Kedy je správny čas na tretie dieťa?

mama000
15. nov 2009

Ahojte maminy rada si citam na konikovi rozne temy , vzdy tu najdem vela rad. Mam dvoch chlapcov starsi ma 5 a mladsi tri, v poslednej dobe stale viac uvazujem o tretom dietatku tuzim po nom uz davno proste som sa v role matky asi nasla bavi ma hrat sa detmi smiat sa objavovat nove veci zboznujem ich , muz ma nahovara uz rok, on mal troch surodencov takze je to pre neho skvele mat vela surodencov, ja sa vsak trocha obavam ako to zvladnem a stale neviem kedy je ten spravny cas dat detom surodenca teda aby som ich neukratila o nieco teda v takom zmysle ze nabudem mat na nich tolko casu ,a uz by som s nimi mohla ist napr. na bicykle a podobne ale tym ze pribudne babo sa taketo aktivity nebudu moct organizovat, preto sa pytam o radu vam aky je ten spravny cas, teraz zakial su este deti male alebo pockat kym nepojdu obidvaja do skoly????vacsi vekovy rozdiel by som nechcela lebo to tretie by vyrastalo ako jedinacik, tym nechcem povedat ze by bolo rozmaznane ale skor to zeby nemalo kamarata na hranie a tak....aky mate vy nazor zaujima ma pohlad na to niekoho ineho.

najjulinka
15. nov 2009

mama moj nazor.. ak planujete už len jedno, tak čim skor, aby boli partia... ak planujete este 2, tak by som si dala este pauzu a potom mala druhu dvojicu.... 😉 ale zaleži aj na tom ako máte deti v susedstve alebo v rodine... lebo ak by mal tretí aj o 10rokov nejakú partiu, tak kludne možte počkať.. a mať vlastne po čase takeho jedinačika... všetky vekove rozostupy maju vyhody aj nevyhody 😉 je to na Vas.

misuliqq
1. dec 2009

úplne suhlasím s najjulinkou 🙂

sofik
1. dec 2009

najjulinka ty máš tých detičiek - dá sa to zvládat? To ich máš v pestúnskej starostlivosti? 😕 Obdivujem ta a hlavne máš moj rešpekt 🙂

macka01
1. dec 2009

mamaooo hlavne si musíš ujasniť,či chceš dieťa alebo sa chceš zabavať s tými staršími a či sa na dalšie dieťa cítiš

mywiel
2. dec 2009

mama ja by som chcela presne dva roky rozdiel medzi detickami a tiez chcem tri ale uz to asi nestihnem, takze rozdiel bude viac nevadi, ked chce aj manzel tak nemas co cakat je to super mat partiu aby sa mohli spolu hrat 😵

najjulinka ty mas doma hotovu skolku 😅 🙂 no klobuk dolu to uz by na mna bolo moc 😅

filomenka29
2. dec 2009

najujjulinka preboha! 😲 to chce odvahu....ako sa ti to podarilo a bolo to vsetko planovane? Na jednej strane ti zavidim, tolko stastia pokope, na druhej....ako to stihas? ja som na pokraji iba s dvoma 😵

mama000 ako sa citis a ako by si to chcela TY a manzel je najdolezitejsie, VY sa rozhodnite, zalezi aj na veku a na tych veciach, co si vravela, ze tvoje dietky sa budu byciklovat a ty nechces prist o to, ak budes mat dalsie babo...moje deti su velmi za sebou a ja som nestastna z toho, ako moj starsi syn prichadza o vsetku pozornost kvoli mladsiemu surodencovi.....kolko krat si prajem, aby som mohla vratit cas a pockat par rokov, no na druhej strane.....sestricka mu vyrastie a bude mat kamaratku na hranie na kazdy den! 😀

tinika
23. feb 2010

najjulinka je profesionalna mamina 🙂 sikovna

mirka414
24. feb 2010

spravny cas na dieta je vtedy,kedy to citia rodicia.my sa rozhodujeme teraz pre surodenca pre leonie a rozhodli sme sa,ze najlepsi datum bude na vyrocie nasej svadby v juli aby babko prislo nejak na jar 😵 .