Súťaž – Mamičky sú najdôležitejšie osoby na svete a KiK to vie!

30. apr 2018
Súťaž sa skončila
Preto sa do nej nedá zapojiť. Pozri prebiehajúce súťaže.

Je tu máj – mesiac lásky. Mnohé z vás vyhľadali v prvý májový deň čerstvo rozkvitnuté čerešne, pod ktorým spečatili lásku k partnerovi horúcim bozkom. V máji máme však aj jedinečnú možnosť prejaviť lásku ďalšej dôležitej osobe v našich životoch – druhá májová nedeľa totiž patrí matkám – tento rok pripadol Deň matiek na 13.5.

Vedeli ste, že Deň matiek má predchodcu v Anglicku?
Druhá májová nedeľa, deň, v ktorý už tradične oslavujeme na celom svete všetky matky a ich jedinečnosť a nenahraditeľnosť. História sviatku siaha až do 16. storočia, kedy sa predchodcovi tohto výnimočného dňa hovorilo Materská nedeľa alebo Nedeľa matiek. Oslavoval sa prekvapujúco počas veľkonočného pôstneho obdobia. Deň matiek si na svoju chvíľu ešte zopár storočí počkal, za oficiálny medzinárodný sviatok bol vyhlásený až v roku 1914 ako deň verejného vyjadrenia lásky a úcty všetkým mamám. Od tohto roku po celom svete každoročne obdarúvame svoje mamičky milými spomienkovými predmetmi, kvetinami, sladkými bonbónmi preto, aby sme im pripomenuli, akú dôležitú rolu hrajú v našich životoch. Mama nám dala život, ten najvzácnejší dar. Starala sa o nás a vždy stála po našom boku, či už v príjemných, alebo krušných chvíľach.

KiK oslavuje tento rok 10.výročie pôsobenia na Slovensku a chce spolu s Vami osláviť aj Deň matiek. Inšpiráciu na darčeky pre mamičky a veľa ďalšieho nájdete v predajniach KiK a na www.kik-textilien.sk.

Naviac máte možnosť získať ako jedna z piatich výherkýň darčekové poukážky KiK v hodnote 20 EUR.
Stačí nám napísať, aký najkrajší darček ste ku Dňu matiek dostali, alebo naopak dali Vy.

Ak si nechcete nechať ujsť ani jednu zaujímavú ponuku z KiK, zaregistrujte sa k odberu newslettera.

Súťaž trvá od 7.5. do 20.5.2018, loginy výhercov zverejníme do 10 dní od skončenia súťaže a o výhre ich budeme informovať správou do internej pošty. Výherca, ktorý na túto správu do 5 dní neodpovie, stráca nárok na výhru.
Kompletné pravidlá súťaže nájdete TU.















--
Ďakujeme za všetky odpovede, ceny získavajú:
@katkaorg
@matauk
@rysmamka
@matuliiiiiiiik
@sawushka

miriskaz
5. máj 2018

Dúfam, že nevadí,ak sa zapojim už dnes.
Verím, že pre každú jednu maminku je darček dieťa same o sebe..🙂❤️A viem, že tieto odpovede sa tu budu často opakovať.
Obe moje detičky su pre mňa každodenný najkrajší darček. Každý deň s nimi je darom...
Prikladam fotku ,aky darček som dostala na svoj prvý Deň Matiek.💞🌷
A aky som dala darček svojej mamine ja? Často spomína kvetinku vystrihnutu zo závesu.😂
Ale určite su to vnúčatá 😊😍

gilmorka
7. máj 2018

je uplne jedno aky darcek dostanem, pre mna je dolezite len to, ze je od mojich dvoch deticiek. Potesilo ma kazde jedno srdiecko, co mi nakreslili. A moj portret, ktory mi dal starsi syncek ku dnu matiek, mam v ramiku na stene 💕

domincek11
7. máj 2018

Kedze mam rocneho synceka tak este nic ale kazdy den mi prejavuje lasku a to mi staci ❤❤ a mojej mamine davame kvety a cokoladku 🌻

draha15
7. máj 2018

Ja uz mam dospele dcery tak od nich dostavam kvety a staci nam to ze sme stastne a zdrave💞

kvetinka75
7. máj 2018

najkrajšie sú ručne vyrábané pozdravy, kvety, alebo rôzne sladké poháre a zákusky. A niekedy aj prekvapí a poteší uprataná kuchyňa

emkaemkam
7. máj 2018

Moj najdrahsi a najkrajsi darcek ku dnu matiek je moj 2 rocny syncek zboznujem ho ziadne ine darceky nepotrebujem ked mam jeho staci ze sa kumne stisne a us nic ine nepotrebujem 😚❤❤😗

nikamo33
7. máj 2018

Najkrajsim darcekom je pre mna to,ze mozem byt mamkou takeho uzasneho dievcatka,ake mame😍

hela_tn
7. máj 2018

Kedze deti su este male,tak su to zvycajne kresbicky..pre mna je vsak najvacsi dar to,ze ich mam a ze som mama🙂

lulu0987
7. máj 2018

Dostala som kvietky od mojich detičiek

adulka1979
7. máj 2018

ako prvý darček som od synčeka dostala papierové srdiečko s mašličkou, ktoré vyrobil s pomocou pani učiteliek v jasličkách ☺

erika1158
7. máj 2018

Najkrajsie darceky od mojich deti boli tie ktore vyrabali same.

vera519
7. máj 2018

Keďže mám dvojročnú a ročnú dcérku tak darček od nich neaky vyrobený som ešte nedostala ale predsa už len to že ich maaam a usmievajú sa je pre mne ten najväčší dar inak by som sviatok matiek ani nemohla oslavovať 🙂 no od manžela dostanem vždy kytičku a taktiež aj mojej mamine a svokre kupujeme kvetinku a čokoládu 🙂 Každá mama má každý den, deň matiek 🙂 ;)

jmajernikova
7. máj 2018

@sutaz zatiaľ ako mamina som od svojich detičiek priamo darček nedostala (iba prostredníctvom ocka 🙂 ) lebo sú ešte malé. Ale tento rok sa už veľmi teším na vystúpenie detí v škôlke, kde dúfam, bude účinkovať aj môj syn. To bude pre mňa ozaj krásny darček, vidieť ako spolu s ostatnými detičkami spieva, tancuje ... 😍

rysmamka
7. máj 2018

Tento rok budem po prvykrat uz aj ja oslavovat tento den a prajem si n aby sa na mna ten nas krpec usmieval tak ako kazdy jeden den doteraz,to bude pre mna nakrajsi darcek. A k mojej mame v to den prideme aj s vnucikom a ani o tom nebude vediet a spravi stastne a obdaruje dve zeny naraz uz len svojou pritomnostou. 🙂

meiwe
7. máj 2018

Najkrajsi darcek dostavam kazdy den v podobe usmevu mojich dcer 🙂 takze mam den matiek kazdy den

ivula27
7. máj 2018

Zatiaľ najkrajší darček bol od takmer dvojročného syna ;) z prechádzky priniesli spolu s tatom pár lúčnych kvietkov aj s bonusom ;) lienkou ;)

vladamo
7. máj 2018

@sutaz
Keď som bola ešte dieťa,tak vždy sme ku dňu matiek vyrábali z papiera všelijaké pozdravy,srdiečka a mama sa vždy potešila...teraz keď som mamou ja,najviac ma práve potešia takéto výtvory od mojej 6 a pol ročnej Mišky😍
Dcéra mi vždy po ceste domov natrha všelijaké kvietky,vyrába rôzne darčeky a to nielen ku dňu matiek...

modoso
7. máj 2018

Úplne stačí malý kvietok 🙂

rajna
7. máj 2018

pre mna je stale najkrajsi darcek od mojej dcerky ked mi povie mamka ja ta lubim ako velke srdiecko. A uz som zalaskovana a den je krajsi.

etnatn
7. máj 2018

Tento rok budem prvý krát oslavovať deň matiek ako mama, čiže bude našpeciálnejší, zároveň je to pre mňa aj najväčší dar, môcť tak byť nazývaná.

jankap55
7. máj 2018

Máme doma dvojročného nezbednika a čakáme ďalšie bábätko. Náš malý je extrémne živý a málokedy poslúcha. A už teraz to prestávam zvládať, najmä keď s ním musím bojovať aby posluchal a spal. Tak som ho poprosila, aby aspoň v tento deň posluchal. A na moje veľké prekvapenie mi rozumel a bol vynimocne dobrý. To bol pre mňa okrem iného pekný darček.

nellita
7. máj 2018

Ku dnu matiek? Dcerku narodila sa 12.5'a uz ma drobcek 4 rocky za chvilku,samozrejme ked mi dcérka povie mama ty si moja laska😀

1adkaaa1
7. máj 2018

@sutaz 🌹🌹🌹

dazdovka
7. máj 2018

Taaak ja som dostala rano od manzela a deti syty spanok, ked vstali, nechali ma spat kolko chcem a potom ma zasypali vlastnorucne nakreslenymi obrazkami. Tento rok by som ocenila napriklad ist na obed podla mojho vyberu, uz som vyhorena z varenia, toto by ma potesilo asi najviac 🙂

romca23
7. máj 2018

Najkrajší a prvý darček na deň matiek som dostala od syna ešte keď chodil do škôlky vyrobil krásne srdiečko 😍

aledra
7. máj 2018

@sutaz milujem kvety, rada ich dávam aj dostávam, od deti aj nakreslené, vystrihnuté, maľované, vyrábané 🌸🌼🌺

christina1703
7. máj 2018

Môj synček mi každým dňom dokazuje lásku , či je deň matiek alebo nie , a preto , jeho úsmev je mojím najkrajším darom ❤️

05ada
7. máj 2018
Používateľ 05ada je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 05ada.

To, ze som mama je pre mna zazrak, najkrajsia vec vec na svete. Kazdym dnom pozeram na moju dcerku Lenku a vnimam ju ako ten najkrajsi dar. Takze mam den matiek kazdy den. Kedze je este malicka, tak na den matiek dostanem pohladnicu s otlackom jej rucicky. Zaroven budem oslavovat aj narodeniny tak budeme mat aj torticku a Lenka mi pomoze sfuknut sviecky.❤😍😘

matula55
7. máj 2018

Mne úplne postačí byt s mojou rodinou niekde na chalupe v lese, v pohode a s úsmevom na tvari 😘😘

danmik
7. máj 2018

Tak od manžela lístky na vystúpenie mojich obľúbených komikov, na ktoré pôjdem s kamarátkou 🙂. A od detí sú najkrajšie vlastnoručné výtvory alebo lúčne kvety.