Čo zaberie na vypadávajúce vlasy po pôrode?

dida38
3. jan 2011

Ahoj, chcem sa Vas opytat, ci aj vam zacali po porode vypadavat vlasy?? Ja mam sice tretie babo, ale tak ako mi padaju teraz, mi este nepadali??
A popripade co vam pomohlo??
Diik

ivetkab.
3. jan 2011

Mne po pôrode vlasy vobec nevypadávali. Skôr by som povedala, že sa mi zdalo, že ich mám oveľa lepšie ako počas tehotenstva. A o nechtoch ani nevravím. Každý sa ma pýtal, či mám gelové. Asi je to u každého individuálne.

majuto
3. jan 2011

mne aj pri prvom a aj pri druhom padali a to strasne.

bosoriak
3. jan 2011

Mne padali strasne a doteraz padaju. Kym som kojila, mala som dojem, ze mi na hlave neostane jeden chlp 😀

sakura77
3. jan 2011

je to uplne normalne,hlavne tak cca po 3 mesiacoch 😉

danula.ch
3. jan 2011

vypadali a aj znovu narastli, ale skusala som vsetko mozne naraz, tak neviem co naozaj zabralo, mozno to vsetko spolu 😀 . mamina mi urobila tinkturu z korenov zihlavy, tu som si vtierala do pokozky kazdy den aj dva krat. po kazdom umyti som si oplachovala vlasy v odvare z orechovych listov, papala som mineraly a este Panthenol sampon na posilnenie vlasov. kadernicka je v uzase ze este nevidela ze by niekomu naraz rastlo tolko vlasov 😵 😵 . ale prevda je ze kym to zacalo ucinkovat, stratila som aspon tretinu vlasov a musela som sa dat ostrihat 😔

traktor
3. jan 2011

ano a velmi...boli viac na zemi, na mne a vsade, len nie na hlave...trvalo to dlho...az ked som prestala kojit,tak sa to zacalo upravovat..mala som to pri kazdom dietatku, takze som to aj ocakavala a vedela som, ze je to len prechodny stav... 😉

22mamina
3. jan 2011

aj mne strasne vypadavali vlasy a tiez ani nie hned po porode, ale az neskor okolo 5- 6 mesiaca, nebrala som nic, samo to preslo po case, niekde som citala, ze pocas tehotenstva nevypadavaju vlasy a po porode vypadaju aj tie co mali v tehu 🙂

28jaja28
3. jan 2011

padali a strašne,bola som s toho zufala,bala som sa aj očesať,plny hreben vlasov bol vždy,,,,asi po mesiaci to prešlo chvalabohu,lebo som si chcela začať šetriť na parochnu 😒

miculienka
3. jan 2011

mne tiež padajú, začali asi tak 3 mesiace po pôrode a padajú stále, síce už tuším menej, asi párkrát som si hlavu ponatierala odvarom s lopúchového koreňa, ten je fajn na podporenie rastu nových vlasov , ale inak sa to nedá ovplyvniť, sú za tým hormonálne zmeny , počas tehu mi nepadali hádam vôbec, tak teraz padajú aj tie čo vtedy nevypadli

ejuska79
3. jan 2011

mne tiez hrozne padaju vlasy, az mam z toho hrozu..nastastie mam vlasy huste a zatial to nie je vidiet..

bershka
3. jan 2011

hrozne.. kazde rano na poduske parochna..... ale casom sa to upravilo. zato, ked som bola tehu, tak mi nevypadol ani jeden

lussy666
3. jan 2011

mne zacali padat asi mesiac po porode a padaju veselo doteraz....zevraj to nejak suvisi s kojenim....

robka
3. jan 2011

aj mne padali velmi prestalo to okolo asi pol roka po porode uplne samo 😉

dajna11
3. jan 2011

padali a dosť......po oboch porodoch. teraz beriem vitamíny reghaar a aj vlasový stimulátor tiež ten istý a po mesiaci je to už fajn....len neviem či vdaka tým tabletkám alebo by to prešlo aj samé

pingwinek
3. jan 2011

mne padali aj pred porodom ....a po porode ani nehovorim iz je p porode skoro 2 roky a stale mi tak vlasy vypadavu zeo chvilu budem musiet siahnut po parochni..vsade vlasy,ked si chytim vlasy,vrkoc tak mam chumace vlasom v rukach ☹ som s toho zufala...zachvilu iz ich budemr aj jest,priate mi zdoraznuje ze aby som stym nieco robila,bo koplet vsetko od vlasom,ale co ja moze, 😖 ,uz som mala rozne sampony a tabletky ktore kd so dobrala tak vlasy nanovo vypadavali,a teraz mam dalsie pirulky na vypadavanie vlasov-vitaminy...tak uvidime,len dufam ze zaberu..ps-od pani doktorky bolo povedane ze to je normalne,denne by malo vypadnut 100vlasov,ale v mojom pripade je to viac ako100 🙄 😠 😒

tanyja
3. jan 2011

ahoj, mne vlasy začali padať, keď mal malý asi 5 mesiacov, nebolo to strašné, trvalo to asi mesiac, potom sa to ustálilo. kúpila som si vitamíny, ktoré som užívala počas tehotenstva a bolo to fajn
ono je to hormonálnymi výkyvmi , tak isto ked som bola tehu, nevypadol ani jeden 😵
ale je to individuálne 😉 😉

terina25
3. jan 2011

AHoj.mne vlasy vypadávali aj pri prvom aj teraz pri druhom bábu.ustálilo sa to samo časom.

ikke
3. jan 2011

padali asi tak od 3. do 7./8. mesiaca dietata, mne aj mojim kamaratkam co maju rovnako stare deti. padali nam vsetkym presne rovnako, bez ohladu na to, ci sme kojili, prikrmovali alebo vobec nikdy nekojili 😅

takyna
3. jan 2011

Áno je to bežné, v tehotenstve sa ti vlasy skvalitnia a vôbec nepadajú, po pôrode to doháňajú v prúdoch 🙂 , mne pomohlo magnézium a pyridoxin asi 3tyždne som to brala, ale ono sa to samé od seba ustáli a prestanú padať len vydržať, a nepripúšťať si to tak 😉

ardeas
3. jan 2011

no, ja som si to uvedomila až pred týždňom, že niečo s nimi nie je ok, a čerešňou na torte bola priateľova otáka, ži sú tie všetky vlasy po kupeľni moje. Bohižial su 😒 normálne som z toho rada že nie som sama :D

sssimi
3. jan 2011

Mne nepovypádavali. Kojila som 14 mesiacov a padať mi začali až na jeseň (to mám vždy, okrem jesene keď som kojila). Pomáha mi Revalid.

babullka1
3. jan 2011

Ahoj mne padaju este stale a to som 1,5roka po porode,nic mi nato nepomaha....a padaju fakt hodne,dovtedy som take problemy nemala

bealondyn
3. jan 2011

ako pisu baby, je to uplne bezne, kedze pocas tehotenstva nepadaju. 🙂 mne zacali padat katastrofalne asi 3 mesiace po porode, az sa mi zacali robit kuty. ☹ ale preslo to same asi po 2 mesiacoch a to este stale kojim. teraz sa mi pre zmenu zacali velmi lamat nechty. 😠

miyya
3. jan 2011

strašne strašne od 4 mesiacov až kým som ich nemala uplne riedke,ale potom aj rýchle dorastali,ale ja som mala predtým velmi husté vlasy a už také nikdy neboli.teraz mi znova akokeby zhustli znova,tak ale teraz už viem čo ma čaká po pôrode.

pralinka25
3. jan 2011

padali neskutocne a nepomohlo nic je to o hormonoch odznie to samo 😉

titkovamiriam
3. jan 2011

po 4m-mi padali tak ze som sa bala aj česat aj ich umyvat,normalne som mala ,,kuty,, no ako padat zacali tak asi po dalsich 3m prestali 🙂

kozorozec27
3. jan 2011

Ahoj,aj mne strasne padali.ale mam jednu znamu-kadernicku a ta mi povedalaze do pol roka po porode by sa to malo napravit.a mne veru prestali vypadavat. 🙂

benne
3. jan 2011

ja som ani už nekojila a začali mi padať a padáááť a trvalo to padanie určite tak 3m a samo prestalo a mám pocit, že "vlasovo" som na tom tak ako predtým

jabadaba
3. jan 2011

ano padali. Padat zacali cca sest mesiacov po porode, mozno o kusok skor a padali strasne. Normalne som mala momenty kedy sa mi vlastne vlasy protivili lebo boli doslova vsade. Vankus plny, svetre plne, siahla som a ruky plne vlasov, na zemi, proste kade som sa pohybovala tade som nechavala kopec vlasov. Brrrrrr. Zacala som ich nosit zopnute v cope lebo inak som ich nezniesla. Ale preslo to. Kupila som si vtedy revalid tablety, ale asi to musi odzniet samo tym, ze sa hormonalne hladiny urpavia, nastartuje zasa prirodzeny rastovy cyklus vlasov a pod. V tehotentstve totiz dochadza vplyvom hormonov k pozastaveniu prirodzeneho cyklu rastu vlasov, faza vypadavania je akoby spomalena az zastavena a ked sa obnovi tak to vyzera, ze nam ide vypadnut pol hlavy. Je to otrasne obdobie ale treba vydrzat. Mozno podporit vlasy nejakymi kurami, tonikami ci tabletami pre lepsi pocit, ale ci to pomaha je otazne. Fuj, netesim sa na to ani teraz ked mam byt uprimna. 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre