Rozdiel medzi deťmi len 2 roky. Ako to staršie znáša?

tulka3
14. júl 2007

Ahojte baby. Som druhykrat tehotna a ked sa male narodi dcerka bude mat 22,5 mesiacov..Mate niekto podobny rozdiel medzi detickami? Ako sa s tym starsie vyrovnava? Ziarli? A vobec ako je na tom cca. 2-rocne dietatko s chapanim toho, co si moze k malemu dovolit, aby mu neublizilo a tak? Dakujem za kazdu radu, mam trosku obavu ako to nasa mala prijme.. 😕

lenka386
24. okt 2007

Tak sa do toho pripravovania asi pustime aj my.. Aj ked mame momentalne nejake "neposlusne a strajkujuce" obdobie. Zeby zaciatok "vzdoru?"

katarinka308
25. okt 2007

ahojte ja medzi chlapcami rozdiel 22 mesiacov ked som bola mladší sa pre staršieho nemohol vyspať lebo ho stale budil a odzrkadlilo sa to teraz na jeho nočnom trhanom spanku mali sme mali byt a bola som snimi skoro stale sama.Večer som padala od unavy nemala som chuť na nič ato som v noci tak zo 10 krat vstavala raz jednemu raz k druhému.Teraz začal chodiť starší do škôlky tak je to lepšie stihnem si pozrieť aj telenovelu.

alia110
25. okt 2007

moja Sandra má 4 roky a Alex bude mať rok - a bola som strašne prekvapená ako to tá moja malá autistka nesie - najprv Alexa ignorovala, a začala ho akceptovať až keď sa začal sám pohybovať, teraz ho neraz sem tam sotí alebo má tendenciu poučovať a "vychovávať" ale viac menej som rada, že náš "liečik" na autizmus naozaj pomáha a naša malá je ako vymenená! 😉

digysa
2. dec 2007

Tiez sa pripravujeme na surodenca...Vekovy rozdiel tu bude presne 2,5 roka, co si myslim je uplne v pohode. Ale neviem, ako to bude z pohlavim, kedze mam syna a teraz cakam dievcatko. Co myslite? Bude medzi nimi fungovat surodenecka laska? Ja som totiz velmi chcela druheho chlapca, aby mal moj syn kamarata....no uvidime.

digysa
2. dec 2007

Tiez sa pripravujeme na surodenca...Vekovy rozdiel tu bude presne 2,5 roka, co si myslim je uplne v pohode. Ale neviem, ako to bude s pohlavim, kedze mam syna a teraz cakam dievcatko. Co myslite? Bude to medzi nimi fungovat? Ja som totiz velmi chcela druheho chlapca, aby mal moj syn kamarata....no uvidime.

ajduska
2. dec 2007

digysa, ja myslím, že je úplne jedno, akého pohlavia detičky sú, aspoň teda kým sú malí, tak určite, ja mám tiež dievča aj chlapca a v pohode sa spolu hrajú, aj sa bijú, aj hádajú, ale to je všade rovnaké, aj pri rovnakých pohlaviach, tá súrodenecká láska aj rivalita je všade rovnaká....možno , keď budú väčší, tak budú mať každý iné záujmy, ale to už budú mať aj svoj okruh kamarátov..... takže si z toho nerob vôbec ťažkú hlavu, určite sa ľúbiť a hrať a aspoň bude mať tvoja dcérka potom ochrancu...ja som vždy túžila po staršom bratovi, s ktorý by som mohla chodiť trebárs aj na diskotéky a on by ma "ochraňoval" pred dotieravcami 😀 ...ale to už dosť predbieham, nie? 😉

jaja25
2. dec 2007

Ahojte. Ja mám medzi chlapcami len 16 mesiacov, ale starší vôbec nežiarlil na mladšieho. Len nechápal, prečo ked hovorím že ide papať, ho kojím a nedám mu lyžičkou. Teraz sú z nich šintri. Síce sa ešte vela spolu nenahrajú, ale majú sa radi. 😉

geegee
10. dec 2007

posuniem...aj my zrejme cakame babo, rozdiel budeme mat 2 roky a 2 mesiace

bibinka
21. jan 2008

tak pridám aj ja niečo nové. rozdiel medzi mojimi je bez jedného dňa dva roky. Príprava na príchod bračeka sa odzrkadlila celkom dobre, Fifko si poriadne ani nevšimol,že nám niekto pribudol,bral to od začiatku v pohode. Po čase zistil,že sa mu už nevenujem na 10000000% a dáva to najavo- keď kojím,vždy potrebuje niečo akútne pomôcť,alebo urobí neplechu 😀 . Alexinka má rád,aj ho vybozkáva,vystíska,ale potom ho vzápätí uštipne,vykrúti mu ručičku. musím ho mať neustále na očiach. je to ťažké,ale čím je starší, tým je aj rozumnejší. verím,že sa to bude len a len zlepšovať
😉

katka432
21. jan 2008

ahojte,no my budeme mat rozdiel medzi drobcami 18 mesiacov..mala to zatial dako nevnima,takze sice jej hovorime,ze bude mat surodenca,ale o dakej priprave sa hovorit neda...ale myslim,teda dufam,ze to zvladne v poho,hlav ne koli tomu malemu rozdielu 😀

abbi
26. jan 2008

ja mam tiez chlapcov s 20 mesacnym rozdielom. dlho starsi ziarlil na mladsieho... potom sa nevedeli dlho hrat spolu. starsiemu mladsi zavadzal... potom som mala pocit, ze sa vobec nemaju radi, teda ten starsi mladsieho...
samozrejme boli aj krasne chvile, ale casto som to takto vnimala. ale dnes musim povedat, ze ked mam iba jedneho z nich tak je to hrozne, vedia sa tak pekne spolu zahrat, ked ten druhy je prec tak sa v noci boja... spolu nie. ano aj sa pobiju.. aj pohadaju ale faktom je, ze spolu im je ozaj lepsie a uz to priznali aj oni sami.
teraz im pribudol dalsi bracek a v tom sa velmi zhodli... ze ho nesmierne lubia. velmi ich to oboch ztmelilo a som tomu rada,,, naucili sa viac si prejavit lasku. tak ako ju prirodzene prejavuju malickemu tak si viac prejavuju aj medzi sebou. je to krasne vidiet. 😵

ajkabezka
11. feb 2008

my máme jednoho chlapíka- 2 roky a 6 měsíců 😎 a druhého čekáme v máji 😵 - zatím nevím jak budou spolu vycházet až budou oba pohromadě, ale zatím je Dani nadšený, že bude mít brášku, že si bude s ním hrát, ukazovat mu autíčka 🙂 , dokonce se každé ráno přitulí k brušku, opusinkuje a popřeje dobééé ánoo báško Kubíku ako vypinkal? 😀 😀 Tak snad mu to tak zůstane- jeho povaha tomu nasvědčuje 😵

bibinka
15. feb 2008

tak babule,asi som to so svojou naivitou trochu prehnala. U nás sa práve začína pravá rivalita. Možno je to tým, že Fifko začína "mať rozum" a plne si uvedomuje prítomnosť bračeka. Takisto si uvedomuje a okato žiarli keď sa venujem Alexovi, hoci vzápätí aj jeho vybozkávam,alebo robím všetko paralelne u jedného i druhého. Má tendencie ublížiť mu keď sa nedívam nie som mu naporúdzi. V pondelok som umývala riad,ani neviem ako mi prebehol poza chrbát do izby,kde sa hral mladší pod hrazdičkou na posteli.Chvíľu bolo ticho a potom rev. Fifko ho stiahol z postele za nohy a udrel si hlavičku vzadu. Ihneď vyletel z izby a utekal do obývačky a strčil sa ku gauču aby som ho nevidela. Tak sme lietali po doktoroch,našťastie mu nič nie je. Preto som sa rozhodla, že malého vždy zamykám v spálni a Filipko sa hrá v druhej izbe. Má ho však veľmi rád, čo dokazuje, že ho stále spomína a snaží sa ho chytať a pusinkuje ho od rána do večera. Lenže "pud agresivity" ho vždy akosi premôže. ☹ Pevne verím, že z toho čoskoro vyrastie a obidvaja budú tvoriť pevnú súrodeneckú dvojicu. 😉

livka299
15. feb 2008

Baby pomooc ako to mate vyriesee s kociarom? My byvame na piatom poschodi a vytah je tak maly, ze sa tam zmestia ledva traja ludia.....
A celkovo prechadzky do mesta, k lekarovi, do obchodu????????

ramzesa
16. feb 2008

Ahojte maminky, tak my sme uz prezili 1,5 roka 😀 . Drobci su uz v takom stadiu,ze sa aj spolu zahraju. Taky su podareni,ked starsi malej vysvetluje pri hre,ze co ako postavime,co ako urobime 😵 . Radost sa pozerat. Ale aj zvady mame,hlavne ked on si nieco postavi a mala mu zbura alebo si navzajom beru veci z ruky 😠 . A najlepsie to je,ked spolu stvaraju huncutstva 😝 . Starsi zacal chodit od septembra do skolky,tak ked nieco potrebujem vybavit,tak sa snazim doobeda s malou. Ale zatial je viac doma ako v skolke 😕 .
A livka s tymi kociarmi,my mame nastastie dva vytahy a vojdeme aj do maleho. Ale ked som sla k babke,tak ona ma presne taky vytah pre ledva troch. Tak som kociar zlozila a nacpala sa tam s vacsim a potom mensie na ruky,ale neviem si predstavit tak fungovat niekolkokrat za den. Radsej som to riesila klokankou a neskor krosnami prip. som malu vzala iba na ruky,ked ideme na navstevu. Ale surodenecky kocik asi ani poskladany nevojde 🙄 . Petko uz ako dvojrocny musel cupkat vedla kociara,ale on bol zvyknuty vela a dlho chodit 🙂 .
Uff,prave mi obaja hopkaju po kuchynskom stole 🙄 🙄 🙄 .

digysa
10. mar 2008

bibinka: prave sa mi narodilo dievcatko a tiez sa bojim urazov. Mam chlapca asi v tom istom vek ako ty....je velmi aktivny, hravy, obcas aj hadze hracky, auticka a ine hluposti....ako kazde ine dieta..
Ja sa velmi bojim urazu. Ziarlivost tu vobec neprichadza do uvahy, nevidim ju, necitim ju z neho....maly sa chova uplne rovnako, ako predtym, ale strasne rad by ju bozkaval a chytal...Akurat to jeho chytanie je dost silne a velmi jej stlaca nozicky a rucicky....
Nemate niekto nejaku radu, ako mu vysvetlit, ze sestricku este nesmie chytat??? Uvedomi si to neskor? Mam mu to dokolecka stale hovorit?? Moc ma neposlucha, tak dost teraz dostava na zadok a dnes sme kupili detske dvere, aby nemal k nej pristup, ked spi v postielke. Ale je mi to velmi luto, ked mu vzdy buchnem, lebo on stale iba hovori, ako ju lubi a pomaha mi pri prebalovani a uklada jej auticka pri hlavicku...no mam z toho depresie....ked mu stale musim hovorit NIE.... ☹ ☹ 😒

ramzesa
11. mar 2008

ahoj digysa. Moj drobec mal len o cosi menej,ked sa mu narodila sestricka ako tvoj. Tiez som sa bala,aby malej neublizil,lebo taky drobci to este nevedia odhadnut. Ked ju chcel pohladkat,tak som mu chytila rucku a ukazala mu ako jemne sa babetko hladka a pod. Ale snazila som sa,aby neboli spolu sami. Ked som sla na wecko,tak som malu dala do postielky. Mam zopar zazitkov,ked uz bola vacsia... Ked sa ucila gulat jej pomahal, ju pretocil na brusko, alebo mi ju priniesol na rukach,drzal ju pod pazuskami pred sebou... neraz som zostala v soku 😀...Teraz je to uplne super,mala je uz velka,uz mu utecie 😀 ,nakrici nanho,ked jej robi zle,nielen on na nu 😝 😀 . Ale stale ich musim,ked nie vidiet aspon pocut, vzdy si vedia vymysliet nejake zbojstvo 😝 😝 😝 .
Joj,dufam,ze je to aspon trosku citatelne,lebo uz som nejaka unavena... som tym chcela napisat,ze ich musis mat stale na ociach,deticky su velmi hrave, navymyslaju hocico a hlavne ked povies nie,tak vzdy povedz aj preco... ja som to zabudala robit a vtedy to je najhorsie, vtedy sme sa navzajom najviac nazlostili 🙄

lyongirl
30. júl 2008

Ahojte babulky, tak som vás prečítala, nie síce úplne všetko, ale nenašla som tu veci, čo zas trápia mňa.
Ak bude všetko ok a bude to potvrdené aj od lekára, tak medzi drobcami budeme mať tiež skoro 2 ročný rozdiel. Zatiaľ sa nezaťažujem, ako to bude medzi súrodencami, mňa skôr zaujíma, ako ste to riešili z posteľami, kočíkmi, prechádzkami von a pod. Máme 2-izbový byť a dosť malý, čiže v spálni máme len postele, no ešte1 sa tam našťastie zmestí. Uvažujem kúpiť už asi válendu, alebo ako ste to riešili? Kočík mám Cam Cortina a už teraz mi je malý ťažký, keď idemem po schodoch a to ho nenosím na rukách. je to predsa asi s malým 25 kg. Neviem, či nekúpiť nejaké lahšie golfky a Cam nechať pre druhé, alebo kúpiť niečo ako Peg perego komplet s navettou, golfky z neho využiť už teraz a keď sa narodí mimi tak potom ho využiť pre ňho. Vôbec si neviem predstaviť ísť s 2 deťmi von, hlavne to 2ročné, toho asi moc nenachodí, teda neviem. Aj výťah máme na houby, má vnútorné dvere a síce s camom sa tam vtrepeme aj s ocinom, no neviem....
Napíšte mi niečo babenky, prosím......ako toto zvládate.

tajka1
30. júl 2008

ahoj, tak to sme na tom rovnako lyongirl...ja mam medzi dievcatami rozdiel presne 2r.a 2mesiace, kocik problem nebol, Niky mi uz odkedy vedela chodit nechcela v nom sediet..tak sme stary predali a kupili novy. v spalni tiez problem nebol, ale bohuzial ta strasia spi medzi nami, tak sme len postielku dali ku posteli a bolo.Problem ale nastal v roznom rezime deti, ked bola jedna hore, druha potrebovala spat. ked sme mali babo, este ako tak zaspala sama, ale teraz sa dost vyrusuju. Starsia spi len raz a vyzera to takto:
rano budicek okolo 6-7, najprv za budi mladsia, okolo 8 starsia...ranajky a take veci spolu...okolo 9-10 ide mladsia spat, zatial varim, upratujem...budi sa okolo obeda, tu sa najedia a ide spat staria, casto nezaspi a 2hodiny sa rozculujem co ju stale okrikujem aby sa vratila do postele, okolo 14hod. chodi spat mladsia, takze ak starsia nezaspi, musim ju vyhodit zo spalne, lebo ked su tam dve tak nespia a vystrajaju...okolo 15-16 sa mala budi a ideme von..vecer ide mala spat okolo 19:30-20hod. , staria podla toho ci cez den spala alebo nie. Je to celkom odusu, postihat vsetko este okolo domacnosti, ale uz ked bude mala spavat len raz, dufam ze bude lepsie,papa

lyongirl
30. júl 2008

tajka1 ďakujem za odpoveď, vidím, že to máš doma perné a asi to tak budeme mať aj my, ak sa nič nestane. Zatiaľ som na začiatku tehu, tak to nejako nechcem ešte ani oznamovať, ani to nie je potvrdené od dr., ale už ma napadajú také veci a nad všeličím rozmýšlam. Môj malý chodí ešte len mesiac a zas sa rád vozí v kočíku, tak preto som sa pýtala na vychádzky, zatiaľ si to neviem prestaviť. No ešte je času zamýšlať sa a riešiť to. Ale som rada, že si mi to takto opísala 😉

tajka1
30. júl 2008

asi to budu hormony, ale ta mamickovska starostlivost, ale ja som tiez hned na toto myslela,ako to budeme vsetko zvladat..ale neboj, ono to pride samo, netvrdim ze je to lahke, niekedy su proste obe na zabitie, ale sa pusinkuju, hraju a chrania jedna druhu, je to nadhera...akurat ked som sem nahadzovala fotky do albumu, som si uvedomila ako Nikolka na kazdej fokte stoji akoby obranovala a chranila malu, prajem pekne tehu a vela zdravia...pa

lyongirl
30. júl 2008

ďakujem a idem mrknúť teda fotky 😉

tajka1
30. júl 2008

ok, neni zac...papa

miriamkac
30. júl 2008

ahoj lyongirl 🙂 ...neboj vsetko sa da. S kocikom si starosti nerob drobec ti uz bude krasne chodit a bude ti stacit len jeden pre mimco. To nie je problem, problem naozaj je sklbit rezimy deti ako pisala tajka 😉 , ale aj to sa da. My fungujeme podobne teraz ako tajka. Chlapci spia 2x a mala raz. Von chodime po 16:00 hodine, ked sme hore vsetci 😉 . A este nieco. Syna zapajaj do vsetkeho, co budes robit od pripravy veci az pocas celeho tehu na to, ze bude mat braceka alebo sestricku. On sa musi nan tesit, musi ti pomahat a uc ho sebestacnosti, moc ti to potom ulahci... 😉 drzim palce a vela stastia....

lyongirl
31. júl 2008

miriamkac - klobúk dolu pred tebou, máš toho doma požehnane 😉 /teda nakopu/
Mňa tak minule napadlo, že dúfam, že to bude len jedno, lebo ak by mali byť dve a ešte dvojročný malý, asi sa zbláznim a to nehovorím o materskej/tie úbohé peniaze/..... Ako to prosím ťa zvládaš? Všetok kolotoč okolo dvojčiat a ešte malej. Ja viem, že keď sa chce, tak sa dá, alebo ak človek musí, tak to jednoducho zvládne, ale aj tak ťa obdivujem.
Som rada, že si mi poradila, ako mám zapájať malého, on zatiaľ vôbec nič nechápe, ešte je skoro, nechcem mu už hovoriť, že bude bábo, na to je času, keď začne rásť bruško. Dúfam, že to ale v takom veku už bude všetko chápať...alebo ho podceňujem?
Ďakujem za rady 😉

cemi
27. okt 2008

ahojte 🙂 je uz mrtva tato tema, alebo sa najde este nejaka maminka??
ja mam rozdiel 19 mesiacov a je to teda makacka. hlavne fyzicky som dost unavena, kedze v noci maleho stale kojim. dufam ze sa najde este nejaka mamicka a co to si poradime 😉

bigmama
27. okt 2008

ahoj cemi, vidím že menšie bábo má len 1 mesiac, tak to je teraz ozaj makačka, tak pre povzbudenie, o rok to bude lepšie. naozaj ten prvý rok je naozaj fyzicky náročný. Ja mám deti po 15 mesiacoch, tiež som kojila. Ale potom ked už menší chodí, tak sú aj podobné záujmy, pieskovisko, odrážačka - bicyklík. No ja som si to potom na piesokovisku užívala, deti stavali nekonečné hrady, kopali jamy a ja som kecala s mamičkami a to ja som mala deti vo veku 1,2,3.
A ešte dr. detská mi povedala jednu úžasnú vetu: Druhé detičky majú v podvedomí, že maminka má toho veľa, tak nevyvádzajú. Uznaj ako ma ukľudnila, potom som to mala v podvedomí aj ja a ono to tak bolo.

elenaakiko
28. okt 2008

ahojte, ja mám 11 mesačného synčeka a v decembri čakáme ďalšie bábo-dievčatko. takže medzi mojimi deťmi bude len rok rozdiel 😝

sasiki
28. okt 2008

cemi neboj, zvykneš si. Ja mám rozdiel 15mesiacov a 2týždne a je to v poho. Samozrejme, sú aj ťažšie dni, ale určite si zvykneš. Môj malý je v noci hore aj 5krát, vždy ho kojím, no a ráno ma postaví na nohy moja kávička. 😀 😀 😀

cemi
28. okt 2008

dakujem za rady a podporu 🙂 uz mam aky taky rezim. len tie noci....hruuuza, ale hlavne ze je mliecko 🙂
sasiki ja tiez kavickujem riadne 😀 len trosku lutujem mojho manzelika, vecer o pol deviatej uz spim 🙄