Čo sa zmení pri druhom dieťati?

elefe
22. júl 2009

Mile , uz maminky , cakame druhe babatko sme momentalne v 17tom tyzdni tehotenstva a chcela by som sa popytat , a nacerpat informacie a trochu si aj pokecat o tom co nas caka, ked uz budu deticky dve, ako medzi ne rozdelit lasku, a ako sa celkovo pripravit na prichod noveho clena rodinky,
mame syna Samka ktory ma 2 roky aj 9 mesiacov a termin druheho porodu mame 5,1,2010, Samuel sa tesi na babatko a pyta sa kedy sa uz narodi, krasne spinka uz 2 tyzdne vo svojej izbicke, este sa sice sem tam budi ,ale to je samozrejmost pokial si zvykne ze je tam sam, ale ze sa napriek tomu nemusi bat... v septembri nastupuje do skolky, a ja budem chvilku este pracovat, ako ste na to vy mile maminky?

noemi01
13. okt 2009

kyliefox - tak super ako malinka poslucha
moje malinke je veľmi aktivne v brušku tak som zvedava ake budeme mať babo

elefe
autor
13. okt 2009

Ahojte

tak Adi to co bolo za poradnu ako mozu vediet coi si OK a ci sa nahodou neotvaras ked ta odpsodu ani nepozru,,, taku poradnu si neviem ani predsatvit a urcite by som bola nervozna a nespokojna keby ma takto odpalkoval... no teda to je fakt pristup,,,,!!! 😲 😢 este som ani nepocula ze by si nejaky dr, dovolil nevysetrit pacientku s takymi vysledkami k tomu po hospit,,,, fakt otras,,,

noemi taketo vyrusy pozname aj my,,,maly mal odjakziva nejaky slabsi zaludocek nezniesol hoc co,,, a tak sme mali vracacky aj kazde tri mesiace kazdy polrok a od posledneho vracania mi nepapa maso,,, ale v skolke vraj papa celkom dobre co som dost prekvapena,,,,lebo jeho jedenie spocivalo len z mliecnych vyrobkov,,,,No to zvykanie ,,,neviem vravim dnes to bolo celkom fajn ale co bude zajtra????? ach niekedy je to tazke hlavne pre mna,,,,

marcela22
13. okt 2009

Ahojte ani nestíham dočítať, len sa chcem aspoň narýchlo ozvať že som ešte stále celá. Zajtra mám poradňu, tak držte prosím palce. Som objednaná na 15.50. tak sa ozvem až k večeru...ale možno ešte predtým nakuknem najmä ak bude vonku tak hnusne ako dnes 😠

noemi01
14. okt 2009

efele - tak to viem aj pre mna je to ťažke ked odchadzam zo školky
ale ked pridem na obed pre nu sa teši že bolo dobre že sa hrali........ a že večer chce isť zase do školky
ale rano je to ešte take aj to vstavanie moc sa jej nechce
neboli sme 2 tt v školke čo sme chori tak som zvedava dosť dlhu pauzu mala

marcelka - ty to maš už za par dni
držime palčeky a potom nam napiš ako si dopadla aky bol druhi pôrod 😉

kamoške vravely 2 tt že je otvorena na 3 cm že jej to vivolaju aby prišla z vecami a našťastie natrafila na ineho doktora a ten jej povedal že vobec neni otvorena 😒
tak išla zase domou 😀

