Pomôže hustejšia kašička aby dieťa lepšie spalo?

nikolka06
24. sep 2011

chcela by som sa opytat na dokrmovanie.Nas Adamko ma 7 mesiacov a 1 tyzden,stale ho kojim,uz aj papkame obedik,olovrant...chuti mu velmi.len vecer zacal dost casto vstavat,vstava 4 az 5 krat,skusila som mu dat aj kasicku na dobru noc ale aj tak sa zobudil,suseda mi povedala ze mam slabe mliecko ale tomu neverim,neviete mi poradit chcem samozrejme stale kojit,no rada by som bola keby sa to vstavanie zmenilo z 5 krat na 2 krat za noc 🙂mam urobit hustejsiu kasicku ?vypije 140ml mam skusit dat trosku viac?dakujem pekne za odpovede.

hajanka
24. sep 2011

nasa 6 mesacna zabka pije 200ml mliecka na jednu davku uz par mesiacov (a zacina jej byt malo), myslim, ze sa vobec nemusis bat mu dat viac ako tych 140ml kase. Jedine ze by to bolo ozaj pre neho vela, ak by zacal grckat alebo ho bolelo brusko a nestihalo mu stravit. Susedu nepocuvaj 😉 pocuvaj svojho synceka.

ngeliksk
24. sep 2011

Nasa Dorotka ma tiez 6 mesiacov a pijeme az 240ml vody + Nutrilon takze cca 270 ml , ale tu istu davku uz asi mesiac a pol. Mala spi perfektne uz od narodenia a na vecer davame stale len 140 kase a staci na celu noc aj ked cez den nestacilo. Tak pridavame desiatu - ovocie a obedik - mrkvicku, atd. Myslim , ze chyba je niekde inde. Nasa je strasny papkac a staci jej to na 11 hodin spanku vkuse. Ale kazde dietatko je ine. Podla mna skus dat na vecer kolko vypije a uvidis, bud sa osveci a bude spinkat dlhsie, alebo nepomoze, alebo ani tolko nebude chciet a budes hladat dalsie dovody.Samozrejme, ak by sa prejedla a grckala moc tak skus nabuduce menej...Prajem veela peknych, prespanych noci...

exupery
25. sep 2011

Skus dat na vecer kasu zarabanu s MM,klasika hustu s lyzickou...moja spratavala z 200ml vody a budila sa v pol roku 2krat v noci na mlieko este...ale moze to byt prost aj kojenim,potrebuje si proste cucnut.

k_a_j_k_a
25. sep 2011

Ahoj. Kludne mu skus spravit viac kasicky. Susedu nepocuvaj, slabe mlieko nie je a aj keby bolo, tak je urcite 100x lepsie ako ktorekolvek UM. No podla mna ma len take obdobie, kedy Ta potrebuje a v noci vstava nie kvoli hladu. Obe moje dievcata to kratko po pol roku robili. Tiez sme mali podobny jedalnicek (prikrmy, 2 dcl kase na veceru, kojila som) a oni boli schopne v noci vstavat kazdu hodinu, aby si cucli. Mladsia dokonca az tak, ze ked som jej chcela vytiahnut prsnik z ust, tak sa zobudila, zacala plakat a nic ine ako znova kojit nepomohlo. Bolo to dost namahave obdobie, ale preslo a a od roka obe spavaju celu noc 🙂

mamutka
25. sep 2011

pises, ze sa budi, ale nepises, ze sa potom naladuje akoby bol ozaj hladny......mozno mu len idu zubky a vzdy zapita prsnik, ked ho to zobudi, lebo je to najlepsi sposob ako si ulavit od trapenia. To je normalne, prejde to, nas ked liezli tusim ocne, tak sa budil aj viac ako 10 krat za noc, vypital prsnik a na chvilu zas zaspal. Strasne unavne, ale prejde to, neboj......ak to teda je u vas zubkami, ale ja myslim, ze to bude daco take, nie hlad....

adka7755
25. sep 2011

fíííí 😀 😀 čo by som ja dala za to, keby mi drobček vstával len päť krát za noc 😀 😀
My sme hore s každodennou (teda každonočnou) pravidelnosťou kžé dve hodiny 😅 😅 😅
a to papáme normálne všetko v priebehu dňa aj v noci..
Takže sa pridávam k otázke- čo s ním??? 🙂 🙂 kojiť ho neprestanem a cumeľ zo zásady od narodenia odmieta.. vyplakať?? nehrozí, lebo je to len horšie,takže... 😅 😅

sante81
25. sep 2011

baby, ja som vstavala 2 roky k malému každu jednu noc, raz na flašu, raz na dudel, prebaliť, až teraz ked mu vyšla posledná stolicka 5tka, tak mi prespal celu noc a pytal si mlieko až nad ránom. a poznam mamicky ktorych deti spia celu noc už velmi dlho, bohuzial, my sme do tej skupiny nepatrili 😉

cikyta
25. sep 2011

To nieje jedlom. Je to kojením. Chce ťa cítiť, chce tak spať. (aj u nás sa to začalo po pol roku kaziť a v noci bola hore častejšie. Teraz v 2,5 r. je to už uplná hruza a ak je hore 5 x za noc, považujem to za uspech.) Nedarí sa nám skončiť ... 😔

angua27
26. sep 2011

ako písala mamutka, nenapísala si, či sa pri každom nočnom budení napapá, alebo nie. nočné vstávanie môže byť zúbkami, ako písali dievčatá, alebo tým, že Ťa potrebuje cítiť. Tvoj malý je vo veku, kedy sa prvý krát môže objaviť separačná úzkosť. a proste Ťa potrebuje cítiť.
môj syn sa budil v tomto veku 6-8x za noc a bolo to riadne vyčerpávajúce, až kým som ho nezobrala k sebe do postele a frekvencie budenia sa znížili na cca. 3x za noc. proste ma potreboval mať pri sebe. prvýkrát prespal noc až keď mal cca. 2,5 roka. potom sme začali odbúravať nočné plienky a začali sme znova v noci vstávať na cikanie. posledného pol roka už prespí väčšinu nocí bez zobudenia.
držím palce, aby ste sa čo najskôr v noci vyspali obaja. 😉

annaopialova
26. sep 2011

ahoj neni to zly napad len aby jej tazko nebolo aj preto ti nemusi dobre spat

jitkatatarova
26. sep 2011

no nam to tiez poradili a absolutne to nepomohlo. ☹ Akurat potom chceli hustejsie mliecko aj cez den. 🙂

anjelicek26
26. sep 2011

Nam kasa absolutne nepomohla, je to tazke na zaludok a malo to uplne opacny efekt.

zajaciq
26. sep 2011

Pre kojenie dieta : od ukonceneho 6. mesiaca prvy prikrm (zeleninovo-masovy napr), od ukonceceno 7. mesiaca druhy prikrm (ovocie olovrant alebo desiata). od ukonceneho 8. mesiaca treti prikrm - kasa. Ja neviem, ze kam sa vsetky matky ponahlaju ? Slabe mlieko neexistuje, dieta sa budi castejsie v druhom polroku zivota, treba ho oducat od spankovyc asociacii (zobudim sa = dostanem mlieko) alebo si zvyknut na nocne kojenie a nepindat zakazdym 🙂 😎 😀

kvetinqa
26. sep 2011

u nas presne ako pise @anjelicek26. ked som malemu dala kasu, zacal sa mrvit, mrncal, stale sa budil. ocividne mu z nej bolo tazko.

burina111
26. sep 2011

z mojej dvojnásobnej skúsenosti ---- nepomôže to...........náš syn má 4roky a stále sa v noci budí, dcérka detto a fakt som už za tie roky kde čo poskúšala 😒 ale isto viem, že jedlom to nie je 😅

luciferkax
26. sep 2011

nepomože... mám dvojnásobnú skúsenosť. kaša je ťažká na žalúdok a drobca smädilo

zuzub
26. sep 2011

ziadna kasicka nepomoze a slabe mlieko neexistuje, bud mlieko je alebo nie je, ja som som k malému ked mal 7-9 mesiacov vstávala 4 až 7 krát za noc, aby sa na papal a pred spaním sme dávali aj kašu aj mlieko umelé a nič, takže len vydržať treba 😉

katka1981
26. sep 2011

U nas na spanok nikdy nemala vecera vplyv. Ked som zistila, ze sa rovnako budi ci uz na jedlo alebo len tak po kasicke ako po mlieku, kasicku som uplne zrusila.