Čo sa zmení pri druhom dieťati?

elefe
22. júl 2009

Mile , uz maminky , cakame druhe babatko sme momentalne v 17tom tyzdni tehotenstva a chcela by som sa popytat , a nacerpat informacie a trochu si aj pokecat o tom co nas caka, ked uz budu deticky dve, ako medzi ne rozdelit lasku, a ako sa celkovo pripravit na prichod noveho clena rodinky,
mame syna Samka ktory ma 2 roky aj 9 mesiacov a termin druheho porodu mame 5,1,2010, Samuel sa tesi na babatko a pyta sa kedy sa uz narodi, krasne spinka uz 2 tyzdne vo svojej izbicke, este sa sice sem tam budi ,ale to je samozrejmost pokial si zvykne ze je tam sam, ale ze sa napriek tomu nemusi bat... v septembri nastupuje do skolky, a ja budem chvilku este pracovat, ako ste na to vy mile maminky?

andrea12737
16. jan 2010

Ahojte..
ale ked babatko tak dlho pije, tak on sa medzi tym znova musi vyhladovat, alebo teda nezasiti sa dostatocne tak ako pises..preto pocituje stale hlad..pokial viem tak male dietatko, by sa malo najest do tych 45min-50min..ak place po odpojeni dalej tak to uz nebude hladom, alebo mozno aj bude ale preto, ze sa sice najedlo skor, odgrgol si, prebalil sa, zacala ho napr. palit zaha(skryty reflux), pyta si prsnik, ty mu ho hned ponuknes a on si co to odpije a zasa to iste dookola..alebo ho skus neprebalovat medzi kojeniami..je to zbytocne...ak je brusko babatka preplnene, moze ho boliet a tiez sa dozaduje prsnika na ukludnenie, a placka z toho...ja neviem..nechcem sa hrat na mudru len ti pomoct, tak pisem co mi napada.. 😒
nam uz prestavaju stacit tiez hodinove kojenia..snazim sa urychlovat kojenia, aby sa mala rychlo najedla a aby sa mohli prsniky plnit a oddychnut si, no akosi posledne 2-3 dni je to divocina..zacinam mat bradavky v prdeli, cele su silno cervene,skoro bordove, tak snad sa mi neurobia ragady ☹ v noci sa mi zacala castejsie budit..v 3tom mesiaci zivota nastava vraj rastovi spurt a s tym spojena laktacna kriza, tak ked teraz to mame s mlieckom take ltt tak potom taktiez neviem co budem robit...ach jaj.. ☹
ale tak kazda kvapka MM sa rata.. 😉
prajem ti elefe vela sil!
A ostatne mamicky..ako sa mate? ako deticky?
Dobru noc prajem

elefe
autor
17. jan 2010

Ahojte

Adik dakujem neberiem to ze sa mudris,,,,ja sa tiez naozaj snazim a tiez by som to nazvala DIVOCINOU,,,, ine je keby priberal neriesila by som to ale prikladal ako napriklad ty aj kazdu hodinu,,, ale ked mi nepribral ani grm ba dokonca schudol od prepustenia z nemocnice tak si myslim ze to neni ok a ked uz aj zaspal zdanlivo ze je napapany , tak to bolo od unavy,,, reflux ma , to ja viem a bolieva ho brusko vtedy sa nosime , nekojime,,, konzultovala som nas stav aj s pediatrickou a ta jednoznacne podla toho co som jej povedala tak uznala ze je hladny,,, takze dokrmujem kazde druhe papanie, a zatial to ide, vychadza to tak ze dokrmujem vlastne raz cez den a raz v noci a ostatne papania kojim takze myslim ze zatial je to OK,,,ma aj MM aj UM bohuzial nenecham ho hladovat a castejsie prikladat sa uz jednoducho nedalo,,,,ale aj tak si vravim radsej kazde druhe kojenie ako ziadne,,,,

andrea12737
17. jan 2010

ahojte.
no ved jasne, ze ho nenechas hladovat 😉 simonko je teda narocne babatko(nas samko sa tak choval,ako babatko).. a len o trosicku sa mu to zlepsilo ked presiel na UM.. 😒 popravde neviem si to predstavit, zeby bola krstinka rovnako narocne babatko.. 😕
uz mam napisanu ziadost o rozvod, este mi tam treba nejake detaili dotiahnut a ide sa na vec...dnes som uz prejednavala moju situaciu s rodicmi,(viem co na to kamosky tak som chcela vediet nazor rodicov) tak ty len gulali s ocami, ze cim si vsetkym musim prechadzat, tak povedali ze ak sa rozvedieme, tak mi financne vypomozu a budu stat pri mne..tak ma to tak posilnilo..
pekny den vam prajem.

elefe
autor
17. jan 2010

Adi
tak napokon to predsa ides takto riesit? Ako je to mozne ,? vies neviem pochopit ze dvaja ludia ktory maju spolu malicke deti ich spolu vlastne maju ked si nerozumeju,,,
ty si este mladunka, takze nic nestratis teda podla toho ako hovoris,,,no neviem to posudit a ani si to predstavit a ani nemam pravo sudit samozrejme , len mi to nejde do hlavy,,, vobec spolu nevychadzate?alebo kde je vlastne problem?

kyliefox271
17. jan 2010

ahojte, málo píšem-mám skúškové,
Andrejka, tak si to vzala do rúk. Podrobnosi neviem, al ekeď si uznala, že je to naj riešenie, tak aj bude. A vidíš, stále sa máš na koho spoľahnúť (rodičia). Tak sa drž.
Vy už máte k

kyliefox271
17. jan 2010

Vy už máte Kristínku vyše dvoch mes. doma, ako to ide... Naša Laura má zajtra 4.
Elefe, ja som začala tiež pomaly prikrmovať. Ale Vám sa to myslím ešte môže rozbehnúť čisto s mm. Hlavne nech ste obaja spokojní.

andrea12737
17. jan 2010

Jeeej kyliefox 🙂 ahooooj..drzim prsty na skuskach 😉 vy uz mate zajtra 4mesiace? wow...ale ten cas ozaj uteka..
viacej egoistickeho, arogantneho a sebeckeho cloveka ako jej moj manzel nepoznam, a ani nikdy som nepoznala..to je tak..dala som na rady socialnych pracovniciek(my sme uz mali jeden sud, ohladne vyzivneho na samka, ked mal rok a pol az dva), nedala som na vlastne citenie a tak to dopadlo.. vydat som sa chcela-inak by som to predsa neurobila... no teraz uz viem ze to bol omyl.. este mame zaplatene 2 mesiace spolocneho zitia(nemam ho ako vyplatit) a uz kazdy pojde svojou drazkou.. on nie je zly(snazi sa nebyt zly) len on to uz ma v povahe..to je tak ked si nerozumieme vo financiach(on ma svoje financie a ja svoje..ak mi nejaku korunu dal, pytal ju odomna spat do haliera/centa-a to neprehanam.., vo vychove je to uplne rozdielne, a aj v intimnej oblasti je to biedne 😒 ) bude to takto lepsie.. on sa vsak nechce rozviest, len kvoli jednej veci, ze sa bude hanbit pred vlastnou matkou, ked sa bude musiet vratit domov.. ako pisem je to egoista a ma az privysoke sebavedomie,hrdost.. davala som tomu sancu, no stale sa to do tyzdna vratilo spat do starych kolaji.. psychicky je toho na mna moc..
ale popravde bude sa mi tazko zvykat zit samej len tak s detmi..nemat nikoho s kym by som sa porozpravala, vyrozpravala..
ale ja verim v lepsiu buducnost 😎

simonka28
17. jan 2010

adka citam co pises.neboj my zeny sme silne a zvladneme to!ja som mala 17,maly pol roka a odisla som od frajera,zila sama s nasimi.vsetko sa dalo zvladnut ked som sa na maleho pozrela 🙂 teraz cakame s priatelom s kt.sa poznam od detstva druhe babatko,tesime sa.maly ho berie ako tatika a on by ho nedal za nic na svete,to mam niekedy pocit,ze mna by skor vymenili...drzim palceky! 😉

