Výhody a nevýhody dvojročného rozdielu medzi deťmi

allysonn
28. máj 2013

Ahojte!
Sama ešte nemám deti,preto neviem poradiť svojej sestre,ktorá má ročného syna.Otázka v jej mene teda znie:

Vymenovali by ste mi najväčšie výhody a nevýhody tak malého vekového rozdielu medzi deťmi?Chce totižto presvedčiť svojho manžela na ďalšie dieťatko,takže radšej viac výhod popíšte.Čítala som si iné témy(nebola som lenivá),ale tam sa veľmi odbočuje od témy a ako isto tušíte,až toľko stránok sa prečítať nedá,a isto táto téma pomôže viacerým nerozhodným maminkám 🙂 Tak šup,buďte také láskavé 😵

Výhody a nevýhody 😉
Ďakujem 🙂

april171
29. máj 2013

@allysonn Keby som vedela, ze budem mat aj tretie dieta, tak si ho urobim skor 🙂 Medzi starsimi dvoma je dvojrocny rozdiel a potom po dalsich 6 rokoch pribudlo dalsie dieta. A je to vela. Pre mna je rozdiel nad 2,5 roka jednoducho velky, uz tie aktivity pre deti sa nedaju moc sklbit. Ak je rodina aktivna, tak je fajn, ked su deti na priblizne rovnakej urovni, mozu robit rovnake veci. Toto je pre mna to najzasadnejsie, ano je to narocne mat deti rychlo za sebou, pokial vsak sem-tam niekto pomoze, da sa to zvladnut. Ked je zena retazovo na materskej, tak sa ta doba vypadku prijmu da v podstate skratit, cize realne moze byt o taky rok menej na RD.
Vyhodu vacsieho rozdielu vidim hlavne pre rodica, je to vacsi veget, s tym starsim nie je uz tolko prace.
Aj ked psychologovia udavaju ako idealny rozdiel 3 roky, mne sa to zda uz velky rozdiel, tie deti sa dobehnu najskor pri takom veku 3 a 6 rokov, ale take sportove aktivity sa aj tak nedaju synchronizovat.

hamca
29. máj 2013

@allysonn u nas ked to vsetko dobre dopadne,tak budeme mat rozdiel 17 mes. Ja som velmi chcela rozdiel do dvoch rokov a to najma kvoli detom, aby boli vekovo blizsie k sebe, aby mali spolocne zaujmy a vedeli sa spolu zahrat. Viem, ze to bude prvy rok tazke, na to ma vsetci upozornovali,ale zaroven si chvalili,ze potom je to uz lazo plazo. Svagrina ma rozdiel 4 roky a tie deti sa nevedia vobec spolu hrat, akurat sa tak mlatia. A ona sama mi tiez odporucila, ze mensi rozdiel je lepsi.
A po druhe, ja som si povedala,ze robotu budem prerusovat len raz. Jedna maaterska, dve deti a ked sa opat vratim do prace, tak sa mozem uz zacat venovat aj svojej kariere, bez prerusovania.
Tot moj nazor

allysonn
autor
5. jún 2013

🙂

ckicimac
17. jún 2013

bezpodmienecne musim napisat aj ja. ja mam tri deti a medzi kazdym su dva roky rozdiel, takze momentalne su deti vo veku 2,4,6.......zatial som este doma, aj ked miestami to samozrejme vyzeralo, ze skoncim aj v pezinku 😉 a to mi nepomaha ani svokra ani mama, lebo jedna je 150km a druha 300km.....a som tu a musim podotknut, dobrovolne, planovane. ked clovek nieco chce, vsetko sa da. ked citam tie nevyhody vyssie uvedene......no ani neviem co k tomu dodat. moje deti vsetky boli okolo dvoch rokov uz bez plienky, vedeli si dat dole slipiky alebo gatky, vedeli sa pytat na nocnik, aj s jedenim to bolo v pohode, krmili sa same, pokial to bolo take jedlo. ku kociku som nepotrebovala ziadny stupienok, od roku aj pol som pomaly ich zacali navykat na "bezkocikovy" stav a su tu. pomohla som si odrazadlami a pod. vsetky deti som kojila do 1,5roku. ked sa mensie kojilo, druhe ci sa mu to pacilo alebo nie, bolo v druhej izbe...bez dozoru. okrem rozhadanie hraciek sa nic ine stat nemohlo....pripadne si "citalo" pri mne v tichosti knizku. je to vsetko velmi individualne a neda sa na to velmi dobre pripravit. ked clovek chce, dokaze to. deti maju dobre vztahy, uz ked to mensie zacina lozit, tak uz ma o "zabavaca" vacsieho postarane, takze uz okolo 7-8mesiacov sa akoze "zahraju". samozrejme treba si vytvorit rezim, na to ale neda navod nik, lebo to zavisi od deti. kym prve sa kojilo aj 45min, druhe bolo rychle, hotove aj za 15min, prve spalo len v kociku, stale som s nim musela von, druhe spalo hocikde a len kratucko, take 15minutovky. oblecenie nosia po sebe, zahraju sa spolu, spolu spinkaju, hraju sa, proste vsetko spolu a samozrejme su aj hadky, no ale to k tomu patri. o vyhodach a nevyhodach sa neda velmi pisat, kto chce deti mat, musi si daco aj odriect, a ked ich chce mat rychlo po sebe, tak to nieco stoji, myslim skor fyzicky a psychicky, ale vsetko ma svoje za aj proti. a rozhodovat sa o prichode dieta podla vyhod a nevyhod mi pride naozaj velmi cudne. otazka by mala zniet, ci chceme a nie, ze ci to je vyhodne alebo nie. tolko k tomu

abika26
22. júl 2013

my mame rozdiel medzi dievcatami 22mesiacov.jedna ma teraz 25 a druha 3mesiace.tehotenstvo a porod bol v pohode len mladsia dcerka prvych 6t dost plakavala aj teraz je taka placlivejsia ale uz sa to snad zlepsuje 🙂
Je to urcite psychicky aj fyzicky narocne ale nastastie mame par pribuznych co nam obcas pomozu so starsou.Starsiu som chcela dat do skolky ale tohto roku u nas take male deti neberu.Ona je velmi spolocenska,bola by podla mna spokojna.Trosku ma mrzi ze mladsej sa nemozem tolko venovat,hrat sa s nou,kocikovat ako ked bola starsia v jej veku...
Co sa tyka vztahu tak zatim klop klop starsia dcerka mladsiu zboznuje,hladka ju,mojka,opakuje cinnosti co s nou ja robim...uplne prirodzene ju prijala,chrani si ju.je to zlate ich spolu vidiet vtedy zabudnem na vsetky negativa 🙂
Myslim si ze je to fajn rozdiel pre deticky ale urcite narocnejsi pre rodicov.Vsetko zalezi aj od ochoty manzela a rodiny popripade kamaratov.keby som v nich nemala oporu urcite by som sa na to nedala....a samozrejme treba ratat s tym ze mate este menej casu na seba a partnersky vztah 🙂

palomka
22. júl 2013

@allysonn ja by som bola za. Nevyhody by boli asi take,ze by mala len jeden rodicovsky prispevok. Co pisali ine baby, ze to starsie este nebude vediet samo jest a obliekat sa....tak aj moja 4rocna dcera ked chcem aby sa poriadne najedla tak ju musim nakrmit lebo sama neposedi a tiez vacsinu oblecenia jej obliekam ja. Aj po velkej jej utriem zadok lebo uz sme davno mysleli, ze je na to velka a nech to robi sama a nedopadlo to dobre :D je pravda , ze nebola pitichu ked som davala syna spat a ona mala uz 3roky a cez den uz nechcela spat. Ale keby by bol mensi rozdiel vekovy tak by spali spolu. Cize tie nevyhody su viac v tej starostlivosti ale vyhodou je, ze sa pohraju neskor spolu. Moji zacinaju az teraz ked ma syn rok a pol a dcera 4. A najviac na ich vekovom rozdiele mi "prekaza" , ze ked chceme ist niekam na vylet tak s dcerou uz sa da ale syn je neposedny a dlho nevydrzi. Napr.aj teraz cez vikend sme chceli ist na hrad ale s nim sa neda lebo by vsetkp preplakal a s kocikom uz vobec nie 🙂 a stupak-skejt ku kociku nestoji vela a pouzivame ho aj my kedze mame daleko skolku a je to parada lebo kym sme gho nemali tak sme sa vliekli a stale niekam odbehovala atd.... A ci uz bude kupovat plienky hned aj pre druhe je jedno.nie? Ci sko ci neskor 🙂 ked budu spolosne rast budu ako rovesnici. Mam kamosku co porodila obe deti v jednom roku a je spokojna. Aj adapt.proces v skolke spolu zvladaju.

emilia25
22. júl 2013

tak ja mam 3 deti,ktore sa narodili 2008,2010,2012.takze vsetky rozdieli su dva roky plus minus par mesiacov.a tiez sme chceli 3 roky rozdiel aby som si uzila co najdlhsie matersku kedze ja poberam okrem slovenskej este cesku.ale proste maly mal uz rok sam behal uz sme ho odnaucili od plienok a kocik bol schovaty v pivnici na dalsie babo aby sa mali odnaucil kocikovat a vzdy vsade bez nosenia presiel.vzdy to musi zavisiet od rodicov ci chcu ci nie.my sme od zaciatku hned vedeli ze chceme 4deti.a maly sa pekne spolu hraju pomahaju mi pri najmladsom.a niekedy si aj zle urobia ale to by si robili aj keby mali 3 rocny vekovy rozdiel.

lucka011
22. júl 2013

Tak ja ešte druhé dieťa nemám, ale keď sa malá narodí, bude medzi nimi rozdiel 2,5roka. Mám z toho trošku strach, ale nemyslím si, že dieťa v troch alebo štyroch rokoch je nejako extra samostatnejšie ako dieťa v dvoch rokoch. Moja 2-ročná dcérka sa vie sama najesť, pýtať na záchod, vie sa vyzliecť, a ako som vedela, že som otehotnela, tak som ju odnaučila od plienky a takisto naučila spať v detskej izbe aby bolo miesto pre sestričku. Odkedy spáva tam je dokonca omnoho samostatnejšia, pustím jej rozprávku a dokáže tam stráviť aj pol dňa, hráva sa tam. A to podotýkam, že od malinka viem, že ju mám, nebola najlepšie a najkľudnejšie dieťa.. Síce ju musím napr. uspávať, obliekať, všetko musí robiť somnou, ale závisí aj od rodičov, ich prístupu k tomu staršiemu. Medzi mnou a sestrou je rozdiel 1,5roka a aj keď to mala mamina s nami ako malými ťažšie, všetko sme robili spolu, mali sme spoločných kamarátov, spolu sme sa hrávali,ako staršie sa nám vzťah len utužoval,všetko sme si hovorili,... A aj z videnia, podľa mňa ani 4-ročný rozdiel nemá extra výhody, lebo tie deti sa spolu veľmi hrať nevedia, majú v tých vekoch iné záujmy, iných kamarátov, takže kým sa bude chcieť hrať s tým mladším, toho staršieho to unudí k smrti... Možno zmením názor, tiež to nebudem mať jednoduché, lebo budem na ne prakticky sama, muž stále v práci, svokrovci ďaleko,sestra a mamina pracovne vyťažené,ale ja som to tak chcela a keby sa zadarilo skôr, tak mi to vôbec nevadí... začiatky sú ťažké, nech je akýkoľvek vekový rozdiel...

vevinaaa
22. júl 2013

My mame 2rocny vekovy rozdiel, chcela som to takto, aj sa mi to splnilo 🙂 myslim ze takto budu mat k sebe blizsie, nez ja so sestrami s ktorymi mame velke vekove rozdiely. Niekedy nemam cas na nic, maly by len behal, v postielke vydrzi minimalne, ale snazim sa ich davat rovnako spat na obed aj vecer, aby som si stihla porobit co potrebujem, boli obdobia kedy maly vobec na obed nespaval a vtedy som ani varit nestihla, nastastie to trvalo kratko... Najviac sa mi paci ako sa spolu hraju , alebo ako maly vstane a uz krici na malu alebo beha k jej postielke 🙂 je to obcas narocnejsie ale velmi krasne 🙂 ja by som nemenila 🙂

miku1
22. júl 2013

@allysonn Ja mám medzi deťmi rozdiel presne 2 roky a 2 týždne. Takto som to aj chcela, a som rada, že mi to vyšlo. Je pravda, že tehotenstvo býva trochu náročnejšie, pretože pri druhom tehu si nemôžeš len tak ľahnúť a oddýchnuť, kedy sa ti zachce, lebo musíš fungovať s prvým bábom. Ale všetko sa dá zvládnuť ak sa chce. Ja mám tú výhodu, že v jednom vežiaku bývame všetci pokope - naši, aj brat s rodinou. Takže keď som k záveru tehotenstva už nevládala behať po ihrisku za svojou čerticou, tak mi naši vypomohli a chodili sme vonku všetci. Naši sú už na dôchodku a cez prázdniny sa starajú o bratove deti, takže aj teraz chodíme von väčšinou ako materská škôlka 🙂 Ale je aspoň veselo a deti sa navzájom vyhrajú. Takže po tejto stránke mám naozaj veľkú výhodu oproti maminám, ktoré majú zbytok rodinky ďalej od seba. Nevýhodou je hlavne to, že to prvé dieťa je ešte nesamostatné, musíš asistovať pri jedení, obliekaní, ..... Staršia je zvyknutá, že pri nej ležím, keď na obed zaspáva, a občas, keď je mladšia hore, je to trošku problém. Takisto vtedy, keď chcem staršiu nakŕmiť, a mladšia sa akurát zobudí, že je tiež hladná. No väčšinou sa snažím drobca uspať tak, aby som nemala chaos, keď treba obedovať a uspávať staršiu. Výhodou je pre mňa to, že sa v neskoršom veku budú vedieť spolu zahrať, že budú dúfam aj super kámošky a pod.. Materiálnou výhodou je pre nás to, že sa obe narodili v jeden mesiac, takže všetko oblečenie, ktoré mám po staršej dcérke vynosí aj tá mladšia, čo je veľké plus, lebo sa tým ušetrí kopa peňazí. Je ťažké niekoho presvedčiť na výhody alebo nevýhody. Dôležité je, aby bola tvoja sestra na to celé pripravená, a taktiež aj jej manžel. Pretože pravda je, že bez manželovej pomoci by som to zvládala asi dosť ťažko. Už len to je veľká pomoc, keď večer staršiu okúpe, nakŕmi a ide ju uspať, a ja môžem to isté robiť súbežne s mladšou. A potom, keď sa okolo 20.30 hod. stretneme v obývačke, vyložíme nohy a veget pohoda 🙂 No nepoznám krajší pocit, ako keď sa staršia pritúli k tej mladšej, hladká ju, pusinkuje, a od samej lásky by ju aj zjedla 🙂 Je to úžasné ich takto sledovať. Našťastie totiž moja staršia absolútne na tú mladšiu nežiarli. Akurát musím dávať veľký pozor na to, keď sú spolu v jednej miestnosti, aby tej mladšej staršia nechtiacť neublížila, pretože ešte nemá taký cit v rukách, aby sa hladkanie nezmenilo nechtiacť na buchnutie a pod..

barunka_1
19. dec 2013

Podla mna ideal neexistuje, my mame rozdiel 22 mes a urcite by som uvitala, keby mala dcerka tak 4 roky. Zalezi aj od toho, ake je prve dieta, nasa dcerka bola kludna, viac-menej ziaden vzdor, neziarlila, ale ked sa narodil syn, vyzadoval vela pozornosti (no chlapi) a mal vsetko (koliky,zubky ho boleli...), zatial co o dcerke sme ani nevedeli. Takze mam pocit, ze som sa jej dostatocne nevenovala, kedze maly bol permanentne na rukach....Ale uz je to v pohode, aj sa vyhraju, aj mozu mat spolocne aktivity...

mirka200
31. dec 2013

ahojte vie mi tu niekto poradiť?mám 2 ročný rozdiel medzi detmi,ten starší to zle znáša hlavne ked sa ten mladší rozplače,tak starší začne plakať,ale až ako keby mal záchvat ako keby ho rezali už nevieme čo s ním robiť,nemôžu byt spolu v izbe už som rozmýšlala či nemám zájsť za detským psychologom.

maribell
31. dec 2013

ako to tu citam tak su tu len same nevyhody.. podla mna je praveze dvojrocny rozdiel uplne idealny...deti nemaju daleko odseba takze sa spolu mozu aj hrat... mam vela znamych ktory maju 3 rocny a 4 rocny rozdiel a vravia ze to je moc ..ze keby sa to da vratit tak by urcite mali druhe skor ... naopak zase mam znamych ktori maju 2 rocny roziel a ti su spokojny.. a praveze su na nervy ked maju doma iba jedno dieta ( jedno maju napriklad svokrovci na prazdninach) ... takze az take zle to asi nebude 🙂 my sme si tiez naplanovali 2rocny rozdiel..doma mame anjelika (tuk tuk) uz teraz neviem ze ho mam ..ja v pohode oddychujem a on mi nosi hracky a uklada ich na mna 😀

vevesh
31. dec 2013

@mirka200 ide o surodenecku ziarlivost...to je u vsetkych normalne.... a presli si tym vsetci co maju 2 a viac deti, to je jedno aky velky bol vekovy rozdiel😉
napr. ked potrebujes v noci kojit, tak nech tato ide k malemu, obijme ho, atd., moznosti je vela..napr. ja som jednou rukou kojila a z druhej strany sa o mna opierala druha velka-mala slecna 😎
a velmi pomaha vysvetlovanie, samozrejme detskym stylom..ze babatko je male, ono to nevie, ty si velky, pomoz mi (aby sa to starsie necitilo odstrcene tym mladsim) 😉

sedem
31. dec 2013

@mirka200 ahoj, skusali ste sa so syncekom porozpravat? Myslim, ked je kludny, nie ked prave place, skusit mu vysvetlit, ze babatko este nevie rozpravat a preto place, ked nieco potrebuje, ale ze casom, ked babo vyrastie, budete mu uz vsetci lepsie rozumiet a nebude tolko plakat..mozno je z toho zmateny, predsa len, novy clen rodiny a stale place, vidi mozno vystresovanych rodicov a nevie si to v hlavicke upratat...takze skuste sa aj vy upokojit, aby videl, ze o nic nejde, vela vela vysvetlovat, mozno ho skusit aj zapojit, ze je velky sikovnik a ze ked uvidi babatko plakat, nech napr. ho skusi jemnucko pohladkat, nech mu skusi nieco porozpravat, mozno tym to babo zaujme a bude sa citit dolezito, nech mu ukaze hracku, pripadne poda cumlik, ak pouzivate, alebo ta zavola a vela vela chvalit a venovat sa mu, aby nemal dovod ziarlit...vydrzat, casom to prejde 😉

mirka200
1. jan 2014

@vevesh
@sedem neviem či je to žiarlivosť,on aj ked mladší tak ked počul detský plač alebo krik,tak sa tiež rozplakal neviem či mu to nerobí dobre,ten zvuk,vysvetlujem mu,že on je ešte maličký a pod.on ho dáva preč asi si neuvedomuje kto to je.

vevesh
1. jan 2014

@mirka200 pozeram ze mladsie babo ma 4 tyzdne...tak to je 100% surodenecka ziarlivost 😉 ja si myslim, ze on sa citi v tej chvili, ked cicikas to mladsie, odstrceny...skus nieco vymysliet, cim by si ho odputala napr. privinies si oboch, zaspievas im obom,alebo docasne nech spi ten mladsi pri ocinovi, ak je to mozne...musite sami prist na to, co bude fungovat na toho vacsieho drobca 😉 my sme to mali tiez, vacsi vekovy rozdiel, ibaze my mame baby, tak vacsi problem mal ocino 😎

sedem
1. jan 2014

@mirka200 ja si tiez nemyslim, ze je to typicka ziarlivost, skor ze sa syncek tazko vyrovnava s novou situaciou, ze je zrazu s vami malicke babatko, ktore tam dovtedy nebolo a ze stale pocuje, ako to babatko place a maminka zrazu na neho nema tolko casu, mozno vidi, ze si unavena, vystresovana...a toto vsetko on potrebuje spracovat a pochopit v tej svojej malinkej hlavicke, preto som pisala, aby ste sa snazili co najviac mu situaciu popisat tak, aby tomu porozumel, aby vedel, ze to, co sa deje, je v poriadku a casom to male babatko nebude uz tolko plakat a dokonca ked vyrastie, bude v nom mat najlepsieho kamarata...o tej ziarllivosti som pisala len ako upozornenie, aby ste si dali pozor, aby to neprerastlo do ziarlivosti, ze sa mu treba vela venovat, zapajat ho, chvalit aj za to, co by ste predtym brali ako samozrejmost..je to pre neho velmi citlive obdobie...malinke deti to nevidia tak jednoducho, ako my, dospelaci 😉

sedem
1. jan 2014

@mirka200 Este mi napadlo,, mozno by mohlo trosku pomoct, keby si mu ukazala nejake fotky, ked bol este on malicky, aby videl, ze aj on bol take malicke babatko a povedat mu, ze ani on vtedy este nevedel rozpravat a vela plackal, a ze tak isto ako on, vyrastie aj jeho bracek...

tulipanike
23. apr 2014

Ahoj, tak u nas je rozdiel rok a devat mesiacov a fungovali sme v pohode, starsia sa na mladsiu v noci bgebudila, stupatko na kocik sme nepotrebovali, ved starsia uz vedela chodit. A to este mame psika, chodili sme spolu vencit,baj ked boli malicke obidve.
A teraz ma mladsia dva roky, a pekne sa vedia spolu hrat

tobka
23. jún 2014

@allysonn no ja som ten pripad drobec mal v auguste 2 r.a v oktobr.sa nam narodila mala,Drobec bol uz bez plienky na prechadzky chodil aj chodi na bicykli takze v pohode.Prve mesiace babatko vacsinou spi tak som sa mohla venovat starsiemu a teraz ked budu mat 3 a 1 rok sa uz mozu spolu aj hrat vlastne aj teraz by sa mohli spolu hrat keby jej Tobi nerobil zle ale to je uz ina kapitola...My sme to planovali nastastie nam to vyslo a nemenila by som aj ked je to niekedy o zdrave nervy,ale to je niekedy aj pri jednom ;)

siska53
23. jún 2014

@tobka suhlasim! Ja som,tiez rada tomuto rozdielu,aj ked dakedy je to narocne,lebo ich mam oboch doma (4 a2r.). Maly by podla mna prijal surodenca horsie teraz. Malu prijal,od zaciatku,stale ju ma rad,aj ked jej vedel robit i zle,ked uz lozila a vedela sediet,tak obcas do nej sotil,aby spadla. Zvacsa vtedy,ked mu brala hracky.to ho preslo,teraz si robia zle navzajom,ale to je take surodenecke,co som aj ja mala so sestrou a teda medzi nami je 4,5r. Vedia da i paradne jasit a rozblaznit sa,ze je tazke ich zastavit. No vela spolocnych hier nemaju,lebo mala sa este nevie hrat podla jeho predstav,cize tuto ulohu suplujem ja ci iny dospely. Ak mame stastie vonku na kamosov,tak sa vyhra s nimi.
ja som,netusila,ake to,bude,jedine na zaciatku bolo zle to,ze mala trpela kolikami,tak to sme si uzili,nastastie prve 2 mesiace chodila mama pomahat a aj teraz dakto zo starych rodicov pride raz ci 2x do tyzdna za detmi.
ked je to nutne,tak i castejsie(moja choroba,lekari..aby som sa nemusela trepat s nimi ci s obomi,ak idem,len s jednym z nich).
myslum,ze to bude coraz lepsie,stale sa maju radi a i spolocnych hier bude zachvilu viac.

cize ja vidim,viac vyhod,ako nevyhod. Jedine,ze ta materska je narocnejsia,ked su obe deti doma. Kamosky,co maju vacsi rozdiel,si pochvaluju,ze starsi su v skolke. A ked su chori,tak sa uz tesia,ze im,starsi pojdu do kolektivu a budu mat pohodicku.

modrofuzik11
24. jún 2014

u nas je rozdiel 1,9 roka. zo zaciatku je to narocne, pretoze obidve deti su male a vyzaduju pozornost. no teraz, ked su uz vacsie, tak si dobre rozumeju a spolu sa prehraju. to prve obdobie rychlo prejde a potom, ak ich dobre vychovas a nastavis, sa ti pekne prehraju a budu dobra parta...

bets
24. jún 2014

Teraz vekovy rozdiel 2 roky hodnotim ako najlepsi, aky nam mohol vyjst. Deti si rozumeju, chodia do rovnakej skoly, do rovnakych taborov, majú rovnake aktivity, podobne zaujmy aj keď su rozneho pohlavia. Mnozstvo veci riesim raz s oboma.

kika050
24. jún 2014

U nás je rozdiel 1,4roka. A úplne vyhovuje sú stále spolu hrajú sa pravdaže sa aj vadia.. Keďže bývame na dedine kde je aj málo detí tak sú stále spolu aj keď staršia už začína pociťovať že by chcela aj iné deti lenže je to komplikované ešte je skoro možno od 10 rokov ju pustím samú ale ešte je skoro.. Teraz čakame drobca a to bude asi skôr jedinačik tu už bude veľký rozdiel..

tobka
24. jún 2014

@siska53 mojho zobrali od septembra do skolky tak dufam,ze tam trochu zmudrie 🙂 a nauci sa delit s hrackami apod.mala sa bude akurat ucit chodit tak sa jej budem moct viac venovat urcite by som nemenila aj ked som dakedy na nervy :D

siska53
24. jún 2014

@tobka tak to mate super,ze vas vzali. Nas opat nie,neviem ako to poriesime,v septembri uz maly bude mat 4,5r. Mala vlastne nic take,ze mama,len,pre mna,nepozna. Zazila to malokedy,poriadne vlastne,len,prvych par dni po narodeni.

mirreckall
24. jún 2014

@allysonn my máme medzi babami rozdiel 14 mesiacov iba a nemenila by som za nič na svete, je s nimi síce veľa roboty ale tie krásne chvíle za to stoja 🙂 a teda napočúvali sme sa od okolia samé blbé reči, že sme neni normálny, že taký malý rozdiel... a to sme ešte zo staršou bývali dosť často v nemocnici kvôli zdravotným problémom, teraz je už všetko relatívne ok a užívame si 🙂