Čo sa zmení pri druhom dieťati?

elefe
22. júl 2009

Mile , uz maminky , cakame druhe babatko sme momentalne v 17tom tyzdni tehotenstva a chcela by som sa popytat , a nacerpat informacie a trochu si aj pokecat o tom co nas caka, ked uz budu deticky dve, ako medzi ne rozdelit lasku, a ako sa celkovo pripravit na prichod noveho clena rodinky,
mame syna Samka ktory ma 2 roky aj 9 mesiacov a termin druheho porodu mame 5,1,2010, Samuel sa tesi na babatko a pyta sa kedy sa uz narodi, krasne spinka uz 2 tyzdne vo svojej izbicke, este sa sice sem tam budi ,ale to je samozrejmost pokial si zvykne ze je tam sam, ale ze sa napriek tomu nemusi bat... v septembri nastupuje do skolky, a ja budem chvilku este pracovat, ako ste na to vy mile maminky?

elefe
autor
10. dec 2009

Ahojte
ja sa pridavam tiez som sa snazila mat pri samkovi klud ked papal, a vacsinou to svokrovcia aj moji rodicia aostatni clenovia dodrziavali, ja som mala psychiku na houby skor z inych veci,,, stavali sme dom, u svokrovcov nas bolo vela, byvala s nami este ja muzova slobodna sestra s frajerom, a k tmo sme sa tam tlacili v jednej izbicke kde moja svokra nebola schopna mojmu muzovi pooct ani vvytepovak koberec pred prichodom z porodnice , nic nebolo nachystane lebo moj muz mal vtedy ked som bola v porodnici zapal pluc bol uplne KO a oni sa na vsetko vysrali s nicim mu nepomhli,,, tak z takychto veci som ja bola na kocku,,,ale co preslo a bude teraz pokoj a tiez tu nechcem nikoho vidiet,,,teraz je to ine budem vo svojom a budem si to moct rozkazat chi tesim sa na to,,,
ozik baby za chvilku mame 1OOOprispevkov,,,sme dobre ze? z takej nevinnej temicky, kolko sme uz povedali,,, tesi ma to hlavne ako zakladatelku,,,, 😉 🙂

noemi01
10. dec 2009

jeeeeeeeej baby ja už mam taku nervozitu ked viem kedy to pride
som zvedava rano čo mi povie či sa to rozbehne hned

ešte ale nemame meno tak dnes nespim ale vimišlam meno
muž je na nočnej tak pekne ochrapani tam bude pri mne hadam nezaspi 😀

ani ja som neznašala ked každy na mna čumel ked som kojila ale čo som im mala povedať 😒
a ked konečne zaspala a oni ju chceli brať na ruky alebo chitať 😠
no penila som ako besna 😀
a cez zimu v kočiku my ju začali odokrivať čo ma oblečene hlavne svokra všetko komentovala a sledovala 😠
na vianoce budeme doma prvy krat inak behame po celej rodine
a ked sa sem každy nasačkuje nech si nemyslia že ja budem pri šporaku stať a vyvarať

noemi01
10. dec 2009

efele - u nas každy je asi hluchi alebo to nechapali ???
ale asi sme im to dostatočne nepovedali jasno že si to neprajeme
svokra my ju hontrlala alebo jej na dudel davala med a tozne dudle a čaje do nej pchala ☹
ty normalne sa netešim ked tu budu
a to vždy využivala ked som bola na zachode alebo v sprche

noemi01
10. dec 2009

ani mojmu nikto nepomohol ani navariť ani oprať nič
aj ked všetko som ho naučila vie sa v pohode o všetko postarať vari super
ale aj tak už len zo slušnosti

moniack
10. dec 2009

žienky to budte rady 😝 , to moja vyberala všetko za mňa ako keby som mala ja iba odrodiť a ona všetko ostatné 😒 , keď sme išli von, tak tak ako keby som nevedela svoje vlastné dieťa obliecť, potom mi potajomky brala plienky že oprať 😒 , potom sme jej to zakázali, lebo normálne som hľadala malého veci, a on bol ekzemista, a najhoršie bolo to, ako sa každému tým chválila, tak som ju stopla, ako fayn, ja som si to dieťa urobila a ja sa budem starať, a boli sme naň predsa s mužom 😉

icerna
10. dec 2009

ahojte baby 😉 noemi drzim palce a budeme mysliet na teba,az sa mi zviera žaludok ked si pomyslim na porod 😅 konecne budes mat krpceka pri sebe 😀
andrejka neboj,malinka urcite pekne priberie 😉 ja som zvedava kolko ten naš vrabcek pribral,mame poradnu 21. 🙂 andrejka mozem sa spytat kolko si krvacala teraz?ja som sa docistila min. tyzden a nanovo sa mi pustilo silne krvacanie,uz to trva tyzden a je stale silno cervene 😒 tak neviem co si mam mysliet. pp prvom porode som to tak nemala...

noemi01
10. dec 2009

moniack - svokri su potvori
už byvate sami????
samim je najlepšie mam od každeho pokoj nikto nevie kam chodime čo robime aspon nie su blbe pripomienky

irecna - ani ma nestraš
ja už mam taku sračku 😀 z nervozity že už ani klistir nebude treba
len aby ma zajtra neposlal domou že nechame to na nedelu 😀
dakujem vam

noemi01
11. dec 2009

tak ja som doma nič sa nekona 😀 😀
ešte budeme čakať
inak zaznam zaznamenal kontrakcie ale ja nič fakt necitila ja mam pocit že to sposobil lekar ako sa tam šparal dlho
a zajtra mam nastupiť večer na prijem daju na noc tabletku a rano dalšiu tak hadam sa to rozhibe 😉
ešte mame čas vymyslieť meno 😀 😀
rozmišlame nad Peter (po ocinovi) Damián , Alexander 😒 😒

andrea12737
11. dec 2009

Ahojte
bozinku noemi,aka som z teba nervozna 😀 😀 mozno sa to este rozbehne 😉 skuste sa s manzelom vecer trosku posnazilkovat,chod si zabehat a tak.. 😀 😀
Ak by sa manzel nevolal peter,tak mi by sme dali meno peter(ovsem,ak by to bol chlapec)inak som zatazena na chlapcenske mena zacinajuce na A 😎 velmi, prevelmi na teba myslim.
Icerna-ja som krvacala len prvy tyzden a pol,odvtedy len tak malinko spinim a vcera som tiez trosku zakrvacala,no dnes je to uz vsetko ok.Myslim si ze taketo cistenie neznamena nic zle,kontroluj to este par dni ak krvacanie nezoslabne tak asi radsej zavolaj svojmu doktorovi 😉 pri samkovi som mala krvacanie take chocjake az do konca 600nedelia.
Maly mi chorlavie ☹

moniack
11. dec 2009

ahojte

ako ste sa vyspali?, ja super, išla som spať pred polnocou, ale spala som do 9,ooh 😵 , už som vypila čaj, najedla sa a idem variť halušky s kuraťom 😉
polovička mi sľúbila umyť posledné okno a záclonu dať dole, takže idem ešte niečo poprať a oddych 😉

noemi to čo ťa tak preháňajú 😉 , už si to mohla mať za sebou, a už máš mená?, ja by som po mužovi nedávala, lebo môj muž sa volá rovnako ako svokor a tie problémy s poštou, nevedia koho je čo, vyvoláva po úradoch kade tade 😠 , po takom vyšetrení to je jasné ,že budeš mať kontrakcie, ak ste cez tehu nekexíkovali 😀, ja som nemohla chodiť 3 dni, a potom som porodila 😀

Adka a čo je malému? skús mu ešte na začiatku choroby to nejak podchytiť, mám na mysli čajíky, vitamíny a niekedy zaberie aj paralen čípky alebo ten Nurofen sirup, proste pokiaľ je len na začiatku štádia, lebo ak to chytí malá ☹

andrea12737
11. dec 2009

Moniack-to vyspatie sa ti veeeeelmi zavidim 🙂 snad sa o 11mesiace vyspim aj ja 😀 😀
no cajik uz ma maly navareny, lieky som mu este nepodavala, az k veceru. Mohla som si pekne uzit vikend s malou, manzel mal ist s malym k prababke, no ale povedala som ze nikam maleho nepustam, on mi odtial pride este viacej chory, lebo ma tam prist aj manzelov bratranec s rodinou a oni maju taku malu betarku a so samkom su zohrata partia a nalietal by sa tam maly ako divy a zbytocne by viacej pochorel a teploty mi teda u neho vobec nechybaju..ale je mi luto ze to tak vyslo, lebo konecne sa mohol vyblaznit s niekym v jeho veku.
Inak su to zatial sopliky, kychanie a bude mat zapalene horne dutiny, lebo uz ma taky nachladeny hlas..to bude asi z toho ze sme boli u doktorky spolu v utorok a zasa v utorok tam pojdeme.. 😒 ☹ no som zvedava..a to zeby sa mala nakazit si ani neprispustam. Inak je mozne ze sa 5tyzdnove babatko na mna cielene usmeje, alebo len fantazirujem? 😀

noemi01
11. dec 2009

andrejka -no beham ako raketa
jaj no musim sa prinutiť k tomu sexu a hadam sa už niečo pohne 😀

moniack - ja som to aj tušila že to nechame na nedelu
aj mala my rano vravi že v nedelu 😉
dnes mali 3 prijmi čo je u nas neskutočne veľa a ja by som bola 4
ja si to necham pekne na nedelu hadam 😀 😀
mna to akože ani nebolelo vyšetrenie
neviem s tymi menami som zufala
manžel s malou sa peťkuju a ja damiánka by som chcela

andrejka - viliečka sa čo najskor 😉
a dakujem vam baby

moniack
12. dec 2009

- ahojte, tak som tu prvá
- a ako pozerám tak včera sa toho veľa nepopísalo
- joj ja som dnes uhundraná 😖 , včera som nemohla zaspať do 02,ooh tak som sa len prehadzovala, a ráno som vstala okolo pol 9h 😒
- muž umýva okno, a zas bude musieť ďalšie, lebo malý zacapkal, takže idem ešte záclony oprať 😉
- príjemný víkend, inakšie sa dobre cítim, už nech je piatok, lebo pôjdem do poradne 😉

noemi01
12. dec 2009

ahojte ja som ešte doma
už hypnotizujem hodinky
manžel a cela rodina ma znervoznuju ako sa citim ako my je 😠
stale my chodia sms už sa mi ani telefon nechce dvyhať 😀
tak držte nam palce nech to rychlo prebehne a nech sme už doma 😉

andrea12737
13. dec 2009

Ahojte,
tak dnes nikde nikto....
Moniack-aj ja sa tesim na piatok, koncim 600 nedelie, mala ma 6tyzdne 😵
Noemi-tak snad uz drzis malicke v naruci. Myslime na teba a ozvy sa nam hned ako to bude mozne!! 😎 😀
kto je dalsi na rade? Elefe? Inak dlho sa nam neozvala..
A melonik? ako? kde si ? Ako malicka? drzi sa?
Inak v inej teme som natrafila na marcelku-ale bol to skor taky jednorazovy prispevok, jedine co som postrehla bolo, ze male ma bolesti bruska a musi si velmi davat pozor na to co je 😒
😉
Kyliefox-ako skola? rodinka?
Icerna-uz je to spinenie v poriadku?
Inak vcera som si malu tak od oka vazila a vyslo mi ze pribrala len 80gr ☹ ☹ tesim sa na utorok 😔 😢

elefe
autor
13. dec 2009

Ahojte babule,,,

tak som spat a cela, ako som bola pisala bola som v nemocke na odvodneni a dnes ma aj pustili dom , bola som od piatku do nedele,,,,aj to ale nechapem naco som tam vlastne bola ked mi podali len 2x tabletku na odvodnenie a to bolo vsetko okrem toho , jasne ze zaznam srdca dietata kazdy den 2X odber krvi, 24hodinovy moc, tlak, velke sono , a kazdy den prietoky,,, no a???? vsetko je OK nohy mi pekne odpuchli, nemam uz ani naznak , ze by sa nieco dialo , aj tvar a ruky mi trochu odpuchli ale hlavne tie nohy,,, no prikaz znie , nesolit, nepit mineralky ani stavy, len drbcek, alebo odstatu vodu z vodovodu, inak sme naoza ok som na 1.5cm otvrena, a dnes mam taky pocit ze mi odysla hlienva zatka ale nikomu som nic nepovedala, ja v podstate si to len myslim, lebo neviem ake to ma byt kedze pri samkovi som to nezazila ziadna zatka mi neodisla,,,ale ako vravim vsetko ok ,,,
maleho som neskutocne vystiskala vybozkavala , nevedel ze som v nemocke,,, plackal by,,,ani ma nebol pozriet ,,,v podtste som si "oddychla" ale tie nemocnicne sposoby a postele ,,,no nieco hrozne zakze sa idem vyvalit na postelku svoju najkrajsiu,,, inak maly je uz dobre na tom ma uz len kaselaj to len sem tam ale chorlavie mi muz co ma vobec netesi, posielam ho k doktorke ale nechce ist tak som mu povedala nevh sa k tomu laskavo postavi zodpovedne ze ho zase nepustia na salu keby daco ked bude chory,,,,tak asi pojde zajtra , lebo aj keby si on nasadil nejaky koldrex tak to ma o tyzden naspat,,,to uz pozname,,,
tak pekny zbytok dna,,,

moniack
13. dec 2009

- ahojte
- tak v inej teme som čítala, že naša Noe porodila chlapčeka volá sa Damian 😵 , Noe srdečne gratulujem a prajem veľa mliečka, a spokojné bábo 😵
- elefe tak super, že si už doma 😉 , ale tak aspoň ťa odsledovali 😉 , ja tiež veľmi nesolím a z minerálky vtedy na začiatku tehotenstva mi puchla ruka, ale fakt pijem len čaj a čistú odstátu vodu, a sem tam tú Colu 😉
a to ti verím ,že ti malý straaaaašne chýbal 😒
- Andrejka nevzdávaj sa 😉 , veď tak uvidíš aké riešenie nájdete s Dr. 😉
- inakšie sa už dávnejšie neozvala Dadulka 😒, a Melonik daj vedieť čo máš nové 😉
- a maminky Kyliefox, Janka, Icerna 😉
- ja som dnes ani nevarila, mäso mám od včera 😉 , a dnes mám pauzu, a zajtra zas makám 😉 , inakšie normálne ráno som sa nevedela dočkať sprchy tak ma bolel celý spodok, ale po sprche 😵 😵 😵

andrea12737
14. dec 2009

Ahojte,
Noemi-Gratulujem k Damiankovi 🙂 taktiez prajem vela mliecka, spokojnucke babatko a nech ste zdravi.
Aky bol porod?
Dadulka by uz mala byt na MD nie?
Baby, tak maly je totalne hotovy zo zivota, zatial bez teplot, no beha ako zdivety, tak je to len otazka casu. Ja som po vcerajsom tuleni sa k malemu taktiez hotova, manzel ani nehovorim..a mala? no ved uvidime ako sa bude drzat, no dufam,ze ona to prezije v zdravi. Akurat som dokojila, zobrala som si paralen, naranajkujem sa kym mozem a idem si lahnut..krasny den vam prajem.

elefe
autor
14. dec 2009

Adris tak vas to doma zmohlo,,,
no ja mam tak na pokraji manzela, ten tiez sa vcera stazoval na hrdlo, tak vypil za den 3 coldreksy , ale to uz pozname na tyzden mu bude OK a potm ked to takto prebeha sa mu to proste vrati,,,to je u neho stare zname ako aj to ze ked maju nejaky vecarpavajuci termin v robote a robi dlho aj do noci ci do rana , tak o tyzden dva je zarucene chory,,, tak som mu chtiac nechtiac nasadila imunoglukan na jeho vahu ho musi zjest na lacno sice 2 polievkove lyzicky ale nech , dnes sa mu chystam kupit tobolky, a sirup necham pre maleho, lebo mal moj drahy vycitky ze takto budeme sirup kupovat kazdy druhy den ked on potrebuje na svoju vahu vypit 2 polievkove lyz, no tak uvidime ako to skonci,,, ja sa len bojim aby nebol chory na porod ako ked som rodila samka,,,mal zapal pluc no tak uvidime,,, teraz rano mi povedal ze mu je OK ale urcite zatlka lebo mi povedal aby som mu ten coldrex kupila este , doma sme mali posledne 3 sacky,,,
no a maly vcera vlasten dobral 7dnove atb, tak som zvedava dokedy bude klud , ale rano uz som pocula jak kycha o dusu,,, tak snad nebude teraz soplit,,,ja som dosla z nemocky, a mam stale nejaky pocit na kasel a aj sa mi trosku odkasle ,,,mam nejake tobolky na odkasliavanie co je aj pre tehule tak si asi supnem, inaksie mam aj bioparox este tak mozno ak tti cmulave tabletky nezaberu si ho nasadim,,,
vy ostatne sa drzte a nechorejte, inak si myslim ze uz ked konecne zacalo mrznout tak tie choroby trochu konecne vymiznu,,,,myslim chripkove,,,,ved predsa tehule sme najviac ohrozene...
pekny den dievcence

moniack
14. dec 2009

- ahojte
- ja len na skok
- no Elefe, moja tak už aj vás to chytilo ☹ , my sme zdraví, ale dnes sme boli na pol hod. von a malý normálne na rukách mal omrzliny, tak keď pôjdem do poradne to bude asi v štvrtok tak mu budem musieť kúpiť zateplené rukavice, a novú bundu, lebo táto je už prepratá, a aj ja si musím kúpiť
- dnes sme riadili a premiestnili sme sa z veľkej izby do malej, lebo u nás je už -10 st. 😖 , no riadná kosa a nechceme riskovať, že nám malý ochorie, takže sa riadilo a riadilo, som taká zničená 😒
- Andrejka tak to ma mrzí, že ste chorí ☹ , tak sa liečte, veľa zdravíčka 😉

elefe
autor
14. dec 2009

Ahojte , tak som tu zase na chvilku bo sa mi uz zle sedi pri PC,,,
ja mam nervy jak naozaj,,, moj uuuuzasny , inak velmi dobry manzel , bol za kamaratom aj s malym a v nejakj po....ej garazi a maly dosiel domov ako cencul ,,,,ja som myslela ze skolabujem , kedze len vcera dobral ATB,,,,
tak som zvedava ci zase nenachladol aj ked tvrdil ze mu zima bola iba na rucicky,,,bol sice obleceny celkom dobre, hore, ale dole nemal zateplene nohavice len pancuchy a teplaciky,,, tak som zvedava co z toho bude,,, chuda moje,,, ti chlapi jak keby niekedy vobec ale vobec nerozmyslali,,,
dobru noc

andrea12737
15. dec 2009

Ahojte,
tak nikto nikde..
Elefe- 😀 😀 tak ako maly, je v pohode? zdravucky?
No tak ja som dnes bola s oboma deturencami u doktorky. Maly to nema na prieduskach,takze pokyn je fukat, fukat, fukat..a malaaaaa, pribrala mi 190gr za tyzden 😀 😀 jooooj, ked som tam videla 4600gr, tak mi skoro oci vystrelili, velmi ma to potesilo. takze poradnu mame 5.1 to budeme mat 2 mesiace 😎 to mas elefe vtedy termin(skoro +,-) 😀
tak prijemny zvysok dna vam prajem.

moniack
15. dec 2009

- ahojte
- Andrejka tešššiiiiiiiiim sa s tebou 😵 , tak aj Dr. čumela 😀
- Elefe typický chlapi 😀 , tak sa držkajte
- my sme zas riadili, noc som mala hroznú, lebo ako som písala spávame v malej izbe a tam je hrozne teplo, tak som veľa pila, chodila na wc, a močila sa vo vode, zle sa mi otáčalo, no hrôza, strašne dlhá noc sa mi zdala ☹ , no dneska uvidím, aj uterák som dávala na radiátor, ale ak to nebudem zvládať, tak pôjdem do izby spať 😉
- a inakšie dnes sme zdobili stromček, malý sa strašne tešil, ale ja som sa chcela tiež dopredu potešiť, ako potom po vianociach 😉 , zajtra idem volať tomu môjmu Dr., že kedy mám prísť, tak som zvedavá, ale potrebovala by som tento štvrtok, lebo piatok ide muž nakúpiť ešte plienky a vaničku a nejaké pitie do mesta 😉
- tak pá

elefe
autor
15. dec 2009

Ahojte
Adi tak super ak si malu riadne nastopkala, to sa fakt tesim s tebou,,,jaaaj kiez aj ten moj maly v brusku tak rad papkal ked sa narodi,,,
no baby maly kychol rano raz aj to som presvedcena ze to z toho ze bol v noci odkopany,,, inak pohoda-zatial-uvidime za dva dni ,,,,
no a ja mam taky divny kasel, mam tie pastilky na cmulanie, co mozu aj tehule, a davam si do nosa zas bioparox tak uvidime co z toho bude,,,akoze nos zapchaty nemam ale ten kasel taky divny,,,hlavne rano,,,sem tam cez den ale akoze nic strasne,,, uz som citila ze mam nieco na prieduskach ked som sla v nedelu z nemocky,,, asi tam bol suchy vzduch a z toho som sa rozkaslala lebo viem ze som sa nejedenkrat prebudila na to ze strasne zhlboka dycham tak to bude asi tym,,,inaksie si myslim ze keby to malo byt nieco vaznejsie tak by som asi teplotovala a mala sople co teda nemam - klop klop klop
tak papa
ozik a zajtra idem na poradnu a este nieco,,,nohy mi zacinaju znova puchnut,,,, 😖

kyliefox271
15. dec 2009

ahojte, Noemi uz ma po?? 🙂
gratulujem!
baby, dlhsie som tu nebola, ale ako Vam naskakuju tyzdne,juj 😉
Adka, mala Ti ale krasne pribera, my sme mali 4900g pred 2mi tyzdnami a to ma Laura skoro 3mesiace.
mame sa fajn, Risko ako Risko-blazon a kaskader, a Laura je super, stale sa smeje, len vecer nespime, az tak o 22hod, tak potom sa mozem ucit, minuly tyden som mala 2skusky, dobre som zvladla, teraz potrebujem nejake prace pisat, ale mam nieco s pc a klavesnicou a muz dnes odisiel, ale snad si to vyriesim cez instrukcie cez fon 🙂 lebo pride az buduci utorok a to mi je neskoro, kedze cez sviatky som chcela mat aj trochu kludu, no uz sa vidim nad knihami (v januari ma toho caka VELA)
Ako sa mate Vy? vsetky pozdravujem 😉

andrea12737
16. dec 2009

ahojte
jeeeeeej kyliefox-ty este zijes? super ze si sa ozvala 😀 😀 no ako tak citam vidim ze mas toho vela a este ta toho dost caka, no ale pekne to zvladas, klobuk dole 😵 vies ono to je tak ze mala sa mi tazka narodila, takze nie je to az tak vela, ale zasa v porovnani s detickami narodenymi s normalnou porodnou hmotnostou je to akurat. No pribrala mi 700gr za mesiac, je to spodna hranica, no nevadi, ja verim tomu ze bude uz len lepsie prospievat.
No prikladala som ju dost casto, lenze asi tak posledne 3dni mi to aj pekne zvracka. Takze som si povedala,ziadne 2hodinove prikladanie, ked si popyta dam jej(snad mi nepriberie malo)a hotovo! predtym mi tak nezvracala ako teraz, ked jej davam casto a okrem ineho odkedy ju prikladam takto castejsie t.j. asi tak 2t tak viacej poplakava, napina sa, napina ju... ☹
Elefe-som rada, ze maly nepochorel, bola by to riadna skoda. A ty si davaj na seba pozor. Napis nam ako poradna..a co zasa tie opuchy?
Moniack-a vies ako cumela so sestrickou, a vy ste ju dokrmovali alebo ako? 😀 😀 hovorim ze nie. A velmi ste sa pri tom natrapili..? a ja ze nie,len vecer sa mi tazsie spusta mliecko,ale ze da sa..a ona mi na to hovori-tak co, budete ju dokrmovat vecer, napisem vam mliekom? 😠 😠 ked mi vam dievcence toto zapotila, len ma vystrelo, podakovala som jej zobrala deti a rychlo som sa odtial vytrepala..uplne vytocena a zaskocena som bola tou reakciou..to co je preboha za pediatricku?! Ked som to povedala manzelovi, tak sa mu vlasy jezili na hlave..
no vidim ze vela pisem...
inak prisli mi peniazky, porodne a priplatok a materska v jednom 😵 😵 takze budu krasne vianoce 😵

elefe
autor
17. dec 2009

Ahojte babulky,,,

tak sa hlasim z poradne vcerajsej,,, no vsetko je ako ma byt, vlastne ma ani nevysetroval lebo ze ked ma prepustili z hospitalizacie tak je vsetko OK akurat nohy mi nanovo zapuchli ale to uz asi inaksie ani nebude kedzesa moj stave nezmenil,,,no vo vytere mam streptokoka tak ma informovali ze dostanem infuzku pred porodom aby sa male nenakazilo,,, som sa tu docitala zze viacere maminy s tym maju problem , tak ssom sa upokojila,,, nosicom je pravdepodobne maly,,, tomu vysiel na 3rocnej prehliadke z vyteru z hrdla,,,inak pohoda,,,uz citim ze sa to proste blizi, brusko mam pekne padnute akurat moj porodnik ide na lyzovacku , na bud tyzden 23,12 mam este poradnu a potom asi ide,,,a vrati sa 3,1 to si ja uz myslim ze budem porodena .... takze tak,,, nevadi snad vie rodit aj iny lekar ako moj,,, urcite ano,,,
no stale mam kasel taky nejaky divny a neprijemny,,,skor vecer a rano,,, tak som sa dohodla s maleho doktorkou ze za nou zajdem okolo obeda nech ma popocuva , aby som sa nemusela trepat ku svojej o 3 mesta dalej ked nam takto krasne nasnezilo aby som to neryskovala,,,
inak je vonku kraaaasne konecne sa zozimilo , dufam ze to vydrzi do vianoc pripadne este aj dopadne nejaky sniezik,,,
ako sa mate vy ostatne???,

dadulka2000
17. dec 2009

😀 Ahojte babulky
hlasim sa posledny den z prace - ach jaj, bude mi to chybat a bude mi aj smutno, ale na 1 rok budem mat o zabavu postarane a potom sa vratim spat - opat na part time.
napiekla som 2 torty a aj z vianocnych kolacikov som zobrala, nech opacia anglani aj nieco ine ako sisky
este mame po praci aj vianocny vecierok, tak to bude dllllhy den, ale tesim sa

my sme postavili minuly vikend stromcek koli malej - krasne ju to bavilo ozdobovat,.... zlata bola.

idem precitat co tu mate nove 🙂

dadulka2000
17. dec 2009

jeeeej Noemi uz ma babatko??? no to je super,.... prajem malickemu vela zdravicka a maminke skore zotavenie.
no veru ze to vyzera ze dalsi na rade je elefe,.... hops a potom asi JA 😀
my ideme na sviatky cca 500km od domova, tak mi midwife radi si vzdiat vsetko so sebou - keby nahodou 🙂 🙂

moniack
17. dec 2009

- ahojte
- aj ja hlásim info z poradne 😵 , tak túto noc som mala hroznú, ani zliezť z postele som nevládala, lebo ma bolela lonová kosť a všetko, ráno som mala taký výtok, že mi stekal po nohách, som si myslela, že plodová voda 😕 , bola som na zázname , počula som srdiečko malého, brali krv, a chcel aj výtery brať, len som mu povedala, že dnes to nedokážem, tak potom mi zoberie a vraj môžem porodiť už aj teraz, a som mu vravela, že chcem porodiť začiatkom roka, lebo už fakt nevládzem, tak mi robil predoperačné vyšetrenia 😉
- a prídem domov, a svokra u nás sa s malým hrala, ale to čo nasledovalo potom keď odišla..... 😠 , malý strašne protivný, rev, hodil mi na zem jedlo, a udrel ma do brucha, 😖 , tak dostal od ocina a aj odomňa a starku zas dlhšiu dobu neuvidí 😠
- ja zas varím, lebo zjedli, nič sa mi nechce a som fakt strašne, ale strašne unavená 😒
- a u nás v nemocnici je prísny zákaz návštev , takže budem aspoň rada, že to nebudem až tak zle prežívať, že neuvidím malého
- zatiaľ pá