Čo sa zmení pri druhom dieťati?

elefe
22. júl 2009

Mile , uz maminky , cakame druhe babatko sme momentalne v 17tom tyzdni tehotenstva a chcela by som sa popytat , a nacerpat informacie a trochu si aj pokecat o tom co nas caka, ked uz budu deticky dve, ako medzi ne rozdelit lasku, a ako sa celkovo pripravit na prichod noveho clena rodinky,
mame syna Samka ktory ma 2 roky aj 9 mesiacov a termin druheho porodu mame 5,1,2010, Samuel sa tesi na babatko a pyta sa kedy sa uz narodi, krasne spinka uz 2 tyzdne vo svojej izbicke, este sa sice sem tam budi ,ale to je samozrejmost pokial si zvykne ze je tam sam, ale ze sa napriek tomu nemusi bat... v septembri nastupuje do skolky, a ja budem chvilku este pracovat, ako ste na to vy mile maminky?

kyliefox271
13. aug 2009

zdravím,
šatku nejakú si aj ja chcem objednať,, ešte som to nemala,
dnes som bola posledný krát u môjho lekára, vše OK, a pochválil mi môj krvný obraz, konečne sa mi hodnoty zlepšili...A najbližšie sa už môžem hlásiť v pôrodnici, ide do tuhého... O ou 🙂

elefe
autor
13. aug 2009

kylie,,,, tak uz si pomaly vo finale,,,ano ano,,,uz to moze prist kazdu chvilku,,,,
ja som tiez satku nemala a ani nad nou neuvazujem,,,, Adi myslim ze ked ju budes pozivat len na ucely ako pises , tak male sa ti nenauci na ruky,,, ale ak ho tam budes mat aj po dome co ta bude isto lakat aby si nemusela X razy behat aj k malemu aj babetku tak to sa isto nauci,,,,ale tak zase mozno sa bude len rado tulkat a bude vam to napokon obom vyhovovat,,,,

dobru noc...

andrea12737
14. aug 2009

Dobre ranko zienky..
kyliefox ozaj sa ti to uz krati, gratulujem k spravnym hodnotam! 😉 preco sa mas najblizsie hlasit uz v nemocnici? ved posledny mesiac sa chodi kazdy tyzden do poradne 😨 aspon tak ma s tym oboznamil moj gynekolog..no ja sa len pytam.. a uvazovala si uz nad niektorou konkretne? my sme vcera s manzelom od 3hodinky do takej polnoci porovnavali, ktora je aka a do ktorej sa oplati investovat, tak zatial podla info na internete zo stranky nosime.sk, sme si financne a kvalitou zodpovedajucu vybrali sanami, ale farbu sme este nedoladili 🙂
elefe, no len ci rozpoznam to mojkanie a chcenie sa nosit na rukach, uvidime, dufam ze si to moje druhe nejako velmi nerozmaznam, velmi sa toho obavam, lebo pri samkovi som si davala pozor na nejake veci v pristupe vychove..
No a dnes som sa konecne po 28tt dozvedela v snoch ze budeme mat dievcatko 😀 😀 tolko krat sa mi snivalo, ze to chcem vediet, dokonca som to babatko porodila,videla... a ked som sa pytala co to je tak mi nikto nic nestihol povedat 😠 , tak a dnes to uz viem 😀 .pri samkovi som takto mala jeden uplne realny sen ze to bol chlapcek a bol! 🙂 tak mozno to vyjde aj tento krat 😉 🙂

elefe
autor
14. aug 2009

andrea tak to ti prajem aby to tak bolo ,,, ja idem v podelok na sono tak som zvedava ci bude vidiet...

bebel
14. aug 2009

Ahojte, Andrea ...ja som pri Brunovi prakticky používala do 6.mesiaca iba šatku alebo nosič.....mal reflux a tak mu to najviac vyhovovalo, počas nosenia sa napapal , odgrgol aj zaspal.
Keď už sedel sám...akceptoval aj kočík....dovtedy nám bol na nič. 😎
Mám v albume fotky ako sme sa nosili 😉
Šatky sú fajn...to bolo u nás jediné riešenie, ako niečo poriešiť, vybaviť a nezošalieť. 😅
Poležiačky ručal ako tur....on bol proste vačnatec.

andrea12737
14. aug 2009

😀 s tym protestovanim si to viem zivo predstavit, kedze nas maly bol taky isty, v leziacej polohe ked bol tak to bola katastrofa, aj ked niekedy podla nalady, vydrzal nejaku tu chvilku lezat..ono ja si to chcem zaobstarat hlavne kvoli tomu ze viem ako to bolo s malym, ludia mi pomoct s kocikom nechceli, tak nakoniec s 10tich opytanych v autobuse sa postavil vodic autobusu a pomohol mi..takze ja sa uz nemienim nikomu doprosovat..a doktorov mam tak blbo ze tam sa s kocikom nedostanem, a tak som samka musela prenasat v klokanke, co nevyhovovalo ani jemu ani mne, ale tak neplakal nejako velmi, bola mu prijemna moja blizkost-aspon myslim 😀 😉
a aky tym satky ste mali? a ked zaspinkal v satke, tak ked si ho dala lahnut tak nezacal plakat?

michalka12
14. aug 2009

bebel, pozerala som tvoj album, mas velmi pekne fotky. A vsimla som si, ze si pouzivala klokanku red castle sport, ja som si ju tiez kupila. Bola si s nou spokojna? Od kedy si v nom maleho nosila?
Inak aj ja rozmyslam nad baby satkou, moze niekto poradit aka je najlepsia?

kyliefox271
14. aug 2009

Andrea, presne presne, aj ja to vidím s tou šatkou tak, že keď budem potrebovať niečo vybaviť a pod, budem viac mobilná si myslím s tým. Inak ja si vôbec neviem predstaviť chodiť s dvomi deťmi von, ja mám z tohto takú fobiu 😝 ja nevládzem už teraz s malým.
S tým hlásením v nemocnici som to myslela na ten posledný mesiac, na každotýždennú poradňu, ale už teda do nemocnice.
musím si pozreť tiež nejaké stránky o tom nosení a šatkách... Pri Riškovi sme mali takú klokanku, ale nebavilo ho to moc... No najprv idem upratať a piecť
🙂
čo budete robiť cez víkend? má byť pekne horúco, uf 🙂

andrea12737
15. aug 2009

Dobre ranko zienky,
michalka tak nieco co som uz zistovala ohladom tych satiek, tak baby mi odporucili didymos,storchenwiege a hoppediz, ked sme vsak na to s manzelom pozerali tak my sme ten hopeddiz hned vylucili a namiesto toho sme dali satku sanami(ta je aj najlacnejsia)-didymos a storchenw. su tkane rucne-preciizna praca-preto su aj financne narocnejsie, sanami je tkana skoro rovnako ako storchenw. len je vyrabana na strojoch v ceskej republike... ale aj tak to prv urobime asi tak ze sanami si kupim na zaciatok, tak predam a kupim si bud ten didymos, alebo storch...
kyliefox 😀 😀 tak teraz uz chapem tu tvoju navstevu nemocnice 😀 a to uz budes chodit do nemocnice kde chces rodit? mas aj svojho dr?
cez vikend sa budem snazit co najviac vylihovat, ked bude horuco, kaslem na to aby som niekam chodila, ja vychadzam vonku az ked sa ochladi 🙂 ako bolo vcera a predvcerom-napriklad. ale teraz sa poberiem do mesta omrknut tie satky, uvidime ako pochodim,dufam ze obchod bude otvoreny..

Mam taku otazocku, svoje deticky ked idete na prehliadku ku gynek.beriete so sebou alebo ho nechavate niekomu?

kyliefox271
15. aug 2009

hojteeee,
andrea, si spravila kvalitný výcuc o tých šatkých, pochvala 🙂 Ja nechcem investovať veĺa, aspoň na začiatok, skôr som zvedavá čo to spraví a či pomôže. Pri Riškovi sme mali drahú klokanku a bol v nej asi 3x aj to len doma pár minút. Ja som len rýchlo pozerala nejaké šatky včera na nete, ale nevenovala som sa tomu tak intenzívne ako ty 😉 Skôr mi uderli do očí tie vzory, ktoré sa mi žiaĺ vôbec nepáčia.
Rodiť idem na Kramáre, tam som bola aj pri prvom. Ale Dr. nezazmluvňujem. Skôr dúfam, že budem mať šťastie na ĺudí a dobrý priebeh.. V pondelok tam zavolám, aby som si dohodla poradňu.
Mne osobne vždy niekto strážil malého, keď som bol u gyn.
Baby, ja nemôžem ani dýchať, tak neviem či z toho tepla, či čo... Idem si zmerať tlak a potom čakám kamošku.
Ahojte 🙂

sisinka76
15. aug 2009

ahojte 🙂

napisala som sem na zaciatku a teraz sa k vam preluskala, nooo, poklona, dost ste toho popisali 😉

mam otazku - aj vase deti sa k vam spravaju inak? myslim tie starsie, dvojrocne a viac. vysvetlim - nas Samko je momentalne vo faze, ze mi robi zle, buchne, minule mi povedal, ze da facku na brusko a tak sa len cudujem 😲
doktorky som sa pytala, cim to moze byt a ona povedala, ze citi, ze je ohrozeny babätkom, ze ak sa mu napriklad tolko nevenujem ako kedysi a tak... je pravda, ze kedysi, ked som nemala brusko sa Samko straaaasne rad jasil v posteli, skakal po mne a hrali sme sa. teraz, ked chce skakat, samozrejme ma zakaz, ma vysvetlene, ze nemoze, lebo je tam bracek. a minule mi povedal - mohol by uz bracek vyliezt, aby sme sa mohli jasit? takze asi to bude tou ziarlivostou, neviem, lebo k muzovi sa sprava normalne, hraju sa ako predtym, len pri mne ma samozrejme mensie obmedzenia. a on sa navyse rad nosi na rukach a to mam teraz od lekara zakazane, nakolko mam uz zmäknuty a skrateny krcok, takze som v kludovom rezime. Samko tomu velmi nerozumie a asi chce svoju mamu taku ako predtym.
ani si viete predstavit, ako mi je luto a smutno, ked mu nemozem dopriat to, co by chcel, obcas, ked je zase jemu luto, ze bol ku mne zly, tak pride a hladka mi brusko a dokonca vcera vecer doniesol kremik a povedal, ze ide brusko namastit 😵
bojim sa, co bude, ked bude drobcek na svete, vtedy to bude uz poriadna ziarlivost.
a navyse nastupuje od septembra do skolky na pol dna, tak dufam, ze to nebude brat tak, ze ho posielame prec a ze sa nebude citit odstrkovany.
baby, dakujem za rady, precitanie a snad aj povzbudenie 🙂

elefe
autor
15. aug 2009

Ahoj zienky,,,len tak v rychlosti som vas preciatala aspon co som zahliadla,,,, lebo sa mi lepsia oci ,,, mali sme dnes totiz oslavu,,,

no sisnka moj syn sa ku mne spraval inak este som ai poriadne nevedela ze som tehu,,, je pravda ze tie prvorodene deti to nejak vycitia o nieco skor , teda ze je niekto iny v brusku,,,.. u nas je to stejne,,, rad by sa pojasil tiez sa po mne gulal a vylala skakal a jasil sa a teraz tiez len tak opatrne a sprava sa rovnako,,,, len tak "vyryva" a zabrda,,, len ide okolo a bucjne ma do nohy alebo do ruky,,, na brusko teda neutoci zatial , a este sa nejak nestazoval nababo, ked sa o bud,surodencovi rozpravame tak sa tesi , a rozprva ako si budu spolu hrat a tak,,, ale myslim ze to spravanie je uputavanie pozornosti aby mu neubudalo a nieco neuslo,,,..
inak ja zatial asi baby satku vynecham nejak som nad tym este dokonale neuvazovala,,, ale mozno casom,,,,

este som sa chcela spytat ze v com bidete mat deticky normalne v byte??? mate nejake stare kociky ? alebo kosiky na konstrukcii , no ja si pri Samkovi neviem predstavit ze budem mat babo niekde len tak polozene na gauci trebars a nebudem tam , ze budem varit alebo nieco? chcem si zohnat starsi kocik na doma , aby mohlo byt babo tam a aj tam bude v nim spinkat trebars na balkone a tak ,,,, co vy na to co chystate?

sisinka76
15. aug 2009

elefe, vdaka za odpoved 🙂 asi mas pravdu, deticky vycitia to "ohrozenie" a poziciu prvorodeneho si takto chrania.
a nad tym kocikom som rozmyslala aj ja, nasi maju doma taky starsi kocik, tak ho planujem doniest a dat na balkon. mam kamosku, medzi synmi ma rozdiel 2 roky a 4 mesiace a toho mladsieho musela po byte stale so sebou vlacit, lebo ten starsi na neho normalne utocil, dokonca aj v kociku ked bol, tak mu stale robil zle.
nastastie sa uz umudril a je to vraj lepsie.

