Mám začať s príkrmami? Aké máte skúsenosti so Sunarom?

matilko
13. čer 2009

Ahojte maminky, prosím vás, píšte skúsenosti s týmito výrobkami.
Momentálne dávam Karolínke MM v kombinácii so Sunar Baby, ale za týždeň bude mať 4 mesiace a mali by sme prejsť na Sunar Plus. Ešte uvažujem, či by nebolo dobré prejsť na Sunar Baby Premium, ktorý je až do 6. mesiaca.
Tiež ma zaujíma, či mám začať s príkrmami, napadlo ma začať dávať nemliečnu ryžovú kašu na noc, aby mi dlhšie spinkala, pretože sa budí zhruba po 5 hodinách. Sú príkrmy nutné? Zvlášť, keď dávam ešte aj trošku MM (asi 2dávky za deň).
Ďakujem za rady...

pietra
13. čer 2009

matilko, su sunarom neporadim, ten sme nepouzivali.
Moja mala bola na kombinacii UM a MM od narodenia. S prikrmami som zacala az po ukonceni 6. mesiaca, myslim si, ze sa nie je kam ponahlat. Budenie v noci po 5 hodinach mi nepripada caste 😉

shaula
13. čer 2009

Matilko, nemám zkušenost konkrétně se Sunarem, ale obecně platí, že počáteční kojenecké mléko se může dávat až do 6 měsíců věku, protože je nejblíž mateřskému mléku.
S příkrmy nespěchej, i u nekojených dětí se zavádějí až po 6. měsíci, dříve jen v případě, že dítě neprospívá nebo mu mléko nestačí. Tobě spí 5 hodin?! Tak to si gratuluj, to je super! Ani s kaší bych zatím nezačínala, není kam spěchat.

telullah
13. čer 2009

Ahojky, já jsem malé hned od začátku dávala sunar 1, neměla jsem dost mléka. Na konci 4 měsíce jsme přešly na sunar 2, protože měla hlad a chtěla jíst třeba i co 1,5 hodiny. Dokonce i v noci, takže po porádě s doktorem jsme na noc zavedli sunarku mléčnou kaši, aby déle spala. Takže te´dkom přes den papá co 3, hodinky a po té kaši spí celou noc.
Takže to znamená, že maminka, tatínek i mimnko jsou spokojení 🙂

matilko
autor
13. čer 2009

shaula, niekedy spí 5hodín a to som šťastná, ale bohužiaľ niekedy sa zobudí už po 3 ☹ a to je mazec potom...

tinka19
13. čer 2009

my sme sice na MM,ale budenie po 3-5 hodinach je podla mna v pohode....my sme budime aj kazde 1az 2 hodinky,a mame uz aj nejaku zeleninku. Ale kvoli tomu ze sa budi castejsie v noci,neuvazujem ze by som dala kasicku.

lenkicka
13. čer 2009

matilko: byla jsem na tom obdobně...od 3.měsíce jsem začala přidávat Sunar. Šimi byl pořád hladový a nestíhala jsem "vyrábět" 🙂 ...Já jsem ale šla hned na dvojku (dokončený 4.měsíc), ale nedělala jsem ho tak hustý...dala jsem na 120 ml o jednu odměrku méně a během dne jsem dávala slabý čajík...a problémy s kaděním jsme neměli žádné 🙂 .Sunarku jsem začala na noc dávat až od 5.měsíce...a zase spíš řidší.
Rozdíl mezi Sunarem 4 a 6 je jen v tom, že 6 má nějaký komplex na zasycení a je obohacen o vit. A, ale šla bych spíš do té 4.
S těmi příkrmy to záleží, jak často jíte...můj Šimi je hodně živé dítě, takže má velký výdej energie, tudíž i jí hodně často (co 2 hodiny). S příkrmy jsme začli od dokončeného 5. měsíce...asi 14 dní jsem dávala hustou kaši lžičkou k obědu. Pak jsme ji nahradili zeleninou (lžičkou) a řidší kaši jsme přesunuli k večeři a v láhvi. Ještě měsíc trvalo, než začal spát celou noc , i přes tu kaši...řekla bych, že to spaní spíš zavisí na ustálení krmícího rituálu (pravidelnost), než na kaši 😀

shaula
13. čer 2009

Matilko, u 4měsíčního mimina je to úplně normální. Mně se po 3 hodinách budí dodnes, a to to mám krát dva 😀 Kaše ti v tom pravděpodobně nepomůže, to už se tady na MK řešilo mockrát, i když je pár výjimek...
Ale UM rozhodně dělej podle návodu, jinak hrozí nedostatečná výživa nebo naopak překrmování. A určitě bych nedávala ve 4 měsících mléko pro 6měsíční, ono to má své důvody, proč je to až od 6 měsíců.

mousunek
13. čer 2009

ahoj, davame mlicko, kase i cajik a jsme spokojeny 🙂

lenkicka
13. čer 2009

Shaula: no, pokud dáš o jednu odměrku méně, tak nemyslím, že by dítě trpělo nedostatečnou výživou. Dělám to tak u Šimiho celou dobu a nemám pocit, že by byl nedovyživený...je štíhlý, svalnatý, leze v 6 měsících, obrací se bez problémů od 3 měsíců. Ano, jí častěji (co dvě hodiny asi 180ml), ale zas mu to tak nezalepí střeva a projde to snáz, navíc, pokud je to zředěné čajem. 🙂 Určitě bych ale nedávala více.
No, záleží to na každé mamině, jak se rozhodne...jen říkám, že někdy méně je vlastně více 😎

xsuzzi
13. čer 2009

Ahojky🙂

Tak my používáme od Sunarky jogurtovou kaši,jahodovou a lesní ovoce.Né,aby spinkal celou noc,my spíme celou noc od narození😀 ale protože ta jediná mu chutná,žádná jiná 😵

mousunek
13. čer 2009

lenkicka - davani o odmerku mene se dela hlavne kdyz prcek ublinkava, delala jsem to na zacatku taky

soanpe
13. čer 2009

matilko
prosím tě, kam spěcháš?
Malá je od nar.na UM a s příkrmy jsem začala až po ukončeném 5.měs.
přešla bych na 4, protože tam je jiný složení a zbytečně bys miminku zatěžovala organismus. Jinak ta 6 a 4 se může střídat,ale až od ukončeného 6.měs.
Bála bych se dávat "silnější" mlíka tzn. 4měs. miminu sunar doporučený od 6ti měs. Mohlo by se stát, že miminku vypěstuješ crohnovu (nebo jak se to píše) chorobu. Já jsem zastáncem teorie, že se nikam nemá spěchat 😉
jinak jestli ti spí miminko 3-5 hodin, tak si můžeš gratulovat.
Spočítej si ,kolik to toho prcek vypije (cca 140-160ml na 1kg) a pokud ti pije víc než toto množství a nestačí mu to, tak pak bych začala dávat kaši pro zasycení

matilko
autor
13. čer 2009

shaula a soanpe, to nie je mliečko od 6mesiacov ale do 6 mesiacov 😉 proste sunar baby je do 4. mesiaca a sunar baby premium je do 6.mesiaca...

lenkicka
13. čer 2009

matilko: na krabici je napsáno OD ukončeného 4. (6.) měsíce 😀

soanpe
13. čer 2009

já teda nevím, ale tady je odkaz na Sunar

http://www.hero.cz/SUNAR/produktove-portfolio/24/

a tam by ti měli přesně poradit, co s čím můžeš kombinovat

jinak i nekojeným dětem se doporučuje nespěchat s příkrmy.

matilko
autor
13. čer 2009

lenkicka, tu je ten baby premium http://www.hero.cz/SUNAR/Produkty/1067/
tu v tom portfoliu je to nakreslené, že ten sunar baby premium je do 6. mesiaca http://www.hero.cz/SUNAR/produktove-portfolio/849/ dúfam, že už si ma pochopila...

matilko
autor
13. čer 2009

soanpe, ja nespechám, práve preto som sa pýtala na skúsenosti mamičiek...

shaula
13. čer 2009

Matilko, trošku jsi to otočila - mléka jsou vždy OD určitého měsíce, ovšem to neznamená, že předchozí stupeň nemůžeš dávat o něco déle🙂 Nicméně jsem tě už pochopila, jak to myslíš. Takže buď zůstaň u Sunar Baby, nebo přejdi na Sunar Plus, nebo změň řadu na Sunar Baby Premium.
My jsme na dokrm používali Bebu, ta má jen 2 řady (normální a hypoalergenní), taky se dělají č. 1 od narození a pokračovací č. 2 je od 4. měsíce - a doktorka mi řekla, že můžu dávat jedničku klidně až do půl roku, protože je nejbližší MM.

telullah
13. čer 2009

Tak mi ti řekneme naše zkušenosti, ale i přesto myslím, že bys to mohla probrat jěště s doktorkou... 😉

ilci
13. čer 2009

matilko, ale 6. je opravdu od uk. 6.měsíce
http://www.hero.cz/SUNAR/Produkty/679/

shaula
13. čer 2009

Ilci, máš pravdu, ale Matilko mluví o Sunar Baby, ten je "0", takže proto říká, že je do 4. měsíce. Sunar Baby Premium (jiná řada, taky "0") je podle jejího výkladu do 6. měsíce, pak nastupuje Sunar Premium (6., o kterém mluvíš ty🙂 Trošku nám to Matilko tady zamotala, když mléka nazývá jinak, než je obvyklé 😀 (neříkám, že špatně, jen jinak)

matilko
autor
13. čer 2009

Holky prepáčte, že som to zamotala, hlavne som rada, že sme si to vysvetlili a už aj pochopili... 😀

matilko
autor
13. čer 2009

No a keď už ste ma teda pochopili, tak čo si myslíte? je lepšie prejsť na sunar plus alebo zmeniť radu na premium? neviem, či s nou máte skúsenosti... mne sa páči, že nerobí bublinky, tak ako klasický sunar, malá totiž hodne trpí na prdíky ☹

megi93
14. čer 2009

Matilko, mňa tu asi zase zvotia, ale ja som malej dávala príkrmi cca od 3,5 mesiaca. Začali sme ovocím a zeleninou. Teraz bude mať 6 mesiacov a zje takmer všetko a je v pohode. A tiež sme začali dávať na noc kašu. Ono keď sa budí po troch alebo piatich hodinách je síce v pohode, ale ja som toho názoru, že ak sa dieťa vyspí neprerušovane, je viac v pohode. A sledujem to aj na nešej. Keď jedávala večer mlieko, tak sa v noci budila o nejakej 4. Vydržala síce 8 hodín, ale len čo sa najedla, zaspala zase, takže mala prerušovaný spánok, čo je podla mna zbytočné. Teraz večeria o 8 kašu a v pohode spinká do pol 8. Zobúdza sa s úsmevom a v pohode, nebudí sa na hlad, ale na vyspatie a cez deň je ovela viac v pohode. Takže ja nevidím prekážku 🙂

matilko
autor
14. čer 2009

megi, ja tiež nie som nadšená, keď sa mi zobudí 3x za noc ☹ ale nedá sa s tým momentálne nič robiť, uvidím, aké to bude, keď prejdeme na sunar od 4. mesiaca... lepšie povedané na nejakú inú značku, zistila som (po dávaní len sunaru bez MM), že sunar jej robí zle ☹ má z neho hustú stolicu a bolí ju bruško, tak sa budem musieť pozrieť po nejakom inom mliečku...

megi93
15. čer 2009

Matilko ja myslím, že sa s tým dá niečo urobiť...skús tú kašu 😉 No a Sunar ani našaj nevyhovoval - vracala od neho. 😖

matilko
autor
15. čer 2009

megi, myslíš? všetci ma tu odradzujú, pritom nechápem, prečo by sa inak vyrábali od 4. mesiaca 😕 mne malá z neho tiež zvracká aj po 2hodinách...ked ho kombinujem s MM, tak je to lepšie.

shaula
15. čer 2009

Matilko, protože se DAJÍ dávat od 4. měsíce, ovšem to neznamená, že se dávat MAJÍ🙂 Pokud ti dítě prospívá, tak je zbytečné mu trávicí trakt zatěžovat příkrmy, ať už v jakékoli podobě... O tom jsme dost živě diskutovaly v jiném fóru. A když se ti malá budí jen 3x za noc, tak to je dobré, není vůbec kam spěchat.

matilko
autor
15. čer 2009

shaula, díky 🙂 pôvodný plán bol výhradne kojiť do pol roka 😅

megi93
15. čer 2009

Ja neviem, ale každé dieťa je iné. Je tu možnosť nechať ho v pohode spinkať. Pokiaľ už nie je výhradne iba dojčené ale papá už aj UM, tak tá kaša ho nezabije ani malej nijak neublíži. To by si tá firma, čo to vyrába nevzala na zodpovednosť. A dieťa podla mna treba stravovať normálne a bez zbytočných stresov a úzkostí. Kamoška malú stránila od všetkého, prikrmovať začala až po viac ako pol roku a dodržovala všetky knižkové odporúčania, malá má dnes 5 rokov, špeciálnu stravu a brutálne alergie na všetko.... 😒