Autosedačka na místě spolujezdce. Bude pak malý hodný?

alishia
6. kvě 2009

ahojky,

nevim jestli ma nekdo taky tak urvane dite jako ja pri jizde autem🙂 Ale urco se nekdo najde a poradi. Strasne me to pri rizeni rozciluje a znervoznuje, kdyz malej v zadu rve jak tur. Cetla sem si ze se po vypnuti airbagu muze dat autosedacka na misto spolujezdce dopredu. Mate s tim nekdo zkusenosti? pomuze to? je pak dite hodne a spinka? nebo rve stejne?

pokud tady takove tema je, tak se omlouvam, ale nenasla sem ho.

budu rada za vase zkusenosti.)

shaula
14. kvě 2009

A teď mě napadá - kdo máte větší sedačku než vajíčko - podívejte se do návodu výrobce, nemělo by to tam být uvedeno? Jestli je nutné vypnout airbag? Aspoň u vajíček to píšou, tak by to mohlo být uvedeno i tam.

andyalukasek2008
14. kvě 2009

My máme kategorii 9-18kg a je tam přímo napsáno: Nepoužívat na sedadle se zapnutým airbagem!

shaula
14. kvě 2009

No a máme jasno! Hurá!!!

peppapig
14. kvě 2009

debata ukoncena 😀

digysa
15. kvě 2009

Najnebezpecnejsie miesto v aute je miesto spolujazdca. A je to statisticky dokazane- vyskum sa robil podla mrtvych osob a poctu mrtvych sediacich na prednom sedadle vedla vodica.

Preco by som davala do najnebezpecnejsieho miesta v aute, sediet moj "najvacsi poklad" netusim.....
Preco by to robili ostatne matky....tiez netusim..... zeby chceli viac utvrdit statistiku??? hmmmm 😔 😔 😔

A este jedna vec uplne postavena na hlavu...miminko, co nema este ani tu lebku poriadne uzavretu dam sediet vedla mna.....zato 2,3,4.....rocne deti budem chranit na zadnom sedadle... smiesne 😅

andy80
15. kvě 2009

alishia: do předu se může dávat akorát vajíčko 0-13kg ty větší sedačky ne a navíc vzadu je bezpečnějš, sedačce spolujezdce se říká sedačka smrti a navíc, já bych pořád koukala na ní a ne do předu.

mkr: sklo se většinou nevysype jsou to taková skla co popraskají, ale drží v kuse

shaula
15. kvě 2009

andy80 - dopředu se může dávat jakákoli sedačka, to už jsme vyřešili o stránku dřív. Já bych taky dopředu nedávala, u nás to ani nemá smysl, ale někdo pro to má své důvody. Myslíš třeba, že když dítě prořve celou cestu na zadním sedadle, tak to matce přidá na klidu k řízení?

kacka.va
15. kvě 2009

andy: a kdybys jela sama a dítě vzadu, tak bys byla klidnější, kdybys na dítě neviděla? 😉

prasiatko30
15. kvě 2009

kacka.va - to je otazka cviku a zvyku - nasa mala od narodenia chodi len vzadu - na prostrednom zadnom sedadle - dokonca takto zmakli aj viac nez hodinove cesty s muzom - ja sama na tak dlhe cesty nesoferujem a vtedy som s nimi nemohla ist - a mala bola v pohode, muz isiel zasobeny cd s oblubenou hudbou a isli do pohody - a podotykam to je chlap a isiel s malou co nemala este ani 2 roky. a nikdy u nas doma ani len nepadla myslienka co keby sme ju dali na predne sedadlo - proste ide na zadnom a je to a ked vrieska tak vrieska - tiez sme mali par krat tak, ze pred prichodom domov uz nevladala a tak 10min od mesta sme zastavovali a vytahovali zo sedacky - aj s muzovym komentarom, ze preco ju nevytiahnem pocas jazdy 😠 😠 - nakoniec si zvykli tak muz ako aj dcera ze dieta musi byt celu dobu jazdy na svojom mieste a teraz uz s tym nie je problem - a to sme porobili s malou aj dost dlhe trasy - take ze 700-800km/den, pripadne chodievame na vylety do 230km vzdialeneho mesta - rano tam vecer naspat a dcera sedi pekne vzadu a dokonca sama - je to otazkou zvyku a nepopustit - proste tak to ma byt a hotovo.

peppapig
15. kvě 2009

digysa, tvuj koment je uplne mimo misu, precti si debatu od zacatku 😉

sisi.v
15. kvě 2009

souhlasím s prasiatko30, je to o zvyku a důslednosti. mně malá taky pořád řvala, většinou jsem zesílila rádio...ale nakonec pochopila, že si místo vepředu nevybrečí. i když to zezačátku bylo tedy o nervy 😉, někdy jsem musela v autě zpívat...a zpívám fakt hrozně 🙂, tak se možná lekla, že v tom budu pokračovat a ztichla 😎.

kacka.va
15. kvě 2009

prasiatko: nám malá pořád zvracela, že se občas dusila, takže tohle praktikovat nešlo, ale to už jsem rozebírala v jiné diskuzi, jak mi nemohla chytit dech. u mě rozhodně nešlo o to, že by mi malá kňourala.

kacka.va
15. kvě 2009

pro mě bylo důležitější na dítě vidět, než řešit cokoliv jiného. i když ani s řvoucím dítětem se nejezdí 2x dobře.

digysa
15. kvě 2009

peppapig: az teraz som zaregistrovala tvoje meno...aj my radi pozeravame tu rozpravku 😀

Ale, co sa temy tyka...nie som mimo misu.... Ja som iba chcela povedat, ze zakon-nezakon, vajicko, autosedacka...vsetko jedno. Dieta nema co robit na prednom sedadle....sorac...tot moj nazor.
A ak si ho tam date, tak som iba rada, ze je vase a nie moje.....branit vam v tom nebudem 😵

eimiky
15. kvě 2009

Nečítala som celú tému len pár príspevkov, len k téme teda ja by som dieťa nedávala na spolujazdcove sedadlo...
Aj môj si koľkokrát poplakal, ale neviem ako by som mu viac pomohla počas šoférovania keby bol vpredu.Ja mám auto kde sa dá dať vajíčko dopredu dá sa deaktivovať airbag ale je tam veľké upozornenie, že sa to neodporúča.
Tak len toľko môj názor...