Škôlkari a bábätká. Aký je medzi nimi vzťah?

monkula
26. máj 2007

Ahojte ak máte doma škôlkara a malé bábätko, aký je medzi nimi vzťah? ja mám 4 a pol ročného syna 4 mesačnú dcérku. Jarko je k nej veľmi milý, spieva jej, keď plače, ukazuje jej hračky. Len sa predvádza, keď ju niekto obdivuje... Ale to je normálne, 4 roky bol hviezda on 🙂
Aké máte skúsenosti vy?

andrea.m
1. sep 2007

renča samozrejme ked je menší vekový rozdiel tak je to iné.

valuška my máme byť v škôlke do 8.00 a viem že už 8.30 maju desiatu.Filipko ráno pred škôlkou vypije len fľašu kakaa(300 ml)a naje sa potom v škôlke.treba sa spýtať učiteliek kedy maju ráno desiatu a potom sa zariadiš podľa toho kedy bude Timka vstávať a tak.

kamajka
1. sep 2007

Valuška aj naša pije len mlieko pred tým ako ide do škôlky, desiatu majú tiež o 8:30, takže to je taký správny čas na raňajky, lebo aj doma tak jedáva. Potom o pol dvanástej obed, potom hajinky, o pol tretej olovrant a doma sa už navečeria, aj to niekdy len znova to mlieko. Prípadne granko.

alami
1. sep 2007

Ako čítam, tak nie je nič divné dávať dieťaťu v 4 rokoch fľašku s mliekom. Už som aj chcela odučiť, ale ráno pred škôlkou je to najjednoduchšie. Vôbec si neviem predstaviť o šiestej ráno pchať do syna nejaký chlieb. ☹
Inak, už ani neviem, kto mi to odpísal, ale dobrý nápad s tou autosedačkou aj do obchodu, to ma teda nenapadlo 😀 😀 😀

kamajka
2. sep 2007

Alami, nie je to nič fakt divné.... Moja princezná síce pije mlieko z pohára, ale poznám mnoho mamičiek ktoré deťom dávajú fľašu. A moja malá tiež fľašou nepohrdne, niekedy v nepozorovanej chvíli zvykne uchmatnúť malému fľašku s čajom a kľudne ju vypije 😀

valuska
2. sep 2007

No tak dik baby, to ste ma ukludnili. Aj Timka zvyknezhruba okolo pol 8 raňajkovať, takže to sa dá. Len u nás sa ide prvé dni len na dve hodiny, adaptačný systém, tak dúfam, že aj vtedy im niečo dajú.
No a z toho pitia z flašky si nič nerobím, aj tak je rozospatá a to je jej ranný rituál, tak načo ju hneď ráno stresovať.
A mám doniesť pre učitelky do škôlky aj kvety? Nosí sa to?

valuska
2. sep 2007

Som sa pomýlila raňajkuje o 8.30. 🙂

renca3
2. sep 2007

My zaciname skolku neskor, takze ranajkuje doma. Mlieko uz rano nepije.
Skor si da jogurt.

melory
2. sep 2007

moj hugo je skolkar a veru rano pred ym ako ide si vypije flasu kakaa, ked pride domov tak uz sa od flase nehne. pije z nej vsetko co tecie.

kkatrina
4. sep 2007

ako vidím všetky deti sú asi rovnaké, aj Jakubko ráno o 6:30 vypije fľašu kakaa a potom už nechce raňajkovať, len v škôlke - ešte mi aj povie že načo mu dávam, veď pani kuchárka mu navarí 😀

