Spoločnú alebo oddelené detské izby dvoch chlapcov?

geegee
10. feb 2009

Mame 2 male detske izbicky, 9 a 9,5m2. Uvazujem o tom, ci ich spojit a urobit jednu vacsiu, spolocnu. Medzi detmi je relativne maly vekovy rozdiel, obidvaja su chlapci, tak mozno by bola spolocna izba lepsia.
Co sa osvedcilo vam? Spolocne, ci oddelene izby?

lukin
10. feb 2009

Já bych možná udělala hrací místnost a pak druhou na spaní. Nebo pak každému zvlášť. Když měli moji bráchové společný pokoj, tak se věčně hádali, od koho co je, kdo to uklidí, kdo bude vysávat atd. Oddělenými pokoji by se toto vyřešilo.

dadka212
10. feb 2009

Geegee ja by som to spravila ako Lukin jedna miestnosť na hranie a jedna na spanie a keď budú väčší budú radi, že sú každý vo "svojom", aj my to tak budeme onedlho robiť 😉

geminis
10. feb 2009

ahoj,
my to hodláme řešit taky tak. holčičky jsou ještě malé, tak budou mít jeden pokojík jako hernu a druhý na spaní. Časem totiž ocení každá svůj pokoj, tak by byla blbost to teď bourat a pak zase stavět, ne?

edita33
10. feb 2009

tak presne ako pise lukin,,,aj ja by som nechala jednu izbu na hranie a druhu na spanie,,ved chlapci vyrastu a mozno budu radi ze maju sami izbu,,u nas je tiez kopec bordelu a nema kto pratat,vyhovaraju sa jeden na druheho,

geegee
autor
10. feb 2009

no ved jednu priecku nie je neskor problem postavit 🙂

zuz11
10. feb 2009

asi budem prva z opacnym nazorom a teraz by som s toho urobila velku izbu na hranie aj tak predpokladam ze este nespia obaja v detskej izbe a nasa detska izba ma cca 16m2 a zda sa mi akurat na hranie a ked tak jednu a mozno aj dve postele, posobi to lepsie ako 2 male slize a aj tak este treba na obe deti dohliadat a ked odrastu lahko sa predeli ta izba na dve 😉

expertka8
10. feb 2009

...ja som jednoznacne za spolocnu detsku izbu 😉

...je pravda...ze priestoru mame na rozdavanie...ale....
.... spolocna detska izba ma svoje vyhody:
deti sa ucia vzajomnemu respektu..tolerancie...kompromisox...
casto naxadzaju spolocne riesenia/napr. pri hrax/...
spolocne zaspavaju....
dzavotkaju....

... 😉

erikasadek
10. feb 2009

osobne za seba spolocna izba.. naozaj jeden bez druheho uz ani nechce spat.. a teda so spankom nemame ziadne problemy... 😉
proste je to ich miestecko kde sa vysalia ako divi.... naozaj spolocna izba.... 😉
aspon ked su mali , mozno ked budu v puberte budu chciet , oddelelene, svoj priestor co je normal, ale v takom detskom je to lespie spolu...

matica2
10. feb 2009

ja som za jednu izbu ved sa teraz spájajú priestory aby bola rodina čo najviac pokope (kuchine s obývačkou) 😉

bibula
10. feb 2009

my mame velky rozdiel.....spolocna? v ziadnom pripade

zdenallicka
10. feb 2009

Ja jsem pro, kdyz jsou od sebe deti tak do tri let.. Pak uz ne... My jsme mely se segrama spolecny pokoj a byl to boj.. Jim 13,14, mne 6.. 😅 Proste pruser... Ale do tech trech let veku mi to prijde jako nanejvys vhodne.. 😉

expertka8
10. feb 2009

..my mame vekovy rozdiel 7,5 roka...a nikto sa nestazuje 😉

andrea.m
10. feb 2009

ja mam vekový rozdiel 4 roky a jednoznačne som za jednu spoločnú izbu. dôvody vypísala expertka vyššie takže sa nebudem opakovať. my sme v jednej detskej izbe vyrastli štyria a rodili sme sa mamke každe 4 roky a neutrpeli sme žiadnu ujmu na zdraví.naopak malo to spústu výhod 🙂

bambusko
10. feb 2009

geegee, mame 2 detske izby - zelenu na spanie a oranzovu na hranie. v zelenej nie su ziadne hracky, netreba pred spanim robit poriadky, ani nie je problem s dodrizavanim anitalergickych opatreni 🙂 v hracej izbe maju dievcata stol, kde kreslia, strihaju, tvoria, dievcensky domcek - baldachyn s vankusmi, nabytok ziadny, len policky na knihy a take nizke skrinky bez dvierok na odkladanie hraciek, zaroven tam mozu aj sediet. vecer, staci zavriet dvere 😀 manzelova podmienka je, ze sa musi dat prejst k oknu 😝 zatial to vyhovuje super 😅

sirinka
10. feb 2009

ja som skor za jednu spolocnu...my sme tiez boli 4 v jednej...vekovy rozdiel medzi najstasrou a najmladsou je 10 rokov...ma to vyhody a aj nevyhody...ale kvoli rozvijaniu dobreho surodeneckeho vztahu je jedna izba super...

renca3
10. feb 2009

nasi maju spolocnu izbu na spanie, 2. izba je prazdna. pripravena, keby sa v puberte potrebovali separovat.
hernu maju v obyvacke. 😉

zitaje
10. feb 2009

My budeme mat tiez spolocnu, ale to je z nudze, nemame viac izieb. Na druhej strane moja starsia by bola najradsej, keby sme nemali ziadne steny a dvere v celom byte (vratane WC 😀 ), dvere aj tak nepouziva... A tak ked nam ku koncu rekonstrukcie neostali peniaze na interierove dvere do detskej, ktora je teraz izba tej starsej, ona bola len rada. Velmi caka, kedy sa k nej uz konecne prestahuje aj sestricka, ale to musim najprv odstavit, a to sa este nechystam... I ked mozno sa potom zacnu rozbroje, neviem.
Inak v dome, alebo v byte s velkymi izbami by som to riesila tak, ako mali moji bratranci, izba v tvare pismena U, teda stvorec alebo obdlznik v strede ciastocne predeleny. V tych nohach "U" maju decka svoje sukromie, ale je tam aj spolocny priestor na hranie.

zdenallicka
10. feb 2009

🙂 Holky, ja to myslela tak, ze mne bylo 6, holkam 13 a 14 a ony uz skoro randily a ja sotva stala na nohou... Nebo mne bylo 12 a ony si vodily kluky do pokoje a ja byla blba pubertacka, co sjem zarlila a nebylo mi to extra prijemne, ale nehroutim se z toho... 😉 Dnes to beru jako srandu... 😀

verulka
10. feb 2009

nooo, tak ja rozhodne by som spravila hraciu a spaciu...ono jasne, ze sa naucia v spolocnej izbe kope veci...ale...vsak ked bude hracia a spacia, tak budu pekne s polu a ked podrastu, tak vrcholne ocenia kazdy svoju...
ja som tiez mala izbu so surodencami a potom, radsej porobili male izby...neni nad to mat v puberte svoje sukromie- ked sa neda, tak v pohode, ale ked ta moznost je 😉
ja mam zatim ajku samu v izbea az teraz to zacina ocenovat..chalani maju 1hraciu a jednu spaciu- zatial..neskor uvidim ako budu velkaci zvladat krpca 😉 no my sme akoniec skoncili v obyvke, takze opat nemam svoju izbu 😅 😀

andrealiskova
15. okt 2009

Moje děti měly vždy 1 pokojíček a věděly, že co si roztahám, to si uklidím. To u nás platilo vždycky a platí dál.
Týna mohla mít v klidu vlastní pokojíček, protože v jejích 12 jí ten malý řvoucí uzlík neskutečně lezl na nervy 🙂
Teď jsou holky v pohodě, ale Adele už dvojčata začínají vadit, a teď, když už jsem jí tam nastěhovala i Chrise, tak to trochu nevydejchává,

mamutka
15. okt 2009

maly vekovy rozdiel podla mna potrebuje spolocnu izbu. dodnes si pamatam ako sme si kecali s bratom ked sa nam nechcelo spat, su to krasne spomienky. z dectva si ohladom brata pamatam na toto, potom az na pubertu a hadky. kebyze mame mat uz ako male deti rozdelene izby, to ho ani nemusim mat...........z toho obdobia by som si nic nepamatala 😒

markiza
15. okt 2009

nasi maju tiez spolocnu detsku izbu a je to super. ved patria k sebe. neskor bude asi problem, lebo je to baba a chalan, ale to uz budeme snad mat viac priestoru.

niki2
15. okt 2009

Zalezi, na jak dlohou dobu to planujes. Az pujde starsi do skoly, bude potrebovat taky trochu klidu. Ale ten se da najit treba i v obyvaku. Neumim si predstavit tech 9m2, ja bych jim to udelala spolecne a casem udelala pricku. My ted stavime, mame dva detske pokoje po 16m2 a budou mit jeden na spani a druhy jako hernu.
Nekde jsem cetla, ze do 8mi let veku starsiho ditete by sourozenci meli byt spolu.
Kluci i spolu byt chteji a taky maji hracky vicemene spolecne (presneji receno mladsi pouziva hracky starsiho 😀 ), tak si nejake rozdeleni na dva samostatne pokoje ted ani neumim predstavit.

supina
16. okt 2009

Já bych byla pro 1 pokoj. Myslím, že je to dobré, protože se děti naučí dělat kompromisy a žít s někým. S bratrem jsme měli 1 - je fakt, že mě to občas štvalo, ale jsme o 5,5 roku. Máme výborný vztah, který nám leckdo závidí. Když jsme nad tím přemýšlela, tak většina sourozenců, co měli společný pokoj mají dobrý vztah a ti, co měli každý svůj k sobě moc cestu nenašli..

kisska
16. okt 2009

aj ja si myslim, ze je super, ked maju spolocnu izbu, hlavne kvoli deleniu sa, komunikacii, kompromisom a aj spolocnym hrackam - odmietam kupovat rovnake dvojmo 😉 ... My sme sa ale teraz dozvedeli, ze druhe babo bude dievcatko - dokedy mozu (alebo mali by byt) spolu v jednej izbe? Bude medzi nimi rozdiel 2 roky, takze predpokladam, ze puberta ich chyti v rovnakom case (ak je pravda, ze dievcata idu do puberty skor). Kedy ste oddelovali izby?

beruska2x
16. okt 2009

ahojky, my jsme s brachou o 4 roky, meli jsem spolecny pokoj a to ne nijak veliky a i kdyz jsme se obcas pohadali tak ted mame super vztahy, znovu jsme tam s nim bydlela na 3 mesice kdyz jsem se rozvadela pred 3 lety a taky nebyl problem 😀
navim malokdo ma tolik mistnosti aby mohli byt deti zvlast, my mame veliky byt, pres 90m2 ale taky 1 decak .. ale znam i lidi co bydli v 1+1 2 dospely a 2 deti 😅

atrami
16. okt 2009

Synovia majú spoločnú izbu. Každý má svoju skriňu na oblečenie. Vychádzajú spolu úplne super. Kúpili sme im poschodovú posteľ, aby mali viac miesta na hranie. Nakoniec sa uložia spolu v spálni na manželskej posteli. MM spí na gauči a ja v detkej s najmenším synom.

titkovamiriam
16. okt 2009

starsi synovia maju spolocnu izbu a su v pohode ,marekovi izbu budeme robit no nechceli sme hned ako isel do skolky aby nemal dva soky 🙂 .tak az asi po vianociach 🙂

zuzulask
16. okt 2009

moje deti spia v spoločnej detskej izbe už cca 6 mes. dcérka ma 4r. a synj 2 roky.....majú veľké postele, aj dosť priestoru na hranie....každý má svoju skriňu...

manžel chcel kúpiť poschodovú postel, ale ja som bola zásadne proti 😠 😠 on si chcel v podstate splniť taký malý sen o poschodovej posteli , ale ja som bývala na intráku a tam sme mali poschodovky....a tam som ich znenávidela.....ja som na nej síce nespala , ale spolubývajúca bola vkuse na mojej posteli lebo jej sa nechcelo chodiť hore dole a stále mi robila na posteli bordel a vychošky mňa vadili že nech si poupratujem posteľ.....

tú hore postel nevie človek ani poriadne popraviť, a pri mojej výške 158 cm je to priam utrpenie...no a deti sa po posteliach válajú aj keĎ spolu dobre vychádzajú občas padne slovo to je moja posteľ chod si na svoju a pri poschodovke si to neviem predstaviť.....

beruska2x
16. okt 2009

zuzula.. zrovna vceta davali na CT1 porad Bydleni je hra a delali tam detem poschodovku ale s opravdovymi schody pod kterymi byl ulozny prostor, udelali jim tam kapsare a zavesy.. no nadhera a vek byl neco jako mas deti ty.. zkusim najit link..