Čo sa zmení pri druhom dieťati?

elefe
22. júl 2009

Mile , uz maminky , cakame druhe babatko sme momentalne v 17tom tyzdni tehotenstva a chcela by som sa popytat , a nacerpat informacie a trochu si aj pokecat o tom co nas caka, ked uz budu deticky dve, ako medzi ne rozdelit lasku, a ako sa celkovo pripravit na prichod noveho clena rodinky,
mame syna Samka ktory ma 2 roky aj 9 mesiacov a termin druheho porodu mame 5,1,2010, Samuel sa tesi na babatko a pyta sa kedy sa uz narodi, krasne spinka uz 2 tyzdne vo svojej izbicke, este sa sice sem tam budi ,ale to je samozrejmost pokial si zvykne ze je tam sam, ale ze sa napriek tomu nemusi bat... v septembri nastupuje do skolky, a ja budem chvilku este pracovat, ako ste na to vy mile maminky?

noemi01
28. sep 2009

tak rodinne domy vam možem iba zavydieť to je parada
ked ideme ku babke tak je cely den vonku na dvore aj papať jej tam donesiem aspon si porobim niečo v nutri upratať navariť a tak
na činžiaku je to take musi ma mna čakať pokim dovarim a upracem aby sme mohli isť von
dom by sme chceli ale vipočitali nam koľko by sme preplatili a skoro ma porazilo a to len preto že je živnostnik

andrejka - davaj si pozor chodievaj na prechadzky

elefe
autor
28. sep 2009

Ahoj maminy,,,

a este som sa svami chcela podelit o jednu obavu co mam a to chripkove obdobie a celkovo prasacia chripka o ktorej sa vravi ze zmutuje a bude este horsia,,,ako tehulky nemozme nic uzivat a babatka aj ked uz budu v zdravi na svete tiez nie,,,, rozmyslate nad tym ci to pustate mimo seba,,,?Ono urcite uz bolo vselico pred tam , a vselico este bude a urcite si kazda z nas vravi ze preco by sme to mali dostat ale co ak a to ma desi a k tomu nemozme nic uzivat ,,,, neviem stale mi to nejak v podvedomi vrta hlavou a este ked ide teraz maly do skolky urrcite nieco donesie,,,,

no neviem ci ma nejak stresovat alebo len si zit podla moznosti co najchranenejsie a len si povedta ze co sa ma stat sa stane,,,, 😝

dobru noc

noemi01
29. sep 2009

efele - moja chodi už mesiac do školky a zatiaľ neochorela ale je ich iba zo 10 tak ich neni moc
ale teraz mame zapal hrdla nas vždy nakazi ocino ja soplem už 2 tt nič si nedavam iba citron a čajik
s malou som bola včera u doktorky a tam bolo ludi asi aj zo 50 a čakala som tam 2 hodiny
už som tak si myslela každy kašlal z inej strany reku niečo sa tu na mna nalepi 😒
efele - a s tym že deti nam donesu choroby musime ratať
ja sa skor bijim ovčich kiahni s tym by si mohla počkať ešte 2 roky ked mali bude večši aby ho to nechitilo ked bude babo

janka1874
29. sep 2009

ahojte
no u nás je ten finančný problém teraz lebo z tej rodičovskej čo mám sa žiť nedá a drahému sa tohto roku oveľa menej darí ako po iné (tiež je živnostník) tak možno aj preto je taký aký je dosť utrápený a ešte aj problémy v rodine no všetko na nás padá tak si toto druhé tehotenstvo moc nestíhame užiť a ja sa obávam ako to budeme zvládať po pôrode asi to všetko bude tým
ale viem že ná ľúbi všetky aj maličkú v brušku

adi ten prístup tej lekárky je fakt desný ale ja mám v poslednej dobe taký pocit že to už asi všetci lekári sa takto správajú je to fakt o nervy s nimi hroný prístup všade

elefe no a k tej chrípke ja to beriem tak že už sa toho porozprávalo a kadejakých hrozbách a všetko sa dalo zvládnuť mne to skôr príde ako zbytočné vyvolávanie paniky u ľudí aby zarobili aj farmaceutické firmy čo vymyslia nejaké očkovanie a podobné bludy a potom sa čudujme že tie vírusy mutujú do zblbnutia
ja to beriem tak že čo sa má satať stane sa nech robím čo chcem akurát sa snažím viac vitamínov do seba dostávať ale v prirodzenej forme t.j. ovocie a zelenina

elefe
autor
29. sep 2009

Ahojte

tak som to s tym spanim nejjak zakrila maly bol dnes pod chvilkou hore...
no a ja mam asi nejaku crevnu vyrozu alebo co.... zacalo ma prehanat a mam strasne krce v zaludku,,,,volala som obvodnej ze co si mozem dat tak mi povedala ze mozem Hilak, ze ten sa nevstrebava len ostava v crevach,,,key ste ale poculi tu muziku co mi tam vyhrava to je nieco strasne,,,vseliake cvrlikanie a kvilenie,,,,obcas mam pocit aj na vracanie ale teda zatial nic....no som zvedava ale citim sa slaba mam aj nejaku zimnicu tak si idem lahnut,,,,
pa

andrea12737
29. sep 2009

Ahojte,
elefe, daj si pozor na seba, dufam ze to nebude ozaj ta crevna chripka, ta by ta mohla dostat az do nemocnice. A odkial by si ju ziskala? nezjedla si len nieco, co ti velmi nesadlo..daj nam potom vediet ako si na tom 😒 verim, ze ti to rychlo prejde 😖 drzkaj sa.
ja som sa tak schuti najedla, urobila som kuraci perkelt s nokerlami-je uuuplne fantasticky, tak som sa ho neskutocne prejedla, tak dufam ze do vecera mi stihne vytravit, lebo teraz mi je tiez tak chocjak..fuuu ani nevladzem dychat.
v sobotu idem na svadbu tak sa velmi tesim..ale aj bojim..

marcela22
29. sep 2009

Ahojte tak môj manžel sa teraz stará o mňa tiež viac ako v prvom tehu, ale to je aj tým, že´vtedy bolo všetko bez problémov, ani som poriadne nevedela že som tehu, až na to bruško...teraz sa nám vystriedalo niekoľko problémov a vyzeralo o niekedy všelijako, tak sa snaží pomáhať mi ako sa dá. Teda hlavne si čo najviac berie malú keď nie je v práci, aby som si mohla poležať, oddýchnuť a keď aj niečo porobiť-ale v kľude bez nej. Síce podlahy,riady a spol. sú v podstate stále na mne ale deň by musel mať 40hodín aby stihol všetko. Takto mi pomáha už aj tak veeeeľmi! 😉

Elefe ja tiež tie chrípky veľmi neriešim, človek sa jej nevyhne, ak ju má dostať...ja sa odjakživa snažím dodržiavať určité preventívne opatrenia v čase chrípok a poslednú som mala ani neviem koľko rokov dozadu...
A dúfam, že Ti to so žalúdkom rýchlo prejde musí to byť veľmi nepríjemné!!! Snáď si len niečo spapala čo Ti nesadlo. Sprav si čierny čaj a papaj niečo suché, to by malo pomôcť. A môžeš aj jeden mätový čajík, ten je dobrý na trávenie a žalúdok.

Noemi aj ja sa veľmi bojím kiahní, malú som chcela dať zaočkovať ale mali sme takého blbého doktora a ten ma doslova vysmial že načo a tak a dá sa povedať že mi to očkovanie úplne odmietol. A teraz už je neskoro, resp. stálo by to oveľa viac a na to už nemáme ☹ mne pôjde malá do škôlky keď bude mať mimčo tak 10mesiacov a tak dúfam, že do roka ich nedostane malé určite a po jednom roku už také nebezpečné nie su...alebo ho dám zaočkovať,ale zasa je mi tak trochu blbé že Sonynku som očkovať nedala a duhé dieťa by som dala...no uvidím 😒

elefe
autor
29. sep 2009

Ahoj kocky, dakujem za podporu a rady

tak som si polezala pospala asi nejake dve hodinky, a zatial okrem hladu 😉 nepocitujem ziadne neprijemne krce...
je pravda ze ked sme vysli s malym von tak som naozaj strasne schuti zjedla par orechov co sa nam susia na zahrade v bednicke potom som vymadla a napila sa zase z chuti cajiku tak ci sa to nejak nevhodne skombinovalo alebo co-neviem, teraz mi je dobre naozaj ma teraz trapi zae len hlad lebo som neobedovala ked som nevedela ze co bude nasledovat,,,, a mozno aj ta trosku cierneho cajiku s hylakom zabrali...je pravda ze ja sa v jedeni absolutne neviem ovladat a potom to takto dopadne aj sa cudujem ze t ten zaludok zvladol ze to skoncilo az v crevach, v 1 tehu sa mi stavalo ze som vracala ale s prejedania, jednoducho som sa neovladla, a nedoakazala ovladnut....teraz uz ani vsetkych tych muzikantov v bruchu nepocujem vyhravat,,,len maline citim jak sa prekacuje ,,,inak baby co ste okolo mna myslim tyzdnom tehotenstva mate uz babatka otocene dole hlavickou?moj malinky uz v brusku je zvrtnuty tak snad uz tak ostane, pekne nachystany,,,,

a s tou chripkou som mala na mysli hlavne tu prasaciu inak nemam nejaky problem s chripkou,,,uz som ju sama niekolko rokov nemala,,,

andrea12737
29. sep 2009

Ked ta prasacia pride a my sa nakazime, tak to neovplyvnime a myslim si ze ak to tak raz ma byt tak to tak bude, nestresuj sa elefe ked nemusis,zatial je to v nedohladne-chvalabohu,tak len klud a uzivaj si tehu 😉 no ja mam malu otocenu dole hlavickou a podla pohybov by som povedala ze sa uz neotaca naopak len sa mi raz spuli na pravej a raz na lavej strane bruska 🙂
ale poviem vam bolesti chrbtice mam na nevydrzanie, neviem co mam s tym robit, sediet mozem max 3minuty, mozem jedine stat alebo lezat, ide ma z toho porazit.. ☹ az mi je z toho do placu, co sa to miestami neda proste vydrzat..
krasny vecer prajem.

elefe
autor
30. sep 2009

Dobre raaanko zienky.... 😉

Tak mam za sebou poradnu a odbery na cukor a krvny obraz , no a nalez je v poriadku pribrala som dalsie 3 kilecka takze ale mam este stale 7 kilov rezervu pri Samkovi som rodila so 64kilami.....takze takto sa mame a som spokojna teda ze je vsetko tak ako ma byt dalsiu poradnu mame 28,10 a to ideme aj na sono v 30tt tak sa tesujem a medtňzitym ideme este raz na 3d a pani doktorka nam dopali nejake fotocky uz ako je mimi vacsie...
No a este sa vytesujem ze som dne sposledny X v roboteeeee..... takze od zajtra silno oddychujem ,,,, alebo teda neviem ci oddychujem ale do prace uz viac nejdem akurat pre vyplatu.... chi chi 😀 😀 😀

pekny den vam vsetkym

noemi01
30. sep 2009

janka - sme na tom podobne moj je živnostnik a teraz je kriza a mne k tomu ešte ani nedali peniaze mala mala teraz 3 roky tak nič nebudem dostavať až ked sa mi druhe narodi
narok na matersku nemam ☹ a ani to zvišenie tych 9000sk rodičovsky nemam narok tak som dopadla budem do januara bez penazi ☹
je to strašne ake zakoni si vimišlaju hlavna vec že pred tim než som malu čakala som mala odrobene

no kamarat sa teraz vratil z čini a už išiel doktorovi že sa neciti dobre
aj sa bojim isť ich teraz pozrieť
inak ja soplem asi už 2 tt a mala ma zapal hrdla

janka1874
30. sep 2009

no noemi je to des ja sa tiež veľmi bojím ako dopadnem s materskou či vôbec nejakp dostanem lebo kamoška s tým mala problém a pritom ani za to nemôže ale niečo jej zle poznačili kým bola na materskej so staršou a potom už nemala nárok na materskú tak tŕpnem ako ja dopadnem lebo ináč už fakt neviem ako budeme žiť

andrea12737
30. sep 2009

No s tou materskou to teda ozaj nie je ziadna slava. Nas teraz akurat trapi otazka byvania. Rodicia sa mi maju vratit v januari a v 2izbovom byte sa teda urcite nepomestime, tak sa budeme musiet stahovat, nevieme odkial naskrabeme 350eura mesacne na najom..neviem z coho potom budeme zit ☹, je to vsetko na hovno. Ked sa dari tak sa dari.. 😢

elefe
autor
30. sep 2009

Ahojte
No ale rozoberate pesimisticke temy dnes maminy, asi aj to pocasie nedodava ze?
No ja narok na matersku by som asi tiez nemala ale kedze som si od decembra min,roku platila dobrovolne nemocenske pripoistenie tak by mali nieco vyratat , najskor sa vravelo ze to bude raz tak ako rodicovsky prispevok ,ale o tom pochybujem, pretoze to by bolo naozaj dost za tych 13€mesacne co si odvadzam,
Vsetko sa ale dozviem az na buduci tyzden ked pojdem nahlasit na socialnu pistovnu nastup na matersku ,a maleho odhlasit akoze uz ide do skolky, a povybavovat vsetko a vlastne sa prezvediet na co mam narok ked som si platila dobrovolne nemocenkse pripoistenie a co vsetko z toho pre mna vyplyva lebo by som tiez na matersku nemala narok az na rodicak ked sa dieta narodi,,,,
Moj manzel sa prave pred mesiacom zamestnal tiez spekuloval nad SZČO ale som ho odhovorila ,,, podla mna su aj tie najmesnie odvody dost vela pre nas a neviem si predstavit ze by mu to len 2-3 mesiace za sebou (zimne obdobie) nevydalo,,,,to by nam spravilo skrt cez rozpocet a riadny....
byvanie mame svoje , bola som v UK kde som si velmi pekne zarobila a z toho sme prerobili dom, takmer vseto svojpomocne co nam tiez kopec financii usetrilo, aj ked moj muz sa tu zodieral 2 roky kazdu volnu chvilku ale stalo to za to,,,,
Andrejka si naozaj neviem predstavit ze by sme aj my mali platit najom 350€to je naozaj nekrestanska suma,,,
Noemi od kamaratky radsej as dalej ... kym nebude fit , alebo aspon kym nebude ista ze je to "len" oby chripka,,,ja som v tomto totalny paranoik,,,,

aj napriek vsetkemu vam prajem pekny den,,,,

moniack
30. sep 2009

- ahojte
- tak čo sa týka našich zákonov, to je O bodov 😔 , ja som dokonca nedostala ani na prvé dieťa toľko peňazí, lebo som to nestihla 🙄
- ja sa mám fayn, len moje dieťatko je akési živé, tieto dni je to dosť divoké 😵 , akurát varím segedín, tak si robím chute, lebo som rozmýšľala nad guľášom, ale čo už... 😉
- okolo nás sú všetci chorí, tak som si dnes vravela, že nebudem chodiť s malým do obchodu a ja tiež min., lebo všetci soplú a kašľú 😠
- elefe tak už máš sladkú vodu za sebou 😝 , nemala si problémy to vypiť?, lebo ja fakt riadné a ten prst ma bolel celý týždeň, lebo ako som písala, tak ma musela 2x pichať 😔
- Andrea s tými nájmami je to hrozné, my bývame u svokrovcov, a tiež to nemáme ružové, aj keď máme celú bytovú jednotku, ale nie je to naše 😔 , nikto nám nepomáha na všetko sme sami 😒
- noemi tak to je zlé, ale neboj bude lepšie 😉 , aj my sa uskromňujeme, varím jednoduché nenáročné jedlá, a čo sa týka výbavy tak tú mám chvalabohu po malom 😵
- ja idem do poradne teraz v piatok, tak sa teším, že uvidím malého 😵 , ja si nemám ani čo obliecť, ale tehotenské si nechcem kupovať, tak som len rozmýšľala, že si kúpiť nohavice na gumičku, a zvládnem to športovo 😉
- tak sa držkajte a preč so škaredými myšlienkami, hlavné, že sú detičky zdravé a aj my 😉

andrea12737
30. sep 2009

Moniack segediiiiinsky...zajtra sa na neho chystaaaam-mnam uz sa tesiiiiim. My ideme teraz v sobotu na svadbu, poviem vam ak tam chytim chripku, alebo maly ci manzel tak ma asi porazi, posledne co nam chyba ku stastiu je momentalne aby sme boli chory, normalne mam chut odvolat nasu ucast...len vidim ze manzel sa tesi ako blcha tak cusim.
zajtra idem volat jednemu doktorovi, aby sme sa dohodli, uz som pevne rozhodnuta pre planovanu sekciu, tak dufam ze nebude namietat a vsetko pojde podla mojich predstav.

marcela22
30. sep 2009

Ahojte tak tu sa preberajú obedy a peniaze a bývanie...uf...
Takže obed mám za sebou-navarený aj zjedený robila som cestoviny s mletým mäsom a malej som dokonca dvakrát dokladala tak sa asi podarili.
A robila som super jednoduchú a veeeeľmi dobrú medovú roládu tak ochutnávam🙂

S tými peniazmi je to des, dom naštvaná ale počítala som s tým, tak to nejako prežijem...ja tiež nemám nárok na materskú, takže si mám prísť po narodení dieťaťa s kópiou jeho rodného listu a papiermi z matriky na úrad budem dostávať od začiatku rodičovský príspevok naň...vlastne sa mi to len prepíše na druhé dieťa, inak žiadna zmena...

No a bývanie-na jar začneme stavať domček tak dúfam, že kríza trochu pominie a manželovi zdvihnú plat na taký aký mal predtým. Odvtedy už aj školu dokončil, ale plat mu nikto nezvyšuje 😠

Elefe gratulujem k super poradni🙂

elefe
autor
30. sep 2009

Tak ja som sladku vodu nepila, u nas sa to tak nepraktizuje, u nas kazali spapat dva biele rozky so syrokremom klasickym alebo nablizsie ku klasickemu lebo uz ani tie syry niesu ako byvali, a do hodiny sa dostavit na krv a bolo, a prst ma neboli .Co sa tyka kuchyne tak tiez sa snazime hospodarit a varit pestro ale aj pokial mozno nie zbytocne vela a zbytocne predrazene, ale zase doprajeme si po chuti .Manzel chod na obedy domov a kedze robi muis byt aj dostatocne syty , a tak ked nieje maso na obed tak je aspon sytejsia zaprazana polievka , podla chuti,,,,,
No su ludia ako napriklad moji svokrovci kori nevedia vobec hospodarit a varia vela,jednak su rozmaznani a a 2x si na tanier nedaju to iste , a tak vyhadzuju , alebo navaria zbytocne vela a vyhadzuju aj tak , no potom co????Samozrejme sa stazuju ze nemaju peniaze ale pravdu povdiac sa ani necudujem ked takto gazduju,,,

pa

marcela22
30. sep 2009

Ja som v prvom tehu tiež jedla dva biele rožky a nepila tú hnusnú vodu, ale teraz už som to piť musela...mimochodom v tej istej ambulancii, takže mali zmeny. No a do prsta ma pichla trikrát a do toho istého miesta som na ňu čumela ako blbá či sa nezbláznila, lebo to štípalo hrozne, keď ma do toho stále pichala. Ale žijem, no 😀
A okrem silnej chudokrvnosti mi nenašli nič.

moniack
30. sep 2009

- žienky tak vy ste aspoň mali raňajky, čo sa týka tých rožkov so syrokrémom 😕 🙂
- marcelka tak 3x, to by som sa nedotkla ani prsta 😠
- my sme sa teraz vrátili z večierky, dostala som chuť na hrozno, ale nemali, tak som si nakúpila ovocie 😉 , ale taká zima je vonku, malý mal normálne hrubý zimný sveter, ale aj tak mal ľadové ruky, že som si vravela, že som mu mala dať aj vestu a ja som mala sveter a mikinu 😉
- elefe ja tiež niekedy musím variť 2 a niekedy fakt 3x denne, lebo sa u nás zje 😉 , a niekedy fakt navarím a nezje sa tak ide do chladničky na druhý deň a veru sme to častokrát aj ocenili 😉
- ja ešte nemám výsledky z toho cukru, ale tak keď sestrička nevolala tak sú asi dobré, veď my povie v piatok 🙂

marcela22
30. sep 2009

Moniack mne to pichala na prsteníčku a myslela som že mi pichne tri prsty, no ona vždy ďobla do tej ranky čo spravila predtým...je to docela hnusné, neviem prečo to tak robí...
Teda s tou zimu si ma docela nastrašila, sa som tiež bola s malou vonku, ale ešte o štvrtej a mala som dlhý rukáv a bolo mi trochu chladno...teraz tam teda fakt musí byť nepríjemne 😝 už je tu jeseň, fuuuuuuuuuj 😒
A výsledky budú určite dobré!!!!! 😉

janka1874
30. sep 2009

no žienky nestrašte s tou materskou lebo ma fakt potom porazí
ja pôjdem asi v piatok pozisťovať lebo už od zajtra som akože na materskej len netuším či mám vôbec na niečo nárok pomoooooc držte mi v piatok palce
no do vtedy sa určite ešte ozvem aspoň dúfam teda

