Rozdiel medzi deťmi len 2 roky. Ako to staršie znáša?

tulka3
14. júl 2007

Ahojte baby. Som druhykrat tehotna a ked sa male narodi dcerka bude mat 22,5 mesiacov..Mate niekto podobny rozdiel medzi detickami? Ako sa s tym starsie vyrovnava? Ziarli? A vobec ako je na tom cca. 2-rocne dietatko s chapanim toho, co si moze k malemu dovolit, aby mu neublizilo a tak? Dakujem za kazdu radu, mam trosku obavu ako to nasa mala prijme.. 😕

bodka13
18. jan 2012

@tea333 do bežných činností sme sa postupne zabehli 😉 ....dojčenie bolo v pohode-menší na prsníku a starší mi sedel na druhom kolene alebo sa hral vedľa mňa...ak to vyšlo na obed,že boli hladní naraz tak jeden na prsníku a voľnou rukou som dokrmovala staršieho 😀 😀 ....ak som bola sama najskôr som kúpala a dala na poriadok menšieho(do 6 mesiacov),starší asistoval ...keď už bolo bábo väčšie išli do vane spolu-užili si zábavu,ale to musel byť doma muž lebo obidvoch by som ich nemohla naraz utierať ...chodenie von sme zosúladili so spánkom menšieho ....neviem čo by si ešte chcela vedieť,no nemusíš sa obávať ono to pôjde nejako tak samo 😉 🙂

helcas
18. jan 2012

@tea333 do srpna uplynr jeste hodne casu a vse zas bude jinak..ja malyho naucila, ze si musi v pokojiku hrat chvilku sam a nesmi za nami chodit do loznice, kde jsem kojila...mala se okamzite totiz pustila a uz nechtela sat - jedla celkove malo a po 5-7mi hodinach a tak jsem musela mit absolutnmi klid.. a malej to respektoval, nedelalo mu to problem

.

helcas
18. jan 2012

@helcas a koupani - malej malou koupal, mydlil, poleval a kdyz jsme ji ulozili, sli jsme koupat jeho..spolecne koupani jsme zacli provozovat az tak kolem trictvrte roka, kdy mala byla stabilni v sedu a umela si stoupnout a tak...

reruna
20. jan 2012

pár myšlenek ze Sourozenců bez rivality https://www.modrykonik.cz/fotoblog/reruna/clane...

kinka555
23. jan 2012

ahojte, som maminou takmer 9mesacnej slecny a rozmyslame nad druhym babatkom. chceli by sme "zamiesat" niekedy v lete aby sa druhe babatko narodilo, ked bude mat dcerka 2 roky. Je velmi sikovna, sama sa zahra, krasne spava celu noc...teda spavala... kym sme sa nezacali s muzom rozpravat o druhom dietatku. teraz je aj 4krat v noci hore a zostava na mne viac naviazana. Môze to to dieta vycitit z nas alebo je to len nas pocit?

smecka
23. jan 2012

@kinka555: myslím, že je to jen váš pocit. Rozumět tomu nemůže, buď nastalo takové období, které začas zase přejde do jiného období 😀 nebo jí třeba můžou budit zoubky, špatné sny ... cokoliv. 😉

ronja31
23. jan 2012

ahoj kinka555, rozdiel medzi synom a dcerkou je bez 2 dni 2 rok. Ked sme mu povedali ze mam brusku babo, tak bol viac pritulny, viac mamina kde si a pod. Kedze som aj druhe tehu mala rizikove, museli sme mu vysvetlit. ze ho nemozem nosit, dvihat, nemozem za nim behat a tak a v celku to akceptoval. Dokonca neskor ked uz vedel viac hovorit tak mi vzdy povedal: mami daj si pozor,nebud rychla - aby som sa nahadou neponahlala. Po narodeni prisli 3 krute mesiace ziarlenia, ale aj to preslo a teraz je to uplne super 🙂 samozrejme s vynimkou obdobia kedy je chory - vtedy existuje len mamina! Tak nech sa vam to podari!

kinka555
23. jan 2012

@smecka dakujem
@ronja31 dakujem, vzdy som tuzila po malom vekovom rozdiele pri detickach, tak dufam ze sa nam to podari 😉 a aky vek maju teraz tvoje deti? s tym ratam ze zaciatky budu tazke ale potom budu kamosi...dufam 😀

smecka
23. jan 2012

Tak dcerce oproti Ronje31 to bylo uplne, ale uplne sumak. Vubec ji nezajimalo, kdyz jsem ji povidala o brisku, ze bude mit sourozence a tak. 😀 Brasku prijmula v klidu a nejake vetsi zarleni dosud neprobehlo. Spis zacinaji boje, kdyz si jeden hraje. Snad se to nekdy nauci, ze by si hrali spolu. 😀

tehua
5. feb 2012

ja som dva tyzdne po porode, starsi ma 20 mesiacov a zatial to je totalne peklo. nieze by ziarlil, on ho aj hladka a tuli si ho, dava mu cumlik do pusy, ked si ho vypluje a zacne plakat, ale k nam rodicom sa zacal spravat uplne inak. zacal byt velmi uskriekany, co doteraz nebyvalo, robi naschvaly cely den, ze na konci som uz totalne vycerpana, prestala som jest, len revem, aka som zla matka. mozno to je este zahul z poporodnych hormonov, tak dufam, ze to coskoro prejde.
ale chceli sme ho naschval takto skoro, aby sa spolu mohli pekne hrat. hadam sa toho dozijem bez infarktu 🙂

modrofuzik11
5. feb 2012

ahojte, medzi nasimi krpcami je 1,3/4 roku rozdiel. kubko ma 7 mesiacov a sara to stale zle znasa. ma ho velmi rada, pobozka ho, pohladka ho ale ked ho tatino zoberie na ruky, tak je zle, pretoze na tatinovych rukach ma byt ona a nie kubko. myslim, ze to prejde az ked jakub zacne chodit a bude "pouzitelny" aj pre nu...

damasi
5. feb 2012

mame rozdiel rok a11 mesiacou začiatky boli naročne.ale teras je to super martinko ma 5 a šimi 3 zahraju sa aj provokuju navzajom aj pesničky zo školky spievaju a doplnuju no jednoznačne je nam veselo.aj ked niekedy je toho dost ale to je tak asi všade.

hanahsuza
5. feb 2012

@tulka3 Ahoj,ja mám 3 deti medzi ktorými je 2 roky rozdiel. Moja rada, keď sa ti drobček narodí, buď k staršiemu dieťatku ohľaduplná aj k jeho pocitom, ktoré budú zmiešané a bude robiť kade čo len aby upozornilo na seba, kvôli tomu, že bude mať pocit, že jeho súrodenec mu ťa okradol a bude žiarliť, ale dá sa tomu čiastočne predísť, keď budeš staršie zapájať do diania okolo bábätka, aby ti mohlo pomáhať pri kúpaní, pri prebaľovaní nech ti podá krém, plienku,aby malo pocit, že je súčasťou a je dôležité, keď budeš kojiť zober si knižku a čítaj staršiemu a keď ti príde návšteva, ktorá príde pozrieť novorodeniatko, nech venujú viac pozornosti tomu staršiemu..POZOR dvojročný radi skúšajú a môžu bábätku chtiac nechtiac ublížiť..nám pomohla príprava detí na ich súrodenca keď bol ešte v brušku už vtedy sme im hovorili, že budú mať bračeka a, že bude malý a krehký a treba s ním opatrne, že najskôr bude veľa spinkať, papať a plačkať, ale keď bude väčší bude sa s nimi hrať a oni ho všetko naučia..atď a malý trik keď sa ti drobík narodí kúpte pre to staršie nejakú drobnosť,hračku a povedzte, že to mu doniesol jeho súrodenček, lebo ho ľúbi 😉

kinka555
8. feb 2012

ahojte, dievcata ako ste zistili ze ste tehotne? myslim tie, ktore ste este kojili svoje deticky a nemali ste kramy. Mali ste nejake priznaky?