Čo sa zmení pri druhom dieťati?

elefe
22. júl 2009

Mile , uz maminky , cakame druhe babatko sme momentalne v 17tom tyzdni tehotenstva a chcela by som sa popytat , a nacerpat informacie a trochu si aj pokecat o tom co nas caka, ked uz budu deticky dve, ako medzi ne rozdelit lasku, a ako sa celkovo pripravit na prichod noveho clena rodinky,
mame syna Samka ktory ma 2 roky aj 9 mesiacov a termin druheho porodu mame 5,1,2010, Samuel sa tesi na babatko a pyta sa kedy sa uz narodi, krasne spinka uz 2 tyzdne vo svojej izbicke, este sa sice sem tam budi ,ale to je samozrejmost pokial si zvykne ze je tam sam, ale ze sa napriek tomu nemusi bat... v septembri nastupuje do skolky, a ja budem chvilku este pracovat, ako ste na to vy mile maminky?

kyliefox271
14. sep 2009

ahojte,
práve som prišla z matriky, ale nič som nevybavila, veď to tak musí byť, keĎ som sa rozhodla, že niečo idem vybaviť 🙂 že z dôvodu prac. voĽna tam dnes vybvaujú len úmrtia. tak to našťastie nepotrebujem,, pôjdem tam v stredu.
No baby, ja som zvedavá, čo budete /budeme/ mať, asi je najlepšie sa fakt pripraviť na oboje 😉 Známej tiež hovorili celé tehotenstvo chlapca, a pri poslednom sone jej povedali že dievča...a bolo to dievča.
Aj Vám pekný deň!!
🙂

andrea12737
14. sep 2009

Ahojte kocky, tak teraz som vas docitala, dakujem vam velmi pekne ze na mna myslite, je to od vas velmi pekne, fakt velmi pekne vam dakujem.
Manzel mi priniesol notebook aj internet, ale je obmedzeny, tak tu nemozem velmi vypisovat, no ale neodpustila som si to 😉
Este som stale v nemocnici, prietoky sa nam pomaly ale isto zlepsuju, mam tu fajn kolegyne na izbe, su zlate, zakecane 😀 mame tu dokonca telku-samozrejme donesenu z domu. Vyzera to tak ze ma bud v piatok, alebo niekedy v priebehu buduceho tyzdna pustia domov, tak som rada, lebo mi este treba kupit nieco babatku do porodnice.
BUDE TO DIEVCATKO 😀 😀 😀 😀 😀
vybrala som si poctivo 22infuzii, beriem 4druhy liekov-az do konca tehotenstva, a vraj budem musiet chodit pravidelne na utz. no uvidime, to sa este popytam, ked budem odtial odchadzat. minuly pondelok malo babatko 1747g, juuuj tak pekne sme vazili na 31tt, velmi som sa tomu potesila.
Gratulujem k novym zisteniam pohlavia 😀 😎 dufam, ze babenka budu v poriadku...
kyliefox- tak tebe sa to moze rozbehnut kedykolvek-vies co, uz ti aj zavidim! 😉
no pozeram ze vela pisem, tak majte sa tu krasne, drzte sa, davajte na seba pozor, verim ze vam vsetky vysledky dopadnu ok...este vam urcite napisem... dobru nocku prajem 😎

moniack
14. sep 2009

- Andrejka moja strašne sa teším s tebou, že ste v poriadku 😵 , gratulujem k dievčatku a malá má krásnu váhu, tak bude baculka 😵 , len oddychuj 🙂

lindda
14. sep 2009

cafte aj ja sa chystam na druhe mimi ,ale stale mam v sebe nejake ale zesa vsetko od znova nino bol dost zle dieta uplakane kolikove refluxove a teraz nieje o nic lepsi zivy az az ale inak ho strasne milujeme robi na strasnu radost za chvilku skolka a ja ,by som mala pokoj ,,,,, Ale co nechame ho sameho atd stale v zime by som chcela konecne lyzovat a tehu sa neda ked otehotniem zime zese leto v prdeli sorry za vyraz a stele tieto podla mojich kamaratok debilne vyhovorky ale ja to stale tak citim. Ale keby slovek aspom vedel ,ze to druhe nebude iba revat 12 hod v kuse,ako som pisala u nas do 10 mes iba rev ani teraz este neprespi celu noc ja som este 2,7 mes nespala celu noc a zese od zaciatko no neviem dajte rado ,mozno som uz aj paronoidna 😀 😀 😀

skikatka
14. sep 2009

Ahojte baby,mam 8 rocnu dcerku,je zdrava,sikovna,plna zivota,proste normalka.Ked sa narodila,vazila 4400 g a merala 52 cm,cize dost velke dieta.Teraz cakame druhe dietatko,som v 22 tt a naposledy mi robil UZV v 21 tt a povedal,ze malicke ma malu hlavicku BPD x FOD 42,0 18+5 TAD x APAD 13,6 19+0 FL 3,7 20+2 zodp.tyz.grav 19+2 vazi 296 gramov.Prosim Vas,ak mate niekto s takymito hodnotami skusenost,prosim dajte mi vediet,ci to je vsetko v poriadku,alebo je to znak niecoho,coho by som sa mala obavat?Za odpoved budem moooc vdacna. ahojte

kyliefox271
14. sep 2009

Andrejka, supeer, že si sa ozvala 😉 teším sa, že ste OK.
Lindda, to ty musíš najlepšie cítiť, inak si myslím, že ak si mala jedno dieťa problémovejšie, tak druhé Ti to v dobrom vynahradí 🙂 Ja som do toho išla s tým, že chcem isto druhé, ale keby som riešila, čo by som mohla robiť a nemôžem tak toho tiež nájdem plno... Chcela som malý rozdiel, takže si to odbijem a potom sa môžem ,,realizovať,, 🙂

marcela22
14. sep 2009

Ahojte tak som sa ponáhlala napísať Vám o Andrejke a ona napísala aj sem tak supeeeer🙂 Tiež sa veľmi teším že sú aj s malinkou v podstate O.K. a že sú ešte "spolu" 😉

Skikatka veľmi rada by som pomohla ale nemám s tým žiadnu skúsenosť...doktor Ti k tomu nepovedal nič viac? Ono tie merania nikdy nie sú nijako zvlášť presné, stačí aby bolo malinké otočené napr. viac zboku a tak a namerá mu to proste viac alebo menej...ak to nejako zvlášť "nezveličoval" tak myslím, že sa nemusíš ničoho báť, určite sa to ešte dorovná. Držím palce!!!

Lindda veru, keby sme všetky premýšlali nad tým ako nás tehotenstvo obmedzí a čo nám "vezme" tak sme asi všetky bezdetné...ale aj tak je to normálne takto rozmýšlať, veď je to v podstate pravda. Ale myslím si že keby si momentálne naozaj veľmi túžila po druhom bábätku, tak by si to tak "neriešila" a jednoducho sa na to dala...nechcem Ťa odrádzať ale možno by si mala ešte chvílu počkať...alebo to vziať z tej druhej strany a jednoducho do toho "vhupnúť" a nechať to na osud...záleží od Teba ako sa rozhodneš a o čom si myslíš že bude pre Teba najlepšie...

elefe
autor
14. sep 2009

Ahojte

Andrejka supeeeer ze si ozvala,,, konecne nejake spravy o tebe snad vas rychlo pustia aby si tam nemusela trcat po zbytok tehu,,,, teraz ale pekne oddychuj kym mozes ....drzim palce aby vsetko dobre dopadlo a k DIEVCATKU gratulujme,,, kiez by to tak aj mne povedali,,,, myslim to dievcatko,,,,,naozaj na teba myslime a prajeme rychly navrat dom,,,

Lindda no pokial mas takuto skusenost skus oddychnut od dietata , necham maleho v skolke nejaky rok dva , uplne vyppni od takych uplne mrnavych povinnosti okolo dietatka , a skus to potom ked po dietati naozaj zatuzis, pokila to by tak nebolo tak si myslim ze by si sa nan ani netesila, ako by si chcela,,, niekedy je pravda ako pise Kylie ze ked je 1 babo uplakane tak 2 nebude ,,,mam zivy pripad - spoluziacka, dcera je preplakala dni i noci uz nevedeli co s nou vobec si ju neuzila ako babo,,, a ma teraz syna ktory je ako anjelik,,, ja ososbne som ho este plakat nepocula a to ma uz 8mesiacov.... pokial to citis ako obmedzenie tak to nerob ,,,,

dobru noc vam dievcence,,,,

skikatka
15. sep 2009

Marcela 22......dakujem,ze si odpisala,no dufam,ze to bude ok,zajtra idem doktorovi,tak ho ,,prinutim,, 😠 aby mi to cele vysvetlil...Potom sem napisem,co mi povedal.Dakujem,ahoj

lindda
16. sep 2009

baby strasna vdaka za rady super ste mi pomohli este pockam pokial pojde do skolky a mozno az vtedy zistim ako mi babo chyba 🙂 este raz velka vdaka za krasne slova 🙂

janka1874
16. sep 2009

ja sa len tak námatkovo pridám ja sa durhého dieťatka trošku obávam lebo moja Sendy je ukážkové dieťa pekne spí či cez deň či v noci a je ešte pomerne malá naše druhé bábo síce plánované nebolo ako Sendy ale aj tak sa naneho tešíme len sa obávam ako to budem zvládať a presne všetci ma strašia že druhé už tak dobré nemusím mať (niekedy mi to príde ako keby mi to naschval priali) ale ide aj o to že Sendy sa rada vozí v kočíku a neviem si predstaviť kupovať súrodenecký to sa už potom fakt nikam nedostaneme no fakt neviem ako to budem zvládať toho jediného sa obávam
a ešte na koniec bývame v 2 izb. byte na 5.posch. bez výťahu no to bude iná makačka

no cez to všetko sa na ten voňavučký uzlíček tešíme

janka1874
16. sep 2009

a zabudla som dodať že mám úžasnú polovičku pomáha ako len môže pri malej aj keď nemá možno toľko trpezlivosti no musí niekto aj pracovať tak to bude ťažké

icerna
16. sep 2009

ahojte baby 🙂
andrejka super,ze si sa ozvala a ze ste v poriadku 😀 gratulujem k bambulke,konečne si sa dockala 😉
kylie ano byvam v nitre,pridi niekedy na kavu 😉
vitam vas nove maminky 🙂

noemi01
16. sep 2009

moniac - malej sa pači v školke tie rana su take že sa ešte hambi ale ked už prideme pre nu tak vyprava ako bolo dobre
dnes dokonca ked nas zbadala až jej slzičky višli aka bola šťastna. my to preživame asi viac ako ona je to strašne nikdy som nebola bez nej

kyliefox - ty si ešte doma???

andrejka - jaj to sa tešime s tebou len sa pekne držkajte , gratulujem ku dievčatku
ja rozmišlam že začnem už aj prať a žehliť veci ale zda sa my že mam toho malo 😒

skikatka - podľa mna je babo trošku menšie nie pišeš že si tam bola v 21 tt a namerali hodnoty menšie

linda - my sme planovali druhe babo a možno druhe dieťa bude uplne ine ako prve, bude to raz toľka radosť

kyliefox271
16. sep 2009

jo, tu som, v kope!! 🙂 ale už to na mňa asi ide, tak pomaly pomaličky......
😀

marcela22
16. sep 2009

kyliefox, tak to siiiiiiiiiiilno držím palce!!!
A ako sa cítiš? 😉

noemi01
17. sep 2009

kyliefox - jaj to čakanie už na konci na mna to prišlo skor o 3 dni a to som bola rada nechcela by som preťahovať
keby sa tak narodilo 19.9.2009 to by bol datum 😀

kyliefox271
17. sep 2009

marcelka, už dosť o ničom, cítim trochu brucho+kríže. Fakt najhorší je tento koniec.
A to ešte malému sa total pokazilo zaspávanie, takže je to doma také na nervy, kým ho uložíme... fakt, keď netreba.

andrea12737
17. sep 2009

juuuuj, kyliefox, drzim ti prsty, dufam ze porod ti dopadne dobre...brucho a kriiize 🙂 to znie slubne 😉
noemi-to je uplne fantasticke ze ti mala tak krasne prijala skolku a kolektiv..a zdraviicko jej sluzi?
kocky mam na vas otazocku, uz dlhsie-vlastne odkedy ma zacali dopovat magneziom. teda uz nejake 15dni co som tu ma pobolieva brucho hlavne podbrusie a pri moceni citim take tlaky na krcok, pytala som sa na vaginalne vysetrenie, len nejak na to kaslu..zdielate nejake take pocity taktiez? a inak dozvedela som sa na prijme ked ma tu brali ze som pootvorena na jeden prst... 😒
krasny den vam prajem.

elefe
autor
17. sep 2009

ahojte zenuchy,,,

som sa neukazala dlhsie ale nejak mi nevysiel cas,,,maly ma zas sople furt sa s nim nieco vlecie,,, ttot prechodne obdobie je na choroby jak stvorene , nespali sme dve noci a ja teda viac kedze trpim este aj nespavostou a uz to zacinam poriadne citit,,,som nervozna a "umrncana"...snad mu to chytro prejde a bude dobre, dokina mi kazala davat malemu solvolan ci jak sa to vola na pustanie hlienov a este mi predpisala peritol sirup vraj ako protialergikum a aj na chut do jedla,,, no neviem nic take som sa v pribalovom letaciku nedocitala, viem ze baby v inej teme to detom na chut do jedla davali tak uvidime,,, je pravda ze maly je drobcek, v oktobri 3 roky a ledva 12kg , inak vysu ma dbtru tabulkovu akurat sa nejak na neho tuk nelepi,,,

no Kylie tak podme na to,,, za par dni ta tu chceme vidiet ze pises aky bol porod a ko sa s malilinkym uzlickom mas,,,

Andrejka nohy hore , mozno ti spravia serklaz ci uz nie? no mala by si vydrzat najidealnejsie do konca inak staci aj do konca 38tt a to je uz cuby dup,,,,hlavne sa opatruj

mna boli riadne podbrusko s malym sme sa natahovali celu noc, manzel misice nechcel dovolit ale maly sa nejak lepsie pri mne utisil,,,takze som taka ponatahovana,,, snad to bude Ok

pekny den

moniack
17. sep 2009

- ahojte
- ja som dnes bola na sladkej vode 😖 , taká som prišla unavená domov, že už tam som si myslela, že si ľahnem na lavicu 😔 , mala som problém to vypiť, tak som sa snažila ukecať sestričku, že to by malo stačiť, ale bezúspešne 🙄 , potom mi nešla krv tak ma pichla 2x, ale to bola bolesť 😒
- ja som včera navarila segedínsky, tak mám aj na dnes, teda už je zjedení a na večer bude saláma ... 😕, tak som si mohla dovoliť pospať 😵
- včera sme boli na nákupe v tescu a mne tak vyvracalo ruky 😕 , kúpila som si minerálku s Mg tak je lepšie 😒
- kyliefox tak teda, ja som si myslela, že už si v nemocnici 😵 , tak sa držkaj
- Andrejka ja o Mg nič neviem, takže s tými bolesťami v podbrušku ti neporadím ☹ , takže keď si bola otvorená na 1 prst tak ťa zašili?, alebo čo? 😒
- elefe aj môj Kubko má 14 kg, ale nejako to na ňom nie je vidieť, tiež sa s ním za jedlo rozčuľujeme 😠
- Janka1874 neboj to všetko zvládneš, a kúp si taký kočík, kt. zvládneš aj sama 😉, ja som malého mala na rukách a kočík tiež po schodoch teperila 😝, a to že jedno je dobré dieťa a druhé nie, to si môžme napísať keď budeme mať obe deti 😀, lebo môže byť v niečom lepší a zas v niečom horší 😵, môj malý bol dobrý, vyhral sa sám, ale ten náš spánok, ja som nevedela čo je to spať v noci, spávala som 2,3 hod. po kúskoch, a to len teraz sa ukľudnil, ale zas sa objavilo iné.,.. 😉
- a pozdravím aj ostatné maminy Marcelka, Noemi 😵
- a pozdravím aj iné maminky
- pekný dník žienky

marcela22
17. sep 2009

Skikatka nemáš za čo! Hlavne dúfam, že napíšeš len dobré správy - verím v to! Oni tie "nezrovnalosti" sú naozaj na UZV časté, odchýlky sú takmer vždy...naozaj veľmi držím palce!!!

Kyliefox, teda tie bolesti sú fakt potvory 😝 Ja som tiež nejaká ubolená, mám problém s tým, že mi "vyskakujú" kĺby v bokoch a priviera mi nervy tak že mi to ide do nôh a cítim dosť silnú pichavú bolesť, najmä keď si lahnem -než sa to tam nejako "uloží" a tiež keď vstanem či už z postele alebo bežne zo sedu, to je fakt hrôza.Prvé kroky sú hrozné 😒
Som fakt zvedavá čo mi povie doktor v pondelok v poradni, dosť často mi tvrdne brucho a bolí ma krček...magnézko to ale dosť tlmí.

