Veľký vekový rozdiel medzi súrodencami. Aké su zápory?

teuska
4. jún 2007

mam 6 rocne dievcatko a chceli by sme babo. Najskor sa nam dlho nedarilo otehotniet, teraz som uz dva krat potratila. Teraz musim cakat aspon pol roka, a potom sa snazit znova. Medzi mojimi detmi- ak sa nam to druhe podari- bude velky vekovy rozdiel, viac ako 7 rokov. Mate s tym niekto skusenosti? Ake su klady a zapory?

titkovamiriam
4. jún 2007

ja mam teraz vacsi rozdiel a je to v pohode.myslim ze zalezi od vychovy a pripravy prveho dietatka na druhe,tak sa neboj,bu to o.k.

ajka23
4. jún 2007

teuska, moji bratia su odo mna starsi o 8 a 11 rokov a mam s nimi velmi dobry vztah 😉 hlavne nase detstvo bolo velmi vesele, nicoho sa neboj 😵

teuska
autor
4. jún 2007

ja sa trochu bojim, ze budem mat dvoch jedinacikov. Ale mala sa na babo velmi tesi a ma deti rada. ja som tiez jedinacik a to by som pre malu nechcela.

govinda
4. jún 2007

no ja mám o rok staršieho brata, o 7 mladšiu sestru a ešte brata mladšieho o 23 rokov, ktorý sa rodičom náhodne pritrafil. Mám dobrý vzťah so všetkými súrodencami. 7 alebo 8 rokov je v pohode 😉

tribitka78
4. jún 2007

teuska, naša malá má 13 rokov....a ani nevieš aká bola šťastná prešťastná keď zistila, že som tehotná.... fakt sa veľmi tešila, až som bola prekvapená.... a ja som to tiež videla ako výhodu....už to dieťa neberie v tom veku ako súpera, nebude žiarliť, pomôže mi, postráži, bude sa vedieť s bábom zahrať.... 😉

bubca
4. jún 2007

ahoj teuska,ja mam desatrocnu dceru a syn ma pat rokov a je to celkom fajn.niekedy je problem sklbit rodinny program tak,aby boli obaja spokojni,nakolko nasa princezna sa uz pomalicky dostava do puberty,ale na druhej strane je strasne fajn,ze uz je trosku samostatnejsia a rozumnejsia a niektore "napady" svojho brata dokaze s prehladom predychat...Prajem vela stastia a nicoho sa neboj,hlavne,aby sa vam podarilo tentokrat vsetko tak,ako ma.

certica
4. jún 2007

ja mam skoro o 10 rokov starsiu sestru, takze mozem pridat skusenost len z mojho pohladu ako mladsieho surodenca - dokazali sme sa sice aj zahrat, nejake spolocenske hry vacsinou, ale v case, ked ja som potrebovala kamaratku na take behanie po vonku a detske hry, moja segra uz bola po puberte a mala svoje zaujmy, no a ked som do tej puberty isla ja (13r.), sestra sa vydala a osamostatnila, cize som prakticky fungovala ako jedinacik. vztah mame v pohode, ale skor taky neviem ako to nazvat, mozno "povrchnejsi", nejake intimnosti sme spolu napriklad nikdy nepreberali. ale zas viem, ze keby sa nieco stalo, mozem sa na nu spolahnut 😉 .
aj tak by som ale asi brala mensi vek. rozdiel, neviem ako to videla ona. kazda sme mali svojich kamaratov a kamaratky, takze asi tak

teuska
autor
4. jún 2007

dakujem vam za vase nazory, pretoze niekedy premyslam, ci este to dietatko mat. Ale asi to skusime znova. Mala bude skolacka a budem si moct uzit aj babo. Zrejme zavisi vela aj od povahy dietatka.

certica
4. jún 2007

a este dodam, ze mame v podstate kazda svoj zivot, stretavame sa pravidelne akurat na rod. oslavach, je fakt vynimocne, ked si len tak zavolame, vacsnou aj spolocne stretnutia riesime cez nasu mamu 😕 😅 a vlastne ani neviem, preco to tak je, akoby nejaka pomyselna bariera 😒. sme sice nevlastne sestry, ale to nehra ziadnu rolu v tomto pripade 😉

certica
4. jún 2007

tak teuska, je to aj o povahe (-ach), a ta sa predpovedat nikdy neda 😉 . kazdy vek a rozdiel ma svoje pre a proti. drzim palce, nech sa vam zadari co najskor 🙂

teuska
autor
4. jún 2007

certica 😀

lenkamt
4. jún 2007

Teuska, medzi mnou a sestrou je 6rokov, super si rozumieme a nikdy sme nemali nejaké strašné problémy / ak si deti povahovo nesadnú, môžu mať problém aj keď je medzi nimi 1rok/
ja som tiež chcela medzi deťmi 6 rokov, ale sa nám nedarilo, až sa nám zadarilo 🙂 , takže môj argument že si chcem druhé mimi UŹIŤ mi moc nevyšiel. 😀

teuska
autor
4. jún 2007

jeeeee, lenka aj chcem dvojicky 😅 Ako sa robia? 😀 tvoja mala uz chodi do skoly?

ella1
8. jún 2007

ahojte.ja mam sedem rocnu dceru,tento rok bude mat osem.a pocitam,že do takých dvoch-troch rokov by sme mohli ešte jedno bábo.aj ked jej sa to vôbec nepáči.ja ako jednáčik som vždy túžila po súrodencovi.ona vôbec.vraj ju bude otravovať a v noci budiť. 😅 ale jej sa pýtať nebudeme. 😀 takže medzi nimi bude veľký rozdiel, čo mne osobne vyhovuje,lebo si neviem predstaviť,že by som mala dve po sebe.ja by som to nezvládla.obdivujem mamy, ktoré to zvládajú,ale často vidím aj v okolí,že to nezvládajú.sú nervozne,ani si ich poriadne neužiju.ja sa teším,že sa budem každému dieťatu ,,venovať" zvlášť.ale určite to má aj svoje nevýhody.ja, nakoľko som mala dcéru v dvadsiatke, to však považujem za výhodu.

katika1
8. jún 2007

Medzi mnou a sestrou je 15 ročný rozdiel.. a je to presne ako u vás, čertica.. Tiež nejaká pomyselná bariéra.. ale niet sa čo čudovať.. keď som ja mala 5 rokov, mojej sestre sa narodilo bábo a vydala sa.. A od vtedy s nami nežila.. Takže občas mám pocit, že to nie je sestra, ale mama.. ale taká cudzia..
Rada ju mám, to je jasné, ale blízke si nejak extra nie sme. A som si sľúbila, že to svojmu drobcovi nikdy nespravím.. Tých 7 rokov sa ešte dá.. ale 15 je už veeeeľa.

astora
8. jún 2007

teuska ja mam tiež teraz už za chvilu 8 ročnu dceru a skoro dvojročne dvojičky varovali ma že tento vekový rozdiel je zlý ale ja som spokojná a mála je strašna pomocníčku a všetko už inak vníma ja by som nemenila 🙂

leva
9. jún 2007

Ja mam doma 6 rocnu dcerku a 11 mes syna,tiez boli ludia ktory vraveli ze vekovy rozdiel je uz dost velky,no ja so uplne spokojna,mala je rozumna a sama od seba mi aj pomaha,je rada ked moze nieco podat alebo sa s Romankom hraje.

julliaa
11. jún 2007

teuska-ja s tým osobnú skúsenosť nemám, pretoze medzi mojimi detmi je rozdiel necelých troch rokov. Ale chcela som ťa podporiť a povzbudiť v tvojom tehotenstve. Myslím si, že každý rozdiel má svoje výhody i nevýhody. Ja odcenujem najma to, že deti majú k sebe blízko, vyrastajú spolu, hrajú sa spolu, program im robime podobný. Ale tiez nevylučujeme mať v budúcnosti este jedno dieťa (ktovie, mozno..) a tam bude tiez vekový rozdiel badatelný. No myslím si, že na tom nezáleží. Práve naopak, skôr na tom, že túžite pre svoje dieťatko mať súrodenca. Ak si majú spolu dobre vychádzať, nezáleží to od veku, ale od vášho prístupu k nim. A hlavne si treba zdôvodniť výhody ako nevýhody 🙂
Vela sťastia 🙂

zuzu13
11. jún 2007

ahojte, rozdiel medzi synom a dcerou je 12,5 roka...je to super ...syn sa nevie nabažiť sestričky a ona jeho? Len ho počuje a už ide vyskočiť z kože 😀 Nezaťažujem ho starostlivosťou o malú, ale keď treba ochotne pomôže. 😀

fifa
15. jún 2007

u nas je to dobodky ako u zuzu13, rozdiel mame 10 ročný, ale nevadí, je to naša malá hračka, bratia sú úžasní, zbožnuju jeden druhého, aj sa spolu kúpu, starat sa o neho nechce, nenutim ho ale ked potrebujem, postraži, hlavne do obchodu chodíme spolu, ja tlačím "kočík" a syn "košík", sama by som to nezvládla, kedže malý ešte nesedí 🙂 🙂 🙂

mariannas
29. jún 2007

ja mam 8 rocneho a 6 mesacneho syna. verim ze vyhody ma aj vacsi aj mensi vekovy rozdiel ale niekedy sa to proste neda naplanovat. nam sa zadarilo az po 3 rokoch tak som stastna a s tym vekovym rozdielo nic neurobim. uzivam si oboch. medzi mnou a sestrou je 7 rokov a od mojej 20-ky mame super vztah - taky seberovny. dovtedy sme sa mali tiez velmi radi ale az potom to bolo super. ked sme starsie ten vekovy rozdiel tak neni citit. drzim ti paste aby sa babo podarilo to je najdolezitejsie, ostatne sa nejako vyriesi

teuska
autor
30. jún 2007

dakujem vam, ze ste sa zapojili do tejto temy. Som rada ze vatsinou boli vase odpovede kladne. Mala by velmi chcela braceka alebo sestricku. Ak sa budem a niekolko mesiacov citit o.k. tak to este skusime. Drzte nam palce, aby to uz tentoraz vyslo. 😅 😉

lenkamt
30. jún 2007

Teuska, tak držíme palčeky, nech sa Vám to podarí. 😉

madeleine
30. jún 2007

ja mam brata mladsieho o 12 a 15 rokov a ako uz bolo pisane, velmi sme sa na nich tesili... zaroven sme sa o nich potom starali, co mame zobralo kopu starosti... vela veci som sa v tom veku o tehotenstve a babatkach dozvedela, bola som vlastne uz aj aupairka... 😀 Je to fajn mat aj vacsie rozdiely, ale treba na to deti pripravit...

Drzim palceky, aby to najblizsie vyslo a aby ste vsetko zvladli... 😉

zlatulienka
4. júl 2007

Teuska, drzím palceky aby ste to vsetci zvladli OK. Ja budem coskoro riesit nieco podobne, dcera ma devat rokov a dalsie babo stale odkladam. Coskoro - do roka 🙂 sa vsak zacneme snazilkovat. Priatel aj moja mala ma stale omrzaju, ja to odkladam a odkladam, lebo studujem dialkovo VS, hypoteka a tak. No uz si coraz castejsie hovorim, ze vzdy bude nejaky dovod odkladat to. Tesim sa, ze si druhe tehotenstvo i matersku vychunam v ovela vacsej pohode ako tu prve...

rabiva
6. júl 2007

Ja tiez planujem dalsie babo, ked pojde dcerka do skoly... skor asi nie, aj ked mnoho ludi z okolia uz od nas "caka" dalsie dieta, ze uz je "najvyssi cas" 😠 ja s tym nesuhlasim, aj ked viem ze "clovek mieni - pan boh meni"... 🙂

janamacka
6. júl 2007

teuska, my sme styria ja 28, sestra 24, bratia 13 a 5. myslim ze lepsi priklad na rozdiely medzi surodencami nenajdes, vsetko bolo v pohode, na chlapcov sme sa tesili a mame pomahali, ten najmladsi sa teraz hrava s mojou dcerou 😀 😀

penny
12. apr 2009

Ja keď som sa narodila, najmladší starší brat ma l 17 rokov 🙂 🙂

macca5
13. apr 2009

medzi mojimi detmi je13,5r. rozdiel.Ako všetko aj toto má vela výhod aj nevýhod,ale viac je tam toho lepšieho. 😉

jujuju
Odpoveď bola odstránená
Zobraz