Čo sa zmení pri druhom dieťati?

elefe
22. júl 2009

Mile , uz maminky , cakame druhe babatko sme momentalne v 17tom tyzdni tehotenstva a chcela by som sa popytat , a nacerpat informacie a trochu si aj pokecat o tom co nas caka, ked uz budu deticky dve, ako medzi ne rozdelit lasku, a ako sa celkovo pripravit na prichod noveho clena rodinky,
mame syna Samka ktory ma 2 roky aj 9 mesiacov a termin druheho porodu mame 5,1,2010, Samuel sa tesi na babatko a pyta sa kedy sa uz narodi, krasne spinka uz 2 tyzdne vo svojej izbicke, este sa sice sem tam budi ,ale to je samozrejmost pokial si zvykne ze je tam sam, ale ze sa napriek tomu nemusi bat... v septembri nastupuje do skolky, a ja budem chvilku este pracovat, ako ste na to vy mile maminky?

elefe
autor
18. aug 2009

Ahojte

Adi to poznam aj nas ked potiahne rano tak na obed bud nespi alebo su to galeje, ale u nas je to este o to horsie ze ked nespi cez den tak zle spi aj v noci,,,,

pa

andrea12737
19. aug 2009

Dobre ranko mamicky,
tak mna uz coskoro caka poradna, uz sa tesim ani nie kvoli poradne-ratam s tym ze bude vsetko ok, ale pojdem sa objedna na utz!!! 😀 tesiiiim!!!
Dnes som spala ako zarezana, len maaalo-nejakych 6h..isla v noci akasi Karatica-blby film o chobotnici 🙂 tak mi to nedalo a pozrela som si to-aj tak som zaspala skor 😀
mam den bez maleho tak sa tajne tesiiim, mozem sa stret. so svagrinou a hlavne s jej malou, ta uz ma cez 3mesiace a je uuuplne uzasna 😀 krasne sa usmieva na mna a stale kecame vo velkom-teda kecam ja a ona mi na to hovori len-aaaaa,aaa, aa 😀 uz sa tesim na to nase babo, to mi odpoveda len kopancami 🙂
tak idem sa ja pripravit.
Zatial sa mi tu majte pekne.

noemi01
19. aug 2009

andrejka - ty si ranne vtača 😀
tak mne sa neda spať vôbec citite niektora bolesť pod pravim prsom?????až mi to trpne
čo to môže biť ??? už ma to hneva
nemôžem spať na tej strane , ani sedieť a aj ked chodim to boli a trpne

elefe
autor
19. aug 2009

Noemi ahoj a ahoj aj ostatne,,, no moze byt babo tak ulozene ale za chvilku by i to mohlo polavit malo by sa otocit dole hlavnňkou ak uz teda nieje,,, a nemalo byta to tlacit

ja som spala celkom fajn ale z vecera mam problemy so zaspavanim tiez a ked v noci sa zobudim tak tiez niekedy trva kym zaspim a rano som potom ako vygrkany slizik,,,,

AAndrejka tak si tn den bez maleho uzi aj ja by som taky potrebovala fakt a riadne....

icerna
19. aug 2009

ahojte maminky 😀
andrea a kto ti bude maleho stražit?mne by sa to tiez hodilo ,ako asi kazdej maminke niekedy 😀
s tim spanim v noci to maju asi vsetky tehulky rovnake,aj ja sa casto budim a potom sa mi neda zaspat a rano sa mi nechce vstavat 😠

noemi01
19. aug 2009

efele - ja neviem pri malej som to mala na konci tie bolesti ale teraz som 24tt a už to pocitujem mesiac a je to horšie čim je bruško večšie a malinke sa ešte nachadza dosť dole nie???????
každy den ma to boli vôbec to ešte nepolavilo

icerna
19. aug 2009

noemi a vravela si to na poradni?mna bolieva skor dole brusko-ked mi tvrdne,nemozes to mat aj ty?beries magnezium?

noemi01
19. aug 2009

irecna - nespominala som mu to ešte mala som to aj pri malej tak som to nebrala važne ale terz ma to už znepokojuje
a bruško mi tvrdne ked veľa robim kupila som si magnezium včera som si dala jednu ale nič som nepocitila žiadnu ulavu
mna to boli iba pod prsom 😒

icerna
19. aug 2009

tak to neviem co to moze byt,to som este ani nepočula...tak si daj jednu rano a vecer,ja mam brat az 3.ale beriem tiez len2....a to ta v kuse boli,ci len obcas?mozno je ozaj malinke tak otocene,ze ti tam na nieco tlaci...

noemi01
19. aug 2009

irecna - a tebe sa polavi od magnezia ako to bruško hned prestane tvrdnuť?????
vieš čo z rana je to do pohody ale ked beham a robim veľa tak už okolo obeda to citim a na večer je to strašne

andrea12737
19. aug 2009

Ahojte zienky,
tak ja som po ´poradni´doktor mal dovolenku, tak som stravila cas len so sestrickou, ,zaklad je ze sa mam nahlasit na utz-tak o 2tyzdne! 😀
maly isiel k babke-manzel ho tam viezol skoro rano, a teraz zacina byt unaveny a nervozny...takze mame ruzovo momentalne 😠
S tymi bolestami bruska-no som na tom podobne, noemi je to asi normalne, ked sa tolko nabehas a potom to zacne, je to o tej fyzickej namahe-urcite-aspon si to myslim, lebo ja to mam podobne, aj ked mna neboli len na jednej strane a pod prsnikom, ja mam bolestive cele podbrusko, ani chodit nemozem, dnes som si toho predychavala, ked som behala so svagrinou po meste..najviac mi vyhovuje ked lezim-vtedy mi je najlepsie, male je najkludnejsie, spinka si, sem tam sa pokruti a to je vsetko.
a magnezium beriem len ked mam silne bolesti.
Ja mam uz tri dni skor problemy s chrbticou, ide ma z toho slak trafit, vdaka bohu za tabletky osteogenon 🙂 existuju 🙂 aspon tie mi pomahaju. Tak ja idem oddychovat, dnesny den bol dost vycerpavajuci...zatial sa tu majte pekne.

icerna
19. aug 2009

andrea tak aspon ze mate babku blizko a ty si mozes trosku oddychnut aspon od maleho 😉

noemi,ja si davam magnezium rano s vitaminmi a vecer ak nezabudnem a je to lepsie,aj ked tvrdne sem tam ,ale menej ako ked som ho nebrala a začali mi trpnut nohy,ruky,hlavne v noci,tak ze aj na to su dobre tie tablety...nuz asi nam neostava nic ine ,ako to len dako vydrzat 😀 a setrit sa,len keby sa to dalo pri nasich detoch 😉

kyliefox271
19. aug 2009

mňa pre zmenu to dieťa tlačí asi niekde hore a neviem sa poriadne nadýchnuť..hlavne v týchto teplách je to super...
Mne dnes malého varovali a ja som bola v kine, takže tiež trochu relax, a zajtra mi príde priateľ, tak si on môže pobehať okolo malého a ja si vyložím nohy na gauč, jejeje 😀

icerna
19. aug 2009

😀 no tak teba tam ma čo tlacit 😀 ako zvladas tehotenstvo pri malom,lebo on je este dost maličky. aj si ho bravas na ruky,a tak?

elefe
autor
19. aug 2009

dobry vecer zienky,,,

tak reberate teda vselico ale ved nato je tato tema,,,, ja a moje druhe dieta,,,,myslim ze si tu celkom pokecame,, a pozistujeme trapenia co boli ci neboli pri 1.ci druhom tehu,,,,
mna tiez boli viac spodok bruska a strasne mi tlaci na lonovu kost niekedy mam pocit ze ma neunesu koli tomu nohy,,, takyto pocit som mala pri Samkovi az okolo 6-7meho mesiaca ked uz babetko malo vacsiu vaku ,,ale teraz je este malinke a ja uz mam problem,,,,,,

dobru nocku

kyliefox271
19. aug 2009

icerna, pri prvom som mohla oddychovať koľko som chcela, ale teraz som stále v pohybe, a taký luxus, že oddychovať nemám, resp len málokedy... Malého na ruky berem, inak sa nedá, je veľa situácií ešte keď sa tomu nedá vyhnúť.
Inak v pohode, len fakt už by som najradšej porodila a vydýchla si, i keď viem, že potom nastanú tiež ťažké časy čo sa týka organizácie s dvomi deťmi... 🙂

andrea12737
20. aug 2009

Dobre ranko,
tak ja zasa maleho na ruky neberiem, hned sa mi napne brusko, stvrdne a zacne cele boliet, tak isto ked som co i len trosicku dlhsie zohnuta,tak mi zacne tvrdnut.
Mna zasa boli vsetko tam dole ☹ je tak fantasticky otocene ze mi tam tlaci, vcera som sa skoro od bolesti rozplakala, krutila som sa na posteli ako had, prechadzala sa no nic nepomohlo, no od unavy som zaspala. V noci som bola x krat hore na tie bolesti, neviem co to ma znamenat ☹ 😒 dufam, ze je vsetko v poriadku..
majte sa...

moniack
20. aug 2009

- dobré ránko
- aj mňa pobolieva tam dole, ale brutálne vtedy, keď napr. veľa chodím, keď mám od seba nohy a potom ich spojím a pod. 😒 , a to som fakt aj ja mala pri Kubkovi keď som bola vo vyššom štádiu tehotenstva 😒
- ja malého nenosím na rukách, lebo by som prišla o chrbticu, a aj keď bol malý tak som si dávala veľký pozor na to 😉
- čo dneska s detičkami plánujete?, ja neviem, lebo malý býva veľmi zlostný, umrnčaný tak veľmi s ním nechcem behať 😉
- včera sme boli v meste, tak som si kúpila nočnú košeľu, nohavičky, a košieľky pre malé tie bavlnené, nie klasické, lebo ani pri malom sme ich nenosili, to stále bol z toho vyzlečený..... 😖 som to už nezvládala, a potom sme objavili tie košieľky a som šťastná 😵
- ja idem do poradne 3. augusta, chodím tam tak 1x do mesiaca 😵 , to pri prvom som chodila aj 3x za týždeň, fakt to som sa nepomýlila 😠
- Kyliefox tak tebe sa to už blíži....

andrea12737
20. aug 2009

Ahoj moniack, tak nie som sama s tymi bolestami...
Dnes asi zajdem s malym do orangeu, lebo mi na 2x stahuju peniaze, a neviem kvoli comu, velmi by ma to zaujimalo, tak to idem dat do poriadku.
Ja si pojdem zo septembrovej materskej kupit nocnu koselu, vlozky, kozmetiku pre babatko, plienocky....no proste este to co mi treba do porodnice+kozmetika pre babatko, inak uz vsetko mam 🙂
v oktobri si donesieme postielku, len nvm, ci ju nepojdem predtym este namalovat-ona je totiz kovova(odporuucam) 😉 . Uvidime co mi povedia na utz., ak mi povedia ze bude dievcatko, tak si ju namalujem na ruzovo 😵 , chlapcek, tak na modro...a ak nebudem vediet co to je,tak bude aj tak na modro namalovana 😀 , ale mam aj taku hnedu farbu odlozenu...no neviem, mozno dam aj hnedu..neviem aka farba by bola neutralna..(biela? 😀 )

noemi01
20. aug 2009

tak ja som včera nič nerobila iba byt upratala a to vše a nič ma nebolelo tak to asi bude fakt už z unavy a vičerpania ale až tak že mi to trpne???? 😒
idem na sono na buduci tyžden tak som zvedava poviem doktorovi
ja malu moc nechcem brať na ruky a našťastie ma 3 roky a je veľmi chapava tak hned pochopila že by ma bruško bolelo
a už mam všetky vysledky 🙂 mame všetko v poriadku tešime sa lebo pred tym neboli dobre

andrea12737
20. aug 2009

Noemi, myslim si ze ti to moze aj tak velmi trpnut 😒 tak sa setri trosku 😉
k dobry vysledkom ti gratulujem...inak ako vyzeraju spuchnute nohy? teda naliate vodou? lebo sice dr. nebol vcera, ale sestricka sa ma pytala ci som opuchnuta, a ja ze tak trosku ale nie velmi...a tak mi pozrela na nohy a hovori, viete co ja vas radsej objednam o tri tyzdne 😕 ..tak som len pozerala ako puk...ved nevyzeram tak zlee 😀 lebo na rukach to hned spoznam, ale na nohach..no fakt neviem. 😅

noemi01
20. aug 2009

andrejka - dakujem
ale vieš pri deťoch sa moc neda šetriť
ideme za chvilku do školky tak do obeda budem oddychovať
spuchnute nohy naliate vodou???? však take tučnejšie
mna sa to pitaju stale vieš čo ja som si všimla pri malej na konci ale že prstene som už nedala na prsty tak som ich mala trochu opuchnute ale litka na nohach nie
a koľko priberaš veľa???? kamaratka bola naliata veľmi ale mala aj tehu cukrovku a vysoky tlak a potom jej museli dať aj skor vivolavačku ale iba o 3 tt skor musela ležať v nemocnici

andrea12737
20. aug 2009

Ci vela priberam? no, co znamena vela..mam nejakych +10kg(som na tom lepsie ako pri samkovi), ja mam pocit ako keby, no pri clenkoch niekedy spozorujem ze wow, ake su spuchnute, ale mozu puchnut aj kolena? 😅 😒 lebo tie mam take divneee 😝 😅 ale fakt, take cudne su..
a s tym tlakom je to skor u mna naopak. Ja mam velmi nizky tlak, a ked vyjdem na slnko, nedaj boze ze som mu vystavena dlhsie, tak uz sa mi len zahmlieva pred ocami, tazko sa mi zacne dychat..no nic prijemne.

elefe
autor
20. aug 2009

Ahoj zeny

tak si predstavte ze ta pani mi ten kocik odvolala a ja som uz bola taka spolahnuta ze mam kus vybavicky za sebou,,,no ide ma sibnut,,,, velmi som sa mu potesila hlavne ze bolaky som chcela teraz musim teda budem hladat dalej .... no nic aj take sa stava a predsa sa koli tomu nezruti svet,,,,
ja mam dnes bolesti len mierne,,, skoro ani nie, len ked chodim,,, maleho ja stale bravam na ruky , sice menej ale bravam ,,, nejak mi to neda ho nepotulkat si.... aj ked sa mozme aj po leziacky ci sediacky,,,, ale mi to proste neda,,,,
no co sa tyka edemov aj ja som mala pri malom v lete ale to som bola vo vysom stadiu tehu teraz zatial nic ale urcite ze ma to caka,,,neodporucaju sa pri opuchoch pit bublinove napoje,,,
no a tlak mam jak 20minut po smrti,,,nizky ako hrom,,,, takze andrea viem o com hovoris,,,,

pekny den,,,,

PS ozaj baby nemate nietora zoznam co treba do porodnice,,,, rada by som ho niekam si pricapila a postupne kupovala co treba

andrea12737
20. aug 2009

ahoj elefe...
juuuuuj, tak to je skoda ze ten kocik nevysiel... ☹ a ty si sa nam tu tak vytesovala z neho 😖 no tak to je ozaj skoda. Bublinkove napoje nepopijam, akurat ked si dam tak kolu, popripade, ked idem s manzelom aj malym na jedno ihrisko, kde sa da kupit aj drink, tak si dam bud nealko pivo, alebo kofcu, ale to aj tak nepraktizujeme kazdy den...
co sa tyka zoznamu, ja ti s tym velmi neporadim, ale niekde na internete si to urcite najdes, mozno ma kazda porodnica svoj zoznam,takze to bude asi aj indi-vindi 😉

andrea12737
20. aug 2009

No zienky, ak budu mat volny termin na utz v nemocke 3.9- tak 3.9 mozno budem vediet co to bude 😵 uz nech je 2.9! 😀 tesiiiim, tesiiiim, zajtra tam zavolam tak sa modlim aby mi to vyslo.

elefe
autor
20. aug 2009

adi jasne ze vyde,,,,ja idem 2.9 na poradnu,,,,

andrea12737
21. aug 2009

Dobre ranko maminy,
dnes si idem pre dalsi balik plienok na postu 😀 , buduci tyzden mi dojdu dalsie 😵 tesiiim sa ja tesiiiim.
ja mam poradnu 9.9. dufam ze dovtedy stihnem interne, lebo ako narokom teraz maju dovolenky! 😠 ratala som s tym ze na dovolenky budu chodit koncom jula a max.prve augustove tyzdne, ale nie posledne augustove dni.. 🙄
idem dnes obvolavat, tak som zvedava ako pochodim.
dnes bude zasa horuuuuuuco ☹ 😠

noemi01
21. aug 2009

andrejka - tak to nemaš kil myslela som že niejakich 20 kil je veľa
ja idem na buduci tyžden a tiež velmi dufam že bude vidieť pohlavie aj ked ja som už nakupila modre a zelene 😀
ake plienky???