Čo sa zmení pri druhom dieťati?

elefe
22. júl 2009

Mile , uz maminky , cakame druhe babatko sme momentalne v 17tom tyzdni tehotenstva a chcela by som sa popytat , a nacerpat informacie a trochu si aj pokecat o tom co nas caka, ked uz budu deticky dve, ako medzi ne rozdelit lasku, a ako sa celkovo pripravit na prichod noveho clena rodinky,
mame syna Samka ktory ma 2 roky aj 9 mesiacov a termin druheho porodu mame 5,1,2010, Samuel sa tesi na babatko a pyta sa kedy sa uz narodi, krasne spinka uz 2 tyzdne vo svojej izbicke, este sa sice sem tam budi ,ale to je samozrejmost pokial si zvykne ze je tam sam, ale ze sa napriek tomu nemusi bat... v septembri nastupuje do skolky, a ja budem chvilku este pracovat, ako ste na to vy mile maminky?

andrea12737
25. júl 2009

noemi plienka je velmi pekna 😵
takze budete mat kludne, lenive a uspinkane baabo? 😉 ja take cem, lebo pri malom sa ulietam az az, a manzel ani nehovorim.
teraz som si to pocitala, a tiez mi to nevyslo pri prvom, to by vychadzalo ze sa mal narodit o 2tyzdne skor...teraz ked som si pripocitala tie tyzdne tak to vychadza o 3 tyzdne skor..ja by som to aj brala keby sa narodilo o 2tyzdne skor, ale uz viacej ani velmi nie, aby bolo babatko v poriadku.
My sme zabezpecili tak akurat kocik, uz asi pred 4tyzdnami..straaasne sa mi zapacil, tak som povedala ze ho musime mat, tak manzel chcel nechcel, aby mi urobil radost tak v den svojich narodenin kupil kocik 🙂 velmi ma potesil...inak mame jedno stastie ze komplet vsetky veci po samkovi mame, dokonca niektore ani nepouzite, plus svagrina nam da po jej malej nejake neutralne veci.
A budete pouzivat jednorazove plienky, alebo latkove?

noemi01
25. júl 2009

andrea ja nechcem take babo mala sa vrtela a je živa aj teraz a mne sa take tiche deti a laknute nepačia
radšej nech je živa aspon viem že je v poriadku a usmievava
ja som si za toto cele tehu ešte nelahla a nepospala pri malej som spala - tak som zvedava ake bude male
andrea pri prvorodičke sa ma priratať 20tt a druhorodička 22 tt od prvych pohybou mne to nevišlo
kupovali ste novy kočik?? ja asi nie a až potom ked bude sedieť asi kupime teraz na zimu si necham ten čo mame po malej je veľki a zakrita bude dobre všimla som si na tychto novych kočikoch že je tam veľki otvor a malinkemu musi asi fukať
asi jednorazove plienky , bavlnene som ešte neskušala

andrea12737
25. júl 2009

noemi, jasne ze nie zasa tiche a laknute...juuuj len boze chran!🙂 ale len nech je ako babatko takeee viacej spiace 🙂 samko bol ako mesacny aj 14h vkuse hore, bol stale strasne uplakany, nespokojny, proste bdeli sme s manzelom vkuse ci den, ci noc,nespalo sa, bolo to strasne narocne, preto by som si teraz priala kludnejsie babo...ale ked bude potom zivsie tak kludne, to mi inak nevadi uz som na to zvyknuta 🙂 a je to ozaj lepsie ak je dieta aktivnejsie.
no kocik sme kupovali novy, lebo po samkovi sme ho uz predali, uzivali sme ho nejaky polrok.. teraz sme si zabezpecili taky co ma aj autovanicku, autosedacku a da sa potom zlozit na buginu..som z neho nadsena 😉
teraz suuu takeee kraaaasne tie laaatkove plienky 😵 ja som sa tento krat rozhodla ze budem latkovat, 😀

marcela22
25. júl 2009

Ahojte pred pár dňami som práve nad nejakou takouto témou premýšlala🙂 Ale keďže mám dcérku už dlhšie chorú tak na net nebol čas... Naša bude mať 2roky a 3 mesiace, keď sa narodí druhé dieťatko. Tiež premýšľam hlavne nad tým, ako to bude so zaspávaním, keďže malá spí ešte aj cez deň, ale zaspí iba ak som tam s ňou a potichučky ju držím za ruku. Niekedy zaspáva aj vyše pol hodiny, takže netuším ako to zvládneme keď budeme doma sami traja s drobcom...a rovnako je to so zaspávaním aj večer. Do škôlky ju dám až o rok, ešte zvažujem či na celý deň alebo len na doobedia, uvidíme...no bude to všetko nanajvýš zaujímavé, najmä zo začiatku🙂

elefe
autor
25. júl 2009

ahojte...

tak som tu po sootnajsom upratovaciom maratone s handrou,,, juj ale som rada ze to mam za sebou,,,

Andrea, ostali mi veciky po Samuelovi, do troch mesiacov mal skoro vsetko v bielom takze jedine keby bolo opacne pohlavie tak by som asi par ruzovym kuskom neodolala,,,no a k plienkam??? chystam sa pouzivat bavlnene ako som aj pri samkovi do jeho 1Otich mesiacov , potom som uz nastupila do prace a bolo narocne sa venovat este aj vyvaraniu a zehleniu plienok tak som pouzivala jendorazky,,, ale teraz sa chytsam ao som pisala na bavlnene no ktovie dokedy,,, predsa len bude toho viac ,,,,,

no a ku kocikom- po Samkovi sme predali asi po 4 mesiacoch hned sile do sportaku,,, mali sme velmi nepohodlny koci, ktory nebol vobec dobry na nase cesty a chodniky a tak sme ho predali, a pan co ho ma je s nim velice spokojna,,, bol ale nadherny,,,, taky staroversky,,, inglesinaclassic sa volal, bielomodry,,, ale kedze ho uz nemame tak budemem kupovat novy asi v Polsku, teraz si tam kupila kamaratka a je fantasticky,,, kompletka uplna so vsetkymi doplnkami za 300E to je super cena a vyzera a aj kvalitou sa moze rovnat hocktoremu 25tisicovemu kociariku,,,,len chcem pockat na vysledky AFP a ide sa do "proše pana",,, 😉

elefe
autor
25. júl 2009

ozaj baby a co mamidrink pijete to? ake to je?

moniack
25. júl 2009

-ahojte, u nás sa vypršalo a teraz svieti slnko 😎 ,
- rozoberáte výbavičku.... ja mám tiež po malom veci a to v bielej farbe, takže určite nebudem kupovať, ale potrebujem ešte dokúpiť látkové plienky /do vankúša, do poradne/, deku 😉 , kočík mám športový a do toho som kúpila prenosnú tašku, vyzerá to super som max. spokojná 😉 malé sa narodí koncom januára
- samozrejme to nie je už také ako pri prvom, že človek je stále von a nemá nič na práci, takže teraz sa budem mať čo otáčať, a budem rada, ak malé bude spať na balkone alebo na dvore 😉 , veď uvidíme ako bude
- Kubko bol veľmi živý už v bruchu a potom keď sa narodil 😔 , ja som nevedela čo je spánok, keď mal 20 mes. prestal spávať cez deň, lebo v noci nám hrával futbal, a asi keď mal 2,3 r. tak sa naučil spať 😝, žienky to neprajem nikomu, ja som chodila ako mrtvola 😔
- ja idem 3.8. na AFP tak som tiež zvedavá
- pá

marcela22
25. júl 2009

Elefe ja si Mamidrink občas kupujem, ale je to v podstate len taká sladká jemne ovocná voda🙂 Ako keď si dáš napr. Rajec ochutenú. Ale je tam (vraj) docela dosť vitamínov 😉

No a k výbavičke, my máme všetko v ružovej, hoci ani pri prvom tehu sme nevedeli koho čakáme, ale kamarátka mi požičala veľa vecičiek po jej synčekovi a druhá po dcérke, tak sme toho veľa nekupovali a potom sme vlastne nakúpili až po pôrode. Takže ak to bude chlapec bude krááásne ružovučký 😀 Ale potom sa budem urýchlene snažiť čo-to predať a nakúpiť mu niečo "chlapské"🙂

Moniack, ja som teraz tiež ako mrtvola, dcérka je dva týždne chorá, mala vysoké horúčky, potom afty a teraz spávame dve hodiny za noc a pol hodiny cez de, okrem toho v noci len reve a reve a neviem čo s ňou. myslím, že ju už ani nič nebolí, ak sa to nezlepší v pondelok už s tým skočíme k lekárke nech nám povie čo ďalej, už fakt nevládzeme 😝

noemi01
25. júl 2009

andrea - aj my sme tak boli na tom malo spala bola zvedava a živa už v perinke ,ale nemôžeme mať 2 rovnake deti tak to druhe bude ine no nie?? 😀 moja nikdy neplakala ani nevie do teraz plakať
my musime tiež kupiť autosedačku a niečo do postieľky

marcela - s tym zaspavanim to bude najhoršie lebo mala my musi pri spani motať vlasy a tak zaspi tak jedno bude na ciciku a druhe pri hlave sa hrať 😀

noemi01
25. júl 2009

ozaj ako to budete riešiť v decembri v autosedačke?? lebo cez leto chapem ale na zimu bude malinke v perinke a vo fusaku a ako babo strčim ešte do vajička??
lebo nechcem malinke dať do sedačky iba v overali aby mu nenafukalo chcem ho mať v perinke
mame tu prenosnu tašku ale neda sa to upevniť , asi budem mať male aspon do konca januara v rukach a kašlem na policajtou

andrea12737
25. júl 2009

No noemi, mi sme zabezpecili kocik aj s autovanickou, aby sa dala upevnit, aby sme ho mohli mat v perinke, ani nie kvoli zime nezime, lebo babo sa da zababusit aj v autosedacke, ale hlavne kvoli chrbtici.
Ked vidime ako svagrina malu chocjak drzi, dava ju sediet uz od 3tyzdnov, drzat ju velmi pevne nevie, stale s malou len kinka, moj chudacik malicky, je mi jej strasne luto, tak proste je mi z toho zle ja chapem ze je horuco, ale no proste ja by som to takto bez fixacie uurcite neriesila...
A s tym zaspavanim vam teda vobec nezavidim, ale nejako to zvladnete, tie deticky to pochopia podla mna, ze mamicka sa o trosku viacej musi venovat tomu malemu, a ze ak chcu mamicke pomoct s babatkom tak musia vediet sami zaspinkat... tak ja vam v tom velmi drzim prsty, aby to deturence zvladli co najlepsie 😉

marcela22
25. júl 2009

Noemi, ja som priam fanatický zástanca autosedačiek, takže asi prvé čo som kúpila pre toto bábo bola zavinovačka do autosedačky. Je krásne uteplená a mäkkučká a môžeš si dieťa vytiahnuť z auta už v nej, takže je to to isté ako perinka, ale pritom je maličké bezpečne zapnuté v sedačke 😉
A máte to so zaspávaním ako my, bude fakt sranda 😀 Budeme ovešané deťmi zo všetkých strán 😀

Andrea, švagrová je teda riadna koza, takto zaobchádzať s takým malým drobčekom ☹

noemi01
25. júl 2009

aj mne sa pačia sedačky mala tam sedi a je v bezpeči .inak si to neviem predstaviť, ale take malinke a v zime ??
videla som tie zavinovačky ale nezdali sa mi teple môžeš dať marcelka foto??

no tak malu som davala sedieť až v 5 mesiaci ved by ma decka doktorka asi dorazila. aj ja myslim na chrbticu a vtej perinke sa babu pekne spevni moja mala bola v perinke a hned držala pekne hlavičku , sesternica maleho tam nedavala a ešte v 3 mesiaci mu hlava behala hore dole (chuda)
aj ked vidim ako to nosia v tych vakoch ani hlavičku to nedrži

to zaspavanie to je na dlhu temu uvidim možno si zvikne v školke zaspavať aj sama inak ležim pri nej a čitam jej papa kakavko a vrti my vlasami a trva jej to aj hodinu,vždy vybehnem s takimi chomolcami
a spi so mnou vo veľkej postely ma svoju postieľku veľku pači sa jej aj tam spavala ale padla a ja som sa bala ju tam dať aj som jej to zabezpečila ☹

marcela22
25. júl 2009

Noemi skúsim tú fotku takto: http://www.maderna.sk/images/26817525347/emitex...
Dúfam, že sa Ti to otvorí, máme takú istú len v modrom. Oni existujú letné a zimné verzie, možno si zatiaľ natrafila len na tie tensšie. Táto zimná má také teplučké jemné futro a na dotyk cítiť že zima by v tom rozhodne nemala byť🙂
Inak ja som mala malú v júli a to boli strašné horúčavy, takže v perinke ani zavinke veľmi nebola, ale vždy som dbala na to aby ležala pekne rovno a aby ju každý držal tak ako má. tiež mi ju svokra chcela posádzať od troch mesiacov, dokonca to robila za mojim chrbtom, keď som to nemala vidieť, ale to je téma na dlho, tá moja svokra...našťastie malá má zatiaľ chrbátik v poriadku a sedieť začala niekedy okolo polroka...

No a klokanky na nosenie veľmi dobre nie su, hlavne nie na také malé detičky, ale šatka čo je určená od narodenia je super 😉

elefe
autor
25. júl 2009

waw baby ste sa riadne rozkecali ,,, este k tej vybavicke co som ja povedala sama sebe ze si urcite zabezpecim bude stolicka na krmenie polohovatelna lebo ak budeme prikrmovat od 4 mesiacov ako maleho tak bude potrebna taka, pri malom som ju nemala, a bolo to zleee dodnes nevie papat za stolom,,, vankus na kojenie nakolko s mojimi malymi prsiami to bude pohodlnejsie teda aspon si mysli, dalej urcite prakticky kocik mame tu skoro same panelky tak volime nafukovacie kolesa,,,,ohradku mame , choditko tiez ale to som rozhodnuta , nepouzivat , skusenost od maleho a no a este by som chcela hraciu deku alebo hrazdicku s hrackami,,,,kym bude male malinke tak budem na vnutro vyuzivat sportovy kocik kde bude ulozee aby som si ho mohla prisunut k sebe ked budem naprilda varit ale potrebovat nieco porobit a v neposlednom rade budem urcite chciet stojan na vanicku pretoze moje krize si pekne odtrpeli ked som mala vanicku na stole a zohnuta nad nou,,, bola to brutalna poloha pre moj chrbat,,,tak to si tiez zadovazim urcite,,,,a klokanku tiez ked bude male vacsie aby som sa mohla venovat obom naraz a mala volne ruky,,, pre hru so starsim synom....no a pre moje potesenie,,, nieco princeznickovske do postielky,,,,
pekny vecer,,,,

millienka
25. júl 2009

Ahojte, smiem sa pridat? 🙂

Nasla som tuto temu a je perfektna 🙂. My cakame babätko na zaciatku marca a momentalne som len na zaciatku tehotenstva a to v 8 tt. Mame starsieho syna Jakubka, ktory ma 1 rok a 3 mesiace 🙂. Tiez sme mu uz hovorili, ze coskoro budeme mat male babätko, ale este tomu nerozumie. Pomaly mu ideme zariadovat izbicku, mame pre nho aj novu postel, len potrebujeme dokupit este nejaky nabytocek 🙂. Maleho dam do skôlky az neskôr, asi az v 3 rokoch, zatial bude so mnou doma 🙂.

Co sa vybavicky tyka, tak mam vsetky veci po malom odlozene od maleho novorodeniatka az po 1 rok. Nie su to len veci modrej farby, mam aj zltej, zelenej, bielej orandzovej cize ak by nahodou bolo dievcatko kludne by to mohlo vynosit, ale samozrejme by som dokupila aj ine veci 🙂. Kocik mame hlboky aj sportovy a obidva su fungl nove, cize nad kociarom sa zamyslat nebudeme, ale co urcite budeme musiet nove kupit je postielka. Pretoze, Jakubkova uz nie je taka stabilna ako na zaciatku a dokonca jedna palicka vypadla. Stolicku nepotrebujeme, tu mame, tak isto aj klokanku, hrazdicku, penovu podlozku na zem. A budeme sa musiet popozerat po vanickach. Samozrejme aj plienky a vankus na kojenie 🙂. Ohradku mame. Este do postielky by som chcela dokupit hniezdo a mozno baldachyn 🙂.

Je uz neskoro, ja si idem lahnut, potom zajtra pridem, dobru nocku 🙂

noemi01
26. júl 2009

marcelka - misim to behnuť pozrieť do obchodu ale neni to take hrube ako fusak či hej???
tak svokri to je kapytola sama o sebe mojej v 4 mesiacoch pchala keks do ust skoro sa zadrhla mala😠 😠

efele - ako vieš že budeš prikrmovať ja do 5 mesiaca nič nedala iba kojila a kojila som rok a 2 tt.
stoličku mam ale nie polohovateľnu
tak ty toho budeš veľa kupovať ja asi nie,rozmišlam nad tou dekou z hrazdičkou ale to akože ježiško donesie 😀

lubina
26. júl 2009

NAm sa narodila druha dcerka ked mala prva 3 roky a 4 mesiace.Velmi sa na nu tesila no napriek tomu sme mali aj tazke chvile ked prislo babatko uz domov....najskor chcela prva pit z babatkovskej flasky,ale to sa vyriesilo,dala som jej najmensiu moznu dierku a to musela velmi tahat tak ju to prestalo bavit raz dva.Potom nechcela ani za svet ist do skolky,ale po troch tyzdnoch sa aj to poddalo 🙂 a potom malicku aj skusala chytat a potahat,ale to sme jej vysvetlili ze nemoze...teraz ma uz druha dcerka 7 mesiacov a prva ju ozaj miluje,uz by chcela aby chodila a mohli sa hrat,velmi rada ju bozkava a objima. Stretnete sa so vselicim ked pride druhe mimino,ale vsetko prejde a deticky sa urcite budu mat radi.Ked ta mladsia vidi,ze starsia pride ku nej hned vyska a smejka sa a to je darcek na nezaplatenie vidiet ich ako sa maju radi....pevne nervy a nebojte,deticky len skusaju co mozu , ale vsetko sa ulozi do normalnych kolaji ....

noemi01
26. júl 2009

lubi - viem že sa to u nas zmeni prichodom druheho babetka, mam veľa kamaratiek čo maju teraz take malinke mesačne druha 3 mesačne.... a mala ich stale boškava a tuli sa moc k nim ku hlavičke a chce si ich pritlačiť pri seba a držať na rukach no som zvedava ake pokusi bude robiť so svojim surodencom?? 😀
a nad škôlkou tiež myslim že to tak bude ked dominika bude vidieť že budem doma s malinkim nebude sa jej tam asi chcieť chodiť
ja sa na to tešim bude to veľa radosti aj ked zo začiatku je to ťažke aj s jednim dieťatom

marcela22
26. júl 2009

Noemi, skús sa po tej zavinovačke popozerať, ja ju mám z internetu, ak by si nenašla v obchode... Nie je to také veľmi hrubé ako fusak, ale myslím, že je to naozaj dosť hrubé na to, aby v tom bábo v pohode a teplučku vydržalo, najmä ak v aute ešte trošku prikúriš, tak nie je problém.
Ale mnohé maminky to používajú aj miesto fusaku do kočíka, takže by to naozaj malo byť teplučké🙂

Millienka tak to máš fajn, my máme všetko dievčenské 😒 Ale aspoň bude čo kupovať, ak to bude náhodou chlapec 😀

No a stojan k vaničke je naozaj super, ja mám od narodenia problémy s chrbátom, tak som si ho kúpila už k prvej dcérke a je to nenahraditeľná vec? Rovnako prebalovací pult-máme ho teda z obyč komody, zohnali sme vysokú aby mi vyhovovala a nemusela som sa krčiť a na to sme dali tú pevnú prebalvaciu podložku, za ňou mám kozmetiku pre malú a v šuplíkoch plienky a spol, čiže všetko po ruke, je to fajn. Rovnako máme dva kočíky, lehátko, autosedačku aj vajíčko, stoličku na papanie, postielku - obyčanú aj cestovnú. Pred dvomi týždňami sme malej k narodeninkám kúpili veľkú posteľ s plnou výbavou a ešte sme dokúpili aj velikánsku skriňu, lebo máme vo všetkých tesno 🙂
Takže kúpime "len" monitor dychu, nejakú zavinovačku, lebo na tých čo máme vidno používanie, šatku na nosenie, nový matrac do postielky+vankúš a paplonik, nejaké to oblečko-na cestu z pôrodnice a pre potešenie🙂

millienka
26. júl 2009

Caute 🙂

ten stojan k vanicke by som chcela kupit aj ja. Ja nemam problemy s chrbticou, ale urcite by som tomu mohla predist keby som si to kupila 🙂. Videla som to u jednej mojej znamej a vazne, perfektna vec 🙂

marcela, no u nas to s pohlavim bolo tak, ze najprv sme mali mat dievca 😀 az ked sa maly narodil mi dokina oznamila, ze je to chlapec 😀. Tak si vies predstavit ten sok, vsetko pre dievcatko. Chvilku nosil aj ruzove, ale potom sme pekne postupne pokupili veci pre chlapceka 🙂. A tie dievcenske veci mam odlozene, cize mam aj aj 🙂.

lubi22
26. júl 2009

Ahojte 🙂

Elefe - dakujem 😵 Drzim paste, nech testy dopadnu v poriadku 🙂 My sme tiez zvazovali ku Samkovi braceka Simonka, ale manzel to zamietol, ze by sa mu plietli 😅 Ale myslim, ze je to jedno, lebo aj tak kolkokrat mladsieho oslovim Samko a opravim sa a naopak.

Co sa tyka vybavicky - ja som si myslela, ze mame vystarane, Samko mal tolko veciciek, ze nestacil ani vynosit, tak som predpokladala, ze kedze druhy je chlapcek tiez, takze aspon na oblecenie neminieme vela. Ale maly Filipko nas dostal, pretoze je omnoho vacsi a dlhsi ako bol jeho starsi bracek v tom istom veku, takze napr. na leto som mu musela kupit vsetko oblecenie uplne nove, kedze po starsom bracekovi by sa nevmestil. No a kupovali sme novy akurat kocik, aj to kvoli tomu, lebo na ten predosly sa nam nedalo namontovat pridavne sedatko pre starsieho synceka, tak sme ho predali a kupili iny.

Millienka pozeram, ze mas termin narodenia druheho babulka 3.3. Boze, zda sa mi to neuveritelne, ved len teraz sa narodil nas maly a uz rastu v bruskach dalsie marcove babulka 😵 A blahozelam Jakubkovi k meninam 🙂

Mne bolo sice v druhom tehu omnoho viac zle, ale preslo rychlejsie, popri starostlivosti o samka som nemala sancu nejak nad tym premyslat, ze som znovu tehotna 😅

Pekny zvysok vikendu 😉

millienka
26. júl 2009

Lubi, dakujem za gratulaciu k Jakubkovim meninkam 🙂. Veru ide to rychlo, coskoro sa mi aj druhy chrobak narodi a v bruskach sa zacnu vyvijat marcovky 2011 😅 🙂 A presne ako vravis, teraz si to druhe tehu ani velmi neuvedomujem (az na nevolnosti 😀), pretoze maly mi da dost zabrat 🙂, cize cas na premyslanie velmi nemam 🙂.

elefe
autor
26. júl 2009

ahojte ...

vitam nove babenky,,,

andrea12737
26. júl 2009

Lubka no tak ten druhy s vami ale dobre vybabral, tak ja dufam, ze to nase sa narodi s priemernou vahou a priemernou vyskou🙂o nic dlhsi, o nic kratsi..a bude ok..a kolko meral ten vas filipko pri narodeni?

lubi22
26. júl 2009

Andrejka on bol pri narodeni mensi ako starsi, mal 3760 g, ale presne v 4 mesiacoch meral 74 cm a vazil 8,2 kg a to ho iba kojim 🙂 Takze pri narodeni to este nezistis 😀 Hoci sestricka nam hned po narodeni povedala, ze podla nej podla stavby tela to bude riadny chlapisko 😀

Millienka viem si predstavit, urcite si moc neoddychnes 😅 My mame rozdiel 21 mesiacov, tesim sa, ze raz budu taki rovnaki - partaci, ale zase v tehu a teraz je to dost zaberacka.

elefe
autor
26. júl 2009

zienky teraz vas nestihnem citat ale vecer , vecer ked budem mat ditko ulozene v posteli tak budem odpisovat a pisat jedna radost,,, zatial pekny vecer

nikaz
26. júl 2009

ahojte mamule...

pridavam sa do klubu.... nas maly ma teraz 10 mesiacov a ja som na konci druheho mesiaca tehotensta, takze ak vsetko dobre dopadne, v co dufam, bude rozdiel medzi nasimi slnieckami len nejaky rok a pol..... je tu niektora co ma v takomto malom odstupe skusenosti??? zpociatku to bol pre mna sok, potom som sa presvecila ze to bude ok a zvladneme to....ale maly je taky certik bertik ze o tom zacinam pochybovat....prave ma obdobie ked skusa chodit ..... no ..... proste, neviem ako to budem zvladat....dieta, tehotenstvo, domacnost...... a navyse asi muzicek bude musiet ist do zahranicia za pracou..... (lebo tu je to o nicom) 😖

andrea12737
26. júl 2009

Ahoj nikaz...zvladli to zeny, rodiny pred nami zvladneme to aj my 😎 ...ja si osobne myslim ze len tie zaciatky, zvykanie si dietata, rodiny na novy prirastok ,prisposobenie sa jeden druhemu, vytvorenie si urciteho rezimu...na to vsetko si treba spociatku zvyknut, a ked sa kazdy clen konecne naladi na tu jednu vlnovu dlzku, tak to pojde...ten zaciatok nejako prezijeme kazda z nas...a potom to bude ok..a mozes byt rada ze mas taky maly vekovy rozdiel, nebyt situacie v kt.som bola, tak babatko by bolo omnoho skor 😉 , mozno tak nejako ako ty cakas..takze aj ti zavidim aj nezavidim...ale urcite ti drzim prsty 🙂

elefe
autor
26. júl 2009

ahojte tak som sa sem dostala,,,este som mala kooopec zehlenia,,,,

Noemi: ja som kojila ledva dva mesiace aj to ten druhy som aj dokrmovala,,, bola som hlupa , vlastne drzala som sa doktorkinych rad,,,, maly malo priberal a tak mi povedala ze mam dokrmovat a ja sprosta namiesto vacsej snahy som mu strcila flasu s UM s ktoreho aj tak malo priberal,,,, no co nemal kto poradit , moja mama kojila ledva dva tyzdne a tak som myslela ze asi nemoze pritom si to maly len mal roztahat,,, teraz som ale skalopevne presvedcena ze sa kojenia len tak lahko nevzdam,,, mam zaobstaranu aj odsavacku,,,

lubina dik za prispevok a skusenost ,,,take sa nam hodia,,,,

marcela , my mame tez prebalovak na komode , manzel je stolar takze m spravil na mieru taku aby mi vyhovovala aj k mojej mini vyske 😉 aj na vecicky a kozmetiku presne ako pises,...

lubi ako pises pri druhom tehu si ani nestiham uvedomovat ako to leti,,, Samuel ma zamestnava az az-....

baby ale sa nam to tu rozbehlo naozaj ma to tesi,,,

nikaz ten maly rozdiel bude asi narocny ale ako som uz pisala idealny rozdiel neexistuje a podla mna zase cim mensi tym to bude neskor po zaciatkoch lepsie,,,,podla kamaratky ktora ma medzi detmi rozdiel 2 roky aj 2 mesiace viem ze to je naozaj zaberacka, hlavne sa teraz asi mesiac zmenil rezim a malo spinka, ale mala je prisposobiva a nejak ma od zaciatku zafixovane ze maminka ´je s bracekom a ona je s occinkom,,, tak si to sama nejak zadelila a zvladaju to priam bravurne a to menzel tiez chodi na nocne a rozne ine sichty a ide im to,,,druha ma zase tri deti a dve posledne po sebe,,, povedala mi ked som sa jej pytala ze ako to zvladaju ze treba len klud a chladnu hlavu,,,, tak snad to aj my vsetky zvladneme,,,,

prajem vam dobru nocku,,,,,