Čo sa zmení pri druhom dieťati?

elefe
22. júl 2009

Mile , uz maminky , cakame druhe babatko sme momentalne v 17tom tyzdni tehotenstva a chcela by som sa popytat , a nacerpat informacie a trochu si aj pokecat o tom co nas caka, ked uz budu deticky dve, ako medzi ne rozdelit lasku, a ako sa celkovo pripravit na prichod noveho clena rodinky,
mame syna Samka ktory ma 2 roky aj 9 mesiacov a termin druheho porodu mame 5,1,2010, Samuel sa tesi na babatko a pyta sa kedy sa uz narodi, krasne spinka uz 2 tyzdne vo svojej izbicke, este sa sice sem tam budi ,ale to je samozrejmost pokial si zvykne ze je tam sam, ale ze sa napriek tomu nemusi bat... v septembri nastupuje do skolky, a ja budem chvilku este pracovat, ako ste na to vy mile maminky?

kyliefox271
13. mar 2010

ahojte,
macelka ahoj 🙂
aj ja 2totálne odlišné tehotenstvá.
Mne sa páči asi naj Saskia Lara.

dadulka2000
13. mar 2010

ahojte
co je nove kocky? drzite sa?
my sa mame fajn, uzivame si jedna - druhej a tretej 😅

idem sa vam pochvalit babenky aku sikulku mam doma, ..... tak uz cely tyzden pekne v noci spinka od 21.00 - 3.00 tj 6 hod potiahne v kuse a potom sa krmime zase az o 7.00 rano. 😅. na to ze mala 11.3. - len 2 mesiace je to parada. nabiehame na rezim/ rutinu.... aj pri Ellie som to tak robila a fungovalo to.

idem kuknut co nove sa tu udialo a hajat 😉

noemi01
14. mar 2010

ahojte vy ste toho popisali 😕

moniac - ja som z Partizánskeho
a kamošky my podavali kupony 😉

aj ja chcem novy kočik ale iba športovy už toto mam kombinovani
a je dosť ťažky ale neviem ešte aky 😀 ale veľa zan nechcem dať

boli sme včera u babky a maly sa my tak prekakal že som museli kupiť nove vecičky nič som zo sebou nemala

a od včera ma zase kašlik ☹ už my tento vietor ide na nervy 😠
ja chcem už teplo
take krasne supravy podostaval a kedy to bude nosiť už nam to bude aj male 😒

andrejkaa23
14. mar 2010

dadulka2000 zatial ano len maly ma soplik tak my ide ten vietor na nervy uz aby bolo teplo ja som skor na leto ako na zimu.Vcera sme boli von a malemu som musela dat fusak ako fukalo.Teraz moc von nechodime.
noemi01 presne tvoja rec uz aby bolo teplo
ta nova fotka ako krasna.

elefe
autor
14. mar 2010

ahojte baby

este som vas nedocitala nemala som cas
Samka mam uz doma ,prepustili ho z emocke po 4 dnoch bol tam s ocinkom , ak som nepisala, mal crevnu vyrozu a nic v nom neostalo vsetko vyvratil a tak musel na infuzie,,, chudatko poviem vam pohald trasny, som sa aj vyplakala, nestatsna, no z nemocnice prisiel v katastrofalnom stave dieta ziadna a tak vracal aj po infuziach co uz bol vrchol,,,nedozerali na stravu a ani ziadna dieta,,,katastrofa a to tam bol sanzelom keby tam bol sam sa nikdy z toho nedostane,,, sestricky slepe jak patrony,,,neskutocne co mi manzel vypraval,,, namiesto stuplika na kanile mu tam zapichli striekacku ktoru mal potom odtlacenu totalne v rucicke,,,davali mu lieky proti prehaniu pritom ho vobec neprehanalo a na vracanie ani posrany kinedril nic,,,
ked dosiel domov stale bol malatny unaveny v strasnom stave,,, dnes je kusok lepsie uz aj papa lepsie, len musie davat stale pozor na stravu a hlavne mnozstvo je vyhladovany a ma tendenciu sa prejeddat,,,katastrofa,,,,
pekn den

moniack
14. mar 2010

- elefe držkajte sa a nejak to už dobojujte ☹ 😉 , áno toto naše zdravotnívtvo katastrofa a ja ked som bola s malym Kubkom v nemocnici tak isto horor, a tak som už povedala Dr. že proste ja si to všetko zvládnem a odsledujem doma ako tam sa zakaždým rozčuľovať, lebo to som stále sestričky tiež upozorňovala na kadečo 😠
- malý mi zaspáva, v noci sa budil každé 2 hod., a od 05,ooh sme hore a okolo pol 9h som ho šupla na balkon, lebo som už nevládala, akosi sa nevedel uložiť 😕 , u nás strašne fúka tak som aj rada, že bol na čerstvom vzduchu aspoň ráno, lebo teraz by sa nedalo 😉 , a prišli sme na to, z čoho mal Kubko hnačku, tak som robili Jednotáčik-y, z coop jednoty, no proste hrôza, dnes som zjedla, ale teda som sa nevedela dostať z wc 🙄
- noe tak aj vy ste ešte chorí 😖 , fakt tento vietor je otras, ja som normálne bojím ,že dostane na očká dáky zápal, ked tak fúka 😒
- aj ja mám športový kočík, a teraz v ňom mám vloženú prenosnú tašku a potom ju iba vyberiem a bude mať športový, ja som nekupovala zvlášť kombináciu 😉 , ja mám 2 roky tento kočík, a som veľmi s ním spokojná proste ho milujem a mám obyčajný Meggy 😉 , a kombinácia tmavomodrá a červená 😉

andrejkaa23
14. mar 2010

elefe drzte sa.

noemi01
14. mar 2010

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

malemu som kupila už korbač na velku noc ako stvoreny pre male detičky 😀

elefe - chudiatko maličke nech je už zdravučky
my sme si tym prejšli minuly rok
a to v nemocnici nechapem
moju malu sledovali stale čo som jej doniesla jesť a čo jej mam dať my robili prednašky každy den aj pol hodinove ešte aj decka ked sme prišli domou
mala iba rožky suche a ryžu
neskor jej dali aj maslo .......... vianočku suchu .......... a iba čajiky .......piškoty
ale po infuzkach sa rozpapala ako decka my vravela to dieťatku pomože sa pekne rozpapa
ale nas chitila kriza kedže mala strach papať bala sa že bude zase vracať
tiež som si poplakala
a prečo vas poslali domou nechapem moju až ked tam začala behať
a každy den aj 3 krat kontrolovali moč sledovali aj či kaka
a skade pochadzaš elefe???

moniack - ja davam aj plienku na kočik aby nenafukalo a je prikrity tak že ho neni ani vidno
ved ja ho mam ešte v perinke + fusak
včera sme oslavili 3 mesiačiky 😀

moniack
14. mar 2010

- noe ako plienku? cez striešku?, ja ho mám v deke, vo fusaku, a navrch kryt z fusakotašky a kryt z kočíka 😀 😎 , no a samozrejme, že ho obliekam primerane, a tiež je síce zababušení, ale to ale je tam stále..., fuj ten vetrisko 😉a malý je zlatý 😵 , ja teda neplánujem malému korbáčik, lebo sa bojím, že by sa mohol pichnúť a nerado to vidím aj Kubkovi v rukách, som proste proti tomu 😉ale to je len môj názor 😉a Dominika sa teší na veľkú noc?, asi už vie čo ju čaká 😀
- no tak ja som sama dávala malému fakt len tiež dietu, a v nemocnici sme boli teda dosť dlho a nič sa nedialo, tak som sa pýtala už domov, ako naša decká s tým súhlasila 😉

andrejkaa23
14. mar 2010

noemi01 krasnucky zlaty 😉

noemi01
14. mar 2010

moniack - aj ja tak ale plus dam bavlnenu plienku tak aby nebolo vidno do kočika chapeš???? 😀 aby nefukalo
vieš čo do teraz ked nebol ešte chlap(damianko) tak oblievala dominika lebo toto je prvy vnučik
tak si mysli ešte že bude chodiť oblievať ona 😀 ale posledny rok
o rok už budeme sedieť doma my dve a nech chlapy behaju
inak u nas je zvykom že aj ona dostane vajičko zajačika ...........

andrejkaa23
15. mar 2010

noemi01 a moniack no minuly rok sme len tehulkovali tak Sofinka oblievala teraz uz aj Philipko samozrejme len simbolicky.No Sofinka tak tosku rozumie ze to robia chlapi.*ale je zlata. 😉

noemi01
15. mar 2010

andrejka - no moj maly bude oblievať ako prespi určite všetko 😀
ale podstatne je že mama zje tych zajacou a dostane prašule 😀
moja už teraz sa hada že damiankovi neda pištol že to ona ma na oblievanie že nech si kupi 😀

noemi01
15. mar 2010

a kde ste všetky zmizli 😕

moniack
15. mar 2010

- ahojte ja som tu
- teda dnes je deň 😠 😖 , malý mi od rána nemohol spať, lebo u nás psy brešú ako diví 😠 , tak som nahúkala na všetky strany, že im tých psov otrávim, len nech ich vidím, že sú na našom pozemku, proste všetci v robote a tu sa psy idú zblázniť 😠
- no tak sme to nejak už zvládli, malý je okúpaný, už zaspáva
- cez komín sa nám vyhrýzla myš, tak s ňou bojujeme, máme také lepidlo a to je najlepšie 😠 , no proste dneska je hrozný deň
- noe tak aj ja papám všetko, neboj...,. a teraz predsa potrebujem energiu 😀 , prosím ťa a s tou pištoľou 😀 , to Kubko povedal Oliverkovi, že braček nechceš pištoľ, a napodobnil iným hlasom, že nieee /za bračeka/ 😀
- ada to vieš, ak sa môžu hrať s vodou 😀

andrejkaa23
15. mar 2010

noemi01 ja som zmizla k mojim nezbednikom konecne spia.Ta tvoja musi byt zlata ked to tak hovori 😀 Joj sak uz teraz mam depku co komu mam kupit sibacom.Rodine a tak lebo hraciek maju vela. 🙂

noemi01
16. mar 2010

moniack - 😀 to my robi aj dominika
poviem jej to je bračekove požičal ti to??? a ona ide za nim a že požičaš??? aj si odpovie požičam 😀
no dominika je strašna papula
tie jej hlašky neviem kde na to chodi
robila som palacinky a povedala my že nie su lahodne že nechce 😀
alebo ocinovi minule povedala že čo trapoši nevedela som či sa mam smiať alebo ju hrešiť
a vyprava my po česky dosť to z tych rozpravok

andrea12737
16. mar 2010

ahojte kocky,
ako uspavate babatka? nasa ma nejakych 7kg, je mi tazka na ruky, uspavame ju na fitlopte.lenze ked ju polozime do postielky tak spusti rev a to trva az pokial sa nevysili, kedy uz nevladze..citala som tu od vas nieco,take ze ulozenie do nasej postele,lezanie vedla nej,hladkanie ci drzanie za rucku nehrozi..u nas proste neexistuje zeby lezala..uz nam to zacina liezt na nervy.. 😒 nie je to sranda, dokolecka ju stale brat na ruky a zasa polozit aj 10x ☹

noemi01
16. mar 2010

andrejak - mne mali zaspi na ciciku a ked nie po papani dam dudlik a za chvilku je tvrdy
on my zaspi aj sam od seba 😉

to iste mala aj kamoška ako nahle ju položila hotovo
no citi že je na rukach a v kčiku ti je aka???

inak ja spim s oboma deťmi moj spi iba v deckej postielke cez den mam ju v kuchini a ja varim
a v noci spim s dominikou a s damiánkom ja

andrea12737
16. mar 2010

Noemi.no v kociku je to katastrofa, pokial nespi, neda sa s nou ist nikam, ani len v autosedacke nevydrzi, ani pocas jazdy autom, ak nie je pripravena na spanok, tak je stale len rev.. 😖

noemi01
17. mar 2010

andrejka - 😕 tak u nas je auto na prvom mieste v uspavani
potom kočik a cicik 😀
zatiaľ obidve deti sa my vyhontrlali v aute
inak moj mal už tri mesiace a už si to prehodil začina tiež vimišlať v kočiku my už 2 krat plakal 😀
do teraz nič
nech už sedime v kočiari a nech je teplo 😉