andrea12737
17. jan 2010

Simonka28- dakujem velmi pekne za povzbudenie 😉
ja to neberiem nejak tragicky, len zvladat to financne bude problem...to ma skor trapi 😒 no ved nejak to uz zvladnem, peniaze boli - su - a budu 😀

dadulka2000
17. jan 2010

ahojte babenky

normalne rozmyslam ci mam normalne babatko,... ta moja zabka len spi a spi,.... aj 5-6 hodin potiahne bez jedla a ked sa ju pokusam zobudit tak sa to ani neda. 😎 ja musim teda medzi jej spankom odstriekavat a potom jej to aj flaskou dam - a to vypije aj 100ml (je to normalne na 6 dnove babatko??) a znovu zalomi a spi.
ja ozaj ani neviem ze ju mam 😀

dnes sme boli s maminkou na nakupoch 5 hodin - sa vyvetrat trosku, vonku bolo krasne tak sa treba vyvencit 🙂
Adi drzkaj sa,.... zvladnes to. si este mladucka, mas cely zivot pred sebou.

elenka.k
17. jan 2010

Dadulka takto by to nemalo byť, bábo nesmie byť tak dlho bez jedla, myslím až 4 -5 hod., a potom taký veľký náraz 100 ml mliečka, radšej jej dávaj častejšie po menej, ja som mojej tiež dávala na spanie. No moja jedla väčšinou po 3 hod. už si pýtala aj skôr a často som musela s ňou vydržať do tej 3 hod. priam si pýtala - krikom. Skús taký systém papkania, lebo Ti je vyhladovená a potom žalúdok nebude stíhať tráviť, no šak sa popýtaj na poradni.....

elefe
autor
17. jan 2010

Jasne Adi zivot mas este pred sebou,,, no nieste jediny par co tak zijete, aj moji svokrovci maju kazdy svoj ucet neviem ako hentak moze normalna rodina fungovat a vykrikovat si kto co zaplatil,,, u nich to nieje celkom tak ako u vas ale velmi podobne,,,ale je pravda ze si este mlada,a vsetko zvladnes len sa treb na vselico pripravit a byt silna,,,je to smutne ale ked sa neda inak tak to bude naj riesenie aj pre deti aj pre teba,,, a to sa nehambi ze je taky sebec? no este ze budes mat byt a podporu rodicov to je hlavne,,,

kylie no snad by sa to este mohlo rozbehnut,,, teraz je to fajn lebo kojim kazde druhe papanie mam oddychnute prsia i bradavky a hlavne su dostatocne naplnene a aj mlieko ma hodnotu ako ma mat a aj sa maly pekne nasyti,,,
ale je pravda ze je mozne aby sa to este upravilo,,,

dobru nocku

kyliefox271
17. jan 2010

ja by som bola happy, keby malá toĺko pospala 🙂 hlavne v noci, keď žijem svoj študijný život 😖 ale dnes mám relax, tj upratujem 🙂
Andrejka, presne, peniaze boli-sú-budú, a písala si, že čo on dal, to pýtal späť, a na vyrozprávanie môžeš hocikedy aspoň do mailu písmenami to hodiť 🙂 určite robíš dobré rozhodnutie, ja Ti držím palce,nech sa Ti všetko pekne rozbehne. chlap sa aj tak nikdy nezmení.

