Otočí sa bábo ešte, keď som v 34 týždni?

leeenka26
7. apr 2012

Ahojte, som v 34. tt, presne 33+0 tt, babetko mam stale v polohe KP. Je este moznost, ze sa otoci? Toto je druhe tehotenstvo.

ajca123
7. apr 2012

Môže sa ešte otočiť hlavičkou dole.... Pokud má miesto 🙂
Skusaj dohovarat a aj hladkat rukou smerom dole...
Ja som lezela s mamičkou čo sa jej tiez babetko neotocilo.. A išla na cisarsky :(

darinkazv
7. apr 2012

@leeenka26 juj, to sa ti môže ešte aj tesne pred pôrodom otočiť. kamoške sa otočilo 2 dni pred pôrodom, mne sa malá otočila prvá v 36tt a táto druhá v 37tt. ešte máš dosť času, neboj. a ak sa chceš poistiť, pomáha na to cvičiť mačací chbát 🙂

k_a_j_k_a
7. apr 2012

Moze, ma este cas. Mladsia sa mi otocila az v 36tt. Mna uz dr. pripravovala na porod KP. V rodine mame pripad, kedy sa babatko otocilo den pred porodom. Cize nadej umiera posledna 🙂

juliap
7. apr 2012

babatko sa moze otocit kludne aj tesne pred porodom ... 1 tehu som mala Martinku otocenu priecne este 2 dni pred porodom, 2 hodky pred sa otocila hlavickou dole ale bocne postavenie, takze ma upozornili, ze je moznost zlomenych klucnych kosti, no a na poslednu chvilku sa zvrtla tak, ze isla krasne ... a to som mala male brusko, takze miesta minimum ... neboj, urcite tvoj dr, ked bude vidiet, ze sa babatku nechce otacat, tak ti ponukne alternativy

luciauk
7. apr 2012

môže, mne sa syn otočil v 37.tt, už nás chystali na manuálne otáčanie, prípadne na cisársky, nájdi si na nete jogové cviky a praktiky, ktoré tomu môžu napomôcť, aj sa precvičíš pred pôrodom, možno aj to nám pomohlo. poznám z rozprávania prípad, ked šla mamička na cisársky kvôli zlej polohe a zobudila sa z nárkozy s bruškom, vraj sa malé otočilo a šla rodiť normálne 🙂 sestre sa syn otočil 4 dni pred plánovaným cisárskym ...

sampo
7. apr 2012

môže, mne sa neotočila. Ale keď sa neotočí, tak má na to určite svoj dôvod... 😉

jankaja
7. apr 2012

Naša sa otočila v 37. týždni. Pôrod nakoniec ale aj tak musel byť cisárskym rezom, lebo bola zamotaná do pupočnej šnúry a tá ju začala dusiť, zhoršovali sa ozvy na monitore, tak sa šlo na akútnu sekciu.

zuzka1008
7. apr 2012

može, mne sa otočila v 36tt, a to mala naozaj malinko miesta, lebo som to zretelne citila 🙂

viki2912
7. apr 2012

moja sa otocila v 38...rodila som v 39.

lucia2905
7. apr 2012

Moja sa otočila v 38 týždni a vôbec som to necítila. Už som mala predoperačné na cisársky...

lenocka24
7. apr 2012

Mne sa moja malá neotočila.Tak som rodila sekciou.Ale kamarátke sa malý otočil pred tým ako mala ísť na sálu rodiť sekciou.To je individuálne.

lubina
7. apr 2012

Nasa starsia dcera sa otocila az v 38 tyzdni, tak sa netreba bat, babatka vacsinou vedia, ze sa treba otocit hlavickou dolu 😉

nelicefo
7. apr 2012

Moze ale nemusi.🙂

wewe22
7. apr 2012

moze sa otocit aj tesne pred porodom, mne sa zial neotocila, ale nevzdavaj sa a mysli pozitivne drzim palceky

agaven
7. apr 2012

Mne sa v 39 tt neotocila a sedela .Ale este aj nozicky mala prekrizene sedela ako fakir.Cize isla som cisarsky.Ale viem ze jedna mala to iste len isla normal porod.Cize riktou s anarodila.Ale mne ju nemozhli tak tahat .Len cakali ci si tie nozicky prehpdi.Ale nie .Tak mozes este rodit aj tak normalne.Lekar gynekolog to vedia vytiahnut tak ze aj zadockom..Len viem ze bola hrozne bolava.A trpela pri tom hrozne moc.

jezibosorka
7. apr 2012

su na to aj cviky, macaci chrbat-. panva ma byt vyssie ako hrunik-.-.-. mne pomohlo take cvicenie-.-.-. 😉

salma22
7. apr 2012

moze a nemusi sa otocit ...nasej bublinke sa nechcelo otocit vobec tak sme mali naplanovanu SC

roo
7. apr 2012

Tiez som mala strach, ked sa babo nechcelo otocit. Skusala som cvik, ktory som nasla na nete, nepomohol. Potom som citala, ze takto moze dietatko upozornovat, ze sa mu mama malo venuje. Mozno je to blbost, ale ja som citila, ze u nas to moze byt pravda (tretie dieta, stavba domu...). Tak som sa zacala malinkej viac prihovarat, hladkat, viac na nu mysliet. Na dalsej poradni bola otocena. Snad to niekomu nebude zniet sialene, ved spustacom mnohych problemov je stres a psychika a nenarodene dieta citi... Citala som aj diskusie o normalnom porode KP, ale nakoniec som to uzavrela tak, ze radsej pojdem na sekciu, a to z jedneho dovodu - takychto porodov je coraz menej a lekari ich uz snad ani nevedia robit (hlavne ti mladi).

baklik
7. apr 2012

nas maly sa tiez neotocil. najprv moja gynekologicka strasila prirodzenym porodom napriek KP, ale v nemocnici ma ubezpecili, ze ked ma dieta okolo 3,5 kg a viac a najma je to chlapec (mohli by sa mu pomliazdit pohl. organy), tak je to jednoznacne indikacia na sekciu.
a ked som sa na predporodnej priprave pytala na specialne cviky na pretocenie babatka, tak som akurat tak vyludila usmev na tvari vrchnej sestry. tiez je toho nazoru, ze ak nie je dieta pretocene, ma na to svoj dovod (malo miesta, pupocna snura,...) a teda cviky su zbytocne. takze som ziadne ani necvicila.
a moja porodnicka mi povedala, ze hmaty na pretocenie babatka sa uz dnes nerobia, tiez jej to len vyludilo usmev na tvari, ze som vela studovala 😉

daniela1974
7. apr 2012

mojej sestre sa syn otocil v den porodu 😉 😉 😉

radustek
7. apr 2012

mne sa maly neotocil vobec...mali mi spravit cisarsky no nejak sa im do toho nechcelo tak ma nechali rodit normalne aj ked bol nozickami dole..bolo to hrozne...pri malej by som to uz nedovolila... ☹

lily111
7. apr 2012

ja som tiez rodila sekciou kvoli polohe KP. dva dni pre planovanou sekciou som bola na sone, mala bola stale hlavkou hore, takze som rodila v spinalnej anesteze a prve slova doktorky, ked ma otvorili, boli: "A ty si sa kedy otocila?" cisarsky bol teda zbytocny, skoda, ze polohu dietata nikto pred porodom neskontroloval, ved primar bol aj poriadne nastvany, ked prisiel na vizitu a ospravedlnil sa mi. ja som to otocenie babatka citila len ako silnejsie kopance, ale nevenovala som im pozornost, lebo som sa sulala, ako zacal panikarit moj priatel a pobehovat s vyplestenymi ocami po byte, kriciac: "to uz, to uz?"prijemne spomienky...

jankamgr
8. apr 2012

Ahoj... nechcem strašiť, ale my sme boli opačný prípad, náš Janík bol otočený dobre, teda hlavičkou dole a keď mi odtiekla plodová voda, začal sa otáčať opačným smerom... nepodarilo sa mu to úplne, skrížil sa a tak musel byť akútny cisársky... ale naozaj je pravda, že bábo sa môže otočiť kedykoľvek 😀 držíme palce 😉

lucia.kl
8. apr 2012

ja som mala deti celé tehu jednu hlavou hore a druhú dole, ešte 2 dni pred pôrodom ke´d som bola na sone, no a keď som prišla na pohotovosť, že mi odtiekla voda, tak už obe boli hlavou dole, takže sa otočila a spôsobila tak aj odtok vody... takže si myslím, že vždy by mali kontrolovať tesne pred pôrodom ako je dieťa uložené..

stanislavao
8. apr 2012

no nas simonko sa neotocil. je to asi individualne.

alexandra
8. apr 2012

Moj syn sa otocil dole hlavickou asi 10 dni pred porodom, t.j presne v 37+5, ak dobre pocitam 🙂

gubcikova
8. apr 2012

moja dcérka sa otočila v 37tt a náš druhý bol od začiatku otočení dole a strašne nízko

lilla83
8. apr 2012

Otoci 🙂

leho29
19. sep 2014

nase male je tiez stale KP ... cakame ci to este stihne do porodu 🙂 ...

erifl
13. aug 2015

ja som tomu teiž neverila ale malá sa mi otočila v tu noc ako som už ležala v nemocke že cisársky na druhý den budu robiť ani som to necítila, takže ono bábo sa fatk môže v poslednej chvili a išla som ešte na 3 týžden domov nakolko som prenášala....takže nezufajte možno sa fakt otočí tak ako mne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre