Koľko vás stálo oblečenie v tehotenstve?

mystery7
27. feb 2009

Ahojky kocky,
kolko vas stala tehotenska moda - oblecenie, ktore ste si kupili len koli tehu? Nosili ste nieco z toho ja po tehu (ked vam ostali nejake kg navyse)?

tanaja
27. feb 2009

ahoj mystery, no ja som prvorodicka v 22tt, teda nohavice uz potrebujem tehotenske. mala som stastie, kupila som ich za 500.-. este jedno tricko som si kupila a tehotensky pas za 600.-. tym to hasne, nakolko budem mat brusko v lete, budem nosit volne teplaky a take platene gate, ci sukne. sirsie tricka si mozna dokupim. dvojo nohavic mam pozicane. tie veci su pekne drahe!!!

perla200
27. feb 2009

mystery ahojky...ani nehovor, už mam tretie rifle...všetky sa mi bud roztrhli, alebo sú mi malé.....ale ostali mi nejaké veci, ktoré ešte natiahnem....ani ani výber a inak hrozné ceny... ☹

veronika81
27. feb 2009

mystery, ja som si kúpila 2 ks nohavíc, rifle a jedny čierne elegantnejšie, tie som striedala. Tričká a pulóvre som špeciálne nekupovala, mám rôzne tuniky, tie som nosila zo začiatku, teraz volnejšie pulovre.
Výber nie je ktoviečo a ceny sú podľa mňa prehnané 😖 Rifle stáli 1300, nohavice tuším tiež tak nejak..
Ale ja som bola od decembra PN a je rozdiel, keď niekto chodí dennodenne do roboty a predsa len to potrebuje striedať.

katrin21
27. feb 2009

ja som bola tehotna v lete, takze som si usila nejake saty, to bolo super a jedny biele nohavica na´gumu... ale ked by som bola tehu v zime je to problem... aj preto, ze osm vysoka a nic na seba nekupima uz vobec asi nie tehotenske nohavice... budem musiet dat usit nieco....

mystery7
autor
27. feb 2009

ja mam tiez problem s tym, ze ako postupne priberam, tak mi rastie brusko (nastastie len brusko a prsia), ale roztiahli sa mi aj boky. Takze veci, ktore som planovala nosit, teraz cez boky nenatiahnem. Pritom chodim denne do prace. Rifle som si kupila za 400 a nosila som ich 3 mesiace v kuse. Teraz ich uz nemozem nosit lebo mi robia zarez na bruchu a je to neprijemne.
kupila som si par veci, ale zaujimalo by ma ako su na tom ostatne. Nosite jednu vec stale dookola, alebo si toho nakupite viacej?

tanaja
27. feb 2009

ja som tiez na PN-ke, takze doma teplaky, manzelove tricka!! ked ideme von, ci lekarovi....stale len jedni tie nohavice. este jedny obleciem, ale su mi trochu velke, tak som ich mala 2x. uz sa tesim na leto, to si kupim nejake plachtaky a bude, pridpadne suknu.

petra1985
27. feb 2009

mna stali jedny rifle s pruznym pasom okolo brucha 1700 korun.... odporucam kupit rifle na traky lebo teraz uz ma tlaci aj ten pas... ja som sa rozhodovala medzi normalnymi a na traky a teraz lutujem.. aj ten pas tlaci jak svina ta moda je strasne draha ale nic ine ti neostava ked raz nemozes nosit uzke .. ale skusim ich donosit inak asi budem v teplakoch chodit lebo nic ine nemam 😀 ale tiez som bola na PN od oktobra takze je to ine chodit v jednych a ine kazdy den do roboty v tych istych to by som asi nie..v zime to my tehotne mame horsie saty sa nenosia🙂 ja nosim stale tie iste rifle by ma to stalo asi majland nakupit toho viac a potom to nenosit.. a ktovie ci v druhom tehu by som do toho vosla.. svetre a take tie veci sirsie na bruchu to striedam ale nohavice nie..
a ako je to u vas s bundami? ja nosim kabat este stale sa zapnem nejako ale vyzeram v nom uz ako alf.. vzadu rozporok sa mi strasne uz otvara a vyzeram akoby som mala zadok ako kontajner.. som zvedava ako ten mesiac este pochodim 😎

mystery7
autor
27. feb 2009

ja som si na jednej starsej bunde-vetrovke presila gombiky o takych 7 cm a navrch nosim velky sal, aby nebolo vidiet ako sa mi otvaraju. Na jar mam od mamy pozicanu jarnu vetrovku.