andrea12737
18. jan 2010

Dadulka...zavidim 🙂 aj mne mala vela zo zaciatku spinkala, ale to som uz spominala-bolo to kvoli zltacke...aj by som povedala ze je to normalne na tak malinke babatko, len tych 5-6hodin...je ozaj dost vela... 😕 ale tak kazde babatko je individualne 🙂
elefe-viem ze su viaceri co ziju tak ze kazdy ma svoj ucet, vies len on jedine co povazuje za nase a co tak aj nazyva su deti..nic viac... ked som prisla z nemocky-ked śom lezala na rizikovom, tak kupil napr. kombinovany sporak-a povedal, aha pozri aky som si kupil sporak...kupil satelit-pozri, kupil som si satelit... a takymto stylom fungujeme.. ja som uz chcela podat ziadost v auguste..no nechala som to tak..teraz to uz odkladat nemienim-uplne ukoncenie vztahu som zvazovala uz pocas tehulkovania pri samkovi, no stale som si ja hlupacik hovorilia, ze snad to bude raz dobreeee, no prisla som na to, ze ten chlap sa nedokaze zmenit, aj ked sa neviem ako velmi snazi,okrem ineho, za posledne 3 mesiace som sa v nom tak velmi sklamala, ze city z mojej strany su uz uplne nulove 😔 obavam sa len toho, ze nas bude sudkyna natahovat a posielat na kadejake poradne...a dalsia najhorsia vec je to ze on sa jasne vyjadril ze rozvod nechce ☹ a bojim sa toho ze mi bude robit problemy ☹ ☹
inak je to super, ze je malicky konecne spokojnucky 😉
kyliefox- 🙂

andrea12737
18. jan 2010

Ahojte ,
neviete mi povedat nieco blizsie o tomto? nema s tym niektora skusenost? alebo skusenosti inych mamiciek by ma potesili. Velmi rada by som to malej kupila, tak ci sa mi oplati do toho investovat..vdaka za reakcie..
dadulka- nevedela by si mi povedat cenu, ako sa to tam u vas pohybuje?
http://www.amazon.com/Fisher-Price-Infant-To-To...
Vdaka 😀

kyliefox271
18. jan 2010

Adi, neporadím, od decka záleží, také nemáme, mali sme iné kresielko, Riško v nom sedel a sedel uplne spokojny, ale Laura ledva ledva chvilu...

elefe
autor
18. jan 2010

Adi
kamaratka ma kresielko je aj teda vybracne, a malicky jej je tam spokojny,,, a je tam rad...
my mame obycajne bez vybracii aj bez hrazdicky davam tam uz malickeho aby mu tolko nevyclapkovalo,,,a je teda tam spokojny ked je napapkany,,, no a jasne ze je to straaasne veeelky papkacik tak som aj rada lebo jedenie u samka bol uplny kriz na pleciach,,,,
no a co sa tyka teda vztahov byva to vseliako , hlavne aby ste boli s detmi spokojni,,, no a nechapem preco ma robit manzel problemy ked mu teda ocividne nezalezi na VAS ako na rodine,,, ved jasne ze by mu teda bolo lepsie samemu ked je taky samolubi,,,

pekny vecer vsetkym vam

andrea12737
18. jan 2010

Kyliefox-viem ze to zalezi od babatka, citala som rozne recenzie nato a boli viac pozitivne ako negativne..
rozmyslala som nad tym kvoli tomu, ze malu strasne bavia kolotoce 😀 v kazdej jednej izbe kde je luster, tam je zavesene nejake zvieratko, aby ked vojdeme do izby mala na co pozerat a ked s tym zatocim tak sa smeje o 106 😀 😀 tak ma napadlo ze toto by ju mohlo bavit..a okrem ineho, aspon by som stihla urobit viacej veci..lebo doobedu musim stihnut zacat varit, a co-to popratat, dat naobedovat(pred obednajsim spankom) samkovi, ja sa chcem stihnut najest, a je to teda dost o drzku..mala mi zaspinkava teraz najnovsie skor poobede,tak na dlhsie, preto.. 😒 ale uz som pevne rozhodnuta ze to kupim. teraz mala kristinka meninky tak na tuto pocest som sa s rodicmi dohodla ze pojdeme 50:50 kedze je to dost drahe.Lenze v obchode to tu v presove neviem nikde zohnat, budem to teda musiet objednat cez net.
dakujem zatial za reakcie 😉
dobru noc prajem.

andrea12737
19. jan 2010

Ahojte kocky,
dnes som sa bola informovat ohladom nejakych veci na sude, tak vraj sa zvykne riesit vsetko naraz..rozvod, vyzivovacia povinnost a navsteva deti+ opatrovnictvo.. tak bolo by dobre keby to aj tak vyslo.
Dnes som malej kupila kresielko, je do 18kg, malemu sa ihned zapacilo a malej tak isto 😵 😵 tak sa z toho vytesujem 😵 coby som robila bez tych mojich deti 😵 😵
pekny den vam prajem.

elefe
autor
19. jan 2010

Ahojte
Adi tak super, a kde si teda zohnala?
My mame dost perno lebo simonko si robi rezim taky ze dobeda spinka , potom ked spinka samko tak on je hore a zaspava znova okolo pol tretej a to samko pomaly vstava takze dost perno ale ved to nevadi aspon viem ze ich mam az na to ze manzel je na fuske uz 4ty den a ulozit samka spat je hotova galej,,, na buduci tyzden uz ale pojde do skolky, asi tak od utorka, lebo sa doma priserne nudi,,,a potom vymysla a zle robi atd atd
tak sa tesim ze uz bude doma volnejsie,,,a nasi ho zajtra beru so sebou do bojnic tak sa tiez tesi aj on ze bude zmena,,,

elefe
autor
20. jan 2010

Ahojte mamulky,,,
ako sa mate?My celkom dobre,,, akurat to mame s tym papanim dnes desne,,,maly si cucka, po teosticke a az doteraz bol nervozny a nespokjny ani nic moc nenaspinkal,,, ale potom sa riadne vykakal a bolo dobre,,, take zvlastne vykakal neviem ci si natahl viac mojho mliecka, alebo teda ci co ale take uplne riedke ale nie ako prehnate vodove,,,, po ine razy mal inaksiu tu stolicu viac taku hustesiu skor kasovitu,,, no uvidime,,, som premyslala ja nad cajikom ci mu uz davat, ked uz ma dost casto UM co myslite,,, existuje harmanceky od 2 tyzdna zivota dietata,,,
vy uz niektore davate? asi nie ked kojite ze?

andrea12737
20. jan 2010

Ahoj,
elefe-zohnala som to v draciku v centre mesta, akurat to vylozili, tak hned som to zobrala. Mala sa mi v tom usmieva, velmi dobre sa s nou komunikuje ak je v tom, viacej sa rozprava, nez ked ju mam tak na rukach a s nou komunikujem, no je uplne rozkosna 😵 , maly sa v tom homba, ked tam mala nie je 😉
Kolko spinka tvoj maly? cez den a noc? s tou stolicou si nic nerob, nie vzdy ju musi mat rovnaku 😉
Co sa tyka toho harmanceka, len raz sme ho skusili dat samkovi a cely sa vysypal, normalne mal take cervene flaky po celom telicku a strasne plakal ☹ , takze ja z vlastnej skusenosti neodporucam v ziadnom pripade..ak tak velmi dobry je rascovy cajik,alebo feniklovy pripadne anizovy. a co ja viem, ked este kojis, tak asi by som nedavala dalsie tekutiny, tekutin by mohol mat podla mna dost. Ak sa ti zda ze je smadny, ponukni mu prsnik 🙂 nic lepsie a chutnejsie neexistuje 😎
ja samozrejme nedavam ziadne tekutiny.
Dnes som bola v obchodaku na nakupy,tak som sa tresla po vrecku 😅 ale nakupila som pre kazdeho nieco 😀 este si dnes skocim kupit topanky na zimu, lebo tie co mam nosim 6 - 7 roky, je mi v nich zima, tak uz by sa patrilo..
Moniack-uz ste doma? ako bolo? babatko? v poriadku? ake su mieri?
Ostatne mamicky-ako sa mate? deticky ako?
pekny den prajem

elefe
autor
20. jan 2010

asi mas pravdu adi ved ked mam mliecko netreba mu ine,,,, simonko spinka vacsinu dna da sa povedat,,, mal to tak ze zaspaval ta medzi osmou deviatou rano zobudil sa tak o jednej , bol hore max do pol tretej a zase spinkal do piatej svrtej ako sa napapal,,, a potom bol hoe do kupania to je do pol 7mej a a potom zaspava tak medzi osmou deviatou,,,niekedy skor inokedy neskor,,, a no a v noci prespi z vecera do jednej,,, a tiez potom sa cicika a okolo pol tretej zase zaspava ale uz len na dve hodky,,, potom sa budi cicika a papa rano a zase zaspavamedzi osmou deviatou,,,