moniack
14. okt 2009

- ahojte
- Marcelka ja som na teba myslela, že či si ešte celá 😵 , tak sa držkaj a daj vedieť čo a ako 😵
- elefe čo nemôžeš spať,alebo vyprevádzaš malého do škôlky 😉 , no škôlke papá asi preto, lebo vidí aj iné deti, tak sa asi prispôsobil kolektívu 😉 , ja som sa ťa už dávnejšie chcela spýtať, že tvoj malý ide mať 3 roky, a čo si mu kupovala na narodeniny?, lebo Kubko má v decembri 14-teho a budú aj vianoce, tak nejako to sklbiť, ale fakt neviem 😕
- noemi no u nás si ocino nedáva pozor na jazyk, a malý ho najprv upozorňoval, že to nesmie hrešiť, ale potom mal obdobie že hrešiť a čím viac sme ho upozorňovali tým to bolo horšie, lebo to robil naschvál.... a potom sme ho prestali upozorňovať a prestal 😝 , chvalabohu 😝 ,
- Andrejka no tak ty máš smolu na tých Dr. 😖 , to som mala aj ja, ale ja som vymenila všetkých Dr. a zatiaľ si nesťažujem a v nemocnici veď uvidíme 😝 , keď som bola tehotná 1x tak ten predtým Dr. ma tiež nepozeral zospodu, nemal ani sono, a chodila som do nemocnici, a potom na konci tehotenstva ma prezerali a mala som také bolestí 😠 , a tento druhý je super, každú poradňu ma prezerá 😵 , ale ty už si skoro na konci takže fakt to už len dobojovať do konca a nevravia ti zatiaľ nič o cisárskom?
- toto bola hrozná noc..., malý zaspal o 18,20h a to ste mali vidieť noc, to len pil čaj /nalačno/, prebaľovala ho, potom plač, smiech a do rána 😖 , zaspala som ráno a malý sa mi zobudil o 07,ooh, že ho bolí bruško a nakoniec ho začalo napínať a hneď som vedela ,že to má z toho čaju 😖 , ale sa najedol a už je dobré, ale je strašne zlý, za všetko plače a mňa bolí hlava, lebo som nevyspatá

andrea12737
14. okt 2009

Ahoj marcelka, super ze sa hlasis 😀 takze este si kinderko, tak to je super, budem na teba mysliet, inak tu satku som uz vyprala, na 60C len tak bez prasku, avivaze na skrateny program, pekne sa mi zrazila-ona sa ma po prvom prati o nejaky ten centimeter skratit, takze je v poriadku 😉 .
Noemi-to co vraveli kamoske ze po 2tt ju vysetril iny dr a ten povedal ze je zatvorena-pravdu mohol mat aj jeden aj druhy, ja som sa tak otvarala a zatvarala v prvom tehu..to sa stava. 😉
Moniack-och to ta velmi lutujem, dnes mas teda o nicom den. To poznam. Ved si zdriemni ked bude kubko spinkat, a ono to prejde..dufam ze tuto noc budes mat o nieco lepsiu. A preco isiel spat uz tak skoro?
No a k cisarskemu sa mi nikto zatial nevyjadril, lebo ako hovorim, poradna bola niekolko sekundova a isla som, nebol cas..takze buduci tyzden v utorok mam ctg aj utz-vsetko-kompletnu poradnu az na to ze zo spodu ma najskor nevysetriii 😒 tak az potom budem vediet ako som na tom..

noemi01
14. okt 2009

to fakt andrejka sa možem aj otvarať aj zatvarať???
ale 3 cm??????
jaj ale vam to beži už mate všetko nachistane ??????

andrea12737
14. okt 2009

No je to mozne, a myslim si ze aj 3cm sa da..ja som sa zatvarala z 2cm..tak asi sa da aj z 3cm 😒 😅
nachystana nie je tak akurat perinka, a postielka 😉 ja som sa nachystala hned ako som prisla z nemocnice, uz mam pobalene komplet vsetko do porodnice-vratane odsavacky 🙂

marcela22
14. okt 2009

Noemi ´dakujem! A to je sila s tými doktormi, ais by ma trafilo keby som išla na vyvolanie a nakoniec by ma poslali domov, ja by som okolo toho hrozne stresovala a nakoniec zbytočne...tí doktori sú fakt hrozný!
A samozrejme dám vedieť všetko čo sa bude dať - o pôrode, o bábätku a tak...už aby to bolo 😀

Moniack tak to máš dosť blbý deň po zlej noci...ja som tiež nemohla spať a po dlhej dobe sa malá v noci zrovna vôbec nezobudila to sa stane málokedy...zato ja som stále čumela do stropu 🙄 A keď sa mi chcelo ráno najviac spať tak ma zobudila...klasika 😒
Tak sná´d to už u Vás bude lepšie!

Andrejka aj ja už som šatku prala, dala som ju na 40°C na skrátený program a do detského tekutého prášku. A tiež sa skrátila len toľko čo mala takže pohoda. Ale vieš čo je najlepšie? Že na tej šatke na tom štítku Šanami je zozadu presne ako sa má prať a žehliť a tak...a ja som si to všimla už až keď som ju žehlila 😀 😀 😀 😀 😀 No nie som blbá?🙂 Ale našťastie som nič nepokazila lebo aj tam je prať na štyridsiatke...
A doktori Ti teda tiež dávajú zabrať, takto to flákať... 😝

kyliefox271
14. okt 2009

Baby no držte sa, a Noemi, aj Tvoja Dominika,
Andrejka, to počujem 1.krát, že lekári takto nevyšetrujú, skôr som myslela vždy, že moč tlak odfláknu, ale zdola vždy kuknú...to nechápem o čom je takáto poradňa potom... ale tak o týždeň Ťa pozrú komplet.. pozerám Tvoje týždne, uteká to. O Marcelke ani nehovorím, tá to má za pár 😉
Zajtra príde muž. hurá hurá. už je načase! potrebujem už trošku oddych, aspoň v tom, že večer on Riška okúpe a uloží a mne ostane len malá. Lebo keby moje deti vedeli samé zaspať, nemala by som problém. Ale takto musím obe ukladať a čakať kým zaspia, a behám od Riška k Laure a od Laury k Riškovi, kým nezaspí jedno dieťa ako prvé, aby som už dala definitívne spať to druhé
😒

marcela22
14. okt 2009

Joooj kočky vždy keď niekto napíše že už to mám za pár, tak ma doslova mykne...to by ste mali vidieť 😀 A že je to v poslednej dobe docela často 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

andrea12737
15. okt 2009

Ahojte maminky.
No a to chodim ku zazmluvnenemu dr do poradne 😀 to je foooor 😀 😀
baby, vcera sa dialo cosi divne-aspon ja mam z toho taky pocit. Mala vcera strasne kopala hemzila sa, bolo to nieco na nevydrzanie, strasne to bolelo aj dole, aj hore. A v jednej sekunde odrazu nic. Ani pohyb. tak som uz len zacitila, ako sa pohla, ale to bolo uplne take jemne pohnutie, a odvtedy poriadne ziadny pohyb, hybne sa sem tam, ale to ako pisem len sa tak jemne ako keby posunie, no ziadny iny pohyb nevykonava. Naposledy sa tak divo pohla o pol noci. (to jej divocenie trvalo od takej 22h-do 24h)Myslite si ze je to ok? neviem co si mam o tom mysliet 😒 a dnes moj dr.nedojde ani do nemocky, lebo je po 24hodinovke.este sa mi to nestalo.

moniack
15. okt 2009

- ahojte
- pozerám, že ste tu od rána neboli 😕
- dnes je hrozné počasie, bola som v obchode a prišla som taká vymrznutá 🙄 , a včera dokonca u nás snežilo, ale taký s dažďom, a len na strechách sa to držalo, ale je riadná kosa 🙄
- zajtra chcem ísť malému kúpiť čižmy, lebo nemá, a tie čo sme mysleli ,že môže nosiť, tak sú mu malé 😒
- ako sa máte?
- tak ja som včera nejako prežila deň, aj keď malý bol veľmi zlý celý deň, išiel spať o 22,ooh a poobede mi nespí, takže som si nepospala 😝 , ale zvládla som to 😉
- Marcelka ty si bola v poradni 😵 , ako si dopadla?
- Andrejka ja ti nepomôžem, ☹ neviem mne sa to nestáva ešte a ani pri prvom nie, lebo fakt bol veľmi živý, a toto druhé je veľmi kľudné 😵 , každopádne dúfam, že si v poriadku

elefe
autor
15. okt 2009

Ahojte
ja som dnes bola na nakupoch malemu zemny overal, topanky ciapku a to co kazdy rok dookola,,, overal som kupila taky vacsi aby bol aj na rok , vyzera ze bude, pokial nejak extremne nenarastie co asi nie,,,
do skolky chodime stale podstivo s placom teda pred triedou placka, ale ide dobrovolne aj ked s placom a vraj po minutke aj tak prestane a bavi sa a hra a robi vsetky cinnosti pekne,,,a vraj aj velmi pekne komunikuje a vcer a dnes prespal cely spanok, co som rada lebo sa vraj zvykol prebrat tak 13.10 ale hned ze zaspinkal,,,,
No u nas su pohyby nesmierny v noci ale aj cez den a skoro kazdy den niekedy aj viackrat za den ma malinke cikutku,,,,no to ma nebavi vtedy mi to ide dost na nervy,,, ale inak pohoda teda az na ten chrbat a lonovu kost,,,,no zjatra pojdem asi za dr, mimo poradne, bo sa mi asi vsial herpes dole na velko pysku jednom,mala som to uz ored tehotenstvom , vzdy to tak za 3 dni preslo , cez tehu som to mala zatial len raz na zaciatku a teraz 2x tak chcem ist teda ze co s tym,,, jeden lekar na poradni (mama a ja) mi odporucil ze posledny mesiac by som mala uzivat herpesin tabletky, aby sa mi nevysial v terminoch porodu lebo vtedy by bol nutny cisarsky rez aby nebolo ohrozene dietatko,,, inak vraj ohrozene nieje pokial v tehotenstve nieje prvovysev herpesu genitalis pretoze telo je uz voci tmuto druhu vyrusu obranne a tym padom chrani aj plod,tak som zvedava co mi na to povie pan docent
pekny vecer

marcela22
15. okt 2009

Ahojky ja len narýchlo, ráno nastupujem do nemocnice kvôli rozostupujúcej sa lonovej kosti. Vraj minimálne 3-4 dni budem dostávať injekcie a potom sa uvidí. Možno kvôli tomu budem mať cisarák ale to by mi nevadilo, skôr sa bojím čo by to spravilo bez liečby pri klasickom pôrode. Som z toho dosť nešťastná, lebo si absolútne neviem predstaviť ako to zvládnem bez malej a aj ona bezo mňa:( Ani neviem na akom oddelení budem ležať, či gynekológia, alebo pôrodnica...hneď ako budem môcť sa ozvem ale to až po príchode domov,v nemocnici nie je net.Držte sa kočky a prosím myslite na mňa, hrozne sa bojím ☹

elefe
autor
15. okt 2009

Macka skoda ze si nenapisla skor mna strasne boli lonova kost myslis ze mozem mat nieco podobne???? aj y mas bolesti?

kyliefox271
15. okt 2009

Ahojte,zdtravim Vas, prave kojim v izbe potme,tak pisem z mobilu. Same nove spravy... Andrejka, dufam, ze si v poriadku! Ja by som sa tiez zlakla. Daj vediet. Marcelka, drz sa. Myslime na Teba. My dnes na prehliadke s L.,dobre pribrala aj narAstla, uz ma 4150g a 53cm.

andrea12737
16. okt 2009

Dobre ranko,
no vidim ze nielen ja som to mala zaujimave vcera 😒 ☹
elefe, tak len bez za dr. nech ti na to nieco da, vobec ti tu srandu dole nezavidim. Mna trapia hemeroidy, niekedy to tak boli ze ani chodit nemozem, o sedeni ani nehovorim, ale to zasa babenko neohrozuje..aspon jednu vyhodu maju..
Marcelka-vela stastia ti zelam, uz si vo vysokom stadiu tehotenstva, takze si myslim ze sa nie je coho bat, zaklad aby male bolo v poriadku. Mozno uz cochvila budes mat malicke pri sebe 😵 . Ehm...a co to presne znamena ze sa rozostupuje lonova kost? a na zaklade akeho vysetrenia ti na to prisiel? 😅 kazdopadne ti drzim prsty! 😉
Kyliefox.no malinka ti teda krasne pribera 🙂 , plne kojis? dufam, ze mne to uz tento krat vyjde 😖 🙂
Vcera to teda s tymi pohybmi bolo dost zaujimave, ak sa hybala tak velmi rychlo a bolestivo..neviem, uz sa neviem dockat utorka nech mi urobi dr. utz. Ja neviem je to divne. Ked lezim na chrbte mam pocit ako keby babo robilo take trhane, prudke pohyby-trosku sa toho bojim, lebo na poslednom utz, mi povedal dr. ze nemam lezat na chrbte-teda co najmenej, lebo mala ma pupocnik a este nejake veci ulozene na zadnej strane placenty a ja ked si lahnem na chrbat tak ona si to prilahne a tym padom su zhorsene prietoky. A kedze doteraz som take dive pohyby nezazila napadlo ma dokonca, ci sa nejako nepridusuje 😒 ☹ ,ja neviem, uz mi lezu na mozog tie prietoky..
Vcera mi prisiel vankus na kojenie 😵 uz sa teskam az si ho pojdem vybat 😀

