Čo sa zmení pri druhom dieťati?

elefe
22. júl 2009

Mile , uz maminky , cakame druhe babatko sme momentalne v 17tom tyzdni tehotenstva a chcela by som sa popytat , a nacerpat informacie a trochu si aj pokecat o tom co nas caka, ked uz budu deticky dve, ako medzi ne rozdelit lasku, a ako sa celkovo pripravit na prichod noveho clena rodinky,
mame syna Samka ktory ma 2 roky aj 9 mesiacov a termin druheho porodu mame 5,1,2010, Samuel sa tesi na babatko a pyta sa kedy sa uz narodi, krasne spinka uz 2 tyzdne vo svojej izbicke, este sa sice sem tam budi ,ale to je samozrejmost pokial si zvykne ze je tam sam, ale ze sa napriek tomu nemusi bat... v septembri nastupuje do skolky, a ja budem chvilku este pracovat, ako ste na to vy mile maminky?

janka1874
19. sep 2009

joooj adka to musí byť skutočne o nervy
drž sa a nedaj sa pýtaj iného lekára ak máš pocit že ona niečo neurobila dobre a prečo vlastne máš čakať do utorka to ti neviedia skôr urobiť? skús sa na to poýtať na vizite a uvidíš čo ti povedia
držíme palce
a chorobou svojich chlapov sa netráp teraz je veeeľa ľudí na tom podobne napr. aj my ja som chorá bola naposledy v januári a malá zatiaľ vôbec a hľa obe soplíme ako keby nám za to platili len drahý sa zatiaľ drží ale aj to je asi najskôr tým že je stále v práci

andrea12737
19. sep 2009

Ahojte,
noemi-cernoch? fiiiha, no ale odbornik teda moze byt dobry 😉 tak dufajme...
dnes cakam na vizitu nejakeho dr.aby som sa konecne opytala ze co a ako bude pokracovat dalej, no o chvilu bude obed a stale nic. Potom pride po mna manzel a zdrham odtial na trhy pred mestsku halu 🙂 tak aspon trosku sa rozptylim. Uz sa aj tesim. Na izbe som sama ako chlp, ako teraz mi to vyhovuje, no pocas tyzdna by tu snad uz aj mohli niekoho dat.
tak dobru chut k obedu prajem.

elefe
autor
20. sep 2009

Ahojte mamninky,,,

Andrejka tak to ma mrzi ale ako je to mozne? mozno to je tou dr, ved uvidis

my sme dnes boli v horach ze na hriby no doniesli sme velky prd, akurat maly odtrhol podrazku z topanky a nazbieral rozne druhy bodliakov a nveviem coho,,, 😉 ale bolo nam super,,,pobede ked sa vyspi tak sa este chystame tu u nas na ryby,,,mame tu take rybniky okrasne a tak by sme radi sli,,,

inak sa citim celkom dobre len neviem ci som to z chodzou neprehnala,,,ale inak faaajn,,,,

a co Kyliefox? ako je na tom? nevieme?

a ostatne mamule?

pakny den

elefe
autor
20. sep 2009

a pridala som nejake nove fotecky do albumu,,,, spravte kuk

noemi01
20. sep 2009

kyliefox - ma už hadam po tom 😀
už planovala minuli vykend

efele - nevieš čo to budete mať????možno chlapec nie??? pekne bruško

ja sa do hori bojim koli kliešťakom terz ale rada zbieram hribi

marcela22
20. sep 2009

Elefe, myslím, že ak si dáš nejaké vitamíny nič tým nepokazíš! Najmä ak ich v strave moc nepopapáš, tak by mohli byť pre Teba vhodné. Mňa sa sám doktro pýtal či beriem nejaké vitamíny a mám ich brať aj naďalej....

Moniack, v Tvojom týždni by sa Ti snáď voda ešte nemala nejako zadržiavať, mne to o minerálkach doktor povedal až v 33tt. A možno bude najlepšie spýtať sa ho čo by bolo lepšie hlavne ak Ti trpne iba jedna ruka...

Andrejka to sná´d nie! to je teda prístup 😠 Naozaj Ti verím že to je na nervy to najhoršie čo môže byť, ja keď som bola s malou v pôrodnici mi naslubovali že pôjde domov a doktro začal niečo o tom že ešte aspoň jeden deň kvôli môjmu šitiu a tak...tak som ho skoro na kolenách prosila nech ma pustí domov že tam už nevydržím ☹ našťastie mi pomohla s ukecávaním aj sestrička tak a nakoniec pustil. Ale keby nie asi by som sa zložila ako ešt enikdy...
Verím že v utorok si doma a budeš tam až do pôrodu - teda do termínu!!!!!!!!!!!! Hrooozne držím palce!!!

andrea12737
21. sep 2009

Ahojte kocky, tak dnes po vizite som sa opat nic noveho nedozvedela. Vraj mi musi prebiehat infuzna liecba a blablabla, t.j. brat magnezium! slak by to trafil. Manzel je uz teda riadne napeceny, tak zajtra snaaaad ten utz bude, ak ano, tak ak budu prietoky v norme, pockam do strednajsej velkej vizity a ak ma oni nepustia, tak pojdem asi na vlastnu ziadost. no uvidime, taka som z toho chocjaka. Dnes mi manzel donesie telku, tak dufam, ze nadarmo(myslim to tak ze to zajtra dobre dopadne a ja v stredu pojdem domov). Ak nie tak tu do pondelka urcite pobudnem. Vraj ma este poslu domov-tak mi to povedal primar, no s takymi prietokmi to nie je mozne. No nech idu vsetci docerta s tymi ich recami.
Drzte sa vsetky, prajem vam nech vase tehulkovanie prebieha bezproblemovo, ja sa este ozvem..
krasny den prajem.

elefe
autor
21. sep 2009

Ahojte...

Andrejka a preco chces tak strasne domov, oddychni si vyber infuzky , ako na vlastnu ziadost by som domov asi nesla pokial to nebudes mat OK,,,, a este k tomu su ti doma chori a v tvojom stave nepotrebujes nachytat,,,myslim to naozaj v dobrom,,,,

my mame tu v Okrese jednu velmi znamu porodnicu , je sice pekna zeny si ju chvalia, ale je sukromna a nema anesteziologa, taky maly detail , ked sa z bezproblemoveho porodu stane problemovy tak to trva kym privolaju anesteziologa a pod, ,,, no ale chcela som tym povedat ze mam dojem ze vsetky , a hlavne prvorodicky si nechaju za kazdym par dni v nemocnici, pride mi to ao na nejake pozorovanie , alebo nieco podobne, a toboz ked ta rodicka ma vseobecnu zdravitnu poistovnu, nakolko ma len niekolko porodov na mesiac limit , inak maju problem s platenim, pride mi to ze si tam zeny na par dni nechaju aspon tolko aby za to dostali prachy a okrem toho sa aj presvedcia ci nieco tej rodicke hrozi alebo nie,,,,kamaratke takto namerali kontrakcie ktore nemala, svagrinej stale nieco s krvou nachadzali , a dalsej kamoske uz ani neviem co , pritom ziadna z nich nemala nejake priznaky "nalezu"samozrejme ako tehulky neprotestovali pretoze ako 1rodicky nevedia co ocakavat a tak jasne ze ostali v nemocke,,,,
niekedy su tie hospitalizacie naozaj take zahadne,,,,,

pekny den,,,,

marcela22
21. sep 2009

Andrejka tak držím palce aby to už bolo v poriadku a pustili Ťa domov. Ale naozaj by som na Tvojom mieste nešla domov na vlastnú zodpovednosť, pretože nikdy nevieš čo sa môže stať. Viem že Ti to tam riadne lezie na nervy, ale keď nič iné aspoň ste s malou "v bezpečí" a nemalo by sa nič stať...aj tak verím že už Ťa pustia! 😉

Elefe, presne ako píšeš, niektoré hospitalizácie sú riadne záhadné, mňa si tak nechali v pôrodnici v deň termínu, pritom sám doktor čo ma tam ešte ten deň vyšetroval mi povedal, že som ešte niekoľko dní mohla byť kľudne doma, lebo pôrod bol v nedohladne. Bol to piatok, v sobotu ma ani nevyšetrili, v nedeľu tiež, len som chodila na ozvy. V pondelok mi pôrod vyvolali-ešte stále som bola úplne zavretá bez náznaku blížiaceho sa pôrodu a potom to aj tak dopadlo...lenže človek necce nič zanedbať a tak do tej nemocnice ide...dúfam, že tentokrát to bude všetko úplne iné-lepšie...

elefe
autor
21. sep 2009

Ahojte

marcelka tak verim ze tento raz sa ti to pekne podari bez vyvolavaciek , inak co viem ze porod vvolavaju a toboz zenam ktore ani niesu otvorene a porod v nedohladne, je ten samotny porod potom velmi dlhy a bolesti velke,,, ved ako ked ide nieco nasilu,,,,ono by bolo najidealnejsie keby sme vsetky odrodili za par hodin a najlepsie na termin,,,ja som Samka porodila na termin presne a este aj na obed, porod bol naozaj krasny , vobec som nebola vycerpana vsetko slo pekne hladko... o 7mej rano mi zacali bolesti do desiatej som bola doma , behala po byte merala kontrakcie ktore mimochodom naberali rychle tempo, o pol jedenastej som bola v porodnici (sla som peso porodnicu mame tak 3 min, akurat mi to vtedy trvalo pol hodku) a maly bol o pol jednej uz na svete,,,, takze nieco super uzasne,,,,, naozaj som mala z toho nadherny zazitok, okrem toho ma vobec nepotrhal sili ma len to co ma nastrihli lebo bol na mna dost velky,,, (3820g/51cm a ja mam 159cm a pred porodom som mala 64kg) takze som taka utla zienka, takze asi pre mna najhorsia bolo najhorsich tych 6 hodin po porode,,, potom to uz bolo fajn...

no a tie hospitalizacie su niekedy naozaj zahadne,,,,

marcela22
21. sep 2009

Elefe no po dnešnej poradni to vyzerá "nádejne", krček dosť skrátený, prestupný na prst, malinké má hlavičku úplne dole a nalieha na krček. Doktor mi "sľúbil" že ešte zo dve poradne by som mohla vydržať ale nemám na to spoliehať 😅 Dnes som manželovi povedala že ak ma ešte zo päť týždňov takto úúúdesne bude bolieť panva a lonová kosť spolu s bedrovými kĺbami, tak pôrod bude malina 😝 No a odo dnes som bez magnézia tak sa teším na nočné kŕče ☹
Ďalšiu poradňu mám o týždeň tak uvidím, čo sa tam dozviem. Inak dnešný monitor v pohode, tak aspoň niečo, aspoň kontrakcie ešte moc nemám. Bála som sa aby ma kvôli tomu nedali do nemocky...

Baby ja si vôbec nedokážem predstaviť, ako to vydržím bez malej v pôrodnici a tiež ako to vydrží ona bezo mňa ☹ ☹ ☹

melonik
22. sep 2009

caute baby davno som tu nebola,ale citam vas nejako nemam nikdy cas napisat.marcelka...toho sa obavam aj ja ako to vydrzim bez malej v porodnici.Elefe tak ty si mala super porod ja som ho mala vyvolany a dost bolestivy som zvedava na tento druhy.tento by uz mohol ist rychlo a hladko ale velmi tomu neverim vzhladom na ten prvy.Pri malej som vela pribral 21 kil hovoril mi doktor ze to moze byt aj za to,tak teraz som zatial dobra 3 kila mam ale ja som baculka nie som taka chuda ako vy.Kyliefox ma uz urcite za tym aj jej trosku zavidim,Andrejka gratulujem ku dievcatku.

elefe
autor
22. sep 2009

Ahojte maminy,,,

No to si neviem ani ja bez maleho predstavit a uz vobec nie ked bude v porodnici aj ked tam budem mat asi hlavne starost o to malinke ci je vsetko ok a ci je v poriadku , no ale aj tak stale sme spolu , sice pojde do skolky od oktobra ale aj tak,,,,
dnes ma maly nejake divny den, akoze bol dobeda dobrucky , pekne sme sa hrali potom sme sa bicyklovali , len ma znepokojuje ze malo spapal,,,, no ale on mava take dni ze jeden den by zjedol aj mna a a druhy skoro nic,,,,a este on celkovo s jeho jedenim je to tak povediac bieda,,,,vzdy bol taky slaby papkacik,,,,

som zvedava ake bude druhy porod a aj druhe dieta, kedze sa hovori ze kazde je ine, sam teda zvedava, a aj na to ako to bude ked budu dvaja doma,,,

v piatok baby 3Dcko tak som strasne zvedava,,,,ja dufam ze sa nam ukaza mala susurka,,,, 😉

noemi01
22. sep 2009

andrejka - držime moc palčeky
aj mna by asi poražalo biť tam dlho už len preto že mam doma dieťa bez ktoreho si neviem predstaviť biť tak dlho
aj ja som zvedava aky bude druhy pôrod a kedže prvy bol bez problemov a nebol ťažky tak sa trochu bojim druheho

moniack
22. sep 2009

- ahojte
- melonik si ma pobavila, že ste chudé 😀 , aj ja patrím baculkám 😖
- bez malého si to neviem ani ja predstaviť, lebo som nebola bez neho ešte vôbec a ak bol bezo mňa tak max. 4 hod. 😖, ale sa spolieham na muža a na to, že bude stále volať, že či je všetko doma v poriadku
- andrejka aj ja gratulujem k dievčatku 😵, je to o nervy byť tak dlho v nemocnici 😠, a keď každí Dr. povie niečo iné 😠
- kyliefox asi ste to už zvládli, potom sa ozvi a hoď aj detaily, som zvedavá 😉
- marcelka ešte si celá?, už to vyzerá, že pôjdeš každým dňom 😵
- elefe my sme mali také zlé obdobie dlho, ale teraz je dobrý už vyše týždňa 😵, v piatok budeme na teba myslieť
- neviem, kt. mi to písala, že či mi ruka netrpne, že som v strese, ale prišla som na to, že to bude asi fakt zo stresu, ako som písala Kubko nám dal dlhodobo zabrať, ale už je dobre 😵, tak nech mu to už zostane 😀
- ja som bola dnes v meste, tak som taká unavená 😝, nevládzem ani chodiť a na druhý týždeň mám poradňu 🙂
- tak ja si idem oddychnúť, ak sa bude dať tak napíšem pá

elefe
autor
23. sep 2009

Dobre rano zienky....

No co ta Andrejka? uz je dom?
a kylie??????

nemame ziadne spraaavy......

pekny den prajem

noemi01
23. sep 2009

ahojte
aj ja som zvedava na andrejku a na kyliefox 😀

kyliefox271
23. sep 2009

ahojte,
tak ja už mám po tom!
a máme dievčatko,LAURU, narodila sa v piatok 18.9. o 6.05ráno, 3150g a 48cm, ale keďže je to taký malý žrútik už presiahla aj svoju pôr.hmotnosť- Takže tie, ktoré chcete dievčatko a čakáte chlapčeka, môže to byť aj ako u nás 😉
Sme v poriadku a máme sa dobre, len malá chce byť stále na prse a ja neviem nič iné spraviť a potom ma mrzí, že sa tak nevenujem Riškovi, ktorý ju inak prijal veĹmi pekne, veĺmi sa z nej teší aj mi trochu okolo nej pomáha. Zatiaĺ tu mám taký domáci chaoz, tak sa poteším ak sa nám podarí utvoriť ako taký režim, zatiaľ tu mám muža, ale aj tak veĺa doma pracuje a ja potom behám medzi 2mi deťmi, vrr.. Tak ale ešte nie sme doma ani 24hodín, uvidíme ako to pôjde dalej. Ozývam sa 😀

melonik
23. sep 2009

kyliefox....gratulujem ku dcerke a aky bol porod?Bol rychlejsi ako ten prvy?Boze normalne ti zavidim aj by som uz chcela mat ale este si musim pockat 15 tyzdnov.Dufam ze aj moja mala sa bude tesit tak na braceka ako tvoj.

marcela22
23. sep 2009

Kyliefox, srdečne gratulujem k dcérke!!! Tak ste mali prekvápko, čo? 😀 Ale krásne...a neboj režim s anejako utrasie, ja som teda tiež dosť "vyplašená" z toho ako to budeme zvládať,aĺe nejako budeme musieť, že 😅 A malý je poklad že sestričku tak pekne prijal! Dúfam, že aj u nás to tak bude...

O Andrejke tiež nič neviem, sná´d sa nám čoskoro ozve.

Melonik neboj, ono to ubehne ani nebudeš vedieť ako...

moniack
23. sep 2009

- ahojte
- kyliefox Gratulujem k dievčatku, nech Laura pekne papá a rastie, malý nech je dobrý ako aj teraz 😵
- strašne sa teším 😵
- Andrejka ako ste na tom?
- marcelka a ty čo?, ešte nič nepripomína, že by si mala ísť rodiť?
- ja nemám nič nové...., bruško rastie, Kubko počúva takže je všetko super 😉

noemi01
23. sep 2009

jaj ahoj kyliefox ani nevieš aka husacia koža mi prejšla po tele
to je take pekne gratulujem k malej princezničke
no parada a doktori vydeli chlapca??? 😀
riško je zlaty som zvedava ako to prijme naša ešte asi presne nevie čo ju čaka aj ked sa každy den o tom vypravame ale ktovie ako to bude
aky si mala druhi pôrod lahši??????
a koľko si bola v nemocnici????? napiš viac o pôrode odtiekla ti plodova voda??????
ja som zvedava či druhy pôrod je iny

marcela22
23. sep 2009

Moniack, no neviem, či niečo z toho čo cítim naznačuje blížiaci sa pôrod, ale cítim toho dosť 😅 Najmä panva, lonová kosť - tie bolia ako potvory, krček ma niekedy hrozne "štípe" do toho malé kope o sto-dvesto, priviera mi nervy v nohách tak postaviť sa je dosť ťažké a veeeľmi bolestivé...no a brucho tvrdne každú chvílku už nejakú dobu...občas sa do toho pridá bolesť v bruchu a krížoch...ale keďže to už chvílku trvá a ešte som neporodila tak asi ešte fakt nerodím 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
No ale ešte stále vládzem ako-tak fungovať tak to asi až taká tragédia nie je 😉
Zajtra si idem vybaviť epidurálku a vyšetrenia k nej a poučia manžela k pôrodu...tak nsáď tam nebudeme pol dňa 😉

melonik
23. sep 2009

marcelka....ty chces rodit s epiduralkou?Prvy porod si mala bez nej?Kolko ta to vide?U nas to stoji 5000sk co uz je riadna palka podla mna a este spekuluju a vymyslaju aby ti ju nepichli.Odhovaraju od toho sestricky zevraj na sale ale neviem preco aspon co som ja pocula.Noemi...tebe povedali ze budete mat chlapceka V 20 tt odvtedy si nebola na UZV?Mne povedali v 2O tt tak som zvedava ci sa to potvrdi aj v 30tt mozno je vsetko pozri na kyliefox mala mat syna a narodila sa dcerka.Nemali by to pohlavie hovorit len vtedy ked su si na 100 percent isty,ale moj manzel bol so mnou na UZV sa hovoril ze videl "vajcia" este predtym ako to povedal doktor ze sa pekne ukazal,istota je asi aj tak len po porode.Mne je to jedno co to bude len nech sme zdravy to je to najdolezitejsie.

noemi01
23. sep 2009

u nas stoji epiduralka do 1000sk a ked ju nevyužiješ vratia peniaze
melonik - nam to povedali v 24 tt boli sme na 4D
chceli sme to vedieť inak nam nevedeli povedať
a moj doktor mi vždy robi sono a o tt idem už na veľke v 30tt tak som zvedava ako rastieme
pozri mi do albumu nam je to jasne vydieť že to ma guľky tak sa na to spolieham 😀 😀
to je najdoležitejšie nech sme zdravy všetci

kyliefox271
23. sep 2009

dakujem, baby,
noemi, aj my sme mali foto jasny dokaz tak ja neviem co to tam bolo namotané 🙂 ale som spokojná, mám chlapca, dievča, hotovo 😉
porod som mala dobry, aj prvy som mala dobry a rychly a tento bol este rychlejsi a lepsi, vo stvrtok poobede som zacala citit kontrakcie, ale stale som nevedela, ci su prave alebo nie, lebo nejaké pravidelné neboli, ale to som tak mala ja pri prvom, tak v noci, ked sa zosilnili sme isli do nemocky, s tym, ze vyskusame, prinajhorsom ma poslu domov, okolo 2.30 ma napojili an monitor, ale na porod to nevyzeralo, az prekvapivo po vysetreni že som otvorená na 5prstov, príprava, dlhá sprcha /pravdepodovne tam mi odtiekla voda, lebo neksor ked mi ju chceli prepichovat nikde nic, voda nezvestná 🙂 / , okolo 4.00 mi dali epi a pustili muza ku mne, na sale sme boli len my, pritmie, unava, noc, skoro som zaspala, necitila som nic, len potom mi epi uz nedopichli, nech citim tlaky na konecik, a to som zacala citit okolo 5.45, no a o 6tej som si lahla a porodila 🙂
a už na obed som behala, akoby som ani nerodila, strašne rýchlo som sa zotavila.
no a som velmi spokojna že som sa na to dala, tak dobre sa vnútorne cítim, aj ked už vidím, že nebude to ľahké, Riško mi teraz pripadá ako obor, Laura je taká malinká a voňavá...no ved uvidíte, o chvíĺu bduete mať aj vy detičky v náručiach 🙂

tak to som ani nevedela, že sa ceny takto líšia, ja osm za epi platila v auguste ked som si ju vybavovala 82eur, ale od septembra ju tu zvýšili na 106.

Marcelka, tak Teba to už čoskoro čaká a potom sa to bdue rozbiehať aj ostatným babám 🙂 Som zvedavá, čo budete písať.
pekný večer! 😉

janka1874
23. sep 2009

kyliefox gratulujem k maličkej
nechodím medzi vás nejako dlho ale všimla som si že máš podobný rozdiel medzi deťmi ako budem mať ja no teda plus nejaký ten 1-2 mesiace bude moja Sendy staršia ako je tvoj Riško a tiež sa toho najviac obávam ako to bude zvládať malá
držím palce nech sa vám režim čím skôr nejako upraví 🙂

andrejka sa nejako neozvala tak snáď sa nič vážne nestalo a pustili ju domov a teraz sa vytešuje z malým že sú pokope rodinka

marcela22
23. sep 2009

Melonik, ja by som veľmi rada rodila s epi, pri prvom pôrode som ju nemala, bola som v pôrodnici kde ju nedávajú a už tam som si povedala že pri druhom jedine s epi. Mala som rôzne komplikácie a pôrod nekonečný a tá bolesť to len zhoršovala a vyčerpávala ma...
Neviem presne koľko teraz stojí epi u nás, pred asi rokom stála okolo 2000Sk ale určite zdražela, no keby mi povedali že 5000Sk tak asi tiež už rozmýšlam či to nie je trochu veľa 😝 Ani neviem či ju budem platiť popredu alebo až po pôrode alebo po jej podaní...to dám vedieť zajtra, aj cenu...
Inak je divné že u vás sestričky od nej odhovárajú, najmä pri takej cene, veď aj nemocnici z toho asi dosť "kápne" tak by ju mali skôr odporúčať snáď každej 😅 Ale myslím si že nie je dôvod nechať sa odradiť, keď to má dopomôcť ku krásnemu zážitku z pôrodu... 😕

Kylie tak super, krásny pôrod a zasa ma raz niekto utešil že aspoň s epidurálkou (aj keď v mnohých prípadoch aj bez nej) môže byť pôrod aj krásny 😉 A aj Ťa nastrihovali???

A nechcem nikoho strašiť, síce som mala ťažký pôrod ale všetko mi to pokazili doktori a ich prístup! Vy všetky budete mať len krásne zážitky a spomienky, veľmi Vám držím palce aby to tak bolo!!!

noemi01
24. sep 2009

kyliefox - tak to nechapem čo tam vam ukazovala ?????? 😀 😀
a pôrod ti možeme asi iba zavydieť a bolesti si nemala veľke asi prečo si si dala pichnuť epiduralku????
ja sa asi bojim to dať pichnuť
jaj vonave babetko už sa tešim 🙂
a to že už si po pôrode behala super som zvedava

kyliefox271
24. sep 2009

noemi, podla mna je epi super, tak ked je moznost isla som s nou, urcite 🙂 takto som mala super porod, minimum bolesti