Tehotenská podprsenka. Aká je najlepšia?

muriel293
21. júl 2008

ahojte baby,tak ja som už dnes musela kúpiť univerzálnu tehotenskú podprsenku-je mi to dosť trápne lebo si myslím že je to veľmi skoro ale žiaľ ako prvé mi vybehli hore prsia-to som ešte ani nevedela že som v tom,a dosť ma aj bolievajú,takže neznesiem už klasické kosticové podprdy s tenkými ramienkami a navyše sa mi rýchlo vyťahajú a nedržia dobre a nerada by som po tehotenstve a dojčení skončila s "pobožnými prsami na kolenách" Len by som rada vedela,či sa tu nájde aj iná prsańa okrem mňa aby som nemala taký blbý pocit a tiež ak viete poradiť aké podprdy sú najlepšie.Tá moja stála 400 korún a má už aj odnímateľný vrch na kojenie ale tak najlepšie mi sadla a dobre drží.

helena.michutova
21. júl 2008

Ahoj muriel,

nič si z toho nerob, ja som bola na tom takisto ako Ty. Ja som vždy bola dobre obdarená v horných partiách 🙂Keď som bola tak ako Ty prsia som už mala ako dva melóny 🙂 Veľmi ma aj boleli, boli ťažké a citlivé. Kvôli zväčšeniu prsníkov som bola nútená tiež už v začiatkoch tehulkovstva investovať do nových väčších a pevnejších podprseniek. Ja som však nezisťovala, či je tehotenská alebo aj na kojenie. To mi ani nenapadlo, kupovala som v normálnom obchode. Tiež mi vadili kostice, takže som hľadala bavlnenú, bez kostíc, s hrubými ramienkami, širokým obvodom a s pevnými košíčkami. Ak si dobre pamätám každá stála okolo 800 korún. Mne najviac vyhovovala taká, ktorá nemá košíčky z elastického úpletu, ale z pevnej bavlnenej vyšívanej látky (madeiry). Tá látka perfektne drží tvar prsníkov, ktoré sa vôbec pri pohybe nehojdajú. Aj keď sú síce takéto košíčky tvarované viac do špičiek tak ako boli podprsenky kedysi a nie sú také okrúhle ako úpletové košíčky, zato sú veľmi pohodlné. Hneď som si kúpila dve veľkosti košíčkov a neskôr som si musela kúpiť ďašiu kvôli obvodu pod prsiami. Som s nimi veľmi spokojná.

muriel293
autor
21. júl 2008

no tak to som rada,že nie som sama,lebo už švagriná do mńa pindala že ježiši,teraz už musíš kupovať takú podprsenku? a čo budeš robiť potom,čím ma úplne na... ale tak ona je iný tip,taký bezceckovitý 😀 takže ona svoje telo nemôže porovnávať s mojím však?! 😠 ja už testujem túto novú pár hodín a je výborná a tiež som ju kupovala v normálnom obchode so spodným prádlom len som si hne´d vypýtala tehotenskú. No ale 800 korún by mi už bolo naozaj asi ľúto,i ke´d rátam s tým,že do pôrodu si ešte budem musieť kúpiť lebo zase narastiem 😀

helena.michutova
21. júl 2008

Muriel,
také doskovité typy žien nemôžu nikdy pochopiť problémy nás, ktoré máme väčšie "prednosti" 😀

Čo sa týka investície do podprseniek - tiež som váhala či toľko dám za ne, ale vhodnejšie pre mňa som nenašla a verím, že ich ešte potom vynosím. Ja už nepredpokladám, že sa mi prsia vrátia do normálnej veľkosti 😀 😀

susik77
21. júl 2008

ahoj, tiez som potrebovala hned ked mi vysiel pozitivny test tehu podprsenku. nic zvlastne a zahanbujuce na tom nevidim, moj muz by povedal, ze naopak 😎
inak, mne sa v tehu zvacsili prsia z "C" na "E" , pri kojeni na "F". Ale 2 mes. po kojeni mam znovu"C".
Dobra znacka tehu podprseniek a na kojenie je Anita maternity 😉 Stoja 800-1100 Kc 😉

susik77
21. júl 2008

inak, cez tehu som potrebovala 3 podprsenky, na kojenie asi tiez 3 😉

luciar79
21. júl 2008

Mne tiež najprv prsia a brucho až oveľa oveľa neskôr....Ja som si kúpila len väčší objem lebo v tehotenskej som si priapadala strašne antikoncepčne 🙂 a len čo sa mi pri kojení ustálila hladina a nestriekala som kade tade, zas nákup novej kosticovej ale už nevystuženej, šak načo to ešte zväčšovať. ja skrátka bez kostíc neexistujem. Už len čakám kedy sa scvrkneme na normálnu veľkosť lebo žiadne tričko mi nieje dobré. Musela som si nakúpiť XL, som sa aj hambila takú veľkosť pýtať, kam sa podelo moje S/M.....