noemi01
22. jan 2010

ahojte
my stale sa kojime papame každu hodinku
v noci prespinka krasne zobudi sa len na papanie a spinka dalej
dudlujeme o 106
zatiaľ s nim nemam problem ani neplačka
len nech je už teplo lebo to obliekanie 2 deti katastrofa
mliečka mam dosť aj 4 krat menim vložky do podprdy

a vy ako???
nestiham vas čitať

dadulka2000
23. jan 2010

ahojte
Adi to je pre teba:
http://shop.ebay.co.uk/?_from=R40&_trksid=p3907...

http://www.amazon.co.uk/Fisher-Price-Link-Infan...

pozri v akych cenach sa to pohybuje tu,... my mame len take obycajne kresielko - Ellie sa v tom celkom dobre pobavila sama, vyskusam aj teraz s Millie ked bude o daky ten tyzden vacsia. 😀

ja som si prave odhoruckovala - 38.8C, mala som asi upchaty mliekovod,.... tvrda a bolava plocha na prsniku, tak som ju rozmasirovala, nahrievala a odsavala,.... nastastie po 2 dnoch uz je to lepsie. ale zdochynala som 😝

inak mala papka fajne a aj pospi si stale vyborne,.... tych 5 hodin potiahne (ale aj Ellie bola a je dobry spinkac) 😉
krasny vikend mamulky

noemi01
23. jan 2010

dadulka - ja som bola na tom tak isto asi više tyždna aj lieky aby sa mličko spustilo a nič
ach jaj to bola strašna bolesť tiež som masirovala aj nahrievala ........... ale nakoniec mali pekne rozpapal a je ok
ale našťastie horučky som nemala toho som sa bala

no pekne ti spinka že 5 hodin mne ešte nikdy tak dlho nespi na obed 3 hodinky a v noci najldhšie 4 hodinky
inak nespime do obeda vobec všetko sleduje tichučko

kyliefox271
24. jan 2010

zdravím Vás,
Andrejka tak kúpa kresielka sa oplatila 🙂
ahoj Noemi, po čase 😉
A kde je marcelka, melonik, moni? mohli by sa už tiež ozvať, ako sa im darí.
My po starom, dnes mám ,,voľno,,a od zajtra sa zas učím, už tu mám ale muža, tak sa strošku postará o Riška.
ahojtee 🙂

andrea12737
25. jan 2010

Ahojte kocky 😎
jeeej, noemi ahoj.. super ze si sa ozvala 😀 takze ste zdravucky, kojite sa...kraaasa 😀
dadulka, dakujem velmi pekne, no skoda ze som sa k tomu dostala az po kupe...no este raz velmi pekne dakujem za ochotu 😉 . Ten zapal prsnika ti nezavidim, ale tak konecne si z toho vonku a kojite sa 🙂 inak ako ti to ide? v pohodicke? predtym si spominala ze sa toho kojenia obavas....
Kyliefox- no ano oplatilo sa, som rada. ale za take obycajne kresielko tolko penazi-to je ozaj sila. A ako sa ti vlastne dari na skuskach? este ich mas vela pred sebou?
My mame asi 5 spanky pocas dna- dokopy sa to pohybuje od 3 do 4hodin a v noci zaspavame zatial najneskor o 22.15 a stavame medzi 8-9hod, takze pohodicka, no jednu krizu mame za sebou, tak to sme 2 noci nespali ani jedna z nas, okrem dna tak aj v noci sme boli hore co kazda hodinka a pol, odvtedy dost pribrala (to hovori kazdy co ju videl a drzal)je tazka a zasa ma fajnucke licka a 2 brady 😵 , tak uz sa tesim na poradnu..na take kilo to uz teraz odhadujem. Inak poradnu mame o tyzden v utorok a caka nas prve ockovanie, tak sa toho trosku obavam, no dufam ze to zvladneme bez problemov.. u samka sme za 3 noci nespali,co mal horucky a bolela ho nozka ☹
ostatne mamicky ako? moniack, ako babatko?melonik? marcelka...elefe 🙂

moniack
25. jan 2010

ahojte, ja sa ospravedlňujem, ale nás prepustili teraz v piatok, Oliverko sa narodil 15-teho, ráno a mal 3350g a 52 cm, na mňa to bolo dosť, cisársky bol ťažký, dlhá operácia skoro 2 hod., a bol to pre mňa šok,a potom som mala ešte zrasty na maternici z predchadzajúceho tehotenstva, takže ma čistili...., inakšie som sa dosť o seba bála, bola som v spinálke,,,,,bola som síce šikovnejšia čo sa týka chôdzi, ale tá maternica fakt strašne bolí, to pri Kubkovi som nič necítila

a za dalšie, mali sme krízu v kojení, takže sme hlavne večer dokrmovali, lebo som nemala dosť mlieka, a dokonca som nemala také naliaté,... a doma je to tiež cez deň kojíme, a večer ked mu dám moje mliečko tak plače a nestačí mu, tak to ešte vypije 30,40ml UM

čo sa týka Kubka, tak som to bez neho ťažko brala, veľmi mi chýbal, a plakala som za nim

ked som prišla domov, tak to bola riadná zmena, Oliverko je veľmi dobrý proste napapaný, prebalený spinká,čo sa týka Jakubka, tak ten čas trávil u svokrovcov a je to na ňom vidieť, je veľmi zlý, večer aj 5,7x vyvádza, plače aj hodinu, aj cez deň zlostí, nemá žiadnú autoritu...., no proste nervy, nechala somdobrého chlapca, a prídem a psychicky zlého a shrčou na hlave.... ,no nervy

inakšie Oliverka veľmi ľúbi, strašne sa z neho teší, láska na prvý pohľad

troška som vás dočítala, a Andrejka, tak rozvod, nové kresielko aj ja chcem
potom sa ozvem, všetko zatiaľ zvládame, máme presne na obed navarené, opraté, vyriadené, a kojím popritom, a prebaľujem a je tu aj Kubko,,, takže pohoda
fotky dám ked ich budem mať v pc...

moniack
26. jan 2010

ahojte
tak ja sa ozvem a tu nikoho
Andrejka som myslela, že chcem kresielko nie rozvod 😉
inakšie osm zabudla napísať, že kojíme cez klobúčiky, lebo mal problém si chytiť a dlho a potom som už mohla kojiť, ale aj moje bradavky vyzerali hrozne 😖
no a včera sme mali dobrý deň aj noc, Kubko bol konečne na tej úrovni kde bol, a v noci spinkal, neplakal, zobudil sa len na pitie a hned zaspal, no paráda, ako sa zdá, tak už sa začína dávať do normálu
ja som bola už v meste a teraz išla polovička, lebo my nie sme zosobášení, tak sme boli na matrike nahlásiť zmenu priezviska
bud dnes, alebo zajtra čakáme Dr., tak zvedavá čo povie na malého, a asi aj pozre Kubka
inakšie Oliverko ma strašne suchú pokožku, nechcem používať hocjakú kozmetiku, teda nepoužívame žiadnu, okrem detského mydla,tak som mu kúpila modrú indulonu, vraj sa to môže, aj v nemocnici ju dávajú, ale ak máte osvedčené značky tak poradte
inakšie ma ešte stále bolí brucho, a maternica riadne, nemôžem sa ani na stranu večer otočiť, teda ani sa neviem, a preto spím na chrbte a chrápem
tak pá zatiaľ, Oliverko spí, zaspal o 7,40h a spal do 11,30h a som ho nachovala, chvíľu sme chodili a rozbalila som ho, a zas spí, no nechápačka,... ale večer ho budem musieť nechať čo najdlhšie hore, aby bol dobrý večer,