Čo sa zmení pri druhom dieťati?

elefe
22. júl 2009

Mile , uz maminky , cakame druhe babatko sme momentalne v 17tom tyzdni tehotenstva a chcela by som sa popytat , a nacerpat informacie a trochu si aj pokecat o tom co nas caka, ked uz budu deticky dve, ako medzi ne rozdelit lasku, a ako sa celkovo pripravit na prichod noveho clena rodinky,
mame syna Samka ktory ma 2 roky aj 9 mesiacov a termin druheho porodu mame 5,1,2010, Samuel sa tesi na babatko a pyta sa kedy sa uz narodi, krasne spinka uz 2 tyzdne vo svojej izbicke, este sa sice sem tam budi ,ale to je samozrejmost pokial si zvykne ze je tam sam, ale ze sa napriek tomu nemusi bat... v septembri nastupuje do skolky, a ja budem chvilku este pracovat, ako ste na to vy mile maminky?

kyliefox271
10. aug 2009

Dobre ranko,

elefe, ja mam pp..asi k nemu dokupim skejtik, inak si vobec neviem predstavit moje presuny s dvomi detmi.Risko vie ist pesi akurat tak po okoli a obzera vsetko, tak daleko sa nedostaneme, a ked ja chcem ist doprava on ide dolava,..co budem hovorit.... A surodenecky kocik nechcem. Takze ja este toto riesim.
Ale ostatneho sa ani neobavam, skor som sa bala v zaciatkoch tehu, ale teraz, ked mam uz len 6tzyzdnov do terminu, sa skor tesim na vsetko. Som zvedava ako to bude. Velky booom. 😉

noemi01
10. aug 2009

marcelka - aj ja už niečo poprala
ale ešte mesiac pred poperem
a to toxo mi nerobili vtedy sa to ešte nerobilo robia to asi 2 roky a možno preto ti teraz nerobili ked si pred tym mala dobre. ja neviem kedy som ju mala ale ked som ju už mala už ju mať nebudem tak zistuju kedy asi tak bola
a to brali krv a robili vtedy všetky rozne vyšetrenia mne ešte v maji tak a v knižke nemaš napisane negat.??
baby vy veľa pišete musim vas ešte dočitať 😀

lubi22
10. aug 2009

Ahojte 🙂

Vidim, ze nie sme jedini, co sa trapime s nocnickom. Nam sa jeden den dari a druhy nie. Syncek vie presne, kedy ide kakat, ale povie mi, ze on nepojde na zachod, ani na nocnik, ze do plienocky. No a cikanie, ked sa ho spytam a dam ho, tak ide, sam mi povie malokedy. Rozmyslala som, ze kupim ten hraci nocnik od Fisher price, ze by ho to snad motivovalo, mate niekto s nim skusenosti? Ak sa aj na nocnik nenaucime, ziadna tragedia, nadalej budeme prebalovat dve ritule, ale myslim, ze uz na to ma.

Kylie my sme kupili ku kociku ten Buggypod pre starsieho synceka. Ale vela sme ho zatial nevyuzili. samko tam neobsedi, on neobsedi nikde, ist s kocikom a s nim na prechadzku je adrenalinovy zazitok 😅 Nastastie doteraz sme boli vzdy dvaja, tak v pohode.

My sme si dali pupocnikovu krv zobrat pri oboch drobcoch. Nehovorim, ze to mozno nie je pre niekoho dobry biznis, neviem, ale viem, ze chcem mat istotu do buducna. Svagor je lekar, radili sme sa s nim, on to odporucal, vyskum pokracuje a napreduje, mozno za par rokov budu vediet pomocou kmenovych buniek pomahat aj pri dalsich onemocneniach. A navyse peniaze na to nam dal stat zadarmo, takze sme ich aspon takto vyuzili.

Pekny den 🙂

elefe
autor
10. aug 2009

Ahojte?
Lubi akoze vam dal na to stat zadarmo??? nechapem ved dnes satat nepodporuje snad ani nic,,,, 😝 no hlavne je ze ste to vyuzili,,,,

jaj maminy ,ja mam dnes nejake divne bolesti stale ma pobolieva prava strana a striela mi to od predu do krizov a vobec sa mi to nepaci,,, neviem co to ma byt,,,inak od zaciaktu mam s pravou stranou podbruska problem , aj ked mi brusko stvrdne tak mam ho viditelne vacsie na pravej strane od pupku dole,,, neviem c radsje nezbehnem v stredu k dokimu,,, nech ma radsej pozrie,,, zatial boli vsetky prehliadky v poriadku krcok uzavrety , klenby volne skratka vsetko OK na sono idem 17teho tak snad bude vsetko ok,,, niekedy mi to pride ze ma to boli zo zataze,,, sice som moc nepribrala ale nejak toto cele tehu nezvladam tak ako prve,,,, stale ma nieco pobolieva,,,

no a pridala som nove foto do albumu,,,,

lubi22
10. aug 2009

Elefe - myslela som to tak - ze sme dostali 25 tis. prispevok od statu na dieta. No a dieta by som mala a vybavu kupovala tak ci tak, takze tie peniaze sme vyuzili na to. Snad Ti tie bolesti prejdu, urcite budes spokojnejsia, ked Ta pozrie doktor.

elefe
autor
10. aug 2009

Dik Lubi,,,, snad bude dobre ked som si na obed pospala tak mi bolo lepsie ale ako som behala a cele pobedie "stopovala maleho tak som mala zase bolesti ale potom same resli ako nic ,,,jak sibnutim carovneho prutika,,,,

tak aha uz som to pochopila,,,,jasne no kazdy to asi berie inak,,, ale hlavne ze kazdy vie efektivne te prachy vyuzit,,,no nie?

dobruuuuu

andrea12737
11. aug 2009

Ahojte baby, tak dnes tu nie je nikto...hm...aj tak sa pochvalim, konecne mi prisla objednavka plienociek 😀 (idem ich pofotit a hodim foto do albumiku)tesiiiim sa z toho velmiiii, uz len cakam na stvorcove plienocky-reklamuju sa 😒 😠 tak dufam, ze dojdu, lebo pani ma uz 3tyzdne peniaze na ucte 😠
uz mi chyba len babatko a postavena postielka 🙂 mam taku otazocku, ak daju manzelovi vypoved,plati mu 2mesacna vypovedna lehota....ak on da vypoved, tak tym dnom moze z roboty odist?alebo tam musi byt tie 2mesiace? nemusi ze?
zatial sa majte kraaasne

elefe
autor
11. aug 2009

adi podla toho ako ma postavenu zmluvu,,, aj jedna strana a ja druha moze mat vypovednu lehotu,,,

tak to pofot a potom uz aj ja nieco pofotim,,,,

ajojte zatial

marcela22
11. aug 2009

Ahojte🙂 Dúfam, že máte dnes pekný deň. ja taký "pohodový" ale unavená som jak pes🙂 Mala som zasa kopu žehlenia, malá spala iba chvílku, v noci zle spím a ráno skoro vstávame...našťastie nie vždy🙂

Musím s apochváliť, malú som nechala niekoľko hodín bez plienky a bolo to bez "nehody" dokonca keď som s apozabudla a nedávala pozor, tak sa vycikala do nočníka sama. Len vonku by to ešte určite nešlo, za prvé ju nemôžem toľko dvíhať, aby som ju tam mohla dať kedykoľvek vycikať a za druhé ľahko sa tam zabudne. Ale pokrok tu je 😀

Andrea to si objednávala tie obrázkové plienky???

kyliefox271
11. aug 2009

ahojte,
my dnes doma len, Riško už spí, tak mám klídek...
Marcelka, dobréé, malá pokročila 🙂 Ja keď som takto malého nechala bez plienky, mne čúral na každom rohu. Takže to nechávam tak.
Práve som dopozerala Vaše albumíky 😉

marcela22
11. aug 2009

Kyliefos u nás je zasa ten problém že vždy keď je bez plienky tak približne tú prvú hodinku má dojem, že musí cikať snáď stále 😀 Takže to vyzerá tak, že sa vyciká, ideme to vyliať do vecka, umyjeme nočník, spláchneme, dáme nočník na miesto a ona tam za tri minutky zasa sedí a tlačí odušu kým nevyjde apsoň kvapka...a tak dokola🙂 Až potom ju to asi omrzí a "funguje" normálne teda ide tam len keď sa jej naozaj chce cikať🙂
Ale donedávna sme tiež nestíhali a cikala kade-tade...

elefe
autor
11. aug 2009

Ahojte

Adi prosim ta a to naco su tie bambusove kiko stvorce ? a tie ostane plienocky?to su nejake ine ako klasicke plienky platene???

pa

andrea12737
12. aug 2009

Dobre ranko mamicky,
vidim ze vas plienocky zaujali 😀 😀 😀 , to iste sa pytal manzel, ci som normalna, a ze ci za tie plienky vyhadzujem tolke peniaze 😎 😀
marcelka ano, tie plienocky co su pofotene som objednavala, a cakala na nich...ale konecne ich maaaam, aj tie obrazkove, tie najvyssie na obrazku s tymi medvedikmi(neviem ci to je identifik.)su dokonca slovenskej vyroby.
Elefe, naco su pampersky? 😀 😀 tak na to su aj tieto plienocky 😀 😀 bambusove su pre lepsiu savost. Bavlna toho tolko nenasaje ako bambus, tak preto...ja nechcem pouzivat jednorazovky, ale taketo tvarovane plienocky, na zaciatok len take biele, a nie velmi vesele, ale existuju take naaaadherne latkove plienocky, ale tie chcem kupit az na buduci rok, ked bude teplo, male uz bude mat pol a viac rocika, tak sa nimi budeme moct aj pochvalit 😝 😎 😉 🙂 😀 a uz sa tesiiiiiiim, netreba ti to vyvarat, vyperies to v slize-to staci, vyvesis to za 5min, a nezehlia sa!! 😀 to su plienky, co?! 😀
idem urobit ranajky, a potom vonku, tak zatial sa tu majte kraaasne.

elefe
autor
12. aug 2009

ahojky baby,,,

ahaaa adi tak som uz poucena,,,, ja mam same bavlnene a bola som s nimi spokojna myslim ze to nebudem menit ak teda nebudem pouzivat pampersky,,, este uvidim ako sa budem citit a na co sa budem citit....

ozaj baby a ako sa u vas bali??? u nas sa zacalo nejak tuho bojkotovat proti sirokemmu baleniu , vraj ked to ma dietatko na prvom sone vyvinute dobre (hjadierka, klbiky!) tak sa nemusi balit na siroko lebo to je vraj len obmedzovanie v pohybe a neviem co??? tak som z toho mimo lebo inak som maleho na sirooko balila do 4mesiacov a potom na kontrolne sono a ked bolo vsetko okj tak sme uz nemuseli balit na sirkoko a pohol zacat posedovat....

ja som este stale nenafotila co som kupila asi to spravim tak az ked mi pride vsetko co som objednala,,,,

tak pekny den

andrea12737
12. aug 2009

Ahoj elefe...no i ja som chcela povodne len klasika bavlnene, ale tak nejak sa mi naskytla velmi vyhodna ponuka, tak ma to vyslo po prepocte skoro-fakt skoro- narovnako ako keby som si mala stvorce zaobstarat, lebo po samkovi mi toho nejak vela neostalo z nejakych 40 len 12 😒 co je teda o nicom..z toho by som asi velmi latkovat nemohla..

co sa tyka toho balenia nasiroko..tak tieto tvarovane plienky, mi to zabezpecuju, bez toho aby som pouzila akekolvek postolky, takze balit nasiroko budem bez ohladu na to kto mi co povie, aj pri samkovi som si urobila posvojom a zeby mi zacal skor sediet, pretacat sa...to nemozem povedat, ono to raz pride tak ci onak,takze toto ma nejak netankuje, uvidime...tieto latkove plienky existuju rozne, aj take co su uzke medzi nozickami, zaroven dobre save, takze ak to pride nie je problem zabezpecit si ich 🙂 a je po probleme 🙂 ako sme boli baleni my?

lucinka1104
12. aug 2009

Ahojte prajem pekný deň. ja sa musím priznať, že my sme poctivo nebali len 1 mesiac a sme našťastie ok

michalka12
12. aug 2009

Ahojte, už som tu aj ja takúto tému dlho hladala. mam jedneho syna Jakubka, ktory bude mat 2,5 roka ked sa nam vo februari narodi dalšie dieťatko / ešte nevieme čo to bude/. Čitala som tu ako mate super vyriešene spanie a ostatne veci. My mame troška problém s tým, že s malými spím v noci v jednej posteli a aj cen den ho uspávam tiež ja. Ono by to ani nebolo problém, je to super, ale ako to zvládnuť ked príde druhé bábo. už som ho skúšala dávať spať samého , ele ešte nechce. No, som zvedavá ako to zvládneme. Inak ako vam detičky zvládaju škôlku aspoň na doobeda? Tiež to takto plánujeme.

elefe
autor
12. aug 2009

Ahoj Michalka

tak nas ide d skolky teraz 1x v septembri takze netusim ako to bude zvladat, ide hned na cely den tak mam aj obavy ale aj sa tesim ze oredsa len ta chvilka pre mna nejaka bude,,,,
pred tym bol maly par x u opatrovatelky to nemal ani dva roky, a zvladal to bravurne, bez slzy ci zavafania krasne sa hral s detickami a krasne s nimi papkal pri stole ci tomu tak bude aj v skolke to uvidime,,,v jedni je strasne priebrcivy co mna osobne vytaca ale poznam deti co su na tom aj horsie alebo boli a zvykli si,,,,kamaratkin syn do 3 rokov pil len mlieko takze sme na tom podtstane lepsie,,,, 😉

andrea12737
12. aug 2009

Pil len mlieko? ake mlieko? jeho celodenna strava bola len o mlieku? 😕 😨 zaujiiimave

michalka12
12. aug 2009

elefe, drzim palce v skolke, potom daj vediet ako bolo. Ale podla toho, co pises to tvoj maly zvladne super.

kyliefox271
12. aug 2009

Michalka, spánok - rovnaký problém... Mne Riško spával sám pekne rok vo svojej detskej izbe, staré dobré časy 🙂 , ale teraz zahlásil comeback do mojej spálne a zaspáva so mnou, poobede aj večer.
O tom balení naširoko sa už popísalo, jeden MUDr. povie treba, druhý netreba tak dlho.. my sme balili 1mesiac, všetko OK.

marcela22
12. aug 2009

Páni, obdivujem Vás že nepodliehate "trendu" jednorazových plienok, to ja by som tie látkové neprala ani za nič, keď nemusím 😅

Michalka vítam a ešte napíšem🙂
Ale inak ku škôlke, ja dám malú až o rok, takže prvý takmer rok budeme bojovať v trojici doma. A ešt eneviem, či dám malú najskôr len na pol dňa alebo na celý, oboje má výhody aj nevýhody...

No a ja som malú balila na široko mesiac, potom sme mali zasa kontrolu a už to nebolo treba. Lenže kamarátkina dcérka mala tých istých doktorov, prvé sono v pohode a jej o sedem mesiacov mladšia dcérka bola balená do 5 mesiacov, takže nechápem, asi to zmenili....nedávno však bolo v nejakom časopise že v priebehu prvého mesiaca sa tie klbiky zasa kontroluju a podla toho sa rozhodne, či pokračovať v širokom, alebo netreba ale ako so všetkým to asi záleží iba na konkrétnom odborníkovi-lekárovi...

andrea12737
12. aug 2009

Uz som o tom baleni na siroko citala v inej teme, kde na zapade to vraj vobec nepoznaju, ze tam sa na siroko ani nebali..ze tu je to take ze preventiva, alebo ako to mam nazvat, ale strasne sa mi nepaci,ako sa nazory doktorov v tomto rozchadzaju, myslim si ze je to dost dolezita vec-ani neviem preco, ale tak myslim si ze je dost podstatne, ci tie klbiky su tam kde maju byt, pre dalsi vyvin dietatka...
marcelka-inak co sa tyka toho latkovania, tak sa asi ozaj vracaju tie casy, normalne sa otvaraju obchody, kde si mozes vybrat z obrovskeho sortimentu ponukanych latkovych plienok...tiez som nad tym rozmyslala, ze prebalovanie s bavlnenymi plienkami a pod...vlastne mala som taky nazor ako ty, ale tak nejak som sa rozhodla ze si nakoniec precitam 360stran tej danej teemy tu na konikovi a presvedcila som sa uuuplne ze latkovat chcem, a sice este nelatkujem, ale uz som sa stihla zamilovat 😵 😀 a nie a nie sa odmilovat 😀 😉
idem malemu vybrat darcek na meniny, tak sa tu majte....

elefe
autor
12. aug 2009

Andrea my sme uz vybrali,,,u nas boduje jednoznacne lokomotiva Tomas tak som mu kupila knizku,,,,
my oslavujeme uz v sobotu bo ja mam narodky a mamina s babkou tiez a maly meniny v jeden mesiac tak sme to dali naraz ,,,, tak sa tesime,,,,
inak uz mame do skolky vseeetko nakupene tak uvidime ako to len bude ,,,,,
malinke uz inak krasne citim a tesim sa az uvidim ci je vsetko ok v pondelok 17teho idem na sono

andrea12737
12. aug 2009

Ja som skusala ze co to urobi s malym, ale nejak ho ta lokomotiva neoslovila, zato mna ano 🙂 ked samka stale nieco ine zaujima, raz hento, o tyzden zasa nieco ine, najnovsie sa snazi citat, ale to je len snaha, vobec tomu nerozumie 😀 mame z toho dobru srandu 😀 knizky na citanie aj pisanie maa,takze toto mu urcite nekupujeme..najnovsie nam ukazal ze sa vie vozit na kolobezke-na takej co ma vzadu 2kolieska a v predu jedno, tak asi toto mu kupime..ked on uz ma vsetko mozne, aj nemozne, uz fakt nemame z coho vyberat.
no tak to je super ze mate uz vsetko do skolky pokupene, tak aspon nieco uz mate z krku 🙂 uz sa mozete kupovat veci len pre babatko 🙂

elefe
autor
12. aug 2009

Presne andrea a na to sa aj tesim,,,
ved aj naseho zaujima vselico ale masinka tomas ho nenecha nikdy chladnym,,,, takze to je istota a hracky nevćhceme kupovat lebo sme mu slubili duplo na narodky ma v oktobri a takze meniny len tak "z lahka" co sa tyka darcekov,,,,

elefe
autor
13. aug 2009

dobre ranko zienky....

andrea12737
13. aug 2009

🙂 dobre ranko...dnes som extra ultra nevyspata, maly sa budil, neviem co mal za sny...a rano od 6.30h je hore 😠 vonku je nanic pocasie-takze ani vonku sa neda ist...
elefe, to mate dobre ze ma aspon jednu hracku, ktorej sa dokaze 100percentne venovat 🙂 i ja by som tak chcela 🙂 , ja som rozmyslala nad darcekom, tak uz som na to prisla! Kuupi sa mu koberec s cestickou...vsimla som si ze si sam robi take prekazky,a chodi okolo nich s autickom, a keby mal taky koberec, kde je sama cesta, tak by ho to mohlo zaujat, ale to asi az na narodeniny, alebo vianoce... a teraz, neviem, ale videla som taku velku sadu malych kovovych auticiek, tak asi mu toto kupim, lebo momentalne ma obdobie, kedy ho viacej zaujimaju tie male predmety, ako tie velke.
zajtra konecne zacina 28tyzden...huraaaa, teraz sa mi to strasne vlecie. je to snad nekonecny pribeh,
dnes aj vcera mam smutny den, lebo v inej teme kam taktiez chodievam, zomrelo jednej kocke 8dnove babatko 😢 , vcera jedna moja znaama, pohreb je v piatok, a teraz toto ☹ co sa to vlastne deje? ☹ normalne som sa dnes rozplakala, ked som sa to dozvedela,aj napriek tomu ze som tu zenu z netu nepoznala, je to cosi priserneee ☹ 😢

elefe
autor
13. aug 2009

andrea urcite to pre tu matku musi byt desivy zazitok ,,,je mi to luto napriek tomu ze neviem o koho ide ,,,,no nech je to ktokolvek tak uprmnu sustrast myslim ze by sme to tu ako buduce matky, sice dvojnasobne, ale predsa nemali rozoberat

andrea12737
13. aug 2009

ja viem...ja to rozoberat nechcem ☹
prejdem radsej na inu teemu, naaahodou, taku skusenost ako je babysatka, mate tu niekto? uz veeelmi realne nad nou rozmyslam, teda uz som prakticky pre nu rozhodnuta, no ja len ci naahodou, sa tu najdu nejake skusenosti..obavam sa pri tom len jednej veci, ze sa mi dieta nauci na nosenie po rukach! 😒 a to by ma zasa nie velmi potesilo 🙄 😖 nemienim v tom dietatko uspavat, ale prenasat-doktorka, banka, posta a pod.