elefe
autor
16. okt 2009

Dobre ranko dievcence,,,

Adi niekedy to aj mna napada tiez mam niekedy pocit ze maly sa tam nejak mika trase albo jak to mam povedat tiez pridke pohyby,,, uz sa ale nepamatam ci som mala take aj pri Samkovi alebo nie,,,,ten mi prisiel ze sa skor nejako vlni ci co,,,,
no urcite pojdem k lekarovi , naozaj mam z toho nedobry pocit , najrdasej by som asi pre istotu rodila cisarskym aby nedoslo ani k najmensiemu ohrozeniu,,,,predsa len dieta nema ziadne obranne latky proti takemuto drhu vyrusu,,,
No nasse starsie ditko islo dnes do skolky bez akehokolvek problemu , este mi aj povedal ze "maminka pozri aky som pekny, sa usmievam" no zlaty,,,
Tak kylie tak to ti malinka super pribera naozaj,,,,akurat pozeram ze ma presne 4 tyzdne,,,,
jasa po ranu citim celkom dobre ale s pribudajucimi hodinami za den som na tom horsie a horsie,,,ale to uz asi ma tak byt ze ano?ja len dufam ze ma nenecha v nemocke, pretoze mi aj strasne puchnu nohy,,,,no snad ale nie,,,

andrea12737
16. okt 2009

Myslim ze herpes sa da liecit aj ambulantne..nie je tam potrebna hospitalizacia. A mne stale nik nerobil vyter-ostava mi uz len modlit sa aby vsetko dopadlo dobre a aby som bola dole zdrava.
No moj samko bol aktivny od mojho prveho uciteneho pohybu-to mi vtedy brucho stale menilo tvary, kopal ako o dusu, ckalo sa mu nespocetne vela krat pocas dna, liezlo mi to na nervy. Toto babatko sa presne ako opisujes elefe, vlni sa mi, cele tehotenstvo, az teraz, dokonca minulu stredu sa rano zobudim a akurat sa mi male natahovalo-citila som ho normalne priecne-otocilo sa...to vam poviem bol pre mna sok. uz sa mi zda ze sa otocilo normalne.. 😉 dufam, lebo nemala som robeny utz, tak neviem.
Drzim ti prsty u dr. a daj potom vediet ze co a ako. 😉

elefe
autor
16. okt 2009

no presne aj ja som to raz citila ked sa pretahovalo cele som ho citli pozdlz celeho bruska,,,bola to sradnda,,,,takymaly mrnusik a tak sa natahuje,,, nie nemyslela som hospit koli herpesu ale koli edemom,,, nohy roky strasne mi puchnu vies,,,,viem ze herpes sa da aj ambulatne liecit,,,
pekny den isto dam vediet

moniack
16. okt 2009

- ahojte
- Marcelka budem na teba myslieť, držím palce 😵 , cítim, že už čoskoro budeš mať anjelika pri sebe 😵
- no mne už prestali puchnúť ruky, síce aj mňa trápia hemoroidy, ale snažím sa zdravo stravovať a nepijem kávu, takže sa to dá 😔 , a o rozostupujúcej lonovej kosti som nepočula 😕 , to znamená, že tie kosti idú od seba?, alebo čo?,
- ja som dnes bola s malým v dedine a strašne som sa ponáhľala a teraz nemôžem chodiť, lebo ma to bolí tam dole, a brucho mi tvrdne ☹ , musím teraz veľa oddychovať 😉

andrea12737
16. okt 2009

moniack-tak len oddychuj pekne, nieze si nieco privodis 😒 ..
elefe ako? kde si? vsetko v poriadku?

moniack
17. okt 2009

- ahojte
- no Andrejka snažím sa oddychovať 😉 , boli sme v meste kúpiť Kubkovi čižmičky, ale on má problém s tučnými nožičkami, takže sme nemali až taký výber, ale nakoniec sme kúpili, také pekné len tá cena 35 eur, ale čo už 😉
- ja som len začala variť, idem robiť zemiakovú kašu s kuraťom 😉
- a samozrejme, že dnes už je mi lepšie, fakt nemôžem veľa chodiť 😒
- Elefe ako sa máš? 😉
- Marcelka už to máš za sebou? 😉
- Noemi , Kyliefox 😉

andrea12737
18. okt 2009

Ahojte. Tak zasa je tu tak prazdno-ako kazdy vikend 😀
No s tymi topanockami je to teda fakt sila. My sice nemame problem najst samkovi topanky, ale davame prednost kvalitnej obuvi , namiesto cinskych topanok, a je to ozaj sila s tymi cenami. Su to riadny zdieraci..take drahe pre deticky, pre seba si dokazem kupit kvalitnu obuv za lacnejsie! Tiez sme v piatok kupili topanky-zdravotnu obuv..
Vcera som konecne nic nevarila-varil manzel, bryndzove halusky, ja som dnes urobila kuraci spiz, a kuraciu polievku..mnam, mnam.
Ja uz z toho tehotenstva zacinam byt riadne nervozna, uz aj manzel chyta zo mna nervy. 😅 uz ma to ozaj nebavi byt tehotnou.
Elefe sa akosi neozyva....
Marcelka je v nemocke-no som velmi zvedava co sa vlastne deje..ci to uz ma za sebou, alebo ako.
Noemi sa stratila.
Manzel spi. Aj maly... a ja sa nudim 😀 😀
tomu ja hovorim samomluva. Prajem vam prijemne straveny nedelnajsi zvysok dna. 😉 🙂

elefe
autor
18. okt 2009

Ahoj maminy,,,, 😀
tak som tu zdrava a vyskerena,,,, aj ked mam zase grulenie v crevach ale to je nic,,, No na herpes mi povedla doktor ze teraz sa uz nemusim niciho bat ze babo rastie a uz je velke a mimo ohrozenia a okrem toho to nemam prvykrat takze telo ma uz obranne latky proti tomuto typu vyrusu,,, no a na poord mi povedal ze to nevadi,,, 😖 tak neviem lebo vsade sa pise ze ked by som to mala pri porode dieta to dostane zarucene a vtedy je to velmi nebezpecne,,, tak neviem mne dr povedal ze to moze byt maximalne neprijemne ale ze on by si z toho hlavu vobec nerobil,,,tak som z toho jelen,,, ☹ 😒
no a malinky bude na 100% chlapcek dnes na 3D mi ukazovala sestra pipika aj gulocky,,,, 😀 😅 tak uz je to iste ale velmi sa tesim tak ci tak,,, uz aby som ho mala pri sebe,,, Lonova kost ma boli totalne stale a uz sa pridavaju aj kolena klby,,,takze "super"
inak som len nemala cas sa ozvat som OK,,,,

elefe
autor
19. okt 2009

Dobre rano mamule,,,
tak dieta mam v skolke som po ranajkach a dokonca som si stihla uz aj kuchynu upratat, som sikula cooo??? 😉
no ale este ma caka upratat cely zvysok domu,,, poutierat prach povysavat dat naporiadok podlahy ,,,ach jo,,, ale nevadi,,,,pomalicky sa do toho zahryznem a porobim,,,no nie? cim skor tym skor mam oddych,,manzelik je stale este chory , uz mu dala aj dalsie lieky, ma tie dutiny nejake upchate,,aj mu idu sople ale len tae vodove biele a uz 2x sa mu po ranu pustila krv z nosa, tak si myslim ze z tych liekov...no uvidime co mi povie ked dojde dom,,,,
tak pekny den dievcence,,,

