Ako domácky rýchlo zraziť vysokú teplotu?

emyly
15. dec 2008

ahojte....potrebujem súrne poradiť....sestra dostala veľmi silnú angínu, horúčky má okolo 39.5 neviete prosím vás ako po domácky čo najrýchlejšie zraziť teplotu? tbl jej nezaberajú, a kvôli kojeniu nemôže iné ako paralen.....ak tu je podobná téma prosím hoďte link, zatial som nič také nanašla....dakujem.

roasha
15. dec 2008

emyly,lepsi na zrazenie teploty je medipyrin/nezatazuje tak pecen/,a pokial je tam angina,tak v pohode sa mozu nasadit atb/penicylinove/,bez ohladu na to,ze koji. 😉
atb sa nasadzuju aj pri silnych zapaloch prsnikov,a v pohode,nemusi sa bat. 🙂
skore uzdravenie. 🙂

emyly
autor
15. dec 2008

roasha, dakujem za odpoved....penicylin už má, ale veľmi zle znáša tú vysokú teplotu, jej býva pri teplotách hrozne slabo...už skúšala obklady z kyslého mlieka, vlažnú sprchu...a nevieme ako ešte by sme jej mohli poradiť...

sirinka
15. dec 2008

emyly no jedine paralen a studene obklady.

bambusko
15. dec 2008

na teplotu je dobry aj lipovy a bazovy caj a moze sa pri kojeni

roasha
16. dec 2008

ja som brala atb ked dcera mala 5tyzdnov,dali mi ich normalne na gynde na pohotovosti,a mohla som uplne normalne kojit. 😉 --bolo to cosi penicylinove... 😕

daskak
16. dec 2008

no ja som mala v nedelu taku teplotu, dala som si paralen po 4 hodinach a snazilasom sa poriadne vypotit... presne vie ako jej chudatku je, je to strasne ☹ ... vypotenie je velmi dolezite a hlavne nech spi vzdy ked moze... skore uzdravenie.... pozor prudko neschladit ruky /zapastia - kde sa mesria tep/ kvoli srdiecku...drzim palce

roasha
16. dec 2008

inak,pokial je tam angina.....tazko bez atb....skoc k lekarovi,ale urcite ich dostanes.

daskak
16. dec 2008

urcite ano, nech sa sestra neboji uz su aj take co vobec neovplyvnuju kojenie

ivuss01
16. dec 2008

emyly, na zrazenie teploty je aj dobry citron, koliesko citrona zmolit v rukach, hlavne dlane, skuste, skore uzdravenie