Čo sa zmení pri druhom dieťati?

elefe
22. júl 2009

Mile , uz maminky , cakame druhe babatko sme momentalne v 17tom tyzdni tehotenstva a chcela by som sa popytat , a nacerpat informacie a trochu si aj pokecat o tom co nas caka, ked uz budu deticky dve, ako medzi ne rozdelit lasku, a ako sa celkovo pripravit na prichod noveho clena rodinky,
mame syna Samka ktory ma 2 roky aj 9 mesiacov a termin druheho porodu mame 5,1,2010, Samuel sa tesi na babatko a pyta sa kedy sa uz narodi, krasne spinka uz 2 tyzdne vo svojej izbicke, este sa sice sem tam budi ,ale to je samozrejmost pokial si zvykne ze je tam sam, ale ze sa napriek tomu nemusi bat... v septembri nastupuje do skolky, a ja budem chvilku este pracovat, ako ste na to vy mile maminky?

elefe
autor
2. nov 2009

Ahojte
melonik mne ani nepovedali kolko ma maly v brusku,,, ani som sa nepytala,,,neviem,,,ale kamaratka mala v 30tt 2kilove babo v brusku a nepovedali jej nic ani e je to vela aleboco,,,
ano icerna pekne brusko take akurat....
pekny vecer

andrea12737
3. nov 2009

Dobre ranko maminky,
zdravim icernu, melonik... 😀 vy este zijete? supeeer, ze ste sa ozvali 😀 pozeram icerna ze ty nasledujes po mne 😀 si kvoli odtoku plodovej vody na rizikovom?
Melonik moje malo 1747 v 31tt, takze si myslim ze je to ok, dnes sa dozviem kolko mi pribrala, tak to tu hodim.. Idem sa pomaly pripravit...boze vlasy dupkom sa mi stavaju, ked si predstavim ze tam zasa stravim cely den ☹ uz som sa stihla aj poriadne napapat, tak dufam ze to bude dost a vydrzim 🙂
( kiezby ma chcel zobrat naprijem a vyvolat mi porod, a ja my som uz mala to malinke stvorenie pri sebe 😔 )

noemi01
3. nov 2009

melonik - moj maly mal v 29+5tt --- 1800g
tiež podľa tabuliek je viac
ale to neni presne tak som zvedava ako budeme v skutočnosti

kyliefox - ty si už aj pochudla čo???
my tu ešte tučnieme
strašne ma boli lonova kosť neda sa my dobre chodiť a tlači my to na spodok
aj ked ležim aj ked sedim aj pri chodzi
a ešte 5 tt (DLHICH)

andrejka - a to sa snimi nemožeš dohodnuť na vyvolani???
u nas ked vidia už že je koniec a mala si problemy tak sa kamošky vždy dohodli na datume z doktorom prišli s taškou a dali vyvolavačku a ešte ked si aj druhorodička to pôjde rychlo 😉

noemi01
3. nov 2009

icerna - ty si kočka
kde si kupila malej šaty chcem niejake na vianoce ale nič neviem zohnať

andrea12737
3. nov 2009

Ahojte dievcence, tak som dosla domov z poradne.
Utz nerobil-ze netreba, ze to ma este cas 😠 , ale viete co uz mi to jedno, ja uz len chcem rychlo porodit a kaslem mu cely utz, ved mi pred 3ma tyzdnami primar urobil utz a povedal ze su prietoky v norme, tak nevidim v tom problem. Inak ked som sa dr. pytala na utz tak mi tam zacal basnit cosi o tom, ze dolezite je zmerat babatko a moju panvu a ze sa rozhodne ako sa bude rodit. Pozerala som na neho ako na tela namalovane na vratach, ze o com toci-ved tu ide cely cas o moje prietoky 🙄 . A o.i. ved uz jedno dieta mam a vytlacila som ho normalne, a nebolo ani velkeeee, panva bola dostatocne siroka, tak neviem co mi teraz rozpraval za bludy. Inak ma este vysetril zo spodu a povedal ze som krasne uzatvorena, vsetko je pevne vysoko polozene, ze na porod to nevyzera, a ze ak sa do 20teho nerozbehnem, tak ideme na vyvolavacku... ☹
tolko super spraaaav dnes mam, ze mi je z toho na bliti.
Najlepsie ze v piatok som chcela vyskusat jeden taky napoj, kt. dokaze rozbehnut porod-ak je telo a babo pripravene, lenze manzel mi oznamil ze vikend stravi v robote... ☹ takze z napoja asi nic..ostava mi buduci tyzden.
A vy baby, co ste dnes mali nove (na poradni)? 🙂

noemi01
3. nov 2009

andrejka - ty nemaš šťastie na tych doktorou
a nechapem ked si mala take problemy že ti nespravil aj sono
no to nemam rada ked povedia však prve bolo ok tak bude aj druhe
ako to možu porovnavať

marcela22
3. nov 2009

Ahojte tak som Vás dočítala pri kojení (ktoré je čím ďalej väčším a ťažším bojom ☹ ) a chcem sa aspoň ozvať že žijeme, aj keď malá už ma ťahá a malý pofňukáva...

Takže som len chcela k tým plienkam - tie Pampersky Premium som mala pre malého v pôrodnici a boli super, bola som s nimi veľmi spokojná. Tie Tesco zelené máme teraz a už ich kupovať nebudem, pretože sú hrozne "hrčkaté", sú v nich také tvrdé miesta akoby zhluky tej buničiny a myslím, že to nie je zrovna veľmi pohodlné. A hlavne minimálne raz denne sa mi z nich malý preciká a to ho prebalujem veeeľmi často...takže mňa dosť sklamali...

Andrejka tie Tvoje poradne sú ako moja nočná mora-neviem si predstaviť že by ma pokaždé takto odbili, by som sa bála ako divá. Tí doktori sú hrozní, riadne si trúfajú pri tom aké si mala amáš problémy...ešte že už to máš za pár a budeš mať od nich všetkých čoskoro pokoj 😉

A už musím bežať, tak zasa nabudúce 😉 Všetky sa držte! 😉

moniack
3. nov 2009

- ahojte
- tak ja som sa teraz vrátila z poradne, pribrala som 2 kg, malý sa drží, rastie, ale mám nízko uloženú placentu takže mám pokoj, a keďže nevládzem už veľa chodiť tak fakt sa mám šetriť
- žienky potom vám ešte odpíšem, idem si ľahnúť, lebo nevládzem

andrea12737
4. nov 2009

Dobre ranko,
Noemi-a ako mala v skolke? dari sa jej? 😉
Marcelka-super ze si dala o sebe trosku vediet, a co ze to mate za problem s kojenim? ☹
Moniack- gratulujem k dobrym vysledkom 🙂 ako to ze je placenta nizko? Mozes rodit aj normalne, alebo ta placenta je az tak nizko ze prekriva krcok a bude to cisarsky? Tak sa len vela setri..
Ja idem zacat popijat jeden z tych cajikov na rozbehnutie porodu, a ked sa nic nebude diat, tak ten napoj kt som si chcela dat v piatok, si dam v sobotu. Snad nebude manzel tak dobity, ze ma nebude schopny zobrat do porodnice 🙂 Inak som sa strasne zle vyspala, stale dookola sa mi snivalo to ako mi doktor oznamil, ze som uplne zatvorena, babo je vysoko(hlavna vec, ze brucho mam spadnute), krcok je pevny... 😢 tak nejak ma to sklamalo, myslela som si, ze nalez bude nezmeny od 30tt, a ja sa uzatvorim, bojim sa toho ze budem mat zasa dlhy porod, lebo pri malom som sa vlastne celych 24h otvarala a zatvarala, no nemohla som sa rozbehnut..bolo to to najhorsie...nechcem to prezit takto zasa 😒 😒 😢

icerna
4. nov 2009

ahojte bambule 😀 tak ja sa vam hlasim,vcera som bola na ctg v nemocke,potom na poradni a tam ma skoro siblo 😠 musela som cakat 2hodky do radu a ked som vravela sestricke,ze si zaplatim dopredu,tak nie,lebo tam ma uz 4objednane 😠 keby ma aspon doktorka vysetrila zospodu,ale ona len ako sa mam a bud.utorok zase do nemocky,sono a k nej,ale uz tak dlho cakat nebudem.

andrejka nakoniec budeme naraz rodit 😀 na rizikovej som neni,koli plodovej vode,lebo ze to neni take zle,pomaly sa mi bazenik vypusta,ale im to asi nevadi. hadam to nieje problem,ked to neriesia 😕

dakujem za pochvaly,len keby som sa ako kočka aj citila 😀
noemi tie šaty som jej v tescu kupila,ona už dlho chcela take princeznovse 😀 lebo ona je princezna,stale by sa paradila 🙂 dievcata sa jednoducho nezapru 😅

kylie ako sa mate?ty zvladas v pohode kojenie?marcelka ake mate problemy ☹

moniack
4. nov 2009

- ahojte
- tak ja som sa vyspala, a mala by som začať aj variť, ale potrebujem ísť do obchodu, len sa mi nechce do tej zimy 😉
- žienky mne včera sestrička vravela, že keď prídem v decembri do poradne tak už ma majú očkovať tehotné proti tej prasacej chrípke 😖 , ale ja som jej vravela, že veľmi rada to niekomu prenechám, fakt sa zaočkovať nedám, nie som testovací králik a Dr. to proste odmietli, a prečo hneď tehotné chcú 😠
- icerna už tom máš fakt len za pár, a budeš rodiť normálne?, fakt vyzeráš super 🙂mňa prezerá Dr. aj zospodu, ale včera ma to fakt bolelo, keďže som deň predtým trochu viac chodila 😖
- Andrejka tak mne povedal len, že je nízko a vpredu, a chytal mi bruško dole ako mám jazvu, tak neviem či je to až tak nízko 😒, ale tu čítala, že sa to môže upraviť, len to šetrenie by som fakt mala začať, aj keď sa dosť šetrím 😉
a možno pôjdeš cisárskym 😉
- u nás je taká kosa, taký vietor studený fúka 😠
- pozdravujem aj ostatné maminky 😵

icerna
4. nov 2009

moniack ano normalne by som mala rodit,ak sa teda nic necakane nestane. babatko je otocene dobre 😉 a ze uz vazi cez 3kila,tak som zvedava 😀
teba vzdy ked mas poradnu pozera zo spodu?mna kazdy druhy krat,ale posledny mesiac si myslim ze by ma mala zakazdim 😠
co dobreho ides varit?mi dojedame segedin s malou zo vcera a na veceru asi rezne kuracie,vcera mi prisli na chut a este ma to nepreslo,tak mam zdrvy den,uz som aj milku rano jedla 😀 pažrana 😅

elefe
autor
4. nov 2009

Ahojte zienky,,,

tak ja som na poradni nebola, ale tiez ma strach z tych vsetkych moznych chripok,,, niekto povie ze najviac ochoreni bude v decembri virolog dnes v radiu ze najviac chorych bude v januari , februari,,,, takz som z toho magor,,,no a ja som este nepocula ze by mali ockovat aj tehotne,,,,, to by sa predsa nemalo , ci? len niesom dostatocne informovana? Predsa len naockuju nam vyrus a telo si s nim musi poradit samo a co my tehule mame oslabeny organizmus takmer stale vlastne stale, llebo babatka nas " cecaju" zo vsetkych vtaminov.... no neviem,,,ja by som sa asi nedala,,,,,neviem,,,,,

tak som rada ze ste mi odpisali na te plienky,,,isto si ich kupim myslim tie pampersky biele,,,,myslim ze sa volaju premium care...

ja som dnes upiekla klobasku so zemiacikmi,,, a baranie rohy k tomu , manzelik si pochutil a polievku sme mali fazulovu na sladko,,,,este zo vcera ale bola vyyyborna... mmmmmmmmmmmmmmm

tak pekny den

melonik
4. nov 2009

caute baby tak asi ta vaha maleho je v pohode,aj vase poklady maju podobnu vahu.Dneska som bola v poradni pribrala som kilo,takze dokopy 7 kil,ale doktor mi povedal ze som trosku otvorena,ale ze tolko mozem byt.Som sa bala ze ma da do nemocnice,tak som zvedava co mi povie na dalsej poradni hadam nebudem viac otvorena.Inac ta lonova kost uz aj mna bolieva tak ma v nej picha,doktor mi povedal ze je to normalne ze maternica pracuje a pripravuje sa.Inac s malou sa trapime,behame po dotoroch.2 roky nam nic nebolo,a teraz vsetko naraz.Mali sme zapal priedusiek asi pred dvomi tyzdnami,preslo nas to.Dalsi tyzden mi vela pila a cikavala a mala vzdy cvrknute v nohavickach tak som s nou zasa isla,dala nam lieky ale nie antibiotika ze je asi len prechladnuta.Ze nama infekciu,ze v moci mala len glukozu.Pockala som tyzden a nedalo mi to ona je vkuse smadna a to pije len cistu vodu vypije jj aj 3 litre,v lete mi tolko vela nepila a potom aj vela cika,najhorsie je to na vecer a v noci.Zakazdym sa zobudi na ma.Tak som s nou isla zasa v pondelok ze ona je furt smadna tak sme boli vcera na krvi aj moc sme brali.A dneska som volala za vysledok a vraj cuktovku nema ze krv ma normalne hodnoty,ale v moci ma glukozu,ze oblicky prepustaju vela cukru tak ma poslala na nefrologiu zajtra sa chcem objednat.Povedala ze to nema s cukrovkou nic spolocne,strasne sa bojim.Bohvie kedy nas az objedna.Nemate s tym niektora skusenosti?A moja mala ani velmi sladke nie,nikdy nechcela sladke.teraz posledny pol rok zacala zo sladkostami ale primerane ale skor cucu pyta,cokolady ani moc nie.Zevraj to st ym nema nic spolocne.Ale som sa rozpisala

kyliefox271
4. nov 2009

ahojte,
čítam stále, píšem pomenej...
chudnutie nič moc, po prvom to išlo rýchlejšie,,, Teraz mi porodom odišlo 10kg, a doma som zatiaľ len kilo schudla, ale keď ani pevnú volu nemám dietovať tak sa nečudujem..chcem ešte 4kg určite, a keby 8 to je ešte lepšie 😉
Icerna, kojím, zajtra ideme na prehliadku tak potom zreferujem váhu, sama som zevdavá, či malá priberá a koľko, lebo 1.mesiac bola prisatá skoro stále, ale teraz sa to už tak ustálilo (a pre mňa zlepšilo), že je asi každé tie 3hodinky...
Chrípku, ani nehovorte, podĺa mňa máme prasaciu za dverami. Muž mi vravel, že v Hol. už keď idú k lekárovi, na 95percent je šanca na prasaciu chrípku /minulý týždeň to bolo 65perc./ a ešte v novembri čakám sesterku z Mexika, keď tu bola na jar ani som sa s ňou nestretla pre istotu, že veľká opatrnoť 😝 ale teraz dáme už stretko, už sa tak nebojím
ja varím viac menej len pre malého a občas si dám aj ja. skor mám chuť na sladkosti a podobné blbosti.

kyliefox271
4. nov 2009

neviete, ako je to v taxíkoch s autosedačkou??

andrea12737
4. nov 2009

Icerna-ked este niekto v mojom okoli porodi skor ako ja, tak sa asi polozim. ☹
Moniack-no vonku je teda ozaj vcelku statocna zima, tak len sa poriadne oblec. Ja som bola smirglovat postielku aj s malym vonku-no ten zacal po niekolkych minutach stepovat, ze jeho bolia palceky od zimy, tak sme museli domov a ja som poriadne nic neosmirglovala 😒 tak sa idem do toho teraz pustit.
Co sa tyka tej vakciiiny, je to ozaj dost diskutabilne, ja sa osobne nedavam ani proti obycajnej chripke ockovat, tieto este proti prasacej..ja len dufam, ze ked sa nou raz nakazim, takze ju prezijem a aj moja rodina..kiezby nezabijala 😢
Melonik-to s malou mi je ozaj luto, dufam a verim, ze to vsetko dobre dopadne, nebude to nic zavazne..drzim vam prsty. Kmotra mi chodi na nefrologiu(ona je zasa diabetes), tak nezvykne cakat velmi dlho kym ju objednaju, tak max. do 2 tyzdnov, ale my zijeme predsa len v inom meste 😒 Ak vam povedali ze to nie je cukrovka, tak snad to bude dobre, mozno jej len nieco chyba, doplni sa to a bude vsetko v poriadku.. 😉
skusenosti s tym nemam, takze ja ti neporadim, kazdopadne vam drzim prsty..a daj nam vediet ako to s malou vyzeraaa.popravde ma dost zaujima, co je to za potvoru 😒
Inak stale tu pisete o tom ze vas pobolieva lonova kost...mna vsak neboli vobec-je to normalne?

kyliefox271
4. nov 2009

ani mňa nebolela.. 🙂

noemi01
4. nov 2009

andrejka - mame sa dobre
v školke sa jej pači
ked ide so mnou tak je dobra ale ked ide s nami ocino tak vimišla nechce sa jej chodiť iba na aute by sa vozila a na rukach nosila
no ako si ju naučil tak ma a ked jej povie nie tak mala sa ofukne a mrnči
no u mna si to nikdy nedovoli ja som prisnejšia na nu pri mne ani nemukne
ked sme same je veľmi dobra neviem prečo pri ocinovi vimišla

icerna - ja chcem tiež malej kupiť na vianoce pekne šatky a neviem nič zohnať 😒 a v tesku maju u nas iba teraz take na karneval

elefe
autor
4. nov 2009

nejake nove fotecky,,,,kuknite

moniack
4. nov 2009

- tak ja som tu zas, trochu oddychujem 😝
- icerna preto som sa pýtala, že či náhodou nejdeš cisárskym, lebo už si nepamätám kto ako rodil 😉 , a už má cez 3 kg, tak to gratulujem, a nezmenilo sa nič ohľadom pohlavia?, malá ti chodí do škôlky 😉
- melonik aj môj malý vypije veľa vody a stále ciká, ale ja to beriem tak, že sa prečisťuje, lebo fakt aj ja straaašne veľa vody vypijem, len cez noc skoro 2l 😀 , každopádne keď pôjdeš na nefrologiu tak ti tam všetko povedia, aj my sme boli, ale kvôli niečomu inému 😒
- kyliefox, my chodíme niekedy taxikom, ale tak autosedačka tam nie je, a ani nič nevravel ,že nás nezoberie 😉 , neviem ale tak skús sa spýtať po telefone 😉
- aj ja som dnes chcela robiť kuracie rezne, ale už nemali tak som dostala kare, a urobila som segedín s knedlou 😉 , fu ale už ledva stojím na nohách 😝
- elefe 😕 , ja som ani pri Kubkovi toľko vecičiek nemala 😅 , akosi sme si vystačili 😉
- tak sa držkajte, každú zmenu stavu ohláste, a veľa oddychujte, príjemný večer 😉 😵

elefe
autor
4. nov 2009

Moniacik ved to mam vsetko po Samkovi teraz som kupila len dve ciapocky , jeden kabatik , a kociar a nejake drobnosti co potrebujem (kozmetika)
ja myslim ze je to akurat,,,nechce sa mi furt prat..... 😀

andrea12737
5. nov 2009

Dobre ranko prajem,
kyliefox-no fajn, tak aspon nie som jedina, ktoru ta lonova kost nepobolieva.. 🙂
noemi-to s tym vymyslanim, velmi dobre poznam, u nas je presne toto iste, no nas robi potom taky cirkus, a potom sa mi nepaci ako nas tato riesi s malym situaciu..sice ho nebije, ale strasne po nom vrieska a tak, je to dost nepekne.. ☹ (lebo inak nic na maleho neplati, aspon ked sme vsetci spolu) mna posluchne a jeho ma na salame, dokonca ked oni maju medzi sebou cosi, a nechce manzela posluchnut, tak musim prist ja a malemu povedat ja, lebo inak by som ich na nervy lezuce ´hadky´pocuvala donekonecna. 😠
elefe-kraaaaaasne fotecky 😵 oblecenie je uuuuplne nadherne 😵 mas vkus, musim uznat, a brusko si si preco nezvecnila 🙂
ja mam tiez uz nejake fotky pripravene-ale len brucho,len som nemohla najst kabel od mobilu, ale uz ho mam, tak tam tiez nieco hodim 😉
dnes idem varit masove gulky v paradajkovej omacke so zemiackami 😵 mnaaam..a inak, vcera som si robila jeden taky koreneny caj, a predstavte si, ze som konecne dostala takych slabsich poslickov 😵 normalne som sa tomu potesila.

icerna
5. nov 2009

dobre ranko 😉
ani mna ta kost neboli.
ja som skoro vobec dnes baby nespala,vecer mi kazdu chvilu tvrdlo brucho,potom to ustupilo a sli sme spat. zobudila som sa o chvilu na to,ze ma bolia strasne krize a brusko ako na krami 😒 a ani otocit sa na stranu,strasne to bolelo a tak som zaspala az o pol 6 a to o 7 ma prisla mala zobudit. neviem co to je,stale ma boli,ale pomenej.
moniack mali by sme mat dievcatko,hadam nebude prekvapko pri porode 🙂 mala je somnou doma,uplne som ju odhlasila,nebola som s tou skolkou spokojna,vobec sa tam tak detom nevenuju,ako by mali a ani som uz nevladala tolko,rano ju zaviezt busom a o 3hodky zas po nu...

andrea12737
5. nov 2009

Icerna, tak zeby, si predsa len skor rodila ako ja? 😉 mozno ano.. peknych poslov maaas... ktovie mozno este dnes vecer pobezite do nemocnice a uz mozno dnes, mozno zajtra budes mat babenko pri sebe 😵

elefe
autor
5. nov 2009

Ahoj babule,,,
tak tu sa uz tuho preberaju porody,,,no ja mam este kusok cas ale tiez uz na to myslim a najrdasej by som uz mala po tom a bola doma, a nevystrcila ani nos,,,, koli tym chripkam mam naozaj strach,,,
tak som pridala fotku z 30tt tak sa pokochajte tym brusiskom,,, chi chci

icerna
5. nov 2009

no andrejka daj pokoj,nech tam este aspon tyzden vydrzi 😀 uz mi je trochu lepsie,mala sa natahuje stale ma do boku kope ,tak je hadam vsetko v poriadku. ale mam krce v nohach 😠 beriete magnezko?andrejka,teba krize nebolia?

elefe,pekne brusko mas ,ale len to brusko asi,ze?kolko si pribrala?ja uz 14kil 😕

andrea12737
5. nov 2009

Icerna-kriiize? ja mozem jedine lezat, alebo chodit...sediet nevydrzim dlho,dokonca ani ked idem na velku tak nie som schopna obsediet tu chvilku 😠 😀 , ja mam skoliozu 2stupna, a z toho ma boli cely chrbat, pri malom som toto nemala, a teraz...teraz je vlastne vsetko ineee. Mne sa mala prednedavnom na chvilku zobudila-huraaa!!!vcera som ju necitila takmer cely den, tak akurat vecer, ked sa otocila a to bolo vsetko..aj dnes ju strasne malo citim, teda len to pred chvilkou..dufam, ze to nie je malo a ze je vsetko v poriadku..ale podbrusko uz konecne aspon trosku pocitujem, tak dufam, ze to ovplyvni nalez do utorka. 🙂
Elefe-aka pekna fotkaaaa 😵 brusko mas pekne a aj ty si velmi zlatucka 😎
maly sa naje, idem ho dat spat a potom tu hodim fotky...

elefe
autor
5. nov 2009

Adik dakujem ja som taky xicht zvlastny....a maly sa na mna podoba jak keby bol cez kopirak no a malinky v brusku vyzera podla 3D fotiek ako prvy syn,,,tak to budu asi take skoro dvojicky len vek bude iny,,,no ked ta boli podbrusko uz by to mohlo prist ze? ja som rodila maleho Samka presne na termin presne v den ukoncenia 40tt ani o sekundu skor ci neskor a brucho mi kleslo az den pred porodom ,,,zrazu sami dalo dychat a to bola neskutocna ulava, a na druhy den rano presne o 7,00 som zacala mat bolesti,,,,bolo to krasne aj cely porod,,, 2 tyzdne pred porodom som bola u nasich lebo som rodila v mieste ich bydliska,,,, a ocino hadzal vsetky farby ked videl ze mam uz kontrakcie,,, 😀 maminu som chcela k porodu lebo manzel bol chory, ale nestihla to ked prisla s vybavenym volnom tak maly bol uz na svete,,,,,
ja sa uz tesim na porod snad bude taky suprovy ako ten prvy a ked aj nie,,,volako uz len von vynde,,, 😉
prave som si robila zoznam veci do porodnice a co mi este treba kupit nastastie kupovat budeme uz len lekarenskeveci ako vlozky tinkturu atd.... no a manzelovi som uz napisala zoznam co nam ma priniest do porodnice ,,,snad to vsetko pekne pohlada,,,, nechcem mu to chystat nech sa trosku potrapi ,,,, moj zlaty manzelik,,, je strasne zlati,,,, az taky zlati a ohladuplny ze nechce sexovat 😵 betar jeden..... 😀
a este k tej skolioze ja mam tiez a tiez ma strasne taha chrbat a presne ako Adka hovori najskor to bol chrbat teraz citim bolest v krizoch,,, no co si poradime,,, mam taky dojem ze moja mala telesna schranka nezvlada tu zataz,,, som rada ze sme sa pre babo rozhodli teraz lebo po 30tke by som uz asi nezvladla nosit mimino.... 😅

noemi01
5. nov 2009

icerna - na konci by sa nemalo už brať magnezium
ja mam krče v nohach večer ale vydržim bez magnezia

andrejka - moj nikdy malej nedal po riti a dosť ju rozmaznava lebo je snou malo
a preto mam pocit že si veľa dovoli potom
využiva ked sa jej nechce chodiť že ju zobere na aute alebo jej niečo kupi
ale zase neni mala zla vždy si da všetko visvetliť a nikdy sa mi neplieskla na zem taka zase neni
len mam pocit že pri ocinovi vimišla viac

ja pribrala zatiaľ 9 kil
andrejka a icerna vy už chodte rodiť 😀 😀
nech tu mame nove detičky
a myslite že druhe deti sa pitaju skor ??? na svet???

mna križe tiež moc bolia a lonova kosť sa to všetko rozťahuje a chodim ako kačica