Čo sa zmení pri druhom dieťati?

elefe
22. júl 2009

Mile , uz maminky , cakame druhe babatko sme momentalne v 17tom tyzdni tehotenstva a chcela by som sa popytat , a nacerpat informacie a trochu si aj pokecat o tom co nas caka, ked uz budu deticky dve, ako medzi ne rozdelit lasku, a ako sa celkovo pripravit na prichod noveho clena rodinky,
mame syna Samka ktory ma 2 roky aj 9 mesiacov a termin druheho porodu mame 5,1,2010, Samuel sa tesi na babatko a pyta sa kedy sa uz narodi, krasne spinka uz 2 tyzdne vo svojej izbicke, este sa sice sem tam budi ,ale to je samozrejmost pokial si zvykne ze je tam sam, ale ze sa napriek tomu nemusi bat... v septembri nastupuje do skolky, a ja budem chvilku este pracovat, ako ste na to vy mile maminky?

icerna
9. jan 2010

elefe moja ma zltu taku vodovejsiu,myslela som si ze ju prehana,ale ze ma taka byt. a este tam maju byt take biele kusky...ako prazenica 😉

elefe
autor
9. jan 2010

Ahojte
melonik mne zatkka odchadzala 2 tyzdne , ale porod mi aj tak vyvolali...takze neviem ako to ma byt , a pri samkovi mi neodisla zoadna zatka a porodila som na termin,,,
no a baby som nestastna z mojho kojenia , volala som uz dvom laktacnym poradkiniam ,,,maly mi chudne,,, je na ciciku skoro pol dna a pol noci a za 4 dni neni ziadny pribudok na vahe ale ubudok,,,, povezdte mi niekto ci je to normalne ale podla mna teda urcite nie,,, mamina ma uz nabadal dat mu UM , ze hladuje, co aj mne tak pripada, alebo mal proste dnes len zly den... ked som ho vazila v utorok tak mal 4200gr a dnes 4170 to je -30gr co ma dost desi,,, prvy syn priberal malo ale priberal tento vyzera ze stale papa a chudne co ma naozaj dost vytocilo a nahnevalo pretoze pre kojenie robim vsetko a mam aj perfektne podmienky na to aby som mohla kojit kolko treba,,,tak som z toho vazne debil...asi zavolam doktorke v pondelok nech mi ho odvazi lebo to som ho len doma vazila,,,nech by som vedela na com som lebo ak ma z 24hodin 12 stravit kojenim a malicky ma namiesto priberania chudnut tak to podla mna nema vyznam aj ked naozaj chcem kojit a robimpre to maxmum , vela pijem dokladne sa stravujem, robim si caje na podporu kojenia, mam homeopatika na kojenie, prikladam tak casto ako si simonko vyzaduje a ziadne pribudanie na vahe??? to sa mi zda nanajvys absurdne ,,,teda som si aj poplakala pretoz ma to naozaj velmi stve a mrzi ma to,,, a zda sa mi to nelogicke ku vsetkemu,,, keby som ho azila kazdy den tak pochopim ze za den nemusi predsa pribrat ale po 4 dnoch ani gram a dokonca menej??????? to je fakt asi na hlavu postavene,,, uz mi ani tak vela neprespi a to je ese malicky cize by mal spinkat , no dnes to bolo za cely den 3 hodiny v kuse a okrem toho len nejake desat minutovky co si zdriemol a zase si pytal papat a takto stale dookola,,,,fakt to asi nieje normalne,,,
co si myslite???

andrea12737
9. jan 2010

Ahoj elefe.kontaktuj tu laktacnu poradkynu na konikovi - annag.. mne velmi pomohla zo zaciatku..chod do foora- Babatka a tam je diskusia Dakujeme annag...myslim si ze ti maly nedopija prsniky preto malo pribera...skontaktuj sa s annag ona ti urcite pomoze..nevzdavaj to elefe,ak mas mliecka dost tak treba len upravit techniku dojcenia,mozno mate dojcenie neefektivne,mozno je maly zle prisaty.. tu mas link na jej webstranku,je tam velmi vela uzitocnych rad 😉
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/
dobru noc