andrea12737
17. mar 2010

ahojte..
noe-veruze nech je uz teplo...
nasa od uplneho zaciatku nepreferuje kocik,odkedy som ju tam prvy krat polozika.Tak som ju nosila v babysatke vpredu,to sa hned ukludnila a pekne zaspinkala 😵,teraz ju nepouzivam,lebo mi je na nosenie vpredu tazka,tak cakam na otepletenie,nech si ju hodim na chrbat 😉

noemi01
17. mar 2010

andrejka - nech si ju hodim na chrbat 😀 😀 😀

andrejkaa23
17. mar 2010

juj baby mam zasebou taky den.Netrpezlivo cakam na telefonat od kamosky ktora dnes isla ku gyndosovy ci caka chlapceka alebo dievcatko.MAala aj problemy tak som jeje drzala palce nech vsetko dopadne tak ako ma.Strasne jej to doprajem.Asi mi zavola az zajtra.Tusim ze ani nezaspim. 😉

elefe
autor
17. mar 2010

ahoj baby

ja sa moc ospravedlnujem ale nejak nestiham sem chodit

ja len tolko ze maly je uz hodne lepsie na tom krasne sa rozpapkal a teda miesa jedno cez druhe, teda chcel by ale nedovolime mu,,, no inak sa uz mame lepsie ale volala som do nemocnice na vysledky este co mu brali vyter a j krvicku a zistili BKM co sme aj vedeli, a inak vsetko OK len mi dokina povedala ze tento vyrus je velmi zakerny a dlho sa z neho dostavaju deticky a aj dospely a ze treba dodrziavat dietau a absolutne mi zakazala davat aktiviu vraj je to len reklama a vobec to nieje dobre,,,,
tak ja len tolko,,,

kyliefox271
17. mar 2010

no elefe, super, že sa to zlepšuje, držte sa!!
my sme mali dnes premiérovo mrkvu, začíname papať, ja sa teším aj za malú 😀

andrejkaa23
19. mar 2010

Ahojte idem sa pochvalit zajtra ideme na veeeelke nakupi do Trnavy.S malou ideme di kina na princeznu ci co to. 😉 Manzel doniesol z anglicka stokke xplory zajtra vyskusame.Juj len mam traumu z cesty.Uvidime ako skoro rano o 6:00 zvladnu vstavanie asi mi v aute zaspia. 😉

noemi01
19. mar 2010

ahojte tak 2 dni sme boli bez konika
čo hovorite na novu verziu ???

my začneme papať v 5 mesiaci som zvedava

elefe
autor
20. mar 2010

Ahoooj babulky,,,

ta sa nam na cas konecne ojarilo, uz to bol des s tou zimou, nie a nie sa s nami rozlucit aj ked dnes mi ten chladny vetrik trosku prekazal uz bo to chcelo naozaj teplucku jar a aspo 16C no nie?

Vyzera ze my sme uz OK , tak som zvedava kedy nas zdravie zacne skusat znova , nemame ani sople ani kasle a aj vracabie a vsetky tie pliagy nam uz daju pokoj , klop klop klop,,,,ja verim ze za cas bude pokoj s kadejakymi chrontami,,,vyzera vsak ze sme si to odbili ako prvi , crevna vyroza zuri po celom Slovensku ako sa dovedam zo vsetkych kutov,,,,
no novy konik je fajn nie? co vy vravite?a daju sa pridat aj fotky k prispevku to je fajn vyskusame to,,,,
pekny viiikeeeend

andrea12737
20. mar 2010

Ahojte 🙂
Andrejka-tak ako to dopadlo s tou kamoskou? co caka? 🙂 uzite si nakupy 😉
elefe-tesi ma ze vam je konecne lepsie..klop-klop-klop
kyliefox-bozinku, vy uz mate 6mesiace.. 😵 a ako prijala prvy prikrm?
noe-ahoj 🙂
moniac, melonik, dadulka...akoooo?
my sme zatial zdravy-klop,klop- pekne sa kojime, mala uz zacina mat svoje fanty, ale da sa..stale by bola len na nozkach, aj ked ju bolia, neobsedi a lezanie nepripada do uvahy,jedine pocas spanku. Ja by som s prikrmami chcela zacat tiez od tych 6mes, mozno aj neskor, vsetko bude zavisiet od kojenia sa a kriz kt.nas este stihnu..
drzte sa.