Mamičky slovenky žijúce vo Viedni

jokers303
5. jún 2011

Ahojte najdem tu nejake mamicky slovneky,ktore ziju vo viedni.rada by som nejake spoznala zijem vo viedni a nemam tu kamosky maminy.dakujem.zuzka.

miska58
30. apr 2012

neni zaco 🙂 a uz som kukla aj tvoj vek 😀 ale ja som lepsia od teba hehehehe 😀

miska58
30. apr 2012

@crapula neni zaco 🙂 a uz som kukla aj tvoj vek 😀 ale ja som lepsia od teba hehehehe 😀

lenycechova
4. máj 2012

Ahojte mamicky a tehulky,
hledam 8 maminek, ktere maji dite stare do 2 let a nebo 2 tehulky od 6ho mesice s bydlistem ve Vidni. Studuji na WU ve Vidni a v ramci studia delame vyzkum trhu v podobe interview s maminkami nebo s budoucimi maminkami. Proc? Jedna se totiz o detske produkty a jako darek za poskytnuti interview dostane kazda maminka gutschein v hodnote 20 € na nakup detskych produktu a k tomu jako bonus kartecek na zuby pro batolatka
Predem ujistuji, ze se nejedna o zadny podvod nebo neco podobneho, kazde mamince ukazu certifikat s razitkem a podpisem z WU.
Budu velmi rada, kdyz se mi nekdo z maminek ozve na cechova.len@seznam.cz. Jelikoz jsem z CR neni to pro me jednoduche najit ve Vidni nekoho ochotneho, proto to zkousim tady.
Dekuji predem

fjanette
4. máj 2012

@curko ja som v 17 hernals🙂 sice vela cestujeme ale preco nie?.)mam 2 synov, 9 a pol rocneho a 3 mesacneho.

matat
4. máj 2012

niekto z 23 na kocikovanie? alebo 10,12?

lenycechova
8. máj 2012

Dekuji vsem maminkam a tehulkam, ktere se mi ozvali na muj interview. Jeste bych potrebovala 2 maminky. Nemel by jeste nekdo zajem? Omena poukazka v hodnote 20 € na nakup detskych produktu a kartacek pro deticky... 🙂
Hezky deen 🙂

maela
9. máj 2012

@majuska5 ja ta na fb neviem najst,skus ty mna ,mam tam rovnaku fotku - marcela elia,ciaooo

maela
9. máj 2012

@lenycechova ahoj leniii no spytaj sa maki ;) aj ja ti mozem pomoct ale som iba v 5 mesiaci ;) a emi ma uz 3roky ;)

mimajo
9. máj 2012

@lenycechova ahoj - moj syn ma 16 mesiacov, byvame na kraji viedne. ak chces, ozvi sa. no do nedele sme este prec

macik662
10. máj 2012

@milacik65 Ahoj 🙂 no čo už byvate? Ako sa ti pači byvanie vo viedni? 😎

milacik65
10. máj 2012

@macik662 ahoj no uz byvame mesiac, dnes nam zapojili net, tak sa tesim a inak je tu celkom dobre, len tu nikoho nepoznam tak to je na figu, vy ste uz nieco zohnali? 😉

macik662
10. máj 2012

@milacik65 Ale kdee,cakame este chvilku na jedno rozhodnutie z rakuska,lebo ako tu na svk mi nechcu dat rodicovsky prispevok ,pridavky odtial uz mam,len ten rodicak sa akosi dlho natuhuje,ale mm sa bol pytat do 3tyzdnov nam maju dat vedet, a hned potom,pojdeme bludit po Wien a hladat nieco pekne 🙂 Tu na Svk a hlavne v TN ma to vobec nebavi,vsetko mam obehane,a tam je stale co pozerat,uz si pomaly studujem aj jazyk :D tak dufam ze mi to pojde 🙂 A vy ste kupili byt ?ci prenajom? 😀

milacik65
11. máj 2012

@macik662 my mame prenajom, tak len studuj, a kolko izbovy chcete byt?

macik662
11. máj 2012

@milacik65 aspon 2izbovy,kolko izbovy mate vy?a kolko platite?

evulik22
11. máj 2012

Ahojte, ja mam 14. 5. termin, tiez budem rada ak sa s niekym mozem stretnut, byvame zatial v 10. ale pojdeme asi do 2. na Taborstrasse..

ellie13
13. máj 2012

Mamicky,vedeli by ste mi poradit? bolo by blbe dat malu zaockovat proti kliestom na SK? a mam dat lekarke rakusky ockovaci preukaz? zda sa mi to totiz prehnane,ze si nas lekar za pichnutie inekcie pyta 10€ 😠

majulik2
22. máj 2012

@jokers303
Aho hladám mamičky žijuce vo viedni. Zaobrám sa háčkovanými vecičkami ako sú čiapočky, šatečky, papučky a pod. Potrebujem niekoho kto by mi poradil kedy su vo viedni nejaké trhy, oktrem vianočných a na koho sa tam obrátiť, prípadne keby ste vedela o niekom kto tam má obchod a rád by privítal takýto tovar. Dakujem

milacik65
22. máj 2012

mohol by mi niekto prosim poradit. dnes sme dali synceka pripoistit k priatelovi, ale syncek je stale poisteny aj na svk, moze to tak ostat alebo musime na svk poistenie odhlasit?
a este jedna otazocka hauptwohnsitz je trvaly pobyt? dakujem za radu 🙂

murcos
22. máj 2012

@majulik2 majulik, na to, aby si tu mohla predavat potrebujes gewerbeschein (zivnostensky list)
trhy su rozne (bez zivnostenskeho mozes tak na blsaky...)
no pri prihlasovani potrebujes ukazat ten zivnostensky (zvacsa) potom si kupis stol a mozes predavat.
co sa tyka obchodikov, najlepsie vyrazit a ponukat a ponukat a ponukat.

murcos
22. máj 2012

@milacik65 si skus zavolat do slovenskej poistovne a ano hauptwohnsitz je trvaly pobyt....

milacik65
22. máj 2012

@murcos dakujem za radu, zavolam tam, a teraz ked mame tu hauptwohnsitz tak si musim odhlasit zo svk?

murcos
22. máj 2012

urcite, dva trvale pobyty nemozes mat. na sk si mozes nechat prechodny....

milacik65
23. máj 2012

@murcos prepac, ze stale otravujem 😅 , a to my zoberu obciansky? a my sme sa v rakusku len vcera zameldovali a povedali nam, ze mame o tri mesiace prist daju nam aj nejaky preukaz alebo nieco? a ked mam teraz trvaly pobyt tu musim sa aj poistit? Mozem byt poistena na svk? a poberat tam nadalej rodicovsky? Velmi pekne dakujem za radu

ellie13
23. máj 2012

@milacik65 ja mam stale dva trvale pobyty a koli pasu som musela dat trvaly pobyt aj malej na SK,takze tiez ma dva.ako pise murcos,nemala by si mat, ale aj na urade mi samotne tetky povedali,ze to nikto nekontroluje a bohuzial urcite veci nie su domyslene takze, ako napriklad v nasom pripade,musela som dat malej trvaly pobyt na SK aby jej vydali pas 😒
co sa tyka poistovne, mozes mat len jednu statnu poistovnu v ramci EU..

milacik65
23. máj 2012

@ellie13 dakujem ti pekne za odpoved, ved aj moj maly ma slovensky pas, tak aj my si nechame dva pobyty, dufam, ze s toho nic nebude, a ta poistovna,..ked budeme mat vseobecnu zdravotnu na svk a tu budeme len pripoisteny k priatelovi? nemozeme si nechat aj na svk?

ellie13
23. máj 2012

@milacik65 nemas za co 😉
poistovnu mozte mat len jednu! a vsetky zmeny musis na sk nahlasit do vseobecnej do 8 dni! takze ked si uz pripoistena (co plati ako normalne poistenie) musis sa zo vseobecnej odhlasit,toto je dost kontrolovane!

milacik65
23. máj 2012

@ellie13 fu tak tam skusim zavolat,lebo na svk ideme az v septembri

murcos
23. máj 2012

@milacik65 milacik,predpokladam, ze tvoj muz pracuje v at - cez neho by si mala byt poistena ty, tak ako aj tvoje dieta/ti, mas tym narok na familienbeihilfe, ak mas mini dieta aj na kinderbetreuungsgeld.
ano na sk ti obciansky zoberu.
tu si mozes nechat identifikacnu kartu (sme tu 11 rokov, nemame ju, staci nam rakusky vodicak, lebo ten je platny vsade ako identifikacna karta....) o tychto veciach by mal informovat tiez zamestnavatel tvojeho muza, konecne, on musi nahlasit, ze tu ma rodinu....

milacik65
23. máj 2012

@murcos zase ti dakujem za radu, ale asi neprestanem otravovat. takze priatel pracuje tu vo viedni, uz sme tu vsetci nahlaseny a mame tu hauptwohnsitz, synceka sme dali pripoistit k nemu, ale ja som sa nedala pripoistit, lebo u nas vo vseobecnej my povedali, ze ak sa prehlasim uz nebudem mat narok na rodicovsky prispevok, tak neviem co mam teraz robit. a co je to familienbeihilfe a to druhe je nejaky prispevok na skolku? a ked mi zoberu obciansky a nedostanem tu identifikacnu kartu a mam slovensky vodicak zoberu mi aj ten? a cim sa potom preukazem? a ked ma syn slovensky pas?

slniecko2011
25. máj 2012

@milacik65 familiebeihilfe su pridavky na dieta
kinderbetreuungsgeld je rodicovsky prispevok
trvaly pobyt si nechaj aj na slovensku, tym padom ti ostane aj obciansky 🙂 naco si komplikovat zivot.. 😉