elefe
autor
30. sep 2009

MMm to je nejaka zvlastna metoda ked ta 3x do toho isteho prsta dobla, mna len raz a krvicku povytlacala a bolo po vsetkom, na vysledky vraj volat nemusim keby nieco volaju oni a tak dufam ze nebudu....
veru sa ochladilo my sme boli v tescu bo manzelove netere budu mat sviatky tam sme im boli nieco pokukat a kedze do mesta nemame moc sancu sa dostat tak sme to vyriesili tesco nakupom, no poviem vam za par somariniek 20€ len tak treslo,,,, no co uz,,,,

dobru nocku,,,,

elefe
autor
1. okt 2009

Pekny den maminky,,,

co dnes porabate ze ste sem este nenakukli???
Ja som doma 1.den a uz by som chcela stihnut vsetko naraz ,,, no bdem si to musiet nejak zadelit,,,, aky system mate vy? a co myslite ze sa zmeni v starostlivosti o domacnost ,,, starsi bude sice v skolke, ale aj tak si neviem predstavit jak si domacnost zadelit,,,,teraz to mam tak ze velke upratovanie robim raz za tyzden v sobotu,komplet celly dom , periem v piatok pobede , a sobotu dobeda ak mam co , za vikend vzdy aj pozehlim a cez tyzden sa uz o pradlo nestaram- s tym mam pokoj, okrem toho denne zametam dlazky, umyvam podla potreby ale to sa bude musiet zmenit na umyvanie aspon kazdy druhy den ked sa bude babo plazit a valat bude to musiet byt cistucke takze aj kazdy den... nejak nad tym uvazujem ze ako to bude aj ked viem ze v prvom rade sa budem musiet prisposobit malinkemu miminku , budem doma na materskej predsa s nim a nie s domacnostou, no velke upratovanie sobotne budem asi prehadzovat na piatok lebo cez vikedn s dvomi detmi to by asi neslo ,alebo by to trvalo vecnost,,,ale pranie by som asi nemenila, aj ked ktovie,,,,
a co vy? ako to mate zadelene,,,,?

kyliefox271
1. okt 2009

ahojte,
ja som kedysi upratovala každú stredu a sobotu, ale odkedy mám deti, tak dá sa povedať, že stále, keď spia.. perem priebežne, ako treba, a žehlím sem tam -to nerada a musím sa nútiť
Pekný dník! 😉

noemi01
1. okt 2009

andrejka - aj mi mame 2 izbovy ale je veľky
my by sme chceli dom ale mužovi ako živnostnikovi nič nechcu dať uver
ja som na socialnom bola povedali narok nemam škoda že som nevedela že si mam to dobrovolne platiť hned by to platila a tym by som mala aj slušne peniaze ale čo už ☹
a speniazmi no keby mam napisať koľko my mesačne minieme na šeky najom stravu poistne tak mi je až zle s tej sumy
veľa veľa
keby mi mal kto malo stražiť tak by som išla robiť ale teraz nemožem
len nech sme zdravy

moniack
1. okt 2009

- ahojte
- tak my ešte dojedáme segedín, takže som dnes nevarila, poobede som si pospala 😉
- elefe neboj sa všetko stihneš 😉 , nepreháňaj to a nesnaž sa určite všetko stihnúť naraz 😉
- ja ráno vypijem čaj, najem sa a začínam variť, popritom si postavím prať, začnem riadiť koberce, väčšinou zametám a malý ich zmetie na lopatku, medzitým upravujem postele, hračky a pomaly dováram /samozrejme, že medzitým malého obriadím, chce piť, kakať, cikať, umyť si zúbky, atď/, najeme sa, vypijeme čaj, a ležíme, potom umývam riad a znova riadím, a malý mi chodí doobeda na dvor a poobede ide tiež 😉 , a zmývam podlahy 1x do týždňa, okná nemám umyté a ani nežehlím 😀
- noemi pozerala som tvoj albumík, máš peknú výbavu a všimla som si ten teplý overál to máš akú veľkosť?, lebo ja neviem či mám kupovať ešte overál do fusaka a tašky alebo si vystačíme s tými teplými svetríkmi 😉
- kyliefox tak ty už si zabehnutá 😵 , ja som tiež z počiatku pri malom riadila keď spal, ale potom sa to už nedalo zvládnúť, lebo čo on spal, tak to som kmitala a on sa zobudil a ja som bola strašne unavená a keďže sme ani v noci nespávali 😖 , tak som sa potom vykašľala robiť poriadok keď spal, normálne som si ľahla aj ja a kašlala na neporiadok, a keď sa malý zobudil tak to robil väčšinou so mnou teda robil a robí 😉
- marcelka ďakujem 😉
- žienky dlho ste kojili?, asi som sa to už pýtala, ale ja som krátko necelé 2 mesiace 😒
- zajtra idem do tej poradne tak sa teším, ale idem až od 15,ooh vrátim sa o 17,ooh to už bude kosa, a strašne som zvedavá koľko som zas pribrala, lebo už nezapnem rifle, kt. mi boli straaašne veľké na brušku 😉

noemi01
1. okt 2009

moniack - pravdu poviem ani neviem aka je to veľkosť je malinky dostala som od kamaratky
a maju ho aj v tesku
vieš čo ja budem mať male určite v perinke a potom vo fusaku
a ked bude mať asi mesiac tak dam do overalu a do autosedačky lebo nechcem kupovať tie drahe fusaky do autosedačky a v perinke sa mi tam nezmesti tak občas ked pojdeme autom bude v overali
malu som mala iba v štrikovanom svetri a v perinke a vo fusaku a nezamrzla mi mala ale 3 mesiace 😀
ja mam zatiaľ +7-8 kil
a mam asi menšie bruško ako pri malej
a kojila som dlho 1rok a 2 tyždne tak som zvedava ako to bude teraz

marcela22
1. okt 2009

Elefe, ja som myslela že to je všade tak! Ja som tam ráno prišla na lačno,priniesla som ranný moč, vzala mi krv, potom ma pichla do prsta. Vypila som tú vodu, o hodinu ma pichla znova a potom o hodinu ešte raz + zasa moč. Potom som sa slávnostne mohla ísť najesť, ale najskôr som si niesla všetko do labáku, aby to bolo čo najskôr (podotýkam že skoro cez celé mesto). Potom som hodinu čakala na výsledky a aj tak mi nedali všetky tak manžel bol o niekoľko dní po ostatné. No a ešte mi tá doktorka robila interné vyšetrenie, takže som tam bola od rána od pol ôsmej až skoro do jednej!

Ja to mám s upratovaním tak ako Moniack - lietam celý deň ako handrička 😀 😀 😀

Ráno vstaneme, oblečieme sa, umyjeme, spravím papať a čaj, najeme sa, potom sa musím namalovať 😅 lebo ideme von. Ešte než o desiatej víjdeme z domu tak ustielam, upratujem po raňajkách (vysávam ručným vysavačom alebo zametám), odkladám zo stola, ak mám variť niečo čo trvá dlhšie tak začnem s varením. O desiatej ideme tak na hodinku von, keď prídeme tak varím (dováram) umývam riad, dám malej obed aj sebe, potom ju uspím. Periem dosť často takže niekedy medzitým ešte vešiam alebo zberám prádlo. Kým spí tak oddychujem -teda väčšinou. Potom už záleží na tom, či je doma poobede manžel alebo nie. Ak je, tak je s malou a robím zvyšok (podlahy, utieranie prachu, žehlenie a tak, ale nič nemám stanovené na dni ale podľa potreby). Ak nie je doma manžel, snažím sa venovať hlavne malej a popri nej robím čo sa dá.

Kylie, ja to tiež prehodnotím po pôrode a určite to budem musieť "obmedziť" 😅

Moniack ja som kojila iba niečo vyše týždňa a aj to bola malá aj prikrmovaná...v pôrodnici mi nikto neporadil a nepomohol a keď už som mala dotrhané bradavky a strašné bolesti tak bolo neskoro ☹ Tentoraz sa ale tak ľahko nevzdám a snáď to dopadne lepšie...a držím palce do poradne, potom dodaj info 😉

andrea12737
2. okt 2009

Dobre ranko prajem maminky,
mam otazocku, netrapia vas bolesti chrbtice? Mna uz asi aj 2 tyzdne, ale take co sa na nich budim aj po nociach, je to na nevydrzanie, nemozem sediet, max tak stat alebo lezat..Ja uz neviem co s tym. Ortopeda vsak nestiham. Idem sa z toho zblaznit. ☹ 😢 nepoznate nieco na to ☹ a zajtra ideme na svadbu-tu mi bol snad len cert dlzny 😢 😢