Čo sa zmení pri druhom dieťati?

elefe
22. júl 2009

Mile , uz maminky , cakame druhe babatko sme momentalne v 17tom tyzdni tehotenstva a chcela by som sa popytat , a nacerpat informacie a trochu si aj pokecat o tom co nas caka, ked uz budu deticky dve, ako medzi ne rozdelit lasku, a ako sa celkovo pripravit na prichod noveho clena rodinky,
mame syna Samka ktory ma 2 roky aj 9 mesiacov a termin druheho porodu mame 5,1,2010, Samuel sa tesi na babatko a pyta sa kedy sa uz narodi, krasne spinka uz 2 tyzdne vo svojej izbicke, este sa sice sem tam budi ,ale to je samozrejmost pokial si zvykne ze je tam sam, ale ze sa napriek tomu nemusi bat... v septembri nastupuje do skolky, a ja budem chvilku este pracovat, ako ste na to vy mile maminky?

moniack
14. feb 2010

- ahojte
- elefe no dúfam ,že nič na malého nelezie 😖 , a s tým jedlom, my máme tiež všeliak, ale v poslednej dobe začal papať aj ked nič moc 😒
- my sa držíme, chodíme každý deň von, už sme dokonca boli aj dalej ako iba na ulici a Kubko to zvládol, držal sa kočíka a nemala som vôbec problém s 2 deťmi 😵 , malého zbožňuje a už ráno niekedy o 05,ooh je pri nás
- inakšie sme mali s Oliverkom tie problémy, že sa vykakal len raz ,a stále sa pučil, no hrôza, tak som vymenila na fľašky cumeľ a je lepší /neťahá vzduch/, a nekojím len odsávam, lebo aj tak ťahal vzduch, a neveríte problémy zmizli 😉 , malý kaká stále, a vidím, že nemá bolestí bruška
- len túto noc som si všimla ,že chcel každú 1,5h papať 😕 , tento týždeň ideme k Dr. tak som zvedavá
- pá, užite si Valentína a zvyšok víkendu

noemi01
14. feb 2010

melonik - to je strašne
nech sa miške dari a nech sa ma čo najlepšie
ja som mala v tehu cukrovku a to može mať aj mali alebo nie???

pri prvom babetku som bola unavena ale teraz zvladam všetko
našťastie maličky je dobručky

a dominike som dala po riti riadne
skočila na maleho ale nebolo to nešťastnou nahodou tak dostala
a povedala že damiánko je ako trampolina postavila sa na bruško mna skoro porazilo
a ten naš pokladik ani nezaplakal on je už chudatko trenovani

božkava ho stale a ked na neho pozrem tak je od čokoladi až na čele 😀
štipe mu lička , no moje male chudatko

elefe
autor
15. feb 2010

Ahojte mamule,,,
tak pisem pisem ked mam chvilku,,,ako sa mate? ktora uz mate s mimiskami rezim? my sme uz aj tyzden nejaky taky stabilnejsi mali ,ale teraz cez vikend sa nam vsetko nejak pokazilo a je zatial pokazene,,,no a este ma simonko aj sopliky,,, asi to chytil predsa len odomna,, no co trosku sa trapime s odsavackou a libenarom, a dnes som volaal doine aj za tie vyrazky tak je to nejaka kozna choroba aj mi povedala ze ako sa vola ale som zabudla a nakazala mi kupit si olej alebo krem s obsahom nejakej latky ale nepamatm si kjak sa vola , mam to zapisane, a poznacene,, no vo stvrtok o pol 9tej sa jej mame ist ukazat tak som zvedava co povie,,, inak je simonko stale dobrunky, je to pokladik a samko jasne ze tiez akurat ma nejake total debilne obdobie kedy nielenze neposlucha a nepocuva ale este ja odvrava a totalne papuluje, sprava sa tak akoby sme ho mikdy nevychovavali,,, je mi z toho niekedy na nic a pritom nieje rozmaznany,,, za vsetko co bolo treba bol pochvaleny povzbudeny a za nepekne spravanie bol potrestany a aj samozrejme mal vysvetlene a vychovne povedane preco sa ma alebo nema tak alebo onak spravat je uvrieskany , a totalne papuluje ako som uz pisala a ked nieje nieco po jeho voli tak itrci usta a spravi bebebebe a vyplazi pri tom jazyk ide ma sibnut sme si milionkrat vysvetlovali ze tak sa sptravaju len skarede deti a ci chce on patrit medzi ne a neviem co,,, no zatial nezabera,,,tak som zvedava co a kedy zaberie,,,tak nam drzte prsty aby sme to nejak zvladli,,,

andrea12737
16. feb 2010

Ahojte mamicky,
elefe-dobre ze si vyzdravela, s tym simonkom-len dojci, aby sa rychlo vyzdravel 😉 s tym samkom-opisala si celu nasu situaciu do bodky, mne uz vcera pri obede praskli nervy, tak som ju jednu struhla 😔 no nedalo sa inak, strasne ma vytocil, joj, este len si na to spomeniem a uz som nervozna..neviem co je to za obdobie, no je to ozaj na nervy 🙄 😠
noemi- nemam slov 🤐 uz aj nas mayi, ma niekedy take blbe napady, ze sadnut si kristinke na kolenaa 😀 😅 co mam viac k tomu dodat? Super ze si sa ozvala
melonik-myslievam na vas
moniack-takze nakoniec sa to da aj s dvoma detmi,super 😵 , takze konecne ma maly brusko v poriadku
nasa mala je zlata, ked napodobnuje moj smiech, tak sa tak nahlas a ostro smeje, a ked manzela tak hrubo-no je to perfektne 😀 😵 inak sa pekne kojime a uzivame si to naplno, zubky sa nam zasa asi posunuli smerom hore 🙂 pretoze sme zasa boli nervozny asi 5dni a zvysili sme opat produkciu slin,dasienka ma take opuchnutejsie a svrbia ju, davam jej ´okusovat´moj malicek, to ju zvykne upokojit 😉 no nic, deti volaju 😀 papa

moniack
16. feb 2010

- ahojte
- elefe tak dúfam ,že Simonkovi sa to nezhorší 😒 , a s tým správaním si nič nerob, ked len toto 😀
- no môj malý mi povie, že sklapni, čuš, a on nebude ticho rozprávať 🙄 , no proste fakt ako keby nikdy nebol vychovaný, a taktiež ked ho upozorníme alebo dostal na zadok ,tak sme mu povedali aj prečo...., no teraz sa ani nerozčuľujem, proste nechcem na neho byť zlá, lebo by si začal myslieť, že je to kvôli bračekovi, takže sa s ním snažím veľa rozprávať..., a túto noc bol s nami hore, Oliverka uspala o 03,ooh a konečne ,že či ľahnem a vstal k nám do kuchyne Kubko, že ide k nám, a čo som mala robiť, poslať ho preč.... 😖 , tak sme sa tlačili na malej posteli, a ocino spal na manželskej sám v izbe
- noe to muselo byť hrozné ☹ , vraj trampolina 🙄
- Adi no vidíš dá sa všetko ked sa chce a zadelí čas 😀 , to musí byť nádherné ako vás napodobňuje 😵 , no počkaj s tými zúbkami, aby si sa náhodou netrápila a vyšli mu po roku ako nám 😠
- môj je nejaký hladoško, fakt nevládzem už niekedy a nechápem 😕 😅

noemi01
16. feb 2010

tak ja som riadne nachladnuta
mali mal sirupček nezabral tak bere antibiotika teraz
tak sme iba doma
a je niejaky uplačkani asi z toho že je chory

ale ale po tej bitke dominika ako poslucha do nestačim sa diviť

moniack
16. feb 2010

- noe to čo ste tak nachladli 😖 , ja si dávam pozor, aby sme to zvládli aj ked náš ocino je nachladnutý vyše týždňa, ale zatiaľ sme ok, klop klop

elefe
autor
16. feb 2010

ahojte ,,,
tak citam ze niesme sami co sme chori,,, no je to des,,,vela ludi je chorych ale dnes som sa v skolke pytala ze ako je to tam a ze chyba iba jedno dieta,,, tak som rada a snad to vydrzi ten nas prdusik,,,
Simonko sa mi zda ze nejak aj pokasliava ale neviem ci to nieje ,z refluxu, vyclapne mu a potom ho to tam drazdi,,,no a nechcem byt skodacka ale som spokojnesjia ked viem ze aj ine maminy mate problemy so st,detmi v tomto veku,,, nas bol uz niekedy na nevydrzanie esze sme ani mladsieho nemali takze nemyslim ze je to prichodom maleho,,,no uvidime co bude dalej,,,

moniack
17. feb 2010

-ahojte
- a dnes je tu mrtvo
- no aj Kubko bol už predtým šidlo ako sa malý narodil, ale to bude žienky tým obdobím 😉 🙄
- mňa včera vytočil muž, tak dnes som na truc išla do mesta a deti som mu nechala 🙄 , konečne som dostala na seba podprdu, lebo som mala problém kúpiť, a tepláky, lebo stále nosím tehu veci 😠
- my sme zdraví 😵 , momentálne by som choré deti nezvládla 😒
- dávate detičkám čaj piť?, lebo niekto vraví, že sa má a niekto ,že nie 😅 , ale kedže je Oliverko aj na mm aj na um, tak asi by mal niečo piť, no musím sa spýtať Dr.
- včera som si kúpila čierne pivo, že si zvýšim produkciu mlieka a nič, moje nervy, fuj a aké hnusné bolo 😝

andrea12737
18. feb 2010

Ahojte,
tiez si myslim,ze maju take obdobie.
moniack-tak deti ostali s muzom 😀 😀 a ako bolo? 😀 zvladol to? 😀 jaaaaj,tak konecne mas podprsenku,tiez som si konecne kupila pred mesiacom 😵 a este som dostala na valentina 😝
my sme tiez viac-menej zdravi. zatial. Pokial mas mm,tak ak bude smadny ponukni prsnik, naco budes nukat este caj...zbytocne tekutiny navyse, istotne ho nepotrebuje 😉 zabezpec si bylinky senovku grecku a benedikt lekarsky-musi byt kombinacia tychto bylin a produkcia sa urcite zvysi...alebo nech ti dr. predpise tabletky Costi 😉 (su urcene na travenie)
baby..po roku nefajcenia,zacinaju na mna dopadat,abstinencne priznaky... som z toho hotova ☹ vy fajcite?

elefe
autor
18. feb 2010

AHOJTE BABULE,,,
tak cierne pivo ani mne nechutilo a ja mozem vyhlasit ze ako prva sa u nas kojenie skoncilo,,, maly uplne prsia odmieta ani si nechyti,,,a ked sa aj pomyli tak ho napina a vypluva hned bradavku takze u nas uz nula, bodov , pokial si sam nasiel potahalô tak som stale nukala ale teraz uz to vzdal sam,,,
boli sme dnes konecne u Dr , s tym vysypom ma to nejaku seboroe ci jak to nazvala,,, dala nam saliciovu masticku a mastit raz za den, ale ma to chudacik strasne a to mi ona povedala ze to moze prerast az do nejakych skaredych mokvajucich chrast za uskami aj inde,,, no tak to nastastie nemame aj ked niekde mu to uz chrastavie , hlavne teda v oboci,,,hned mu vzala aj krv, aj KO a aj ci nahodou to nieje aj prejav alergie BKM, tak som zvedava, ze vysledkay za 2t a KO zajtra,,, tak som zvedava,inak je to veeelky papkacik mame 6200gr ale nas len vazila nemerala, takze dlzku neviem ale je uz riadny,,,krasne sa usmieva a reaguje, vyprava sa so mnou a reaguje na hracky,, pokladik maly,,,
Samka som teda napokon nedala do skolky lebo vecer na pohotovsit v ten den bol chlapcek co chodia spolu a mal teploty tak som ho nechala doma a aj tak zase mam pocit ze zacina kaslat a zacal zase chrapat, lebo ma zase tu mandlu spuchnutu, je to nekonecno a stale dookola, ja uz neviem uz asi naozaj len tu mandlu vybrat a bude pokoj, teda dufam , lebo inak mu to zateka a z toho mu chyti vzdy priedusky, no a ma ist s nasimi na lyzovacku na bud tyzden tak som zvedava ci to nejak zase prepukne alebo nie,,,ale mam obavy ze to bude stale dookola kym mandla nepojde von,,, teraz teda nechodi ani do skolky a stale ma nejaky problem ved tam bol dva dni takze myslim ze tam neochorel,,, ma to proste stale dookola,,, uz minuly rok mal o takomto case stale problemy so soplikamy nevedeli sme sa ich zbavit asi mesiac , ale ked sme sa ich uz zbavli tak bol pokoj a nevracalo sa to,,, mna asi porazi,,,, Simonko ma tiez nejake sopliky, ale ma to vsetko vzadu v dutinach takze sa snazim len odsavat a veru rano aj cosi vyslo pekne ale davam mu len morsku vodu nic viac aj tak mi dokina kazala len to,,,
no a som si dnes inu radost spravila,,,som si kupila mini saty,,, tak mi zapasovali,,, no usim sa pochvalit... manzelik ma este nevidel musim sa do nich natasat a ako tak pozeram vsetky mame nejaku maniu v podprdach bo aj ja som si jednu kupila dnes,,, a este som malickemu kupila mam dudku a aj dudku na flasu a konecne aj termosku malu ked my stale niekym behame tak na vodicku do flase na mliecko co zarobit...tak som happy z nakupu len dudka na dudkanie je mu malicka,,, nejak som to neodhadla,,, je tam ze od 0 do 7mesiacova a nebolo to dobre vidiet az ed som ju otvorila tak som zbadala ze je kratka,,,
pekny den

elefe
autor
18. feb 2010

jeeezisi to som toho popisala,,,
no a k tomu fajceniu,,,ja som fajcila red tym , ale manzel pred rokom prestal tak ho v tom nenecham sameho budem aj ja nefajciarka,i ke priznavam ze ked pojdem s babami von tak si urcite jednu, dve bafnem,,,, 😝 😀 😉

icerna
18. feb 2010

ahojte babule 😉 hlasim sa k vam po dlhom čase 😉
kukala som fotky,mate kraaasne pokladiky.
mi sa mame celkom dobre aj ked s tim spravanim mame tiez problem u vanessky,je protivna,papulnata,nepocuva,uplne ako vymena 😠 na malu vobec neziarli,je zlatcka,stale spolu debatia 😵 aj doktorke som to spomenula a ona ze to ma obdobie vzdoru 🙄 aj som ju dala dnes do skolky zapisat,tak sa celkom tesi ze od sept.nastupuje.

moniack
18. feb 2010

- ahojte
- ale ste toho popísali 😵
-icerna ahoj, som rada ,že si sa ozvala 😉 , som pozrela tvoj album, a ty vyzeráš super 😉 , to si sa tak rýchlo dostala do formy?, myslím, že nemáš ani kg navyše 😉 , lebo ja ani neviem či som vôbec schudla, nemôžem sa už na seba ani dívať 🙄
- elefe, tak ja som včera vôbec nekojila, nebolo čo 😖 , pivo mi nepomohlo, a dnes ako pozerám mliečko je, ale už fakt nevládzem, proste si ho prikladám každý deň, a aj tak s plačom malého potom zarábam UM 😖 , neviem, asi fakt nemám veľa mliečka, a ked si odsávam, tak len 10ml, raz som mala dokonca 40ml 🤐 , ale malý je macko, 😵, a s tým mliečkom asi máš krízu, možno si raz zas chytí 😉, a nie je to katastrofa, ved veľa detí vyrástlo a vyrastie na UM, za to sa nestrieľa 😉
- Andrejka tak ty si ma prekvapila, lebo si ťa vôbec, ale vôbec neviem predstaviť s cigaretou 😕 , no predstav si, muž vydržal, som prišla domov ale bol rád, a svokra ma hned privítala, že tu si moja 😉 , a podprdu mám, ale budem si ju musieť rozšíriť na chrbát, lebo košíky ok, ale zapnem tak, že ma odvezie sanitka 🙄 😀
- no Oliverko bol dnes umrnčaný, nevedel sa uložiť, bol stále hladný, a už spí asi 3 hod., ja som stihla upratať, a od včera som mala navarené rezne, teraz som hodila ešte prať a už je dobre 😉 , Kubko si bračeka nedá, nikto ho nemôže chytiť, hned kričí, aby išiel od neho preč 😵, no proste láska 😵
- k tomu fajčeniu, ja som nikdy nefajčila, a môj muž prestal fajčiť ako sa dal dokopy so mnou 😉 koľko pozitíva som mu priniesla 😀

elefe
autor
18. feb 2010

Ahojte
tak konecne som si sadla,,, pozeram ordinaciu,,, ktora to sledujete?Pozeram ze pani Studenkova pomaly straca svoju super figuru, vidiet ze starne,,,ale ved nik nemladne,,,
no a nas Samko zase sopli a kasle,,, uz etusim co mu stale sposobuje opuch tej nosnej mandle ta mu produkuje sopliky a tie mu stekaju dole a sposobuju kasel a potom z toho ma zapaly priedusike stale opakovane,,, naposledy mu dala dokina sprej a ten inhaloval tyzden a za 3 dni sa kasel rapidne zlepsoval, tak som ho inhalovala aj teraz pred spanim tak som zvedava ci to zaberie alebo sa to prerastie do nejakej "super choroby" porazi ma,,, a malinky ma stale soplicky ale tak niekde vzadu to ma,,,a da sa mu rano vytiahnut ale cez den nie teda,,,,

no tie nase starsie deticky nam davaju zabrat,,,,den co den,,,,

andrea12737
19. feb 2010

Ahojte maminky,
tak vas citam,
elefe-no to co ma malinky ☹ neviem, co ti mam k tomu povedat, s niecim takym nemam osobnu skusenost, ani nik z mojho okolia, tak drzim prsty, nech to zmizne 😉 ... so samkom, to ti teda nezavidim-nerozpravala si s doktorom na ORL ci by nebolo ozaj lepsie dat to prec, aby sa mu to stale nevracalo?
S dojcenim-sarapatu pri tom urobila flaska..ak by nebola flaska, nebol by koniec dojceniu, ale co uz, tak papkajte pekne, raste a priberajte
Icerna-ahoj, konecne si sa zastavila aj pri nas 🙂
Moniack-dakujem, za kompliment 😵 si jedna z mala co si ma nevie predstavit s cigaretou 😀 , no vcera som to oznamila mangelovi, tak sa chytal za hlavu, ze rok som vydrzala, ze si to mam poriadne premysliet, co ked sa uz z toho nebudem vediet dostat atd...-ked ja toto vsetko viem, a preto ma to tak trapi..keby som aspon nesnivala o tom, ako fajcim..je to sila.pisala som laktacnej poradkyni o dopade fajcenia na dojcenie a pod, chysta clanok, tak si pockam a zhodnotim, lebo ak to velmi ovplyvnuje mliecko, velmi tym skodim malej a pod tak si pockam kym neprejdeme na prikrmy, a ktovie snad to dovtedy prejde-aj ked velm pochybujem, lebo som uz vo velmi zlom stave ☹ 😠 😔 🙄
nas samko zasa kasle na to ze ma nejaku sestricku, teda kaslal viacej ako teraz, predtym na mna nikdy neziarlil a ani nemal snahu vtriet sa do mojej priazne(lebo na neho kricim a neblaznim sa s nim ´len´ rozpravam)no v poslednom case, uz zacina byt taky ze ked sa hrajem s malou, alebo s nou rozpravam, tak mi povie-mamka pozri sa na mna a rozpravaj sa teraz so mnou 😀 -proste zistil ze niesom stale vrestiaca bosorka, a ze viem byt aj mila 😝 tak uz si ma oblubil 😅 😀
inak-manzel sa snazi, konecne je pozorny, konecne je mily ku mne a pod...takze doma je to ok 😉

icerna
19. feb 2010

moniack dakujem,ale este mam 4kila 😉 uz som 11zhodila a ani neviem ako,dako to same islo dolu 😕 neboj aj ty sa dostanes do formy casom a uplne,ked zacne babo behat 😉
s tim kojeni,ja mam mliecka asi tak akurat,mala mi v noci prespi 6 hodin,dnes to bolo 7,tak sa mi za ten cas neleju,ale inak cez den normal,tak hadam jej staci. a Vacsia ta bola kojena len 2 tyzdne,tak ta vyrastla na francuzkom mliecku 😉

elefe aj ja kukam ordinaciu a studenkova je uz stara veru,len si to nepripušta asi a vcera jej dobre šibkalo 😅
mi sme mali tiez sopliky,odsavala som jej a potom jej asi po 2 tyzdnoch presli konecne 🙂 mala ich zelene,tak som jej aj pamykon musela davat 😒

adka no tak teba si ani ja neviem predstavit z cigou,vyzeras take neviniatko 😀 ja som v zivote nefajcila a ani moj drahy,tak aspon si nemusime odvykat 😉 ale drzim palce aby sa ti podarilo prestat s tim.
a som rada ze ste s manzelikom ok,len nech mu to vydrziiii 😉

noemi01
19. feb 2010

ahojte
moniack - ved aj ja si davam pozor no však si nepametam kedy som bola chora a maličkeho som nakazila už je lepšie už toľko nesopleme
a malemu nič nedavam žiaden čaj ved ma moje mliečko aj od smedu
a nechcem si ho naučiť na flašu tak nie

dominička bola vždy dobra a trochu sa zmenila ako začala chodiť do školky tam poslucha je dobra a doma si asi energiu vybija

ja nefajčim vlastne u nas v rodine nikto nefajči ani mama s ocom babky dedkovia................

aj mne by sa zišlo isť samej na nakupy asi tiež necham deti mužovi 😀

a ja mam ešte jedno kilo na sebe ale z bruška už nedam dole iba cvičenim

noemi01
19. feb 2010

andrejka - super že s manželikom je to ok

moniack
19. feb 2010

- ahojte
- noe jasne ked plne kojíš, tak nič netreba dávať 😉 , a koľko si pribrala počas tehotenstva, lebo to si fakt super schudla, ale asi si nikdy nebola pri tele 😉, a samej do mesta odporúčam, človek sa trochu vyventiluje 😉
- no si predstavte aké prekvapenie som dnes dostala, moja láska/muž mi dnes kúpil krém Biodermu za 20 eur na ošetrenie pokožky 😕 😵 , ja by som nikdy toľko peňazí za to nedala a on mi to kúpil, no nie je zlatý 😵 , dokonca som dostala aj súpravu príborov, poháre 😵 , ja milujem vecí do domácností, pre mňa sú to tie najkrajšie darčeky 😵
- malý teraz zaspal a bude spať do 20,ooh 😉, a až teraz mi to došlo, že máme pravidelný režím, fakt sa nezmenil, on je ako hodinky, aj hore, aj spí, aj plače, buntoší, kaká..... 😀, Kubko je u starkých s ocinom, a ja vegetím, už ráno som varila, takže mám kľud, lebo mám navarené asi na 2 dni 😉
- aj ja sa dívam na ordináciu, aj ked začiatok vždy premeškám, lebo to vtedy vstáva malý, a prebaľujem, chovám, uspávam a až koniec vidím, a potom v pohode druhú časť 😀
- elefe k tomu problému, ak má tvoj malý nosnú mandlu, tak to odporúčajú Dr. dať vybrať ak to dieťa je stále choré, že vraj sa to normálne vyberá a potom majú pokoj, lebo teraz si v takom začarovanom kruhu 😖

elefe
autor
19. feb 2010

Ahojte
Adi , ja by som flasu nevolila, keby mi maly vydrzal kojit sa aspon kazdu hodinu ale on nevydrzal ani 1O min, skusala som vseliako volala 2 laktacnym poradkiniam pisala tretej mail, stale som s nou spolupracovala, chvalili ma ze vsetko robim ako mam jednej som dokonca posielala fotku a kratke video aby videla ked malicky papa a ko papa, vsetko bolo OK ale jemu to jednoducho nestacilo,,, po dvojhodinovom kojeni a prekladani z prsnika na prsnik aby stale pil aktivne mi vypil este 90ml,,, snazila som sa ako som vedela, odolavala som flaske a branila sa jej ale ked raz bol hladny a ja som mu nemala co dat ,,,, nedokazala som to inak riesit,,, ja by som ho prikldala aj kazdu hodinu keby tu hodinu aspon z mojho mliekca vydrzal,,,ale nevydrzal ani 10 min, mlieko po hodine nema ziadnu nutricnu hodnutu ale aj na to by som kaslala keby to aspon teda tu hodinu nejako vydrzal,,,
Adi inak sa tesim s tebou ze ste s manzelom OK a ze sa teda predsa len lubkate tak predsa len sa to dalo naporiadok ja ti velmi prajem aby ste boli spokojni a aby si uvedomil ake poklady doma ma vratane deti samozrejme,,
noe ja som uz pevne rozhodnuta ze mandla pojde von stoj co stoj, mne to ako dietatu vyberali a nic strasne a traumatizujuce to nebolo,,,takze mandla pojde do haja,,,

malickemu sa mi zda ze tie vyrazky pomalicky ustupuju,,,tak aspon to inak ma strany kaslik, mu vyclaplo mliecko a vdychol si ho a strasne mu tym padom zabehloa teraz sposobilo hrozny kaslik, hned sme leteli rano k dr, lebo to bola strasne v noci a samko - to je katastrofa,,, stale dokola a teraz ma tak upchaty nos neskutocne ze uz teraz sipim aka "skvela" bude noc

pekny vikend babule

kyliefox271
19. feb 2010

🙂 ahojte babyyyy 🙂
som Vás zanedbávala, až sa hanbím, ale aspoň mám po všetkých skúškach. jupí. Andrejka, psotrehla som, že si si podávala prihlášku na školu, prezdradíš, kam?
ja keď som bola tehotná, mala som strašnú chuť si zapáliť..to tie tehotenské chute 😉 Inak som nefajčila ani nefajčím ani sa nechystám.
Ja som už schudla všetko, nejak samo to zo mňa zišlo, ale ešte chcem dať dole 10kg no nesnažím sa vôbec 😝
Laura mala včera 5mesiacov a je nejaká vyhádzaná, boli sme u Dr., ale nenapadá ma z čoho by to mohlo byť 😒 😒 Riško je besný, Moni, došlo na Tvoje slová. Akurát som dnes myslela, že ako mi bolo fajn s 1dieťaťom. Nemenila by som, ale bol to sakra rozdiel.. Tak sa aj dosť natrápim teraz, ale keď už nemám skúšky bude ľahšie. Muž má veľa roboty, tak sa cítim viac menej single.
Pekný víkend Vám

andrejkaa23
20. feb 2010

🙂 ahojte 🙂
Mate niektora skusenosti s 2 babetkom pretoze cakame mrnuska som v 7tt.A malinky Philipko ma len 7 mesiacov.Bojim sa ze ked trosku vyrastie bude ziarlit.Ako to zvladate vy? 😉

icerna
20. feb 2010

ahoj andrejka 🙂
no teda,tak to ti ja neporadim,mi mame vekovy rozdiel skoro 4 roky 😉
urcite to budes mat tazke zo zaciatku,ale zvladnes to. 😉
nasa vacsia neziarli,aspon zatial nie,ale ona ma teraz obdobie vzdoru,tak mam co robit aj s nou 😠

andrejkaa23
20. feb 2010

icerna no vidis nam sa to ma prvy sup podarilo nechavali sme tomu volny priebeh 😉 ale chceli sme co najmensi vekovy rozdiel tak ale potom su naco manzielia pekne nech pomahaju 🙂
No uvidime lebo je to katastrofa mam strasne nevolnosti ale dufam ze to zvladnem 😒

noemi01
20. feb 2010

moniack - mala som 55 kg pred tehu a pribrala som asi 10-12 kil
aj ja mam rada prakticke darčeky take spoločne

dominička išla dnes na prazdniny k babke a je tu strašna nuda
maly my pekne spinka od 19

alefe - ja kojim každu hodinku 😉

andrejak ahoj
neboj sa žiarliť nebude
moja bola zlata vo všetkom pomahala a teraz už ju to moc netrha 😀 a občas spravi aj zle
ale ty maš ešte maličkeho philipa myslim že to budeš mať dosť naročne z dvoma kočikmi chodiť
moja ma sice cez 3 roky ale sa jej moc chodiť nechce na prechadzky so mnou
ešte šťastie že chodi do školky tak do obeda sa prechadzame

kyliefox -ahoj
tak to si mala teda tehotenske chute 😉 🙂
malička ty už aj sedi už 5 mesiacou ako to leti
už začinate aj papkať???
aj my sme sami muž robi ranne to ide o 4 do roboty a pride o 19 a to my už v postely 😒
alebo nočne tiež celu noc sami sme a potom cez den iba spi
ale teraz ma prazdniny ako mala
len ešte trošku sopleme všetci tak nide nechodime
a gratulujem že už maš po skuškach 😉

noemi01
20. feb 2010

andrejka - no ja som pri druhem stale vracala a dlho 😝
ale teraz je taky zlaty že ani neviem že ho mam hadam mu to tak ostane 😉
a ešte kojiš philipka???
my sme najprv chceli iba jedno dieťa ale potom ako dominika rastla my bolo luto že je sama tak sme sa rozhodli pre druhe babo a podarilo sa na prvy krat 😀

andrejkaa23
20. feb 2010

noemi01
ano este kojim philipka ani sa nechystam prestat lebo vidim ze ho chce tak mu ho doprajem 🙂
No my sme nechceli sme velky vekovy rozdiel medzi detmi a nechavali sme tomu volny priebeh a vyslo to na prvy sup 😉

andrea12737
22. feb 2010

Ahojte,
Icerna-aj nas vyrastal na francuzkom mliecko, je to ozaj super mliecko.. 🙂
Noemi-aj ja som rada, ze sa muz spamatal, alespon to tak prozatim vyzera 😵 , som rada, ze ste zdravucky..
Moniack-krasna pozornost od muza 😵 . Ja si neviem predstavit zeby mi mala spala do 20h 😕 to by sme boli hore do 2hej rana 😀 - ten rezim sa mu cochvila bude zasa menit-nic netrva vecne... 😀 😀
elefe-a neskusala si radsej suplementor? je to taka pomocka pri dojceni, a babo papka prsnik,no ak dojde mliecko zacne tahat UM..a s dojcenim sa da krasne pokracovat..skus, ak by si este chcela-skoda ze ma to az teraz napadlo 😔 ..ale tak je dobre ze ti tolko papka 😵 , kedze si spominala ze so samkom si mala problem 😖 .. takze konecne malemu ustupuju vyrazky-tesim sa s tebou
Kyliefox-ahoooooooj 😵 , konecne si nas prisla pozriet! 🙂 ..prihlasku som este nedavala, mam cas do konca juna.. ak si nenajdem dovtedy robotku, tak to bude sukromna skola- odbor: socialne sluzby a poradenstvo, pozerala som na uplatnenie sa, vyzera to super-ako na mna usite 😎 . Laura uz mala 5mesiacov? ani nesranduj, ten cas ale leti..kedy zacnes s prikrmami? ste zdravi? drzte sa 😉
Andrejka-myslim si ze rivalita raz nastane, tak ci onak..a najtazsi bude zaiste ten zaciatok..tazko sa mi k tomu nejako vyjadrit, lebo u nas je rozdiel 3roky..no kazdopadne drzim prsty, ono to urcite nejako zvladnes! 😉
No baby-zacala som s fajcenim, uz mi chute nedali, to bol pocit ked som si zapalila 😝 uz som kludnejsia, nesnivam o cigaretach, spi sa mi konecne super, mala ma neodmieta, mliecko chuti takze som opat oficialnou fajciarkou 😔 (presne rok som bola bez cigarety ☹ ) . Inak sa pekne dojcime, mliecka mame akurat, mala nam teraz 2druhu noc spala bez perinky-vcerajsia bola na zabitie..inak ju odvykame od nosenia a zaspavania na rukach-vcera to bola hroza des-no dnes to vyzera byt lepsie, len si este mojenko musi zvyknut..postupujeme podla knizky ´kazde dieta sa vie naucit spat´(alebo tak nejak sa to vola)..inak je rozkosna.dnes som ju fotila, tak v priebehu dna tu hodim foto..cize vecer mozete urobit kuk. 😉 ( o tyzden a pol mame 4mesiace 😵 )
zatial sa lucim 🙂

moniack
22. feb 2010

- ahojte
- Andrejka mala si to bez cigarety vydržať 😖 , a ako to ide do financii 😖 😔 ......, no díky, že sa mu ten režim bude meniť, ale jasne len nie je horšie 😀
- inakšie my sme mali ťažkú noc, mali bol stále hore, spal max. pol hodiny vkuse, inakšie to bolo také 10 min. intervaly, neviem čo mu bolo, nemohol sa uložiť, no ja som malého dávala do perinky /zavinovačky/ asi 2 týždne, a potom mi Dr. povedala, že ked má problémy s prdíkmi, a s tým bruškom tak ho mám nechať volnejšie, a tak od vtedy je bez, a je fakt šikovnejšie, zosilnel, a začína ma prevracať na bok, otáča sa ked mu niečo ukazujem 😵 , čakáme Dr., neviem či dnes alebo zajtra príde, ona sa nám má ozvať 😉 ,
- ešte len dováram zemiaky, lebo sme robili veľké upratovanie, a ja som ešte dospávala noc 😉
- aj náš malý vyrástol na francúzskom a aj pri Oliverkovi ho mám 😉
- no ten čas letí hrozne rýchlo 😵 , detičky rastú 😵 , a inakšie môj malý nechce spávať v postieľke, ale to som už písala, spáva v kočíku, kde je tesno /ako v brušku/, ale ho nekolíšem lebo sa mi nedá..., ale už by som chcela ,aby spával v tej postieľke 😒 , a vaše deti spávajú v postieľke?
- prepáčte ak ste to nepochopili 😀 , ale zas bežím, lebo som tu už dlho, musím ešte smeti vyniesť, a potom aj ja popridávam fotky 😉 pá