na jednej strane vam zavidim, ze ste doma a nemusite si kupovat tolko veci. Ja som tie jedny rifle znosila totalne ☹ uz mi aj na boku povolili sviky, co som si musela opravit. Ale koli tomu tlaciacemu pasu som ich prestala nosit. Svetre a tricka uz vobec neobleciem, v pase mam 110cm.

Najhorsie je ze som vystihla vlastne celu zimu, teraz jar a este aj zaciatok leta - termin mam koncom maja. Mam z toho nervy ze potrebujem viacej veci ☹

petra1985
27. feb 2009

no ti verim mystery7 to je asi najblbsie obdobie vsetky tri obdobia.. ja sa tesim ked porodim ako sa po case znovu navleciem do NORMALNYCH rifli alebo nabehnem do obchodu a pokupim vsetko nove lebo ani neviem ci este vojdem do tamtych co som nosila pred tehu... uz ked ta moda je taka sakramentsky draha mohli by ju vyrabat krajsiu a modernejsiu.. strasne som sa na to zlostila ked som na zaciatku tehu kupovala rifle bol s tym strasny problem.. a ani nehovorim o tych nohaviciach co sa stahuju gumou otrasne daco vyzerala som v nich ako vo vreci este som pytala najmensie cislo aj to mi bolo velke.... hlavne, ze ceny horibilne..

susik77
27. feb 2009

ahoj, v 1. tehu-termin som mala v auguste-som chodila do prace-kupila som si 2 tehu nohavice-obidvoje okolo 1000 kc - z C&A, jedny mali pruzny pas a druhe-tam sa dala posuvat na pase guma-bol tam nastavovaci pas-ako raslo brusko-to bolo super 😉
mala som 2 trika s dlhym rukavom a na leto 2 saty. na doma teplaky.vsetko som komplet znicila-vynosila, takze teraz kupujem znovu nove, ale nixc sa mi nepaci 😒 ja by som sa aj chcela pekne obliekat ale nic extra pekne na trhu nie je ☹

mystery7
autor
27. feb 2009

ja slen dufam, z eporode vojdem do svojich starych evci, lebo na nove aj tak nebudu peniaze ☹ z jedneho platu budeme zit 3 😒

susik77
27. feb 2009

ja som nosila tehot. veci este 5 mesiacov po porode 😎 asi po 18 mes. som zhodila asi 20 kg, takze som mala este o 2 cisla mensie veci ako pred tehu 😎

petra1985
27. feb 2009

a povedzte mi este baby naco je dobry tehotensky pas? ja v tom nevidim zmysel a velmi ma to zaujima

mystery7
autor
27. feb 2009

ked mas pekne veci, ale na bruchu su ti uz kratke, das si ten pas a vyzera to ze mas pod tym este nieco 😉 podla mna

susik77
27. feb 2009

hm ale mne su tie veci uz uzke aj na bokoch...vidim zmysel toho pasu mozno do 15-20 tt maximalne 😖

mystery7
autor
27. feb 2009

tazko povedat, to ja som si len tka myslela 😉

zuzkaprofant
27. feb 2009

ja kedze som pribrala uz vyse 16kg takze ani spodne gatule mi nie su dobre tak som si nakupila komplet satnik o nohavic, po tricka , svete a az po ponozky bo tie ma tiez tlacia 😀 😀 a kedze ja chcem mat aj dalsie babo ak sa bude dat take odlozime 😀 😀 a kedze asi sa poporode do pol roka min nezmestim tak to vynosim vsetko si myslim

mystery7
autor
27. feb 2009

ja asi tiez budem niektore veci nosit po porode, lebo nechcem chutnut nejako drasticky za kazdu cenu.
dalsie dieta by sme chceli, ale az o takych 4-5 rokkov, takze cast veci urcite predam

zuzkaprofant
27. feb 2009

mys co tak neskoro ja hned do roka aby som nezabudla ake to je 😀 😀

ejusa
27. feb 2009

Ahojte,ja som si kupila jedny tehotenske rifle 15OO sk,zacala som ich nosut az v decembri,ked v teplakoch bolo zima,ja so ih poriadne ani nevyuzila,a nosila som jedno tricko viacmenej,alebo bolo dlhe,nevyskakovalo mi atak..ja som bola na Pn takze von som velmi nechodila a bunda?Panska najmensia!,nic ine som neobliekla.a teraz po tehu v tom pokracujem 😠 ,nic neobleciem,takze teplaky.

livi
27. feb 2009

no hovorte mi o tehotenskej móde na svk 😠 jednak tu človek toho moc nezoženie, najlacnejšie tehu rifle stoja okolo 1100 skk 😒 a to ich človek potrebuje samozrejme viac, ak chodí do práce. ja som povedala sestre, ktorá žije v uk, nech mi kúpi aspoň dvoje - našla som na jednej stránke krásne slimky! za 22 a 25 libier. to je nejakých 700-800 skk 😲 a to nehovorím, že som bola pozrieť rifle aj v čínskom obchode a stáli 1150 😠 neskutočné, čo by za to chceli.
čo sa týka tričiek, tak tie som si kúpila zopár tu, väčšinou o číslo väčšie. a na leto mám zopár takých strihnutých pod prsiami, takže pohoda. inak som rada, že mám termín v lete, takže nebudem potrebovať novú bundu, či kabát.
nemienim nejako veľa investovať do tehu módy, keďže pre bábo toho budeme potrebovať oveľa viac

myrusiatko
27. feb 2009

Ahojte, tak ja som v 27tt. Zatiaľ som nekupovala žiadne nohavice. Nosím tie, čo som kedysi nosila na SŠ. Asi je celkom fajn byť niekedy tlstejšia a všetky veci nerozdať 😀 Takže zatiaľ sa vopchám do riflí z pred pár rokv. Čo sa týka tehotenského pásu, tak ten som si kúpila a som s ním neskutočne spokojná. Nosím ho pod tričká, aby mi neťahalo na kríže a bruško. Vôbec neľutujem, že ho mám. No a investovala som do dvoch podprseniek a kúpila som si body, tiež fajn vec. A čo sa týka bundy, už sa teším na teplo, pretože sa do nej nezmestím, tak teraz nosím Kabát ale ten asi dlho nevydrží 😖 Tak nech už výde slnko

petra1985
27. feb 2009

jaaaj tak na to je ten pas.. aha hm no mohli by vymysliet nieco aj na normalne rifle kedze tricko nie je problem zohnat sak su vselijake tuniky teraz svetre siroke.. to sa da.. ja by som skor brala daco na rifle 😀 i ked to asi nie je mozne

myrusiatko
27. feb 2009

petra1985 - pás je dosť široký (aspon ten môj), takže mi prekrýva i časť riflí

mona1111
27. feb 2009

ahojte kocky. Ja som v 36 tt a vlastne som na rizikovom takze do oblecenia som ani velmi investovat nemusela. Mam svagrinu, ktora si odlozila nejake tie rifle na traky, riflove saty na traky a este nejake nohavice,tuniky a tricka tak to mam,aj tak vascinou doma chodim v teplakoch a v tricku. Na zaciatku tehu som nosila svoje veci a tiez som vyuzila rifle z cias ked som bola trosku sirsia. Ja mam termin koncom marca, takze ja tu uz nejako vydrzim aj s tym co mam.

ditka1
27. feb 2009

ja som mala jedny rifle tehu a jedny take elegantnejsie nohavice tehotenske a inac tricka normalne nie pre tehotne aj svetre,natiahlo sa to pekne okolo bruska,ja som chcela ukazat ze som tehotna 😵 a nie zakryt sirokym oblecenim,obliekala som sa vzdy moderne a nechcela som to menit. 😉 a privela tehu veci kupovat...no a teraz vyuzijem tie veci taktiez ked uz nie som tehu. 🙂

tehula
27. feb 2009

tehotenske rifle som horkotazko zohnala konecne v Rakusku, lebo na SVK dovezu len odpad, co im ostalo a nepredalo sa v zahranici. Potrebovala som 34ku velkost. Zohnala som v C&A, mali super vyber, kupila som s tym vysokym elastickym pasom, ako pise susik. Inak ale v podstate sa stale vleziem aj do mojich predtehu rifli, nakolko su bedrove a pribrala som len do brucha a prs. Speci tehu vrchy nemam, nosim rozne tuniky a bolerka, nastastie aj netehu moda je naklonena. Ale zimna bunda a kabat uz na bruchu praska vo svikoch, tak dufam, ze sa uz otepli lebo nebude co na seba

mima3
27. feb 2009

no tak ja som tento týždeň na vlastnej koži zistila aká drahá je tehotenská móda 😒 našťastie som tiež "zdedila" nejaké veci po kamarátkach, tak toho až tak veľa potrebovať nebudem. ale neodolala som a kúpila som si jedno šmrncovné tričko s trištvrťovými rukávmi netopierieho strihu - stálo však nejakých 33 eur 🙄 a ešte som si kúpila tehu podprdu (tiež vyše tridsať eur) a dvoje tehu nohavičky (spolu za cca 20 eur). ja ale chodím a ak všetko dobre pojde aj budem chodit do práce, tak este nieco budem potrebovat. mám jedny univerzálne cierne nohavice od kamosky a dve tuniky. zatial obleciem aj take väčšie nohavice, čo mám, tak s tým do najväčšieho brucha, do leta vydržím a potom si zaobstarám nejaké šaty, lanove nohavice a lahku bluzku a tricko.

anelin
27. feb 2009

Ahojte... no ja som v 32 tyzdni a nemam ani tehu nohavice a ani nic co sa s tehotenstvom spaja. 😀 😀 😀 bude to asi aj tym ze nechodim do prace 😠 😠 😠 a som na PN cele tehotenstvo... ja som si iba kupovala tehotenske elasticke tielko kto re ma stalo 350 sk. Inak som si kupila iba normalne teplaky( o dve cisla vacsie ako som nosila) 😢 😢 😢 tie ma stali 200 sk a teraz jedno tricko ktore malo taky vacsi strih na brusko. A samozrejme spodne pradlo( ktore po tehu nechcem mat viac v skrini 😀 😀 😀 . takze ma cele tehotenstvo ani moc extra nestalo.

bobicek5
27. feb 2009

ahojte, tak ja som pracujuca tehulka, takze do prace musim chodit slusne oblecena, rifle mi nehrozia ☹ . Obehla som vela tehu-obchodov, ale odmietam dat za nohavice 1600 Sk... 😠
Vymakla som zlavy a kupila som si klasicke cierne nohavice za 477,- (PC 1600,-) a 3/4 sive s manzetami za 380 (PC 1300,-). Snad mi budu stacit. Ked sa otepli, planujem nosit saty, vzdy som bola baculka, takze si podla toho aj kupujem saty a tieto sa budu dat vyuzit.

Inak tuniky, bluzky, tricka si kupujem v sekacoch. Kupila som uz par naozaj krasnych kuskov.

A mimochodom, uz v 13 tt som zacala nosit tehu-nohavice, kedze brusko mam dost velke kvoli dvom pokladikom...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre