Rozdiel medzi deťmi len 2 roky. Ako to staršie znáša?

tulka3
14. júl 2007

Ahojte baby. Som druhykrat tehotna a ked sa male narodi dcerka bude mat 22,5 mesiacov..Mate niekto podobny rozdiel medzi detickami? Ako sa s tym starsie vyrovnava? Ziarli? A vobec ako je na tom cca. 2-rocne dietatko s chapanim toho, co si moze k malemu dovolit, aby mu neublizilo a tak? Dakujem za kazdu radu, mam trosku obavu ako to nasa mala prijme.. 😕

jankanej
3. nov 2009

pepibubu asi 14 dní
majatob, ta naše se taky někdy chová hezky k vypůjčeným dětem ale spíš ta potíž je v tom že ty děti vědí že to dítě není vaše tak se nebojí že ztratí své rodiče a nic jim nehrozí ale když pak přijde to druhý tak se musí dělit o přízen a vlastně o všechno co doposud bylo jen jejich...

pepibubu
4. nov 2009

janka, 14 dní, tak to je dobrý, bála jsem se že řekneš dýl 😀

jankanej
4. nov 2009

no hele každý dítko je jiný, ale až budem mít doma prcka (snad už do týdne bude venku) tak ti povím blíž jak to probíhalo třeba u nás, mám z toho smíšené pocity ale naštěstí už převládají ty kladný 😉

krista
5. nov 2009

Ahojky holky,
přišla jsem přihodit zkušenost, i když máme věkový rozdíl jen 18měs.

Kristýnka vždycky milovala miminka, na příchod brášky byla připravovaná, pusinkovala bříško atd.

Když malého viděla v porodnici byla z něj hotová, pořád ho pusinkovala, doma volala mimi... když jsme přišli bylo to horší 😖 občas nedokázala tu lásku odhadnout, takže ho praštila hračkou, dala mu hlavu nebo ho prostě pleskla, trvalo to takhle pár týdnů, teď musím zaklepat že je to super, jak se vzbudí volá: "mimi" a všude ho hledá, pořád ho hladí (jemně) a pusinkuje. Když malého kojím, tak nijak neprotestuje, hraje si kolem nebo mi pomáhá (drží prso 😀 - to začla sama) nosí mi plenky, dává mu hračky, ukazuje kam mám malého dát apod. 🙂

Sourozenecký kočárek jsme nakonec koupili i když před narozením malého už Kristý dost chodila - prostě najednou chodit už nechtěla (ale když jdeme samy bez malého tak zase ťape 😉), původně jsme měli Buggypod, ale nebylo to ono, potom jsme zkoušeli skejt, malá na něm brečela... teď máme Phil & Teds a jsme spokojený, vejdeme se do výtahu, obchodů, jsme prostě mobilní 🙂

Zvládáme to jak kdy, naštěstí neni malej tak ubrečenej jako bývala Kristý, ona je dodneška hodně uvztekaná. Lukášek si pobrečí jen když ho trápí prdíky, kolika nebo něco jiného. Musím ale říct, že mi vyhovuje víc když jsem na ně sama (pokud teda oba celý den nekřičí 😝) protože všechno má svůj řád, jak je doma manžel tak Kristý si strašně vymýšlí a pořád se vzteká kvůli blbostem 😉

Tak vám přeju všem hodně štěstí, uvidíte že to bude fajn 🙂

rebeka1977
14. nov 2009

Ahojte, aj my mame rozdiel 23 mesiacov, mladsia ma teraz 4 mesiace a je to niekedy poriadna fuska. Nastatsie Eluska je zlatucka...a asi si uz aj zvykla, ze neskacem k nej hned ako to bolo u starsej dcerky, ono aj ja uz inak reagujem pri druhom babatku-"akosi skusenejsie". Nastastie moja rodine, hlavne, resp. len z mojej strany nam pomaha, dedko pride kedy moze, pohra sa so starsou, sestra tiez, babka donesie navarene obcas, povozi mensiu...a tak. Mam zlateho manzela, v noci sa vyhradne stara on o starsiu a ja o mladsiu, je pravda, ze ked ja v noci vstavam k Elke a zistim ze Emu treba prebalit, tak nebudim muza. Snazim sa starsiu oducit od plienok, ale akosi nam to nejde...mam pocit akoby aj ziarlila...no ved uvidime. Drzte sa maminky

minea
15. nov 2009

Holky, poraďte, od kolika let se dítě udrží na skejtu? Malé bude 2,5 roku, tak nevím, jestli na to ještě nebude malá - teda na delší cesty.

dejna3
15. nov 2009

krista, aj my budeme mať rozdiel 18 mesiacov... tiež by som veľmi chcela, aby sa malinká "pripravila" na príchod súrodenca, no mám pocit, že to ešte absolútne nechápe 😒
to je veľmi milé, že tvoja dcérka ti už pusinkovala bruško, snáď sa to aj nám podarí 😉

krista
17. nov 2009

Minea naše malá se na skejtu udržela, ale prostě se jí to nelíbilo, strašně tam řvala 😅 u nás je to ale komplikovaný, jí se nelíbí skoro nic, myslím si, že když budete mít věk. rozdíl 2,5r. tak je to naprosto v pohodě už 🙂

Dejna3 malá to viděla u manžela, že mi dával pusinku na bříško a od tý doby chodila, vyhrnula triko a vlepila pusu, třeba k tomu vaše Sofinka taky dojde, ještě máte čas 🙂 zvláštní že ale porodem to hned utla, takže si asi opravdu uvědomovala že tam pusinkuje miminko 🙂 Jinak si myslím, že ty ostatní věci kolem tý přípravy na bráchu taky moc nechápala, jsou na to ještě maličký. Hlavně držím palečky aby ho dobře přijala 🙂

Rebeka u nás taky lítá manžel k té starší v noci a za to jsem mu vděčná 🙂

mufinka1
23. nov 2009

tak u nas bude rozdil 25 mesicu a jsem na to zvedava...mala zatim vubec nechape, ze maminka ma v brisku mimi, i kdyz se ji snazim to opakovat tak to vubec nebere, pusu brichu treba da, ale nechape, ze to dava jako miminku, ona spis rada dava pusinky 🙂

Mala je hodna, ale trosku sverazna, takze se snazi si vsechno vyknourat, vyvztekat nebo tak, asi je to tim, ze jeste moc nemluvi ( je dvojjazycna) a tak se trosku bojim, ze az se malej narodi, ze na nej hodne bude zarlit ( uz ted treba zarli, kdyz moje mamka pred ni chova synovce nebo tak 😒 )

Krista: u nas taky k male chodi manza, cca do roka jsem k ni vstavala porad jen ja a pak jsem jednou proste spala nejak tvrde a nevzbudila se a musel on a od te doby mu to nevadi a chodi uz jen on 😀 - ale je fakt, ze on si ji uziva vic a vic, mala uz by se snad odemne ani nenechala vykoupat, to musi jen daddy, pri usinani ji chodi daddy hladit po zadech atd adt..tatinkova holcicka

bets
25. nov 2009

ked som cakala druhe, tak som bola trochu nestastna, lebo som chcela vacsi rozdiel ako 2 roky... ale teraz to hodnotim velmi pozitivne. teraz su vo veku, keby bolo smutno jednemu bez druheho. vidno to, ked jeden je dlhsie prec, napr. koli chorobe u starkych.
deti sa spolu zahraju, zabavia, mladsia dcera sa vela uci od syna. napr. ked nosil domov slabikar a citali sme, tak bola vzdy pri nas a tiez sa naucila citat. ked pise ulohy, vzdy je tam aj ona a vsetko sleduje. cize po vedomostnej stranke ju velmi taha.
na druhej strane sa vsak aj vela biju a hadaju, ale myslim, ze to by bolo rovnake, nech uz by bol vekovy rozdiel akykolvek.
vyhovuje mi, ze urcity cas budu chodili do rovnakej skolky, dufam, ze budu chodit aj do rovnakej skoly. narodeniny oslavujeme naraz, lebo ich maju v rovnaky mesiac s odstupom niekolko dni.
a ziarlivost - u nas to je skor obratene. syn nikdy neziarlil. ked bol 2 rocny a priniesla som babatko, tak zdialky sa prisiel pozriet a mal akysi respekt. mal svoje zaujmy a niekto naviac ho vobec nerozhodil. trvalo mu asi 3-4 mesiace, kym sa viac priblizil, ale nikdy jej nerobil zle, to prislo az neskor, ked uz dcera zacala zasahovat do hry.
a teraz je ziarliva skor dcera, ziarli na starsieho brata, asi ma pocit, ze ma nejake vysady, ked je starsi. ale asi je to v povahe, keby bola ona prva a mala mladsieho surodenca, asi by to tazko zvladala...

krista
25. nov 2009

Bets jak píšeš o tom, že jsou ve věku kdy by bylo jednomu bez druhého smutno 🙂 tak zatím nejsou v tom věku u nás oba, ale Kristý jak se vzbudí tak hned volá mimi a když on spinká, tak to nemůže vydržet a pořád by ho otravovala 😝 myslím si, že by jí taky dost chyběl, i když je zatím maličká, nedovedu si představit co by delší čas bez něj dělala, asi by se ubrečela 😝 a máte krásné že máte děti v jeden měsíc, to jsem chtěla taky, ale nevyšlo to, no byla bych ještě větší blázen s tím věk. rozdílem než jsem teď 😉

Mufinka tak to mě vzbudí malá spolehlivě i když k ní běhá on 😅

deina
27. nov 2009

My mame rozdiel 20 mesiacov a starsi reagoval podobne ako Betsin. Obcas nanho zdialky pozrel, ale nejako velmi ho babo nezaujimalo, az neskor si ho viac vsimol. Teraz po dvoch mesiacoch je k nemu zlaty, snazi sa ho nakrmit, podava mu cumlik, pohladka ho (aj ked nie vzdy odhadne svoju silu), prituli sa... Neziarli zatial vobec, to mozno pride neskor, ked mu mladsi bude brat hracky. 😅 Akurat si musi zvyknut, ze uz nie je sam a teda nemoze mat vsetko hned, musi pockat a byt trpezlivy - tak toto mu este velmi nejde.

Kocik sme novy nepotrebovali, napokon ani Buggypod nie. 😅 Misko nema problem prejst aj 3km peso a konecne sa umudril a chodi pekne pri mne a tym spravnym smerom, takze na prechadzky chodime tak, ze ide cely cas peso.

krista
27. nov 2009

Deina koukám, že máme ty mladší skoro stejně starý 🙂 a jestli si dobře pamatuju tak i Miško měl být březnový že? 🙂
No to je super, jak vám to jde 😵 to naše starší je tvrdohlavá 😝

soniada
29. nov 2009

ahojte, iba jednu otazocku mozno od veci ale nikde som to nenasla v temach..ako mate deticky ulozene ked je medzi nimi maly rozdiel? to vacsie ma uz zvlast izbu aby nebolo rusene? alebo ich mate obe pri sebe?
dakujem za odpovede 😉

mufinka1
29. nov 2009

soniada: taky ted premyslim jak to udelame 😅 prijde mi, ze mimi by asi melo byt s nama aby malou nebudil kdyz ho budu v noci krmit nebo kdyz bude brecet ( mala ma desne lehke spani) atd, ale zase to znamena, ze ji budeme muset "vykopnout" z jejiho pokoje a prestehovat do jineho - ted to mame tak, ze mala ma vetsi pokoj, kde je od narozeni ( driv jsme tam meli letiste a do roka tam spali taky) a pak jsme se prestehovali do jineho pokoje, ktery ted mame jako loznici - jenze tam se nam nikam nevejde postylka, takze to budeme muset prehodit a malou dat ted do mensiho a ja se bojim jak to bude snaset, preci jen je tam zvykla, je to jeji pokojicek a ted najednou ji kvuli jinemu mimcu musime prestehovat...jsem z toho docela zmatena. Jeji pokoje je fakt veliky, takze by se tam ted v klidu vesla dalsi postylka s mimcem, ale ja se fakt bojim, ze by ji mimco budilo a nevyspala by se..

soniada
29. nov 2009

mufinka 🙂 drzim palce, verim ze je mala sikulka a urcite to pochopi..popripade ju nejako motivovat aby sa na novu izbicku tesila, lebo ako pises urcite to bude tak rozumnejsie aby sa nerusili 🙂

mufinka1
29. nov 2009

taky si rikam, ze snad se podari ji nejak motivovat, chtela bych ji poridit hezke barevne zavesy a treba nejakou novou dekoraci do pokoje, uz mam vyhlidnute takove ty samolepky na zed s vilama atd takze snad to bude fungovat

Ja cim vic se tesim na to, ze budeme mit male mimi tim vic se i bojim jak to cele bude, obcas se mi chce brecet, kdyz si predstavim, ze mala se treba bude citit odstrcena ☹ ( preci jen jsou situace, kdy se ji nebudu moct venovat jako je kojeni, nebo prebalovani atd) a nebo co kdyz naopak bude na mimise oskliva atd..uz z toho zacinam sedivet 😀

soniada
29. nov 2009

mufi, myslim ze sa nemas coho bat, ako vyssie citas mnoho mamiciek bolo prekvapených ze to bolo po prichode druheho mimca prave naopak...tak uvidis ako to bude a mala sa urcite bude tesit na braceka tak preco by mala byt nanho zla a mimochodom na take samolepky s vilami by som sa aj ja dala nahovorit aj za cenu mensej izby 🙂 🙂 podla mna sa bude este aj tesit...ved uz je velka slecna a maminka bude len kusok vedla tak ako doteraz..

silvik
29. nov 2009

Mufi, já bych se toho zase tolik nebála, záleží sice na povaze malé, ale myslím, že je ještě malá a že sourozence přijme dobře... jasně, takových situaci, kdy by ses měla rozdvojit, bude hodně, ale spoustu situací zvládneš, když holčičku necháš ti pomáhat nebo když jí něčím zaměstnáš... pak si ani neuvědomí, že se vlastně věnuješ někomu jinému a né ji.... naše Barunka byla velký mazánek, a zvládla to na jedničku! Hrozně moc jsme jí chválili, když pomáhala, všechno furt dokola vysvětlovali co a proč s miminkem děláme, že je Markétka ještě malinká a potřebuje maminku více než ona, že ona už všechno umí, ale Marki se to musí teprve naučit... No, ale musím říct, že velkou pomoc jsem měla v tatíkovi, ten když mohl, Barunce se věnoval 😵 😵

Jinak spaní jsme řešili tak, že když jsem byla v noci s holkama sama, tak jsme spali všichni pohromadě /Marki se sice v noci moc nebudila a neplakala, když už jo, tak se Barunka třeba ani nevzbudila, zvykla si na ní/, když byl tatík doma, spal s Barunkou a já s Marki v jiné místnosti....

krista
1. dec 2009

Ahojky 🙂

Silvik tak to je paráda jak jste to společně zvládly 😵

Soniada my jsme malou už přestěhovali do jejího pokojíčku když ji bylo 10měs., u nás v ložnici strašně řvala několik měs. a nespala, Dr. mi doporučila ji okamžitě přestěhovat (nečekat než se pokojík dodělá) a díky tomu spí už převážnou část noci, takže u nás dobré 🙂 taky se ale stává, že budí malého (který je u nás) přes chůvičku, když tam ječí a zase naopak, když k ní jde MM a nechá taky otevřené oči tak ona slyší jeho 😖 ale stalo se to snad 2x 😉

deina
4. dec 2009

Krista, mne sa obaja drobci ponahlali na svet, co uz s nimi. Matko sa mal narodit az v novembri a Misko mal byt marcovy, Matko je 33tt a Misko 32tt.

No ja som so spanim chcela povodne tak spravit, ze budeme vsetci styria spolu v spalni. Nechcela som Miska davat prec, aby sa necitil odstrceny. Takto sme fungovali asi tri dni. 😅 Mne Misko totiz spaval ako babo velmi dobre, on ine nerobil len spal a papal a asi som si myslela, ze vsetky predcasniatka su taketo. Nie su. Prvu noc Matko neustale mrncal, Misko spal. Druhu nadalej mrncal a Misko sa uz budil a tretiu noc uz plakal, tak teraz spime oddelene. Ja s Matkom v detskej, Misko s tatom v spalni. A niekedy sa striedame, ze ja som s Miskom, ked si potrebujem oddychnut. Asi to urobime tak, ze ked Matko podrastie, supneme k nemu Miska a budu spolu spavat v detskej izbe.

krista
5. dec 2009

Deina páni a jsou kluci v pohodě když se narodili dřív? Jedna maminka co má děcka taky předčasně mi kdysi říkala, že ty jejich prckové jsou asi nastavený na předčasný dohřívání, protože i když se narodili o dost dřív (tuším 35tt a 33tt) tak byli vždycky úplně v pořádku 😵

Hlavně že jste to spaní nějak vyřešili, za pár měsíců bude zase všechno asi jinak 😅 aspoň u nás to tak je, Kristý posl. dny chodívala spát se strašným hysterákem, ale den ode dne se to lepší, protože jí nepovolíme.

deina
6. dec 2009

Obaja su vpohode, nejake drobne problemy boli (nechceli jest a k tomu su/boli obaja mierne hypotonicki, takze zase doma cvicime Vojtovku, ale to sa napravi rychlo), ale su zdravi. 🙂

No a spanie, pre zmenu nespi Misko - coraz castejsie vynechava obednajsi spanok, moje nervy. Ked sa mi konecne podari, ze Matko spi, tak on je hore, oni su snad dohodnuti!

krista
6. dec 2009

Deina u nás taky skoro nikdy nepsí spolu, to se stane málokdy a když už tak třeba jen na 10min., protože Luky spí tak 15-20min. přes den, víc z něj nedostanu 😖 a pak je vždycky tak 2h a vzhůru a znova 😲
Tak to je super, že jsou kluci zdravý! 🙂

marti457
6. dec 2009

Ahojky, mám děti 22 měsíců od sebe 🙂
S tím spaním my ani nemluvte, ten starší spal v pohodě od 10 měsíců ve svém pokojíčku a co se narodil Lukášek tak asi žárlí a leze nám do ložnice. Teď už pravidelně jde spát večer do ložnice a ten mladší spí v pokojíčku v Kubový velký posteli - do svý malý nechce tak už jsme ji složili a dali jsme cestovní postýlku do pokojíčku, že tam někdy do ní zaženu Kubika - ten má samozřejmě milion řečí okolo, že chce spát se mnou, ale když už se povede a usne v ní tak stejně po půlnoci přiběhne k nám do ložnice 😝
A Lukášek od 3 měsíců spí hrozně, pořád se budí a když teď začal spát lépe tak chytil neštovice a je celou noc kňouravej a mrská s sebou a já spím s ním 🙄 takže nic moc.
Naštěstí po obědě choděj spát spolu a spí 2 hodiny 😎

krista
6. dec 2009

Marti tak to po tom obídku je paráda 🙂 a jak je, když už jsou kluci takhle velký, to už musí být fajn 😵

marti457
6. dec 2009

Krista já bych řekla jak kdy fajn, spíš je to horší, než když byli mrňavoučký 😝 Kubik furt něco bere Lukáškovi, ten pak křičí a když za ním jde Kubik s dobrým úmyslem tak už je Lukášek stejně naučený a brání se a je křik 😀 takže je veseloooo 😉
Navíc má teď Kubik (říkala doktorka) tříleté období, všechno dělá naopak než chci já, na všechno řekne hned ne, už jsem z něj unavená 😝 hlavně jeho tohle období přejde a začne to nanovo s Lukáškem - no snad už budu otrlejší 🙂

krista
6. dec 2009

Tak to se mám na co těšit 😲 naše malá tím obdobím taky už nějakej pátek prochází a já doufám, že s malým to bude krapítek lepší 😕 😅

deina
9. dec 2009

Hm, tak teda nas Misko ma "trilete" obdobie teraz, tiez na vsetko hovori nie. 😅 Neviem, co ho to pochytilo, ale aj ked nejde o to, zeby s niecim nesuhlasil, tak povie nie. No a zacina byt dost vzdorovity, ale zatial to zvladame. K malinkemu je nadalej zlaty, sem tam sa stane, ze ho takmer prisadne, ale to je nevedome.

A ja tiez dufam, ze bude len lepsie. Hoci minule som stretla susedka, ta mala vraj tiez maly vekovy rozdiel a ona, ze bude to este horsie. 😀

krista
9. dec 2009

No holky nestrašte že to bude horší 😅