Andrejka a moč máš bez nález? lebo keď to cítiš pri močení mohlo by to skôr súvisieť s močovými cestami tá bolesť...ja beriem magnézko už dosť dlho a krček ma často "štípe" ale skrátil sa vlastne iba raz keď som ešte nemala magnézko...tiež neviem z čoho tá bolesť 😒

Elefe dúfam že malý sa rýchlo uzdraví, stále sa na neho niečo lepí, chudátko...toto obdobie je na choroby fakt najhoršie...

Moniack sladká voda je fakt humus, fajn že už to máš aspoň za sebou! ja som to tiež ledva vypila a tá prvá hodina bola taká váhavá - či tožalúdok udrží alebo nie 😅 Našťastie vydržal!
Tvrdne Ti aj bruško, keď mávaš tŕpnutie rúk? Mne doktor hovoril že v tehu nei je dobré piť minerálky, lebo môžu spôsobiť zadržiavanie vody v tele atď. možno keby si mu povedala o tom trpnutí tak by Ti napísal nejaké magnézko a bolo by to lepšie...inak ja som mala trpnutie aj cez magnézko, ale zasa v nohách a pomohlo mi až železo a lieky na žily, ale to je iný prípad - robia s ami totiž krčové žily 😠

No a tiež som strašne zvedavá aké bude toto druhé dítko, malá bola nespavec hrozný a je doteraz🙂 Zato v brušku bola dosť kľudná. Toto malinké je naopak v brušku nadmieru aktívne tak sa asi môžem tešiť 😝 😅
Najlepšie to zhodnotila svokra keď bola malá chorá a dva týždne sme takmer nespali...vtedy mi povedala že ale nemôžem čakať že mi bude bábo spávať keď ja nespím... 😕 jaká je zlatá že? 😀 no tak ale už to ani nečakám 😀

elefe
autor
17. sep 2009

ahojte

baby ja som sa uz davno chcela spytat ci uzvate nejake vitaminove komplexy, ja neviem maternu alebo calibrum baby alebo nieco take?
ja som mala pri malom asi dve balenia ale som to asi ani nedouzivala, a teraz neberiem nic tak neviem ci si nieco mam nasadit alebo nie,,,, co myslite? ja celkovo tych vitaminov moc nepojem , myslim v strave a zelenine a ovoci,,,tak som myslela ze ci by som nemala nieco papat,,,,

papa

moniack
18. sep 2009

- ahojte
- Marcelka tak s tou minerálkou som nevedela 😖 , myslela som si, že minerálka je lepšia ako lieky 😔 , a brucho mi netvrdne, iba tie moje nešťastné ruky, aj to len ľavá 😕
- a čo sa týka svokier, tak to je kapitola sama o sebe 😅 , aj tá moja vie zapotiť až sa mi zastaví rozum 😀
- elefe ja som žiadné vitamínové komplexy nejedla, ale ja jem veľa zeleniny a ovocia, strašne veľa 😉
- musím ísť začať variť, len neviem čo 😖 , a do obchodu, lebo mi došiel cukor, teda ešte som ho nekupovala /kupujem balenia/, tak sa zatiaľ majte ja nakuknem

noemi01
18. sep 2009

kyliefox - aj nam sa pokazilo spavanie
moc sa jej nechce ale viem že musi ešte si pospať lebo večer je moc unavena

andrejka - zatiaľ je tam iba 8-10 deti tak ešte nebola chora ani doma tak som zvedava
ale ja som niejaka nachladnuta hlava boli , hrdlo, mandle.......no strašne
andrejka a magnezium si dam občas ked mi tvrdne bruško
a pootvorena som nebola nikdy ale sesterka bola dlho a vidržala až do konca

efele - aj ja sa naťahujem s malou aj ked nechcem ale ked ju kupem alebo tak .... tak musim 😒
tiež ma asi zo 16 kil
bruško tiež niekedy pobolieva
efele ja vitaminy berem aj ovocie papam
davam si toho viac mam calibrum, potom omega 3 kyseliny aby bolo mudre 😀 , a probiotika aby som nemavala stale infekciu a občas si dam magnezium

moniack - tak ak ti trpnu ruky tak to budu nervy nejeduješ sa občas ????
mna tiež svokra vie nahnevať inak som docela flegmatik ale ona my hned zmeni naladu 😠

janka1874
18. sep 2009

ja som teraz v lete už viac menej prestala brať vitamíny ako calibrum mami či ako sa to volalo lebo v lete je dosť ovocia
o naťahovaní s malou anu nehovorím aj keď ona nie je zlá ale rada sa nosí na rukách a hlavne je brutal lenivá chodiť po schodoch a bývame na 5. posch. bez výťahu no ďakujem pekne nosiť ju niekedy mám pocit že rovno na schodoch porodím a nedá si to ani za svet vysvetliť

elefe
autor
18. sep 2009

Ahoj zienky,,,

no ja som prave myslela ze by som siasi nasadila nejake vitaminky, kedze ide jesen nech mam aj obranyschopnost lepsiu ja teda ovociu lvelmi neublizim ale je pravda ze zase ho jem kusok viac ako pri malom, ked som ho cakala tak som sa krmila len masom a mliekom,,,naozaj malokedy mi prislo na chut nieco ine,,, teraz jem pestrejsie a aj viac ovocia i ked len o kusok,,,,snad si kupim nejake vitaminky teda asi budem spokojnejsia,,,
no pri dvihani maleho nemam problem skor potom pocitujem ze ma pobolieva brusko,,,, inak nasi byvaju s nami takze su mi casto napomocni co mi velmi pomaha,,,,takze sa mozem na nich kedykolvek spolahnut,,,,no a manzelika mam tiez super takze sme v celku spokojni ale niekdy si maleho vezmem aj len tak zacnie sa mi ho pritulit ,nechcem aby este bol taky velky,,, teraz ma fajn obdobie,akoze bezne neposlucha te je jasne, ale pri luceni ci ukladani do postielky sa vie pekne potulkat aj postiskat niekedy ale nalada nieje a tak len pusa, lubim ta , sladke sny a ide sa,,,,,

pekny vecer

andrea12737
18. sep 2009

Ahojte baby,
tak ja som si to calibrum kuupila, no poviem ti elefe zobrala som max 20-30tbl a omrzelo ma to dalej to brat. Neviem co s tym zvyskom, len mi to tam trci na policke.
No kocky, prietoky sa zlepsovali v stredu boli uz dobre a dnes primar na vizite povedal, ze nech mi urobia este jeden kontrolny utz, ak vyjde dobre alebo proste sa nezhorsi mozem ist domov.
Ja samozrejme ani 5min, co odisiel, som vybrala tasky a zbalila sa a cakala na utz. A co sa vam ja nedozviem na utz...... vraj sa mi prietoky zhorsili na taku hodnotu s akou ma prijimali!!!!v priebehu 2dni!!! som sa tu polozila..dr. co ma maa na starosti rizikove pacientky len ocila ze cooo. No v utorok mi budu robit dalsi utz, tak uvidime. Manzel bol neskutocne nasraty, ja s nervami snad i koncim, je to psycho. Robila mi to dr. ktora podla mna nemerala spravne a pod. pretoze len len ze mi nieco namerala, lebo mala sa tak stiahla kdesi dozadu, ze bol problem namerat spravne pupocnikovu snuru-no nedalo sa.
tak ma tu len personal ukludnoval, aby som to vydrzala, ved v utorok sa uvidi..no urcite ak vyjde sluzba na tuto doktorku tak si vyziadam normalneho doktora s praxou nie doktorku, ktoru este prednedavnom kontrolovali doktori, ci pracuje spravne-zaucala sa! no uvidime, tak ja len tolko ze si tu este chvilku pobudnem a manzel aj maly su chorii-uz mi nic ine nechybalo ku stastiu! ☹ 😠 drzte sa 😉

noemi01
19. sep 2009

andrejka - ako to je možne že sa ti to zhoršilo
aj ti niečo davaju lieky alebo tak???
no takich odbornikov mam rada u nas večšinou všetko robi primar
držime ti palčeky
nemam rada ženske doktorky nič mi nikdy nepovedali na všetko som sa pitala ked idem ku chlapovi je prijemni všetko vysvetli.............
my tu mame teraz tiež dve mlade no som zvedava
primar ma odisť asi ma už nestihne
ale robil my prietoky už ešte aj budu robiť
mame tu terz takeho černoška že vraj je dobri sm zvedava