Čo sa zmení pri druhom dieťati?

elefe
22. júl 2009

Mile , uz maminky , cakame druhe babatko sme momentalne v 17tom tyzdni tehotenstva a chcela by som sa popytat , a nacerpat informacie a trochu si aj pokecat o tom co nas caka, ked uz budu deticky dve, ako medzi ne rozdelit lasku, a ako sa celkovo pripravit na prichod noveho clena rodinky,
mame syna Samka ktory ma 2 roky aj 9 mesiacov a termin druheho porodu mame 5,1,2010, Samuel sa tesi na babatko a pyta sa kedy sa uz narodi, krasne spinka uz 2 tyzdne vo svojej izbicke, este sa sice sem tam budi ,ale to je samozrejmost pokial si zvykne ze je tam sam, ale ze sa napriek tomu nemusi bat... v septembri nastupuje do skolky, a ja budem chvilku este pracovat, ako ste na to vy mile maminky?

andrea12737
2. aug 2009

Dakujem velmi pekne za radu, urcite jej to povie, a je to aj pre moje obsirnejsie info. Kupila si uz nejake tablety volaju sa mother love, este mi nehovorila aky bol ucinok, tak dufam ze jej pomohly, lebo viem ze hovorila, ze je, pije strasne vela, aj akesi homeopatika berie, ze dodrziava proste vsetko co sa len daaa-az na to ze fajci a pije kaavu 😖 .
Zaujalo ma ako si napisala, ze -zda sa, ze dietatku mliecko nestaci.Je to o zdani, alebo je to original o fiziologickom deficite mliecka?

noemi01
2. aug 2009

andrejka - tvoj už chodi do škôlky?? my ideme až teraz v septembri
su tie deti zlate teraz take 3 ročne maju najlepšie hlašky mna mala každy den zaskoči niečim novim až sa divim čo všetko ona vie a kde na to chodi??
je veľmi papulnata ale v dobrom nikdy som s nou nemala problemy čo sa tika vychovy tak som zvedava ake bude druhe dieťa vieš nemôžem mať asi dve deti dobre?? jedno bude asi taki čertik
a ak daš dieťa do škôlky na 4 hodiny asi neprideš o matersku nie??
mne konči materska v septembri a v novembri idem na druhu robi my to mesiac tak som zvedava musim sa na to popitať
inak s tym kojenim je to pravda ako piše lubi len neprestať aj ked to bude často
poznam kamaratky večšina je tak pohodlna že radšej podaju umele mliečko ked su vonku lebo sa bud hambia alebo ked sedia dakde nechce sa im isť domou a nakrmiť a potom im aj dieťa dlhšie vidrži napapane tak nemusia tak často okolo neho behať ked podaju umele

andrea12737
2. aug 2009

No ano, chodil mi do skolky, ved tam si doriadil to zdravie, v jaslickach bol v pohode, a ked prisiel do skolky, tak to s nim slo dole vodou..(musel tam chodit, ja som este musela studovat)
aj nas maly prekvapuje stale novymi vecami, a vacsinou sa tie nove veci dozvedame od baby 🙂 ,tej rozprava i to co nema 😉 ved on ma prezradil, ze cakame dalsi prirastok, lebo nejak sme to nechceli zverejnovat-chceli sme byt opatrny, a pockat s tym, no ale maly nas predbehol, pri vecernej rozpravke o zlom vlkovi a siedmych kozliatkach, ze nie kozliatka vyjdu z vlkovho brucha, ale ´mamka ked pojde do nemocnice, doktor vyberie babatko vonku a mamka ho prinesie domov´baba len na neho pozerala s udivom v ociach, ze co to povedal, no a bolo tajomstvo vonku 😀 no ale ze sa nesmierne na tom vsetci zabavali, a ze este tak vazne to hovoril 🙂 lebo ja som mu to tak vazne hovorila a tajomne, tak on ma vlastne v plnom zmysle slova napodobnil 😀

nvm ako to je s tou materskou, ale viem ze sa zakon upravoval, tak si to radsej over, aby si vedela na com si.

Svagrina zasa koji kde pride, sice musi ju stale niekto kryt, aby ju nikto nevidel, ale malej dava cici, vzdy ked si zapyta, len nvm preco ona pri tom staaale place. Ja som hovorila ze je to zla technika dojcenia, no ona to potom to v poslednom case riesi tak, ze si mlieko odstrieka a da jej z flasky, a vravela ze z flasky jej viacej vypije..je to mozne?

lubi22
2. aug 2009

Andrejka - v tych urcitych tyzdnoch a mesiacoch, ako som pisala, vraj dochadza k zvysenej potrebe zo strany babenka, lebo viac rastie, potrebuje si upravit davku. Ale mliecka sa vzdy vytvori tolko, kolko babenko potrebuje, len urcite chvilku trva, kym na to telo zareaguje, takze preto odporucaju casto kojit, tolko kolko babenko chce. Inak neviem odkial svagrina je, ale vo vacsine miest, kde su aj porodnice, funguju lakrtacne poradkyne, ktore pridu domov k tebe a v klude poradia, co treba a ako najlespie. Mozno by to svagrinke pomohlo. Vo vseobecnosti sa neodporuca kombinovat flasu a prsnik, ale samozrejme, ze je to kazdeho vec. Fajcenie a kava asi velmi nepomahaju 😔 Fakt je pohodlnejsie UM, ale ked sa co len trochu da, tak je super davat babenku MM. Aspon ja to tak beriem a robim vsetko pre to, aby som kojila nadalej - v rodine mame alergie a ze kojenim sa znizuje riziko vyskytu alergii az o 70 %. Tak dufam, ze kojenie zaberie 🙂.

Maly Vas super prezradil 😀

Tie hlasky deticiek su fakt perfektne, my sa tolko nasmejeme. Dnes bol Samko s babinkou a deduskom na prechadzke aj s Filipkom, a Filipko sa pokakal v kociku, Samko to pocul a zahlasil babinke: Babi neboj, to si iba tak sprtol 😀

sylviabab
2. aug 2009

Ahojte.
Aj ja sa pripajam do tejto diskusie. S manzelom mame skoro 20 mesacnu dcerku Dasenku a cakame druhe "vianocne" babo. Mam trochu obavy, ake to bude hlavne zo zaciatku... zvladnut zrazu 2 deti. Po skusenosti, co vsetko si male babatko vyzaduje a co vsetko si bude uz jej 2 rocna sestricka vyzadovat... ufff 🙂
Ale deti su radost a my sa z nich uz teraz tesime!

byggyt
2. aug 2009

ahoj Sylvia máme rovnaký termín 27.12 🙂. Aj ja čakám druhé. Dcéra je trochu staršia bude mať 14.

andrea12737
2. aug 2009

Vitajte 🙂 takze byggyt 14?tak to je uz velka baba, tak ona vam s babatkom urcite velmi rada pomoze..to mate dobre 🙂
sylviabab urcite kazda jedna z nas tu ma urcite obavy ako to bude pri dvoch detoch...som na tom podobne..ale urcite sa to da nejako zvladnut...ja sa obavam len toho zaciatku 😉

byggyt
2. aug 2009

andrea12737-no zo začiatku to nevedela predýchať dlho bola sama ale teraz sa strašne teší, povedala že pomože zo všetkým okrem prebalovania 🙂 . Akurát jedno ma dosť trápi necítim ešte pohyby ☹

deina
2. aug 2009

Blumka, vidim, ze cakate druhe babetko, tak gratulujem. 😵 😵

andrea12737
3. aug 2009

Dobre ranko mamicky, ako po vikende? oddychnute, dobite? 🙂 ja som tuto noc snad ani nespala 😔 som hotova zo zivota,tak davam do seba davku kavy(kavu mam zakazanu 😅 )aby som sa niekde nezosypala, tak dufam, ze si cez obed oddychnem..
No byggyt viem si to zivo predstavit, tiez som jedinacik-tak ked sa vratim myslienkami do 14tich...fiiiha, ani si to neviem zivo predstavit, zeby mi take nieco rodicia oznamili, ani nie kvoli tomu, zeby som babatko nechcela, lebo ja som stale rodicom hovorila ze chcem surodenca, ale kvoli tomu, ze fuuuj moji rodicia to robia 😀 😀 ved puberta, nie? 😀 😀
Tak zatial sa tu majte krasne...........