dadulka2000
10. jan 2010

Dobre ranko
tak ja som stale kinderko,... nic sa nedeje. 😉 dnesny datum by sa mi celkom pacil na narodenie babatka - aspon by som to mala ako darcek k meninam (aj ked tu v UK sa meniny neoslavuju 🙂 )
no ale babatko samo vie, kedy sa vypyta na svet,....
prajem krasnu nedelu a drzkajte sa 😉

elefe
autor
10. jan 2010

ahojte

adi dik budem ju kontaktovat,,,je pravda ze niekedy si potiahne viac predneho mliecka, ale pravda je aj to ze si vie pekne prsnik dopit to vidim aj na stolici,,,sem tam ju ma do zelena a to je znak ze si potiahne predneho mliecka,,,ale po zbytok dna ma stoli peknu zltucku s kuskami bielymi,,,tak si myslim ze to je ok,,, no uvidime prvy mesiac to asi nebudem riesit a budem vidiet co bude dalej a co povie doktorka,,, samko bol ovela horsi papkac a priberal malo ale priberal tak snad sa nam to nejk upravi,,, chytit si vie pekne ma v pusinke cely dvorec keby zle chytal tak by ma boleli bradavky,,, a to ma nebolia takze mozno zmenit nieco ine nejaky iny figel chytit este ,,,aj ked neviiem aky ked vlastne podla dvoch laktacnych poradkin robim vsetko spravne...

dadulka2000
11. jan 2010

ahojte kocky
ja som od 2.45 nespala,....
uz to na mna prislo. 😉 zacali mierne kontrakcie a od 4 rana to stopujem na kazdych 5 min,.... o 5.30 mi odisla zatka a uz som aj volala do nemocky, tak za 30 min vyrazame.
drzte palce,.... ozvem sa ked bude po tom
paaaaa

andrea12737
11. jan 2010

Jeeeej,dadulka
drzim prsteky a uz vopred gratulujem!!! 😵 😵

icerna
11. jan 2010

ahojte baby 🙂
dadulka super 🙂 drzime palce aj na nohach 😀 nech ta babenko dlho netrapi a mas to rychlo za sebou 😉
GRATULUJEME aj mi 😵

melonik
11. jan 2010

Ahojte dnes rano o pol deviatej sa nam narodil Matusko s mierami 3850g a 50cm.Tento porod bol tazsi od mojho prveho,ale zmakla som ho a som na seba patricne hrda.Hlavne ze sme zdravy,hovorila som nech mu hned zoberu krv na cuk

andrea12737
11. jan 2010

Ahoj melonik!
Krasne mieri, super! Srdecne gratulujem. 😵 tak nech ste zdravucky a mate vela mliecka. Drzim vam prsty, z casu na cas sa nam ozvy ako rastiete 😉 😵 tesim sa s tebou 😀

elefe
autor
11. jan 2010

ahojte tak skoro naraz melonik a dada,,, drzime aj my paste a melonik leti ti gratulacia!!!

moniack
11. jan 2010

- ahojte
- tak v prvom rade obrovská gratulácia, Dadka a Melonik 😵 😵 prajem veľa zdravíčka obom, celej rodine a aby ste mali veľa mliečka
- tak ja som posledná 😉
- ja som bola dnes zas v poradni, som taká unavená, tak ešte dá sa povedať, že 2 dni som doma a vo štvrtok idem, a samozrejme plánovaná sekcia je na ten piatok 😵 a až budúci týždeň prídeme domov 😝
- a som zvedavá na podrobností z pôrodu samozrejme
- všetkým mamulám gratulujem a píšte aby som mohla ešte čítať, lebo tieto 2 dni plánujem mužovi napísať čo treba doma a ako to treba, aby nezabudol, a Kubko si potrpí na stereotyp 😉

noemi01
12. jan 2010

melonik - krasne veľky chlap gratulujeme veľa zdravička obom
dadulka - držime palčeky ale už maš asi po tom tak sme zvedavy ako to dopadlo
moniack - pome na to na čo čakateeeeeeeeeee 😀

inak pri našom malom včera staly všetci sväty

moniack
12. jan 2010

- ahojte
- noe a čo sa stalo ☹
- no tebe sa ľahko povie, že na čo čakáme 😀 , čakáme na cisársky 😎
- bože dnes chcem ešte oprať a ten dlhý zoznam napísať, a kuchyňu poriadiť 😝 , vôbec sa mi nič nechce, ale musím sa zničiť tieto dní, lebo v nemocnici budem ležať a po cisárskom tiež, tak to sa určite zbláznim, takže moja priorita momentálne je zničiť sa, aby som bola šťastná, že oddychujem 😀

andrea12737
12. jan 2010

Ahojte,
Noemi..co sa stalo? 😔 ☹
No moniack, ozaj sa uz len na teba caka 😀 len sa velmi nenamahaj, aby to na teba neprislo skor 😀 😀
elefe-ako kojenie? lepsie? bola si s malym na prevazenie?
My sme zatial ok. Prisli moji rodicia domov, tak sa tu v 2izbovom byte tlacime 6ti..je to hroza. No ale tak snad to nebude trvat vecnost 😖 inak maly mi zasa ochorel, ale uz vykasliava, tak uz je to snad na dobre ceste k uzdraveniu sa. Mala je zlatucka, no uz je dost vybita, smeje sa o 106, uplne super je ked ju rozosmejeme a ona sa snazi zasmiat nahlas, no tak je to na nej vidno.. 😀 😀 je to uplne nadherne a my sa z toho ideme popucit od smiechu 😵 zatial kojime, no akosi sa mi vidi ze si mala zacina zvysovat davky..mam pocit akoby sa mi zvacsili prsia-je to mozne? 😅 neviem no na omak sa mi prazdne prsniky zdaju byt trosku vacsie-ale mozno len bluznim 😀
Idem sa naobedovat-o chvilu sa mala zobudi..
Drzte sa

dadulka2000
12. jan 2010

Ahojte kocky 🙂
dakujem moc za gratulacie....

hlasim sa do klubu rychloviek,.... sama tomu nedokazem uverit. 🙂
o 4 rano zacali kontrakcie, o 7:00 sme odchadzali z domu, 7:15 prichod do nemocky a presne ako ma viezli cez dvere porodnice mi praskla voda a nastal rychly spad, a na dalsie 2 kontrakcie sa mala narodila.
mohla som ist uz vcera na obed domou - ale fajne varili a boli super tam tak som jednu noc aspon ostala.
co sa tyka mna,... citim sa skvelo, ziadne natrhnutia, bolesti - no nic. jedine zelatinove brucho mi ostalo a teraz sa zacinaju prsia plnit,.... tak uz sa zacinam obavat kojenia.

budem coskoro ziadat o rady pri kojeni maminky xxx 😀

elefe
autor
12. jan 2010

dadulka tak to bolo ozaj rychle ale aspon mas pokoj,,,super ze si sa nenatrhla ani nic to znamena ze nemas ziadne bolesti a mozes hned sedietm,,,ale nevieme nic o malej ,miery, meno atd,,,
Adi konrtaktovala som annag a som rada ze som to spravila,,, pomohla , a zatial este neviem ci ale asi bude kojenie podla nej ucinnejsie,,
inak sa mame fajn chlapci uz spinkaju a ja dusim masko na gulasik zajtra
pekny vecer

andrea12737
13. jan 2010

Ahojte
Dadulka, tak mala si ukazkovy porod, parada 😉
elefe-som rada, ze ti pomohla..(snad, dufam, verim) 😉
nasa kristinka si zasa zvysuje davky, co hodinka, hodinka a pol kojim-je to unavnee, uz mam strasne ocuckane bradavky, ale tak co nespravime pre tie nase deturence 😎 . Normalne mi dnes oba deti naraz spia 😀 uplne super pocit, a to ticho je na nezaplatenie 😀 😀 . Rodicia su tu len tyzden a uz sa zacina situacia vyhrocovat, tak dufam ze uz coskoro odidu, lebo to nedopadne dobre 😔 Skoda ze nemozu generacie za sebou normalne fungovat..funguje jedine (ob) .
Krasny den vam prajem.

