Rozdiel medzi deťmi len 2 roky. Ako to staršie znáša?

tulka3
14. júl 2007

Ahojte baby. Som druhykrat tehotna a ked sa male narodi dcerka bude mat 22,5 mesiacov..Mate niekto podobny rozdiel medzi detickami? Ako sa s tym starsie vyrovnava? Ziarli? A vobec ako je na tom cca. 2-rocne dietatko s chapanim toho, co si moze k malemu dovolit, aby mu neublizilo a tak? Dakujem za kazdu radu, mam trosku obavu ako to nasa mala prijme.. 😕

maurizia
28. dec 2008

dievcata prosim este prihodte svoje postrehy a postazujte sa..tiez rozmyslame nad 2hym, manzel by velmi chcel. ja by som brala rozdiel tak 5 rokov, chcela by som sa vratit do prace. tiez uz ale nie som najmladsia...tak ked si tu precitam, ake to moze mat nevyhody, mat hned druhe, tak budem mat vacsiu silu branit sa natlaku zo strany mojej milovanej polovicky 😀

dannynka
28. dec 2008

veru aj ja som zvedava na vase postrehy kedze zacvilku to caka aj nas,dcerka bude mat 2rojky aj 8-9-mesiacov ked sa mimi narodi 😅

bambusko
28. dec 2008

medzi nasimi dievcatami je rozdiel 19 mesiacov a rozumeju si vyborne, jasneze su aj hadky a tak. pre mna to bol zaberak, ked mladsia zacala chodit az kym nesla starsia do skolky. vyhoda je aj to, ze oblecenie, z ktoreho ema vyrastie len prehodim do suflika alici 🙂 ale asi coskoro uz budu mat rovnaku velkost 😒 sama mam o 2 roky mladsieho brata a vyborne si rozumieme. teraz, ked mame maleho, dievcata sa s nim velmi rady zahraju, ale asi bude pre nich vzdy len maly brat. tak ja beriem svojho o 4 roky mladsieho brata a nemame ani vela spolocneho.

starsia dcera po narodeni mladsej neziarlila, len na nu vselico skusala ako na babiku,takze som musela striehnut. mala babiku, ktoru kojila, kupala, prebalovala, presne ako ja. teraz strasne ziarlila na drobca alica - 5-rocny rozdiel. ked som prisla z porodnice, nechcela nanho ani pozriet, ale za par dni to preslo 😅

maurizia
29. dec 2008

bambusko a tebe z pohladu nielen maminy, ale aj cloveka s vlastnymi potrebami😅, ktory rozdiel medzi detmi lepsie vyhovoval? dievcata sa spolu predsa len inak vyhraju, ked su rovnako stare....zaujima ma, ci to, ze sa deti spolu zahraju prevysi ostatne negativa..sa bojim, ze pri mojej nekludnej povahe budeme mat doma "priveselo", ked to pojde prilis nahusto..

bambusko
29. dec 2008

maurizia, podla mna je lespi mensi rozdiel. ides z jednych plienok do druhych, nepride ti to take obmedzujuce ako ked uz mas dieta odrastene a dost samostatne a zrazu mas imobilizer 😀 dost napomocna moze byt satka na nosenie, to sa s drobcom pohodlne dostanes kamkolvek, nemusis sa stresovat kedy ma spat, ak kojis ani jest a mas obe ruky voln epre druhe dieta, pripadne golfac. pri dievcatach som mala dvojkociar, keby som vtedy mala satku bolo by to ovela jednoduchsie. nie som tiez ziadny flegmatik a cim su baby starsie, tym viac ma vytacaju, ale to uz nie je o vekovom rozdieli 😒

sasiki
29. dec 2008

maurizia každej mamine vyhovuje iný vekový rozdiel, resp. ten, aký medzi deťmi má. 😀
Inak aj moja malá kojí bábiky 😀 😀 😀

janocka
28. apr 2009

mywiel • 1d • Dnes o 09:25
Ahojte mamicky a buduce mamicky, tie co by ste chceli alebo mate deti s tymto vekovym odstupom. Kedze mam uz 32 rokov a chcela by som az tri deticky rozhodli sme sa s manzelom, ze druhé babo by sme chceli dost rychlo a tretie to sa uvidi neskor. Mozno to bude zo zaciatku tazké, ale zas si vravim, ze sa budu neskor spolu hrat, lebo ked je velky rozdiel, deti si uz radsej vyberu na hranie kamaratov, ako velmi mladsieho surodenca. Co vy na to? 😉

lante • 1d, 34tt • Dnes o 09:33
Mywiel v júni ti poviem 😀 Rozdiel budeme mať 19 a pol mesiaca.

deina • 1d, 13tt • Dnes o 09:34
My budume mat tiez taky rozdiel, 22 mesiacov - v novembri. 🙂 Tak ak mate skusenosti, ake to je s dvomi malymi detmi, sem s nimi.

mywiel • 1d • Dnes o 09:54
Aha co som nasla... 😉 😀 https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

petusko
28. apr 2009

tak ja vám úplne aktuálne môžem povedať, aké sú začiatky 😀 rozdiel medzi chlapcami je 2 roky aj 2 mesiace.
Starší si malého zatiaľ veľmi nevšíma, sem-tam ho príde jemnučko pohladkať, keď sa opýtame, kde je braček, ukáže na neho, ale v podstate ho naozaj veľmi nezaujíma 😅 akurát trošku žiarli, keď malého kojím, vtedy je nespokojný, ale už aj to pomaly prechádza. snažím sa ho zapájať, nech mi "pomáha" napr. pri kúpaní, dovolím mu tlačiť kočík a pod. a ja to napodiv zatiaľ celkom zvládam zosúladiť tak, aby boli obaja spokojní, aj keď určite sú chvíle, ked mi to tu všetko vrieska a ja neviem, koho ratovať skôr 😀

lante
28. apr 2009

Mywiel ja mám zálusk skôr na toto:
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

mywiel
28. apr 2009

Lante ja chcem praveze skor nieco za sebou, lebo so sirokym kocikom sa pohybovat v obchode a medzi ludmi je na nervy ani do vytahu nevojdes... ☹ 😅 😕

lante
28. apr 2009

tá "sajtka" sa dá sklopiť 🙂 ale zas záleží natom aký je rozdiel medzi detičkami a koľko toho to staršie uchodí. Ja som zvažovala aj skate za kočík, ale Vili rád sedí a myslím, že skate je pre staršie detičky než je on.

mywiel
28. apr 2009

No na tomto sa to da tiez odopnut a deticky su za sebou, alebo sa da pouzit aj len pre jedno dieta, jediny bémol ze je dost drahy. 😒

bubatinko
28. apr 2009

medzi mojimi chalanmi je rozdiel 2roky a 2 mesiace.... zaciatky boli trochu tazsie kym sme si na seba zvykli starsi si zo zaciatku moc neuvedomoval ze babo tu uz bude nastalo 😀 ale teraz je to uz super su to partaci Sebi na Filipka neda dopustit .... ukazuje mu hracky a tak iba on sa s nim moze hrat 😎 je k nemu trochu majetnicky, ze je iba jeho bracek.... aj ked ja mam pocit niekedy ze mi vybuchne hlava z nich ked maju svoje dni a su ako dvaja zlobry... ale vidim ze cim ju starsi tym je to s nimi lepsie....

ramzesa
29. apr 2009

Ja mám vekový rozdiel 2 roky a necelé 3 mesiace. Keby sme mali babyskate na kočíku bolo by to úplne super. Ale teraz, keď už má menšia no bude mať o chvíľku 3 roky a obzriem sa späť, tak to bolo v pohode a teraz je to úplne super. Aj sa spolu vyhrajú, aj pobijú, ale sú taká dvojka 😅 . Majú jeden druhého. Myslím, že je to pre nich lepšie, keď vyrastajú takto spolu 😵 . Ale blázinec máme doma denne 😀 😀 😀 .

martao
29. apr 2009

Najstarší a mladší majú medzi sebou rozdiel 2,5 roka. Majú fantastický vzťah. Nikdy nežiarlil na neho. Nečakám ani, že bude za neho zodpovedný. Nemusí za neho upratovať hračky, občas mu pomože obuť. Mladší je trochu potvora a využíva to.
Keď sa nám narodilo teraz bábo. Najstarší moc o neho nejaví záujem, zato mladší áno.

deina
30. apr 2009

My budeme mat rozdiel asi 22 mesiacov - viem, ze dovtedy este uplynie veeela casu a ked sa druhe narodi, maly bude uplne iny, ale aj tak by som ho rada zacala pripravovat na surodenca co najskor. Lenze mam taky pocit, ze on to este vobec nevnima, este je maly a vsetko sa toci len okolo neho, potom zrazu pride babo a on uz nebude uprostred pozornosti... no neviem, ako bude reagovat. Zda sa mi, akoby bol v poslednom case dost tatinkovsky, ale vsak este to nemoze tusit, nie? Na druhej strane, vcera mi bolo tak zle, ze bol vacsinu dna so svokrou a sice ok, pohoda, ale potom bol cely cas na mne priputany, stale ma objimal. Je to mile, ale zaroven mi je akosi luto, ze pride o vsetko moju pozornost. Tiez ste to tak prezivali (neplanovali sme este druhe)?

wali
1. máj 2009

deina, u nas je podobna situacia - druhe sme tiez este neplanovali a rozdiel medzi nimi bude 2 roky a mesiac. tiez mam pocit, ze maly moc nevnima, ked mu hovorime, ze budeme mat druhe babo, alebo ze v brusku je babetko. ked sa opytame, kde je babetko, tak sice ukaze na brusko, ale mam pocit, ze si to vobec neuvedomuje. asi mu to cele dojde, az ked bude babo doma. a je mi straaasne luto, ze teraz tu pozornost budem musiet delit medzi dve deti - akoby som Jakuba nejak ochudobnila o tu pozornost, ktoru by mal, keby sme to druhe dieta mali trosku neskor (chcela som 3 roky od Jakuba). pretoze v tych troch rokoch ide dieta uz do skolky a potrebuje kolektiv inych deti, tak mi to prislo idealne, ze az vtedy by prislo to druhe... no ale snad to bude ok aj takto a vacsina tu pise, ze deti sa maju skorej radi, nez na seba ziarlia. tak to bude nakoniec dobre, no nie? 😅

deina
5. máj 2009

Dufam, ze to bude dobre. Som optimista, len obcas mam take myslienky, ze mi je luto starsieho, ze uz nebude jedinacik a nebude vsetko okolo neho sa krutit. Na druhej strane mu to asi aj prospeje, ale prva reakcia, ked som videla test bola, ze som ho sla objat, ze ty moje chudatko. 😅 My sme povodne chceli mat mensi vekovy rozdiel, potom sme si to rozmysleli a potom si to babo rozmyslelo... Tiez sa mi zda, ze maly zatial vobec nerozumie tomu, ze tu bude druhe babo.

petrahy
6. máj 2009

mam deti medzi ktorymi je rozdiel 15 mesiacov a bolo to super mala stale pomahala mne pri vsetkom som ju zapajala a ona sa citila velmi dolezita a bolo to super teraz ked sa nam narodilo tretie uz to brali skorej ako zataz a obmedzovanie takze lepsie mensi vekovy rozdiel ako väčší podla mojich skusenosti

bubatinko
6. máj 2009

wali podla mna vobec nemusis mat strach , medzi mojimi je rozdiel 2roky 2 mesiace a su uplne vpohode.... maly surodenca prijal senzacne len zo zaciatku si neuvedomoval ze babo tu uz bude stale asi az po 2 tyzdnoch mu to akosi doslo 😀 ale to bol mozno iba moj pocit..... teraz su uz velky kamosi a to ma maly 5,5 mesiaca a uz su super zžity spolu .... len my mame trochu problem so starsim ze nechcel uz sam spavat ked sa mladsi narodil / spaval sam v detskej od 11mesiacov/ tak som ich oboch mala pri sebe v spalni a ked mal mladsi 3 mesiace oboch som ich presunula do detskej a teraz pohoda spinkaju obaja spolu aj ked pre mna je to narocnejsie ale vyspim sa viac ako ked boli obaja pri mne....

petrahy
6. máj 2009

jej s tym spanim to bolo aj u nas najprv v spalni a po par mesiacoch sami v izbe 😀

mimkao
6. máj 2009

😀 😀 😀 a medzi mojími je rozdiel 12 mesiacov, čiže iba jeden rok a je to úplne v pohode. Dvojročný rozdiel, je už veľký rozdiel... 😀 😀 😝

apolis
11. máj 2009

ak vsetko dobre dopadne tak bude medzi detmi presne 2r rozdiel maly je nar,23.1207 a druhe ma termin22.12.09 tak sa tesime ake to bude 😉

nikuska22
13. júl 2009

mimkao - toja len tak kukam na vekove rozdiely tvojich deti 😝 ta obdivujem, to ako to zvladas?

medzi mojimi je rozdiel rok a 11 mesiacov, co sa tyka vztahu ich dvoch, tak je to super, pre mna je to vsak velmi tazke, kedze ta starsia je velmi narocne dieta 😒

danu
30. okt 2009

jankanej • 1d, 40tt • Dnes o 12:21
Ahoj holky zajímalo by mě jak jste si poradily se žárlivostí dítka když se vám narodilo další? Máme téměř dvoua půlletou cácorku a hodně žárlí tak by mě zajímal váš názor jak tomu třeba zabránit nebo aspon pomoci dítěti se vypořádat s novou situací...
My máme v plánu vyzkoušet dáreček, že ho přinese z porodnice ten sourozenec...

samik2008 • 2d • Dnes o 12:44
ahojky,mi jsme zas takový velký problém neměli se žárlivostí dcery na malýho.Sice ze začátku vždy něco nutného potřebovala když sem malého kojila(to bylo pravidlem),ale vždy sem ji pěkně řekla at počká nebo řekne tatínkovi a bylo to.Dost sem ji taky využívala při pomáhání s malým-koupat,podávat plinky atd.a to se jí strašně líbilo,připadala si důležitě.No a ted jak už je malej větší tak sou dalo by se říci nerozluční kamarádi,vymýšlejí samé kravinky.
A dáreček jsme taky malé dovezli,jakože jí ho dával malej.Koupili jsme jí miminko s flaškou v taštičce tak to se jí taky moc líbilo.
Vidím že už to máš za pár 😉

jankanej • 1d, 40tt • Dnes o 12:48
samik2008: no jo, snad to nebude takový hrůza, zase si říkám že když to zmákly jiný mamky tak to zvládnu taky bez větších potíží, sama nevím jak mi bude po porodu jak budu reagovat na okolí tak se toho trochu bojím...u prvního jsem probrečela dva měsíce tak snad to bude jinčí. Naše Teri bývá na malé děti hodně zlá a umí jim pěkně zavařit a přitom rozmazlená není ale zatím vyrůstala sama...

lienka79 • 1d • Dnes o 12:51
ja sice 2 deti nemam...ale mam to premyslene a odkukane 😅
Ja si myslim,ze dieta treba povzbudzovat frazami typu: Ked bude Samko vacsi (mladsie dieta), tak ho naucis jazdit na odrazadle..Alebo Ked uz bude taky velky ako ty, bude spat s tebou v tvojej izbe a pod....Co na nu zabera..
A myslim,ze deti v tomto veku, mam takeho doma, maju velmi radi, ked su napomocni..Napr.Ked prebaluájes, nech ti podava plienky, alebo ked idete kupat, dovol jej podavat sampon a taketo bezne veci..ench sa citi osozna a starisa...Vysvetli,ze babatko potrebuje tvoju, aj jej pomoc a myslimz,e na nieco urcite pridete .
A napr.ked ides kojit...tak najptrv sa opytaj jej, ci nie je hlladna ,az potom babatko a taketo drobnosti...Nech nema pocit, ze je vzdy na 2.mieste

jankanej
30. okt 2009

Tak já to mám taky promyšlený 😉 jen jde o tojestli dle mého plánu to bude fungovat 😀 nejvíc se bojím toho kojení jinak malá ráda pomáhá a ráda se cítí důležitá tak jí nechávám dělat všechno na co stačí tak snad to nebude problém....jen moje mamka mě furt straší jak to budu zvládat, tak mě to od ní mrzí že mi nevěří že budu schopná máma 😒

pepibubu
3. nov 2009

My budeme mít rozdíl 21 měsíců, a taky si říkám, jak to asi budeme zvládat, zda kupovat sourozenecký kočár nebo jen skejtík (Pepíno chodí rád, dobře a hodně, ale občas možná nadejde moment kdy bych ocenila kočár pro oba, kdo ví....), a doufám že to nějak zvládneme.

jankanej
3. nov 2009

my máme nakoupenou tu panenku s příslušenstvím tak jsem zvědavá jak jí to chytne, ale švagrová má cca podobný rozdíl jako ty pepibubu a říkala že jen ten začátek byl trochu blbej a později když si uvědomila že to mimko zůstane doma tak malá žárlila ale ted už dobrý, už i kojí panenku přebaluje...je to legrace 😀

pepibubu
3. nov 2009

janka, ha a jak dlouho ten "blbej začátek" trval? 🙂

majatob
3. nov 2009

ahojte 🙂 budeme mit deticky od sebe o 23 mesicu a trochu se bojim, ze bude Tobik zarlit...kdyz jsem zkousela ze srandy pochovat panenku hnedka pribehl, vytrhl mi ju z ruky a nacpal se na klin on 😀 ale zase ted jsme hlidali kamaradce rocni holcicku a tak krasne se o nu staral, nosil ji hracky, nabizel svoje jidlo... 😵 😵 😵 tak su zvedava jak se bude tvarit na sourozenecka 😅