zgurkaa
4. sep 2007

My sme ako renca. Ziadne mlieko, kakao, len jogurt a len straciatelovy. 😀

zuzanda
4. sep 2007

Ahojte, no ja som si s Timkom užila, keď sa Samko narodil. Tiež sa tešil na bračeka, ale to bábo, čo len plače a spí, ho moc nenadchlo. Často mi ho budil, bil ho po hlavičke, párkrát ho poškrábal na tváričku. Takže som musela byť stále v strehu. No a najhoršie to bolo, keď mu všetci neustále prízvukovali, že má byť na bračeka dobrý, vtedy to robil naschvál. Teraz je to už lepšie, Samko je väčší, viac vníma, tak sa s ním aj zahrá, alebo mu všeličo rozpráva a ukazuje. A Samko, ten sa naňho stále smeje a nespustí z neho oči. Do škôlky začal Timko chodiť už vo februári. Kým som bola tehotná, vodila som ho ráno ja, a teraz chodí manžel. Tiež si upravil pracovnú dobu na 8.00. No a poobede chodíme pre neho so Samkom. Keď má spať, tak berieme kočík a zostaneme vonku, alebo iba v klokanke. Škôlku máme hneď za barákom, takže pohoda. No a ranná fľaša kakaa funguje aj u nás, hoci má Timko už 3,5 roka.

kkatrina
5. sep 2007

ja som zatiaľ pokojná, Kubko tento týždeň v škôlke úplne perfektne, každé ráno sa teší, takže máme to bez problémov, ale majú mať od októbra novú pani učiteľku a toho sa bojím - príchod bračeka na svet - on odsunutý na druhú koľaj (myslím že tomu sa vyhnúť jednoducho nedá) a ešte aj v škôlke stratí istotu v podobe svojej obľúbenej učiteľky. Tak z toho mám naozaj strach ako to prijme, či nezačne trucovať a chcieť ostať doma 😒

babenky a čo vám papajú deti keď už sú doma zo škôlky? lebo Kubko niekedy len najaký jogurt alebo termix a inak nechce už nič, vidí sa mi to dosť málo, keď naposledy papá v škôlke okolo 14:45 hod a večer už mlieko z fľaše nepije ☹

melory
5. sep 2007

ahojte moj by asi neprezil ze som doma so stelou, a tak hovorim, ze chodi do jasiel a ja do roboty

renca3
5. sep 2007

Aj my chodime akoze do roboty.

maruschka
5. sep 2007

ahojte.Staršia je šťastná,že chodí do škôlky,ale naše maličké to ťažko znáša.Najradšej by tam zostala s ňou.A to má len rok.Ale staršia,to je komando a diktátor.Viac-menej kôli tomu sme sa rozhodli dať ju do škôlky.Maličkú nesmierne ľúbi,ale nedovolí jej samostatne ani dýchať a tá potom iba nervačí,lebo už je dosť veľká na to,aby si sama udávala smer svojej zábavy a záujmov.takže staršia sa tam vybúri a domov príde pokojná.Síce to komandovanie ju drží stále,ale už nie v takej miere,ako keď bola so mňou doma na materskej. 😉 A to vyberanie na obed zo škôlky tiež len,len stíhame s odretými ušami,lebo maličká,keď je doma teraz ticho,tak mi prespí celé dopoludnie a tak ju vždy zobudím,nakŕmim a letíme do škôlky pre malú.

andrea.m
5. sep 2007

maruschka ja nechápem ten postoj učiteliek že matka na md tak dieťa len doobeda.ved ty si na materskej s maruschkou nie s julkou.podľa mňa tým namiesti vytrestania rodiča ukracuju dieťa.

zgurkaa
5. sep 2007

kkatrina, my mame obdobia, ked toho strasne vela pojeme a niekedy, tiez iba ten jogurt. Teraz mame obdobie jedenia. Tiez v skolke papaju olovrant okolo 15.00. Kym prideme domov je 16.00 a napr. dnes spapala 4 palacinky, neskor este roztek a pred spanim jogurt. Toto robila aj minuly rok ako zacala chodit do skolky, najprv sme si mysleli, ze v skolke nechce jest, ale ucitelky povedali, ze zje skoro vsetko. Tak neviem, zeby stresy 😀 . Asi zmena prostredia. 😉

andrea.m
5. sep 2007

zgurkaa možno stres kompenzuje jedlom.ako ja 😉

zgurkaa
5. sep 2007

No, asi andrea 😀 Uvidime o tyzden.

valuska
6. sep 2007

Ahojte. 🙂
Tak aj my už máme prvé dni v škôlke za sebou.
Timke sa páči, najskôr sme chodili prvé dva dni do 10.00, teraz už je do 12.00.
Vôbec neplakala, všetko tam spapá, ešte aj duplu pýta.
Buď im dávajú nejaké mini porcie, alebo jej chutí viac s inými deťmi.
A som sa zasmiala, ako vysvetlujete deťom, že ste v práci, malá v jasliach... 😀
Našťastie je to našej Timke jedno.
Už majú v škôlke aj jedno dievčatko choré, no ale sa ani nečudujem, však v tomto počasí... ☹

sonoga
6. sep 2007

Ahojte. Rozdiel medzi mojimi detmi je 5,5 roka. Mirko ma Zinu velmi rad, robi sa, ze mi pomaha, aj ked vskutocnosti mozno viac uskodi ako pomoze,ale nechavam ho, aby sa citil dolezity a uzitocny. Totiz, s manzelom sme ho pripravovali na babatko este ked sme len planovali, takze bol dost pripraveny na noveho surodenca,ale aj tak sme sa bali, ze bude ziarlit. Najhorsie je, ze od mala ma taky prenikavy hlas, ze ho musime stale upozornovat aby bol tichsie. 🙂

kkatrina
12. sep 2007

baby včera som sa dozvedela, že Jakubko v škôlke zobral malej Meliske dudu a schoval si ju do skrinky, lebo ju chcel zobrať domov Dávidkovi - tak som nevedela či sa mám smiať alebo plakať - ale jasné že som ho nemohla vyhrešiť, keď sa tak pekne stará o bračeka a to ešte ani nie je na svete 😀

valuska
13. sep 2007

My sme doma do konca týždńa, Timka nám cez výkend ochorela, od Timky to chytila aj Sofinka, Sofi ešte k tomu idú očné zúbky.
Bol to nejaký vírus, majú v puse afty, pusinky ich bolia, ale už sa to zlepšuje.
Aj obidve teplotovali, ale už nie chválabohu.
Sofi sa mi nechcela skoro dva dni kojiť, tak som mlieko musela odsávať, dávať jej ho striekačkou, Sofi pri tom plakala, no horor.
Našťastie sa to už zlepšilo, síce vela toho nezjedia a aj to musím pomačkať, aby im to pusu nedráždilo, ale aspoň niečo už zjedia a Sofinka sa znova pricucla, tak sa teším. Už som sa bála, že budem musieť odstaviť.
Inak viem o vela detičkách, ktoré sú teraz podobne choré.
Takže sa to šíri, však ale v takom počasí sa to dalo čakať.

andrea.m
13. sep 2007

jakubkovi všetko najlepšie k narodeninám 😀

renca3
13. sep 2007

ano...tie afty mali aj kamoskine kocky a to este nebola mala ani v skolke. 😒

valuska
14. sep 2007

Ahojte.
Tak mi sme už v pohode, deti berú B vitamíny, nič viac a pomohlo to.
Dnes som sa stavila v škôlke a s Timkinej triedy je 5 detí chorých.
Dievčatko ktoré sa po maródke vrátilo, znova v škôlke soplíkuje.
Tak ma trafí šlak, keď dám v pondelok malú do škôlky a ona zas ochorie. 🙄

janamacka
14. sep 2007

jej, ahojte aj my sem uz patrime. aj vy sa nestihate napapat, alebo ste uz zorganizované?

renca3
14. sep 2007

No ja sa bohuzial uz stiham napapat a potom sa to prejavi na vahe. 😀

jaja25
14. sep 2007

No baby ja mam iný problem. Mne nás Matus vobec nechce jest. Ani v skolke, ani doma... Ráno vypije kakao, a potom zje trochu na desiatu a potom uz nic... ☹ ☹

kkatrina
18. sep 2007

andrejka jakubko ti ďakuje - nestihli sme skôr, lebo som bola v nemocnici - ale človiečik ešte na svete nie je. 😀

aj my sme tento týždeň chorý - od soboty mal teploty a hnačku, ale dnes už našťastie v pohode, doktorka aj tak nič nepovedala len mu predpísala hilac 😒

jaja z toho si nič nerob, aj kubko mal obdobie keď aj 2 týždne poriadne nejedol, a potom zase všetko a veľa a takto sa to strieda, tak ja si z toho ťažkú hlavu už nerobím, len mu priškrtím sladkosti - žiadne a o pár dní je to ok