Čo sa zmení pri druhom dieťati?

elefe
22. júl 2009

Mile , uz maminky , cakame druhe babatko sme momentalne v 17tom tyzdni tehotenstva a chcela by som sa popytat , a nacerpat informacie a trochu si aj pokecat o tom co nas caka, ked uz budu deticky dve, ako medzi ne rozdelit lasku, a ako sa celkovo pripravit na prichod noveho clena rodinky,
mame syna Samka ktory ma 2 roky aj 9 mesiacov a termin druheho porodu mame 5,1,2010, Samuel sa tesi na babatko a pyta sa kedy sa uz narodi, krasne spinka uz 2 tyzdne vo svojej izbicke, este sa sice sem tam budi ,ale to je samozrejmost pokial si zvykne ze je tam sam, ale ze sa napriek tomu nemusi bat... v septembri nastupuje do skolky, a ja budem chvilku este pracovat, ako ste na to vy mile maminky?

andrea12737
21. aug 2009

takze volala som na utz, a hned mi povedala sestricka, no najskor tak 3.9. o 13hod.mozete dojst---a ja ze aaaaanoooooo 😀 😀 😀 takze mi to vyslo!!!!! 😀 😀 uz sa mi len ostava modlit, aby sa toto male drobca otocilo tak aby ho bolo vidno..ono totiz cez manzelovho bratranca budeme mat vybaveneho doktora-toho co bude mat v dany den sluzbu na utz, aby sa mi trosku dlhsie povenoval, tak preto mame vysoku pravdepodobnost ze budeme vediet co to je 😀 😀 😀 juuuuj, ja sa tak tesiiiim.
samozrejme na internom mi to nik neberie.. 😠
plienocky-latkove viacgramazne stvorce 😉 , chcem latkovat, tak si robim poslednu zasobu 😎 (mozno bude posledna 😀 )

saskarisko
22. aug 2009

Ahojte,
prepacte, ze Vam sem vstupujem. Mam deticky blizko po sebe, a mam surodenecky kocik, ktory sa chystame predat. takze, ak by ste mali zaujem alebo by ste o nom chceli ziskat nejake info, dajte mi vediet do IP. Jedna sa o kocik Tandem Kees K-74, cervenej farby

moniack
22. aug 2009

- ahojte maminky
- ja som vám písala, že idem 3.9 do poradne, ale idem 2.9. 🙂 , sranda ako nám to vyšlo naraz ten dátum, tak potom si napíšeme, kt. ako dopadla 😉
- my sme boli včera na kúpalisku, ale som zistila, že to vôbec už nezvládam tak ďaleko chodiť a tak...., prišla som strašne ubolená a uťahaná 😖 , dokonca som zistila, že mi puchne pravá ruka, keď dlhšie chodím, takže sa teším k Dr. aby mi povedal, či si mám kúpiť magnezium alebo nie 😖
- Andrea tak ty už máš riadnú zásobu 🙂 , a koľko plienok už vlastne máš?
- ja pohlavie ešte neviem, ale tiež som zvedavá či bude už niečo vidieť...
- dnes je u nás zamračené, ale aspoň nie je horúco 😝
- ja sa chystám urobiť menšiu zásobu pampersiek, a teraz v pondelok ideme ešte Kubkovi posteľ svoju kúpiť, lebo spáva na starej,,,, a ešte jednu do druhej izby, aby som mohla ísť preč keby bábo po narodení plakalo a nevyrušovala polovičku s Kubkom
- žienky ostatné ako sa máte?

andrea12737
22. aug 2009

ahoj moniack,
tak aspon niekto sa tu ukazal. Teraz som sama doma, manzel odisiel s malym k babke, tak si ´uzivam´volno. Strasne sa mi chveju nohy ked stojim od bolesti, co mi strieka od krizov..v pond.zavolam dr.ze ci si mozem zvysit davku toho osteogenu,ci co mam vlastne robit, lebo zaroven, ma to boli aj tam dole, brucho akosi castejsie tvrdne a ked trosku dlhsie stojim tak aj popri tom boli, tak neviem co som taka ubolena.. ☹ uz sa citim ako 80rocna babka..
Magnezium som si kupila a zacala uzivat aj bez toho zeby to dr vedel, len pri najblizsej navsteve sme sa dohodli na davkovani a bolo, teda vlastne davala som si doistoty len 1tbl denne a aj pri tej jednej sme ostali 🙂
plienok mam nejakych 55..uz mi snad aj budu stacit-dufam, samozrejme ze ked sa naskytne nejaka naodolatelna ponuka tak pravdepodobne nepohrdnem 😉 😎 , ale tak malo by to stacit 😀 a to este manzel nevidel tuuu vybavu 😀
a aku postielku mu chcete kupit? nejaku taku autickovsku?alebo nejaku poschodovu, co sa da rozdelit na dva? alebo klasika? 😉 dufam ze sa mu bude dobre spinkat na tej novej postielke...

moniack
22. aug 2009

- vieš čo takú klasickú posteľ s perináčom, vravím ,že spáva na starej, čo som ja na nej spávala za slobodna 😎
- tak máš tých plienok dosť 😵
- aj ja som ubolená, a to si predstav, že ja som v 19tt 😖 , čo budem robiť ked budem viac ako ty 😔
- tak si vylož nohy, ked si sama a oddychuj 😎
- my sme celá rodina unavená, len sme tiež v posteli a ani som dneska nevarila...., nech vydržia na tom čo je v chladničke 😉 , ale dáko im to nevadí 😉

andrea12737
22. aug 2009

taka stara postel je najlepsia 😉 , manzel taku mal ked sme zacali spolu chodit, juuj, tak na tej sa lepsie spalo ako na tej mojej co bola novsia 😀
s tou ubolenostou som si presne to iste hovorila v tvojom tt a hovorim si to aj dalej-ze co budem robit do toho 40teho tyzdna..manzel suciti so mnou, vecer co vecer pocuvam, no uz to tolko vydrzis, snad to uz nebude horsie, len oddychuj.. 🙂 tak snaad nebude. (inak donedavna to bolo o tom, ze az prilis oddychujem, malo sa hybem..a dalsie blabla, tak teraz odkedy su tie bolesti, tak akosi odrazu zmenil nazor)
S tym varenim som na tom podobne, este su od vcera lokse s kyslou kapustou, tak nech si ich daju ked pridu, ale oni urcite jedli u babky. Zajtra hodim plnene kurca do rury 🙂 uz sa tesim, lebo kuracinu sme snad vecnost nemali....

icerna
22. aug 2009

ahojte maminky 🙂
ako sa dnes citite?ja zle,od rana sa mi dako hlava toči a strasne ma bolia nohy,hlavne litka,aj ked sedim,ani magn. mi nezabera 😠 neviem z čoho to mam ☹ asi z počasia,teda dufam,ze zajtra bude lepsie...
andrea ,tak ty ides vyskusat plienkovu metodu,čo ta k nej presvedcilo?ci aj maleho si tak mala?ja som na to asi pohodlna,aj ked to ma dost vyhod 😉

icerna
23. aug 2009

ahojte,nikde nikoho? 😒 asi kazda pripravujete obedik 😉
dnes aj slniecko vykuka,aspon u nas,tak pojdeme s malou na prechadzku,nech sa trochu pobicykluje...
vy mate co dnes v plane?

andrea12737
23. aug 2009

Ahoj icerna, no ano v tom case som aspon ja osobne pripravovala obed, a teraz som vybrala teplucky kolaac z rury, tak ho necham trosku postat a potom sa do neho pustim. Robila som ho podla receptu v casopise, novy cas pre zeny, tak potom dam vediet aky bol 😀
No co sa tyka toho latkovania tak na to ma presvedcilo precitanych cez 350stran tu na konikovi venovanemu tejto teeme. A to som pred tym na to ani nepomyslela, ze aky blud...tak som sa zamyslela nad tym ako tie plienky znasal samko a tak som si povedala, ze skusim to precitat, no a stacilo mi par stran(aj ked som to vsetko precitala)a bola som presvedcena o pozitivach latkovych plienok 😎 viac mi netrebalo.
No ked u vas vykuka slniecko, tak to by mohlo uz aj u nas , idem s malym na kontrolu, tak dufam, ze nepojdeme po dazdi. 😒
mala ma 3rocky a vie sa byciklovat? my sme sa maleho pokusali naucit-no bez uspechu.. 😒 skoda, a s takou radostou sme mu ho kupovali, aj on pozeral po bicykloch, no a nakoniec z bicyklovania nic, ale tak mozno sa este tohto roku nauci 😉 🙂

marcela22
23. aug 2009

Ahojte kočky, dlhšie som tu nebola, nejako "nestíham" 😅 A včera mi tak brzdil net že som to radšej vzdala...

Už mám takmer všetko nachystané, ešte pár vecí musím dokúpiť, niečo doprať a zbaliť sa do pôrodnice a môžem ísť 😀 Mimochodom v piatok som zháňala vložky do pôrodnice a vo všetkých lekárňach na SR aj v Čechách mi povedali že sa teraz nedajú zohnať, že je tam nejaký problém s dodávateľom či čo...sranda že? 😒
Ale už som si kúpila aj maliníkový čaj, tak som rada že aspoň ten som zohnala...

Malá je každý deň neznesiteľnejšia a ja som stále viac nervózna, tak si viete predstaviť ako to u nás posledné dni vyzerá...ona hnevá, ja vrieskam ☹ Ale teda musím uznať že má tak blbé nápady niekedy (často) že mi až rozum nad tým stojí. Začala robiť hrozne napriek, keď jej niečo zakážeme, tak to robí ešte s väčším odhodlaním ako predtým, donútiť ju niečo zjesť je umenie (pýta len sladkosti a to od rána do večera s obdivuhodnou výdržou) a uspávanie je utrpenie ☹ Už som z toho unavená a nešťastná, naozaj si už vôbec neviem predstaviť ako budeme fungovať s bábätkom keď bude takáto, veď z neho nebudem môcť oči spustiť, aby mu niečo nespravila vo svojom záchvate zlosti. Nečakala som že obdobie vzdoru bude u nej takéto "divoké" inak je totiž celkom zlatá a poslušná:( Teda bývala:(
Ale od plienok už si odvikla, pekne sa pýta a ide aj sama, vôbec nemá nehody, len na kakanie a na spanie má ešte plienku🙂 tak aspoň nejaké pozitívum....

moniack
23. aug 2009

- ahojte
- aj ja som dovarila, už sme napapaní a aj poumývala riad 😔 , teraz trochu oddychujem
- u nás svieti slnko, ale ako pozerám na oblohu tak je až čierna, takže to vyzerá na búrku
- icerna ako sa cítiš?, už je lepšie? ☹ ,
- aj náš malý bicykluje, ale s pomocnými kolieskami ale teraz s ním nechodím, lebo ma začne bolieť brucho pri tom jeho vymýšľaní 😠
- marcela22, tak si už šikula, ked máš všetko už nachystané 😵 už len odrodiť 😵 , čo sa týka obdobia vzdoru, tak to si ešte užiješ...., je to o nervy, a vracia sa to v takých intervaloch...., pevné nervy 😔
- andrea tak hod recept 😵, ako sa cítiš...
- ja som dnes zas straaašne unavená, varila som zem. kašu s cuketou so zeleninou 😵
- tak sa držkajte a užite si víkend

andrea12737
23. aug 2009

Mne dnes cele doobedie blbol internet..
juuuj,tak uz si prakticky zbalena 🙂 parada, uz sa ti to kraaaaati marcelka 😀 pozeram ze o 2 tyzdne skor cakate ako ja 😀 ja sa zacnem balit az niekedy koncom septembra-boze to uz je pomaly september 😕
to obdobie vzdoru je ozaj dost divoke..ale viac-menej ho preziva manzel pri malom, ja som teraz nahodila styl gestapaka-ako poviem tak bude-a zatial to takto zvladame,a vcelku uspesne, len manzel ma s nim problem, nevie si s nim rady, strasne ma to dokaze vytocit, ked vidim ako manzel povie stoj-a maly uteka, pod sem a maly stoji a pod..stale musim prist ja a povedat tak pod sem ked ti to tato povedal a az vtedy pride, citim sa ako totalny buzerant 😖 ☹
marcelka a neskusala si jej uz nedavat plienku vobec? co to urobi? uz by si to aj mohla vyskusat. Ako dlho je bez plienky cez den?

marcela22
23. aug 2009

Moniack, no až taká šikulka nie som, ešte neviem v čom pôjde malé z pôrodnice (aj keď už aj to sa rieši 😀 ) a zbalené nemám absolútne nič. Veď napr. zrovna teraz by som ani sobášny list nenašla 😀 Ale dnes ma nejako bolia kríže a prechádza mi to do bruška, ale nie ako kontrakcie, skôr "stále" - vkuse, tak neviem čo si o tom myslieť. Už to mám asi od pol piatej, uvidíme čo z toho bude...žeby nejaký pricvaknutý nervík ako u Andrejky????
U mňa je to dosť možné, mám rázštep prvého stupňa už od narodenia, čo znamená diera v stavci v krížovej oblasti a okolité platničky poškodené, ale musím uznať že mimo tehu ma chrbát bolí takmer stále, ale v tehotenstve zázračne minimálne 🙂
Ďakujem za podporu 😀 Viem že bude ešte veselo ale najradšej by som sa tomu vyhla... 😖

Andrejka, malá si v podstate takto "odvikla" len tento týždeň, išlo to tak nejako postupne samé, najskôr bola bez plienky len doobeda, kým sme nešli von, potom už aj tak pol poobedia. Teraz už v podstate stále. Ale ráno má ešte dosť nacikané a poobede sa tam tiež niečo nájde keď vstáva, takže v spánku to ešte toľko nekontroluje. Ale je v plienke toho menej, to je pravda...ešte ale počkám, kým nebude mať plienku suchú po dennom spánku, potom skúsim bez plienky na ten denný spánok a až nakoniec na noc. U malej beriem toto odviknutie ako totálny úspech, pretože pred asi dvomi týždňami ešte ani "nechápala" načo je nočník...tak som hrdá a zároveň prekvapená ako ľahučko to ide keď to dieťaťu jednoducho "docvakne" ... u druhého už to rozhodne siliť nebudem 😉
Ja si tiež pripadám ako taký gestapák, stále vrieskam, zakazujem, prikazujem a priznávam že občas sa neudržím a aj capnem na zadok alebo po ruke...nie som na to ani trochu hrdá, ale zasa po hlave si skákať nenechám a keď to nejde po dobrom...dnes som sa rozčulovala nad svokrou,aké kraviny malej dovoluje a môj manžel jej za to dokonca dvakrát vynadal. Chápem že babky dovolia veľa ale je iné keď sú s vnúčatami občas a zasa iné keď bývame v jednom dome a sú spolu denne. To jej ešte musím vysvetliť, aby ju aj trochu vychovávala, lebo keď je s ňou malá dlhšie je doslova ako z pralesa, divoká a protivná na zbláznenie. A ja som potom za zlú že jej zakazujem...
Adka tak veeeľmi sa teším na tú šatku🙂 Už si ju prala? Neviem si zmyslieť či si mi písala, či áno alebo nie 😅 Prepáč... ak áno tak v čom? môže sa to v normálnom detskom prášku a v práčke? ja v nej snáď aj naše morča budem nosiť než porodím 😀 😀 😀 😀 (ale to si fakt robím srandu 😉 😀)

Ajaj hodín kopec, tak Vám všetkým želám sladké sny 🙂

andrea12737
24. aug 2009

Dobre ranko maminky,
no ja dnes zavolam dokymu, ohladom zvysenia davky, lebo ten chrbat sa nejako nelepsi, dobre je iba ak lezim, uz mi aj mangelino zabezpecil fitloptu, tak mi velmi pomaha, ked si trosku pocvicim a hned na to si idem lahnut, pooddychujem a potom mi je super, samozrejme docasu, kym zasa neprevadzam nejaky trvalejsi pohyb ☹
Takze to to trva este nejaky ten tyzden 😉 tak to je super, to vam gratulujem 🙂 ja som si myslela ze uz dlhsie je cez den od plienocky... 😅 inak ja som necakala kym sa mi maly zobudi so suchou plienkou, to by som sa asi nedockala do jeho 18stky 😀 asi po takom mesiaci co bol cez den uplne bez plienky, som povedala manzelovi-no a ideme bez plienky, uvidime co to urobi, a aha ho! stal sa zazrak 😀 😀 zobudil sa raz v noci s placom ze sa pocural, tak hned som ho isla ze prezliekat, postel a pod..no zistila som ze on aj postel je suchy, on sa zobudil na to ze sa musi vycurkat 😀 😀 moj zlatucky 😀 . Vycurkal sa raz a potom do rana spinkal bez plienocky, tak to trvalo nejaky tyzden a bolo. Za tri tyzdne po tom ako som mu nedala plienku na noc, sa stali 2nehody nocne a jedna dokonca denna! 😲 a inak sa vsetko obislo nasucho 😎 😀
S tou babkou ani nehovor. Viem uuuplne presne o com pises, je to totalne psycho, ked maly od nej dojde, ono v podstate staci ak pride manzel domov, vtedy mam chut vypadnut, lebo to co maly zacne vystrajat nema ani chyru ani slychu...vlasy si pomaly trhaaam 😠
Satku som este neprala, ale budem asi s vecami normalne s praskom..odporucaju mydlove orechy, ale zhodnotili sme s manzelom ze to bude len marketingovy tah..dufam, ze sa mi ta panusa cim skor ozve, nech ti ju uz poslem 😀
zatial afoooojte

icerna
24. aug 2009

prajeme dobre ranko 😀
anrea to ma mrzi a mangel je doma,ze by ti aspon s malym pomohol?mna bolel chrbat dost vecer a celu noc,aj bruško 😕 neviem co to bolo,ale uz je dobre,len nohy ma stale bolia 😠 a ten kolacik sa ti vydaril?

marcela no to obdobie vzdoru ti veru nezavidim,ale kazde dieta aj mama tim musi prejst,neboj zvladnete to. aj ja niekedy kricim po malej,ked uz az moc vymysla,ona ma teraz tiez dake čudne obdobie,raz je taka a o chvilu ina 😒 ale potom si musim povedat,ze to vnima aj babatko ,tak sa musim ukludnit 😀
a s timi plienkami vam gratulujeme,vanesska nenosila od roka a pol cez den a na noc od dvoch,aj ked sa nepocikavala do nich,ale pre istotu. a sem tam sa jej stalo v noci,asi 3-4 razy ked tvrdo spala,ze sa pocikala 😅

moniciak aj mala sa s pomocnymi,bez nich by to este asi nezvladla 😀 aj mna pobolieva brucho,hlavne ked sme par hodin vonku a ked ide z kopca na nom tak si da hore nohy a rehoce sa ze taka pupkata za nou utekam,lebo sa bojim,ze sa prekoti 🙂

andrea12737
24. aug 2009

😀 tak aspon si udrziavas kondicku 😀
JUUUJ a ten kolaaac je uplne super 😵 vydaril sa..davam mu zivotnost do dnes vecera 😀 tvarohovo-ceresnovy 🙂
naaahodou nemate skusenost s detskou kozmetikou AVENT a CHICCO? chcela by som ju kupit, ale neviem no..nemam s nou ziadne skusenosti-lebo zatial na SEBAMED neviem dopustit..

icerna
24. aug 2009

adka tak ten kolačik by som si dala 😉 ja moc na pečenie niesom,a u nas by sa to asi anio nepojedlo,lebo mala nemusi kolače a nas tato uz duplom 😒 tak ked uz kupime,alebo si spravime nepecenu tortu piškotovu 😀
s tou kozmetikou nemam skusenosti, mi len jonsons baby,alebo nivea,ale rada by som vedela tiez aka je...

andrea12737
24. aug 2009

skoda no...tak sa tu snad niekto najde, kto bude mat bud pozitivny, alebo negativny postoj.
My sme johnosons neskusali, lebo znamej sa maly vyhadzal z toho, tak sme od toho opustili, potom skusila niveu a batole, a to im vraj padlo super.
Na gastre sme dopadli dobre-teda nic novee, tak paraaada, len som zistila ze maly nesmie pit kakao 😒 a on ma kakao veeelmi rad, to by pil aj na litre, tak je to skoda..
idem na postu vybrat si plienky, potom sa tu stavim-maly mi uz spii 😀
tak zatial dobru chut k obedu

elefe
autor
24. aug 2009

Ahoj zienky mamulky , tehupky,,,,

aky ste mali vikendik ,,,ja nejaky rozbehany a ani som tu nebola nakuknut a ked tak taka len v bazariku,,,, stale hladam kociarik a tak beham po inzertnych strankych ako strhana,,,,no snad nieco pohladam a najdem k svojej spokojnosti,,,
inak nic nemame nove zacali sme v piatok 22tyzden tak sa vytesujem ze uz len dva tyzdne a ideme na 3Dcko,,,sa strasne tesim,,,,

tak pekny den

andrea12737
24. aug 2009

Ahoj elefe, no tak dlho si sa tu neukazala,
kam ides na to 3D? aj ty v piatky zacinas tyzden co tyzden? 😀 ked som cakala samka tak to boli stredy a bolo to pre mna nekonecne dockat sa stredy, a teraz nestiham sledovat tie piatky 🙂

icerna
24. aug 2009

ahojte 😀 no mi sme uz doma z prechadzky 😉
elefe a aky asi kociarik hladas?
andrea a kolko uz mas tich plienok spolu 🙂 ?maleho doktorka nepotešila s kakaukom,ze? 😒
ja sa tiez tesim na sono,ale az 11.sept,ale to rychlo ujde,chcem vediet co mi rastie v brusku,lebo naposledy bolo otocene chrbatikom a aj predtim 😠 ale doktor vravel,ze asi dalsia baba 😉 tak som zvedava

noemi01
24. aug 2009

ahojte ani my ešte pohlavie nevieme hadam sa vo štvrtok dozvieme ideme na 4D
višli mi viššie vysledky na cukor tak som zvedava idem zase ☹
pri malej nič ma nepostrehlo a teraz beham iba po višetreniach to som ešte nezažila
hadal bude všetko v poriadku ale strašne to stresuje lebo každe višetrenie či krv som nemala moc dobre

sofiniatko
24. aug 2009

ahojte.rada by som sa k vám pridala.na konci marca čakáme druhé bábo.bojím sa.malá ma iba rok a k tomu sa sťahujeme do nového domčeku.tak isto som ju chcela učiť spinkať samú ale máme zariadené len prvé poschodie ☹ izbičku bude mať na poschodí a je pre mňa nepredstavitelné teraz už od seba oddeliť. ☹ ☹ ☹ keď som sa dozvedela že som tehotna musela som prestať kojiť.a verte mi znášala som to 100x horšie ako žofka. už teraz mám pocit , že ju zanedbávam a čo bude potom? 😒 😒 😒 teším sa na svoje ďalšie dieťatko ale zárove) mam aj strach.ako to zvládate 🙂 🙂 🙂

sofiniatko
24. aug 2009

dúfam, že som na vás nezapôsobila pesimisticky. inak som celkom veselý človiečik 🙂 🙂 🙂 🙂

icerna
25. aug 2009

ahojte 😎
noemi,drzim palce nech su dobre vysledky. toto druhe tehotenstvo je uplne ine,ze?ani ja som pri malej nic nemala,len ma pichlo sem tam v podbrusku a teraz stale nieco 😒

ahoj sofiniatko,vitaj 🙂
aj ste planovali druhe tak skoro?ci asi nie,ked tak pises. no budes to mat zo zaciatku tazke,ale zvyknete si urcite. ja sama mam z vela veci obavy a to mam doma uz 3-rocnu slecnu. a s tim spinkanim ti verim,mi sme dali malu pred mesiacom len do vedlajsej izby a je mi za nou smutno ☹ taky nezvyk...

andrea12737
25. aug 2009

Ahojte
napodobne, drzim palce, aby to vsetko dopadlo ok.
dnes mi idu stresne bolesti od podbruska do krizov a ked idem na maluu, tak aj tam dole citim take tlaky..dufam, ze uz nerodim 😖
sofiniatko, tak vy to teda budete mat aspon spociatku ozaj ruzove..och ani ti velmi nezavidim, ale myslim ze sa s tym da stotoznit, aspon budete mat mensi vekovy rozdiel. Svagrina uz planuje od silvestra pracovat na druhom, tak aby to stihla do 2rokov..vacsi vekovy rozdiel nechce..ale drzim vam prsteky aby vam to vyslo..a ako sa citis druhy krat tehotna? mas nejake priznaky, vacsie tazkosti ako pri prvom tehu? 😉

moniack
25. aug 2009

- ahojte maminky 🙂
- ahoj elefe, už si tu dlho nebola?, kde si sa túlala 😉 , tak zháňaš kočík 😠 , aj mne sa stalo, že som mala zajednaný kočík pri Kubkovi a tesne pred pôrodom sme išli poňho a nakoniec vysvitlo, že to nebol ani ten zajednaný kočík 😠 ale ako keby sme deň predtým vôbec spolu netelefonovali 😠
- icerna tak budeme na teba myslieť, nech je to tá zdravá baba 😉 , a ja som práve že pri prvom stále behala k Dr., aj 3x za týždeň vôbec som si to tehotenstvo neužila 😒 a teraz Life 😵 😎
- vitaj medzi nami sofiniatko 🙂 , to podľa mňa nie je nič hrozné ak vám aj prvé aj druhé bábo bude spať vo vašej izbe 😉 , budete všetci spokojní, ja si to neviem predstaviť, že by som malého dala do inej izby 😨 , ja by som preplakala noci a chodila by som stále za ním či je v poriadku, veď by som porodila.... 😉 , a nezanedbávaš malú, to sú tie začiatočné pocity a potom si nájdeš spôsob a všetko to sklbiš a zvládneš 😉 teda my všetky!!! 😉
- andrea šanuj sa 😕
- noemi a s tým cukrom máš aj keď nie si tehotná problémy?, aj ja som mala zvýšený cukor pri Kubkovi a nakoniec mi zistili, že to nebolo nič ale nafúkli to dostatočne..., tak vo štvrtok budeme myslieť 😉
- my sa máme po starom, včera sme boli v meste, kupovali sme koberce a válendy už konečne, takže sme upratovali a pripravovali aby bolo všetko ok 😉 zišlo by sa aj vymaľovať, ale nemám na to, aby som potom riadila a ten smrad po farbe, by mi asi nepomohol 😉

kyliefox271
25. aug 2009

ahojte,
posledné dni som nemala ani čas písať, ale dočítala som Vás 🙂
my sa máme fajn, len mne je už s bruchom nepohodlne, veď o necelý mesiac mám termín. Dnes som si bola dovybavovať v škole nejaké veci, predtým sme boli v Rakúsku.
Sofi, ahoj 🙂
Marcelka, nezávidím, ale možno to zas prejde. Ja mám celkom dobré dieťa a aj tak sa bojím, ako to zvládnem. Inak stále neviem meno, a sa bojím normálne, že porodím a nebudem vedieť, čo povedať, ako sa má volať. Takže musím riešiť 😉

elefe
autor
25. aug 2009

ahojteee,,,,

no zas len tak na skok ja neviem nejak sa mi ten cas mina,,,,
ani nestiham sledovat poriadne kto co pise,,,

Vitam nove mamulky tehulky,,, a nebojte sa nicoho vsetko pojde super ,,,, ja teda nechcem nejak klamat , ale verim tomu ze ked si kazda najdeme sistem ako s detmi a hlavne ked si novorodeniatka trosku utvoria rezim tak to bude dobre a budeme sa pysit ake sme sikule ze ako vseko zvladame,,, no a nie,???

Adi ty si pisala ze ti tyzden zacina v piatok? asi mne pri samkovi zacinal v utorok a ako i ty pises bolo to ano "neverending story" teraz ani nestiham registrovat a neraz som aj tyzdden pozadu...

ja som zacala mavat v nocikrce do lytok takze uz teraz viem ze som tehula,,,, 😝 😀 no a lonova kost ma uplne ubija bolestou ,,, neviem naozaj som to takto skoro pri malom nemala,,,, praska mi v bedrovych klboch no des,,, nastastie nic vazne ze by som behala za lekarom,ale ktovie,,, noa trpnu mi nohy ale tak zvlastne ze akoby uz po strpnuti som bola a len take mravencenie viac menej citim,,,,

kylie tebe sa to uz blizi ako nic,,,verim ze ti je uz tazko,,, ale za chvilku bude dobre,,,,

tak pekny vecer vam prajem 😉

andrea12737
26. aug 2009

Dobre ranko
😀 kyliefox tiez som isla do porodnice s tym ze nemam meno vybrate a nakoniec som si odtial zobrala samka 😀 teraz som pripravena od 4teho mesiaca-zatial sa nic na vybere mena nezmenilo 🙂
elefe tie krce ti nezavidim, stalo sa mi to parkrat, ale da sa to nic intenzivne..mne ked trpne nieco, tak su to jednoznacne ruky a to aj vnoci, a neraz sa na to zobudim 😠
o 2 tyzdne idem do poradne, boze nech mi to uz zbehne,chcem vediet ako som na tom...a buduci tyzden ma caka utz! 😵 uz sa tesiiim, odkedy viem ze toho 3tieho idem na utz, tak sa mi dni strasne vlecuuuu 😒