kyliefox271
16. aug 2009

jejda, dúfam, že takéto zlerobenie nebudem mať doma....

andrea12737
16. aug 2009

Ahojte,
no tak s tym zle robenim, moj Samko sa ku mne sprava v podstate normalne tak ako predtym, dokonca by som povedala ze je viac pritulnejsi, po bruchu ma nebije ani nic podobne,takze to je v poriadku...ja mam ku samkovi taky svojsky postoj, vie kde su moje hranice a ze neradmo ich prekracovat-lebo ´mama bude kricat´-a to veru ked na neho chudaka skriknem, ked je az privelmi roztopasny, tak spusti plac-u nas bitky totizto nejak nie su, akurat manzel raz za cas mu da na zadok(to bolo asi len 2x co si pamatam, ale je to kvoli manzelovej chybe..ale to je o inom...), ale inak nie.
Ako to bude ked pride male to neviem, tiez si neviem predstavit ze male necham len tak bez dozoru, ale to ja si zasa vydobijem a maly sa bude musiet naucit trosku opatrnosti, bude mat tri roky a podla dr.su uz taketo deti vnimave aj v tomto, takze maly sa bude musiet prisposobovat. Ked sme u svagriny a mala jej trosku vyvadza,tak maly pride ku nej a krici na nu -nono daska, nesmies plakat, bud ticho!tak toto si len raz dovoli maly k surodencovi a bude mat problem-ale to zisti pri vychove..
takze u nas tokto neoblomne...inak sa totiz na samka ani neda-nic ine na neho neplati, lebo on je veeelmi hyperaktivne dieta..

elefe
autor
16. aug 2009

ahojte,,,

Sisa nemyslela som ten kocik koli tomu ze by starsi nejak utocil na mladsie ale preto ze deti si este nevedia uvedomit ze ked sa na neho nahodou zvali abo co tak mu moze poriadne ublizit a nas sa stale mrvi neobsedi a tak koli tomu mam strach aby sa nieco neprihodilo,,,takto bude malinke predsa len chranene pred nehodou,,,,

ved prave koli tej aktivnosti starsich Adi som to myslela ale je pravda ze sa aj sam musi naucit odkial pokial,,,, nas tiez neni vychovavany bitkou , ale teda raz vyfasoval a od vtedy vie co to bitka je a dava si pozor na neho skor plati krik , vtedy mu je to luto,,,,a da si povedat,,,ma obdobia kedy posluchne aj hned ale ma obdobia kedy to inak ako krikom nejde, lebo neustale vysvtelovanie nepomaha,,,,

andrea12737
16. aug 2009

...pozeram ze tvoj samko je starsi o mesiac- dava si prsty do ust, objeda vsetko co chyti do ruky? lebo ja uz neviem co mam robit s malym, on ci auticko, ci servitka, leporelo, stale dava nieco do ust a ak nema nic, tak dava ruky...mam na to priserne nervy, raz sa nam stalo dokonca ze sa v noci zobudil s placom a cosi cierne vyzvracal-nevieme doteraz co, ale dali by sme ruku do ohna ze cosi zjedol... 😖 😠
riesite taketo nieco?

elefe
autor
16. aug 2009

nas samko to nerobi,,,, akoze sem tam skusi nieco ale nemusim ho nejak extra upozornovat aby ytaiahol prsty z pusi,,,, ale poznam deti ktore olizuju a cmulaju rozne predmety,,,,ale neviem jak to riesia rodicia

dobru noc

andrea12737
17. aug 2009

Dobre ranko prajem,
no budem to musiet prebrat s doktorkou, lebo lezie nam to fakt na nervy, plus z hygienickeho hladiska...

idem sa dnes pozriet na babysatku(uz asi aj kupit), v nasom obchode-novootvorenom predavaju babysatky len znacky sanami( www.sanami.cz ) a maju akciu -20% do konca augusta. Tak kocky, tie kt.nad babysatkami uvazujete pozistujte si info po internete, a ak mate zaujem napiste mi. Maju 5rozne farby...inak cena vychadza na 32e.

Este mi treba samka dnes odhlasit zo skolky... 😒

elefe
autor
17. aug 2009

Dobre rano baby

Tak adi dobre nakup , ja idem dnes na sono takze úpopoludni sa ohlasim snad s dobrymi spravami,,,,,

papa

elefe
autor
17. aug 2009

Ahoj maminy,,,

tak sono mame za sebou,,,, vsetko je ok a ako ma byt,,,, no aaaaaa pohlavieeee,,,,,, pani Mudra povedala ze to bude chlapcek,,,, a moja mama na to ze ,,,, " no blocky mam pojdem vymenit,,,," 😀 tak som sa z chuti zasmiala,,, my s manzelikom sme spokojni a radi,,,, aj ked sme dievcatko chceli sme sa potesili ze je hlavne vsetko v poriadku,,, a este nieco predstavte si ze mne sa snivalo ze mi poveda ze to bude chlapec.... 😀 😀 😀

andrea12737
17. aug 2009

Elefeeeeeeeee, gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeem!!!!!!!!!!!takze chlapceeeeeek, to je paraaaaaaaaada!!!! 😀 😀 😀 juuuuj, strasne velmi velmi velmi ti zo srdca gratulujeeeeem 😀 tak uz vies v akej farbe vybavicku-sice aj ked po samkovi mas toho asi dost 😎 😉 ale aj tak...a meno? uz viete? to si bola na 3D ci na tej klasickej 2D masine ti to povedali?
Ja idem v stredu do poradne a potom sa mam o 2tyzdne objednat na sono, tak dufam,ze mi povedia co to bude 😀 i ked ja mam stastie na takych arogantnych dr...tak pochybujem, ale keby naaahodou...inak ja som mala uuuplne zivy sen a tam mi povedali ze to bude dievcatko 😀 takze ja s tym pocitom ze pod srdieckom nosim dievcatko pojdem do porodnice, no uvidime mozno odideme s chlapcekom-ale to je aj tak jedno..len by som rada vedela co to bude, kolko to meria,a vaaazi(teda odhadom),ci je zdraveeee,uz sa tesim na utz 🙂
tesim sa s vami 🙂
takze satku som si kupila, aj tehotensku podprsenku-je uuuuuuuplne fantastickaaa-ziadne kostice, nic ma netlaci a pekne mi to drzi cici pohromade, za super cenu 😎 😀 co viac mozem chciet 🙂

marcela22
17. aug 2009

Ahojky 🙂

Elefe srdečne gratulujem k chlapčekovi!!! 🙂 A aj k tomu že je všetko v poriadku! Ja idem dnes pred štvrtou do poradne a na veľký UZV, tak sa teším a bojím zároveň. Ide aj manžel a malá, tak budeme mať zážitok všetci 😉 Len dúfam že ja sa to pohlavie nedozviem 😀

K správaniu malej-u nej sa začína obdobie vzdoru naplno a niekedy mám dojem že sa celý deň len dohadujeme a hneváme...to je samé "ja sama" "ja chcem" "ja nechcem" atď. Ešte k tomu mi zasa zle spáva tak mám toho niekedy plné zuby. A stále kvôli niečomu fňuká.....len dúfam že než sa malé narodí tak na ňu nájdem aspoň nejaké "finty" ako ju ukľudnovať a ukecávať 😝

Andrea aj aj chcem kúpiť šatku ale ešte som ich tak dôkladne nepozerala musím mrknúť 😉

moniack
17. aug 2009

- ahojte, aj ja som sem písala na začiatku 😉
- náš malý má obdobie vzdoru po etapách, kt. trvajú tak 2 mes. 😖 akurát mu to prechádza, a na malé sa teší, pýta sa na mená a kde bude spinkať a tak, je fakt zlatý 😀 ,
- a čo sa týka tej šatky, tak ja som používala klokanku a bola som max. spokojná 😵
- Andrea nemala si problém si kúpiť tehotensku podprsenku?, lebo ja akosi nemám šťastie, hore som dosť pri tele a aj objem sa mi zmenil, takže neviem ☹
- Elefe gratulujem 😵 , hlavne že je zdravé, a možno do tretice 😀
- sisinka tvoj malý sa narodil v rovnaký deň ako ja, len rok je iný 😵, a pozerám že je od môjho starší o 2 týždne 😉
- Jakubko má 2,8 roka 😉 , takže ked sa bábo narodí bude mať 3 roky

andrea12737
17. aug 2009

Ahojte, no ja som len chcela dat hlavne svetu na znamost, ze taka action na bsatky tak aby ste vedeli... 😎 🙂
Moniack, klokanku som mala pri malom a nebola som ale vobec spokojna, to drzanie toho telicka v tom a hlavicky a vobec, nejak sa mi nepacil v tom...nemohla som tomu prist na chut 😒
tu tehotensku podprsenku-nemala som problem kuupit si ju, dokonca mi hovorila ta pani v tom obchode, ze maju ich do velkosti E ale presne cislo neviem,tak mozno by som ti s tym vedela takto pomoct... mna vysla 9,50e takze cena fantastickaaaaa 😵 😎 🙂
Marcelka-ako si dopadla 🙂 chlapcek ci dievcatko? 🙂

kyliefox271
17. aug 2009

ahojte,
milé správičky, gratulujem k chlapčekovi, Elefe 😉
No mne sa moje tušáky nesplnili nikdy, vždy som bola v tom, že čakám dievča, a vždy som bola úúúplne prekvapená 🙂 tak máme dvoch chalanov.
Riško spí už hodinu, takže oddych, relax, pohodička 🙂 Ale z celého dňa som úplne vyšťavená, malý mi nevedel poobede zaspať, takže bol celý deň hore, aj keď unavený.
Adi, akú máš tú šatku?

marcela22
17. aug 2009

Adka my sa nechávame prekvapiť, takže neviem ale na začiatku sa mi snívalo že to je chlapček, dokonca som ho aj videla...takže uvidíme ako sa "plnia sny" mne 😀 aj keď je mi to úplne jedno čo to bude...

Tá šatka čo si kúpila - aká je? Je elastická? A aká je veľká? Ja by som chcela aspoň 4,5m a elastickú, aby bola "bezpečná" už pre novorodenca ale zasa ma štve že majú nosnosť len do 9kg chcela by som "odolnejšiu"...
podprsenku si budem musieť kúpiť aj ja a stále to odkladám lebo vôbec neviem akú 😝 stále sa mi mení obvod aj objem 😀 tak si neviem vybrať...a potom ma to stále niekde tlačí a otravuje...

andrea12737
18. aug 2009

Dobre ranko sa praje o siestej raaaano 🙂
kyliefox satku som si zobrala sanami farba natur-uvidime aka bude, brala som neutral (cize natural 😀 farbu) kvoli tomu ze ak sa mi na babatku neosvadci, tak ju predam a pojdem do financne narocnejsich. Citala som totiz ze niektorym zenam vyhovuje a inym zasa nie, ale popravde bolo tam skor negativ z ich strany ako pozitiv, a povacsine to bolo o tom, tak ja som mala moznosti vyskusat si tu a tu a tamtu satku tak a sanami bola ta najmenej ´dobraaa´, a tie co si ju chvalili tak to bolo o tom, mi sme si ju kupili, moznost vyskusat inu sme nemali, ale aj tak sme spokojnii....
Marcelka-satka je pevnaa, ja osobne na elesticke nevsadzam, na prve mesiace je mozno praktickejsia, ale potom-aby som 2x vrazala do satky 😒 ta predstava sa mi velmi nepozdava, radsej sa trosku potrapim s pevnou na zaciatku 😉 ale to je kazdeho osobna vec nazoru. A marcelka bezpecnosti sa nemusis bat ani pri jednej ani pri druhej satke 😵 ... je to len o trosku zruscnosti-ja si uz nacvicujem s plysovym medvedikom 😀

elefe
autor
18. aug 2009

dobry den baby,,,

Andrea ty asi nemozes spavat ci ako????

mne sa dnes na nete podarilo zohnat kocik po akom tuzim za skvelu cenu,,, tak som nenormalne spokojna a tesim sa ze mi to vyslo,,,,,

chi chi

pekny den

andrea12737
18. aug 2009

Ahoj elefe, takze ho aj kupujes? no tak paraaada 😉
ale malemu sa nechcelo spat, tak sa prevaloval a ja som nemohla potom zaspat, (od 4h) ale o 7h som zasa zaspala a zobudil ma o 9h...ale taka som nejaka nervozna, lebo vlastne odkedy ma maly zobudil,tak ma zacala boliet hlava a neprestalo to doteraz 🙄 najhorsie na tom vsetkom je ze mi teraz na obed spat nebude.. 😒 ☹ asi sa zblaaznim..