andrea12737
19. okt 2009

dobre ranko prajem.
No super elefe,tak som rada, ze ti vsetko prakticky dopadlo dobre 😀 😉 . Ak mu dovorujes ako doktorovi, tak mu ver a neznervoznuj sa skaredymi myslienkami..
Dnes rano som sa zobudila, a co sa nestane-maly ma zapal hornych dychacich ciest, uz mozem len cakat kedy to prejde na priedusky-zapal priedusiek a aspon 3tyzdne liecby! 😠 keby mal aspon normalny priebeh choroby, ale on furt ked je chory, tak i mesiac vkuse..on uz bol tolko krat chory, ze mne sa pri kazdej jeho chorobe zdvihaju vlasy dupkom..a dnes rano to nebolo inak. Hlavna vec ze manzel od pondelka buduceho tyzdna,skoreho rana, odchadza prec a pride najskor v sobotu..a ja v 38/39tt dietatom sama doma..nervy z toho chytam.. Najhorsie na tom je to, ze prave buduci tyzden bude ta choroba v tom najhorsom stadiu, nemam ho kde nechat, choreho ho musim zobrat so sebou na vysetrenia...jooooooooj.no a ak sa to este dnes zhorsi, tak na vysetrenie nepojdem vobec..

moniack
19. okt 2009

- ahojte
- elefe som rada ,že si v poriadku 😵 , ja by som sa tiež ani nezaťažovala, bábo je v poriadku, a chlapček 😵
- Andrejka tak malému posielame božšteky ☹ a nech je čo najskôr zdravý 😉, tak sa skús preobjednať, ale to asi sa nedá, lebo si už vo vysokom štádiu tehotenstva, alebo si to vybav teraz pokým je manželík doma 😉
- my sme zdraví, klop klop 🙂, ale minule ma naštvala sestra, že mi volala, že sa môžme stretnúť a 3x som sa jej spýtala, že či nie je chorá, a ona že nie 😠, prídeme von aj s malým a ona nádchu a hrdlo chytené, že nevedela ani rozprávať a že ona k malému nepôjde, tak som jej vyčistila žalúdok, skratka ona má dieťa a vie aké je to ťažké keď je choré a nie ešte bojovať s liekmi a fúkaním nosa a ja k tomu tehotná 😠, normálne sa urazila, a povedala že veď všetci sú chorí tak čo, tak som sa zvrtla a odišla 😠 skratka keď je niekto chorí tak nebude klamať a nemusíme byť aj my, že sú všetci 😠
- a elefe fakt si šikula 😵
- ja som nič nerobila, rozčuľujem sa s malým, a urobila som hranolky a idem už konečne uvariť niečo poriadné, len si dopijem čaj 😉
- ja idem do poradne teraz 3-ho, som sa smiala, že na všech svätých, ale nakoniec ma dala toho 3-ho 😉
- a o Marcelke žiadné správy?, Marcelka myslíme na teba, daj vedieť všetke podrobností 😵

elefe
autor
19. okt 2009

Adi tak to je ako na potvoru,,, to fakt,,, nas sa zatial drzi ale uziva ten imunoglukan , a ked nastupil do skolky tak som mu dala prve 5 dni zvysenu davku a zatial teda pohoda (klop klop klop)
no a uz mam upratane, poutoierany prach, povysavane podlahy a manzelik postieral tak uz mam klud do nejakej pol 3tej potom idem pre maleho a mozno pojdemm aj skor ked je tak kraaasne jesenne uz bude azda aj teplejsie,,,
moniacik toto vedelo aj mna nastvat,,, ked sme byvali u svokrovcov ,,,bud svagrina bola chora alebo mala choru malu a prisli k nam no jasne ze nie raz mi maly ochorel,,,ale zase no musia nejak nadobudnut imunitu,,,nas maly teda zatial uzival len raz ATB a to z nicoho nic mal len kaslisko az ho dusilo a vrackal z neho a mal zapal priedusiek,,,odvtedy mal len bezne sople asi 2x ale snazime sa chodit do hor na cerstvy vzduch uplne zboznujeme Skalku nad Kremnicou je tam cistejsi vzduch ako v Tatrach no tento rok to uz asi nestihneme,,, 😉 bude sa musiet prisposobit a ostat doma, este je mozne ze ho vezmu moji rodicia,na dovolenku na lyze ,,,tak uvidime,,, 🙂