byggyt
3. aug 2009

andrea12737- 😀 😀 😀 😀 no vidíš, tak takýto pohlad na vec ma nenapadol

elefe
autor
3. aug 2009

ahoj babay,,, vitam nove maminky,,,

ako sa mate,,,, ?
s tymi detskymi hlaskami je to aj u nas rovnako,,,, nas maly prekvapuje tiez kazdy den a niekedy aj takymi poznamkami ze odpadavame,,, a najnovsie vzdy nejaku novinku vytiahne pred druhmymi ludmi co je uuuplen "uzasne" a oni si potom mysla ze my sa tvarime ze o tom nevieme,,, sak jako inak,,,

byggyt 20 tyzden a nemas pohyby? asi by som zasla k lekarovi nie?

ja idem v stredu aj sa tesim a aj sa bojim,,, neviem toziz ci uz budu vysledky AFP a hlavne ake budu,,, uz som si aj povedala ze isto dobre ale urcite vsetky poznate ten strach,,,, 😢

tak pekny den...

byggyt
3. aug 2009

elefe- akurát včera večer sa malá konečne začala hýbať ale aj tak budem spokojnejšia po ultrazvuku a po štvrtkovej poradni. Skús si zavolať pre tie vysledky, mne brali krv vo štvrtok a v pondelok som volala.

noemi01
3. aug 2009

andrea - mne by decka ani nedovolila dať malu do školky skor ako v 3 rokoch lebo ešte ma tu imunitu take male slabu
a deti su zlate aj mna prekvapuje tiež všetko vitara aj to čo nema chodi so mnou doktoróvi a ešte len dvere sa otvoria a hlasi maminka prišla doktorovi pozrieť bračeka v brušku 😀
ale nerobte jej bibinko!!(pichať)
sylvia - , byggyt aj ja som decembrovka ale nepišete do našej temi ?? najkrajši vianočny darček??
efele - pozname to to čakanie na vysledky je strašne
ja sa dozvedela až dnes po mesiaci že AFP je negativne
a pohyby pri druhom som citila skor okolo 15-16tt

byggyt
3. aug 2009

noemi- malá je chutná tie hlášky čo dávajú malé deti nemajú chybu, ja sa pripájam do viacerých tém a lietam tu na konovi hore dole

lubi22
3. aug 2009

Elefe drzim paste s testami AFP, ale urcite su vysledky dobre, inak by Ti volali. Mne tiez lekarka povedala, ze vysledky za dva tyzdne, a uz na treti den mi volali, ze su zle a ze musim ist na amniocentezu. Takze ked nevolaju, je dobre 😉

marcela22
3. aug 2009

Andrea, CS2 mám asi od 25tt, tak nejako...a doktor mi na tému pohlavný styk povedal že môžme, ale len na kúsok, teda nie tak úplne ale na kraj nevadí🙂 Možno by ste mohli skúsiť tak, nie je to tak uplne ono ale lepšie než nič🙂

Inak som tu dávno nebola, celkom ste toho popísali, ani nestíham dočítať, malá sa už pôjde kúpať a tak...ale keď bdue viac času, tak mrknem znova🙂

andrea12737
3. aug 2009

😀 😀 takze marcelka, len tak trosku mozme 😀 😀 , lebo ja som dr.hovorila ze ma potom dost boli brusko, ze aj cely den to trva, a on mi na to povedal, telo vam hovori co chce a co nechce, tak ho len pocuvajte... takze takto laicky a zrozumitelne mi povedal, ze na sex mozem rovno zabudnut, ak mam bolesti, alebo si to vytrpim ale musim ratat s nasledkami 😒
Ja som mala testy AFP ok, nikto mi nevolal, poctivo som si to vyckala do dalsej poradne, a vsetko bolo ok, zaroven mi robil test na diabetes..
Dobru nocku prajem vam aj detickaaaam 😉

marcela22
3. aug 2009

Andrea, tak tak, len trošku 😀 Tiež sa ale po styku vždy bojím, či sa niečo "nestane"...je to ale ťažké, v prvom tehu sme si užívali snád viac ako pred ním a teraz sme samé obmedzenie🙂 ale zasa sa to dá vydržať, aj tak bývam večne unavená 😅 😀
Aj Vám dobrú nocku 🙂

andrea12737
4. aug 2009

Dobree ranko prajem,
takze som zasa prva 😀 ako ste sa vyspali? co dnes mate na plane? ja som si myslela ze dnes s malym skocim do banky povybavovat nejake veci, tak neviem, ked tak pozeram vonku... 😒 nevyzera to velmi ruzovo...
Vcera som bola pozriet svagrinu...raz denne jej uz dava nutrilon, ze koji uz iba z jedneho prsnika a z druheho koji normalne, s tym ze raz do dna dava spominany nutrilon, lebo ze ked jej mala zacne plakat, a da jej cici tak ze nechce, vypluva, ze jej dava aj castejsie, aj ked este nepyta, ale ze cici stale vypluva.. ☹ a ze tie tablety co si zabezpecila-motherlove, jej nejak ze vobec nezaberaju..tak dufam,ze neprestane kojit, i ked popravde si myslim ze to tam speje ☹ , zatial vam prajem pekny a uspesny den 🙂

tunylyk
4. aug 2009

ahojte maminy,nakukla som k vám do témy,ak viete skúste mi poradiť,v marci čakám druhé bábo a synčeka stále dojčím,lekár však odporúča prestať... mala niektorá podobú skúsenosť?ak môžte napíšte mi cez IP,neviem či budem mať čas čítať aktuálne odpovede,viacmenej hľadať ich...ďakujem

noemi01
4. aug 2009

tunylyk - jasne že prestať kojiť a to hned lebo padneš na h........
veľmi to vičerpava aj teba aj babo a berie vitaminy

andrejka- tak to neviem ja nemala problem ale kamaratka tiež dala malej nutrilon a male si tak zviklo že začalo viac papať umele ako cicik
a ani flašku som malej nedavala iba prso to mala aj od smedu lebo sa nauči na lahšie tahanie a potom prso odmieta
no nevizera to ružovo s tym kojenim ked jej vypluva

elefe
autor
4. aug 2009

Ahoj maminy,,,,

ja som sa sem dnes dostala az teraz,,, tak zajtra idem a snad bude vsetko OK aj ked si myslim ze sa mozu vysledky predlzit aj koli dovolenkam,,,ale pri malom som si tiez pekne pockala az do dalsej poradne a uz vysledky boli,,, no a snad mi povedia aj aby som sla na sono coskoro budem v piatok koncit 19 tyzden takze by som mala ist,,, a chystam sa aj na 3Dcko,,,,
no k tomu kojeniu,,,,ja som kojila celkom pekne aj mal maly peknu stolicu,,, mala by byt u kojenych deti zlta s kuskami bielych hrudiek drobnych samozrejme vraj je to znak ze babo je dobre zivene,,, maly taku aj mal ale napriek tomu malo priberal tak mi dr, povedala ze dokrmovat a to bola chyba lebo priberal aj tak malo,,, zbytocne som ho predcasne odtsavila,,,,vlastne on sa uz potom sam ked mal flasu,,, bolo mu jednoduchsie z flase rovnako tahat,,,,

dakujem za povzbudenia,,, pekny vecer

andrea12737
5. aug 2009

Dobre ranko maminky,
Tak elefe drzim ti prsty, aby vsetko dobre dopadlo 😵 verim tomu,
no a k tomu kojeniu, ja som dost citala o tom ze dietatu netreba davat z flasky, ak je plne kojene, ale tak ako nebudem sa hrat na mudru, ked sama som dlho nekojila, ona malej davala, nechcela ale naucila ju, lebo ze sa jej zdalo ze jej casto pyta papat, tak jej zacala podavat cajik, a aj kvoli tomu, ze chcela malu oddialit od kojenia, aby sa viacej napapala-toto sa mi zdalo byt najhlupejsia vec co urobila 😔 no nic no...len nejak mi to je luto 😒
boze nejak prislo na mna obdobie nespania, uz asi 4den taham, spala som ako zarezana, az na jednu malickost-v noci som sa zobudila na silnu bolest bruska, bolo to len chvilkove, nic to neznamena, ze? 😅 stavam strasne skoro na moj vkus,uz ma ide z toho slak trafit, pred tym som spala od 9tej do 9tej(ak mi to maly umoznil 🙂 )a bolo mi malo, a teraz?ked spim naaahodou 8hodin tak je to vela 😒 ..k tomu zapchy a nasledne hnacky... ☹ ja len dufam ze sa nic nedeje ☹
tak krasny den vam prajem

marcela22
5. aug 2009

Ahojte tak už smi skočil 29tt, jemine takto letí...dnes som s kamarátkou spomínala na to, že pri malej som už bola v tomto týždni pobalená a spávala som s nepremokavou podložkou pod plachtou, keby mi nááááhodou odtiekla voda 😀 😀 😀 Bože niekedy som taký cvok 😅 😀 😀 😀 😀

Andrea ani ja toho veľa nenaspím, ale našťastie iné problémy nemám, aspoň nie "citeľné" až na tvrdnutie bruška, niekedy ma dosť bolí. Inak mám skrátený krček a nízko placentu, ale krček už nejakú dobu drží a placenta sa trošku dvihla tak to vyzerá nádejne🙂 Inak beriem aj železo a našťastie zápchu ešte nemám, zato tie krčové žily čo sa mi horšia zo dňa na deň...

Máte alebo mali ste niektorá počas tehotenstva krčové žily, najmä také čo sú vysoko a siahajú v podstate až "tam": Vnútri ich zatiaľ asi nemám,a le dosť sa toho bojím 😒

Elefe dúfam, že je všetko O.K.!!!

elefe
autor
5. aug 2009

Ahoj zeny,,,,

tak oznamujem ze hodnoty AFP su OK a vsetko ostatne je tiez v poriadku,,,, sice im koli dovolenkam nedosiel este nejaky protokol ale uistila ma ze keby bolo nieco v neporiadku tak by z Martina hned volali,,, a vysledky a hodnoty mi sestra vysvetlovala aj ukazovala,,, takze je to v poriadkuuuuu

no 17teho idem na sono,,, tak som zvedava co bude nove a ci bude vidiet pohlavie,,,, 😉

dobru nocku

marcela22
5. aug 2009

Elefe no super gratulujem!!! Ja idem tiež 17.8. do poradne a čaká ma veľký UZV už sa veeeľmi teším, len ja dúfam že to pohlavie neuvidím 😀

Už sa chystám spať, ale mimčo sa stále zapiera nožičkou niekde mne takmer pod rebrá a hrooozne to bolí, snažím sa ho odtiaľ "odlákať" ale nedá sa, je vytrvalé🙂 to bude tvrdohavec po mne 😀 ale fakt to bolí, bojím sa aj ísť si ľahnúť, lebo aj tak asi nezaspím...
Všetkým Vám želám dobrú a pokojnú noc.

andrea12737
6. aug 2009

Dobre ranko prajem
no elefe vidis, dopadlo to ok, tak gratulujem 🙂 , zaaaavidim vaaam-ja idem na sono az o 3tyzdne, zblaznim sa, dufam ze pohlavie bude vidno, strasne si to tentokrat s manzelom zelame, ale myslim si ze to bude dievcatko, poradnu mam 19teho 🙂
strasne zle mi lezi to dietatko, mam ´zapchu´az na ranne prehanacky, a momentalne si kope do mojeho mocoveho mechura 😠 v tom brusku sa musi teda riadne nudit 🙄 , joooj, tak ja utekam na wc, prajem vam krasny den

elefe
autor
6. aug 2009

adi ahoj,,,,

hej aj ja sa tesim ze je vsetko ok,,,, moje babo v brusku este hajka,,,dnes este nebolo hore nooo len rano zavcasu,,,, pomalicky , zase po sone si nieco objednam,,,,,a budem doplnat zasoby,,, ale dufam ze uz vo farbe.....

tak pekny den,,,,

noemi01
6. aug 2009

marcelka - tebe sa to pekne krati
tak ta podložka na madraci ma nenapadla 😀 ale asi viskušam nebudeš sama 😀
a pobalena som bola mesiac pred ale vieš pri druhom možno pôjdeme skor tak istota je gulomet 😀
efele - to je super že je ok
mna ešte čakaju vysledky a na konci augusta si hadam vidichnem a tiež bude všetko ok