kyliefox271
13. jan 2010

🙂 Gratulujeme aj my k novým drobcom

moniack
13. jan 2010

- ahojte
- tak ja naskok, zajtra už teda odchádzam do nemocnici
- a ešte sa musím oholiť, to je teda drina 😖

kyliefox271
13. jan 2010

moni, tak drž sa 🙂 a nech ste čím skor doma a v poriadku, budem čakat info.

andrea12737
14. jan 2010

Ahojte,
moniack-zajtra budem na teba mysliet 😉 ozvy sa potom co a ako..
tak a to uz budeme vsetky, ze? 😀

elefe
autor
14. jan 2010

ahojte babulky
tak moniack drzime palceaby si to mala uz za sebou aj to lezanie po sekcii zda sa mito strasne dlho, ja som ledva vydrzala tych 6 hodin po norm porode,,,ale zase ty budes mat inde ranu,,,
adi vy sa kojite kazdu hodku , hodku a pol a my skoro stale,,cel cas co je maly hore sa kojime,,,stale ma malo, v utorok sme boli u dr.1x na vahe a mal o 6ogr menej ako ked na prepustali z nemocky .dr povedala ze neva ze je dost velky a ze kazda vaha je inak ciachovana ale6ogr s SA mi zda moc tak ci onak co myslite? podla mna by uz mal priberat a nie chudnut aj ked jre velky nemusi mat terz 2 mes 4kila zatioze sa tay narodil,,,

andrea12737
14. jan 2010

Elefe,este neprikrmuj,vyckaj,nestresuj sa pre vahu...simonko sa narodil ozaj velky, ma svoje zasoby, nie je vahou pod normou.tiez ma stresovala pediatricka..ved som to tu pisala..pokial je maly spokojny,ozaj to neries..inak mne mala prve 2tyzdne co sme prisli domov velmi nepapala,lebo bola este taka ospalejsia zo zltacky,no potom ked sa rozpapala tak som kojila snad stale a teraz je to pravidelne hodinku a pol cez den,a od tej 17-18hod kazdu hodinku az do 22hod ked ide spinkat. O.i. simonko je este malicky,on si to neskor upravi,spravi si svoj rezim a uz bude lepsie 😉 nevzdavaj sa! 😎

dadulka2000
14. jan 2010

ahojte
moni - drzim palceky, nech to mas co najrychlejsie za sebou,...

ja tu mam teraz maminku zo SR, tak je to super - all inclusive (navarene, upratane, ozehlene - rano odsikuje Ellie do skolky a o 3 hodky ju privedie spat), asi je skonfiskujem cest. pas a bude tu musiet ostat navzdy 😀

mala hrcka je zatial velmi dobrucka, napapa sa a kludne obzera okolo seba alebo zavrie ocka a chrni,.... no len nech jej to tak aj vydrzi 🙂
ozaj nemate skusenost so suchou pokozkou na chodidlach a ruckach novorodeniatok? malickej pokozka tam vyzera ako o 3 cisla vacsia a uz aj praska na par miestach, tak som jej to zacala olejovat oliv. olejom,..... ☹, neviete poradit? please.....

uz som si vas pridala babulky na FB,... a aj foto babatka som tam sibla.
pekny den
xxxx

elefe
autor
14. jan 2010

Adi nevzdavam sa ale Simonko nieje ani zdaleka spokojny, to bol mozno prvych 5 dni teraz sa intervaly spanku skracuju a papanie sa predlzuje, som uplny vyzmykana a ked ho nakojim 10x a on mi place a cmula vsetko co sa mihne v okoli pusinky tak mi to nepirde normalne,,,, on stiha papat vsetko mliecko rad radom aj to co sa tvori ked vypije oba prsniky, potom uz taha dookola prsniky, na striedacku,,, nenechavam ho len tak DUDKAT vzdy ho odstavim preberie sa grgne a pokracujeme a saje akoby pred tym ani nepapal nezalezi na tom ci je prsnik plny alebo nie,,,,zatial nevzdavam ale v noci kojit 8 hodin je horsie jak farat v bani,,, to mi verte....ja len dufam ze sa mu to naozaj upravi, lebo mliecka mam podla mna dost ale nestaci mu to ocividena jednoznacne mu to nestaci,,, s prsnikov mi tecie a jemu su oba malo,,,,
dadulka je to normalne len jej to olejcekuj vsetkym novorodeniatkam sa to tak suppka,,, ked sa osupka bude dobre,,,,

noemi01
15. jan 2010

dadulka - gratulujeme veľa zdravička
dadulka - natierala som tiež viac krat za den olivovim olejom suchu pokožku detičky sa šupkaju a do 2 tt mal už krasnu pokožku prejšlo same

moniack - no to holenie to bolo umenie 😀

a čo sa stalo malemu???? ja som taka krava išla som ho kupať a zo skrinky vipadol mu na hlavičku fen z metrovej višky plačkal iba chviločku asi sa viac zlakol ja som sa tiež roztriasla potom pekne zaspinkal a neobjavila sa žiadna modrinka ani hrčka čo sa divim mal veľke šťastie
u doktorky sme ani neboli kedže sa my vydel v poriadku

elefe
autor
15. jan 2010

Ahojte
fiha noe, tak to by som sa urcite rozklepala tiez,,, a poriadne,,,
my sme zase spali vseliak, a este k tomu mi malicky zacina nejak kycaht

andrea12737
15. jan 2010

Ahojte,
dadulka-pridavam sa uz k spominanym radam-olivovy olej, ten je ozaj asi najlepsi, ono sa ta pokozka ozaj po case dostane do normalnu, len ju treba olejcekovat.
noemi- 😔 moje zlatucke- ale neboj sa, deticky toho zvladnu fyzicky vela, je to prirodou dane.. hlavne ze vsetko dopadlo dobre.. stava sa hocico a dopadne to dobre 😉 ..no, ale adrenalin to teda zaiste bol
elefe-a este ma napadlo take..neskusala si malemu pretiahnut intervali v papani? napr. 15min jeden prsnik, 15min druhy, a potom mu prsnik ponuknes az 2 hodinky po prvom prilozeni... proste aby sa tie prsniky stihli dostatocne naliat.. a aby to bolo o tom, aby sa poriadne napapal raz a dlhsie nepytal.. mozno je maly tak na tom, ze radsej ci pochutnava na mliecku v malom v mnozstve a castejsie.. 😒
u nas je to tak ze sice mala pyta pomerne casto, ak citim ze ma vycicka uuuplne az do spiku kosti, tak vtedy viem, ze mi da dlhsie pokoj a bude mat dlhsi spanok, ak si spapa len trosku viem ze o hodinu kojime zasa.. 😉
najhorsie je pre mna vecerne kojenie..mliecko sa mi strasne tazko spusta po celom namahavom dni 😒
inak to kychanie...mala ma teraz 2 krat nadchu, tak dufam ze to prejde raz dva, a prajem to aj tvojmu simonkovi 😉

elefe
autor
15. jan 2010

ahojkajte

adi keby som to spravila ako pises tak si simonko vykrici pluca,,, ja ho prikladam tak ze ked prestane aktivne tahat odstavim ho odgrgne si pripadne prebalim , a znova na druhy prsnik, zase len kym aktivne taha a tak stale dooola ale je to naozaj strasne namahave napriklad dnes sa takto kojil od 3/4 na jednu do pol tretej,,, nechcite si to predstavit,,, kym nieje naozaj syty tak sa prsnikov nevzda ,,, a nepomaha ani dudka, mne to pripada tak ze aj ked zaspi tak nie od sytosti ale od unavy,,,, je to hruza,,,no snazime sa, pijem mam homeopatika, vineu, jablkovy dzus, lucku caje dva druhy,,, prikladam, ved castejsie sa uz ani neda, tak som zvedava dnes som volala nasej pediatricke ze ci sa to upravi, lebo v noci mi je napriklad na prsiach stale, telo si nestihne oddychnut a ani vyzriet mliecko, tak mi povedala ze mam nakojit teda naplno ako to aj robim a potom mu skusit zarobit mliecvko,ak vypije 50ml a viac je hladny,,, a veru vypil pekne 60ml,,, ale napriklad teraz ked som mala konecne pocit ze mam mlieko tak mu po kupkani stacilo kojenie a nebol nespokojny,,,pekne zaspinkal po 4tom prelozeni co je takmer kozmicky cas,,,keby aspon kazde druhe kojenie bolo taketo tak by to bolo super,,,