Používame cookies. Viac informácií tu. OK
mondolina
6. sep 2019

@tulipan400
Asi by bodlo napísať aj vek dieťaťa.

ivankatal
6. sep 2019

@tulipan400 bez ohľadu na vek- chytiť ruky, poprípade zobrať predmet ktorým napada a rázne zakázať,vysvetliť. Ak sa to opakuje a vysvetľovanie nepomáha,asi uz jedine zakazdym capnut späť..zase isté hranice treba mať a ja by som isto netolerovala,aby ma dieťa tlklo

klarissa25
6. sep 2019

Treba dat po zadku. Dieťa si dovolí len toľko koľko mu dovolia rodičia...

fokuska
6. sep 2019

@tulipan400 Treba aj riesit aj priciny - kedy zacalo uctocit, preco asi, co bol alebo je spustac, ako utoci...?
Kolko ma rokov, ci sa nieco zmenilo (novy surodenec, nastup do skolky, hadky doma, rozvod...).
Okrem slovneho zakazu - pevne chytit, napr ruky - zabranit utoku uz vopred. Jasne a zretelne povedat nie, nesmies. Pripadne silno objat, kym prejde amok.

zuzanaete
6. sep 2019

@klarissa25 Naozaj skvele riesenie. Dieta utoci, ja mu nalozim po zadku a popri tom mu budem vysvetlovat, ze bit a ublizovan inym sa nema. Akosi mi to nedava logiku a tomu dietatu tiez urcite nie.

klarissa25
6. sep 2019

@zuzanaete áno treba zistiť príčinu. Ale toto si dieťa nemôže dovoliť a áno aj toto je riešenie udrie on vrátim mu to aby vedel aké to je...

diewcatqoo
6. sep 2019

Mam takeho synovca. Rodicia sa rozviedli, on ostal s matkou, otec moc nejavi zaujem a tak sa prestahovali k rodicom. Matka sla do prace a starki decku lietaju za zadkom a zniesli by mu aj modre z neba, lebo mu chcu vynahradit to, ze nema otca a v podstate ani s mamou az tak casto nie je.
Dnes ma dieta 5 rokov a nema problem dat facku alebo skopat babku, dedka, ani vlastnu mamu. Po mojom dojrocnom synovi raz hodil stolicku. Ked som kvoli tomu zacala na neho kricat (keby toto spravil moj, tak dostane taku na prdel, ze si nesadne do vecera, ale kedze je "cudzi", nedovolila som si udriet ho), tak som bola dorazne napomenuta ako sa to k nemu spravam a co si dovolujem.
Zamysli sa nad tym, ako sa k dietatu spravate vy, ci nema prilis volnu vychovu. Dieta musi mat nastavene hranice. Neexistuje, aby mlatilo rodicov. Musi mat respekt. Nie, ze bat sa rodica, ale proste musi vediet, ze zdvihut ruku na rodica nesmie.
Nenapisala si vek.. batolata toto casto skusaju. Aj moj skusal. Chytila som mu ruky, vysvetlila, ze nesmie. Ak nepomohlo, vratila som mu - samozrejme nie silno, ale len tak naoko. Viac to neurobil. Ak je starsi, tak drzim palce.. tam to uz pojde tazsie...

fokuska
6. sep 2019

@klarissa25 Male dieta nevie samo od seba rozlisit dobre/zle, spravne/nespravne.
Capnutim naspat ho naucis vzorec: Mame sa nepaci co robim, capne ma. Takze ked niekto bude robit nieco co sa mi nepaci, rak ho capnem. A ked mi v tom bude branit, budem sa snazit este viac, lebo ved tak ma to naucila.

Capnut naspat moze mat vyznam vo veku, ked je dieta schopne pochopit k tomu aj vysvetlenie - co je dobre, zle, preco sa nieco smie/nesmie.

klarissa25
6. sep 2019

@fokuska ano to je pravda, ale aké veľké je dieťa nevieme....

tulipan400
autor
6. sep 2019

@klarissa25 ma 4rocikov

klarissa25
6. sep 2019

@tulipan400 4 ročné dieťa už vie pochopiť čo môže a čo nie.....takže asi tak....

ellieellie
7. sep 2019

@zuzanaete Aké je teda správne riešenie podľa teba?

Tu začni písať odpoveď...

Odošli

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre