Veľký vekový rozdiel medzi súrodencami. Aké su zápory?

teuska
4. jún 2007

mam 6 rocne dievcatko a chceli by sme babo. Najskor sa nam dlho nedarilo otehotniet, teraz som uz dva krat potratila. Teraz musim cakat aspon pol roka, a potom sa snazit znova. Medzi mojimi detmi- ak sa nam to druhe podari- bude velky vekovy rozdiel, viac ako 7 rokov. Mate s tym niekto skusenosti? Ake su klady a zapory?

lubkaj
14. apr 2009

Ja som od sestry starsia o 8 rokov a mame medzi sebou vyborny vztah. Volame si kazdy den aspon raz, niekedy aj viackrat - casto aj len tak si pokecat 🙂
A nase detstvo? Ja som bola akoby jej druha mama, pomahala som jej, hrala sa s nou a ked jej nieco kazali rodicia, vzdy si najprv overila u mna, ci naozaj 😀.

danulka2
20. apr 2009

ahojte, rozdie medzi mojimi detmi je 13 rokov a neviem si to vynachvalit 🙂

siouxsie
21. apr 2009

Vekový rozdiel medzi mnou a mojimi troma bratmi je v rozmedzí od 16 do 20 rokov. Keďže moji rodičia ma "zamiesili", keď už mali pomerne veľa rokov, tak bratia mi suplovali výlety a väčšinu všetkých aktivít, pri ktorých už moji rodičia tak povediac nestíhali. Bratia s nami bývali ešte pomerne dosť dlho, cca do mojej puberty, takže máme navzájom vybudované veľmi pekné vzťahy. Nevidím v tom absolutne žiadny problém.

michalienka
27. apr 2009

Rozdiel medzi mojimi detmi je tiez dost velky - 6 rokov aj nejake 4 mesiace. Neviem si to vynachvalit.Aj medzi mnou a mojim bratom je 6 rokov aj 7 mesiacov rozdiel a je to v pohode. Niekto chce mensi rozdiel a niekto vacsi, kazdy nech sa rozhodne podla seba, tak ako sa citi.

martao
28. apr 2009

Ahojte,
ja mám deti po 3 rokoch. Zatial ten najstarší nejaví záujem o toho najmladšieho, dúfam, že sa to zmení. Najstarší sa hrá s mladším, tí majú fantastický vzťah, jeden bez druhého ani na krok. Prostredný má rád oboch. Liborko-najmladší už ich aj rozozná. Na Natka-prostredný sa usmieva a na najstaršieho pozerá akoby ho videl prvý krát.

Myslíte si , podľa vaších skúseností, že si nájdu k sebe cestu?

macca5
28. apr 2009

martao časom sa to zmení.Som prostredná, medzi mnou a st. sestrou je 3r.rozdiel,a ml. sestrou7r.So staršou sme si ako detská stále robili zle,v puberte sa to zmenilo a všade sme chodili spolu,ml.sestru sme od nás odhánali,chodila totiž na nás žalovať. Ked sme sa mi dve vydali,nadalej sme si rozumeli,len s tou najmladšou to stále bolo iné,až dovtedy,kým si ml.sestra nenašla vážnu známosť.Boli sme na spoločnej dovolenke,klape nám to medzi nami úplne p erfektne.St. s tou ml.sestrou dokonca spolu podnikajú,sú dennodenne spolu. 😉 Medzi mojimi chalanmi je rozdiel 13,5r. a ako som písala má to svoje výhody aj nevýhody.Bála som sa ako jedináčik prijme brata ,ale dopadlo to super,majú pekný súrodenecký vzťah a ja len dúfam,že sa to nezmení. 😅

bejbyna
1. nov 2009

Ahojte môžem sa k Vám pridať? 😵

beaska
1. nov 2009

Ja mam 8 rocneho syna a teraz sa snazime o babetko. Moji surodenci su odo mna starsi o 20 rokov. A nevidim v v tom problem. Syn sa velmi tesi na surodenca, a prosi onho v modlidbach i na vianoce od jeziska 😅 , len aby ho vypocul 😉 😉

bejbyna
2. nov 2009

Držím palčeky 😉

katka76
3. nov 2009

medzi nasimi je 6 a pol roka. vsetky vekove rozdiely maju svoje +/-, no starsi si sam zelal babatko a s nastupom do 1. triedy aj bolo. co si neviem vynachvalit, bolo prave toto obdobie, malej som sa naplno venovala, kym bol kubko v skole a potom som pozornost sustredovala na neho, takze malu si uzil i ocko. deti maju velmi pekny vztah, lubia sa, samo, ze sa niekedy aj hasteria, no napriek rozdielu sa dokazu tiez spolu pekne zahrat. zodpovednost za malu vsak neprenasame na starsieho, pretoze to vztahom velmi blizi.

sylvia36
9. nov 2009

Ahojte, ja sa tiez pripajam do debaty. Mam 9,5 rocneho syna, v juni bude mat 10 rokov a v juni mam aj termin narodenia druheho babatka. Sama som zvedava ako to syn prijme, este o tom nevie. Aj ked surodenca velmi chce, som zvedava na jeho reakciu. Len dufam, ze mi to nevyjde presne na den synových 10tich narodenin, to by ma mrzelo voci nemu.

silvia07
9. nov 2009

syn ma 16, dcerka 6 rokov vyhody: mozem sa na syna spolahnut, ze ju postrazi, zabavi - nevyhody: tazko najst spolocne aktivity, napr. na cestu do zoo by syn nesiel ani za svet...nastastie on uz sa zabavi aj sam 😀 ...pri velkom vekovom rozdiele je podla mna lepsie, ked je prve dievca napr. moj syn sa s dcerkou, ked bola mala pohral, ale len tak na chvilu, ale kocikovat ani za svet 😝
ja sama mam brata starsieho o 13 rokov a poviem vam, ze som vyrastala uplne ako jedinacik, nakolko on sa v 18 odstahoval ....surodenecke puto slabe ☹ (keby som vsak nieco potrebovala mozem sa spolahnut)...ale stale ma berie ako malu sestru, ktoru moze dirigovat ...a to uz mam davno cez 30 😉

nicky95
10. nov 2009

ahoj, medzi mojimi synmi je 11 rokov. Nikdy som staršiemu nič neprikazovala, aby nemal pocit, že on je ten druhoradý. Podľa mňa chlapci to berú ťažšie. Malého má strašne rád, ale ani za svet by ho nezobral kočíkať, čo dievčatá zbožňujú/je to in kočíkať tieto moderné kočíky/. Keď bol už malý väčší snažila som sa vždy malého poobede zobrať von , aby sa on mohol kľudne učiť a pravdaže okupovať počítač. Aj čokolvek v obchode som vždy kupovala aj pre neho, ešte aj teraz kupujem všetko dvojmo/ aby malý nemal náhodou v chladničke o jogurt viac/ Určite všetky deti inak reagujú. Ale má to veľa kladov. Ten veľký sa už postará sám o seba. Chodí sám do školy, na krúžky. Vieš sa plne venovať malému.U nás to takto bolo super!

karinnka
15. dec 2009

Moja bude mat maji 11 a cakame babo v juli..strasne sme chceli druhe,ale skor to neslo,museli sme zhanat byt atd...teraz mavam take divne pocity uz par dni...malu uz mam takmer sebestacnu,ziadne problemy s nou nie su...a teraz budeme mat doma maleho drobca,ktory bude roky na nas zavisli...uz sme si zvykli,ze mozme spolovickou na par hodin niekde vypadnut cez den...nechcem posobit ako zla matka,ale dostala som taky divny strach...nmali ste ho aj Vy?

macca5
15. dec 2009

ahoj tvoje pocity sú úplne v poriadku,mala som ich aj ja.Medzi mojimi chalanmi je 13,5r. rozdiel.Teraz sa však častejšie zamýšlam nad tým,ako by sme fungovali nemať drobca.Takto nám je ovela veselšie a drží nás to ako rodinu pokope. 😝

ikke
19. dec 2009

miciatko • 2d, 7tt • Dnes o 16:11
Ahoj dievčata veľmi rada by som založila temu pre maminy ktoré majú, alebo budú mať skúsenosť s veľkým vekovým rozdielom medzi svojími detmi . Keďže čakáme bábätko a naše deti sú už dosť veľké chcela by som vedieť ako to prijali alebo prijimajú vaše deti .
Ak tu už je taká téma tak sa omlúvam, ale nenašla som ju

maurizia • 1d, snž • Dnes o 16:59
ahoj mimiciatko, ja mam skusenost, len z opacnej strany..mam o rok mladsieho brata a o necele tri mladsiu segru. a ked som mala 11 narodil sa mi bracho. on je taky nas jedinacik a teraz je uz dospely..nasi nas sice stale ucili vsetkym hovorit, ze nas uz je dost (akoze ked niekto rypal, ci nechceme este surodenca)..takze najskor sme neverili ale potom to bolo uplne super. s mojim bratom som mala skor materinsky vztah nez surodenecky, stale som ho tak nejak strazila a vychovavala, s brachom si rozumeli uplne inym sposobom. no a teraz, ked je dospely, tak je to uz o niecom inom, aj pokecame tak normalne..obcas sa pride k nam domov najest 🙂 ja si myslim, ze mal trosku nevyhodu v tom, ze bol ako keby jedinacik ale na druhej strane velku vyhodu v tom, ze mal o dost starsich ochrancov..a ze mal vzdy dost vela vreckoveho 😀 nie vazne, podla mna je to uplne v pohode...

csina • 1d, 40tt • Dnes o 18:49
no ja by som to až tak veselo nebrala, teda v mojom konkrétnom prípade...tiež mám brata o 14,5 roka staršieho a sme si dosť cudzí...nemáme spoločné zážitky z detstva ani nič podobné..keď som sa narodila, išiel mimo mesta na intrák študovať, potom 2 roky na vojne a po vojenčine sa ženil...takže je to také neveselé a veľmi mi to chýba..stretávame sa príležitostne, ale nie je to také srdečné a vrúcne...ale možno by to bolo iné, ak by som sa prvá narodila ja 🙂 , tiež by to bolo také materinské... 🙂

maurizia • 1d, snž • Dnes o 19:46
csina chapem Ta, obzvlast, ked asi nemas ineho surodenca..teda neviem, ako je to u Teba ale predpokladam..ale miciatko asi potrebuje povzvbudit a podla mna je to trosku aj o tom, ako su deti vedene..hovorim, ja som tiez nikdy nepredpokladala, ze si s mojim brachom normalne pokecam, ked bol este maly..a viem, ze ma ma rad a ze ku mne rad chodi a paradoxne teraz sa on sem tam zahra s mojou malou..takze ten vztah sa buduje aj teraz.. 😵

ukulelembo
4. jan 2010

Ahojky Tak medzi mojimi synmi je rozdiel 7r3m a moja neter ktoru mam osvojenu ma 11r Vekovy rodiel medzi synmi mi zatial vyhovuje tak sme si aj planovali, ze ked budeme mat prvaka tak bude babo A moja osvojena neter byvala uz od malicka u mojej mami, kde sme byvali aj mi ked sa nam narodil prvorodeny takze vekovy rozdiel medzi synom a neterou je 3r10m a od malicka su na seba navyknuti, chovaju sa k sebe ako ozajstni surodenci A moj syn si nedovolil nikdy povedat ze Dominika nie je nasa alebo ze su to jeho hracky APROPO- sm e 3 sestry som najstarsia, sestra je mladsia o 1r7m a dalsia sestra o 4r9m a vobec si nerozumieme, nasi su rozvedeni, tatko sa o nas nezaujma Takze ked potrebujem postrazit deti, alebo sa podebatovat o manzelovi ci o problemoch s domacnostou ci vydavkoch v rodine, tak mozem si akurat poplakat, lebo som v podstate ako jedinacik Takze clovek nikdy nevie, lebo idealny rozdiel nexistuje, kazdy ma pre aj proti A este moja byv. kolegyna je o 20r mladsia od surodencov len tisko zavidim, ze maju take vynikajuce vztahy

bianka234
25. jan 2010

teuska, moja malá mala bezmála 8 rokov, keď sa jej narodil bratček. Teraz nedá naňho dopustiť, už síce nie je až taký záujem o neho ako zo začiatku, ale pomôže, a ked má náladu, vedia sa krásne zahrať. My sme to obdobie keď snívala o malej sestričke prepásli. Keď sa dozvedela že bude mať súrodenca, povedali sme jej to hneď na začiatku tehotenstva, neverila a hlavne nechcela. Normálne útočila na moje brucho, ja som len v nemom úžase stála a pozerala čo sa s ňou stalo. Trvalo to asi 2 týždne. Mohla som jej dohovárať ako som chcela, nič nezaberalo. Potom jej manžel vysvetlil že ju veľmi ľúbime a vždy ju budeme a že to bez nej nezvládneme, že potrebujeme jej pomoc bla bla a to zabralo. Teraz občas povie: mami, ako som ho mohla nechcieť, veď je taký nádherný.

donnama
20. feb 2010

Ahojte ja mám myslím,že dosť veľký rozdieľ medzi deckami môžem sa k Vám pridať? 🙂

sonya08
27. máj 2010

cawko, moji chlapci majú medzi sebou rozdiel 15 rokov, nevidím v tom ziadny problém, naopak, starsí uz je zodpovedný chalan, bráchovi aj vymení plienku, ak nie je pokakaný 😀 a mozem si obcas aj odbehnút ale zas nie nadlho 🙂 puberták uz má svoje záujmy ale v sumáre je to fajn
donnama klobúk dolu tolko detí obdivujem

lussy23
30. máj 2010

Ahojte. Deti ešte nemám, ale ja som bola z detí mojej mamy najmladšia. Sestra má o 20rokov viac.
Už vtedy mala priateľa a bývala inde. Našťastie sa jej čoskoro narodila dcérka, tak som sa hrala s ňou. Teraz bývame všetci spolu, lebo v siedmych rokoch m izomrel irodiačia a Denisa sa o ˇmňa stará i o ďalšie tri deti. Tiež sú tam veľké rozdiely. Najstaršia má 14, mladšia 6 a najmladší rok. Žiadná žiarlivosť však neexistuje, so sestro-neterkami si skvele rozumiem.
Domama - klobúk dole. Toľko detí. Držím palce.