnútri, tak mi Riška rušila, a on keď zaspáva, musí byť ticho. Juli je ešte malinká, zmení sa Vám to k lepšiemu, ani my sme nefungovali super hneď od začiatku. To je ten náš problém, že pri staršom musíme byť, inak by nezaspal...

noemi01
2. mar 2010

blumka - ahoj
ma zaspinkavame asi takto : lahneme si o 19 všetci do veľkej postele ja v strede z prava dominika z lava damianko
dominika pije kakavko a toči my vlasy (jej zlozvik pri zaspavani) a z druhej strany na ciciku nalepeni maly 😀
dopapkaju damiankovi dam dudlik a hladkam ho a s dominikou ešte sa vypravame alebo si čitame a o 20 su už obidva unaveny a zaspia naraz

dominika my spava iba v šoklke na obed ale cez vykend doma nespi mi

jej fakt krasne datumy oslavuju aspon spolu

bola som dnes s malim na kontrolu a vysledky negativne dychanie pekne aj hrdielko
ešte sme nechali jeden sirupček do piatku a ostatne vysadili
bolo toho na neho asi moc dnes my už negrckal ked nemal toho veľa
kašlik nam prechadza klop klop
ale chcela nas poslať do nemocnice aby mu podali lieky formou injekcie tak by mu žaludok nezaťažovali
ale uvidime v piatok zase na kontrolu
daham už posledny krat lebo tam chodim každe 4 dni

blumka
2. mar 2010

noemi, vecerne spanie mame rozdelene s manzelom, a takto to mas aj tak super, ako si poznam dieta, tak ona by chcela vidiet ako Juli papa alebo by ju Juli zacala rusit, ked si zakrochka alebo zaplace alebo tak...u nas je to podobne ako u kylie, ze pri zaspavanii musi mat terezka ticho a klud lebo vsetko chce potom vidiet a byt pri tom.
dnes som ju nedala spat cez obed...chytala hysaky a malu trapi brusko od rana, mam ju sstale na rukach, tak si terezku vzala k sebe svokra..uvidime aky bude vecer a poobedie

noemi01
2. mar 2010

naštasie mojmu sa najlepšie zaspava ked je veľky hluk a veľa ludi v miestnosti
ja som pri dominike chodila po špičkach 😀 a maly teraz ma rad ked ide telka a on si spinka
ked sme prišli z porodnice davala som ho do izby aby mal ticho a to mu vadilo 😀
naštastie moj maly ešte ani poriadne neplakal bruško nas nikdy nebolelo je veľmi dobre dieťatko
s nim mam asi menej roboty ako s dominikou

a dnes sa dominika prvy krat v školke pocikala 😕
že vraj nestihla dojsť na zachod
a učiteľka ju hrešila my vravela 😠

noemi01
2. mar 2010

a ešte 🙂 kupila som dominike bio gaiu aby jej viac chutilo papať lebo nam skoro nič nepapa iba kakavko
by jedla aj 5 krat za den
našťastie z toho sa už trocha rozpapala

blumka
2. mar 2010

noemi, akoby si o terezke hovorila...kakavko by pila na litre a ine velmi nechce a to pritom riadny papkac byvala..ale bola 2 tyzdne chora takze to asi preto.
MY sa dnes trapime s bruskom...Juli od rana nespala, len tak driemka a aj to len na mojich nohahc, lebo akonahle ju dam do postielky vystretu tak sa zacne pucit a prdiet, nevie sa vykakat...tak radsej ju mam na nohach, lebo ma pokrcene nozky a asi ju to vtedy neboli
Terezku mi dnes vzala na cey den svokra

moniack
2. mar 2010

- ahojte
- tak my sme dnes spali do pol 11,ooh 😀 , malý síce vstal ráno o 05,ooh ale som ho nejak uspala a spali a spali
- aj my to máme tak ako noe, Oliverko síce o 19,ooh už spí, ale ak nie tak ho uspávam, a Kubko už musí byť vtedy v posteli a fakt naraz do tej 20,ooh spia a máme celý večer pre seba s mužom 😉
- Oliverko spí ešte od 15,ooh, a potrebujem ho okúpať, dnes nejak meškáme a prichystať sa na zajtra, lebo by som chcela ísť k tej Dr., musím jej ráno zavolať že či môžme, lebo stále nemá zariadené /sa sťahovala/
- a včera som bola u gynekologa na kontrole po 600nedelí 😉 , tak super, a večer sme to už aj oslávili s polovičkou 😀 , som tak dobre zaspávala
- toto vetrisko mi ide na nervy, fakt je celkom dobre, ale ked začne fúkať ten vietor...., no Kubko dnes išiel normálne dnu, že mu je zima, a mňa oziabalo na nohy, lebo som si dala botasky 😒
- Adi ja neviem či mu to mlieko robí zle, lebo máme Francúzske a s tým som bola spokojná, a cez deň problémy nemáme len večer o 01,ooh,02,ooh , ale som rozmýšľala, že to bude určite tým, že tak dlho spí fakt tých 6h, predtým prespí, a potom naraz hltavo pije, tak určite sa aj nahltá vzduchu, ale včera som kúpila rektálnu, tak ráno pohoda, inakšie kaká normálne...., no každopádne som zvedavá na zajtrajšok čo povie Dr.

andrejkaa23
2. mar 2010

moniack drzim palceky u doktora🙂

andrea12737
3. mar 2010

Ahojte,
tak my spinkame tak, ze samko ma svoju izbu, cize o 20hod mu pustame rozpravku, ked mu skonci cca o 21,30 vypina sa mu televizor a ide spat..do izby mu dame pohar s vodou a nocnik a chodievame ho pocas pozerania rozpravky pozerat..u nas neexistuje zeby mali pil kakao, bolo to presne tak ako u vas, nic nechcel okrem kakaa, a ja nepreferujem stravu zalozenu na mlieku u tak velkych deti, mlieko ma byt len doplnkom stravy, tak som to zadrhla, maly sa zmieril s osudom, ze treba jest normalne, jedlo prezuvat a ze mlieko nie je to jedine..svokra, malemu dava cele dni len mlieko, nedokaze mu dat normalne najest, tak preto je moj postoj taky aky je.. ked mal samko 2roky, tiez potreboval mat klud a pokoj pri spinkani a trebalo stat za dverami aby z izby neutiekol von 🙂
moniack-drzim prsty u doktora 😉 my sme s manzelom 600nedelie oslavili predcasne 😀 akosi nam cakat tie cele 6tyzdne nedalo 😀 😀
inak odkedy sa muz snazi sekat dobrotu, tak drzim aj kasu v domacnosti...a viete co som zistila? ze som usetrila 100e 😀 😀 neviem akym zazrakom no predsa 😀 😀 a az dnes som ich nasla 😀
zajtra muz odchadza s bratom do blavy pre vyhru, snad dojdu tam aj naspat stastlivo.a ja budem s detmi sama 🙄 😒

blumka
3. mar 2010

andrea, mam rovnaky nazor na mlieko ako ty 😉 terezka je taka ze ked je nieco pre nu nove tak chce len to. prestala mi pit mlieko uplne, jogurty zje tak raz za tyzden, syr tiez malo, tak som jej to mlieko ozvlastinla grankom...a preto ho asi zacala pit stale...ale uz sme spat v starych kolajach, dnes ani to kakao nepytala 😀 s jedenim u nej nie je problem ziadny, ona zje vsetko co jej dam a este aj moje je schopna spapat...len obcas ma take dni ze nechce nic, len jednu potravinu..a ked je napr. chora neje skoro nic...ale zato vtedy viac pije, tak to neriesim...

elefe
autor
3. mar 2010

Ahojte zienky,
vitam blumku,,, a aj ostatne zdravim...
ja som tie ostrejsi a prisnejsi typ maminy, ale zase ako v com, Samko kakavko teda pijava je to ritual jednak rano a jednak vecer ma rad svoje pohodlie a zvyky a nebudem mu to odopierat cez den papa normalne jedlo desiatu obed olorant aj veceru a mlieko je ozaj len ukludnovak ze ho moze vyccuckat z flase,,, nebudem mu to odopierat.

blumka ked mam doma oboch co sa stava dost casto tak Samko je uz natolko velky ze teda bez problemu ide spinkat do svojej izby, ked nahodou nezaspi tak mu poviem ze bude len oddychovat a ale musi lezkat a citkat si , pozerkat knizku alebo rozpravocku na gauci ale sa nehra a nevystraja, a simonko bud spinka uz alebo sa zobudi to samkovi nejako neprekaza ani ho to neovplyvnuje,,,

Simonko mi ma malo zeleza, a tak mu dala Dr,b-komplex,,,neviem ci je to dobre alebo nie lebo som citala ze vit typu B sa pridavaju na lepsie vstrebanie zeleza,,, tak som z toho nejaka mimo, lebo deti s malo zelaezo su neni take odolne a maju slabsiu imunitu co asi aj preto simonko podlahol ochoreniu od samka,,,sak v piatok ideme na poradnu tak sa spytam

andrejkaa23
3. mar 2010

Ahojte ako?K nam zajtra dojde sestranica s 2 malinkimy dedickami nasa Sofia sa uz nevie dockat 😀 Aj ja bude doma hotovy blazninec 🙂 Ale neva.

noemi01
3. mar 2010

ahojte
blumka - naša jedla viac ako dospelak pokim som ja nakupila v tesku ona stihla všetko pojesť a vykladala som na pult iba prazdne obaly
ale naš zlom nastal ked išla do školky
mala črevnu virozu a viac krat zvracala a potom sa nam aj bala jesť
je tomu už pol roka ale pomaly sa to rozbieha
ja som vtedy bola rada že my aspon za cely den vipila kakavko lebo fakt nič ine do seba nechcela dať aby aspon tie tekutiny mala
a kakavko dnes pijeme rano . obed , večer
ale medzitim už spapka aj niečo ine
našťastie nam nepochudla
že vraj deti maju take obdobia

kyliefox271
3. mar 2010

andrejkaa23, aspoň budete mať veselo 😀

moniack
3. mar 2010

- ahojte
- tak ja som Dr. rýchlo obehla, išla som autobusom o 10,ooh a o 12,ooh naspäť 😉 , no tak malý pribral od narodenia 1 kg, len ho musím dávať stále polohovať, lebo si akosi zvyká len na jednu stranu, tak aby nemal zležanú 😉 , ja ho síce dávam aj na bruško, ale na chrbte je najčastejšie 😉 , máme ísť koncom mesiaca na klbiky, a už bude aj očkovaný, a čo sa týka tých problémov tak to musí len vyrásť, ale v pondelok som si kúpila tú rektálnu trubičku tak bol blažený, takže ok, a dávam espumisan 😉 , takže nič vážne chvalabohu 😉,a malý má na hlavičke také šupinky, tak som kúpila olejček Aviril a už sme vyčesávali, ale holohlavý zatiaľ nie je, to ked som začala Kubkovi vyčesávať tak úplne ako koleno zostal 😀, a bola som aj papiere zaniesť na sociálku, či ako sa to volá 😀, tak peniažky mám čakať v apríli to ten príspevok
- no tak u nás s jedlom je to asi tak, že malý mi ráno vypije pol pohára mlieka, začal odmietať jogurty, a zo syrov zje veľmi málo /asi sa prejedol/ a kakavko mu nerobím, ale časom chcel len to, a potom ho zapekalo /to bolo teraz v lete ako som písala/, inakšie veľmi čo nechce jesť, ale ja to neriešim, skratka sú obdobie kedy jedáva a kedy zas nie, aj ked teraz viac zje 😉
- andrejkaa23 ďakujem, že si na nás myslela 😵
-Adi tak daj radu ako si ušetrila tých 100eur, mne sa nejak nedarí ušetriť, a kasu držím ja 😉 , no ja som si počkala pokým pôjdem Dr. a až potom sme mohli niečo....., v tomto som poctivka 😀
- elefe ja neviem že by kvôli Fe malo dieťa slabšiu imunitu 😒 , ale ved sa spýtaj a daj info, nech sme múdrejší 😉

andrejkaa23
3. mar 2010

kyliefox271 Veru a to zajtra vecer musim balit lebo v piatok rano odchadzame na 3 dni do Tatier.Uz sa tesim.
😀
moniack Ale prosim ta 😉

noemi01
4. mar 2010

moniack - aj ja som dominike vyčesavala a odišli vlasky
pri malom ešte nie
my sme pribral za 10 tt -3 kila

davam ho na bok spať lebo vigrcne ešte a už spinka aj sam na boku sa otača tak sa mu spi dobre

ale som nešťastna už neviem maly je dobručky neplače iba sa smeje
a ten kašlik ma stale nad ranom a chrči moc
neviem či je tou chrupavkou ale mne sa nezda ťaha ako keby sople až s päti
odsavačkou nič nevytiahnem vyter nosa a hrdla mal dobre
lieky mu zaťažili moc žaludok grckal sme vysadili sme iba na mucosolvane už 3 tt sa to nezlepšuje poradte

andrejkaa23
4. mar 2010

noemi01
malinky chudacik

andrejkaa23
4. mar 2010

Ahojte dufam ze mam vsetko zbalene lebo zajtra odchadzame.Drzte palceky 😵

noemi01
5. mar 2010

andrejka - držime palčeky

bola som dnes na kontrole a sme sa z deckou zhodli že to bude tym že mame suchi vzduch v byte
lebo kašlik už prestal ale to chrčanie nie a to chrči veľa nad ranom iba
nekurim vetram cely den v izbe dvere otvorene povešane uteraki davam gel do nošteka na zvlčenie a nič nezabera
odsavačkou nič neodsajem žiadne sopliky ale v stolici ich ma

že dychanie ma pekne tak sa stale smial na doktorke no zlatušik moj

elefe
autor
5. mar 2010

ahoj babule tak hlasim poradnu mame 6920gr a 61.5cm,,, 😉

elefe
autor
5. mar 2010

tak noe snad to chytro prejde