Kapsule More Milk Plus od Motherlove. Skúsenosti?

egyptanka
24. máj 2009

Ahojte mate niekto skusenosti s tymito kapsulami na zvysenie tvorby mlieka?
http://sk.motherlove.eu/?q=node/14

roana
24. máj 2009

No, složení to má jako čaj pro kojící matky, a ten bude i levnější.....

vikinka27
24. máj 2009

egyptanka, na senovku som pocula v poslednom case same chvaly.
kamaratka je laktacna poradkyna a velmi tieto kapsuly odporuca ze su dobre. osobne neviem, neskusala som.
ale senovka dobre zvysuje tvorbu mlieka (kamaratka ma s nou velmi dobre skusenosti v inom pripravku).
a teraz som citala, ze Jack Newman odporucal brat senovku az kym pokozka nevonia po senovke, ze vtedy je to najlepsie ;) ze ak vtedy nezvysi, tak to potom uz nema vyznam...
ale asi ako vsetky lieciva - niekomu zaberie, niekomu nemusi...

kremca
24. máj 2009

ahoj, osobně mám taky dobré zkušenosti s řeckým senem. Jím denně mleté semeno fenugreeku a myslím, že než kupovat tyto kapsle, je lepší koupit přímo ty bylinky. Má to větší účinek a je to i levnější. 🙂

egyptanka
autor
24. máj 2009

a kde mozem kupit tuto senovku? lekaren alebo skor nejaky bio obchod?

evaviki
24. máj 2009

Ahoj, ja som tie kapsule mala a pomahali 🙂 Senovku mozes kupit napr. v auparku, nazov obchodu neviem, ale ked vojdes hlavnym vchodom a das sa dolava, tak je to v tej novsej casti, na pravej strane..

egyptanka
autor
24. máj 2009

evka, v tej cajovni za Kenvelom? v podstate na prelome starej a novej casti?

evaviki
24. máj 2009

jj, uz som to nasla, vola sa to Sanny caje 🙂

egyptanka
autor
24. máj 2009

super, skusim ... jooooj bude mliecko, veeeela mliecka pre babulku 😀 😀

janikac
24. máj 2009

Ahojte, som laktačná poradkyňa a práve minulý víkend som bola na seminári, kde sme sa rozprávali aj o senovke. Podľa Dr. Newmana, by sa mala používať mletá senovka, a to 3 lyžice zaliať trochou vody a to do seba nejako dostať a účinok by mal byť naozaj dosť dobrý. Užíva sa denne a pokiaľ je to nutné. Pokiaľ ide o čaje zo senovky, tak to by ste museli piť v silnej koncenrácii a strááášne veľa, presne tak ako píše vikinka, aby vám od senovky voňala pokožka. Inak, pokiaľ ide o mletú senovku, tak mám informácie, že sa dá zohnať len v Rakúsku, ale ak by ste mali záujem, tak poradkyne z Mamily vám ju vedia zohnať (1kg senovky vydrží asi mesiac a stojí tuším 35 euro). Možno ale pokiaľ nemáte veľmi veľký problém s nedostatkom mlieka, tak pomôžu aj kapsule alebo čaje, ale zázrak asi nečakajte.
Ahojte

kremca
25. máj 2009

holky, já mleté řecké seno kupuju na: www.prodejbylin.cz Kilo stojí kolem tří stovek. Už se jí cpu přes měsíc. 🙂 Bléééé. Ale pomohla.

pointka
25. máj 2009

a to recke seno je to iste co u nas senovka?

evaviki
25. máj 2009

ano, v cestine sa to vola piskavice recke seno a v slovencine je to senovka grecka, v aj tusim fenugreek 😀

kremca
25. máj 2009

jojo, má to tři názvy 🙂 Ale hlavě, že funguje.

pointka
25. máj 2009

super diky, este mi povedzte ako sa ten prasok uziva, asi si ho objednam.

kremca
25. máj 2009

Já si každé ráno namíchám laktánek (to je mlíčko na podporu laktace) - taky dobrý a vedle do hrníčku dám trošku vody a do toho dvě vrchovaté kávové lžičky senohnusu. Rozmíchám jen tak, aby se to namočilo a rychle do sebe na dvakrát kopnu a honem zapiju laktánkem nebo čímkoli sladkým, co ti zažene tu hnusnou chuť. A takhle to dělám třikrát denně. Musíš toho jíst tolik, aby se ti navoněla pokožka po javorovém sirupu. To poznáš. Když nebude vonět, zvyš dávky. Není to škodlivé, takže se to může jíst pořád bez nějakých pauz.

evaviki
25. máj 2009

Krem, ako vidim, vymysel mojej drahej polovicky sa celkom uchytil (myslim nazov senohnus) 😀

kremca
26. máj 2009

jojo, je to príma název a vcelku odpovídá příchuti. 😀

evaviki
26. máj 2009

Kremco a ako rychlo ti senohnus zabral? Ja mam zase problemy s mliekom (nic nove ☹) a idem pre zmenu skusit mletu senovku..

ali27
26. máj 2009

ahojte, ja tiez vecne bojujem s dostatkom mlieka a od vcera prezivam dalsiu krizu a beriem tie zazracne kapsule, ale akosi sa mi nezda ze by zaberali, pisu ze po 24-48 hodin je vidiet vysledok, tak teda este den pockam... je to na porazenie s tym mliekom.... ☹ viac mam s tym dojcenim trapenia ako radosti.

kremca
26. máj 2009

evi: já jsem začala s těma kapslema, ty mi zabraly skoro hned a když došly, tak jsem zjistila, že už je nemají na skladě a budou až za týden. Zkusila jsem objednat mletý hnus a tím se cpu od té doby třikrát denně. Pokaždé se málem po..., ale musím vydržet. 🙂 Já už teď problémy s mlíčkem nemám. Odsaju tolik, co malá potřebuje a i víc, že se mi mrazák pomalu plní. Jen prostě nekojím, bohužel. ☹

kremca
26. máj 2009

ali: to je přesně důvod, proč jsem se rozhodla, že budu jen odsávat a dávat mlíčko z láhve. Trápily jsme se já i malá. Teď jsme obě v klidu a mlíčka je dost. I dyž je to na úkor mého pohodlí a času. Denně u odsávání strávím víc jak šest hodin, protože jedno odsávání je na 30 - 45 minut, abych prsa úplně vyprázdnila.

winki.w
26. máj 2009

ahoj, ja ich prave beriem, a super! mam mliecko pre obe deti - odporucam 😉 beriem 4x1 tab.

ali27
26. máj 2009

kremca, a mliecko sa ti nestraca, ked len odsavas? to je zaujimave. no ale klobuk dole. ja by som to popri malej urcite nestihala. ja sa jej musim naplno venovat ked je hore.

evaviki
26. máj 2009

Krem, kapsule mi zabrali cca do troch dni a pohoda.. akurat uz ma prestalo bavit, ze su take drahe, tak skusim mlety senohnus a uvidime. Ak nezaberie, tak na to kaslem ☹ Momentalne kojim kazdu hodinku a pol, niekedy vydrzi o 15 minut viac, popr. menej.. No a vecer dokrmujem, pretoze to dostava hysaky..

kremca
26. máj 2009

ali: nene, právě naopak přibývá. Ale chce to pravidelnost a pevnou vůli. Já mám holky dvě. Jednu pětiletou a druhé teď budou čtyři měsíce a dá se to. 🙂 Před chvílí jsem odsála 230ml. Když jsem začínala bylo to s bídou 60ml. Už odsávám skoro dva měsíce.

ali27
26. máj 2009

fuha kremca, tak to mas mliecka habadej. neposles mi nejake? 😀 ja ked vecer sadnem a idem si odsat, tak ledva ledva 30-40ml. neviem, mozno ta moja odsavacka nie je najlepsia, lebo normalne ked mam mliecka dost, tak mala vypije z jedneho prsnika cca 90-100ml (kontrola na vahe). ale teraz sa traaapime...
je fajn, ze ti to takto funguje, ale ja by som to urcite nestihala... okrem toho kojenie je pohodlnejsie ked to funguje tak ako ma a mliecka je dost. no snad sa to zase upravi...

petrach
26. máj 2009

kremco jsem si ten senohnus objednala u nas v lekarne,tak doufam,že brzo přijde..pomalu nwemam čím krmit,proste se behem jednoho dne mliko stratilo,teda skoro a vzdavat to nechci,vyskouším všechno co pujde,melta a kojočaje nic moc 😒

kremca
26. máj 2009

petrach: mně se právě taky ze dne na den mlíčko ztratilo, ale u nás to bylo šokem. Od té doby boj a boj. Až teď je klid. Já vyzkoušela snad úplně všechno, co kdo na mlíko radil a až seno, možná v kombinaci s klaktánkem a jestřebinou zabralo. A taky má klidná psychika, když se nemusím nervovat s řvoucím mimčem u prsa a vím kolik vypije.
Pamatuj ale, že musíš tím senem vonět, jinak to nemá efekt. 🙂

ali: co já bych dala za normální kojo. Ale než se nervovat, tak radši budu randit s odsávačkou.

petrach
26. máj 2009

ja odsavam taky,malí prso vubec nechtel,u nas to bylo složitejší skrz porod a proto to ješte nechci vzdavat,nemam nic proti UM,ale pro nas je mateřina ted duležita

u me to bylo pokles hned po příchodu z porodky,nervy jak to zvladnu,mela jsem o nej hrozny strach..před tím jsem mela strašne moc,ted sotva vystačím,asi je to taky z nervu a stresu,musim se uklidnit 😒

kremca
26. máj 2009

Měla si to s malým těžké. VIděla jsem fotečky, ale teď už bude jen líp. Neboj. Mlíčko je opravdu hodně o nervech. Já vím, že při první jsem tohle vůbec neřešila a kojila jsem ji do devíti měsíců. Teď jsem nějak víc citlivá a je to poznat. A taky každý mimčo je jiný. Týnuš je holt lenora. 🙂 Ale co bych pro ni neudělala. Jsem rozhodnutá odsávat dokud bude co.