Odkedy ste dávali deťom hranolky?

ankajocka
1. sep 2011

Ahojte, vcera som bola na nakupoch s kamaratkou. Ma 5nesacnu dcerku a k obedu sme mali hranolky a ona davala malej jednu hranolku za druhou 😖
nie je to trochu skoro?

zuzka1008
1. sep 2011

je to VELMI skoro ! nič vypražane najmenej do roka

lubinka9
1. sep 2011

no mne to pride skoro aj v 3-4,.. rokoch, co to tomu dietatu da? Sol a prepaleny tuk? Moje nervy 😠
Keby jej radsej dala cmulat mrkvu..

misaelka
1. sep 2011

tak deti v tomto veku by urcite nemali dostavat vysmazane a solene jedla... az od 3/4 rokov by som to ja davala... 5 mesiacov... cozeeeee

radlinka
1. sep 2011

Vobec by ma to nenapadlo davat take nieco detom. 😕 😕 😕 😕 co sme anglicania ? 🙄 Najskor tak mozno v predskolskom/skolskom veku. Ja uz neviem, po kom sa ten nas narod opici...sme ako z cirkusu fakt.

weverka11
1. sep 2011

no ja som zastanca ochutnavania, a nie velmi prisneho dodrziavania stravovania detí, som za omačky, privarky, mlieko, alergeny..... ale teda proti hranolkam mam averziu... to nemienim teda davať malemu... ked tak fakt oooovela neskorej, ale to jedine ze by mu to niekto iny dal... ja to ani doma nerobim... vyprazane celkovo nie.... paprikaš z reštiky už dostal ochutnat, aj polievku mrkvovo hraškovu z reštiky, aj ryžu a tak, ale hranolky teda nioeee

tintinka1
1. sep 2011

čo na to povedať 😲 😲 😲 niekedy sa človeku až rozum zastavuje.

hori
1. sep 2011

no toto som ja u malej skusila ked mala asi 9 mesiacov, aby nehucala a mohli sme sa v klude najest... nastastie kym ona stihla ocucat jednu hranolku, my sme zjedli cely obed... 😉

sssimi
1. sep 2011

Sarah jedla 1x hranolku v cca 18tich mesiacoch a aj to bolo bohužial len východisko z nudze. Ale chutili jej 😀

azarijka
1. sep 2011

je to na osobnom rozhodnuti matky, i ked 5mes je podla mna skoro.

moja mala ked vidi ze my nieco jeme tak ide za tym zosaliet ze aj ona chce.... nevidim nic zle na tom keby jej dam ochutnat 😉
ale vo velkom by som ju hranolkami nekrmila 🙂

ja nie som zastanca prisneho "toto nesmies teraz az o 2 tyzdne lebo o 2 tyzdne mas rok a toto sa moze az od roka" 😀

lenka268
1. sep 2011

to teda skor je podla mna, zbytocne zatazovanie bruska tak maleho babatka, nic s toho nema, ani vitamin ani minereal nic, tak naco? akurat sa moze dobre pokakat a mat riadnu koliku. Take male dieta ma jest akurat tak mlieko po pripade ak uz papa prikrmy nejaku mrvku a tak ale hranolky fúúha 😒

traktor
1. sep 2011

sama vies , ze je to skoro 😉 ..ale kazdy rodič zodpoveda za svoje dieta..s tym nic neurobis..ja robim podla seba, co citim, ze je spravne, ale tiez nie som tabulkova..tiez som niektore veci dala skôr, tak ako sa mi zdalo, ze by uz matko mohol..a tu je..nech kazdy robí ako uzna za vhodne..

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronika81
1. sep 2011

ani ja nejem hranolky a to mám 30 😀

estterka
1. sep 2011

vsak aj dospelemu zvykne byt tazko a boliet hozaludok,ked zje tazke a smazene veci,co take babatko,ktoreho travenie ocakava iba mlieko??
stale sa tu ohanate tym,cim nas krmili a ake sme boli stastne a zdrave deti..ja len neviem preco su take plne cakarne u lekaroch dospelych a preco nepoznam jedineho,ktoreho by nic netrapilo chronicky,ktory by sa nestazoval na nejaku tu bolest a zdravotne problemy..nemal problemy s nadvahou a podobne. rada sa postaram o to,aby som dcere dala dobry zaklad do zivota.

kdezee
1. sep 2011

ja davam aj teraz..samozrejme nie casto a len upecene v rure bez oleja :D a co :D

pingu1
1. sep 2011

nasa prvykrat dostala ked mala 2 roky. ale su aj horsie veci ako hranolky.

dreamer4
1. sep 2011

este pred 4 mesiacmi to babo nevedelo poriadne travit materske mlieko...preto malo mozno koliky a teraz jej da hranolku????? olej a kopec soli????? nezodpovedne! ! !

lussy23
1. sep 2011

Je to skoro, veĎ to nemala ako pohrýzť. Ale sú matky, ktoré zaobchádzaj úso svojim ideťmi oveľa horšie =(

stardust
1. sep 2011

a nedavala si nahodou ty do svojej dcerky tie hranolky, pekne jeden hranolcek za druhym do pusinky??

minnie55
1. sep 2011

Môj syn má 2 roky a hranolky nejedáva. Ja mám 32 a tiež hranolky nejedávam.

alami
1. sep 2011

tu nie je vôbec o čom sa baviť. 5 mesačné dieťa má byť plne kojené, alebo ak je na UM má dostávať prvé kašičky z mrkvičky, zemiaku... Skoro by bolo na čokoľvek, čo by vzala z toho svojho taniera, asi netuší, aké zdravotné problémy jej môže narobiť svojou nezodpovednosťou. Škoda, že v pôrodnici matkám nerozdávajú k detičkám aj "návod na použitie" asi by sa to mnohým zišlo 😠

lussy666
1. sep 2011

mohla hranolky namacat do pribinaka a mala by menu.... 🙂 😨

moncicatko19
1. sep 2011

od cca -7mesiaca a ZIJE 🙂 co je natom ked mu chutia a pytasi ked ich mame tak co mu poviem ze palko nejec je to nezdrave na kalorie 😒 je to kazdeho vec co svojmu dietaku da jest . 😝 😀

lauricka
1. sep 2011

kamaratka mozocek potratila?

vejinka
1. sep 2011

fiha fakt je to skoro.. tak male babo papat hranolky teda nesmie.ale nieje to tvoja vec este sa kamoska urazi ked jej nieco povies radsej si zahryzni do jazyka. Je to na kazdej matke co dava dietatu. Ja vobec neviem ci moj troj rocny uz jedol hranolky asi nie lebo by ich chcel stale.miluje kecup aj zemiaky no hranolky som este ani nerobila no teraz som na ne dostala nenormalnu chut.to mam za to ze otvaram temy o jedle 😅

monika15
1. sep 2011

mi mame taky T-Fal Fry kde sa robia hranolky bez oleja, maly ma rok ,
tak mu dam raz za cas, mozna 2 hranolceky.....
podlam na ked sa dava mastne meso tak je to tiez nedobre........

lopezka
1. sep 2011

u nas myslim hranolky az nejak po 1 rocku, aj ked presny datum neviem .............no rozhodne nie ako hlavne jedlo pre malu ....ale bohuzial aj u nas funguje, ze to co papa druhy je najchutnejsie .....no a tato miluje hranolky 😠 😠 ....ked viem dopredu, ze sa idu robit, tak sa snazim aby sa este predtym napapala niecoho normalneho 😎

kralicica
1. sep 2011

co je to "davat hranolky"? nas 15 mesacny ochutnal len nedavno jeden kus a vyplul to, nemam zaujem mu to davat. ved to je humus.

flowerfairy
1. sep 2011

No jasne a este poriadne stiplavy gulas a pivo 😀

trinka
1. sep 2011

mala ma 20 mesiacov a nema o ne zaujem. Sem tam ochutna 1-2, ale že by sa za nimi trhala, to vobec... 😉 a doma robíme len tie v rure pečene, bez oleja