muriel293
autor
21. júl 2008

luciar79: eheee si ma rozosmiala, s tým tričkom! ja čo mám povedať sakra? 😀 ja zas nemôžem kosticové ani vystužené lebo mám potom ešte väčšie bombardéry ako predtým a každý mi na ne zíza ako blbý!

susik: vďaka za radu,možno neskôr vyskúšam,táto stránka je super,tu mi má kto aspoň poradiť

helena: tak ja pevne verím že sa mi vrátia do pôvodnej veľkosti,neviem či by som sa zmierila s takými melonmi na celý život! a myslím že aj tebe sa to upraví 😀

avanka
21. júl 2008

muriel ja som si kojenecke podprsenky nekupovala, lebo vo vsetkych boli moje Vtedy DD prsia akesi rozplazene.....
v porodke sa mi naliali prsia snad na F, ale po asi 2 dnoch dojcenia sa mi vratili na moju vekost DD, takze ja by som sa nejako nebala

muriel293
autor
22. júl 2008

avanka: no ja by som skôr povedala že ich mám rozplazené v klasických dokonca vystužených podprdách ale tak myslím že ich ťahá vtedy zemská príťažlivosť 😀 a v tejto mama podprde im je ovela lepšie 😀

muriel293
autor
22. júl 2008

susik: ozaj ináč čo to znamená že ti tuná svieti 1d?????

ingulka
22. júl 2008

muriel293 : 1d v profile znamena, ze sisuk uz ma 1 dieta ;)

enynka1
22. júl 2008

Ahojte baby, muriel neboooj nie si v tom sama 🙂 Ja mam podobny problem, priroda mi nadelila dost velke prsia normalne a teraz cez teho su ece vacsie..Mne sa takisto na zaciatku teho zvacsili, a to o dost a strasne rychlo behom prvych troch mesiacov, a k striam z puberty ked mi rychlo narastli sa mi pridali nove strie cervene pocas tehu, tak len mastim a mastim kremikmi, a takisto ma strasne boleli, pri akomkolvek jemnom dotyku tak som si musela tiez na zaciatku tehu kupit uz tehotensku podprdu, sice som vahala dost dlho lebo tiez som nebola zvyknuta na tie odpudzujuce teho podprdy 😒 Ale presne tak ako hovoris, nexcem dopadnut po porode a dojceni s prsami na kolenach tak som investovala a kupila si za nejakyx 800sk teho podprdu v tehotenskom obchode s hrubymi ramienkami, ziadna vystuz taka co mi ich drzi pokope a hore pokial sa da 😀 a priklanam sa k susik77 ze Anita maternity je dobra kvalitna znacka, sice drahsia ale podla mna sa oplati investovat do nasich prednosti 😉

susik77
23. júl 2008

ina, baby, co ste uz kojili-tiez vam zostal vacsi objem pod prsiami?ja mam asi o 5 cm vacsi, aj ked uz vahu mam rovnaku ako pred tehu. A objem prs skor trochu mensi...

stvura
23. júl 2008

Muriel293...no to je fakt skoro v 10tt mat vacsie prsia, ale kazda sme ina..., priprav sa ze este budes do podprd investovat.
Osobne mozem doporucit ak mas nejaku moznost vybehnut do Viedne si kupit materske podprdy tam, lebo vyjdu zhruba na 250-300 Skk, pripadne mozem doporucit z Quelle klasicke podrpdy na dojcenie, dva kusy ta vyjdu cca 500 korun. Ak sa ti zlomi putko alebo co mozes hned vratit {mne sa zlomilo asi po mesiaci, takze odporucam prat v rukach}.
Ja mam zatial o velkost a kosik vacsie prsia, ale nikty som nemala nejake extra velke, takze...aspon dufam ze budem mat plne prsia pri kojeni...xixi a moj muz sa uz na to tesi.

muriel293
autor
23. júl 2008

stvura: tak vieš,ja som mala koziská už aj predtým ako som otehotnela lebo som trocha pribrala a ja ke´d priberám tak mi to všetky ide len na partie brucho boky a kozy-žiaľ iné nič...takže nič rovnomerné. Ale tak toto je super podprda,trošku sa už roztiahla a povolila takže mi ešte prsia môžu narásť (ale už moc by nemuseli 😀 ) a tiež sa trochu povolila na chrbte čo ma teší lebo som sa bála že si velmi skoro budem musieť kúpiť novú. Je perfektná a ako vravím mužovi sa hrozne lúbi ten odnímateľný kojaci systém na "nácecníku" hehe

ivica2705
23. júl 2008

muriel, ja som si tiez skor kupila podprdu , a mozem povedat ze som spokojna aj s obycajnou z "cinskeho" lacneho obchodu 😀 tu som si kupila doma, lebo zijem v zahranici, a som s nou spokojna. mne sa tiez zvacsil objem pod prsiami, ale prsia som najprv ani nemam dojem ze sa nejak zvacsuju, ale az ked si priatel vsimol strie na prsiach , tak asi sa zvacsuju 😀
a musim povedat ze je velmi pohodlna,,,,,,,,,,, 😀 😀 😀 😀

muriel293
autor
24. júl 2008

ivica2705
ahoj, viem že ich dostať aj lacnejšie ale tak nemám s tým moc dobré skúsenosti lebo mi väčšinou nevydržia nejako dlho takže tentokrát som radšej investovala do niečoho drahšieho 🙂

lienockaa
24. júl 2008

muriel-tiez som "vacsia" v prsiach..🙂a urcite nestaci takym prsiam podprsenka z cinskeho obchodu, treba radsej investovat vacsiu sumu, oplati sa, mam vlastnu skusenost..prsia sa zvacsia, su tazke, nerobi to dobrotu ani na pokozku prsnikov, ani na chrbat..mne vynikajuco sedia dve podprsenky z anity, vkuse ich periem a nic im nie je..stali sice viac, ale citim sa v nich pohodlne..na zaciatku tehotenstva sa mi tiez hned zvacsili prsia o jedno cislo, isla som z C na D, no potom do konca tehotenstva uz nenarastli, az ked sa po porode naliali, tak mam teraz E..no a tiez som rada, ze som si kojacu podprsenku nekupila 2 tyzdne pred porodom, ako vsade radia, lebo by mi bola vlastne hned mala..😉 kupovala som az po porode..

objem pod prsiami mam ako pred tehotenstvom, tych 75..

muriel293
autor
26. júl 2008

lienockaa:
ahaa,no inak ja som si všimla že ma prestali teraz pobolievať takže asi už nerastú...čo ma celkom teší,takže asi to bude ako v tvojom prípade,že sa potom ešte nalejú a bude...teda dúfam že to tak bude ale vyzerá to zatiaľ tak No ale podprdu nosím pekne krásne poctivo ďalej 🙂

lucita2707
8. apr 2016

Zienky, poradte mi. To je moje prve tehotenstvo..momentalne koncim 6.mesiac tehotenstva a netusim podla coho si vybrat tehotensku podprsenku..do teraz sa mi nezvacsili prsia ale ze absolutne..a nechcem si to velmi nechavat na poslednu chvilu. Ale neviem ale cislo. Kupit taku alo teraz..alebo o cislo vacsiu..ja fakt neviem..

lilian23
29. apr 2016

@lucita2707 ahoj. tiež je toto moje prvé tehotenstvo. a práve na prsiach som zistila že som tehotná. hneď od začiatku sa mi začali zväčšovať a nalievať. nosila som 75/B, potom som si kupila asi v 3tom mesiaci 75/C no a teraz som si kupila uz 80/C . Najlepsie je kupit si rovno podprsenky vhodne uz aj na kojenie, lebo tie vacsinou nemaju kostice - co ocenis vo vyssom stadiu tehotenstva - mna vsetky tlacia a najlepsie tu podprsenky bez kostic. Takze som si bola poskusat a pre mna najviac vyhovujuce su z HMka podprsenky na kojenie. Su aj trosku vystuzene - cize prsia v nich nebudu "lajdat" - co ja nemam rada. ale maju tam aj cisto latkove nevystuzene..takze odporucam pozriet HM Mama. 🙂 drzim palce aby vsetko dobre dopadlo

chokma
2. sep 2016

Mne sa najviac osvedcili zn. Carriwell. Pri tomto druhom tehu som sa jej tak potesila ked som ju vylovila z vreca. 🙂

2hviezdicka
12. sep 2016

..myslím ,že pri výbere dojčiacej podprsenky je dôležité , aby bola vyrobená z vysoko kvalitných
materiálov, ktoré nedráždia pokožku matky v čase dojčenia. Ja som bola spokojná s produktami na nasim-detom.sk. Tam je asi všetko ,čo dojčiace matky potrebujú...)))

pekkka
12. sep 2016

BRAVADO ! aj teraz ju mám na sebe a to som 4 roky po 🙂 rada ju nosim aj keď nepotrebujem odopinať 🙂

http://www.vseprotehotne.cz/tehotenska-moda/esh...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre